» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1365 / 1489
»»

PrihajaNodi ::

Sej to govorim. Danes navadn smrtnik se icotov ne more vec kupovat na coinlistu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

Veš kaj je še bolj kruto, da sem okoli leta 2013 gledal Bitcoin, pa ga nisem kupil, ker se mi je zdelo drago :)) (takrat je pumpnil prvič čez 100$ )
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

_wtf_ ::

saj verjetno je to največji problem. srbeči prsti. kot si rekel vmes še x-krat prodaš in si še zgubo narediš. na koncu si praviš naslednji bull bo boljše in zopet isto ponoviš :P

matic492 ::

Se da izučit, jaz sem leta 2021 prodal. Zamudil sem tisit drugi hump, ampak sem vseeno naredil dobro, ker sem kupil stanovanje in si fiksiral 1.95% obrestno mero.

Moraš se navadit na:
- ne paničariš ko pada,
- kupuješ ko vsi ostali prodajajo oziroma ne govorijo o kripto - reicmo jaz sem konsistentno kupoval že od leta 2022. Realno povedano, če bo dejansko bull market in gre BTC na 100k in bo potem alt season, je danes za vas že prepozno... denar smo naredili tisti, ki smo kupovali lansko leto.
- vsaj okvirno cifro si zadaš kot cilj, seveda realno cifro, najbolj pomemben pri tem je MC, ne moreš pričakovat da bo XRP kadarkoli 100$ recimo, ker bi bil marketcap par triljonv ali nekaj takega...
- ko pride do cifre moraš prodat in se ne sekirat več, če gre še 2x višje (greed)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Lennzi ::

Fantje, če imate znanje lahko v vsakem trgu služite. In dober risk management je pomemben.

matic492 ::

Pozabil dodat:
- ne investiraj, kar si ne moreš privoščit izgubit ali bohnedaj da greš po kredit za investirat
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

Lennzi je izjavil:

Fantje, če imate znanje lahko v vsakem trgu služite. In dober risk management je pomemben.


Niti znanje ni problem, prej nisi rabil znanja ker je res vse pumpalo in tud kdor je takrat stotake metal al pa kaksnega jurja in vec je lahko dobil 500k. Ko maš pa ti par miljonov na računu je pa igra lažja.
Sam hja, zdej je pa mal prepozno že za not metat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Niti znanje ni problem, prej nisi rabil znanja ker je res vse pumpalo in tud kdor je takrat stotake metal al pa kaksnega jurja in vec je lahko dobil 500k. Ko maš pa ti par miljonov na računu je pa igra lažja.
Sam hja, zdej je pa mal prepozno že za not metat.



Niti ne. Dokler mečeš notri 5k in upaš na to, da boš dobil ven 100k za poplačanje kredita za flet, ti je vseeno za MC in trading volume. Če imaš par miljončkov in gre stvar 100% ali več, pa lahko cel market zjebeš, če se spraviš prodajat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

Večina nas je zajebala... isto sem jaz gledal takrat svoje zneske, gledal sem pa tako dolgo, da na koncu nisem imel skoraj nič od tega, mislim da sem si samo telefon ali nekaj kupil preko XAPO kartice.

Moj stari avto - BMW E46 - mu vedno pravim moj "half a mil car", ker če bi za 3000EUR takrat kupil ETH namesto avto, bi imel na vrhu bulla cca. 500 000EUR :)

Jaz sem kupoval ETH pod 100EUR lol.... pa se mi je zdelo veliko.

Hindsight is 20/20


Itak je hindsight smešen zdaj... ampak če tako pogledam, takrat me je bolel kurac, nobenih obveznosti, 10k sem fuknil v crypto izplačal 10k in pol je preostanek šel na 175k... če bi še tistih 10k pustil not bi blo pa 300k... takrat bi pa prodal, ker sem si postavil cilj da kupim 2 nepremičnini v MB in bi jih v nulo obnovil in oddajal... in za 300k bi bilo to izvedljivo za 170k pa ni šlo, vsaj ne neke bolj premium...

Ampak kot si rekel ja. takrat sem mel cilj 300k in dvig, pa ni šlo... samo danes bi pa komot 170k vzel, ker to bi blo uh majka, vsi krediti pokriti pa še za polog bi blo za novo nepremičnino pa še za kaj luksuza... samo jebiga, zdaj kaže samo cca. 27k vse skup :(
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Mato ratal greedy. Daj prvošči si rajš kaj druzga v življenju tud kot te cegle. Kripto bomo pa kot vedno spet zafrknili, vedno je neki ane ;)

PrihajaNodi ::

matic492 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Niti znanje ni problem, prej nisi rabil znanja ker je res vse pumpalo in tud kdor je takrat stotake metal al pa kaksnega jurja in vec je lahko dobil 500k. Ko maš pa ti par miljonov na računu je pa igra lažja.
Sam hja, zdej je pa mal prepozno že za not metat.



Niti ne. Dokler mečeš notri 5k in upaš na to, da boš dobil ven 100k za poplačanje kredita za flet, ti je vseeno za MC in trading volume. Če imaš par miljončkov in gre stvar 100% ali več, pa lahko cel market zjebeš, če se spraviš prodajat.


Sam glej da bi kriptobog pametno prerazporedil 500 k namest v xrp v ostale kovance aka ORDINAL, LUNA, ROSE, SOLANA po recimo 5k bi imel lahko konkretno več.

deco16 je izjavil:

Mato ratal greedy. Daj prvošči si rajš kaj druzga v življenju tud kot te cegle. Kripto bomo pa kot vedno spet zafrknili, vedno je neki ane ;)



:))
Itak, dokler nimaš 2 miljona nimaš kaj sanjat o ceglih.

Mato989 je izjavil:

Večina nas je zajebala... isto sem jaz gledal takrat svoje zneske, gledal sem pa tako dolgo, da na koncu nisem imel skoraj nič od tega, mislim da sem si samo telefon ali nekaj kupil preko XAPO kartice.

Moj stari avto - BMW E46 - mu vedno pravim moj "half a mil car", ker če bi za 3000EUR takrat kupil ETH namesto avto, bi imel na vrhu bulla cca. 500 000EUR :)

Jaz sem kupoval ETH pod 100EUR lol.... pa se mi je zdelo veliko.

Hindsight is 20/20


Itak je hindsight smešen zdaj... ampak če tako pogledam, takrat me je bolel kurac, nobenih obveznosti, 10k sem fuknil v crypto izplačal 10k in pol je preostanek šel na 175k... če bi še tistih 10k pustil not bi blo pa 300k... takrat bi pa prodal, ker sem si postavil cilj da kupim 2 nepremičnini v MB in bi jih v nulo obnovil in oddajal... in za 300k bi bilo to izvedljivo za 170k pa ni šlo, vsaj ne neke bolj premium...

Ampak kot si rekel ja. takrat sem mel cilj 300k in dvig, pa ni šlo... samo danes bi pa komot 170k vzel, ker to bi blo uh majka, vsi krediti pokriti pa še za polog bi blo za novo nepremičnino pa še za kaj luksuza... samo jebiga, zdaj kaže samo cca. 27k vse skup :(


In kaj bi s tema dvema nepremičninama? 2 jurja bi mogoče vlekel ven (če be oddajal na črno). Mogu bi naštudirat mal bolš stvari pa teh 300 k vržt nekam da bi dobil x4 pol pa ajde, je neka minimalna penzija. Sam 300 k je pa premal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Lennzi je izjavil:

Big I batina. Realno. Težek si 50M, po tempu katerem delaš, boš imel 1MRD 2026. Lahko bi tipu poplačal kredit. Ker to je zate res, ampak res drobiž.


Dalec od tega da je 50M. Ce odstejem hiso in vikend, nimam kaj dosti premozenja. Ajde 4 avte samo to ne stejem ravno v premozenje. Vecino imam na trgovalnem racunu. Cilj je 100M, potem pa pobrati vse ven pa koncati day trading in forex, ker je cisto prevec stresno, da bi bilo to vzdrzno na dolgi rok. S 100m se pa preselim potem na druge trge pa v swing trading pa planiram investicijo v eno podjetje.

Mato989 ::

Z 100M na TRR ne rabiš nič več samo obresti še pa dividende... kaj bi sploh še kaj delal :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mr_chai ::

Kriptobog, daj mi nakaži 5 eur. Dokaži da si res bogat

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

Z 100M na TRR ne rabiš nič več samo obresti še pa dividende... kaj bi sploh še kaj delal :D


Sej že s tem kar ma mu ni treba več delat:) sam hoče furat bolši lajf style.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Ndivia ::

Sam razmišljam, da bi si najprej privoščil en malce daljši dopust, da se ne zaletim s kako čudno investicijo.

IgorCardanof ::

A se splača vse prodat zdej, če gremo na 18k, kot je bilo rečeno?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matic492 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sej že s tem kar ma mu ni treba več delat:) sam hoče furat bolši lajf style.


Že 10 miljonov je pri konzervativni porabi 3% obresti letno 25k na mesec brez da karkoli delaš.... Pa v praksi bi bilo že samo v S&P500 konkretno več, sploh pa ne rabiš porabit 25k vsak mesec.

100 miljonov je 250k na mesec pri 3%... to se moraš že konkretno trudit da porabiš.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

PrihajaNodi ::

matic492 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Sej že s tem kar ma mu ni treba več delat:) sam hoče furat bolši lajf style.


Že 10 miljonov je pri konzervativni porabi 3% obresti letno 25k na mesec brez da karkoli delaš.... Pa v praksi bi bilo že samo v S&P500 konkretno več, sploh pa ne rabiš porabit 25k vsak mesec.

100 miljonov je 250k na mesec pri 3%... to se moraš že konkretno trudit da porabiš.


Niti ne, če da froce v harvard, pa če se presel na kakšno bolšo lokacijo lahko kar znese. Sam hja, je pa to generational wealth.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Z 100M na TRR ne rabiš nič več samo obresti še pa dividende... kaj bi sploh še kaj delal :D


Zakaj ne? Kaj pa ce imam kaksne plane se?

PrihajaNodi je izjavil:

matic492 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Sej že s tem kar ma mu ni treba več delat:) sam hoče furat bolši lajf style.


Že 10 miljonov je pri konzervativni porabi 3% obresti letno 25k na mesec brez da karkoli delaš.... Pa v praksi bi bilo že samo v S&P500 konkretno več, sploh pa ne rabiš porabit 25k vsak mesec.

100 miljonov je 250k na mesec pri 3%... to se moraš že konkretno trudit da porabiš.


Niti ne, če da froce v harvard, pa če se presel na kakšno bolšo lokacijo lahko kar znese. Sam hja, je pa to generational wealth.


Tako je. To je samo ena tocka, kje so se vse ostale. Nekaj je treba pocet.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Ufff, Do Kwon pa na podaljsan dopust v ZDA namesto v Juzno Korejo. Izgleda, da so Crnogorcem ponudili vec $, da ga bodo lahko showcase-al
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

TheMentor ::

matic492 je izjavil:

Veš kaj je še bolj kruto, da sem okoli leta 2013 gledal Bitcoin, pa ga nisem kupil, ker se mi je zdelo drago :)) (takrat je pumpnil prvič čez 100$ )



Isto sedaj ne boš kupil KAS ker je zelo drag

matic492 ::

TheMentor je izjavil:

Isto sedaj ne boš kupil KAS ker je zelo drag


Ne, KAS ne bom kupil zato ker ima MC že danes 3.7 miljarde.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Ijus ::

folk. a lahko kdo kaj pove o tokenu SPORE?
kaka je kaj predikcija? kratkoročno in daljnoročno.

https://coinmarketcap.com/currencies/sp...
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Lennzi ::

Danes sem si uspel pogledati na youtubu kar nekaj kanalov zagovornikov določenih shitcoinov in na koncu BTCja.
Največji bolniki xrp, za njimi ada beliverji.
Tretje mesto solana, potem btc, še najbolj normalni komentarji in predikcije eth kanali.
Ampak xrp army so pa dejansko opranci v stilu ravnozemljašev in alienov.

Ndivia ::

Hype je neverjeten. Vsak hoče sodelovat pri pumpici in večina misli prodat prej kot v prejšnjih pumpah. To bo nevarno in lahko poči za -90% kar preko noči.

PrihajaNodi ::

+90. Brez panike
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TheMentor ::

TheMentor je izjavil:

matic492 je izjavil:

Veš kaj je še bolj kruto, da sem okoli leta 2013 gledal Bitcoin, pa ga nisem kupil, ker se mi je zdelo drago :)) (takrat je pumpnil prvič čez 100$ )



Isto sedaj ne boš kupil KAS ker je zelo drag


Ko bo pa 100 miljard boš pa isto napisal, kot si za bitcoin...haha

KAS bo naredil to kar je bitcoin v 15ih letih v polovičnem času ali pa morda samo 5 do 7 let.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sam pol bo btc mc nad zlatom kar pa bo tezka
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TheMentor ::

pomoje bo KAS ubral svojo špuro. Popolna dekorelacija z bitcoinom. Lahko, da bomo začel popolnoma nove cikle. Tole bo boj za prevlado. Obstaja KAS in bitcoin, morda še TAO za AI potem pa dolgo nič.

Vsak bitcoin maxi, ki je opazil KAS in, če ve za kaj se gre...se je pomoje težko uprl skušnjavi.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

TheMentor je izjavil:

pomoje bo KAS ubral svojo špuro. Popolna dekorelacija z bitcoinom. Lahko, da bomo začel popolnoma nove cikle. Tole bo boj za prevlado. Obstaja KAS in bitcoin, morda še TAO za AI potem pa dolgo nič.

Vsak bitcoin maxi, ki je opazil KAS in, če ve za kaj se gre...se je pomoje težko uprl skušnjavi.

Sem si na hitro ogledal zadevo in priznam, da se mi zdi perspektivna.

Gre za proof of work omrežje kot pri BTC, ki je hiter kot XRP in podobni najhitrejši kovanci. Ker je POW in ni vnaprej narudarjen, ga tudi nobena ustanova ne more obtožiti, da je vrednostni papir (security).

Kar huda zadeva, če tehnično vse štima, kar pa z mojim znanjem ne znam preveriti. Bo treba spremljat!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PrihajaNodi ::

Sej kas je sam 7000% up
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Motion ::

Pošilajte mi kak game fi projekt da ga malo raziščem.
Trenutno držim sam kompete pa star atlas.

mr_chai ::

A. Smith je izjavil:

TheMentor je izjavil:

pomoje bo KAS ubral svojo špuro. Popolna dekorelacija z bitcoinom. Lahko, da bomo začel popolnoma nove cikle. Tole bo boj za prevlado. Obstaja KAS in bitcoin, morda še TAO za AI potem pa dolgo nič.

Vsak bitcoin maxi, ki je opazil KAS in, če ve za kaj se gre...se je pomoje težko uprl skušnjavi.

Sem si na hitro ogledal zadevo in priznam, da se mi zdi perspektivna.

Gre za proof of work omrežje kot pri BTC, ki je hiter kot XRP in podobni najhitrejši kovanci. Ker je POW in ni vnaprej narudarjen, ga tudi nobena ustanova ne more obtožiti, da je vrednostni papir (security).

Kar huda zadeva, če tehnično vse štima, kar pa z mojim znanjem ne znam preveriti. Bo treba spremljat!


Proof of work + hitrost ne gresta skupaj. Tole mi zveni precej sumljivo.

PrihajaNodi ::

In pa ce gre gor se enkrat je to ze 14000% kar je vec kot solana.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mr_chai ::

PrihajaNodi je izjavil:

In pa ce gre gor se enkrat je to ze 14000% kar je vec kot solana.


Pol pa poglej Kasper fork Karlsen Kojn https://karlsencoin.com/

IgorCardanof ::

Je kdo dobil JTO airdrop?

Ce si stejkal 1 Sol na Jito networku v zacetku novembra, si dobil 7k$ vreden airdrop :|

Lenzzi, Solana je drugacna od xrp in ade. Sam ne bi ignoriral tega ekosistema. Do sedaj sem ga, ampak ga v prihodnje ne bom vec.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

TheMentor ::

mr_chai je izjavil:

A. Smith je izjavil:

TheMentor je izjavil:

pomoje bo KAS ubral svojo špuro. Popolna dekorelacija z bitcoinom. Lahko, da bomo začel popolnoma nove cikle. Tole bo boj za prevlado. Obstaja KAS in bitcoin, morda še TAO za AI potem pa dolgo nič.

Vsak bitcoin maxi, ki je opazil KAS in, če ve za kaj se gre...se je pomoje težko uprl skušnjavi.

Sem si na hitro ogledal zadevo in priznam, da se mi zdi perspektivna.

Gre za proof of work omrežje kot pri BTC, ki je hiter kot XRP in podobni najhitrejši kovanci. Ker je POW in ni vnaprej narudarjen, ga tudi nobena ustanova ne more obtožiti, da je vrednostni papir (security).

Kar huda zadeva, če tehnično vse štima, kar pa z mojim znanjem ne znam preveriti. Bo treba spremljat!


Proof of work + hitrost ne gresta skupaj. Tole mi zveni precej sumljivo.


ker ti si sedaj strokovnjak za blockchain developemnt :)

Lennzi ::

IgorCardanof je izjavil:

Je kdo dobil JTO airdrop?

Ce si stejkal 1 Sol na Jito networku v zacetku novembra, si dobil 7k$ vreden airdrop :|

Lenzzi, Solana je drugacna od xrp in ade. Sam ne bi ignoriral tega ekosistema. Do sedaj sem ga, ampak ga v prihodnje ne bom vec.

Na žalost, za razliko od večine nisem iz stroke. Gledam zgolj s psihološkega vidika. Večina pristašev izpolnjuje status sektaša. Xrp in Ada extremno, iz vseh perspektiv, ne samo glede "kovanca".
Tako, da s tehnične strani pa na žalost nimam pojma.

PrihajaNodi ::

bonk
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bozicek ::

Si pa hiter
To je nekdo že pred dvemi leti na polno oglaševal tukaj :D
Darila letos samo za poredne

PrihajaNodi ::

Dve leti nazaj sploh ni obstajal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bozicek ::

Sem šel brskat DOGEBONK je bilo tisto k je en tukaj skoz lajal
Darila letos samo za poredne

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

novi 123 ::

Kje sploh kotira tale KAS?

bozicek ::

Sm vrgu 30 fičngov not v bong k so bili glih od obresti lendanja USDT
Darila letos samo za poredne

PacificBlue ::

Guacamole
I’m out.
:3

IgorCardanof ::

Lepo Cardano pumpa :)

Samo še x6 in bom na breakeven. 8-)

So kakšne novice glede Cardanota, da je danes top gainer?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Lennzi je izjavil:


Na žalost, za razliko od večine nisem iz stroke. Gledam zgolj s psihološkega vidika. Večina pristašev izpolnjuje status sektaša. Xrp in Ada extremno, iz vseh perspektiv, ne samo glede "kovanca".
Tako, da s tehnične strani pa na žalost nimam pojma.



Sej psihologija je edina stvar, po kateri se je fajn orientirat, če nisi dober TA trejder, ki visi cel dan na grafih.

Tako sem uspel prejšnji bull in tako planiram naslednjega, če bo to čez 1 mesec, ali 1 leto.

Ko bo na 24ur novica, in ko mi bo frizerka med striženjem las rekla, kako visoko je Bitcoin, takrat veš da je počasi treba likvidirat vse v fiat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

deco16 ::

Vprašanje je samo kolikokrat se lahko frizerke takole ostrižejo ;)
««
1365 / 1489
»»