» »

Šolsko / študijsko leto 2020/21 in COVID19

Šolsko / študijsko leto 2020/21 in COVID19

Raptor F16 ::

Vidim, da posebne debate na to temo še ni bilo.

Predvsem me zanima, kaj menite, kako bo potekal pouk na šolah in univerzah to leto. Plani so zaradi nepredvidljivosti še vedno zelo negotovi. Trenutno se špekulira, da se bo situacija po poletnih počitnicah jeseni poslabšala in bo zopet uveden pouk na daljavo, čeprav je za zdaj "naj bi bilo" vse pod kontrolo.

Predvidevam 3 scenarije:
- 1. Drugi izbruh se ne bo pojavil (širjenje bo pod nadzorom), pouk se bo izvajal normalno z določenimi varnostnimi omejitvami
- 2. Prišlo bo do drugega izbruha, pouk bo tako kot letos spomladi potekal na daljavo.
- 3. Pouk se bo začel izvajati normalno, v primeru izbruha bo vmes prišlo do ponovne reorganizacije in prehod nazaj na daljinsko poučevanje.

Dopuščam možnost pojava dodatnih scenarijev.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

A110 ::

Kaj pa se šteje kot izbruh? Ker pomladi je ob 30 okužbah dnevno že vse stalo. Sam upam da bodo študiji potekali na daljavo ker mi ta način dosti bolj ustreza

Raptor F16 ::

A110 je izjavil:

Kaj pa se šteje kot izbruh? Ker pomladi je ob 30 okužbah dnevno že vse stalo. Sam upam da bodo študiji potekali na daljavo ker mi ta način dosti bolj ustreza


Nimam pojma, verjetno tisto kar bodo "uradno" ocenili za izbruh, whatever. Meni je treutno največja negotovost vprašanje, ali naj pogodbo za stanovanje že skenslam ali naj še malo počakam.

:P

Sam pouk mi zaradi tehnične nepripravljenosti na našem faksu ni bil preveč všeč. Določeni predmeti so bili neposlušljivi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

acookook ::

Jaz sem pred meseci odprl temo ravno na to, kak se po + par ur odklopiti od kompa, skoz to pa ravno 1x še nočem iti, ker še vedno ne vem kak to narediti. edit: laufanje zunaj baš ni pomagalo.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

dild0idis ::

Pouk bo in država bo odprta, morda se bo kak del poučeval na daljavo, samo čistega zaprtja države ne bo, ker si enostavno država finančno tega ne more privoščiti.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

otago ::

Se še spomnite zaklepanje naroda na mini občine?

Zdaj pa ni govora, da bi pred začetkom šolskega leta omejili letovanja v rizičnih državah (npr. Hrvaška).

Država ne bo ponovno razglasila epidemije. Ne vem, kaj bodo naredili, ko se bodo začeli masovno pojavljati posamični primeri, bodo za posamezne oddelke uveljavljali pouk na daljavo?

Če se uveljavlja pravilo nemešanja razredov, pomeni to konec večgeneracijskih pevskih zborov, športnih ekip, interesnih krožkov (npr. folklora, šah, modelarji itd...)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

dild0idis ::

otago je izjavil:


Če se uveljavlja pravilo nemešanja razredov, pomeni to konec večgeneracijskih pevskih zborov, športnih ekip, interesnih krožkov (npr. folklora, šah, modelarji itd...)?


To je zelo velika možnost, da tega ne bo, enako kakor ne bo krožkov oz. po šolskih dejavnosti.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

A110 ::

Raptor daj vlogo v ŠD itak je boljše kot stanovanje + še vedno lahko zavrnes vselitev če nebos potreboval

Facebook dev ::

Bi rekel, da bo pouk potekal večinoma normalno, z malo večjim poudarkov na higieni in maskah.

Kot nam je že vsem jasno, glede na to kako je virus kužen in kakšne so situacije po centrih mest in prepolnih kafičev in hude epidemije kar ni in ni, bi bil vsak ukrep o hudem zapiranju šol/mest/občin nesmiseln.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

A110 ::

tole. Pomoje je to da bo kombinacija obojega najboljša možna rešitev. Problem bi znal biti kako izbrati kdo je lahko fizično prisoten če bodo želeli biti prisotni vsi oz več od dovoljenega. Ker fizično je pomoje nemogoče izvesti vse (ob zagotavljanju dovoljenje razdalje) sploh ker je že zdaj marsikatera predavalnica skoraj premajhna prezračevanja pa tudi marsikje skorajda ni (fmf terarij, na tebe ciljam) in je pomanjkanje kisika občutno že ob normalnih dnevih. Kaj bi se šele zgodilo če se ugotovi da je študent/profesor okužen (kar Slej ko prej bo). Ali bodo dali cel razred v karanteno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zoom bo vendarle ponudil šifriranje end-to-end za vse

Oddelek: Novice / Zasebnost
144783 (3732) SeMiNeSanja
»

Prva stopnja rakete Electron testno ujeta s helikopterjem

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
298101 (6133) WarpedGone
»

kamera za računalnik- katera

Oddelek: Kaj kupiti
122800 (2593) Kvinta
»

Še dve, to pot resnejši ranljivosti v Zoomu

Oddelek: Novice / Varnost
3610979 (8580) starfotr

Več podobnih tem