» »

Servis električnega bojlerja na Gorenjskem

Servis električnega bojlerja na Gorenjskem

makucv ::

Pozna kdo kak naslov za čiščenje električnega bojlerja na Gorenjskem?
Kranj, Jesenice?
Vse kar najdem na spletu je iz Ljubljane.

bf4ed ::

Kaj bi ti sploh čistil? Stene?
Če slabo greje manjaš grelec.
Odklopiš 2 žice od grelca. Vzameš ga ven, spustiš vodo in pač kaj od kamenca ven pade. Kupiš enak grelec in zmontiraš.

Dela ko nov.

Ales ::

Iz bojlerja se čisti vodni kamen, ja. Odvisno je od lastnosti vode na določenem področju, ampak po 6 mesecih lahko ven pade par kil.

Če se čisti dovolj pogosto, grelca niti ni treba vsakič menjati. Če pa ne, ga kamen uniči.

Je pa čiščenje res tako preprosto opravilo, da to vsak z dvema rokama lahko naredi. Vprašanje je le, ali se ti da.

starfotr ::

Bojler čistijo samo nateguni, ki želijo služit. Nimaš kaj odpirat bojlerja, če je grelec še dober.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Bojler čistijo samo nateguni, ki želijo služit. Nimaš kaj odpirat bojlerja, če je grelec še dober.


Aha, ker je učinkovitost gretja enaka, kljub temu, da je grelec ujet v kupu vodnega kamna. :))

bf4ed ::

Saj, samo če je na grelcu kamen se ga menja. Nevem kaj maš stene čistit. Nevem če se na stene kaj nabira. Grelce sem pa že večkrat kolegom menjaval. Ponavadi ko ke totalno crknil pa varovalko ven metalo.

Ales ::

Kake stene te medejo? :))

floyd1 ::

Ganon je izjavil:

starfotr je izjavil:

Bojler čistijo samo nateguni, ki želijo služit. Nimaš kaj odpirat bojlerja, če je grelec še dober.


Aha, ker je učinkovitost gretja enaka, kljub temu, da je grelec ujet v kupu vodnega kamna. :))

Dalj časa sigurno rabi, da zagreje vodo na isto temperaturo. Poraba pa je približno enaka.

M-XXXX ::

Ganon je izjavil:

starfotr je izjavil:

Bojler čistijo samo nateguni, ki želijo služit. Nimaš kaj odpirat bojlerja, če je grelec še dober.


Aha, ker je učinkovitost gretja enaka, kljub temu, da je grelec ujet v kupu vodnega kamna. :))

Točno to, učinkovitost JE POPOLNOMA identična in znaša točno 100% porabe električne energije.

Grelec se menja takrat ko le ta crkne. Če pa slabo greje (slabo pomeni počasi) pa je najbrž obložen z vodnim kamnom.

Ales ::

Jp, in takrat ko opaziš spremembo v obnašanju, če se ti da, očistiš bojler. Ne kličeš interventne enote za tistih par vijakov in dve žici pa varovalko.

Naslednjič že približno veš, čez koliko časa je za čiščenje in niti ni treba čakati, da začne zezat. Po možnosti si prihraniš menjavo grelca če ga očistiš malo prej.

Ali pa pač goniš na polno dokler ne ribne in menjaš ali pa kličeš servis in se niti ne ukvarjaš s tem...

Štos je če ribne v petek zvečer. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

floyd1 ::

Pri za slabše delovanje nas ni bil kriv kamen, crknil je eden od dveh krelcev ("suhi" grelec, ki ni v stiku z vodo). Ko je riknil še drugi, smo vedeli za ziher ;).

Zamenjal oba grelca, pa gasa dalje. Nobenega čiščenja.

Superboyy ::

Je kar razlika, če je v bojlerju cel kup kamna.

Manjši volumen tople vode in dalj časa traja da se ogreje.

Efektivno je pri meni pomenilo, da sta se dva stuširala in je bila že hladna vodna in je trajalo po uro, da se je nazaj zagrelo.

Ko je crknil grelec, sem pri menjanjavi ven spravil še za dve vedri kamna. Od takrat še nisem opazil, da bi kdaj zmanjkalo tople vode.

floyd1 ::

Odvisno tudi od volumna, pa potem trdote vode... 80l bojler pri starših je bil star več kot 30 let, pa je super delal. Nikoli servisiran ali očiščen. Ob prenovi je seveda letel ven in je notri fajn "ružlo" ;).

bf4ed ::

Ales je izjavil:

Kake stene te medejo? :))

Mene nič ne mede. Samo da nisem še videl da bi v notranjosti bojlera blo 5cm kamna. Ne na steni na kateri visi :))

Ales ::

Srečo maš s trdoto vode. Tukaj na eni lokaciji vsakih 6 mesecev iz bojlerja potegnemo par kil kamna.

Ta kamen se ne nabira na stenah bojlerja pač pa okoli grelca. Ko se bojler odpre praktično vse pade ven v kosih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasen bojler ob segrevanju !?

Oddelek: Loža
156818 (6411) Netrunner
»

nakup bojlerja

Oddelek: Loža
4920395 (17156) Spock83
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933676 (30555) Maestral
»

Koliko € me stane, da mi bojler segreje 60L vode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7328064 (27255) korenje3
»

Razkamenjevanje vode!?

Oddelek: Loža
4510963 (9132) Pyr0Beast

Več podobnih tem