» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1369 / 1489
»»

matic492 ::

Dajte malo samoiniciative, kot prvo je že napisal kje se kupi par objav nazaj, drugače pa vpiši v google, klikni na coingecko/coinmarketcap in imaš seznam vseh CEX/DEX trgov.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

https://www.coingecko.com/en/exchanges/...


Lahko da jih listajo na vecje, samo takrat je ze prepozno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ajfon ::

doktorproof je izjavil:

ajfon je izjavil:

trenutno best bet je tradeogre, shafy AF, tk da čimprej preposlat na qubic.li wallet

tech is revolutionary, DYOR.

Upam da mate AI exposure za upcomming narrative (dodam še OLAS pa AGRS), sam nism shillu tu pred 3 mesci :))


Men tole tud gugltranslejt ne zna prevest... lahko malo bolj razumljivo, da bomo tudi dinozavri kaj razumeli.


UNGA BUNGA CEX GUY APPEARS
:))

doktorproof ::

Kaj pa tale ICP? Se Spomnim, ko sem ga na hitro kupil za nekaj manj kot 100EUR in ga prodal z lepim profitom, pa je šel takrat še gor do x2... zdej je pa dobrih 5EUR. Vem, da je šel že gor, samo še vedno se mi zdi poceni. Ne vem pa kakšne sorte je ta kovanec.

PrihajaNodi ::

Tech je super tko kt xtz sam ce ni hajpa je jeba. Zihr pa ni x 100 coin
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

Glede ICPja so neke teorije zarote, da je SBF manipuliral ceno in ga namenoma dumpnil.

Jaz imam ICP, samo sem kupoval < 4EUR (Average buy)

Če bo 5-10x sem zadovoljen.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

doktorproof ::

Uh, ne rabi bit x100 kojn. Če bo le X10, pa bom vesel ko radijo.

doktorproof ::

matic492 je izjavil:

Glede ICPja so neke teorije zarote, da je SBF manipuliral ceno in ga namenoma dumpnil.

Jaz imam ICP, samo sem kupoval < 4EUR (Average buy)

Če bo 5-10x sem zadovoljen.


SBF...a to je tale paglavec?
Sam Bankman-Fried @ Wikipedia

Neon87 ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://www.coingecko.com/en/exchanges/...


Lahko da jih listajo na vecje, samo takrat je ze prepozno


Kolikor googlam samo SCAM alert za menjalnico TradeOgre..

Ajki ::

Šmornn je izjavil:

Torej to je to za letos? Se kej gor al pademo na ene 35? Resnicno vas prosim za resen nasvet,za mulce se mi gre da bosta mela ko mene ne bo vec. Vem slisi se osladno ampak tko je. Mel sm 3, poslusov rossija pa sm padu na 2 ker nisem kupil nazaj. Rad bi samo prisel na 3 nazaj da poplacamo kredite in ostalo sranje pa da bo za kekec pašteto in poli salamo ko bo fest hudo :) če prodam dons pa počakam na 30k€ al sem prevec optimisticen? Hvala za pomoc


Ker dejansko nihče ne lahko le iščeš najboljšo povprečno ceno nakupa.
Tisti ki preveč in predolgo čakajo zamudijo vlak ... timing the market < time in market.

Ker ne dajemo finančnih nasvetov je kaj bi jaz naredil v tvojem primeru;
Npr imam 40K in želim kupit BTC
1. Vem da je halving 24. Aprila (še 19 tednov) in do takrat se marsikaj lahko zgodi.
2. 40k razdelim na 19 tednov oz da poenostaviva 2.000 EUR na teden.
3. Vsak teden vlagam 2.000 ne glede na ceno, če pride do eventa da BTC pade pod 25K vložim več kot 2K ampak še vedno ne vse, ker lahko da pade tudi pod 20 (ne vrjamem ampak je možno)

Pametno je tudi da si nakupe vodiš na coinmarketcap ali coinghecko tako da imaš razvidno povprečno ceno, ker to ti je clij.

Za optimizacijo je dobro poznati vsaj osnove TA tako da veš kje je resitance/support tako da malo optimiziraš nakupe. Npr odločiš se da boš kupoval le ob sobotah/nedeljaj (seveda ne velja če med tednom pade za -30% itd...) in kupiš vsako soboto ali nedeljo

matic492 je izjavil:

Glede ICPja so neke teorije zarote, da je SBF manipuliral ceno in ga namenoma dumpnil.

Detajli tu: https://cryptoleaks.info/case-no-1

TLDR: SBF je hotel čisto uničiti ICP ker ga je videl kot največjo grožnjo SOLu.
4 dni pre ICP genesis je izdal ICP-PERP mu umetno napihnil ceno (ni težko če uporabiš FTX user fund) in po ICP launchu je naredil massive short .. ni tudi pomagalo da je BTC 2 dni kasneje padel za 30% in cel trg.

Realna pričakovana cena ICPja v 2021 je bila med $50 in $70 in ne 500+ ( na enih menjalnica je bil tudi po 750 in 1000 )
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

doktorproof ::

Jebenti, sem se čist napalu na ta ICP!

IgorCardanof ::

Ne pozabit da v balonu fundamentalsi bolj malo štejejo. Najbolj šteje marketing in če ima kovanec velik supply, nizek denomination in če ima lep ticker.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Jap, loterijo smo zadeli bagholderji, kjer bojo omenili kakršnokoli AI sodelovanje s projekti lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Špricer ::

Pričakovan 30% padec. Ob 35000 pa naslednja napoved z moje strani. Kupujem pri 30000.

Tatrader74 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

@TaTrader74, na koliko kupuješ nazaj? 45k, 60k?


Jaz bom čakal 18k.Vi se pa odločite sami, da ne bo spet kakšne hude jeze


Dobro izhodišče za debato. Če letos ne preseže 50000 je mala verjetnost za bul do halvinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

Špricer ::

merlin2 je izjavil:

Nič vzpodbudno. Balon je vse večji.

"#Tether has printed another $1,000,000,000 out of thin air.

As liquidity and volume dries up, the Bitcoin cartel is desperately trying to inject fake liquidity to stop prices from plummeting even further."

Pok smrdi na daleč.


Nekaj je na tem
https://www.usnews.com/news/technology/...

Špricer ::

ZELO DOBER BLOG, ki povzame vso farso kripto scene
https://davidgerard.co.uk/blockchain/20...

there isn't actually a lot of money waiting to be turned into bitcoin ETF shares.

The reason Grayscale extremely wants an ETF is that if GBTC can be turned into an ETF, it would promptly come to par with bitcoin and help save DCG's backsides.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

kronos_10_ ::

Zanima me, če kdo kaj ve. Večkrat vidim oglase prodam kripto za gotovino. Me zanima kako to poteka? Je znesek 1:1 ali kak % več?
Verjamem, da stvar dogovora. Vseeno iz orve rok,če kdo pove.

PrihajaNodi ::

Sam zakaj bi to delal. Ce ni do miljona, dveh te itak ne bo noben hecal. Folk si take zneske isplacuje da glava pece
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ViperR ::

kronos_10_ je izjavil:

Zanima me, če kdo kaj ve. Večkrat vidim oglase prodam kripto za gotovino. Me zanima kako to poteka? Je znesek 1:1 ali kak % več?
Verjamem, da stvar dogovora. Vseeno iz orve rok,če kdo pove.


Razlogov je seveda več. Lahko te hoče nekdo okrast, lahko je utaja davkov, lahko pa je,da hoče nekdo nonkyc coine. Sam pol bi bil nakup in ne prodaja...

Špricer je izjavil:

The reason Grayscale extremely wants an ETF is that if GBTC can be turned into an ETF, it would promptly come to par with bitcoin and help save DCG's backsides.


Saj to ni nobena skrivnost. Tak diskont so ze mel, da glava boli. Sicer pa lep 2% fee, dokler je trajal.

Če hočejo ostat u igri so mogli it s konkurenco v low fee ETF...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ViperR ()

IgorCardanof ::

kronos_10_ je izjavil:

Zanima me, če kdo kaj ve. Večkrat vidim oglase prodam kripto za gotovino. Me zanima kako to poteka? Je znesek 1:1 ali kak % več?
Verjamem, da stvar dogovora. Vseeno iz orve rok,če kdo pove.


Razlogi taki ali drugacni, kolikor pa vem so feeji tam 5%.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

BTC se zelo dobro drži. Če ne pride do nekega black swan eventa bo tole kar turbo bull run, no 2024
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Peter41 ::

Zdravo fantje!
Čisto nov na forumu, v kripto pa malo manj nov. Ravno toliko da sem prejšnji bull drago kupoval :)
Spremljam vas že nekaj časa, zdaj, ko se (vsaj na videz) stvari ogrevajo pa se porajajo razna vprašanja, FOMO počasi grabi, se mu pa zaenkrat uspešno upiram.
Lep pozdrav vsem!

mAXTER ::

Čeprav sem pogledal par videov mi tokenomics tega famoznega QUBIC-a niso sploh čist nič jasne...nekaj o triljonih izdanih coinov pa potem burnanje pa neka mešanca AI zravn...pa par poročil po spletu da so userjem kovanci dobesedno iz denarnic izginili oz. niso vidni itd itd...tole je trenutno velik velik longshot glede na to da je zadeva še zelo v povojih, tako da po pameti z nakupi....je pa res da je cofounder od IOTA zravn na projektu...sam je pa tudi res da je ta tip zraven tudi še pri par drugih projektih tako da...

matic492 ::

V take coine vržeš pač nek drobiž, jaz sem kupil za slabega jurja € in če bo kaj iz tega se mi bo pač smejalo, če pa ne bo nič pa jebiga.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IgorCardanof ::

Wauu. V istem stavku uporabil "Nek drobiz" in "Slabega jurja". Si pa whale ti.
Zame je nek drobiž 20$.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

deco16 ::

drobiž X več kojnov = slabega jurja :D

Find X

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

matic492 ::

V kontekstu investiranja je drobiž :D

Ker DOT, ICP, ICX in podobne imam malo več kot jurja ne.

Sicer pa saj boste vidli, ko se začne bull in ti gre kak coin 5x imaš toliko viška da mečeš po 500EUR v vsak coin, ki ga kdorkoli objavi na forum/twitter wherever.

Leta 2018 se spomnem lol, sem vrgel 500EUR v nek utter shitcoin, za par ur sem bil multimiljonar iz teh 500EUR, ampak nisi mogel prodat ali withdrawat (pač bil je scam valda). Čez par dni je pa vse šlo zugrunt in nisem niti evra več nazaj ven dobil.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

sumi666 ::

Špricer je izjavil:

merlin2 je izjavil:

Nič vzpodbudno. Balon je vse večji.

"#Tether has printed another $1,000,000,000 out of thin air.

As liquidity and volume dries up, the Bitcoin cartel is desperately trying to inject fake liquidity to stop prices from plummeting even further."

Pok smrdi na daleč.


Nekaj je na tem
https://www.usnews.com/news/technology/...


Sej tudi ameriški dolar in euro se printajo iz zraka pa v zadnih letih obilo miljard pol se pa sprašujemo zakaj taka inflacija pa cene grejo gor ...
Več denarja v obtoku manj je vreden ....

miha98 ::

Tatrader74 je izjavil:

matic492 je izjavil:

Torej si naredu 400k? Where lambo?


Naredu sem 1.862.003 usd.
Ni slabo
Lambo me ne zanima


Naredil si miljon 800 tisoč dolarjev??? :0

doktorproof ::

He, ICP prbija...

IgorCardanof ::

miha98 je izjavil:

Tatrader74 je izjavil:

matic492 je izjavil:

Torej si naredu 400k? Where lambo?


Naredu sem 1.862.003 usd.
Ni slabo
Lambo me ne zanima


Naredil si miljon 800 tisoč dolarjev??? :0


Bo tut vse zgubu sedaj ko shorta do 18k.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matic492 ::

BEAM spet pribija, vedno ti shitcoini, ki jih za okras kupim.
Držim do 1$ :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Tatrader74 ::

IgorCardanof je izjavil:

miha98 je izjavil:

Tatrader74 je izjavil:

matic492 je izjavil:

Torej si naredu 400k? Where lambo?


Naredu sem 1.862.003 usd.
Ni slabo
Lambo me ne zanima


Naredil si miljon 800 tisoč dolarjev??? :0


Bo tut vse zgubu sedaj ko shorta do 18k.


Nisem rekel da shortam, čakam 18k. Nikoli ne shortam. Je predrago

_wtf_ ::

Mam občutek, da sem se nategnu, ker sem prodal :o. Uporablja kdo community indicators na TV?

Špricer ::

Tatrader74 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

miha98 je izjavil:

Tatrader74 je izjavil:

matic492 je izjavil:

Torej si naredu 400k? Where lambo?


Naredu sem 1.862.003 usd.
Ni slabo
Lambo me ne zanima


Naredil si miljon 800 tisoč dolarjev??? :0


Bo tut vse zgubu sedaj ko shorta do 18k.


Nisem rekel da shortam, čakam 18k. Nikoli ne shortam. Je predrago


A pa je vredno? Avstralci ze dvigujejo borzne točke, samo da je powel omenil 3 kratne reze naslednje leto. To pomeni umik investitorjev iz riski portfolija, se pravi ven iz kripto.

_wtf_ je izjavil:

Mam občutek, da sem se nategnu, ker sem prodal :o. Uporablja kdo community indicators na TV?


Nič se nisi nategnil. Prava odločitev za prodajo. Še vedno lahko kupiš nižje. Večina bo bag holderjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

matic492 ::

Špricer je izjavil:


_wtf_ je izjavil:

Mam občutek, da sem se nategnu, ker sem prodal :o. Uporablja kdo community indicators na TV?

Nič se nisi nategnil. Prava odločitev za prodajo. Še vedno lahko kupiš nižje. Večina bo bag holderjev.



Screenshotano, pa da vidimo kje bomo čez par mescev :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matic492 ::

CopiumRovte je izjavil:

zato ker podatki za nazaj so pol kurca vredni. Papki neumni, ne dojamete, da nimate šans več. Ste samo ujeti v globalni ponzi in upate, da se bo kolo sreče še enkrat ustavil na pumpici. Pametni so že šli ven iz tega ponzija. Nekateri pa očitno imate raj vreče v rokah.


Evo tega sem mel shranjenega, samo bom počakal na konkretni bull run preden ga spet citiram.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IgorCardanof ::

Kar delajte si knjižnico screenshotov vseh znalcev tu na forumu, pa potem objavite čez 1 leto. Imam občutek, da bo tatrader dolgo čakal na 18k. Najbrz bo kupoval nazaj na 60k.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Špricer ::

IgorCardanof je izjavil:

Kar delajte si knjižnico screenshotov vseh znalcev tu na forumu, pa potem objavite čez 1 leto. Imam občutek, da bo tatrader dolgo čakal na 18k. Najbrz bo kupoval nazaj na 60k.


Predvsem je potrpežljivost in ne nakladanje. Pametni služijo tudi v bearu.

IgorCardanof ::

Pametni služijo tudi v bearu in naredijo 15% čistega, potem v bullu so pa še bolj pametni in prodajo na x2, medtem ko Borut in kompanija kupi in naredi 100x.
Potem se pa vprašaš, kdo je zares tu pameten :)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Borut je naredu konkretno vec kot 100x. Legenda pravi da nas vsak dan bere in se nam smeji iz svoje jahte v zadru
Njegov duh bo vedno prisoten tu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

Gre se za mentaliteto, redko kdo ima na lagerju recimo neke konkretne zneske in ima jajca vse vržt naenkrat v kripto takšnih časih. Jaz sem kupoval vsak mesec malo po malem od 2021, ko je vse dumpalo, tako lažje mentalno sprocesiraš, pa še lažje financiraš.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

miha98 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Borut je naredu konkretno vec kot 100x. Legenda pravi da nas vsak dan bere in se nam smeji iz svoje jahte v zadru
Njegov duh bo vedno prisoten tu


Bi prav rad videl to njegovo jahto in njega na njej. Ter mesto Zadar v ozadju...

PrihajaNodi ::

Ce bi fovsija gorela bi slovenija zgorela.
Da ne pozabim da je prej delal kot skladiscnik
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

link_up ::

jasno, skladiscnik skladisci.
In and Out

matic492 ::

Ko bi le človk mel kristalno kuglo ne.... še en izmed mojih drobiž coinov.

 null

null

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IgorCardanof ::

Tole bo nova BMW M3 zate a?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matic492 ::

Ne rabim, že mam 410 konjev v manjšem paketu :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matic492 ::

Rate hikes are over bois.

https://www.cnbc.com/2023/12/13/fed-int...

When lambo?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

IgorCardanof ::

Shortam with size tole. Rečeno mi je blo, da smo v sredini naslednjega leta na 18k. Bo že vredu play. Če gremo višje gor, bom pa še dodajal.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.
««
1369 / 1489
»»