» »

Garažna vrata

Garažna vrata

Ascendor ::

Prenoviti bi morali garažo, povečati vhod in zamenjati vrata (garaža je v vrsti z drugimi garažami, ki so ločene od stanovanjskega objekta).

Priporoča kdo kakšno podjetje? Ali podjetja, ki montirajo vrata, lahko recimo tudi razširijo vhod? Torej da razbijejo del obstoječe stene.

steev ::

Jaz pravkar cakam Teradom da mi pridejo odrezati kos stene in namontirati Hoermann vrata.

Kako bo narejeno, bomo sele videli. So pa bili zelo ustrezljivi pri dogovarjanju.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

sandmat ::

Mi smo že par vrat vzeli pri Matjaž d.o.o. (Hormann vrata). Pridejo, namontirajo, poširijo, zrihtajo, popucajo za sabo. Z vrati nismo imeli v 12 letih (najstarejša) nikoli problemov, če je bilo karkoli (enkrat so drugi izvajalci odhaklali zajlo za avtomatska vrata), smo poklicali na dežurno cifro in je serviser takoj podal konkretne odgovore in smo na remote rešili problem.

Ascendor ::

sandmat je izjavil:

Mi smo že par vrat vzeli pri Matjaž d.o.o. (Hormann vrata). Pridejo, namontirajo, poširijo, zrihtajo, popucajo za sabo. Z vrati nismo imeli v 12 letih (najstarejša) nikoli problemov, če je bilo karkoli (enkrat so drugi izvajalci odhaklali zajlo za avtomatska vrata), smo poklicali na dežurno cifro in je serviser takoj podal konkretne odgovore in smo na remote rešili problem.

Tole se sliši kar obetavno... Koliko pa so recimo stala (in dimenzija)?

sandmat ::

zadnja, ki smo jih naročali, so bila cca 2.75x2.3. Ena električna in ena ročna. Tip je prišel, delal 10 ur, naštimal vse v nulo in šel. Niti kofeta ni hotel, da bi mu skuhal, sam šopal je in na koncu naredil v nulo.

kixs ::

Ce je res dobro narejeno, cena niti ni pomembna, ker verjetno razlika ni vecja od 20% od najcenejsega.

steev ::

No saj, prvo povprševanje sem poslal na Matjaž, kjer so po ogledu zaradi podiranje stene predali 'primer' podjetju Teradom, naj bi bili njivi poslovni partnerji.
:|

sandmat ::

aja cena: cca 2500 (ena motorizirana,druga ne, obe z zunanjo fizično ključavnico). osnovna cena je bila nekaj višja, vrata so bila cca 1000 dražja od "lokalne poljske" ponudbe. Potem sem se dogovoril, da znižajo ponudbo za par 100€ in sem v istem dnevu dobil znižano ceno. Je pa res, da je bilo vseeno dražje od lokalne ponudbe. Po drugi strani pa precej kakovostnejše od tistega, kar sem pri lokalni ponudbi videl in kakršen odnos sem pri lokalcih doživel (precej po domače vse, ne pošljejo ponudbe, ne držijo se dogovorov o obisku "salona" itd)

Kasneje sem želel še enga daljinca z večjimi gumbi in so mi ga preposlali na željeno prodajno mesto v istem dnevu. Nekaj sem rabil vprašat glede nastavljanja višine praga (prag je bil naknadno malo dvignjen) in sem dobil takoj cifro mojstra, ki mi je vse povedal. Če ne bi šlo nastavit v lastni izvedbi, pride zastonj on naštelat.

All in all: pač plačaš za to, da je narejeno prav in drži; zato, da lahko pokličeš in zrihtajo. Zato, da se ne zajebavaš z bedarijami in butastimi lokalci, za katere je "vse dobro".

Ascendor ::

Pa je blo kaj komplikacij zaradi podiranja stene? In pa za koliko se načeloma vse skupaj podraži? Sem na strani videl, da imajo vrata za 850EUR, pa ne vem, ali bo končna cena potem 1100 ali pa 1500EUR, zaradi podiranja, montiranja...

Jih bom pa sigurno v kratkem kontaktiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

steev ::

Osnova 900 je za vgradnjo, za svetlo odprtino. Ker pri meni tako ni mogoče, je treba najprej dati jeklene profile ob strani in zgoraj ter zgoraj zapreti z blendo. Potem se vrata montirajo za te profile. In vse to zadevo podraži. Potem daš pa še fizično ključavnico in par malenkosti in pa si hitro na 1300.

Kar se pa tiče podiranja, je pa preveč splošen pojem. Verjetno ne bo šlo, če je kak beton. Če je za odštemat par ceglov, se pa verjetno da zmenit.

Koliko pa maš široko svetlo odprtino? Daš lahko vrata za svetlo odprtino ali jih moraš imeti v svetli odprtini (med podbojem), da ti ne požira globine?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

kixs ::

Js sem jih vzel od MKL-ja - vrata z osebnim prehodom - kar precej podraza investicijo. Tudi sem hotel malo razsiriti prehod, vendar je potem na ogledu dejal, da oni tega ne bodo delali zaradi preklade in tudi elektro instalacije so bile precej blizu. Tako je ostalo na stari sirini. Vrata so montirali na notranjo stran in potem so ploscice gledale kaksnih 15cm ven. To sem sam popravil - razbil tla do vrat in zbetoniral z naklonom. Zaenkrat sem zadovoljen, je pa vprasanje kako bi bilo s Hormann vrati. Oni so bili kaksnih 300€ drazji.

Ascendor ::

Ne vem kaj naj bi bila svetla odprtina pri garaži...?

dejanslo ::

Še en + za Matjaž. Meni so sicer samo poservisirali cca 15 let stara motorizirana vrata. Vredu odnos, super storitev, zmerna cena.
There`s More Than One Way To Do It

steev ::

Svetla odprtina je pač širina in višine odprtine. Pač tam kjer gre svetloba skozi. :)
Ko gledaš dimenzije vrat, so to dimanzije svetle odprtine. Sama vrata potrebujejo se doadatno nekje 10 cm levo, desno in zgoraj.
:|

Apple ::

sandmat je izjavil:

Mi smo že par vrat vzeli pri Matjaž d.o.o. (Hormann vrata). Pridejo, namontirajo, poširijo, zrihtajo, popucajo za sabo. Z vrati nismo imeli v 12 letih (najstarejša) nikoli problemov, če je bilo karkoli (enkrat so drugi izvajalci odhaklali zajlo za avtomatska vrata), smo poklicali na dežurno cifro in je serviser takoj podal konkretne odgovore in smo na remote rešili problem.


Pridruzujem se pozitivnem mnenju za podjetje Matjaz doo. Pri nas vse super deluje ze vec kot 6 let. Ko smo nedavno polozili ploscice v garazi, smo morali na novo sprogramirat vrata - vse smo resili prek telefona z dezurnim - zastonj...
LP, Apple

Ascendor ::

steev je izjavil:

Svetla odprtina je pač širina in višine odprtine. Pač tam kjer gre svetloba skozi. :)
Ko gledaš dimenzije vrat, so to dimanzije svetle odprtine. Sama vrata potrebujejo se doadatno nekje 10 cm levo, desno in zgoraj.


In kaj če garaža pač nima t.i. "svetle odprtine"? Zato mi ni čisto jasno haha

steev ::

Kako nima? A je pol sploh garaža?
:|

fikus_ ::

Lahko da je garaža, samo vrat nima :D

Ascendor ::

Torej dimenzije vrat so takšne? Svetlo odprtino sem si glede na opis predstavljal kot nek dodaten prostor za "okno". Izgleda je bila predstava napačna.. :)
Tvoja specifična vrata rabijo 10 cm levo in desno, ali na splošno vsa? Namreč ravno levo in desno bi zvečali za nekje 10/15 cm, v upanju, da bi se tud sama vrata povečala.

steev ::

Vsa vrata rabijo vodila pri strani. Pa naj bodo sekcijska ali rolo.
:|

kixs ::

Amapk to ne zmanjsa odprtine, saj gre lahko na notranjo steno ob odprtini. Vsaj tako je narejeno pri meni.

steev ::

Seveda, če imaš steno okoli. Eni je nimamo, in je 'steno' treba narediti iz profilov, za katere se skrijejo vodila.

Če ima na vsaki strani še 15 cm stene, lahko mogoče odbije kakih 5 ali 7 cm, da mu ostane še vsaj 8 cm za vodila.
Ali je to smiselno ali ne, bo pa moral sam presoditi. Če je trunutna širina 220 cm, se verjetno splača dobiti teh 10-15 cm. Če je pa trenutna širina 250 cm, je pa to več kot dovolj za avto, čeprav 265 je še bolje :D
:|

klekej ::

Imam tezavo z dviznimi Hormann vrati. Tudi, ko je kljucavnica zaklenjena, jih lahko rocno odpres. Je problem v zajli?
Odgovori

klekej ::





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

sandmat ::

klekej je izjavil:

Imam tezavo z dviznimi Hormann vrati. Tudi, ko je kljucavnica zaklenjena, jih lahko rocno odpres. Je problem v zajli?
Odgovori

A jih na notranji strani lahko zakleneš s pritiskom na vodoravno ploščico (mislim, da je navzdol)? Poglej na strani vodila kjer se zaklepni del (v obliki črke U) nahakla na zatič. Ko pritisneš na vodoravno ploščico, se načeloma vrata ne odprejo več, preveri pa, če U zaklep res sede okoli zatiča in če je U del popolnoma v vodoravni poziciji (če je malenkost zamaknjen, se ne zaklene po mojih izkušnjah).

Also, slikaj zadevo od znotraj, da vidimo kakšna je zaklenjena pozicija mehanizma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garažna vrata

Oddelek: Loža
174074 (285) kloko
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517375 (1674) biserx
»

Menjava vhodnih vrat v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9814724 (11940) Invictus
»

Mere vrat in oken, montaža

Oddelek: Loža
1611201 (10565) TheBlueOne
»

Hormann vrata - daljinec

Oddelek: Kaj kupiti
89113 (8611) titko

Več podobnih tem