» »

Display glare - kako minimizirati

Display glare - kako minimizirati

rozman ::

Pozdravljeni,

imam 2x Dell U2719D monitorja, ki ju uporabljam več ur dnevno za delo. Imam pa precej težav z očmi, utrujenost, bolečina v očeh, glavoboli. Do pred kratkim sem imel slabo luč v sobi, sem menjal žarnice, sobo bolje osvetlil, s tem rešil del problema. Drugi del problema je pa bleščanje monitorja oz. display glare.
Luster s 3 LED žarnicami imam postavljen direktno nad pisalno mizo in ga je nemogoče premakniti.
Razmišljal sem o Display hoodih (tiste škatle okoli monitorja, ki naj bi zmanjšale glare.
Kakšne imate kaj vi rešitve? Ker mene oči že precej jebejo...

EDIT: imam U2715H, ne U2719D
  • spremenilo: rozman ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Kaj pa namizna svetilka, ne premočna, postavljena za monitorjema, usmerjena v steno (upam, da nimaš črne stene)? Seveda to pride v poštev, če je za monitorjema stena. Sam imam tako narejeno in mi zelo odgovarja...

Lp

Jože

737 ::

Se pridružujem mnenju. Če želiš čim manjše naprezanje oči, uporabi halogensko žarnico. Njihova svetloba je najbolj podobna sončni, ki je optimalna za oko.

rozman ::

Za monitorjema imam okno z rjavimi zunanjimi ruletami, ki so vedno spuščene, kar bi verjetno šlo.
Trenutne LEDice imajo barvno temperaturo 4000K, halogenke so za sprobat :)

Han ::

4000K je preveč bela svetloba. Mogoče za test najprej malo zastreš ledice s kartonom, da ne bo padala svetloba direktno na ekran, drugače pa uporabi matirane z okrog 3000K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mailer ::

Mogoče ni problem v glaru ampak v frekvenci zaslona. Če so tvoje oči preobčutljive (jaz recimo vidim včasih stroboskopsko utripanje neonk in jih zato ne prenašam dobro) bi mogoče pomagala višja frekvenca in funkcija znižanja modre svetlobe, ki je namenjena ravno problemu, ki ga imaš. Poskusi nastavit preset na ComfortWiew, mogoče ti pomaga.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Han ::

Ekrana nimata neonk, led osvetlitev pa je v U2719D flicker-free.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

rozman ::

@Han in @mailer, zmotu sem se, imam malo starejši model, U2715H. Moj nima ComfortView :)

mailer ::

Poskusi tole: https://www.reddit.com/r/Monitors/comme...
znižaj svetilnost ali zamenjaj za boljše zaslone.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

rozman ::

Svetilnost imam na 35, kontrast na 45, dal sem si temperaturo zaslona na 5700K, nightlight (kot Flux) v Windowsu imam vklopljen, nabavil sem si lučko, upam da bo :D

steev ::

Za monitorjema imam okno z rjavimi zunanjimi ruletami, ki so vedno spuščene, kar bi verjetno šlo.


A so čisto spuščene? Ker če ti že zelo malo prepuščajo, imaš problem tu. To opazim v pisarni, kjer popoldne dobim sonce z desne. In če žaluzije niso dovolj zastrte, tudi mene začne pečt v očeh. Uč prilagajaš zaslonu, iz ozadja pa preveč svetlobe pada na oči.
:|

rozman ::

Nabavil sem lučko za za monitor z rumeno 2700K, malo je pomagalo, ne pa 100%.

Potem sem bil pa v OBIju, pa sem si kupil rumena plastična zaščitna očala. Zgledam ko bumbar, ampak oči me skoraj ne pečejo več, bolečina je minimalna, glava me ne boli, skoraj nisem več utrujen.

Hvala dečki za vso pomoč :)

Če ima kdo hude težave, naj sproba to. Malo dražja in lepša zadeva: https://gunnar.com/ za med ljudi :D

yayo ::

če še ni perfektno zmanjšaj še svetilnost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja 27 - prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
465554 (3030) fopi
»

Monitor za delo v photoshopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
694545 (3215) Kvinta
»

Monitor za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5215463 (11600) schurda
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719197140 (97098) Crni_Dejan

Več podobnih tem