» »

Reverse SSH Tunnel

Reverse SSH Tunnel

theanswer3 ::

Zdravo,

S temle problemom se ubadam ze par dni in ga nikakor ne morem resiti.

Imam aplikacijo (API), ki jo laufam v docker containerju in ima exposan port 3000. Dosegljiva je preko localhost:3000 ali pa preko mojega lokalnega naslova 192.168.68.100:3000. Sam pa bi rad dostopal do tega API-ja od koderkoli. V ta namen bi zelel dostopati preko moj_public_ip:3000. Ta moj_public_ip sem recimo nasel, ce v brskalniku na tej masini searcham za "what's my ip". Ta stvar nikakor ne dela in sem slisal da lahko z reverse ssh tunnelom dodelis javni dostop preko porta. Nekaj v smislu:

ssh -R 3000:0.0.0.0:3000 remotehost

Pojma pa nimam kaj naj bi ta remotehost bil in kako ga zgeneriram. Mi lahko kdo pomaga oziroma predlaga najboljso resitev.

Bizkit45 ::

če je dosegljiv na localhostu, to pomeni, da moraš samo port forwardirati na access pointu. se pravi nek zunanji random port naj pointa na localhost:3000. to se ureja na firewallu/modemu..

theanswer3 ::

Bizkit45 je izjavil:

če je dosegljiv na localhostu, to pomeni, da moraš samo port forwardirati na access pointu. se pravi nek zunanji random port naj pointa na localhost:3000. to se ureja na firewallu/modemu..


Sem sedaj na routerju kreiral pppoe povezavo in odprl port 3000 (port forwarding) in zdaj zadeva deluje na mojem public ip-ju. Me pa zanima kaj se bo sedaj zgodilo, ko se mi zamenja IP. Moram zaprositi pri operaterju, da mi dodelijo staticnega?

eric_cartman ::

Skripto spisi, ki ti preverja tvoj ip in kdaj se spremeni.

Bizkit45 ::

lahko statiko, lahko dynDNS, ali pa zgoraj omenjen "hack" :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nodejs + Socket.IO gostovanje

Oddelek: Programiranje
61069 (768) strel
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436516 (5717) s6c-gEL
»

Localhost wordpress stran - kako jo dati online ?

Oddelek: Izdelava spletišč
192150 (1964) Domina
»

XAMPP in virtual host

Oddelek: Izdelava spletišč
122044 (1862) Veron
»

linux server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718282 (7289) #000000

Več podobnih tem