» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1375 / 1489
»»

IgorCardanof ::

Tezos med top gainerji med top 100. Pričakujte market wide flush v roku 24ur.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Kokodil ::

Traktor1989 je izjavil:

Aha. in kako potem najlažje spraviš dol cca 400.000? Kaksen nasvet? kako delate ostali?

400k ni tako velik znesek za kripto. Poznam ljudi, ki so izplačevali čez milijon in jih sploh niso dodatno preverjali. Najbolje da nakažeš v enem kosu, potem pa dokažeš izvor.

matic492 ::

Pripravi si izpiske in če bo kdo vprašal jim pač daš izpiske. Jaz bi banko še vnaprej poklical, in se pozanimal/jim sporočil, da pride takšno nakazilo.

Tako za info fantje, ti algoritmi bank delujejo na vseh zneskih. Mene so iz banke klicali, ko sem (prek aplikacije) dal UPN za plačilo ~500EUR neki nemški firmi za eno stvarco za avto. Pa so me naslednji dan klicali za potrditev. Tako da če jim je flagalo transakcijo za 500EUR, bi jim 9500EUR vsake 2 dni sigurno.

Mi je pa tudi razlagal podjetnik, ki je dobil plačano ~600k iz avstrije za nek projekt, na račun firme, pač vse legalno, nič posebnega. Dobil tudi naslednji dan klic iz FURSa, da naj pojasni nakazilo oz. pošlje račun. Tako da 400k ni mali znesek @Krokodil, ne vem od kje ti ta ideja, razen če se zajebavaš.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Kokodil ::

Saj pravim, da ni nič posebnega potegnit 400k ali več iz kripta. To je v Sloveniji naredilo vsaj 1000 ljudi, če ne še več. Naslednji dan te pokliče FURS in ti pač dokažeš s papirji nakup in prodajo. Iz tega odčitajo čisti dobiček in ti ga obdavčijo z 0%. Tako preprosto, pa še vedno toliko negotovosti nekaterih... Drugo pa je če želiš ostati popolnoma anonimen.

Kripto mesi ::

400k je drobiž ja, mene bi bilo sram spraševati za takšne nizke zneske.

Kokodil ::

Ni to drobiž. Za ta denar dobiš že skoraj novo manjše stanovanje v Ljubljani.

PrihajaNodi ::

Jah razlog zakaj so cene nepremicnin taksne kot so:) 400 k je drobiz. Folk je dost vec kesiral
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kripto mesi ::

Kokodil je izjavil:

Ni to drobiž. Za ta denar dobiš že skoraj novo manjše stanovanje v Ljubljani.

Mogoče dobiš manjšo garsonjero, ampak to je za siromake, ne pa za nas. Mi ciljamo višje.

IgorCardanof ::

IgorCardanof je izjavil:

Tezos med top gainerji med top 100. Pričakujte market wide flush v roku 24ur.


Nevermind. Smo v bullu, indikator ne dela vec. Up only.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Špricer ::

Če imate še kaj denarja čimprej zmečite noter. Gremo gor. Kdor me je poslušal 5 dni nazaj je sedaj v plusu. Trenutno samo btc raste, zamudniki imajo na razpolago top 20 in mino.

Po svetu se 2.januarja trguje, samo v Sloveniji se treznijo kot že v socializmu. Zato pa smo kjer smo. Kruha in iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Špricer ::

Naslednji predlogi...icp, tron, polka, eth, inj, mina, mana, sand, doge. LTC!
Vedno gre po zaporedju, zelo predvidljivo trgovanje borznih hiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Špricer ::

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?

mihy11 ::

Špricer je izjavil:

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?


Naloži danes, sprocesirano bo jutri
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Mato989 ::

Špricer je izjavil:

Če imate še kaj denarja čimprej zmečite noter. Gremo gor. Kdor me je poslušal 5 dni nazaj je sedaj v plusu. Trenutno samo btc raste, zamudniki imajo na razpolago top 20 in mino.

Po svetu se 2.januarja trguje, samo v Sloveniji se treznijo kot že v socializmu. Zato pa smo kjer smo. Kruha in iger.



Ja potem pa imajo 6.1. Praznik mi pa delamo to pa pozabite ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ajki ::

Če vas kaj zanima glede #InternetComputer $ICP me lahko vprašate, ker to konkretno spremljam že zadnje 2 leti in ne govorim o ceni ampak tech, kjer dev forume aktivno pregledujem.

V letošnjem letu bom z eno ekipo postavljal eno rešitev za inštitucije, brez skrb ne bo tokena/ICOta itd.. tako da nič ne prodajam, ker projekt ni za retail in funding je zagotovljen. Če je kak dober programer prisoten mi lahko sporoči kontakt ker bomo zaposlovali ko se projekt štarta.

Drugače pa dosti objavljam na twitterju, zadnji post kako je ICP DAO drugačen od ostalih
https://x.com/ajki76/status/17420941277...
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

IgorCardanof ::

Kakšna znanja potrebuje dober programer?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Kokodil ::

To, da je nek projekt drugačen od ostalih več 100.000, ki so že pokradli vlagatelje in ugasnili super tehnologijo, poslušamo že več let. Ni nobenega signala, da bi se tukaj kaj spremenilo. Projekti prihajajo na dnevni bazi in ponujajo revolucionarno tehnologijo. Zamenjajo ti pravi denar za virtualne žetone in po enem letu ugasnejo vse skupaj. Večina pozabi na vloženo, se pa najdejo tudi psihopati, ki vodjo ponci projekta poiščejo in zapakirajo v kufer.

Ajki ::

IgorCardanof je izjavil:

Kakšna znanja potrebuje dober programer?

Govorim za naše potrebe, je predvsem pomembno da si delal s frameworki, SQL/noSQL bazami in zaželjeno je tudi znanje Rusta ampak če si dober v katerkoli webasembly compatible jeziku bo tudi ok.

Kokodil je izjavil:

To, da je nek projekt drugačen od ostalih več 100.000, ki so že pokradli vlagatelje in ugasnili super tehnologijo, poslušamo že več let. Ni nobenega signala, da bi se tukaj kaj spremenilo. Projekti prihajajo na dnevni bazi in ponujajo revolucionarno tehnologijo. Zamenjajo ti pravi denar za virtualne žetone in po enem letu ugasnejo vse skupaj. Večina pozabi na vloženo, se pa najdejo tudi psihopati, ki vodjo ponci projekta poiščejo in zapakirajo v kufer.


Se strinjam in tako vedno velja za crypto projekte.
InternetComputer ni kripto projekt temveč backbone za nov decentraliziran interent, kripto sfera eg dexi, nft marketplaci itd je plunek v morje kaj oni rešujejo.

Glede nato da se na njemu gradi cela Indonezija on-chain projekt, ki je podprt s strani vlade in nima veze z kriptom kot so dex-i tokeni/nftji imajo čisto drugo uporabno vrednost.

Tako da če jutri kripa ni je hosting da ti cel projekt laufa direktno iz chaina v varnejši in cenejši obliki kot bi to bilo na AWS potem veš o čem govorim.
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ajki ()

Kokodil ::

Ti dam še en praktičen primer na ICP. Founder ICP je 30. novembra naznanil Launch of Indonesia On-Chain. Cena ICP ni niti trznila, kot bi pričakovali pri taki najavi. Če Tesla naznani kaj pomembnega, gre takoj pumpa. Tukaj pa vidimo, da je začel Tiktok pumpat ICP šele en mesec po najavi. Torej gre za klasično manipulacijo, katere glavni cilj je verjetno pump and dump prevara. Pazljivo torej.

Ajki ::

Kokodil je izjavil:

Ti dam še en praktičen primer na ICP. Founder ICP je 30. novembra naznanil Launch of Indonesia On-Chain. Cena ICP ni niti trznila, kot bi pričakovali pri taki najavi. Če Tesla naznani kaj pomembnega, gre takoj pumpa. Tukaj pa vidimo, da je začel Tiktok pumpat ICP šele en mesec po najavi. Torej gre za klasično manipulacijo, katere glavni cilj je verjetno pump and dump prevara. Pazljivo torej.


Boli k kripto folk za indonesijo in vse kar ni meme, nov dex, NFT marketplace nek web2 gejm ki ima ontop slapan token itd..

Dejajanska vrednost se bo povečevala če bo zadosten adoption hostinga na ICPju .. kripto scena je pod 0.01% vsega hostinga ki ga AWS,Azure,Google imajo. Pri zadostni penetraciji bo ICP postal izredno deflatoren in takrat bo šele zanimiv za chain.

To da po novicah ne pumpa ni v kriptu nič novega tudi LINK in CCIP je kaj naredil nič glede cene, ker če hočeš da pumpa potem je treba influencerjem dat vreče da to neprestalno omenjajo pa potem gre.

Poglej solana oni so marketingški prvaki, jedva prodajo 2.400 saga telefonov se whales zmenijo da bo treba BONK meme pumpat, ki je airdropan na vse saga telefone in booom telefoni razprodani folk plačuje tudi po par K da ga dobi itd.. Potem rečeš u fak ta meme scena res konkretno laufa dejmo po 5, 6K meme tokenov na dan delat in malo bot transakcij gleh vse te super metrike solana podira rekorde in cena pumpa.

Tako da kripto je fejk na kratki rok zmaga marketing na dolgi pa tech.
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

Špricer ::

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?


Naloži danes, sprocesirano bo jutri


Želel bi danes!

Dokler ne eksplodira do jutri! Ponoči ponavadi zraste, če čez dan malo niha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

mihy11 ::

Špricer je izjavil:

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?


Naloži danes, sprocesirano bo jutri


Želel bi danes!

Dokler ne eksplodira do jutri! Ponoči ponavadi zraste, če čez dan malo niha.


Ja ne bo šlo majster. Bi mogu prej razmišljat. Banke pri nas začnejo poslovat jutri.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

immortan ::

zakaj ga sploh tk pumpa? pač iz 1.1 na 1.8T

wilbur ::

immortan je izjavil:

zakaj ga sploh tk pumpa? pač iz 1.1 na 1.8T

FOMO?

Trgovanje platforme so praktično brez rezerv, prekupljenost, pomanjkanje kojnov, ....
Pričakovanja so velika in še povečujejo se

residual ::

pravkar pogledal BITCONNED film o Centra... je kdo od seniorjev kaj investiral takrat in spušil...
jaz sem kasneje vstopil in nasedel do kwonu kasneje ;) sicer za male dnarje.

A. Smith ::

Mislim, da je glavni razlog za trenutno pumpanje cen kripta bližajoči se čas, ko bo prišlo dovoljenje za prvi ETF sklad za bitcoin.

To je v resnici velika prelomnica in pomeni bližnjico za boomerje, ki želijo investirati v BTC brez tehničnega znanja. Smatra se, da bodo po odobritvi prvega ETF sklada prilivi v Bitcoin milijardni, zato ni presenetljivo, da tečaj še vedno raste.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Špricer ::

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?


Naloži danes, sprocesirano bo jutri


Želel bi danes!

Dokler ne eksplodira do jutri! Ponoči ponavadi zraste, če čez dan malo niha.


Ja ne bo šlo majster. Bi mogu prej razmišljat. Banke pri nas začnejo poslovat jutri.


Hvala za tolažbo. Zato pa je potrebna decentralizacija. Upam samo, da ne bo hudega dviga čez noč. Kot sem napovedal, ob 2T MC ja je samo nebo meja.

immortan je izjavil:

zakaj ga sploh tk pumpa? pač iz 1.1 na 1.8T


Ko bo prebita meja 2T se začne pojedina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Kripto ::

A. Smith je izjavil:

Mislim, da je glavni razlog za trenutno pumpanje cen kripta bližajoči se čas, ko bo prišlo dovoljenje za prvi ETF sklad za bitcoin.

To je v resnici velika prelomnica in pomeni bližnjico za boomerje, ki želijo investirati v BTC brez tehničnega znanja. Smatra se, da bodo po odobritvi prvega ETF sklada prilivi v Bitcoin milijardni, zato ni presenetljivo, da tečaj še vedno raste.


Kar se tiče bitcoina sta vsak dan bližje dogodka ETF, ki se lahko zgodi zdaj...in pa seveda halving, ki posledično pomeni scarcity. Kaj vse bo za sabo potegnil bitcoin ETF in kako veliko bo, lahko samo špekuliramo...in na tej špekluiaciji se bo precej dogajalo, še vsaj naslednjih 10-15 let.

Money is mindset!

÷janezvalva÷ ::

če dosežemo 46700$ potem je to odskočna deska na 67000$

Kripto je izjavil:


Kaj vse bo za sabo potegnil bitcoin ETF in kako veliko bo, lahko samo špekuliramo...in na tej špekluiaciji se bo precej dogajalo, še vsaj naslednjih 10-15 let.

lepo se sliši

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Špricer je izjavil:

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?


Naloži danes, sprocesirano bo jutri


Želel bi danes!

Dokler ne eksplodira do jutri! Ponoči ponavadi zraste, če čez dan malo niha.


Ja ne bo šlo majster. Bi mogu prej razmišljat. Banke pri nas začnejo poslovat jutri.


Hvala za tolažbo. Zato pa je potrebna decentralizacija. Upam samo, da ne bo hudega dviga čez noč. Kot sem napovedal, ob 2T MC ja je samo nebo meja.

immortan je izjavil:

zakaj ga sploh tk pumpa? pač iz 1.1 na 1.8T


Ko bo prebita meja 2T se začne pojedina.


Če je kreditna v igri, lahko kamot spraviš gor preko https://www.kado.money npr. Provizija je itak da večja kot preko SEPA, ampak če je nuja ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Špricer ::

dope1337 je izjavil:

Špricer je izjavil:

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

mihy11 je izjavil:

Špricer je izjavil:

Ali ima kdo podatek, kako na praznik naložiti evre s slovenske banke na menjalnico npr bitstamp, kraken?


Naloži danes, sprocesirano bo jutri


Želel bi danes!

Dokler ne eksplodira do jutri! Ponoči ponavadi zraste, če čez dan malo niha.


Ja ne bo šlo majster. Bi mogu prej razmišljat. Banke pri nas začnejo poslovat jutri.


Hvala za tolažbo. Zato pa je potrebna decentralizacija. Upam samo, da ne bo hudega dviga čez noč. Kot sem napovedal, ob 2T MC ja je samo nebo meja.

immortan je izjavil:

zakaj ga sploh tk pumpa? pač iz 1.1 na 1.8T


Ko bo prebita meja 2T se začne pojedina.


Če je kreditna v igri, lahko kamot spraviš gor preko https://www.kado.money npr. Provizija je itak da večja kot preko SEPA, ampak če je nuja ...


Tnx. Je legit? Izkušnje.

matic492 ::

S kartico lahko kupiš tudi na nash.io, crypto.com, wirex (to samo od teh, kar jih osebno poznam)

Drugače pa če imaš Revolut preprosto to uporabi za nakazilo...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Špricer ::

matic492 je izjavil:

S kartico lahko kupiš tudi na nash.io, crypto.com, wirex (to samo od teh, kar jih osebno poznam)

Drugače pa če imaš Revolut preprosto to uporabi za nakazilo...


OTP grupa...

Špricer ::

Špricer ::

Traditional-finance heavyweights such as BlackRock and VanEck are among the 13 companies in the race - and the move could fuel buying pressure for bitcoin in the coming months as the first regulated spot bitcoin product in the U.S., traders expect. Still, market commentators and analysts remain mixed on the impact of ETF approval.

IgorCardanof ::

Sem vesel, da je danes napumpalo gor. Sedaj sem še dodal dodatno na svoj short in sem si še povišal začetno izhodiščno ceno. 18k is next.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matic492 ::

A si shortal ICP tudi? :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

link_up ::

trenutni indikator se ne strinja. :) Miruje in pocasi pada...slisi pa na ime GIGA. :D
In and Out

PrihajaNodi ::

Etf 8-15 januar
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Špricer ::

PrihajaNodi je izjavil:

Etf 8-15 januar


Rekli so do 7.1!

globoko grlo ::

Eni so ga že dons čakal :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

PrihajaNodi ::

Med 7. do 15 mas prav

Mi je mal sumljiv ker tole bi mogl bit ze 60 k
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Špricer ::

PrihajaNodi je izjavil:

Med 7. do 15 mas prav

Mi je mal sumljiv ker tole bi mogl bit ze 60 k


Kaj sumljivo? Pomemben je MC. Ne cena za btc.

PrihajaNodi ::

Kaksen je bil vrh prejsn bull?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

Skoraj 3T.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IgorCardanof ::

matic492 je izjavil:

A si shortal ICP tudi? :))


TA mojstri niso nič povedal kako se bo premikal ICP, tako da ne. Shortam samo BTC do podna.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matic492 ::

Jaz sem TA mojster, ICP bo šel zugrunt, na 1$ #trustMe
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Lennzi ::

Nor je tale bull, sploh za ISO20022 kovance.
Čestitam vsem, ki držijo ISO20022.
Kriptomiljonarji...

IgorCardanof ::

Sem popolnoma loaded z XRP in XLM. Vsa zahvala pa gre merlinu.

Pa ne okol govort 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Namest da bi icp kupoval se bos se naprej s kliptom vozil na siht. Oh well
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
1375 / 1489
»»