» »

Odprt email?

Odprt email?

i53470 ::

Kako bi omogočili sledenje mailov torej ali nekdo odpre naše poslane maile?

V podjetju uporabljamo MS Outlook, vendar nismo zadovoljni z njihovo rešitvijo. V marketingu namreč želimo vedeti, če odprejo mail, morda tudi, če kliknejo na linke v mailu. Prosim za priporočila kaj uporabljati, lahko je plačljiva storitev. Hvala in lep sončen dan!

psychoshorty ::

Pojdite na kaksno newsletter storitev (chimpmail, rapidmail). Tam boste potem videli, kako uspesne so vase email kampanje.

Obvezno double - optin, drugace bo sranje.

BBCW ::

poglejte profesionalne storitve za masovno pošiljanje mailov, ki omogočajo tudi izvajanje analitike, kar je veliko več kot samo informacija, ali je bil mail odprt. iz glave bi verjetno bila prava rešitev nekaj v stilu sendinblue.com. iščite pač tak tip storitve in njihove konkurente. jih je še nekaj.

johanblond ::

i53470 je izjavil:

Kako bi omogočili sledenje mailov torej ali nekdo odpre naše poslane maile?

V podjetju uporabljamo MS Outlook, vendar nismo zadovoljni z njihovo rešitvijo. V marketingu namreč želimo vedeti, če odprejo mail, morda tudi, če kliknejo na linke v mailu. Prosim za priporočila kaj uporabljati, lahko je plačljiva storitev. Hvala in lep sončen dan!


Precej offtopic, ampak vseeno.
Ko dobim jaz na služben e-mail tak mail (pa je vse to posredni, ne direktni marketing) dobi pošiljatelj pri meni črno piko kot nezaupanja vreden partner. Če že imam namen odpreti link, ga vedno odprem na način, da ga skopiram link v notepad in odrežem ID linka in grem na glavni naslov (npr kopiram link https://slo-tech.com/script/forum/vnoss... in grem na https://slo-tech.com/script/forum/), če je povezava samo link (https://ID=m2875SEnDbRIsYMyI38EQ0IoxvjB... takih linkov po defaultu ne odpiram. Varnostni protokol, ki se ga striktno držim.
Tudi nekajletne izkušnje kažejo, da se resne firme ne gredo tega sra*ja (sledenje mailom), neresni se pa tega poslužujejo (sledenje mailom).

PS: Če bi me kdo vprašal, bi tako sledenjem mailom itak prepovedal, moj nadrejeni ima pravico gledat kdaj gledam služben mail (upoštevajocč vse protokole, ki veljajo), tukaj se pa zadeva konča, ne pa da nekdo tretji vohuni za mano.
Osebno mi je to isto, kot bi jaz v šopek rož montiral kamero, ker bi želel vedeti ali je moja simpatija dala podarjene rože v vazo ali pa jih je vrgla v koš (saj sem jaz kupil rože, so moje in imam pravico vedeti, kaj se z njimi dogaja).

starfotr ::

Za navadne vsakdanje emaile je to bedarija. Še razne zastavice, kot so visoka prioroteta, povratnica o branju... To bi morali vse opustit oz. sfiltrtrat na firewallih.

Množični emaili oz. email kampanije vsebujejo to, da je mogoče slediti, kdo je kaj odprl in kliknil.

Jaz imam vpogled v to statistiko, vendar je to neumnost. Tisti, ki bo želel, bo že kontaktiral, če bo kaj rabil. Tisti, ki ne bo želel več prejemat, se bo odjavil, tisti, ki bo želel prejemat, se bo prijavil... Skratka, firme želijo vse preveč podatkov. Saj 99 % neumni raji je vseeno za to.
Meni, kot firmi ni vseeno, kako mnenje imajo o nas, zato se ne grem tega klicanja folka, v stilu "kliknil si, vidim, da te zanima, ali boš sedaj to kupil".

Naročen sem na zelo malo emailov, velikokrat me je odbila ravno prepogosta frekvenca in vsiljivost.

Gejspodar ::

Kot je rekel starfotr. Tole s flagi in podobnimi zvončki in vislicami je totalna bedarija. Hvala bogu, da je opt-in v Outlooku.

Seveda je do takih praks prišlo zaradi nadrkanih šefov, ki radi pogledajo iste podatke v šestih različnih grafih.

Evolve ::

johanblond je izjavil:

i53470 je izjavil:

Kako bi omogočili sledenje mailov torej ali nekdo odpre naše poslane maile?

V podjetju uporabljamo MS Outlook, vendar nismo zadovoljni z njihovo rešitvijo. V marketingu namreč želimo vedeti, če odprejo mail, morda tudi, če kliknejo na linke v mailu. Prosim za priporočila kaj uporabljati, lahko je plačljiva storitev. Hvala in lep sončen dan!


Precej offtopic, ampak vseeno.
Ko dobim jaz na služben e-mail tak mail (pa je vse to posredni, ne direktni marketing) dobi pošiljatelj pri meni črno piko kot nezaupanja vreden partner. Če že imam namen odpreti link, ga vedno odprem na način, da ga skopiram link v notepad in odrežem ID linka in grem na glavni naslov (npr kopiram link https://slo-tech.com/script/forum/vnoss... in grem na https://slo-tech.com/script/forum/), če je povezava samo link (https://ID=m2875SEnDbRIsYMyI38EQ0IoxvjB... takih linkov po defaultu ne odpiram. Varnostni protokol, ki se ga striktno držim.
Tudi nekajletne izkušnje kažejo, da se resne firme ne gredo tega sra*ja (sledenje mailom), neresni se pa tega poslužujejo (sledenje mailom).


Ti pa si adijo pamet haha ne me je*at :))

Za OP:
poglej si sendinblue,sendgrid, mailchimp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Evolve ()

SeMiNeSanja ::

Evolve je izjavil:

johanblond je izjavil:

i53470 je izjavil:

Kako bi omogočili sledenje mailov torej ali nekdo odpre naše poslane maile?

V podjetju uporabljamo MS Outlook, vendar nismo zadovoljni z njihovo rešitvijo. V marketingu namreč želimo vedeti, če odprejo mail, morda tudi, če kliknejo na linke v mailu. Prosim za priporočila kaj uporabljati, lahko je plačljiva storitev. Hvala in lep sončen dan!


Precej offtopic, ampak vseeno.
Ko dobim jaz na služben e-mail tak mail (pa je vse to posredni, ne direktni marketing) dobi pošiljatelj pri meni črno piko kot nezaupanja vreden partner. Če že imam namen odpreti link, ga vedno odprem na način, da ga skopiram link v notepad in odrežem ID linka in grem na glavni naslov (npr kopiram link https://slo-tech.com/script/forum/vnoss... in grem na https://slo-tech.com/script/forum/), če je povezava samo link (https://ID=m2875SEnDbRIsYMyI38EQ0IoxvjB... takih linkov po defaultu ne odpiram. Varnostni protokol, ki se ga striktno držim.
Tudi nekajletne izkušnje kažejo, da se resne firme ne gredo tega sra*ja (sledenje mailom), neresni se pa tega poslužujejo (sledenje mailom).


Ti pa si adijo pamet haha ne me je*at :))

Je...in ni...
Pri vseh mailih, ki so povezani z nekimi accounti in prijavami (ebay, paypal, banke,....) je čisto normalno, da NE uporabljaš linka v mailu, ko se te poziva na neke aktivnosti, ki zahtevajo prijavo v spletišče.
Če pa hočeš zgolj pofirbcat, kaj danes Ebay/Amazon/Alibaba/Mimovrste/... ponuja kot zanimivost ali promocijo (se torej ne prijaviš), pa v 99% primerov ni noben problem če direktno klikaš linke v mailu.

Če si resnično paranoičen, potem tudi ne boš klikal linkov, ki jih ljudje lepijo na forumih, saj ne veš, kaj se v resnici skriva za linkom. Še bolj kritični so okrajšani URL-ju (goo.gl, bit.ly,...), kjer na prvi pogled ne vidiš niti domeno, na katero te bo klik poslal. Tukaj pristop, ki ga ima Evolve praktično odpade, razen če vmes vsak link meče še v urlex.org ali podoben url expander servis, da vidi kam, ga sploh želijo poslati. Presneto nepraktično - raje sploh ne klikam, kot da se tako zajebavam!

V bistvu moraš malo tudi zdravo pamet vklopiti in vedeti, kateri maili so toliko zaupanja vredni, da lahko mirne volje paseš firbec in klikaš po linkih (ker si se sam naročil nanje in jih redno dobivaš, izgled in vsebina pa sta brez posebnosti?), kateri maili pa so tako 'čudni', da se jih niti s palico nebi dotaknil.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

111111111111 ::

johanblond je izjavil:


Precej offtopic, ampak vseeno.
Ko dobim jaz na služben e-mail tak mail (pa je vse to posredni, ne direktni marketing) dobi pošiljatelj pri meni črno piko kot nezaupanja vreden partner. Če že imam namen odpreti link, ga vedno odprem na način, da ga skopiram link v notepad in odrežem ID linka in grem na glavni naslov (npr kopiram link https://slo-tech.com/script/forum/vnoss... in grem na https://slo-tech.com/script/forum/), če je povezava samo link (https://ID=m2875SEnDbRIsYMyI38EQ0IoxvjB... takih linkov po defaultu ne odpiram. Varnostni protokol, ki se ga striktno držim.
Tudi nekajletne izkušnje kažejo, da se resne firme ne gredo tega sra*ja (sledenje mailom), neresni se pa tega poslužujejo (sledenje mailom).

PS: Če bi me kdo vprašal, bi tako sledenjem mailom itak prepovedal, moj nadrejeni ima pravico gledat kdaj gledam služben mail (upoštevajocč vse protokole, ki veljajo), tukaj se pa zadeva konča, ne pa da nekdo tretji vohuni za mano.
Osebno mi je to isto, kot bi jaz v šopek rož montiral kamero, ker bi želel vedeti ali je moja simpatija dala podarjene rože v vazo ali pa jih je vrgla v koš (saj sem jaz kupil rože, so moje in imam pravico vedeti, kaj se z njimi dogaja).

Bedarija. POtem firme kot je mailchimp ne bi živele. Ogromnno biznisa se spelje preko maila in dobro zastavljene kampanje preko mailov so zelo uspešne.

NAdrejeni lahko za občutljive informacije lahko zahteva, da vidi, kdaj si ti mail prebral in da so ga vsi prebrali. Če greš na brezpapirno poslovanje je to nuja. Ker ti pride inšpektor v firmo in moraš imeti dokazila, da je nekdo prejel mail. prej se je to delalo s poštnimi povratnicami, podpisovalo notranje dokumente itd... Sedaj preko outlooka to urediš.

Skratka tvoj post je poln neumnosti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

737 ::

Sam si v Thunderbird-u onemogočim HTML. V mail sodi le tekst in kakšna priponka.

c3p0 ::

Odpiranjem mailov se večinoma sledi preko skritega pixla. Če imaš privzeto nastavljeno, da pokaže slike, ti nobena telovadba z urejanjem linkov ne bo koristila.

i53470 ::

Hvala za nasvete. Sodelavci so se najbolj ogreli za HubSpot, ker je baje lahko znotraj MS Outlooka. Morda kdo uporablja HubSpot in ali ima kakšne omejitve/težave?

Spiky28 ::

Zna kdo podrobno opisat, kako to sledenje glede odpiranja deluje? Ker kolikor vem smtp nima tega feature-ja. Slike, html, še kak drug trik? In kako preprečit?

i53470 ::

i53470 je izjavil:

Hvala za nasvete. Sodelavci so se najbolj ogreli za HubSpot, ker je baje lahko znotraj MS Outlooka. Morda kdo uporablja HubSpot in ali ima kakšne omejitve/težave?


Pozna kdo HubSpot vtičnik iz prakse?

111111111111 ::

Spiky28 je izjavil:

Zna kdo podrobno opisat, kako to sledenje glede odpiranja deluje? Ker kolikor vem smtp nima tega feature-ja. Slike, html, še kak drug trik? In kako preprečit?

Če misliš skriti pixel, se zadeva naloži ko odpreš mail in tako šteje, kolikokrat se je mail odprl.

Če mail odpreš v tekstovnem načinu, potem sledenje preprosto ni, ker se ti pixel ne naloži.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Odpiranjem mailov se večinoma sledi preko skritega pixla. Če imaš privzeto nastavljeno, da pokaže slike, ti nobena telovadba z urejanjem linkov ne bo koristila.


Pri nas se te vsebine ne nalagajo avtomaticno, moras dati dovoljenje. Ne vem, ce sem zadnje case videl, da bi se karkoli nalagalo avtomaticno, tako da ne vem, kje ta metoda se deluje.

abyssus ::

i53470 je izjavil:

Kako bi omogočili sledenje mailov torej ali nekdo odpre naše poslane maile?

V podjetju uporabljamo MS Outlook, vendar nismo zadovoljni z njihovo rešitvijo. V marketingu namreč želimo vedeti, če odprejo mail, morda tudi, če kliknejo na linke v mailu. Prosim za priporočila kaj uporabljati, lahko je plačljiva storitev. Hvala in lep sončen dan!


Preveri odjemalec "Mailspring", ima vgrajeno trackanje odpiranja in linkov.

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Odpiranjem mailov se večinoma sledi preko skritega pixla. Če imaš privzeto nastavljeno, da pokaže slike, ti nobena telovadba z urejanjem linkov ne bo koristila.


Pri nas se te vsebine ne nalagajo avtomaticno, moras dati dovoljenje. Ne vem, ce sem zadnje case videl, da bi se karkoli nalagalo avtomaticno, tako da ne vem, kje ta metoda se deluje.


Na Gmail-u in še prenekateri webmail servis ima to privzeto On.

TheBlueOne ::

Kolikor vem ima Gmail proxy za downloadanje teh zadev? Ali je drugace?

Vanquish ::

i53470 je izjavil:

Kako bi omogočili sledenje mailov torej ali nekdo odpre naše poslane maile?

V podjetju uporabljamo MS Outlook, vendar nismo zadovoljni z njihovo rešitvijo. V marketingu namreč želimo vedeti, če odprejo mail, morda tudi, če kliknejo na linke v mailu. Prosim za priporočila kaj uporabljati, lahko je plačljiva storitev. Hvala in lep sončen dan!


ne uporabljaj mailchimp ipd, ker je kar drago ko presezes doloceno stevilo uporabnikov.
Jaz sem uporabljal self hosted varjanto v navezi z Amazon SES: https://sendy.co/

starfotr ::

Kaj ti omogoča sendy v primerjavi s SES?

Zakaj ne bi uporabil direktno SES? Nisem gledal in delal primerjave ...

Vanquish ::

starfotr je izjavil:

Kaj ti omogoča sendy v primerjavi s SES?

Zakaj ne bi uporabil direktno SES? Nisem gledal in delal primerjave ...


sam SES ti je recimo infrastruktura za samo posiljanje mailov ali na nek nacin "smtp" server.
Sendy pa ti je frontend ki potem to infastrukturo uporablja in ti da user experience kot ga imas pri mailchimpu, se pravi razlicni reporti o kampanji, sledenje odjavljenim, bounced, odprtih mailov, klikov na link ipd.

Je pa dosti ceneje za posiljanje od teh online tools, plus tega - po mojih izkusnjah je dosti bolj zanesljivo, da niso ip-ji na kaki spam listi ipd

i53470 ::

Ali kakšna od teh rešitev omogoča izvoz kontaktov v tabele (npr. v excel ipd)?

i53470 ::

i53470 je izjavil:

Ali kakšna od teh rešitev omogoča izvoz kontaktov v tabele (npr. v excel ipd)?


Ve kdo prosim za kako takšno rešitev, ki to omogoča?

Vanquish ::

i53470 je izjavil:

i53470 je izjavil:

Ali kakšna od teh rešitev omogoča izvoz kontaktov v tabele (npr. v excel ipd)?


Ve kdo prosim za kako takšno rešitev, ki to omogoča?


mislim, da ti to omogocajo vec ali manj vsi. Sendy ima naprimer: http://d.pr/i/Tftk+

111111111111 ::

i53470 je izjavil:

i53470 je izjavil:

Ali kakšna od teh rešitev omogoča izvoz kontaktov v tabele (npr. v excel ipd)?


Ve kdo prosim za kako takšno rešitev, ki to omogoča?

Mail chimp to omogoča. Drugače pa vse te rešitve "skoraj" 100% omogočajo izvoz v csv in to potem vržeš v excel.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GMAIL - blokiranje mailov

Oddelek: Omrežja in internet
121658 (1287) Ales
»

Novinarji Bellingcata tarče sofisticiranega phishinga

Oddelek: Novice / Varnost
328663 (6707) darkolord
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10524888 (11518) donvito
»

Tiskalnik za ''majhno'' podjetje - pisarno

Oddelek: Pomoč in nasveti
284262 (3020) Anney
»

Hekerji vdrli v Ebay, priporočljiva zamenjava gesel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6815676 (11387) D-PaX

Več podobnih tem