» »

turistične cene na hrvaškem

turistične cene na hrvaškem

«
1
2

Malcolm_Y ::

Bolj za hec sem poslal eno povpraševanje in dobil ponudbo krepko čez 100 EUR na osebo na dan za polpenzion. Hotel 4 zvezdice, zgornja dalmacija.

A to je normalno te dni? Pričakoval sem drastično nižjo ceno.

DamijanD ::

Hja cene niso nič kaj konkretno padle...
Še bolj je zanimivo, da sami Hrvati (iz Zagreba IT branža) jamrajo, da je povsem predrago pri njih na obali.

pirat ::

Imel si nerealno pričakovanje.
Zgornja Dalmacija ni tako hudo na udaru glede turistov (vsaj trenutno).

Ganon ::

Svoje evre raje nameni turističnim destinacijam, kjer te kot turista cenijo. Hrvaška to ni.

Malcolm_Y ::

Mah, sem si mislil, kako džabe bomo letos šli dol, pa malo morgen. Za 4 ljudi en teden je to skoraj 3 jurje. Pa polpenzion, 4 zvezdice. Mislim, a res?!

fikus_ ::

Ne pričakovat nekih nizkih cen na račun korone, ker nekateri za nizko ceno sploh ne odprejo kapacitet. Ni samo na HR tako, je tudi v SLO.

wajdujc ::

pirat je izjavil:

Imel si nerealno pričakovanje.
Zgornja Dalmacija ni tako hudo na udaru glede turistov (vsaj trenutno).

I don't know, mate. V prvih 7 mesecih 2020 so imeli 25 mln nočitev skupno, prejšnji dve leti so v sezoni furali tudi po milijon nočitev na dan.

IL_DIAVOLO ::

Za 8 nočitev v mobilni hišici v prelepem kampu sem plačal sladkih 400 evrov. Vi pa kar zalagajte to slovensko revščino lol.

Hrvat mi je znižal 20%(ajde, za 5% sem a jaz nategnil) od osnovne cene na bookingu, ker je bila last minute rezervacija. Cheap af

Velika pivička 25 kun, kar je malo čez 3 evre. V Portorožu sem nazadnje plačal več kot 4 evre.

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Men gre pa čedalje bolj na živce folk, ki pravi, da Hrvati ne cenijo turistov.. Pa moram rečt, da sem do sedaj vedno brez problema shajal z njimi.. In so bili vsi zelo prijazni.. V Istri, mi je celo rekel gazda zakaj smo rezervirali prek Bookinga.. Da škoda, ker bi prišparali 30 %, ker mu Booking toliko pobere. Vedno se je dalo vse zmenit.. Edini hladen tuš, ki sem ga doživel pa je v Zagrebu.. Tam pa se pozna, da nas ne marajo.. Ne vem zakaj je bilo to pomembno ampak nas je v lokalu vprašal iz kje smo.. In ko je bil odgovor iz Slovenije.. Je bil cinično retoričen: Iz Slovenije aa? odgovor nazaj.. Ampak.. Sej očitno je tudi dost Slovencev, ki so sovražno nastrojeni proti njim, tako da se oni tu na obisku pri nas verjetno isto počutijo..

Valda.. Potrebno se je zavedati, da oni imajo 2 meseca sezone za razliko od Grčije, Turčije ipd., ki imajo sezono lahko tudi po 4 mesece in več.. In v tistem času si morajo nabrat za celo leto za preživet.. Itak, da cene navijejo.. Saj imajo veliko povpraševanja..

Ampak če mislite, da so Hrvati mojstri zaračunavanja.. Pejte na slovensko obalo.. Ali pa sosednjo Italijo.. Ali pa Španijo, Francijo...

novaa ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 8 nočitev v mobilni hišici v prelepem kampu sem plačal sladkih 400 evrov. Vi pa kar zalagajte to slovensko revščino lol.

Hrvat mi je znižal 20%(ajde, za 5% sem a jaz nategnil) od osnovne cene na bookingu, ker je bila last minute rezervacija. Cheap af

Velika pivička 25 kun, kar je malo čez 3 evre. V Portorožu sem nazadnje plačal več kot 4 evre.


lokacija?

mahoni ::

Malcolm_Y je izjavil:

Bolj za hec sem poslal eno povpraševanje in dobil ponudbo krepko čez 100 EUR na osebo na dan za polpenzion. Hotel 4 zvezdice, zgornja dalmacija.

A to je normalno te dni? Pričakoval sem drastično nižjo ceno.

Seveda ni normalno. Ne v koroni, ne izven korona cajtov. Enostavno; to so oderuske cene.

jocoj ::

novaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 8 nočitev v mobilni hišici v prelepem kampu sem plačal sladkih 400 evrov. Vi pa kar zalagajte to slovensko revščino lol.

Hrvat mi je znižal 20%(ajde, za 5% sem a jaz nategnil) od osnovne cene na bookingu, ker je bila last minute rezervacija. Cheap af

Velika pivička 25 kun, kar je malo čez 3 evre. V Portorožu sem nazadnje plačal več kot 4 evre.


lokacija?
Totalna Vukojebina verjetno, ker sicer so cene mobilnih hišk v sezoni precej dražje od apartmajev.

aborko ::

Jst sem v začetku julija za 70 m2 apartma za 3 osebe v centru Budve, s pogledom na morje, 7 nočitev, klima, privat parking plačal 95EUR. Ko seštejem prihranek 3 štek čikov (60EUR) in raznih zdravil, pa da sem se cel teden nažiral ko prasec za đabe, sem verjetno ceneje prišel skoz, kot če bi ostal doma :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

IL_DIAVOLO ::

jocoj je izjavil:

novaa je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za 8 nočitev v mobilni hišici v prelepem kampu sem plačal sladkih 400 evrov. Vi pa kar zalagajte to slovensko revščino lol.

Hrvat mi je znižal 20%(ajde, za 5% sem a jaz nategnil) od osnovne cene na bookingu, ker je bila last minute rezervacija. Cheap af

Velika pivička 25 kun, kar je malo čez 3 evre. V Portorožu sem nazadnje plačal več kot 4 evre.


lokacija?
Totalna Vukojebina verjetno, ker sicer so cene mobilnih hišk v sezoni precej dražje od apartmajev.


Zelena Laguna je precej popularna, posebej med nemci :)

Tak da vukojebina verjetno ni.

mahoni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Zelena Laguna je precej popularna, posebej med nemci :)

Tak da vukojebina verjetno ni.

In kaj ima to veze z nemci? Samo zato, ker tam zahajo svaboti se ne pomeni, da ni vukojebina.

2f4u ::

Jaz sem naredil podobno za Grčijo; 2 osebi, SAMOS al pa Pelepones, nekje 13 do 18.8. Čakam ponudbo. Prevoz pa verjetn frčoplan.
Za sedaj sem dobil polpenzion med 450 in 700Eu za 7 dni na glavo. (Gythion)

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Utk ::

aborko je izjavil:

Jst sem v začetku julija za 70 m2 apartma za 3 osebe v centru Budve, s pogledom na morje, 7 nočitev, klima, privat parking plačal 95EUR. Ko seštejem prihranek 3 štek čikov (60EUR) in raznih zdravil, pa da sem se cel teden nažiral ko prasec za đabe, sem verjetno ceneje prišel skoz, kot če bi ostal doma :D

Ja res genialno, zdaj hodit v Črno goro...

Vazelin ::

Zakaj? Saj je baje samo še ena gripa. Valda ti ne bo gripa pokvarila načrtov v Črni Gori
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Utk ::

Reci to policaju na meji ko te opizdi s karanteno.

digitalcek ::

Malcolm_Y je izjavil:

Bolj za hec sem poslal eno povpraševanje in dobil ponudbo krepko čez 100 EUR na osebo na dan za polpenzion. Hotel 4 zvezdice, zgornja dalmacija.

A to je normalno te dni? Pričakoval sem drastično nižjo ceno.


Najbrž si računal na 15EUR?

Moj znanec je enako čakal. Če bi bukiral pred mesecem, bi dobil apartma za zelo ugodnih 45 evrov. Lansko leto ga je tudi dobil po tej ceni. V soboto pa je izvedel, da je do začetka septembra vse polno, če pa se kdo premisli, pa je cena 75 evrov...

Očitno ima stric, ki oddaja, še pet takih, ki se (le) zanimajo, testirajo, vprašujejo...

Murter.

Tako je, če mislite, da se pride v apartma kot v hostel. Greš mimo, pa noter, pa vprašaš za sobo. Če pa ni, pa greš 100 m naprej...

Zgodovina sprememb…

aborko ::

Črna gora je bila na zelenem seznamu (zdej je res v pi...), ko sem jst bil dol konec junija/začetek julija in je bila dosti bolj varna kot npr Slo ali Hr. Tudi nošenje mask v zaprtih prostorih je bilo vseskozi obvezno, v istem obdobju na Hr. in v Slo ni praktično nihče nosil mask. Sicer pa je bilo brez gužve, prazne plaže, nočni klubi zaprti, če malo z glavo dopustuješ si lahko to storil bistveno varneje kot na Slo obali, kjer se folk na polno gužva, večina na te vaucherje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

RockyS ::

Malcolm_Y je izjavil:

Bolj za hec sem poslal eno povpraševanje in dobil ponudbo krepko čez 100 EUR na osebo na dan za polpenzion. Hotel 4 zvezdice, zgornja dalmacija.

A to je normalno te dni? Pričakoval sem drastično nižjo ceno.


Prvo je treba razčistiti kaj je severna Dalmacija oz bo treba dat natančnejšo lokacijo. Od tega je odvisna cena. Istra je nabita, ker se vsi bojijo zaprtja meje, da lahko skočijo nazaj (tako za nas kot avstrijce,nemce in italijane)
Na Pašmanu in Ugljanu je samo manj nizozemcev in kamperjev. Apartmaji in pavšalisti so polni. Je pa res da nekateri (predvsem tisti slabsi na slabsi lokaciji) niso niti odprli, ker nimajo ljudi da bi jim urejali namestitve (poceni delovne sile).
Enako velja za Lošinj (razen Čikata, ki je prazen napram prejšnjim sezonam) in Cres.
Verjetno je nekaj manj ljudi in posledično ceneje, na Pagu, kar je logično, ker ni mladih.
Na Krku je tudi dokaj zapolnjeno.

Dalje dol pa je ceneje, Murter,Split apartma za 2 62€/noč (jezer village)
Šolta 65€ v novih apartmajih....

Ampak je treba it na blef ali pa na google maps poiskat telefonske namestitev, ne pa gledat bookinga in airbnb. Ampak ljudje tega več ne znajo, ker so komot in seveda škrt. Hkrati pa v Sloveniji niti lukne ne dobis za 100€.

kixs ::

Midva sva iskala hotel, vsaj polpenzion in 4/5*. Booking najde najcenejsega AI 5* v Dracu :lol: Ok, je treba malo filtre popravit... na koncu sva vzela v Porecu, hotel 4* za 6 nocitev in celotna cena malo pod 1200€ za dva odrasla in dva otroka. Termin je cez par dni. Gledala sva se Makarsko riviero, vendar so cene se visje ali pa hotel/storitev precej slabo ocenjena na TripAdviserju navkljub ne ravno nizki ceni. V koncni fazi pa je tudi fino, da si blizu meje ;)

Na blef smo res hodili doker ni bilo otrok. Z njimi si ne mores privosciti iskanja prostega apartmaja in na koncu dobis neko luknjo.

Invictus ::

Ne vem zakaj imate s Hrvati problem? Ker vam ne nastavijo šupka in še plačajo, ker pridete dol... ?!?!?!

Sam imam na Hrvaškem največ problemov s Slovenci, ki so lastniki turističnih kapacitet. Same škrtice in nateguni...

Drugače je pa problem, ker je precej zadev tudi zaprtih. In ponudbe ni toliko. Apartmajev in hotelom pa cene niso padle, mogoče v južni Dalmaciji. Fotrov kolega dobil hotel za 21 EUR/dan/osebo z zajtrkom...

Edina razlika od lanske sezone je, da dobiš nastanitev tik pred zdajci na lokaciji, kjer je lani niti pod razno ne bi...

Recimo na Pagu v Gajcu ali Novalji, ki je direktno nasproti Zrč... So normalne cene letos...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Kvinta ::

Fotrov kolega dobil hotel za 21 EUR/dan/osebo z zajtrkom


Dobiš ja samo razgled pa je na avtocesto al pa si v kleti pa gledaš na ulico polovične noge kak mimo hodijo sicer pa vsakemu svoje :D
A.C.A.B

Invictus ::

Če si na morju v hotelu, tvoj problem. Sam sem na obali >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Letos je predvsem manj Poljakov in Čehov. Skoraj nič proti prejšnim letom. Je pa Hrvatov in Slovencev tolk, da je lahko cela obala skoraj polna. Pa še kak Nemec itd.

IL_DIAVOLO ::

Na Istri sami nemci, pa kar nekaj slovencev. Hrvata ne vem, ce sem kakega srecal. Oni verjetno grejo v dalmacijo.

Meja isto, sami prestižni avtomobili in nemci not.

Crazy shit.

Utk ::

V Istro poleti ne hodim. Dol nižje, okoli Zadra recimo in po otokih, so bili prejšna leta sami Poljaki in Slovaki, letos skoraj nobenga.
Hrvatov je pa povsod, če ti opaziš ali ne. No, v kampih ne. Oni so pri žlahti, ali pa v apartmaju, če že nimajo nikogar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kripto mesi ::

Utk je izjavil:

Letos je predvsem manj Poljakov in Čehov. Skoraj nič proti prejšnim letom. Je pa Hrvatov in Slovencev tolk, da je lahko cela obala skoraj polna. Pa še kak Nemec itd.

Odvisno kje hodiš, Makarska, Brela, Baška voda so večinoma čehi, poljaki in nekaj bosancev. Slovencev sem srečal max 10 avtov, ravnokar prišel nazaj. Drugače 4* hotel (polpenzion + balkon s pogledom na morje) z oceno 9.8 na bookingu za 2 osebi 1225€ (od tega 70€ parking).

Invictus ::

Na Pagu so samo Slovenci, Hrvati in Nemci. Ostalih za vzorec. Zdaj so mogoče še Italijani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klemenSLO ::

V začetku julila je bil center Malega lošinja prazen... po moji oceni pol manj ljudi kot ponavadi.
Z ženo sva se en četrtek vsedla v lokal z živo muzko: pivo Tomislav črno 0,5 30kun, pivo Grif 0,5,..pale ale 40 kun... TO je za moje pojme drago.
Za tisto pivo, dve ki ga spijem pa ni problema...

Sem pa pr let nazaj rezerviral prek spleta blizu Omiša... pisalo 100 m od morja... na sliki velika senčna terasa..
NO realnost je bla 100 višinskih metrov od morja... slika na terasi pa je bla njihova... mi smo dobil pa 2x2 brez kančka sence..
..opremljenost stanoanja... iz leta 85 ko so ga zidal...jogiji taki da se pogrezneš....v spodnji štuk..
Tako da sm mu na konc povedal da oglašuje 'malce' drugače kot je v realnosti....

Dejstvo je da jih velika večina prodaja tako kot je njihov slogan 'Morje kot je včasih bilo (in nič drugega)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Letos v Bibinjah pri Zadru. Cena 50 eur/dan za nov apartma, 50m peš do morja, veliko točeno od 15-18kn. Ribe na žaru odlične. Gužve pa zdele proti koncu ful. Nema to korone. Zadovoljen :thumbsup:

Vanquish ::

Ganon je izjavil:

Svoje evre raje nameni turističnim destinacijam, kjer te kot turista cenijo. Hrvaška to ni.


mogoce pa ni tezava v njih, ampak v tebi?

Steinkauz ::

Letos murter tisno začetek julija en teden apartma za dva 55eur/noč. 10 m od plaže, 200m do plaže z borovci. Kr ok apartma, vseen bi lahk kej prenovil, je pa dost slabših po hrvaškem.
Max 15% kapacitet zapolnjenih, plaže prazne. Od 5ih aparmajev v bajti sva bla sam midva. Sam ko sva hotla pa podaljšat, je imela lastnica pa vse polno do sred avgusta.

Karlovačko 16-20 kun, kava 7-10 kun.
Cene so me kr presenetile, če jih primerjam z istro, k ti največji pajzelj računa 25-30 kun za jeben lager.

Map ::

WhiteAngel je izjavil:

Letos v Bibinjah pri Zadru. Cena 50 eur/dan za nov apartma, 50m peš do morja, veliko točeno od 15-18kn. Ribe na žaru odlične. Gužve pa zdele proti koncu ful. Nema to korone. Zadovoljen :thumbsup:

Kje lahko najdem take ponudbe?

pa tudi sicer, kam se splača it, da so cene normalne, plaže okej, kaj za pogledat, pa da ni kafič predaleč?

IL_DIAVOLO ::

Steinkauz je izjavil:

Letos murter tisno začetek julija en teden apartma za dva 55eur/noč. 10 m od plaže, 200m do plaže z borovci. Kr ok apartma, vseen bi lahk kej prenovil, je pa dost slabših po hrvaškem.
Max 15% kapacitet zapolnjenih, plaže prazne. Od 5ih aparmajev v bajti sva bla sam midva. Sam ko sva hotla pa podaljšat, je imela lastnica pa vse polno do sred avgusta.

Karlovačko 16-20 kun, kava 7-10 kun.
Cene so me kr presenetile, če jih primerjam z istro, k ti največji pajzelj računa 25-30 kun za jeben lager.


Istra je pac turistično oblegana in je logično, da so cene visje kot tam, kjer praktično ni obiska.

WhiteAngel ::

Map je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Letos v Bibinjah pri Zadru. Cena 50 eur/dan za nov apartma, 50m peš do morja, veliko točeno od 15-18kn. Ribe na žaru odlične. Gužve pa zdele proti koncu ful. Nema to korone. Zadovoljen :thumbsup:

Kje lahko najdem take ponudbe?

pa tudi sicer, kam se splača it, da so cene normalne, plaže okej, kaj za pogledat, pa da ni kafič predaleč?


Tole. Drugače pa Dalmacija - Zadar, Biograd, Šibenik, Split in otoki okoli - Ugljan, Pašman, Hvar, Brač, Vis. Istra je draga, lokalci tam so tečni pa še morje imajo svinjsko. Dalmatinci se pa itak sploh nimajo za Hrvate, še govorijo in pišejo drugače :P

krho ::

Jest mam rezervacijo 9.8-16.8 cca 20km pred Zadrom, apartma 2+2 (zakonska postelja + kavč) v pritličjuje prva vrsta pri morju (vmes lokalna cesta, malo prometa), v bližini borov gozdiček in kafič (v bistvu oboje čez cesto). CCA 2km stran po makadamu pa peščena plaža s senčniki za najem.
Če koga zanima ZS, bom dal kontakt od lastnice. Oprema v apratmaju je sicer stara, ampak funkcionalna, če niso zamenjali vzmetnic, so le te še najslabši del opreme, ampak ponavadi je z vzmetnicami povsod isti problem. Cena je 65€/noč.

Mi ne gremo, ker se nam situacija ne zdi sprejemljiva.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

hipertija ::

A ni žalostno, da določeni osebki v trgovini gledajo na cente in si ne privoščijo kakšne npr. kvalitetnejše hrane, po drugi strani pa mečejo za dopust po 70€/noč + ostali stroški...

Se mi zdi, da eni delajo samo za teh 14 dni dopusta na leto, pol pa spet garajo eno leto, da bodo 1000€ nesli na hrvatijo.

Vanquish ::

vselic - razlicni ljudje, razlicno zasluzijo. Ce nekdo da 200€/noc se ne pomeni, da je suhi kruh

Smurf ::

hipertija je izjavil:

A ni žalostno, da določeni osebki v trgovini gledajo na cente in si ne privoščijo kakšne npr. kvalitetnejše hrane, po drugi strani pa mečejo za dopust po 70€/noč + ostali stroški...

Se mi zdi, da eni delajo samo za teh 14 dni dopusta na leto, pol pa spet garajo eno leto, da bodo 1000€ nesli na hrvatijo.

Pomoje si malce zamesal.
Tisti, ki v trgovini gledajo za vsak cent, verjetno podobno gledajo tudi za dopust.

hipertija ::

Vanquish je izjavil:

vselic - razlicni ljudje, razlicno zasluzijo. Ce nekdo da 200€/noc se ne pomeni, da je suhi kruh

Itak da ne, ampak poznam pa folk, ki je totalno nerazumski:
- sodelavec na primer, ves čas jamra, da nima denarja, da denar iz računov obema s partnerko hitro izpuhti, da vse dvigneta in ko gre proti 15. je vse na tesno - neki stari krediti in pufi. V bližnji trgovini vse na pike, stvari pred iztekom roka itd. Nimajo prav veliko. Potem pa zadnjič reče, da bo 1000€ dal v kune, da majo za 14 dni morja, pa en čolniček sta šla registrirat na morje že kakšen mesec nazaj (že samo cestnina in benz stane). A ni bolje, da bi raje poplačal pufe in kredite. Je dopust in čoln za dr*anje po vodi res več vreden oz. je tako nujno dopustovati na obali? 1000€ osebno bi dal za dopust, ko bi imel nek ok avto, urejeno hišo in kredite na 0.

- določeni delajo celo leto, ne pokuri niti dneva dopusta, žge nočne itd. potem gre pa za 14 dni na morje in pije in se hrani do onemoglosti. 351 stistkat za tistih 14 dni...

- tretji primer. Sem bil ta vikend na morju, folk si prinese na dopust praktično vse... kakšen ti je dopust, da si s sabo prineseš dobesedno še pašteto, ki jo lahko po enaki ceni kupiš v isti trgovini v npr. Izoli. Kakšen je dopust, da plačaš apartma, vse ostalo pa gledaš, da ne bi kakšen € kje več pustil. Saj vem, da ljudje nimajo, samo zakaj potem silit na obalo in iti v takšne stroške. Pa a ne bi raje v tem primeru šel na lokalni bazen in si zvečer obrnil ene čevape doma, je lahko ravno tako prav lepo, pa bistveno ceneje. Ali pa kupiš en boljši bazen, postaviš in imaš par let mir, če si znaš lepo narediti, je lahko doma še bolje kot nekje na obali.

Moj point ni bil, da eni vržejo 200€ na noč, ampak to, da celo leto stiskajo, da lahko tiste 14 dni uživajo.

-

Smurf je izjavil:

hipertija je izjavil:

A ni žalostno, da določeni osebki v trgovini gledajo na cente in si ne privoščijo kakšne npr. kvalitetnejše hrane, po drugi strani pa mečejo za dopust po 70€/noč + ostali stroški...

Se mi zdi, da eni delajo samo za teh 14 dni dopusta na leto, pol pa spet garajo eno leto, da bodo 1000€ nesli na hrvatijo.

Pomoje si malce zamesal.
Tisti, ki v trgovini gledajo za vsak cent, verjetno podobno gledajo tudi za dopust.

Ne, ne drži, jih poznam kar nekaj takšnih, ki celo leto stiskajo, da lahko potem 14 dni živijo na veliki nogi. Saj pravim, mi ni razumsko oz. logično.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Na dopustu se je treba mal spočit. Nekateri si pač na dopusti privoščijo.
Kar se pa tiče pufov za hišo ipd.. Lej človek mora jit še zmeraj na dopust. Če ne greš in si takšne vrste človek, da doma povsod vidiš samo delo.. potem nimaš nič od "dopusta". Pa še okoje malce zamenjaš če nič drugega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Utk ::

Sem bil ta vikend na morju, folk si prinese na dopust praktično vse... kakšen ti je dopust, da si s sabo prineseš dobesedno še pašteto, ki jo lahko po enaki ceni kupiš v isti trgovini v npr. Izoli.

Mi smo to letos naredili prvič, sicer na Hrvaškem. Vse kar se je dalo prinest, smo prinesli (razen kar smo pozabili), pa še polovico nazaj domov prinesli. Ti rečem, da je to milina. Dol smo kupovali samo kruh in sadje. Zakaj bi na morju zgubljal čas s trgovino, ki je dražja, bolj nagužvana pa še nič nimajo. A je to dopust? Nikjer ne piše, da zato ne smeš v restavracijo, ampak jest je treba 3x, 4x na dan, ne boš za vsako hodil v gostilno. Niti v trgovino. Ne vem kaj bi lahko bilo s tem narobe. Drugo leto sigurno ponovimo.

Kdor doma je pašteto, zakaj je ne bi še na morju. A na morju se moraš samo s kaviarjem basat? A nisi napisal, da je ravno to narobe, da se tistih 14 dni preveč preserava? Jesti je treba celo leto, kolk tolk dobro, ne samo tistih 14 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Zakaj si vse prinesti s sabo? Ker ne grem na dopust, da bom slonel po trgovinah.

Ajde, kruh in sadje se seveda kupi na morju, ampak da pa bi jaz tam kupoval fasngo za kosilo? Nah

+ pijača v lokalu na obali 2-3x na dan.

Ce bi vsi gosti toliko zapravili, bi bilo se dobro. Tako pa cele dneve zlempajo vodo. Raje v nek poceni hotel in živiš kot kralj. Ne pa 100 evrov na noc, potem pa si zen.

Zgodovina sprememb…

Blinkys ::

Sam gledam, da čim ceneje spim, edini pogoj je čistoča in urejenost nastanitve (ponavadi apartma). Lokacija mi niti ni pomembna, ker več kot 2 dni na isti lokacije nisem. Raje se peljem tudi do 2h vstran od apartmaja kot pa rutina. S sabo vzamem minimalno (brisača in oblačila za preoblečt). Višek denarja od namestitve pa raje pokurim za hrano in pijačo. Ne grem na dopust, da si kuham niti da jem v hotelu kjer si pol nonstop vezan. Realno nisem v apartmaju kaj dosti več kot 10h in se mi zdi nesmiselno za nastanitev plačevat več kot je potrebno, da se udobno naspiš. Na dopust grem uživat in spoznat okoliške kraje. Se pa čudim ljudem, ki recimo zaslužijo precej manj in se pol meni čudijo, da dam za apartma 300-400EUR za 8-10dni oni pa luksuz 1000EUR za 2 v njem pa samo spita. Je pač oprema mogoče stara 10 let in ne 2 leti in ker rezerviram že decembra ali januarja na booking. Ampak ko jim želiš razložit, da ne hodim na dopust, da ga bom preživel v apartmaju ali sobi samo čudno gledajo. In pravijo da gredo na dopust in mora bit vse oh in ah, čeprav tukaj živijo na 30m2 v starem bloku. Vse za tistih 7-14 dni. Sam raje 500EUR prišparam na bivanju in mojo vsak dan peljem na večerjo/kosilo - maragi je to pica, stake ali ribja plošča, niti nima veze. Ne pa da kuhama na dopustu. Je kaj bol pametnega za počet. No mogoče, če je res slabo vreme, pa še takrat ne več kot kaki sendvič. Nimama pa otrok, tako da je zaenkrat še izvedljivo. Kasneje vrjamem da ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blinkys ()

Vanquish ::

Blinkys - seveda je to dober nacin kako videti cim vec pri cemer pa niti ne zrtvujes nekaj.
Enim pa je dopust enostavno to, da grejo od vsega stran in da se 2 tedna ne premaknejo in se pustijo razvajat :)

Kdo ma prav? Vsak za sebe :D

Raptor F16 ::

Ganon je izjavil:

Svoje evre raje nameni turističnim destinacijam, kjer te kot turista cenijo. Hrvaška to ni.


Odvisno kam greš. Tam kjer imajo turistov povn ku*ac oz je toliko povpraševanja, da se jih otepajo ne pričakuj nekih hudo ugodnih ponudb.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118402 (3493) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428428 (2059) Pithlit
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222280 (8381) shadeX
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038144 (28188) ThinkPad
»

Imate res za dopust evre? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812115 (9618) KaiV6

Več podobnih tem