» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1217 / 1486
»»

Malidelničar ::

kamiKaZaA: Kakšne profite si kaj naredil? Za eno novo kuhinjo ali za nov pralni stroj? Morda kaj več?
Nasploh, na kakšnih stopnjah ste tukaj pred leti vstopali v kripto? Pod 10.000 EUR na bitcoinu in pod 1.000 EUR na ethru?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

DeeJay ::

osebno 100$ BTC, 3$ ETH
napaka je pa bla, da nisem bil hodler in sem ogromno ETH potalal v 50+ ICOtih :)
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

IL_DIAVOLO ::

Trolli se spet zbirajo. Spet se bo prelivala greznica.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PersonaRuda ::

Malidelničar je izjavil:

kamiKaZaA: Kakšne profite si kaj naredil? Za eno novo kuhinjo ali za nov pralni stroj? Morda kaj več?

Kaj ni bilo jasno iz mojega vpisa, ko sem napisal da sem naredil v prejšnjem ciklusu iz svojega vložka minus?

PrihajaNodi ::

DeeJay je izjavil:

osebno 100$ BTC, 3$ ETH
napaka je pa bla, da nisem bil hodler in sem ogromno ETH potalal v 50+ ICOtih :)

A ti ze 2 leti v penziji vleces po 3 k na mesec od fletov
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mr_chai ::

PrihajaNodi je izjavil:

DeeJay je izjavil:

osebno 100$ BTC, 3$ ETH
napaka je pa bla, da nisem bil hodler in sem ogromno ETH potalal v 50+ ICOtih :)

A ti ze 2 leti v penziji vleces po 3 k na mesec od fletov


Jah enim se userje v lajfu, tko k unmu k je prodal prvi NFT na licitaciji z začetno ceno 100 USD, na konc pa je dobil 70 mio... Enim se v tej simulaciji fajn userje, večini pa ne.

PacificBlue ::

Tudi Bieber je kupil Bored Ape za 500ETH zdaj je pa vreden cca 50 ETH:)
Meni je žal, ker sem imel par nftjev, ki so na ath bili vredni po par eth, pa so zdaj pol eth al pa se manj.
Livin la vida loca
I’m out.
:3

FireSnack ::

Danes smo spet malce prodajali. Se je lepo naredil rdeč dildo.
Preprodajalec NFT umetnin

PacificBlue ::

Predvidevam, da ni noben zaslužil z $BONK?:)

https://coinmarketcap.com/currencies/bo...
I’m out.
:3

link_up ::

Samo se 86340 do 103k!
In and Out

IgorCardanof ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Odprem Twitter po dolgem casu in evo spet mi vzbujajo nemirne prste. Zakaj $RDNT se sprašujem.


Se enkrat objavim svoj post, kjer sem sel cez tvoje nasvete in kaksen performans imajo?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Prebranac ::

Gor za 1,5%, nato pa do petka za 5% dol. Lepo boti in menjalnice dvoamerno trgujejo in lažno dvigajo volzmne, samo da se naivneži ulovijo.

PrihajaNodi ::

Solana 30% gor. Ltc tud dobr dela
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Prebranac ::

PrihajaNodi je izjavil:

Solana 30% gor. Ltc tud dobr dela


Daj knedl nea guši. Nasedaš botom.

PacificBlue ::

PacificBlue je izjavil:

Predvidevam, da ni noben zaslužil z $BONK?:)

https://coinmarketcap.com/currencies/bo...


A bo solana meme coin postal nova shiba, dobo etc..?
I’m out.
:3

IgorCardanof ::

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Predvidevam, da ni noben zaslužil z $BONK?:)

https://coinmarketcap.com/currencies/bo...


A bo solana meme coin postal nova shiba, dobo etc..?


Je pa premalo retaila v kriptu trenutno, da bi bilo to mozno.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Webmojster ::

Zanimiv video



aja je že objavljen malo prej

Zgodovina sprememb…

azuki ::

Zdravo, kakšna je situacija z davki? Lani sem prenakazal približno 15k€ pa me zanima, kako pa kaj. A se kdo spozna na to?

PacificBlue ::

Noben zakon se ni bil sprejet glede kriptovalut. Zaenkrat prosto po presernu.
I’m out.
:3

DeeJay ::

azuki je izjavil:

Zdravo, kakšna je situacija z davki? Lani sem prenakazal približno 15k€ pa me zanima, kako pa kaj. A se kdo spozna na to?


Dokazuješ če in ko te pozovejo.
Shranjuj izpiske menjalnic, nakazila iz bank itd.
Don't f with me.

azuki ::

Super, hvala

strawman ::

As explained below, the Court concludes, based on Celsius's unambiguous Terms of Use, and subject to any reserved defenses, that when the cryptocurrency assets (including stablecoins, discussed in detail below) were deposited in Earn Accounts, the cryptocurrency assets became Celsius's property; and the cryptocurrency assets remaining in the Earn Accounts on the Petition Date became property of the Debtors' bankruptcy estates (the "Estates")


Celsius in njihov staking. :))

Kripto ::

Še malo in bomo videli bitcoin polet ali padec...kam gremo v roku 3-4 tednov...bo še zanimivo. Pripnite se za polet ali prosti pad :))

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

IL_DIAVOLO ::

IgorCardanof je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Odprem Twitter po dolgem casu in evo spet mi vzbujajo nemirne prste. Zakaj $RDNT se sprašujem.


Se enkrat objavim svoj post, kjer sem sel cez tvoje nasvete in kaksen performans imajo?


Ni nasvet, samo predlog za research :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

Kripto je izjavil:

Še malo in bomo videli bitcoin polet ali padec...kam gremo v roku 3-4 tednov...bo še zanimivo. Pripnite se za polet ali prosti pad :))


Velike kolicine denarja so na osebnih racunih, ker folk ne upa prevec raskirat bilokam..če bodo kaki pozitivni trendi..zna it gor.
I’m out.
:3

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, veliko je bilo sranja okoli kripta, twitter je tudi v kurcu. Ne zdi se pravi cas.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Telbanc ::

A institucije že vstopajo v posel???:)):))

Pravi dedi so smetano že pobrali, zaj se otroc igrajo kripto še naprej.....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

deco16 ::

Kaj pa če tapravi dedi že pridno kupujejo, otroci se pa jokajo in prodajajo in je bil od začetka to cilj ;)

PrihajaNodi ::

deco16 je izjavil:

Kaj pa če tapravi dedi že pridno kupujejo, otroci se pa jokajo in prodajajo in je bil od začetka to cilj ;)


+1. Tole bo nor bull run! Robot je šel kontra!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tabonir ()

deco16 ::

Ma kakšen robot. Vse je igra živcev. Bottom se zgodi ko noben skoraj ne daje pozornosti in so vsi obupali. Tisti kateri pa so vztrajni takrat najbolje obrnejo. Ta šibki so itak že prodali....

energetik ::

Falling wedge se zapira. Po mojem bo tole v naslednjih mesecih kar lep skokec. Jaz sem pri 16k še nekaj dodal. Zaenkrat sem naloadan, no če slučajno pade še do 14k, bom še dodal. Sicer pa bom le še gledal zelene sveče.

vires in numeris

martincek1 ::

Verjetno bo padlo na 12k slej ko prej, ampak tam ne more ostati prav dolgo, glede na to da praktično vsi samo čakajo na vstop okrog te cifre.

PrihajaNodi ::

Ma tole gre gladko na 25k. Sam sem karkonkretno vložil. Buy the dip!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kripto mesi ::

Nodi prihrani nam nabijanje. Warkraft se je malo umiril, daj se še ti.

hujsk1999 ::

strawman je izjavil:

As explained below, the Court concludes, based on Celsius's unambiguous Terms of Use, and subject to any reserved defenses, that when the cryptocurrency assets (including stablecoins, discussed in detail below) were deposited in Earn Accounts, the cryptocurrency assets became Celsius's property; and the cryptocurrency assets remaining in the Earn Accounts on the Petition Date became property of the Debtors' bankruptcy estates (the "Estates")


Celsius in njihov staking. :))

Mato je imel 28% letnih obresti in je mislil da ni nateg. :))
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

mr_chai ::

Vse gre samo na upanje, da bo nekdo lahko prodal višje in višje pa da bo potem spet padec in bo spet nakup in spet upanje, da bo šlo višje in višje, da se bo spet lahko nekdo nasankal. Ampak počasi bo zmanjkalo tega folka, ki bo na ATH-jih kupoval.

Mislim, da so se ljudje že začeli zavedati, da kripto ni tolk self-perpetuating kot so si domišljali do sedaj. In tudi taki Nodi tipa ljudje se počasi obračajo stran od kripta.

Unpopular opinion: Kaj pa če je BTC zdele na ATH v tem letu in ne bo letos nikoli več tako visoko, kot je sedaj. V NAKUP V NAKUP UBOGA GMAJNA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

PrihajaNodi ::

Vsak prostor ima svojo energijo, na katero lahko vpliva veliko dejavnikov. Morda se je tam zgodil dogodek, ki je sprožil precej močna (travmatična) čustva, ali pa je bila prej tam prisotna oseba, ki je v sebi doživljala veliko negativnosti in stresa. Če se nemudoma po odhodu iz določene lokacije počutimo bolje, je to lahko znak, da se z energijo tega mesta res "nekaj dogaja".

Podobno je na kripto sceni. Ker se je trg očistil negativnih polov lahko to samo pomeni da je čas obdobja pomladi in cvetenja. Seveda bo tisti kdor upa ba pozitivno rast moral tudi sam biti pozitiven. Plus in plus dasta plus.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

mr_chai je izjavil:

Vse gre samo na upanje, da bo nekdo lahko prodal višje in višje pa da bo potem spet padec in bo spet nakup in spet upanje, da bo šlo višje in višje, da se bo spet lahko nekdo nasankal. Ampak počasi bo zmanjkalo tega folka, ki bo na ATH-jih kupoval.
Popolnoma isto velja za delnice, zlato, nepremičnine, trg z energenti itd.
vires in numeris

delavec44 ::

energetik je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Vse gre samo na upanje, da bo nekdo lahko prodal višje in višje pa da bo potem spet padec in bo spet nakup in spet upanje, da bo šlo višje in višje, da se bo spet lahko nekdo nasankal. Ampak počasi bo zmanjkalo tega folka, ki bo na ATH-jih kupoval.
Popolnoma isto velja za delnice, zlato, nepremičnine, trg z energenti itd.


Ne, ne velja. Vse našteto je vezano na nek produkt, dodano vrednost, korist, potrebo na trgu. Kripto je lažje primerjati z recimo trgom umetnin, pa še to ne. Še tam imaš nek unikat, kaj imaš pa pri kriptu? Jaz vidim samo strošek.

PacificBlue ::

Bitcoin je store of value, je koncan produkt, ki ima vrednost, kot jo doloca trg.
I’m out.
:3

delavec44 ::

Ker so se tako zmenili, ok. Namesto BTC lahko vstavimo poljubno zadevo.

Zlato in energenti imajo pa uporabo v industriji, v stanovanju lahko živim. Torej so to naložbe, ki so več kot store of value in imajo tudi neko korist.

Miki N ::

mr_chai je izjavil:

Kaj pa če je BTC zdele na ATH v tem letu in ne bo letos nikoli več tako visoko, kot je sedaj. V NAKUP V NAKUP UBOGA GMAJNA!


Ma ni no, saj ti je folk lepo narisal črte na grafu. Črte napovedujejo prihodnost.

PacificBlue ::

Imam sam doma kar nekaj kg srebra(tud zlata, ampak ok srebra je vec) pa se mi že prah nabira na njem..
V tej fazi nima zame nobene uporabne vrednosti. Je tezak, da ga pretvorim v eur imam kup enih stvari za nardit..
Bitcoin je digitalni store of value in bi nam zelo olajsal poslovanje, hitre transakcije itd.
Ethereum po drugi strani ni koncan produkt, ampak je base level v razvoju.
Zato ne bi enacil ves kripto s tem kar je BTC.
Gre se na koncu za druzbeni konsens, kaj uporabljati kot denar v zameno za neko vrednost.
Meni je bitcoin veliko bolj smiseln, kot pa digitalne stevilke na stanju v eur, ki nimajo ali pa morda imajo kritje.
I’m out.
:3

Miki N ::

Družbeni konsenz je, da gre normalnemu folku kripto na živce. Vse na njem je antipatično. Predvsem pa folk - influencerji, LARP brokerji, avtisti, Youtube sejmači, kripto židi, bahaški sodelavci, ki imajo že zdavnaj za v penzijo, samo se še kar ne spokajo ...

.. mislim, da nihče ne bi potočil solz za to sceno.

delavec44 ::

Saj s fiatom ga lahko primerjaš. Mene je zmotila zgornja primerjava z delnice, zlato, nepremičnine, trg z energenti itd.

Ne bi pa rekel, da BTC omogoča poceni ali hitre transakcije. Po moje bo digitalni USD in EUR za par razredov učinkovitejši. Anonimnost je že recimo prednost pa še to zlorabljajo kriminalci.

@Miki N, pozabil si še na prevarante na kripto sceni. Po moje je to največja slaba luč za navadnega človeka.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Miki N je izjavil:

Družbeni konsenz je, da gre normalnemu folku kripto na živce. Vse na njem je antipatično. Predvsem pa folk - influencerji, LARP brokerji, avtisti, Youtube sejmači, kripto židi, bahaški sodelavci, ki imajo že zdavnaj za v penzijo, samo se še kar ne spokajo ...

.. mislim, da nihče ne bi potočil solz za to sceno.


@Miki
Prezrcali to na politike. Problem so naceloma ljudje na vseh nivojih.
Sicer kaj pa je normalen folk?
Vecinoma vsi hodimo v sluzbe, vsi si zelimo lagodnejsega zivljenja. Eni kupujejo loto listke, drugi investirajo v sklade. Eni kradejo banke, drugi petrol pumpe.
Drugim starsi zapustijo premozenje.
Sam sem ze v startu povedal, da zame bolj ali manj to igra. Clovek ne jezi se:)

Sicer pa ja, sam upam da ni bitcoin kot je ze govoril hrnatakar al kaj ze bil, sam uvertura v digitalni dollar/eur in moznost vecjega nadzora nad ljudmi. Nwo pa to
I’m out.
:3

DeeJay ::

Da ne bo slučajno kdo nasedal scamu, ki kroži okol po instagramu. Neke "influenserke" že na polno shillajo zadevo.
Gre se za IG account @kriptotrejd, ki obljublja 20% tedenski return.
Pazte nase.
Don't f with me.

energetik ::

delavec44 je izjavil:

Ker so se tako zmenili, ok. Namesto BTC lahko vstavimo poljubno zadevo.

Zlato in energenti imajo pa uporabo v industriji, v stanovanju lahko živim. Torej so to naložbe, ki so več kot store of value in imajo tudi neko korist.
Ne, ker so se tako zmenili. Ampak zato, ker nas toliko in toliko vidi v BTC store of value. Čista ponudba povpraševanje. Ne, ne moreš karkoli vstavit namesto BTC.
vires in numeris

delavec44 ::

Vedno manj vas je...

IgorCardanof ::

Ce vsem ljudem izbrisemo spomin, potem ima zlato neko oprijemljivo vrednost, vrednost bitcoina je pa 0$. Je vendarle samo stevilka v neki bazi.

Tako da govorit, kako bo zlato nic vredno in bo folk raje hranil v btcju, se mi zdi se malo utopicno. Razumem idejo, ampak dalec od tega, da smo ze tam.
Trenutno svojo vlogo bitcoin opravlja zelo dobro in sicer kot kraljevska igra v kripto kazinoju.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

««
1217 / 1486
»»