» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1274 / 1457
»»

zelenobeli ::

Ma mi je s shaunom cist lepo slo. X5 v 2 dneh.
Mah ne vem, najboljs da prespim, preden se igram dalje. Zbudil najboljse volje, potem pa samo se na dol vse skupaj

https://accessecured.com/defi/

Evo to ti je stran na katero sem naivno zasel. Pa ne se mi smejat, ker se že sam tolčem po glavi, kaj mi je sploh blo

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

A to si ves kes preposlal?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Evo x15 prodal hvala toj to.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

zelenobeli ::

Se eno naumno vprašanje imam.
Itak sem brisal wallet iz katerega so mi vse pobral dol, ce sedaj odprem cisto nov wallet, se ta kakorkoli navezuje na tistega nazaj? Predvidevam da ne?

PrihajaNodi ::

Senior Dev je izjavil:

Evo x15 prodal hvala toj to.

Prosim, cenim zahvale

zelenobeli je izjavil:

Se eno naumno vprašanje imam.
Itak sem brisal wallet iz katerega so mi vse pobral dol, ce sedaj odprem cisto nov wallet, se ta kakorkoli navezuje na tistega nazaj? Predvidevam da ne?



Ves kaj naredi kupi cisto nov iphone se oz najcenjsi, formatiran, second hand whatever...in imej ta iphone samo in samo za kripto. To je to. Nobene druge nesnage. Plus posiljas vedno po delih. Prvo 1% pol pa ostalo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

Senior Dev ::

Za vsak shitcoin imaš svoj iphone. To je staro pravilo dobrega kripto zaslužka.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

chrush ::

zelenobeli je izjavil:

Se je komu naredil, da mu je kar samo od sebe poslallo nekam iz trustwalleta denar. Zdele dobim sporocilo in mi je vse kar sem imel usdtja poslalo nekam. Kam in komu ne vem, ker si nisem nic posiljal

Ugotowil

V wallet hacknl in pobral komplet vse dol :'(

No, to je ta prednost crypta.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

maticb492 ::

Niso mu nič "hacknili" ampak je sam zajebal na shady straneh...

100% user error, tako da ni treba začet z nekimi bedarijami.

A zato ker nekatere ljudi scamajo preko telefona (nekdo iz maribora 80k par tednov nazaj?) boš napisal "no to pa je prednost spletnega bančništva".
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

TheMentor ::

Sam preko telefona dostopam samo do exchangov. Nobenih walletov. Dexi samo preko računalnika na kerem laufa bitdefender in VPN z lokalnim accountom brez admin pravic.

Mato989 ::

Glavno da je bit defender to resi vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zelenobeli ::

Da objasnim mojo bedesto potezo, preden tuki odkrijete toplo vodo.

VEM, SAM SEM NAREDIL NAPAKO. NI KRIV KRIPTO, NI KRIV TELEFON, NI KRIV KRADLJIVEC, KRIV SEM SAM!!!!!!!

Ja prvotno sem napisal da so mi heknil v wallet. Ja niso mi. Podatke sem jim dal na plani.

To kar berete sedaj je tok naumna napaka, da me je kr sram.

Kot sem napisal sem imel primer, ker so na pepebnb prestavljal racun al neki takega. U glavnem imel so 2 naslova. In na enem prodam vse skupaj, na drugem pa ko kliknem na njega je bi ga prodal po zelo nizki ceni. Sedaj pa, kako to resit. Odprem telegram, kliknem na skupino in tam ze v naslovu napisano, da gres na stran https://accessecured.com/defi/ in tam izberes migration. In potem vpišeš noter podatke walleta (ponovno, ja vem kreten sem) in ko napišeš te lepo še vprašajo podatki niso pravi. Če imate drug wallet, poizkusite z drugim walletom. Sam ga na srečo nimam, tako da vsaj to. In itak poizkusim še enkrat, nič. Čez 5 minut je blo pa samo v intervalu: prenakazali ste,.......
In ja to je moja zgodba.
Mislim da mi noben antivirusen nebi pomagal.

Sedaj pa tko:
Ja bom začel z malimi zneski ponovno na shitcoinih. Naredil bi nov wallet. Na telefonu, ki ga uporabljam tudi za vse ostalo (klici, maili,...) nimam nobenega antivirusnega, ko pridem notri v wallet sem bil brez raznih zaščit. Pri nakupu, prodaju, prenakazilu na pancakeswapu in znotraj denarnice nisem imel nobenih dodatnih varnostnih zahtev. Uporabljam pancakeswap, ki je vezan na trustwallet.

Vprašanje: če izvzamemo to, da sem jim dal podatke na pladnju, bi bilo fino imet še karkoli drugega, da bi bil čimbolj varnostno zaščiten?

Še enkrat, vem bedak svetovnega formata, upam da vsaj kakšnemu rookiju pomagam, naj ne klika na razne linke. Upam pa da vi tud daste meni in mogoče še kakšnemu uporabniku uporaben nasvet.

Pa še zadnjič, ne rabim slišat kolk sem naumen, ker se že cel dan sam dost tolčem po glavi.

dope1337 ::

Ne si domišljati, da si edini, kateremu se lahko kaj takšnega zgodi. Najbrž smo na svoji DeFi poti vsi naleteli na takšno ali drugačno oviro, ki nam je počrpala xyz sredstev. Važno je samo, da si se iz tega kaj naučil ter ne boš zaradi tega popolnoma obupal. Upam samo, da ni bil odtujen preveč zajeten kupček porfolia.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

PrihajaNodi ::

Uf men je slo mal vec kt teb dol. so lep phising metamask izvedli, tko da ne se sekirat prevec
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

No ja, se zgodi. Pa upam da se ne bo več=)
Sem bral par dni nazaj o enem, ki je poslal 1.5 milijona $ v eth na napacen naslov.

PrihajaNodi ::

Uf to boli.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

maticb492 ::

zelenobeli je izjavil:


Sedaj pa tko:
Ja bom začel z malimi zneski ponovno na shitcoinih. Naredil bi nov wallet. Na telefonu, ki ga uporabljam tudi za vse ostalo (klici, maili,...) nimam nobenega antivirusnega, ko pridem notri v wallet sem bil brez raznih zaščit. Pri nakupu, prodaju, prenakazilu na pancakeswapu in znotraj denarnice nisem imel nobenih dodatnih varnostnih zahtev. Uporabljam pancakeswap, ki je vezan na trustwallet.

Vprašanje: če izvzamemo to, da sem jim dal podatke na pladnju, bi bilo fino imet še karkoli drugega, da bi bil čimbolj varnostno zaščiten?

Še enkrat, vem bedak svetovnega formata, upam da vsaj kakšnemu rookiju pomagam, naj ne klika na razne linke. Upam pa da vi tud daste meni in mogoče še kakšnemu uporabniku uporaben nasvet.

Pa še zadnjič, ne rabim slišat kolk sem naumen, ker se že cel dan sam dost tolčem po glavi.



Mja, nisem hotel bashat karkoli, samo picajzalst sem glede izrazov, ker mi gre na živce, ko ljudje govorijo, da so jim "heknili wallet/email/instagram", med tem ko je 99% tega samo phisinh ali social enginieering.

Honestly ne rabiš nič, jaz sicer imam antivirus (Bitdefender), ampak samo pač bodi pozoren kaj delaš in preberi vse. Karkoli je to good to be true ali izgleda shady pač ne klikaj.

Verjetno ti je wallet točno napisal, kaj se bo zgodilo (da boš nekam ves denar poslal), ampak nisi bil pozoren, jebiga.

Bolj problem pri kripto je backup, tako da absolutno ne priporočam, da si kupiš en telefon zato, kot je nekdo napisal, ker če ti telefon crkne ali karkoli takšnega, boš izgubil wallet.
Jaz imam vse wallete fizično sprintanen na pariju + kriptiran file na Dropboxu, tako da lahko pridem do walleta tudi če izgubim vse podatke na vseh mojih napravah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

zelenobeli ::

Evo še eno vprašanje. Če bi imel 2 walleta, jst nekomu dam/on nekako zve "kode" mojega walleta stevilka 1, mi itak na drugem ne more narediti škode istočasno?
Kar pomeni imam 5 walletov in razpršen denar/tokne. Predvidevam da bi bilo to bolje?

zelenobeli ::

zelenobeli je izjavil:

Evo še eno vprašanje. Če bi imel 2 walleta, jst nekomu dam/on nekako zve "kode" mojega walleta stevilka 1, mi itak na drugem ne more narediti škode istočasno?
Kar pomeni imam 5 walletov in razpršen denar/tokne. Predvidevam da bi bilo to bolje?

No še enega imam. Če imaš zaklenjen wallet s prstnim odtisom in ti pridejo do denarnice, kaj pomaga?

PrihajaNodi ::

A gdo ve zakaj je pepe dol padu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

PrihajaNodi ::

Haha, v tem degen marketu zna it še 300 posto gor.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

residual ::

Živijo,

kdo ve kako najlaže spravim denar iz Paypal-a na binance... ali pa direktno kupim preko kakšnega wallet-a... Le ti podpirajo same neke čudne servise (moonpay.. itd)

na webu je sicer full nekih navodil kako kupit crypto v metamasku s Paypal.. ampak jaz te opcije nikjer ne vidim..

LP

PacificBlue ::

Paypal na Metamasku je omogocen samo v Zda.
Binance tud mislim da ne podpira..vcasih je slo preko P2P.
Na Coinbase so tud omejitve na drzave, vecina Eu ni zraven.

Gre pa menda na Bitstampu:
https://www.bitstamp.net/faq/how-can-i-...

Pa si posljes potem iz Bitstampa na Binance($xrp,$xlm)

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

PacificBlue je izjavil:

Potencial
https://coinmarketcap.com/link/currenci...

Ne odpre, kateri je
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

PrihajaNodi ::

Pooh listan na se en exchange
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

residual ::

PacificBlue je izjavil:

Paypal na Metamasku je omogocen samo v Zda.
Binance tud mislim da ne podpira..vcasih je slo preko P2P.
Na Coinbase so tud omejitve na drzave, vecina Eu ni zraven.

Gre pa menda na Bitstampu:
https://www.bitstamp.net/faq/how-can-i-...

Pa si posljes potem iz Bitstampa na Binance($xrp,$xlm)


Hvala... se mi zdelo da ni problem v meni ;) da ne najdem neke simple opcije.

Bom pogledal bitstamp.

Lp

PrihajaNodi ::

Sem srečni holder 14,554,929,765 POOHA. Držim pa še 0.4 ETH ja če bo kak popust. Uglavnm mal škoda ker sem prepozn kupil tole svečo.
Ajmo degen market! Srečno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zmago5000 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem srečni holder 14,554,929,765 POOHA. Držim pa še 0.4 ETH ja če bo kak popust. Uglavnm mal škoda ker sem prepozn kupil tole svečo.
Ajmo degen market! Srečno

Ne govori men ko sem imel 10 eth plusa na spongu pol je pa strmoglavu, no,...2 eth je ostal lih za dopust huh

PrihajaNodi ::

Vložu si pa 1 eth. Piz** požrešna:) Sponge mi ni všeč. Pooh ma večji comunity, propagando itd.

Lepo je že x2 nredu POOH. Vedno je treba met neko rezervo če pade. Zdj pa držim al propade al pa skeširam nekih 100 jurčkov al pa 50:)
Warkrafta čakam da pride sem kot indikator povedat da bo vse propadlo. Js bom pa robota zaj. pa kuput takrat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

A ni to sam jurja pa se neki?:/

PrihajaNodi ::

Ja. Kolk nej bi pa po tvojem not fuknu v ta degen market? Kje so večje šanse, da pooh naredu x10 al ada x2.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

zelenobeli je izjavil:

Evo še eno vprašanje. Če bi imel 2 walleta, jst nekomu dam/on nekako zve "kode" mojega walleta stevilka 1, mi itak na drugem ne more narediti škode istočasno?
Kar pomeni imam 5 walletov in razpršen denar/tokne. Predvidevam da bi bilo to bolje?


Odvisno. Če imaš ta dva walleta generirana z istim seed phraseom, potem lahko. Če hacker dobi tvoj seed phrase, ti bo (lahko) pobral sredstva z vseh walletov, ki jih ta seed phrase generira. Če dobi samo private key od enega walleta, potem je kompromisiran le ta wallet in je drugi wallet varen (četudi je narejen z istim seed phraseom).
Če imaš pa walleta narjena z različnima seed phraseoma, potem sta pa čiz ločena. Bi moral pa ali nekako jim da private keya do obeh walletov ali pa seed phrase za oba walleta, da bi ti lahko oba pobrali.

Upam, da ste zaslužli z memekojni. Sam nisem, se mi je skoz zdelo vse preveč napihnjeno. Mogoče kdaj drugič :D

Mi je pa všeč, ko se vse to sesuva.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Mi je pa všeč, ko se vse to sesuva.


Kje to vidiš da se sezuva? Folk čaka na dip sam taprave kovance. Pooh že x3 od dna.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja. Kolk nej bi pa po tvojem not fuknu v ta degen market? Kje so večje šanse, da pooh naredu x10 al ada x2.


Heh, no ja degen market imas tudi na cardanu:D

https://cexplorer.io/asset/asset108xu02...

PrihajaNodi ::

Lep dildo

https://coinmarketcap.com/currencies/po...

Uf že 500 dolarjev gor. Lepo, lepo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Klemenski ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem srečni holder 14,554,929,765 POOHA. Držim pa še 0.4 ETH ja če bo kak popust. Uglavnm mal škoda ker sem prepozn kupil tole svečo.
Ajmo degen market! Srečno


Danes dokupil 11B pri dipu, skupaj imam dobrih 45B :)
Je pa tole house money, initial investment je že ven :)

PrihajaNodi ::

Pol si pa nov penzijoner. Lahko mi kaj doniras za pomoc
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Klemenski ::

Uf smo še daleč od penzijonerja, more še kar nekaj naredit da smo tam :)
Mogoče pa bo $BART BNB pomagal ;)

PrihajaNodi ::

Čak a ni to 166 eth? En lep flat v okolici LJ si dubu. Novgradnja. S šitkojni.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Klemenski ::

Ja magari haha....3x več kot ti. Ti imaš 14+ B jaz pa 45+ B :) Sva oba še daleč od stanovanja

zelenobeli ::

IgorCardanof je izjavil:

zelenobeli je izjavil:

Evo še eno vprašanje. Če bi imel 2 walleta, jst nekomu dam/on nekako zve "kode" mojega walleta stevilka 1, mi itak na drugem ne more narediti škode istočasno?
Kar pomeni imam 5 walletov in razpršen denar/tokne. Predvidevam da bi bilo to bolje?


Odvisno. Če imaš ta dva walleta generirana z istim seed phraseom, potem lahko. Če hacker dobi tvoj seed phrase, ti bo (lahko) pobral sredstva z vseh walletov, ki jih ta seed phrase generira. Če dobi samo private key od enega walleta, potem je kompromisiran le ta wallet in je drugi wallet varen (četudi je narejen z istim seed phraseom).
Če imaš pa walleta narjena z različnima seed phraseoma, potem sta pa čiz ločena. Bi moral pa ali nekako jim da private keya do obeh walletov ali pa seed phrase za oba walleta, da bi ti lahko oba pobrali.

Upam, da ste zaslužli z memekojni. Sam nisem, se mi je skoz zdelo vse preveč napihnjeno. Mogoče kdaj drugič :D

Mi je pa všeč, ko se vse to sesuva.


Hvala za odgovore tebi in ostalim.

PrihajaNodi ::

Klemenski je izjavil:

Ja magari haha....3x več kot ti. Ti imaš 14+ B jaz pa 45+ B :) Sva oba še daleč od stanovanja


Upam še na kak dip. So kar hitr pokupil:'(

Ok sm še en 1 ETH prpravu za dip.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Klemenski ::

PrihajaNodi je izjavil:

Klemenski je izjavil:

Ja magari haha....3x več kot ti. Ti imaš 14+ B jaz pa 45+ B :) Sva oba še daleč od stanovanja


Upam še na kak dip. So kar hitr pokupil:'(

Ok sm še en 1 ETH prpravu za dip.


https://www.dextools.io/app/en/ether/pa...

Tukaj naredi x 2, pa bo potem več za POOH-a :)

PrihajaNodi ::

Se izogibam dexov
kle kupujem
https://www.bitmart.com/en-US
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Klemenski ::

ups napačen link sem dal, tega sem mislil

https://www.dextools.io/app/en/ether/pa...

PrihajaNodi ::

Ne. Je že previsok
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

maticb492 ::

Jesus christ, tak degen market kot je zdaj ni bil niti leta 2016-17 z ICOji :D

Sem vrgel še malo v POOH v dipu + tisti SNAIL od nekoga prej :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

:)):))Ja, je degen. Ful retard. Noben več noče kupvt Ade, pa Ethja in ostalih jajc ker ni volatilnosti. Sam pr takmu volumnu kot ga ma Pooh ga bodo slej ko prej listal na binance. Takrat se proda.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

««
1274 / 1457
»»