» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1191 / 1486
»»

val46 ::

Ja, ker par slovencev s 500€ v žepu bo naredilo nek hype v globalnem smislu. Dej Warkraft, nehaj ga srat in loti se raje kej delat, boš več mel od tega. Vsaj mirne živce, če že ne denarja. Drugače pa, te tvoje ideje...celo leto nam nabijaš, kako nas okrog prinašajo s temi p n d, kako bi strpal v zapor Muska, D Kwona, Saylorja in ne vem še koga, ti bi pa zdej isto počel? Ti povem nekaj...si premala ribica za take zadeve. Ti bi na koncu morda res pristal v arestu.

MadMen ::

Danes CRO token precej pada, špekulacija na "ulici" je da bi lahko bil crypto.com insolventen.

merlin2 ::

NEEEE SAJ TO NE MORE BITI RES NEEEE..

Ali bolje BEEEEEEEEE :))

"Tireless research allows me to believe that #Tether $USDT is the largest Ponzi Scheme waiting to explode. This is because Tether acts as a fractional reserve bank for #Bitcoin& other speculative assets, tether is printed out of nothing with a keystroke to pump the markets."

Ničla pride.
Pa ne okol govort
8-)
Lp

IgorCardanof ::

MadMen je izjavil:

Danes CRO token precej pada, špekulacija na "ulici" je da bi lahko bil crypto.com insolventen.


Zelo verjetno to niso nobene spekulacije ampak kar skoraj 100% potrjena dejstva. Poglej kaksne stvari je pocel Crypto.com in je jasno, da pri njih ni vse cisto.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Prebranac ::

val46 je izjavil:

Ja, ker par slovencev s 500€ v žepu bo naredilo nek hype v globalnem smislu. Dej Warkraft, nehaj ga srat in loti se raje kej delat, boš več mel od tega. Vsaj mirne živce, če že ne denarja. Drugače pa, te tvoje ideje...celo leto nam nabijaš, kako nas okrog prinašajo s temi p n d, kako bi strpal v zapor Muska, D Kwona, Saylorja in ne vem še koga, ti bi pa zdej isto počel? Ti povem nekaj...si premala ribica za take zadeve. Ti bi na koncu morda res pristal v arestu.


Iz obupa....pa saj če se vas izbere cca 100 is tega foruma bi bilo kaj! Coin z niskim volumenom.

IgorCardanof ::

Recimo ane, danes zjutraj so ponesreci poslali 80% svojega cold wallet ethja na Gate.io menjalnico.

https://twitter.com/kris/status/1591605...
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Prebranac ::

IgorCardanof je izjavil:

Recimo ane, danes zjutraj so ponesreci poslali 80% svojega cold wallet ethja na Gate.io menjalnico.

https://twitter.com/kris/status/1591605...


https://downdetector.com/status/crypto-...

https://cryptoslate.com/crypto-com-disc...

Fuck...sell the rumor.

Crypto.com je naslednji, žal. Potem še tether...že 3 leta razlagajo, da ustanoviteli tetra niso transparentni in mutijo o kritju...bojim se na koncu, da je realna cena btc na koncu 3000eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

IgorCardanof ::

Torej Crypto.com je za proof of funds premikal svoje assete naokoli, vmes poslal 80% svojega cold wallet ethja na gate.io in jih potem prosil, da jim ta denar vrnejo. So jim ga, ni problema.

Je pa CZ napisal tole 1 uro nazaj:
https://twitter.com/cz_binance/status/1...

If an exchange have to move large amounts of crypto before or after they demonstrate their wallet addresses, it is a clear sign of problems. Stay away. Stay #SAFU. ?


Potegnite sredstva dol s Crypto.com. Better safe than sorry.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

_wtf_ ::

IgorCardanof je izjavil:

Torej Crypto.com je za proof of funds premikal svoje assete naokoli, vmes poslal 80% svojega cold wallet ethja na gate.io in jih potem prosil, da jim ta denar vrnejo. So jim ga, ni problema.

Je pa CZ napisal tole 1 uro nazaj:
https://twitter.com/cz_binance/status/1...

If an exchange have to move large amounts of crypto before or after they demonstrate their wallet addresses, it is a clear sign of problems. Stay away. Stay #SAFU. ?


Potegnite sredstva dol s Crypto.com. Better safe than sorry.


A so o Kraknu tudi kakšne slabe novice?

hamez66 ::

A ni še celo tako, da so poslali 320k eth in jih dobili nazaj okoli 280k? Ostalo muca popapala?

Vsekakor so pri crypto com scam vibes. Tudi ko sem prvič videl FTX, sem imel občutek, da gre za scam borzo. Me je potem ful presenetilo, ko sem čez nekaj mesecev videl oglaševanje vsepovsod in ko so ljudje govorili o FTX com kot da je to ful huda trgovalna platforma..

No, čim prej pojdite iz crypto.com in tudi gate.io ni zaupanja vzbujajoča platforma.

PrihajaNodi ::

Nop. Kraken je safe. Bols kot binance.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hamez66 ::

Tudi jaz mislim, da je Kraken najbolj legit, pa baje imajo proof of reserves naštimano že dolgo časa, morda od začetka? Ne vem, se nisem poglabljal, samo gre za borzo, ki je obratovala že 2013 in ni dodajala vsakega shit coina. Šele v zadnjih letih so jih dodali precej.

Edorta ::

Žal mi je za vsako SEPA in VISA menjalnico, ki jo vzame hudič, karkoli že je temu vzrok.
Predvsem me skrbi, da ne bo prezgodaj propadla naveza menjalnice & Visa.

PacificBlue ::

mr_chai je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Vse več menjalnic zapira svoja vrata. Kako naprej? Saj ne da me lovi panika, ampak vseeno bi najraje stisnil rep med noge in gasa.


Prihajajo decentralizirane non- KYC OTC platforme, kot npr GIGA swap, brez middleman, brez potrebe po bridgeu, z mnogo variitet trgovanja, crosschain..

https://twitter.com/gigaswapfinance



In kaj je narobe z UniSWAP? Ampak vseeno mi pojasni, kako boš na DEXU zamenjal shitcoine v fiat ? Še vedno boš rabil CEX, da boš npr nek stable coin zamenjal v fiat.



Trading via @gigaswapfinance, gains moving to @BUSD_X for non-kyc debit cards.



Sicer pa tole je tudi zanimivo:

Silvergate’s 10-K also states that “Deposits from digital currency exchanges represent approximately 58.0% of the Bank’s overall deposits and are held by approximately 94 exchanges.”

Let’s pause for a moment to digest that last statement: More than half of a federally-insured bank’s deposits are tied to crypto while federal regulators are twiddling their thumbs and letting it happen.


https://wallstreetonparade.com/2022/08/...
I’m out.
:3

AaBoy ::

hamez66 je izjavil:

Tudi jaz mislim, da je Kraken najbolj legit, pa baje imajo proof of reserves naštimano že dolgo časa, morda od začetka? Ne vem, se nisem poglabljal, samo gre za borzo, ki je obratovala že 2013 in ni dodajala vsakega shit coina. Šele v zadnjih letih so jih dodali precej.


Pač, bolj bomo morali gledati katera ima najbojši backing in ne katera ima najboljše feature-je/ceno. Vem, da ima borza Stuttgart svojo: https://bisonapp.com/en/ in podobne in ne več od kvazaj kripot gurujev...

merlin2 ::

Ko razlagate o boljših in slabših menjalnicah ...

Poberte sredstva ven! Vse!

Bliža se nevihta vseh neviht.

Pa ne okol govort 8-)

In še vedno me ne jemljete resno :))

Lp

MadMen ::

merlin2 je izjavil:

Ko razlagate o boljših in slabših menjalnicah ...

Poberte sredstva ven! Vse!

Bliža se nevihta vseh neviht.

Pa ne okol govort 8-)

In še vedno me ne jemljete resno :))

Lp


DarwiN ::

Očitno bo vredno zaupat le menjalnicam, ki bodo transparentno dokazale, da imajo za sabo vsa potrebna sredstva.

In the past 24 hours, nine exchanges - Binance, Gate.io, KuCoin, Poloniex, Bitget, Huobi, OKX, Deribit and Bybit- have separately issued statements that they would publish their Merkle tree reserve certificates to increase transparency.

Če ne lažejo... Ta Bybit denimo promovirajo največji scammerji na YT..

Ampak če nek Bitstamp v teh okoliščinah ne zmore javno pomiriti svojih strank z najavo, da bodo v kratkem objavili to "Merkle tree" dokazilo, zakaj bi držali sredstva pri njih?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

residual ::

Prebranac je izjavil:

Ali ste gdaj razmisljali o p n d skupini? Sem zainteresiran, da največ 500 eur zabijem v šitkoin z veliko ničlami potem pa napumpamo, izven Slovenije zagrabi retail, potem se pa dogovorimo npr pri x100 dump? Hvala


Spremljam eno skupino P&D na telegramu, ki organizirano deluje. Delajo preko pancakeswap. Nekaj sekund pred nacrtovano uro javijo shitcoin in potem se kupuje, kupuje... dokler ne dajo signala prodajaj. Coin dvignejo na 1700% ali 3000% ... npr 30.10. Je bil HSN 1700%, 6.11. Je bil XRX 1200%, 9.11. Okrog 6 gmt je bil to SLX 3000%, danes je spet plarano... sam se nisem sodeloval saj nisem na pancakeswapu. Jih pa spremljam.

FireSnack ::

KuCoin pa vprašanje časa kdaj bo insolventen. Pravtako Huobi. Megla izgublja vrednost v dolarjih in nekatere menjalnice so imele preveč vloženega ravno v megli. Certifikati še ne prinesejo nove kriptomanije, celo po teh scenah ko se vsak teden zapre kaka menjalnica. Morali bi več zamenjati v USDT ki je 1:1 proti pravemu denarju ko je bil BTC 70k in bi lahko zdaj izplačevali cashoute brez težav.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

ginekk ::

Za nazaj je vsak lahko pameten.

delavec44 ::

merlin2 je izjavil:

Ko razlagate o boljših in slabših menjalnicah ...

Poberte sredstva ven! Vse!

Bliža se nevihta vseh neviht.

Pa ne okol govort 8-)

In še vedno me ne jemljete resno :))

Lp


Jaz sem pobral. Ti zaupam.
Na banki so mi dali 2% APY, juhej.

PrihajaNodi ::

delavec44 je izjavil:

merlin2 je izjavil:

Ko razlagate o boljših in slabših menjalnicah ...

Poberte sredstva ven! Vse!

Bliža se nevihta vseh neviht.

Pa ne okol govort 8-)

In še vedno me ne jemljete resno :))

Lp


Jaz sem pobral. Ti zaupam.
Na banki so mi dali 2% APY, juhej.


Bols to kot ftx ko ti gate vzame
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Crypto com ima 20% assetov v Shiba inu coinu.

delavec44 ::

PrihajaNodi je izjavil:

delavec44 je izjavil:

merlin2 je izjavil:

Ko razlagate o boljših in slabših menjalnicah ...

Poberte sredstva ven! Vse!

Bliža se nevihta vseh neviht.

Pa ne okol govort 8-)

In še vedno me ne jemljete resno :))

Lp


Jaz sem pobral. Ti zaupam.
Na banki so mi dali 2% APY, juhej.


Bols to kot ftx ko ti gate vzame


Vem, da se bere sarkastično ampak mislim resno. Po moje ima Igor prav. Od kje pride 8% APY?

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Svoj čas se je dalo pobirati fundinge za višje APYje, tudi farmanje na raznih bullshit farmah se je dalo s precej višjim APYjem (pač varjanta, da greš istočasno long in short). Ampak ponzi je ponzi in prej ko slej zmanjka denarja. Zdaj že kako leto težko prihajam do kakšnih signifikantnih APYjev.

Borze, ki omogočajo lockanje coinov in margin trading bi načeloma lahko APYje izplačevali od pristojbin za izposojo + trading feeji, vprašanje pa, ali to delajo, ali izvajajo ponzi.

Recimo lani sem šel short in long z 1inch in je bil februarja APY blizu 200% (od fundingov na perpetual contractih). V bullu se da, v bearu je bolj bs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Rossi V ::

dronyx ::

Sanjsko leto za El Salvador. Toliko priložnosti za "buy the dip" strategijo na kripto marketu. :)

Prebranac ::

AaBoy je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Tudi jaz mislim, da je Kraken najbolj legit, pa baje imajo proof of reserves naštimano že dolgo časa, morda od začetka? Ne vem, se nisem poglabljal, samo gre za borzo, ki je obratovala že 2013 in ni dodajala vsakega shit coina. Šele v zadnjih letih so jih dodali precej.


Pač, bolj bomo morali gledati katera ima najbojši backing in ne katera ima najboljše feature-je/ceno. Vem, da ima borza Stuttgart svojo: https://bisonapp.com/en/ in podobne in ne več od kvazaj kripot gurujev...


Lahko kaj več na PM?

dronyx je izjavil:

Sanjsko leto za El Salvador. Toliko priložnosti za "buy the dip" strategijo na kripto marketu. :)


Prej sell low.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

Prebranac ::

Pubeci, mogoče je danes čas da se doseže nov low. Nato pa spet do 18k.

zmago5000 ::

residual je izjavil:


Spremljam eno skupino P&D na telegramu, ki organizirano deluje. Delajo preko pancakeswap. Nekaj sekund pred nacrtovano uro javijo shitcoin in potem se kupuje, kupuje... dokler ne dajo signala prodajaj. Coin dvignejo na 1700% ali 3000% ... npr 30.10. Je bil HSN 1700%, 6.11. Je bil XRX 1200%, 9.11. Okrog 6 gmt je bil to SLX 3000%, danes je spet plarano... sam se nisem sodeloval saj nisem na pancakeswapu. Jih pa spremljam.


A ti to sarkastično ponujaš Warkraftu ali res ne veš za ta scam?
Na hitro da ne bi kdo res nasedel: Da izvajajo ga na Pancakeku da izgleda da ti ne morejo sunit tvojega denarja,..WRONG.
Torej ti kupiš nek coin na pancaku z BNB ki mu gre cena potem gor, x2, x5, x10 in ko zavpije sell prodaš, ali pa že prej sej ni važn. Fora je da ne morš več prodat nazaj koina za bnb ker ima ta dotičen coin tako contract napisan. To je lah napisano na različne načine, ali da se plača 100% fee od prodaji ali da se vnaprej nastavi katere denarnice lahko prodajo coin (in tvoja to ni hehe). To sem spremljal že ko je prišlo vn me je zanimalo sem prečekiral par contractov,....coini so ustvarjeni 10 min pred pumpom, na začetku so bile pogodbe pregledno napisane in sem točno videl kje te heknejo, zdej so bolj sofisticirane in celo v contraktu piše kako se coin avtomatsko pumpa ,.... Tam potem v chatu piše še da se javiš adminu če ne moreš prodat. V tem primeru ti pošljejo hack link kamor morš vpisat svoj MM keye za kao avtentifikacijo in potem ti spraznijo še cel MM.

residual ::

Hvala za opozorilo, sem jih samo spremljal, v contracte ne grem kar tako. Toliko sem previden. So me pa ze nategnili pri kakem airdropu, ampak gre za par evrov.

zmago5000 ::

Ja pa še eno opozorilo. Obstaja pump grupa za neko ž CEX menjalnico ki dejansko deluje right saj kako pa ti tam lah ukradejo? No seveda ne deluje ampak gre za SCAM, v tem primeru naložiš denar na menjalnico in ne morš ga več dvignit oz zahtevajo 20% dodatka za odklep in potem ključe MM etc.
Pa še en scam, pump na Kucoinu! Že parkrat javijo za nek very lov volume coin in ta gre dejansko gor x5, x10 in potem dump. Seveda javijo ko je coin že gor, hehe, ampak hej: Kaj pa če bi bil prej zraven hm?! Fora je v tem da moraš plačat 250 eur letne pristojbine da ti javihjo 5 min prej hm,.... in potem jih verjetno nikol več ne vidiš.
https://ibb.co/WKqqRsx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmago5000 ()

hamez66 ::

Prebranac je izjavil:

Ali ste gdaj razmisljali o p n d skupini? Sem zainteresiran, da največ 500 eur zabijem v šitkoin z veliko ničlami potem pa napumpamo, izven Slovenije zagrabi retail, potem se pa dogovorimo npr pri x100 dump? Hvala



Coin lahko sam ustvariš. Lahko je delno airdrop. Če izbereš coin z dovolj nizkim market capom, ga lahko sam poshillaš. Je pa to nategunstvo...

Miki N ::

Samo tole s FTX je res komično... tip fura najbolj stereotipne Eskimo fore, folk gre pa z njim poker špilat. Nakar "šokiran Pikachu".

Včasih je pač treba zaupati stereotipom.. niso nastali kar iz ničesar.

PersonaRuda ::

hunterslo ::

Zgodovina sprememb…

Prebranac ::

hunterslo je izjavil:



Ta je res fried -pečen. Xrp pa kar dol...,cena 2019.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

Defi!
I’m out.
:3

PrihajaNodi ::

PacificBlue je izjavil:

Defi!

Akumulacija
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

Pumpa, tudi volumen gre gor

Elon twitnil: https://twitter.com/elonmusk/status/159...

:))
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

sumi666 ::

Sam tale Sam tip ma miljarde no je mel.. Ampak ženska njegova pa tak krš da bi se mogu kar pomatrati da bi v Lublan v centru gršo najdu...

Miki N ::

sumi666 je izjavil:

Sam tale Sam tip ma miljarde no je mel.. Ampak ženska njegova pa tak krš da bi se mogu kar pomatrati da bi v Lublan v centru gršo najdu...


Tip je v resnici gej, baba je bila - podobno kot posli - zgolj fasada.

No ampak resno, šlo je za pač za del ustvarjenega imidža. Glejte poštenega Eskimo Sama! Nič luksusa, vse razda, fura staro Toyoto in fuka grde babe - vidite , lahko mu zaupate, saj je introvertiran gik kot vi!

Vedno ista fora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kow ::

Izgleda, da bodo na koncu ostale samo menjalnice tipa Kraken, Coinbase, Binance. Ampak, zagotovo seveda ne moremo vedeti...
Kraken je ze javno povedal, da je njihov edini direktni exposure na zadevo 9k FTT zetonov, ki so jih drzali na FTX. Kar pomeni, da so izgubili cirka 200k dolarjev.

Skratka, stel bo samo posredni vpliv.

Tudi za Coinbase je dolgorocno propad FTX okej, ker so javno podjetje (NASDAQ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PacificBlue ::

After leaving Jane Street in September 2017, Bankman-Fried moved to Berkeley. From October to November that same year, he worked as the Centre for Effective Altruism's development director.

;((
I’m out.
:3

kow ::

CZ ze nekaj omenja, da Binance organizira 'fund' za stabilnost. Tip je postal JP Morgan kripta, hihi. Vedno je bil douche, ampak sposoben pa je.

XRPNERD ::

kow je izjavil:

CZ ze nekaj omenja, da Binance organizira 'fund' za stabilnost. Tip je postal JP Morgan kripta, hihi. Vedno je bil douche, ampak sposoben pa je.


Mene je kar impresioniral, pa ne mislim zaradi tega kar je naredil iz menjalnice, ampak res daje občutek, da se trudi za implementacijo po svetu, sploh zadnje čase pa tudi za transparentnost.
Mogoče je vse maska, ampak na njegovem mestu in v trenutnih razmerah bi težko kdo bolje operiral.

MisterR ::

CZ kujete v nebo, hkrati pa v drugih temah pljuvate čez ECB in FED :D

PrihajaNodi ::

Faza akumulacije je koncana. Primte se za sedeze, rskete bo poletela
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
1191 / 1486
»»