» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1257 / 1489
»»

PrihajaNodi ::

IgorCardanof je izjavil:

strawman je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Ma se ne bi strinjal. S trgovanjem z vzvodi se vedno da zasluziti, ce razumes TA in nisi pohlepen.

Problem je bolj to, da ljudje v kriptu izgubljajo obcutek za denar.


"Vedno" je močna beseda. Za praktične namene je trgovanje vrednostnih papirjev/kripto/forex z vzvodi ali brez zero-sum game.
Če nadigraš 50% ostalih trgovalcev (niti ne trgovalcev ampak samih trgovanj), stroške trgovanja in še provizijo posrednika morda res zaslužiš.
Ampak na dolgi rok povprečni forumaš nima možnosti proti profesionalnim igralcem z leti izkušenj na podobnih trgih in analitiko, ki ni javno dostopna.


50% je napacna stevilka. Lahko majhen procent ljudi obere vecino, in to je nekaj kar se tudi na teh trgih dogaja. Potem imas pa se menjalnice in provizije. Bi rekel da mores bit kr konkretno top 10%, da si profitabilen dolgorocno.

Sluzit se zihr da s kriptom na 1001 in en nacin. In to lepe dnarje. Je pa to z vsakim dnem tezje in tezje. In je potrebno potem vlagat veliko truda in casa v to, da v neki nisi postanes profitabilen. To se pa potem vecini ljudem ne da.


Opcije so 4:

- al da drkas kot drkas ti te taske
-levarage trading pa daily trading
- trgovanje z boti
- al pa fiat ob strani pa fuknes not vsakic ko je panika pa valvoline pride v to temo povedat da je konec. Je pa fajn met konktretne zneske ob strani, nekih 50 jurjev za te stvari.

Zadnja je najbolj zihr

Mogooce pride se kak yield farming v postev sam to je spet tko tko.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

A imate za te taske locen twitter account? Gledam za sui..8-O

Mimogrede :

Nasdaq to launch #crypto custody services in Q2 2023.
I’m out.
:3

strawman ::

BTC hashrate kar vztrajno raste.
Pri takem tempu je naslednji halving že čez 11 mesecev.

hamez66 ::

Jaz sem imel twitter oz ga imam še vedno, vendar sem se preselil na drug računalnik in na tem sem vpisan v drugem twitter accountu, ki ga do pred kratkim nisem uporabljal, tako da je tako rekoč prazen. Ves čas mi kaže Elona Muska, ki mu sicer tudi sledim, a ne sledim prav veliko drugim, in nobenemu iz kripta. Tako da zdaj nimam pojma, kaj so razlogi za tele padce ali rasti. Včasih je kakšen signal očiten razlog za spremembo, včasih pač ni, pa se zadovoljim tudi z odgovori, ki morda niso pravilni.

Nimam pa posebej twitter accounta za "druge stvari". Po Twitterju bi se itak lahko ves čas samo krega. Je tako narejen algoritem, vsaj originalen algoritem je bil tak. No in za kreganje po internetu je škoda živcev in notranjega miru. Svet je lepši, če se malo manj brigaš za politiko in stvari ne jemlješ tako osebno, ampak firme pa jasno hočejo, da ljudje čim več časa zapravimo pri njih in politika, črna kronika in podoben negativen bullshit pač potegne in je v bistvu težko biti na tekočem in obenem ignorirati politiko/negativizem.

V glavnem, padli smo na 27k$ (iz ~28200$) in zdaj odbili na 27200, nobene ideje zakaj panika. Če bi bil na starem twitter accountu, bi se mi pa malo svitalo.

PrihajaNodi ::

Prosim pojdi na stari twiter account in nam povej razlog.

p.s. normalna korekcija pred napadom na 30k in kasneje 100k
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: jedateruk ()

hamez66 ::

//sem šel pogledat stari twitter

Ej ne vem, sem pa opazil, da je tale, ki sem mu sledil, pred 12 urami napisal, da je danes rizičen dan pač v smislu, da bo padlo.

"Today is going to be brutal imo. Everything for my system has lined up for a big risk off day. Let's see".

Oz ne vem točno kako se pravilno interpretira ta tweet. Tile napovedovalci vedno pišejo malo v kodah... ker pač to tako je :D Od vseh, katerim sledim, je ta najbolj kredibilen, ampak ne sledim GCRju, ki je zelo poznan in spoštovan. Samo je tip vseeno malo annoying, tako da ga nisem posebej pogrešal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

PrihajaNodi ::

Hvala za tole pojasnilo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kripto ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prosim pojdi na stari twiter account in nam povej razlog.

p.s. normalna korekcija pred napadom na 30k in kasneje 100k


Ta volatilnost ni nič posebnega.

Money is mindset!

Kripto ::

Bitcoin se še vedno odlično drži... Vse bolj in bolj bodo na preizkušnji živci :))

Money is mindset!

PrihajaNodi ::

31-35 k next leg up
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Blue30 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Blue30 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Vseeno, jaz nimam zivcev razlagat ljudem kako naj wallete odpirajo, ledgere kupujejo in trgujejo... za to imajo YT.


Kaj ma to veze z donosi


Ne vem, ti si govoril o donosih, ne vem zakaj. Kar je blo, je blo.


Ja, ti pa o denarnicah.


torej drži se teme in se bom jaz tudi.

Prebranac ::

PrihajaNodi je izjavil:

31-35 k next leg up


Nimas vseh kolesc v glavi. Poglej si mc in volumne ter druge kazalce....se pisemo ko bode 12k.

val46 ::

Si pišete ko bode 12k ja...pa vmes še enih 400x tudi.

Kripto ::

Prebranac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

31-35 k next leg up


Nimas vseh kolesc v glavi. Poglej si mc in volumne ter druge kazalce....se pisemo ko bode 12k.


Da bitcoin doseže rang 31-35k USD ne potrebuje velik volumen. To smo že večkrat videli. Ampak ti tega žal ne razumeš. Kaj ima veze MC? Kaj pa je MC? MC je samo rezultat trenutne cene X število kovancev na trgu.

Money is mindset!

Prebranac ::

Matematika ti ne gre. To pomeni da je po ta malo zanimanja. Bati se je za padec.

val46 je izjavil:

Si pišete ko bode 12k ja...pa vmes še enih 400x tudi.


Hvala. Ko bo se bom oglasil z enako metaforo kot vedno. Sem vam rekel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

Apofis ::

hamez66 je izjavil:

//sem šel pogledat stari twitter

Ej ne vem, sem pa opazil, da je tale, ki sem mu sledil, pred 12 urami napisal, da je danes rizičen dan pač v smislu, da bo padlo.

"Today is going to be brutal imo. Everything for my system has lined up for a big risk off day. Let's see".

Oz ne vem točno kako se pravilno interpretira ta tweet. Tile napovedovalci vedno pišejo malo v kodah... ker pač to tako je :D Od vseh, katerim sledim, je ta najbolj kredibilen, ampak ne sledim GCRju, ki je zelo poznan in spoštovan. Samo je tip vseeno malo annoying, tako da ga nisem posebej pogrešal.

Pišejo v kodah, da lahko kasneje razlagajo (oz. prilagodijo razlago, da so imeli prav). In če gre dol ali gor.

Prebranac ::

Apofis je izjavil:

hamez66 je izjavil:

//sem šel pogledat stari twitter

Ej ne vem, sem pa opazil, da je tale, ki sem mu sledil, pred 12 urami napisal, da je danes rizičen dan pač v smislu, da bo padlo.

"Today is going to be brutal imo. Everything for my system has lined up for a big risk off day. Let's see".

Oz ne vem točno kako se pravilno interpretira ta tweet. Tile napovedovalci vedno pišejo malo v kodah... ker pač to tako je :D Od vseh, katerim sledim, je ta najbolj kredibilen, ampak ne sledim GCRju, ki je zelo poznan in spoštovan. Samo je tip vseeno malo annoying, tako da ga nisem posebej pogrešal.

Pišejo v kodah, da lahko kasneje razlagajo (oz. prilagodijo razlago, da so imeli prav). In če gre dol ali gor.


Pac nas stajerski vedezevalec blaz.

Merlakova napoved 10k je dokaj bolj realna ker ima insiderske info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

strawman ::

Prebranac je izjavil:


Merlakova napoved 10k je dokaj bolj realna ker ima insiderske info.


Razumljivo, saj pozna direktorja pa CFOja od Bitcoina.

val46 ::

Prebranac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

31-35 k next leg up


Nimas vseh kolesc v glavi. Poglej si mc in volumne ter druge kazalce....se pisemo ko bode 12k.

In od takrat, ko si napisal da se oglasiš ko bo 12k, si v enem dopoldnevu se še 4x oglasil. Bom kar jst reku tebi...sem ti rekel!

PrihajaNodi ::

Dajte predlagat da se warkrafta izkljuci. 12 k ne bo vec. Al pa se hoce norce delat iz robota in tudi sam ve da gre tole ornk gor. Ker robot dela kontra
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Pogrešam Borutove nasvete. On je bil še eden redkih, ki je povedal zadeve tako, da smo ga navadni kripto vlagatelji razumeli. Odkar si je izplačal 8 milijonov evrov, ga ni več prav veliko na forumu. Škoda.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

A 8 je blo? Takrat je reku da si je splacov pa je dau se unim na banki po 50 eur pa en kufe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

val46 je izjavil:

Prebranac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

31-35 k next leg up


Nimas vseh kolesc v glavi. Poglej si mc in volumne ter druge kazalce....se pisemo ko bode 12k.

In od takrat, ko si napisal da se oglasiš ko bo 12k, si v enem dopoldnevu se še 4x oglasil. Bom kar jst reku tebi...sem ti rekel!


GCR pravi, da je nakupil vecino pri 16 in 18k lansko leto in nima interesa prodajat.
I’m out.
:3

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

A 8 je blo? Takrat je reku da si je splacov pa je dau se unim na banki po 50 eur pa en kufe.

Jaz sem slišal, da je klošarju potisnil sveženj stotakov (50 jurjev) za Kralje ulice. Ma svašta kroži o Borutu.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Prebranac ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dajte predlagat da se warkrafta izkljuci. 12 k ne bo vec. Al pa se hoce norce delat iz robota in tudi sam ve da gre tole ornk gor. Ker robot dela kontra


Vidim, da te srbijo prsti za panic sell pa tukaj nekaj na puno nabijes...

Rossi V ::

Prebranac je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

31-35 k next leg up


Nimas vseh kolesc v glavi. Poglej si mc in volumne ter druge kazalce....se pisemo ko bode 12k.


Mislim ,da smo bottom dosegli in 12k ne boš videl....seveda če se kaj drastičnega ne zgodi

PrihajaNodi ::

Tud pod 20 se ne gre vec. Preko 30 pa zih
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Rossi V ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tud pod 20 se ne gre vec. Preko 30 pa zih


da ne gremo pod 20k si jaz ne bi upal še trdit ....se mi zdi da nas caka še kinder presenečenje....ampak nc hudga bomo pa še mal loudal

PrihajaNodi ::

Arbitra bom naloudov ce pade pod 1 usd
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TheMentor ::

Bitcoin je v dobri poziciji. Če se banke začnejo sesuvat še bolj je to za btc plus, če FED začne banke še bolj reševat kot sedaj je to za btc plus. V tem trenutku ne vem kaj bi bil res velik minus za btc. Mogoče drop SP500 za 30%. Definitvno bi to za kratek čas btc tudi pognalo spet prot 20k, ampak bi bil sedaj buy pressure veliko večji kot pri zadnjih 20k. Poleg tega bi FED bil še bolj prisiljen v reševanje ekonomije. Kakorkoli je risk/reward na strani bitcoina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

jedateruk ::

PrihajaNodi je izjavil:

normalna korekcija pred napadom na 30k in kasneje 100k
Povej konkretno, čez koliko dni bo šel BTC po tvoje na 100k.

Banke propadajo, tudi v EU, čeprav politiki nakladajo, da so varne. Ena nemška je menda blizu propada.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Alti so se vedno v podnu, tako da o biku se jaz ne bi govoril.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheMentor ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Alti so se vedno v podnu, tako da o biku se jaz ne bi govoril.


To da je btc mocnejsi od altov je najbrs najboljsi znak zacetek resnega bulla. Ko so alti mocnejsi od btcja ponavadi ni pravi bull

Kripto ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Alti so se vedno v podnu, tako da o biku se jaz ne bi govoril.


Alti so vedno v podnu dokler bitcoin ni v konkretnem bullu. Razen kakšna izjema... Najprej gre bitcoin v bull, potem sledijo z zamikom alti, zamik pa traja 1-3 tedne...

Money is mindset!

strawman ::

Alti znajo še malo počakati, dokler se SEC ne zjasne kakšen je njihov legalni status, saj namreč vedno bolj namigujejo da jih bodo obravnavali kot vrednostne papirje.

Edit - za kripto na dolgi rok bi bilo to dobro, saj kripto podjetja ne bi več služila izključno s pumpanjem cene, kvazi partnerstvi in zaklepanjem sredstev za lastne mahinacije, ampak bi morala ciljati bolj na vlogo posrednika (npr. validator fees) s tem da bi dejansko ustvarjala uporabne ekosisteme, ki bi jih ljudje masovno uporabljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

Prebranac ::

strawman je izjavil:

Alti znajo še malo počakati, dokler se SEC ne zjasne kakšen je njihov legalni status, saj namreč vedno bolj namigujejo da jih bodo obravnavali kot vrednostne papirje.

Edit - za kripto na dolgi rok bi bilo to dobro, saj kripto podjetja ne bi več služila izključno s pumpanjem cene, kvazi partnerstvi in zaklepanjem sredstev za lastne mahinacije, ampak bi morala ciljati bolj na vlogo posrednika (npr. validator fees) s tem da bi dejansko ustvarjala uporabne ekosisteme, ki bi jih ljudje masovno uporabljali.


Najpomembneje je, da lahko nodi napizduje lude da se v kripto s trajdingom zasluži milione. Sec bo vse storila da se kriminalizira nelegalne mahinacije s fiat dinari, ki jih črni trg pere v kripto. Ko bo pa vse legalizirano in se bo plačeval davek, bile kazni za p n d pa takih pumpic ne bote videli več, ker jih dirigirajo velike ribe.

strawman ::

Mislim da bi bil dober cilj večja transparentnost poslovanja. Kot smo videli v zadnjih 2 letih je marsikako (sedaj propadlo) kripto podjetje z denarjem strank delalo nekaj povsem drugega kar so obljubljali strankam.
Z razlogom morajo skladi/banke/podjetja imeti neodvisne preglede bilanc stanja, tukaj pa zaradi manjka regulacij to ne obstaja

PrihajaNodi ::

Zdej je se nekaj casa poceni in se spet akumulira ze next leg up 31-35. Pol pa itak naskok na 70k
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Prebranac ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zdej je se nekaj casa poceni in se spet akumulira ze next leg up 31-35. Pol pa itak naskok na 70k


Seveda. Kdo pa to plača? Male ribice, frizerke, delavci in reveži. Vsi ne bodo milionari. Zadnji vedno popuši v piramidi oz ponci shemi.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Koliko je v Romuniji socialna pomoč, če vemo da je povprečna urna postavka 5,10€ bruto? Pri nas je 16,40€ bruto.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Je ni, ker ti vedno dobijo siht

Ltc napada 100 ko btc 28 k
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Kripto ::

strawman je izjavil:

Alti znajo še malo počakati, dokler se SEC ne zjasne kakšen je njihov legalni status, saj namreč vedno bolj namigujejo da jih bodo obravnavali kot vrednostne papirje.

Edit - za kripto na dolgi rok bi bilo to dobro, saj kripto podjetja ne bi več služila izključno s pumpanjem cene, kvazi partnerstvi in zaklepanjem sredstev za lastne mahinacije, ampak bi morala ciljati bolj na vlogo posrednika (npr. validator fees) s tem da bi dejansko ustvarjala uporabne ekosisteme, ki bi jih ljudje masovno uporabljali.


Trg ne bo čakal, da se SEC zjasni. SEC je za ameriški trg. Ko bo bitcoin v bullu in dosegel ATH ali še višje bodo alti z zamikom šli gor na ATH ali do ATH x3.

Money is mindset!

mAXTER ::

Kaksna priporilocila za potencialno dober AI based altcoin od vas kripto maherjev?:D

jedateruk ::

Binance je pred 3 dnevi dodal TUSD za 0% maker fee. Za BUSD ima še 0% maker fee, ampak tega ne kaže več na https://www.binance.com/en/fee/schedule. BUSD ima vse manjši market cap in je jasno, da bo crknil.

Siso ::

ja,mogoče
a se ni govorilo tuki ,še ne leto nazaj da bo 3/4 šit alt coinov šlo u kriptokanalizacijo al neki tazga.
kako kaže bnbtc ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

PrihajaNodi ::

mAXTER je izjavil:

Kaksna priporilocila za potencialno dober AI based altcoin od vas kripto maherjev?:D

Mal si prepozn
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Zamudil si AI in ChatGPT projekte. Mali investitorji so že suhi, idejni vodje pa se že namakajo nekje v karibskem morju, kjer se skrivajo pred roko pravice. AI hype je že mimo. Morda pride še kaka priložnost in novih 200 ali 300 AI projektov, kjer bo mogoče "obrniti" nekaj denarja.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PacificBlue ::

mAXTER je izjavil:

Kaksna priporilocila za potencialno dober AI based altcoin od vas kripto maherjev?:D


Tega ravno ne priporocam, naredi research
https://coinmarketcap.com/link/currenci...
I’m out.
:3

XRPNERD ::

V katerem stable coinu ste na menjalnicah?
Da ne kakšen USDT crash event, kot zadnja kapitulacija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()
««
1257 / 1489
»»