» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1109 / 1486
»»

XRPNERD ::

tonis je izjavil:

energetik je izjavil:

Ne, pri kolapsu Lune seveda ne. Oziroma še ne vem. Kupil sem za štos 50k Lunca, ko je bil nekje v podnu. Morda pa se bo tudi tu nekoč izkazala TA? :))

Jasno TA načeloma deluje, če gre za normalno trgovanje, jasno da če asset propade ali izgine, ne more veljat, a ni to logično... :|


Jaz isto.. :)) 10USD sem investiral in jih imam 53k... Žal so nekateri investirali 10k USD in imajo zdaj 100 luncev :|:)

Sicer pa glede oversold... morda je na velikih timeframih oversold, ampak ne tako kritično da je korekcija že samoumevna.. Ko bo na tedenskem, mesečnem grafu RSI 10 ali celo manj, takrat pa po kredit :)) ..zdaj pa še nismo tam.


Hočeš povedat, da se ni splačalo kupovat januarja 2015, decembra 2018 in marca 2020, ko je bil RSI višji od "trenutno" najnižje točke do zdej, na kateri smo?
Kaj pomeni kritično oversold, če se do zdej to še ni zgodilo in ne vemo? Meni se zdi kritično oversold in iz tehnične perspektive ti noben ne more očitat slabe vstopne točke pri 19k.
Sory tonis, lepo da daš kakšno tehnično analizo, ampak tle ga pa malo biksaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()

hamez66 ::

Eden izmed influencerjev, ki so dobro šli skozi bear market, je v live streamingu predlagal tale video:



Gre za recimo okoli 15 let star video, ki te nauči, kako gledati na graf iz vidika povpraševanja/ponudbe. Problem je, ker mi neprofesionalci dostikrat pademo na tisto foro, da kupujemo na vrhu in prodajamo na dnu. Če pogledaš tale video, pa mogoče začneš malo drugače gledati na trg.

Meni se zdi dober video, ne vem pa, če bom zaradi tega kaj bolje vstopal v in izstopal iz coinov. Pa verjetno je malo bolj uporaben na realnih trgih, kjer se trguje z realnimi stvarmi, pa mogoče na coin/btc parih. Alti so preveč odvisni od bitcoina, da bi uporabljal tole z coin/usdt pari (moje mnenje).

Če si bo kdo pogledal video, je mnenje dobrodošlo.

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Jasno TA načeloma deluje, če gre za normalno trgovanje, jasno da če asset propade ali izgine, ne more veljat, a ni to logično...

če ponovim 'mojo' staro modrost: TA deluje dokler pač ne deluje več :))

in to je ves point tehnične analize.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

spegli ::

BTCUSD long pri 18800 zgleda ni dost. Vsaka pumpa nese nižje glede na prejšnjo, tak da bo tole dump proti 16k imo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

tonis ::

XRPNERD je izjavil:

tonis je izjavil:

energetik je izjavil:

Ne, pri kolapsu Lune seveda ne. Oziroma še ne vem. Kupil sem za štos 50k Lunca, ko je bil nekje v podnu. Morda pa se bo tudi tu nekoč izkazala TA? :))

Jasno TA načeloma deluje, če gre za normalno trgovanje, jasno da če asset propade ali izgine, ne more veljat, a ni to logično... :|


Jaz isto.. :)) 10USD sem investiral in jih imam 53k... Žal so nekateri investirali 10k USD in imajo zdaj 100 luncev :|:)

Sicer pa glede oversold... morda je na velikih timeframih oversold, ampak ne tako kritično da je korekcija že samoumevna.. Ko bo na tedenskem, mesečnem grafu RSI 10 ali celo manj, takrat pa po kredit :)) ..zdaj pa še nismo tam.


Hočeš povedat, da se ni splačalo kupovat januarja 2015, decembra 2018 in marca 2020, ko je bil RSI višji od "trenutno" najnižje točke do zdej, na kateri smo?
Kaj pomeni kritično oversold, če se do zdej to še ni zgodilo in ne vemo? Meni se zdi kritično oversold in iz tehnične perspektive ti noben ne more očitat slabe vstopne točke pri 19k.
Sory tonis, lepo da daš kakšno tehnično analizo, ampak tle ga pa malo biksaš.


ce si prebral cel post potem najbrz vidis da je bil napisan v hudomusnem stilu.. sem pa namigoval le na to, da dosezena tocka po moje ni absolutno dno v trenutnem trendu.

DarwiN ::

tonis je izjavil:

Kakšen forex trader tu gor?
Na binancah držim v BUSD, je smiselno premakit v EUR? Prej sem gledal, razmerje je 1.04, zdaj pa že na 24ur novica... običajno kadar pridejo stvari v cajtnge, se trend obrne 8-)

Si dobil danes odgovor. EUR prebil močan support 1.04. Očitno gremo prvič po letu 2002 krepko pod 1.00 proti naslednjemu supportu, ki je 0.85.

spegli ::

Kaj so norci z EUR naredil upm. In bo še slabše s sankcijami proti Rusiji. Morda pa je to namenoma ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

DarwiN ::

Jah, vojna je v Evropi, ne v Ameriki. Evrčke bo očitno treba hodlat naslednji 2-3 leta. Remember, dokler jih držiš, nisi nič izgubil. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

wilbur ::

DarwiN je izjavil:

Jah, vojna je v Evropi, ne v Ameriki. Evrčke bo očitno treba hodlat naslednji 2-3 leta. Remember, dokler jih držiš, nisi nič izgubil. :)

To je sicer res, samo če bodo vsi evre hodlal bo kriza še globlja, bolj boleča in vprašanje če se € sploh pobere po njej.

DarwiN ::

Če jaz prav razumem, še samim Američanom ni všeč, da je dolar premočan in evro prešibak, ker jim s tem močno pade izvoz. Evropejci bodo krepko porezali nakupe oz. uvoz, a ne. Zato evro vedno nekak gravitira k vrednosti ~1,2$. In tako bo tudi tokrat.. Samo vprašanje, kako dolgo bo trajalo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

wilbur ::

DarwiN je izjavil:

Če jaz prav razumem, še samim Američanom ni všeč, da je dolar premočan in evro prešibak, ker jim s tem močno pade izvoz. Evropejci bodo krepko porezali nakupe oz. uvoz, a ne. Zato evro vedno nekak gravitira k vrednosti ~1,2$. In tako bo tudi tokrat.. Samo vprašanje, kako dolgo bo trajalo.

Kar je v normalnih časih sicer res.
Žal pa časi niso ravno normalni. Vojaška industrija nadomešča klasično. Pa tudi na ruševinah je vedno zraslo nekaj novega boljšega, kar je poganjalo gospodarstvo. 2 svetovna je čisti dokaz tega.

Prebranac ::

Moj finančni nasvet je, da počakajte na nižji btc. Smo tik pred kolapsom pod 19k spet.

mr_chai ::

Prebranac je izjavil:

Moj finančni nasvet je, da počakajte na nižji btc. Smo tik pred kolapsom pod 19k spet.


hvala, mam že nastavljene buy orderje pri 3k

pangro ::

Zanimiva dogajanja na vseh trgih zelo zanimiva.

Kripto ::

Prebranac je izjavil:

Moj finančni nasvet je, da počakajte na nižji btc. Smo tik pred kolapsom pod 19k spet.


Hvala za finančni nasvet. Pri 1k grem all in.

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

mr_chai ::

Vsi, ki niste pri 60k+ prodajali ste taki bebci, da se mi kr smeji. :)) Kako si lahko tak butl ? A mi lahko to kdo razloži ? Vlagaš od 11k do 20k, pol pa pr 65k ne prodaš.. Ahahahhaha. Noro.

IgorCardanof ::

mr_chai je izjavil:

Vsi, ki niste pri 60k+ prodajali ste taki bebci, da se mi kr smeji. :)) Kako si lahko tak butl ? A mi lahko to kdo razloži ? Vlagaš od 11k do 20k, pol pa pr 65k ne prodaš.. Ahahahhaha. Noro.


Enkrat sm ti že razložu zakaj nismo prodali. Ne bom ti pa dvakrat. Pa če gre spet na 60k, spet ne bom prodal, ker verjamem, da gremo še veliko višje.

Lp, Ivan
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PacificBlue ::

100k dolla, 100k dolla...do I have 200k dolla, 100k dolla going once...
I’m out.
:3

Prebranac ::

mr_chai je izjavil:

Vsi, ki niste pri 60k+ prodajali ste taki bebci, da se mi kr smeji. :)) Kako si lahko tak butl ? A mi lahko to kdo razloži ? Vlagaš od 11k do 20k, pol pa pr 65k ne prodaš.. Ahahahhaha. Noro.


Pohlep zamegli um. Hudič že ve zakaj tako rad k sebi vleče gemblerje in odvetnike.

https://markets.businessinsider.com/new...

https://markets.businessinsider.com/new...

https://www.businessinsider.com/crypto-...

Veselica v prihodnjih tednih. Poleg sončnih opeklin, dehidracije in lakote bote še insolventni.

Zgodovina sprememb…

Kripto ::

Bitcoin se približuje vrelišču...ne bo presenečenje če bo pumpnil v rang 25-29k USD.

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

Prebranac ::

Mark my words

DarwiN ::

Kripto je izjavil:

Bitcoin se približuje vrelišču...ne bo presenečenje če bo pumpnil v rang 25-29k USD.

Indeed.. Ali pa bo toliko korekcij, kot jih je bilo pri vzponu iz 10k na 60k. :)

To je tudi moja teorija. Great reset. Kot da se zadnji bull-run sploh ni pripetil in lepo nadaljujemo pri ~10k. Predstavljaj si, da je bil včeraj 3. oktober 2020. BTC je bil vreden 10.436$.. Danes pa naenkrat 20.200$. Skoraj 2x več. Bitcoin ga pumpa. Too good to be true. Čas za korekcijo. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Kripto ::

DarwiN je izjavil:

Kripto je izjavil:

Bitcoin se približuje vrelišču...ne bo presenečenje če bo pumpnil v rang 25-29k USD.

Indeed.. Ali pa bo toliko korekcij, kot jih je bilo pri vzponu iz 10k na 60k. :)

To je tudi moja teorija. Great reset. Kot da se zadnji bull-run sploh ni pripetil in lepo nadaljujemo pri ~10k. Predstavljaj si, da je bil včeraj 3. oktober 2020. BTC je bil vreden 10.436$.. Danes pa naenkrat 20.200$. Skoraj 2x več. Bitcoin ga pumpa. Too good to be true. Čas za korekcijo. ;)


Mislim, da ima zelo dobre možnosti. Če pa se poklopijo zadeve pa ga lahko odnese v rang 33-35k USD kar je cca 50% od ATH.

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

DarwiN ::



Da bi prebil lokalno trendno črto in še relativno močan resistance, ki ga čaka pri 32k?

Good luck with that. :8)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

IgorCardanof ::

Se nekaj tednov sideways in potem pikado dol spet?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Kripto ::

DarwiN je izjavil:



Da bi prebil lokalno trendno črto in še relativno močan resistance, ki ga čaka pri 32k?

Good luck with that. :8)


Je manj verjetno, ni pa nemogoče.

Money is mindset!

pangro ::

IgorCardanof je izjavil:

Se nekaj tednov sideways in potem pikado dol spet?


napovedovat za tedne je dost gambling, za mesece pa nekak kaže na gor sploh ko bo dolar svoje odjodlov.

pangro ::

sveta trojka - surovine, obresti(obveznice) in dolar nekak nakazujejo da bo recesija odplaknila inflacijo zato se pa kljub 20 letnemu vrhu pri dolarju btc tako dobro drži ravno tako sp500 in nasdaq. Surovine so končno naredile prehod v območje strahu in radirajo vse ki so mislili da bodo zaslužili z vojno v Ukrajini a v bistvu so bili exit liquidity za smart money ki je surovine akumuliral recimo dve leti nazaj ko je bil na tem trgu ekstremen strah. Pohlep zdaj ostaja samo še na dolarju in tam notri uletavajo še zadnji fomo yoloti in ga prbijajo v euphoric parabolic, kje je vrh noben ne ve smo pa tam tam in ko bo dolar dosegel vrh bo btc verjetno dosegel svoje dno.

Prebranac ::

pangro je izjavil:

sveta trojka - surovine, obresti(obveznice) in dolar nekak nakazujejo da bo recesija odplaknila inflacijo zato se pa kljub 20 letnemu vrhu pri dolarju btc tako dobro drži ravno tako sp500 in nasdaq. Surovine so končno naredile prehod v območje strahu in radirajo vse ki so mislili da bodo zaslužili z vojno v Ukrajini a v bistvu so bili exit liquidity za smart money ki je surovine akumuliral recimo dve leti nazaj ko je bil na tem trgu ekstremen strah. Pohlep zdaj ostaja samo še na dolarju in tam notri uletavajo še zadnji fomo yoloti in ga prbijajo v euphoric parabolic, kje je vrh noben ne ve smo pa tam tam in ko bo dolar dosegel vrh bo btc verjetno dosegel svoje dno.


Kar lahko napovem je, da gremo v kratkem dol, cca 2 tedna.

Darwinov graf z več indikatorji namreč prikaže prihodnje dogajanje...

Zgodovina sprememb…

XRPNERD ::

Prebranac je izjavil:


Darwinov graf z več indikatorji namreč prikaže prihodnje dogajanje...


Katerimi indikatorji? :))

Kripto ::

XRPNERD je izjavil:

Prebranac je izjavil:


Darwinov graf z več indikatorji namreč prikaže prihodnje dogajanje...


Katerimi indikatorji? :))


Trol indikatorji :))

Money is mindset!

endelin ::

Vse kaže odboj na 30k do kitajskega novega leta

FireSnack ::

Indikator kaže: 24k->39.5k->300k->1.4mio
Preprodajalec NFT umetnin

matic492 ::

FireSnack je izjavil:

Indikator kaže: 24k->39.5k->300k->1.4mio


X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

DarwiN ::

Evo vam en indikator. Za 64 milijonov vlaganj v kripto prejšnji teden. Ampak od tega je šlo 51,4 milijonov v shortanje bitcoina. :))

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kripto ::

DarwiN je izjavil:

Evo vam en indikator. Za 64 milijonov vlaganj v kripto prejšnji teden. Ampak od tega je šlo 51,4 milijonov v shortanje bitcoina. :))



Se pravi je čas za stisnit shorterje :D

Money is mindset!

kow ::

Sepolia uspesno zmergeana. Naslednji je goerli. Just keep chugging.

mAXTER ::

Jst imam obcutek da bo BTC za krizo 2022-2025 to, kar je bilo prejsnjo krizo zlato med 2008 ter 2012 8-)

CopiumRovte ::

kdo ve kaj bo ta popolnoma nereguliran trg naredu, kjer je polno enih prevar ala Tether.

FireSnack ::

Kaka je situacija z Lamboti? Kdaj penzija?
Preprodajalec NFT umetnin

kow ::

Ko te bomo zlomili in nam bos vse prodal. Potem moon.

FireSnack ::

Tri tedne najem superjahte 20 mio. Vse se da, samo volja je potrebna.
Preprodajalec NFT umetnin

Prebranac ::

Kripto je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

Prebranac je izjavil:


Darwinov graf z več indikatorji namreč prikaže prihodnje dogajanje...


Katerimi indikatorji? :))


Trol indikatorji :))


A ni črta pomembno podaljšana do support linije to je 10k? Jaz mu verjamem. Mini pumpica in že vse so mokre. Kje je še črni september. Ne zmorem si niti več gledat cmc.

Zgodovina sprememb…

Kripto ::

Prebranac je izjavil:

Kripto je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

Prebranac je izjavil:


Darwinov graf z več indikatorji namreč prikaže prihodnje dogajanje...


Katerimi indikatorji? :))


Trol indikatorji :))


A ni črta pomembno podaljšana do support linije to je 10k? Jaz mu verjamem. Mini pumpica in že vse so mokre. Kje je še črni september. Ne zmorem si niti več gledat cmc.


Jaz bolj verjamem da bomo letos najprej videli odboj v rang 27-31k USD ali celo 33-35k USD in višje preden bo šel na 10k USD. Še vedno sem mnenja, da letos ne bo presegel 55k USD. Če pa bo presegel 55k USD bo super :)

Money is mindset!

Prebranac ::

Nič kaj dobro ne kaže trenutno. Prenizek volumen. Se pozna da kiti spet zadnje pare zabijajo. Dolar gre gor, evro dol. To samo kaže kako nestabilen je še kripto. Boate videli, da so prevelika nihanja navzdol.

PacificBlue ::

JUST IN: #Crypto exchange Bitstamp has canceled plans to charge inactive users a €10 monthly fee ($10.20).
I’m out.
:3

pangro ::

Dolar rastura dalje fomo yoloti se ne dajo, surovine so v fazi korekcije časovno potrebujejo še nekaj časa da najdejo dno da utrdijo položaj za nadaljno rast, za moj okus še niso primerne za nakup. Btc bo našel dno ko bo dolar našel vrh.

Prebranac je izjavil:

Nič kaj dobro ne kaže trenutno. Prenizek volumen. Se pozna da kiti spet zadnje pare zabijajo. Dolar gre gor, evro dol. To samo kaže kako nestabilen je še kripto. Boate videli, da so prevelika nihanja navzdol.


Za moj okus btcju kaže dobro veliko bolje kot pa ko je bil na 60k. Vsak nov dno ga dela še bolj bullish.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

DarwiN ::

Kripto, ampak kako si lahko tako optimističen? Sej vendar vidiš, kaj se dogaja okrog (ne)zaupanja v celem kriptu svetu. Vse propada. Ljudje ne upajo držat denarja praktično na nobeni platformi, niti v stable coinih. Se zdi, da je edina varianta za miren spanec tist ledger fizični wallet. Me zanima, kolk je poskočila prodaja teh "USB ključkov".. LMAO, ne bi se čudil, če je poskočilo za 10000000% v zadnjih nekaj mesecih. And who could blame them? :))

Skratka, vsi bežijo. Še kripto youtuberji vsi po vrsti potrjujejo, da ne dobivajo več novih subscriberjev, ker je zanimanje za kripto dobesedno crknilo. Celo influencerji so prenehali z rug-pulli in shit-coini.

Mislim, od kod tebi kakršenkoli optimizem? Ok, neki odboji jasno bodo prej ko slej, da se poreže shorterje in privabi nove fomo-te, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pangro ::

DarwiN je izjavil:

Kripto, ampak kako si lahko tako optimističen? Sej vendar vidiš, kaj se dogaja okrog (ne)zaupanja v celem kriptu svetu. Vse propada. Ljudje ne upajo držat denarja praktično na nobeni platformi, niti v stable coinih. Se zdi, da je edina varianta za miren spanec tist ledger fizični wallet. Me zanima, kolk je poskočila prodaja teh "USB ključkov".. LMAO, ne bi se čudil, če je poskočilo za 10000000% v zadnjih nekaj mesecih. And who could blame them? :))

Skratka, vsi bežijo. Še kripto youtuberji vsi po vrsti potrjujejo, da ne dobivajo več novih subscriberjev, ker je zanimanje za kripto dobesedno crknilo. Celo influencerji so prenehali z rug-pulli in shit-coini.

Mislim, od kod tebi kakršenkoli optimizem? Ok, neki odboji jasno bodo prej ko slej, da se poreže shorterje in privabi nove fomo-te, ampak ...


To se vse znaki kapitulacije, kapitulacija je pa znak dna, spomni se kako je bilo na vrhu vse pozitivno in veselo, še posebej lani ko je Musk pumpal.

TheMentor ::

DarwiN je izjavil:

Kripto, ampak kako si lahko tako optimističen? Sej vendar vidiš, kaj se dogaja okrog (ne)zaupanja v celem kriptu svetu. Vse propada. Ljudje ne upajo držat denarja praktično na nobeni platformi, niti v stable coinih. Se zdi, da je edina varianta za miren spanec tist ledger fizični wallet. Me zanima, kolk je poskočila prodaja teh "USB ključkov".. LMAO, ne bi se čudil, če je poskočilo za 10000000% v zadnjih nekaj mesecih. And who could blame them? :))

Skratka, vsi bežijo. Še kripto youtuberji vsi po vrsti potrjujejo, da ne dobivajo več novih subscriberjev, ker je zanimanje za kripto dobesedno crknilo. Celo influencerji so prenehali z rug-pulli in shit-coini.

Mislim, od kod tebi kakršenkoli optimizem? Ok, neki odboji jasno bodo prej ko slej, da se poreže shorterje in privabi nove fomo-te, ampak ...



dej ne nabijej...isto sem sam govoru leta 2018 in 2019. Sicer sem imel par jurjev še vedno takrat notr, ampak dobesedno sem nehal verjet v kripto. Vsaj v alte malo me je pa tut btc začel skrbet. Novega keša nisem nič porival notr, ker fak use bo propalo. No ena izmed največjih napak, ki sem jih naredil. Poleg še ene, ko sem prvič gledal Zeitgeist že 2007 in se prvič srečal s FEDom že takrat in potem slišal za bitcoin že 2010 pa spet...ker scam. Kr trobi te bedarije še naprej. Verjem, ko rečem, da je btc vsak dan samo močnejši.
««
1109 / 1486
»»