» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1326 / 1489
»»

PacificBlue ::

Prej Evergrande

China's Evergrande chairman placed under police control
I’m out.
:3

Lennzi ::

Toliko govora o labodu, realnost je pa, da je cena btc vsak dan višja. Danes spet lepa zelena sveča. Zamujena priložnost.
Mene so pa nategnili in s strani gledam zamujeno rast, ker čakam laboda, ki naj bi prišel.
Ko bo BTC 30k bomo čakali laboda, potem 40k in 50k pri 50 k FOMO notri, šele potem zna biti kak 30 do 40% padec.

kriptobog ::

Lennzi je izjavil:

Toliko govora o labodu, realnost je pa, da je cena btc vsak dan višja. Danes spet lepa zelena sveča. Zamujena priložnost.
Mene so pa nategnili in s strani gledam zamujeno rast, ker čakam laboda, ki naj bi prišel.
Ko bo BTC 30k bomo čakali laboda, potem 40k in 50k pri 50 k FOMO notri, šele potem zna biti kak 30 do 40% padec.


Noben te ni nategnil, ker ti nihče ni dal nobenega signala. Tudi če bi je na koncu odgovornost na tebi. Jaz sem še vedno v shortu. Premiki pa počasni za bruhat, zato imam raje forex, ker hitro pobereš TP, tukaj se pa načakaš. Ampak čakanje se bo izplačalo ;)

mihy11 je izjavil:

A black swan je takrat k Binance propade?


To bo posledica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Lennzi ::

Saj če res pade vsaj do 23k ali nižje bo super.
Potem kupim in držim. Sam bo prej 50k kot 20k, to je problem.

PrihajaNodi ::

Black Swan:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IgorCardanof ::

BorutO je izjavil:

Jaz sem nekoč delal na gradbišču in vem kako je bilo. Delal sem za znanca, ki si je delo jemal od vsakega, ki ga je klical, na koncu je pritiskal na nas kot ne vem kaj, ker je vsem obljubljal, da bo narejeno takrat, kot so si stranke zamislile. In na koncu smo delavci najebali in smo bili vredni manj kot kakšna žival. Stranke so nanj pritiskale, on pa na nas. Posledično je to vplivalo na našo moralo in veselje do dela. Jaz sem delal tako kot treba, se trudil na maksimum, so stranke bile zadovoljne z menoj, so se pa veliko prepirale z drugimi sodelavci, ker so nazaj jezikali in delali površno ter zabušavali, ker se nisem hotel zameriti strankam in ljudem, sem za temi svinjami čistil prostore za seboj na koncu dneva, debili pa so se smejali zraven pa pušili cigarete kot da so jim zadnje minute štete ... Delodajalec je strankam lagal na enak način kot Efcom, da ne morejo priti do materiala, pridemo čez par dni, pa nas tja ni bilo še dva meseca. Ko sem še sam imel tega vsega poln spodnji organ, sem odšel od te gnile firme. Čez par let je propadla, slišal pa sem, da je imela firma ogromno tožb. Tak je to, ko prvi šiht vzameš pri prvem, ki ti je ponujen. Da ne omenim še to, da je plača čisto stalno zamujala za par dni, izgovor pa vedno isti, baje še mu ni bila nakazana plača za nas ... aham ... In potem sem govoril z njegovo računovodkinjo, ki je povedala, da je stalno bilo nakazilo še pred plačo. Lagal je kot pes. Cigan.

Zato razumem jezo OP-ja in energetika. Čisto upravičeno. Ne vem kako uspešni boste na sodišču, ampak taki cigani lopovski delodajalski morejo dobiti po prstih!


Sem vesel za Boruta. To naj bo tudi zgled vsem vam, da lahko uspete in si zagotovite boljše življenje. Borut je začel kot delavec na gradbišču s šefom, ki ga je maltretiral, danes pa ima parkiranih več jaht ob hrvaški obali.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Nevem če ma več jaht za Zadar pa vem da ma vsaj eno. Borut je dal nekaj čez in mu res privoščim vse te miljone.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

Poleg Merlaka eden redkih slo kripto milijonarjev z svojo jahto na hrvaski obali.
I’m out.
:3

Prebranac ::

Naj gre ze fse v 3pm. Prokleti boti. Lazne pumpice pred pogromom. Vi sanjajte o nekih jebenih donosih. Dokler ne bo sub 20k ne kupujem. Lahko mi ga potegne miss slovenije.

PacificBlue je izjavil:

Poleg Merlaka eden redkih slo kripto milijonarjev z svojo jahto na hrvaski obali.


Merlak ima cilj 12k...mu verjamem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

Siso ::

That's not gonna happen

Poznavalci pravjo da ko začneta pump FTX in LUNC se bo začel pravi wild run

energetik ::

LUNA in LUNC že začenjata pumpo :D

Labod nekaj zamuja, le kje se mudi? Če prileti, ga bomo seveda pokupili.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PacificBlue ::

We want black swan
I’m out.
:3

49106 ::

energetik je izjavil:

LUNA in LUNC že začenjata pumpo :D

Labod nekaj zamuja, le kje se mudi? Če prileti, ga bomo seveda pokupili.


30% pomeni ne pomeni veliko, če je valuta pred tem izgubila 99%

PrihajaNodi ::

PacificBlue je izjavil:

We want black swan


Na blejskem jezeru je:))Fnt ma 12 miljonov pa valda da ve tocn datum black swana!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

2008 leta se je crash zgodil 2.oktobra

Literally the last 3 market crashes were before an election... 2020, 2008 and 2000.
I’m out.
:3

Rossi V ::

Kriptobog

Si res želiš kakšne skupine s takim low iq kokošnjakom?

Če jo boš res začel......ti predlagam kot prvo,da je plačljiva tako kot moja.
Kar je zastonj vidiš,da ne cenijo.

Postaviš pravila,vsak fud,drekanje,nepreverjene informacije ....takojšen ban

Pravila naj bodo jasna tako za novince kot izkušene trejderje

Z razlogom se nekateri vozijo z lamboti ,drugi pa čakajo na socialo

Verjamem,da si black swan omenil,ker se ti ni dalo low iq razlagat zakaj btc gre dol

Black swan je eno .....fud je drugo

Zdaj pa ti meni povej dober razlog zakaj bi temu kokošnjaku sploh se pomagala ?

naj sanjajo o Borutovih jahtah ,po bull run bodo pa zopet čakali na socialno podporo

Vidiš da je na tem forumu prisotnih samo 10 bilko debilko,vsi ostali zbežijo pred tem low iq

nikogar ne morejo nasrat.

Rossi V ::

Pa toliko,da veste
Vstopi v top shit skupine niso tako,dragi niti ne potrebujete debelih denarnic

Vstopa vanje nimate zaradi low iq

Men je useeeno s cim igrate,znotraj skupine so trejderji z dobitki o katerih lahko samo sanjate
Potrpežljivo,brezplačno vas učijo in to ni pogoj za vstop v skupino

Tako ,da kriptobog predlagam,da se distancirava iz skupine,se jim smejiva
Če bodo pa kdaj sposobni pokazati spoštljiv odnos jim pa še pomagava

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rossi V ()

Kalibri ::

Kaj je s temi jajci od Celsiusa? Hočejo da updatam osebni dokument, nekaj mi pisarijo o nekem glasovanju, itd.

PrihajaNodi ::

IgorCardanov je v dobri grupi sam mors met minimalno miljon v kriptu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Rossi V ::

PrihajaNodi je izjavil:

IgorCardanov je v dobri grupi sam mors met minimalno miljon v kriptu



in napreej trolanje.........

naj vam zaupa ime te skupine pa boste sami presodili,če je zares potreben miljon za vstop ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rossi V ()

PrihajaNodi ::

Niti ne, en s tiste grupe je dobr ujel Unibota

Btw mogoce se je pa alt sezona zacela. Kr neki jih dobr pumpa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Rossi V ::

PrihajaNodi je izjavil:

Niti ne, en s tiste grupe je dobr ujel Unibota

Btw mogoce se je pa alt sezona zacela. Kr neki jih dobr pumpa


se vedno ne vem imena te skupine ,da bi kdo lahko preveril če je res potreben vstop z miljonom ;-)

PrihajaNodi ::

Vprasaj igorCardonova js nism v njej
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Rossi V ::

Ti si en tak trol,da mu ni para

Kalibri ::

Nodiju pumpajo vodo v klet ali pa iz kleti.

XIIT ::

Lennzi je izjavil:

Saj če res pade vsaj do 23k ali nižje bo super.
Potem kupim in držim. Sam bo prej 50k kot 20k, to je problem.

Kje si bil 13. januarja, ko je BTC dan zaključil pri 19936$?

Citiram:

XIIT je izjavil:

Bonker spremlja Slo-Tech in je v nizkem štartu.


Letos bomo gotovo videli BTC pri 25k, morda še višje (30, 35k).
Moonboysi bodo vstali od mrtvih. Nov ATH za ovinkom. Buy the dip.


mr_chai je takrat napisal da bo pri 25k pojedel kilo dreka, ampak ga je takrat zgleda samo nakladal.


Pred slabim mesecem smo imeli zadnjo modro superluno do leta 2037. Prejšnja je bila decembra 2009.
Jarvis, pokaži graf cen [česarkoli] od decembra 2009 naprej. IYKYK
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

Mato989 ::

CKam da mi kdo pove kdaj naj prodam moj btc da ga pol 20 postov nizje kupim z enako kesa vec in dam v cold wallet pa ni pomoci
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

$dxy se dobro drži, kar je ponavadi kontra indikator btcju, bomo videli kaj bo prineslo jutri gdp news za zda.
Naslednje dni vkljucno s pondeljkom zna bit pesto..
I’m out.
:3

Ashrack ::

Ena izmed privatnih skupin `Pro Crypto Signals` za privat signale ima akcijo. Ce sheras njihovo novo aplikacijo za Crypto signale petim ljudem, imas en teden VIP pass do signalov. Meni osebno je to dosti bolje kot pa vse signale po Telegramu loviti
https://bit.ly/m/ProCryptoSignalApp
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

PrihajaNodi ::

Alti lepo pumpajo api za 15% gor
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

vires in numeris

kriptobog ::

PacificBlue je izjavil:

2008 leta se je crash zgodil 2.oktobra

Literally the last 3 market crashes were before an election... 2020, 2008 and 2000.


Ce se raje norca delajo. Niti ne vedo, da se nikoli ni zgodilo kar cez noc. Saj imamo znj filmov in dokumentarcev. Tudi za zadnjo krizo za Lehman Brothers se je vedelo, da jih bodo potopili. Vsako sranje poskusajo resiti, samo ti sestanki so za zaprtimi vrati, bez medijev. Potem ko poci je pa jok.

Rossi V je izjavil:

Kriptobog

Si res želiš kakšne skupine s takim low iq kokošnjakom?

Če jo boš res začel......ti predlagam kot prvo,da je plačljiva tako kot moja.
Kar je zastonj vidiš,da ne cenijo.

Postaviš pravila,vsak fud,drekanje,nepreverjene informacije ....takojšen ban

Pravila naj bodo jasna tako za novince kot izkušene trejderje

Z razlogom se nekateri vozijo z lamboti ,drugi pa čakajo na socialo

Verjamem,da si black swan omenil,ker se ti ni dalo low iq razlagat zakaj btc gre dol

Black swan je eno .....fud je drugo

Zdaj pa ti meni povej dober razlog zakaj bi temu kokošnjaku sploh se pomagala ?

naj sanjajo o Borutovih jahtah ,po bull run bodo pa zopet čakali na socialno podporo

Vidiš da je na tem forumu prisotnih samo 10 bilko debilko,vsi ostali zbežijo pred tem low iq

nikogar ne morejo nasrat.


Baje majo romuni top shit skupino. Pogoj je da imas trading racun nizji od 50usd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

PrihajaNodi ::

Uganeš kateri romunski coin je med top 100 coini?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

Uganeš kateri romunski coin je med top 100 coini?


Me ne zanima. Pa verjetno ni bil x100 coin, ker si se vedno broke?

kronos_10_ ::

Elrond. Naredil je kar fajn sam takrat so bili moji začetki in nisem prodal nažalost.
Kar se pa tiče grupe kot sem že omenil osebno sem interesent.
Lp.

PrihajaNodi ::

Glede na tvoje bogastvo in miljone imas cajt se prepirat z revezem. A ni cajt denar? Jaz pa rad debatiram s teboj

kronos_10_ je izjavil:

Elrond. Naredil je kar fajn sam takrat so bili moji začetki in nisem prodal nažalost.
Kar se pa tiče grupe kot sem že omenil osebno sem interesent.
Lp.


Tako je. +1
Vsaj en ko kripto sceno spremlja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Apofis ::

FireSnake je izjavil:

Apofis je izjavil:

A se da eurusdt na binancah normalno trejdat?


Binance, resno?
A si ti bil zadnje leto brez interneta?

Service temporarily not available. Wa are currently working to restore...

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

Glede na tvoje bogastvo in miljone imas cajt se prepirat z revezem. A ni cajt denar? Jaz pa rad debatiram s teboj

kronos_10_ je izjavil:

Elrond. Naredil je kar fajn sam takrat so bili moji začetki in nisem prodal nažalost.
Kar se pa tiče grupe kot sem že omenil osebno sem interesent.
Lp.


Tako je. +1
Vsaj en ko kripto sceno spremlja


Mam cajta na pretek.
Jaz veckrat povem, da ne spremljam kripto scene. Domac sem v forexu, predvsem v eurusd in xauusd. Tam se dela pravi denar.

XIIT ::

Mato989 je izjavil:

CKam da mi kdo pove kdaj naj prodam moj btc da ga pol 20 postov nizje kupim z enako kesa vec in dam v cold wallet pa ni pomoci

Ekstrapoliraj:


Markets are often imitated, never duplicated.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

XIIT ::

kriptobog je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

2008 leta se je crash zgodil 2.oktobra

Literally the last 3 market crashes were before an election... 2020, 2008 and 2000.


Ce se raje norca delajo. Niti ne vedo, da se nikoli ni zgodilo kar cez noc. Saj imamo znj filmov in dokumentarcev. Tudi za zadnjo krizo za Lehman Brothers se je vedelo, da jih bodo potopili. Vsako sranje poskusajo resiti, samo ti sestanki so za zaprtimi vrati, bez medijev. Potem ko poci je pa jok.

Itak, če so v inštitucijah delajo sami degenerirani gamblerji.
Saj mi bi tudi bili (še bolj kot zdaj), če bi imeli enake možnosti: ogromno profitirati ali pa imeti pozitivno nulo ker bi nas dokapitalizirala država. Pa insajderske informacije seveda, tega ne smemo pozabiti.

energetik je izjavil:

Labod?
https://www.tradingview.com/news/u_toda...

Nothingburger
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

Prebranac ::

Komaj čekam da padne. Prokleti poševnooki boti spet pumpajo. Pripravlja se hud padec to pomeni. Dobra kombinacija z low columeni. Pa higher lows.

XIIT je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CKam da mi kdo pove kdaj naj prodam moj btc da ga pol 20 postov nizje kupim z enako kesa vec in dam v cold wallet pa ni pomoci

Ekstrapoliraj:


Markets are often imitated, never duplicated.


Fse kar ta graf pove je, da v prihodnje pričakujemo mala nihanja cen in zelo majhno verjetnost za pumpico. Fse se bo stabiliziralo mi bomo pa bag hodleri, kot borza, 2% donosa na leto. Raje fuknem v banko peneze in dam vezati za 4% na leto. Od obresti do 1000 eur davka ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

Rossi V ::

Mato989 je izjavil:

CKam da mi kdo pove kdaj naj prodam moj btc da ga pol 20 postov nizje kupim z enako kesa vec in dam v cold wallet pa ni pomoci


Nihce ti ne bo rekel kdaj prodajati.
Sam si odgovoren za tvoj keš.
Če ti pa ,kje vstopam v short in long pozicije ni dovolj pa......
Napisal sem ,da gremo v regijo 25600/26k kar se je zgodilo -pozicija long scalp
Za regijo 28k rabimo breking out nad MA50(D ),kar je samo za moje pojme vprasanje časa

Torej
Odprte imam shorte iz regij 30-31k ( kar si zamudil )
Odprt imam long 25990,shortam regijo 28k,če nam jo market dovoli obiskati


Vse napisano ni finančni nasvet

Kripto mesi ::

Še največ 3 dni do swan eventa, dečki pripravite se! #internalinfo

XRPNERD ::

A kdo ve kaj je z EUR/USDT parom na Binance? Zakaj je umaknjen?
Vem, da je bilo ena obvestilo okoli tega, ampak ga nisem razumel kot da bodo umaknili EUR/USDT par.
Če imate kakšen link... Hvala!

Fellow Binancian,

We are contacting you to let you know that we will be changing the provider for EUR deposits and withdrawals. Our current EUR fiat payments partner, Paysafe Payment Solutions Limited (Paysafe), will stop offering SEPA deposit services to Binance users from 25th September 2023.

Following this date, you will be required to use new banking details to make EUR deposits into your Binance Fiat wallet and may be required to accept new terms and conditions.

Additionally, starting from 31 December 2023, users will no longer be able to convert EUR fiat balances to crypto. After 31 December 2023, EUR withdrawals provided by Paysafe will only be possible via bank transfer.

There will be no impact for existing Binance users until 25th September. This does not affect your Binance Account or any other products or services available to you on Binance.com. No other Fiat deposit or withdrawal services will be affected at this time.

We apologize in advance for any temporary inconvenience this may cause as we transition to a new service provider.

Mato989 ::

Rossi V je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CKam da mi kdo pove kdaj naj prodam moj btc da ga pol 20 postov nizje kupim z enako kesa vec in dam v cold wallet pa ni pomoci


Nihce ti ne bo rekel kdaj prodajati.
Sam si odgovoren za tvoj keš.
Če ti pa ,kje vstopam v short in long pozicije ni dovolj pa......
Napisal sem ,da gremo v regijo 25600/26k kar se je zgodilo -pozicija long scalp
Za regijo 28k rabimo breking out nad MA50(D ),kar je samo za moje pojme vprasanje časa

Torej
Odprte imam shorte iz regij 30-31k ( kar si zamudil )
Odprt imam long 25990,shortam regijo 28k,če nam jo market dovoli obiskati


Vse napisano ni finančni nasvet


To kar mi dzaj pove, je to da če bo BTC dosegel 28k ga je dobro prodat ker boš ti shortal kar pomeni da bi moral it dol?

Prav...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Rossi V je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CKam da mi kdo pove kdaj naj prodam moj btc da ga pol 20 postov nizje kupim z enako kesa vec in dam v cold wallet pa ni pomoci


Nihce ti ne bo rekel kdaj prodajati.
Sam si odgovoren za tvoj keš.
Če ti pa ,kje vstopam v short in long pozicije ni dovolj pa......
Napisal sem ,da gremo v regijo 25600/26k kar se je zgodilo -pozicija long scalp
Za regijo 28k rabimo breking out nad MA50(D ),kar je samo za moje pojme vprasanje časa

Torej
Odprte imam shorte iz regij 30-31k ( kar si zamudil )
Odprt imam long 25990,shortam regijo 28k,če nam jo market dovoli obiskati


Vse napisano ni finančni nasvet


To kar mi dzaj pove, je to da če bo BTC dosegel 28k ga je dobro prodat ker boš ti shortal kar pomeni da bi moral it dol?

Prav...


Najprej loci med trjedanjem in investiranjem. Potem pa lahko debatiras dalje kaj nardit. Lahko hodlas btc, ker verjames v njega, medtem pa trejdas short

Mato989 ::

Najprej loci med trjedanjem in investiranjem. Potem pa lahko debatiras dalje kaj nardit. Lahko hodlas btc, ker verjames v njega, medtem pa trejdas short


Ne jaz sem bolj staromoden "trader"

Moj cilj je da ob nihanju potencialno prodam BTC in ga za enak denar potem kupim več... to je za mene success, če potem seveda zraste nazaj na previous value...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Najprej loci med trjedanjem in investiranjem. Potem pa lahko debatiras dalje kaj nardit. Lahko hodlas btc, ker verjames v njega, medtem pa trejdas short


Ne jaz sem bolj staromoden "trader"

Moj cilj je da ob nihanju potencialno prodam BTC in ga za enak denar potem kupim več... to je za mene success, če potem seveda zraste nazaj na previous value...


Potem ni problema. Naredi analizo pa trejdaj po analizi.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Najprej loci med trjedanjem in investiranjem. Potem pa lahko debatiras dalje kaj nardit. Lahko hodlas btc, ker verjames v njega, medtem pa trejdas short


Ne jaz sem bolj staromoden "trader"

Moj cilj je da ob nihanju potencialno prodam BTC in ga za enak denar potem kupim več... to je za mene success, če potem seveda zraste nazaj na previous value...


Potem ni problema. Naredi analizo pa trejdaj po analizi.



Saj zato sem pa vprašal vas proje, kdaj menite da je dobro BTC prodat in kdaj ga potem spet nazaj kupit... Jaz fully verjamem da bo BTC nekoč spet preko 50k... ampak do tačas, bi pa rad prišel od 0,56 BTCja na 0,75 ali 1 BTC brez da vložim dodaten keš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Rossi V ::

25990 long ,move SL to entry,so no risk for me
once EMA 50 broken TP1-27k,TP2-28k
Če nam market dovoli obisk 28k-28,4,add shorts otherwise no
««
1326 / 1489
»»