» »

Tiskalnik ne tiska

Tiskalnik ne tiska

Barcha ::

Mi lahko kdo pomaga, prosim?
Na en tiskalnik bi rada tiskala iz dveh računalnikov (na enem WIN 98, na drugem WIN XP), tiskalnik Canon LBP660, mrežnih kartic nimam.
OK; nabavila sem avtomatski preklopnik (žnj firma), data switch kable - ne deluje. Poskusila na kolegičinem računalniku (WIN 98 in Epson tiskalnik), tiska brez problemov, sicer priklopljen samo en računalnik, pa vseeno. Pri meni tudi takrat, ko je priklopljen samo en računalnik (vseeno kateri), javi napako. Da naj preverim kable, da tiskalnik ne sprejema podatkov. Enako opozorilo, kot da sploh ne bi imela priklopljenega tiskalnika. Tiskanje, ko povežem računalnik direktno na tiskalnik, brez problemov.
Kaj še naj poskusim?

bobby ::

no tkole je s tem 660. zadeva bo zelo zelo slabo delala preko preklopnika. to pa zato, ker ta model tiskalnika hoče met konstantno povratni signal in ko preklopiš, se ta signal za kratek čas prekine in potem ti nič drugega ne pomaga kot ponovni restart. epson tiskalnik ima povratno zanko ampak je veliko manj občutljiv na te preklope. če ti rata preko swičerj naštimat potem NAJ BI BILA (govorim iz izkušenj) zadeva zelo nestabilna. moj nasvet: 2 x mrežna karta in inštalacija tiskalnika na enem računalniku in šerat zadevo. najbolj ziher in najbolj stabilna varianta.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

aja, dobrodošla na forumu!!!
:))
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Han ::

Ali pa ročni preklopnik.

gkovac ::

bobby ima prav... mrežne niso tolk drage, da si jih nebi mogli privoščit in sharanje je v tem primeru definitivno najboljše, ker so 660 res rahlo v ... tiskalniki :D

Sploh pa... preklopniki so totalno nezanesljiva zadeva... v prejšnji službi sem jih v enem letu vsaj 10 zmetal stran.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Barcha ::

Z ročnim preklopnikom bi pa šlo?
Hotela sem se ravno izogniti prižiganju obeh računalnikov, ravno zaradi tega sem se navdušila za preklopnik in ne za mrežne kartice.
V skrajnem primeru mi bo itak ostalo vtikanje in iztikanje kablovja :-((, ker je vse skupaj samo za domačo rabo, le bolj na kamot sem želela biti.

Han ::

Da, s kvalitetnim ročnim preklopnikom bi zadeva definitivno morala delovati.

Barcha ::

Ni mi dalo miru in sem morala poskusiti še ročni preklopnik (en od računalnikov je še v garanciji in bi morala peljati na servis za vgradnjo mrežnih kartic...) in STVAR DELUJE.
Mi printa brez problemov.
Hvala vsem skupaj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 racunalnika 1 tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
5789 (660) Mare3
»

USB miš in tipkovnica na tri PC-je

Oddelek: Strojna oprema
121560 (1378) opeter
»

en eksotičen adapter

Oddelek: Strojna oprema
6881 (724) peroksid
»

2 masini, 1 monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
5793 (685) Loki
»

2xLPT???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71023 (915) |ViPeR|

Več podobnih tem