» »

3com ISDN modem pro TA - control center

3com ISDN modem pro TA - control center

Sumo ::

Kupil sem v naslovu omenjeni modem, zraven pa nisem dobil cdja z gonilniki. Sicer so gonilniki že v Windows XP, vendar s njimi ni možno bolj natančno konfigurirati modema. Kar potrebujem je t.i. Control Center, ki pa mi ga ni uspelo najti niti na 3com-ovi, niti na USR-jevi strani. Našel sem samo update na verzijo 3.2, ki pa mi jasno nič ne pomaga.
Zato bi lepo prosil, če mi lahko kdo pove, kje naj najdem to zadevo. Hvala.

ToniT ::

Sumo ::

Hvala, vendar to ni to. Tukaj je samo update...

bradek ::

To ni update, to je UPDATED VERSION gonilnikov, CCja in firmwarea, kar pomeni da je kompletna/zadnja verzija.

Drugace pa isto zadevo dobis na tem naslovu: http://helpdesk.siol.net/

Se nasvet ki ti bo mogoce prisel kasneje prav:
Ce nimas pravilno namescenih (pravih) driverjev ti CC ne bo zaznal modema.


Za vec informacij: 080 1000 :)

Sumo ::

Ok, po večurnem za(je)bavanju sem ugotovil, da imam modem verzije 3469, namesto 3468 - kateremu so namenjeni tisti driverji in control center. Za moj modem control center sploh ne obstaja, tako da sem na koncu nastavitve naštimal kar z AT komandami. Zdaj vse dela. Sem pa pokuril vse živce :D .

Hvala za pomoč.

servo ::

Sicer si zadevo že rešil, ampak sam imam enak modem kot ti in control center deluje samo v primeru, če imaš modem priključen prko COM porta, preko USB vrat ga CC ne zazna

|O

zdravc ::

Tudi jaz imam isti modem. Driver, firmware in Control Center dubis tule. Dolpotegni ud3468.exe in upoštevaj navodila. Meni deluje vse super.
kdor zna pa žih

Lith ::

končno sem našel tiste AT komande (kje si jih ti imel SUmo ?) in jih dajem še vam:
www.finlinson.com/portfolio/intranet/usr/ISDN-Pro-TA.htm
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Sumo ::

Lith: Jaz sem jih našel kar v uradni dokumentaciji.

Lith ::

pa kak si to najdu ?! (retorično), hvala !
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

servo ::

A ni na CDju control center 3.3?

(na zgoraj navedenem linku je 3.2 verzija)

WildTHink ::

Jest mam zdej isti problem.. nikakor ne morm pridt do modema prek controlcentra.. mam pa zdej 3.2 controlcenter!

Modem 3com/USR ISDN PRO TA pa je priključen prek USB na winXP.

A mi lahko kdo pomaga... rad bi pa naštimal samo telefonske številke!
Že čeu vecer se mučm s tem pa berem in brskam po netu pa nč... zadnja možnost Slo-Tech:D :D :D
So... are you red or blue?

servo ::

Prek USBja ti ne bo uspelo, če pa modem priključiš s serijskim kablom pa bo 100% delalo...

WildTHink ::

Pol mi je enkak čudezno ratal samo z windowsi skonfigurirat... uglavnem kr naenkrat je začel telefon zvonit...:D :D
So... are you red or blue?

Keyser Soze ::

Obujam staro temo, ker rabim malo pomoči oz. en nasvet nekoga s primernim znanjem.

V usposobitev sem dobil eno računalo z XPji in ta USR ISDN modem. Priključil sem ga preko USBja in ves proces prepoznavanje je potekal brez problema. Zadeva se je namestila, sem jo probla skonfigurirat, pa ne vem če sem to storil prav. Žal doma nimam ISDN linije...

Zanima me, če zadeva deluje tudi brez priložene softwarske opreme. Se pravi Control Centra? Še posebej me pa matra tag ISDN v Control Panel ter Modem Properties.

A je potrebno vnašati SPID številko? Ali se lahko polje pusti prazno.

Ter še zadnje vprašanje... Kako je urejeno glede klicanja na eno ali klicanja na obe liniji?

Lith ::

1. OK, stvar deluje tudi brez CC - daš samo drajver za USB device
2. v razna polja NI potrebno vpisovat ničesar (tud tel. številke ne) in deluje BP
3. obe liniji delujeta, v povezavi ki jo narediš (dial-up) vključiš pod properties obe liniji za klicanje
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Keyser Soze ::

Fajn. Dobr bi blo če bi zadevo lahko sprobal, pa bi vedel a bo delala ali ne. Ampak, če ni ni.

Glede obeh linij pa... A je po defaultu vklopljena ena ali obe liniji?

misso ::

Doma sem dolbil ta model da lahko gor priključim analogne telefone, pa mam 1 težavo
Na analognih telefonih mam signal(linijo) ven lahko brez težav kličem, ko pa nas kdo kliče mi pa nočejo zvoniti. Kaj bi bilo to narobe, ali kako se to naštima

servo ::

Priklopi modem na PC prek serijskega kabla in s priloženim softerom nastavi zadeve

misso ::

Ali ma kdo ta software, sem dobil je modem

servo ::

Jaz mam nekje CD, sam mam isdn, tko da ni glih za pošiljanje.

p.s. če ne dobiš nikjer mi sporoči - ti pošljem na CDju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wlan povezava pomoc

Oddelek: Omrežja in internet
132547 (2219) NooB
»

USB problem (ma taužnt jih je)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5956 (859) djandy00
»

3Com USR ISDN Pro Ta

Oddelek: Strojna oprema
281751 (1410) Wad@
»

ISDN - prepoznava

Oddelek: Pomoč in nasveti
8902 (746) zdravc
»

driveri za modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61024 (951) OZZY

Več podobnih tem