» »

2xLPT???

2xLPT???

|ViPeR| ::

Mam velik problem!!!
Na en računalnik hočem prklopt en printer in POS terminal, vendar oba uporabljata za priklop na računalnik LPT, na računalniku pa je en sam LPT V/I.

Kaj naj naredim??:|
A obstaja mogoče kakšen HUB(kot na LPT skenerjih) al kej takega???

Hvala za pomoč.

lp Viper

Han ::

1. Kupiš ročni preklopnik (ta je najcenejši in dela najbolj zanesljivo) z dvema ali več LPT priključki. Rabiš še kabl od preklopnika do računalnika.
2. Kupiš ISA ali PCI kartico z nastavljivim LPT portom.
3. se bo še kdo oglasil s kakšno idejo...

borutzi ::

vzemi eno staro herculesovo mono vga graficno, vecina njih ima gor tudi lpt port ...vtakni jo v isa slot skonfiguriraj vsak port posebej in to je to...vprasanje 5 minut:D
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

su37 ::

Ola!
Ja jaz imam nekaj izkušenj s tem na winNT. Jaz sem uporabil dodatno kartico z LPT, ampak WIN NT imajo s tem kar nekaj težav, enostavno mi je s tega porta tiskalo vse na pol, manjkajoči znaki...Vsekakor bi ti tud jaz priporočil enga Herculesa, sem tud slišal za to, tako da bi moralo delat, je pa vprašenje kje ga boš dobil.
Bi pa moglo funkcionirat.
Tako da brez skrbi...

NiggerBob ::

imel sem podoben problem v firmi in da enostavno rešil z nakupom preklopnika (avtomatskega). Dela fino v DOSu in Win.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Kekec ::

Mislim da je varijant z kartico ki ima LPT port se najboljša ker le tako bos hkrati lahko oba uporabljal s priklopnikom bos pa moral priklapljat in slej ko prej bos kdaj pozabu, kar pa spet ni fajn!

miranpozar ::

S temi preklopniki so rade težave, saj nekateri tiskalniki tega ne marajo (še posebno laserski), POS terminal pa bi po mojem tudi verjetno kaj štrajkal.

Najboljša varianta je nakup dodatne LPT kartice, ki stane med 5 in 10 tisoč sit.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

|ViPeR| ::

Hvala vsem. Problem sem rešu z dodatno LPT kartico in za enkrat dela brez težav.

lp Viper


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epson LX 300

Oddelek: Strojna oprema
7919 (805) Blisk
»

PCI LPT kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
121997 (1807) ender
»

USB > LPT za uporabo z LCD displeyem HD44780 ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102047 (1703) Azrael
»

Sprememba naslova LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
51014 (956) Jackal
»

Iglični tiskalnik ima printer priključek, novi računalnik pa ima samo COM in USB vhod

Oddelek: Pomoč in nasveti
192607 (2318) ToniT

Več podobnih tem