» »

Novi telefon, NLB klik ne deluje, ni rootan

Novi telefon, NLB klik ne deluje, ni rootan

legice ::

Čao pobci

Oče si je kupil novi android telefon, naložil klik, vendar mu aplikacija javlja, da ne deluje, ker ima baje rootan telefon.
Zdej, oče uporablja telefon za klice, email in podobno, kaj šele rootat.

Ali je slučajno kakšna možnost, da custom android OS s strani izvajalca Klik smatra kot root? Dev mode vklopljen?
Kaj lahko tukaj naredim, da mu probam vsposobiti j****i Klik, kie je 1/4 njegova uporaba telefona.

lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

JXS ::

povedat kater telefon, katero ver os je gor pa ni treba povedat... ;)

Vuli ::

kako pa veš, da ni rootan? --custom android OS, custom ne more bit original, tako da..zna bit da je rootan rom, e?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bf4ed ::

že samo če odkleneš boot loader gnjavi. ne rabi biti root.
In ja, model telefona bi lahko napisal.

WizzardOfOZ ::

OP,
KLIK ali KLIKIN? To sta dve različni aplikaciji. Ste poklicali na 24/7 pomoč NLB in vprašali, kaj lahko naredite? Mogoče imajo oni že kako rešitev, ker verjetno nima samo tvoj oče takega telefona.


Kar se pa tiče javljanja da je rootan telefon, meni recimo, ne gnjavi čeprav imam boot loader odklenjen in imam dev mode vklopljen, sodelavcu na one+ z LineageOS-om ne javlja, da je rootan. Tako da tukaj bo nekaj narobe.

Jaz bi poklical na pomoč NLB in se tam pozanimal.

legice ::

Izvolite dodatno informacijo

Crosscall Core-X3
Android 8.1.0

Applikacija pa je KLIKIN.
Oče pravi da je bil na banki in da nimajo pojma, tako da bom zopet moral jaz podrezati kako in kaj.

Potrebujete še kakšno informacijo? =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

aborko ::

A novega je kupil? Zdej v 2020? Kira no-name kitajska jajca od telefona, a to na Telekomu prodajajo? Android 8 z 2GB rama? Cpu pa je iz 2016, pa že takrat je bil bogi (snapdragon 425). Folk res vse pokupi, še najbolj drek robo. Prav narediš si problem, da ga lahko potem rešiš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Zodiac ::

Ali je na voljo višja posodobitev od 8.1, si kaj pogledal?.
Jaz bi wipe-al cache v recovery mode-u in poskusil, če bo kaj spremembe drugače pa factory reset iz recovery mode-a, če še nisi poskusil.
Drugače so pa Crosscall Francozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zodiac ()

Vuli ::

aborko je izjavil:

A novega je kupil? Zdej v 2020? Kira no-name kitajska jajca od telefona, a to na Telekomu prodajajo? Android 8 z 2GB rama? Cpu pa je iz 2016, pa že takrat je bil bogi (snapdragon 425). Folk res vse pokupi, še najbolj drek robo. Prav narediš si problem, da ga lahko potem rešiš :)


koji kurac te briga kaj in zakaj je kupil ta telefon. Za smje brat je čist dost dobr.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

WizzardOfOZ ::

legice je izjavil:

Izvolite dodatno informacijo

Crosscall Core-X3
Android 8.1.0

Applikacija pa je KLIKIN.
Oče pravi da je bil na banki in da nimajo pojma, tako da bom zopet moral jaz podrezati kako in kaj.

Potrebujete še kakšno informacijo? =)

Ne na poslovalnico, ampak poklicat na tehnicno pomoc. Tam bodo vedeli, na poslovalnicah, razen ce se kdo za hobi s tem ukvarja, ne bodo resili takega problema.

blackbfm ::

naloži klik certifikat v tel in vstopaj preko web

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi delal to, če pa s klikinom dobiš OTP in certa niti ne rabiš več niti za klik?

sgdjkdlsugi4 ::

legice je izjavil:

Izvolite dodatno informacijo

Crosscall Core-X3
Android 8.1.0

Applikacija pa je KLIKIN.
Oče pravi da je bil na banki in da nimajo pojma, tako da bom zopet moral jaz podrezati kako in kaj.

Potrebujete še kakšno informacijo? =)

Verjetno ta kitajska jajca uporabljajo v sistemu eno izmed metod, ki jo potem NLB app zaznava kot da je rootan. Pač nauk, da se kitajska jajca ne kupujejo.

Dr_M ::

Kira no-name kitajska jajca od telefona, a to na Telekomu prodajajo?


Iz katerih rovt pa si ti? Telekom ne uvaza sam telefonov, to dela kvecjemu kaksen telesmeh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Vrni in kupi proper telefon.
#brezpodpisa

aborko ::

Telekom ne uvaza sam telefonov

Mas poleg drugih tezav (persona non grata)se tezave z branjem? Kje sem napisal, da jih uvaza? Prodaja jih, ze to je greh. Telemach vsaj Xiaomi pa Realme prodaja, ne pa teh jajc z 4-5 let starimi proci.

Bojan xxxx ::

Danes ugotovil, da na mojem Xiaomi-ju (Redmi note 5 pro) ne morem uporabljat NLB mobilne banke (KlikIN) - zadeva se pritožuje, da je telefon rootan - pa to seveda ni. V prizadevanju, da bi rešil zadevo, sem uspel phone spravit v recovery loop, zato kupujem nov telefon.
Morda kdo ve, ali KlikIN deluje na novih Xiaomijih, npr. Redmi note 9 pro | Mi 10 lite ???

bf4ed ::

Velika verjetnost je da ne. Kot opažam veliko kitajcev je tak, nekateri programi javljajo root...

lali12 ::

Imam XIAOMI MI9 in Klikin normalno deluje.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Bojan xxxx ::

Thanks za info. Sem že naročil novega Xiaomija ... upam, da bo zadeva delala.

Kaj_ti_mar ::

Bojan xxxx je izjavil:

Danes ugotovil, da na mojem Xiaomi-ju (Redmi note 5 pro) ne morem uporabljat NLB mobilne banke (KlikIN) - zadeva se pritožuje, da je telefon rootan - pa to seveda ni.


Tudi na mojem Xiaomi-ju (Mi5S) KlikIN občasno ne deluje: enkrat pravi, da je telefon rootan, drugič me spusti naprej v aplikacijo. Iz njihove podpore so mi odgovorili:

"Zaznali smo težave v delovanju aplikacije NLB Klikin na mobilnih napravah določenih znamk. Napaka je trenutno v odpravljanju pri naših razvijalcih programske opreme. Ko bo odpravljena vas bomo o tem nemudoma obvestili. Nimamo pa še informacije kdaj bo izvedeno."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

oneplus oxygen os in nlb

Oddelek: Mobilne tehnologije
212680 (1943) mikrctmk

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517803 (14707) ahac
»

Aplikacije ne dovoli screenshota??

Oddelek: Mobilne tehnologije
161801 (1118) Furbo
»

nlb klikin

Oddelek: Loža
75829 (5388) _Denny_
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814822 (5397) branc

Več podobnih tem