» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1087 / 1473
»»

energetik ::

ViperR je izjavil:

Recesija + visoka inflacija = ?
Na rtvslo sem zasledil nov izraz, "inflesija" :))
vires in numeris

Miki N ::

ViperR je izjavil:

Recesija + visoka inflacija = ?


= čista jeba :))

PacificBlue ::

PrihajaNodi je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Ena jutranja pozitivna misel.
Lost years are worse than lost dollars.

;)

Butasta misel. Time is money


Nope, časa ne moreš povrnit, zaslužiš pa še vedno lahko.


Ja ne, denar ti da čas. Kaj ti ni jasno?

IgorCardanof je izjavil:

Še ena misel, ki mi jo je dedek govoril že od mladih let: (to je blo 7 let nazaj, tko da jo bom samo zamenjal na današnji dan)

Najboljši čas, da kupiš Bitcoin, je bilo 12 let nazaj. Drugi najboljši čas, da kupiš Bitcoin, je danes (oziroma včeraj, ko je bil bear market bottom).


Vedno bodo šanse, vprašanje je samo čas vstopa.


A to pomeni, da je ATM time machine??:O
I’m out.
:3

IgorCardanof ::

Word on the street je, da Celsius ni edina platforma, ki se je ukvarjala s posojanjem in je v kurcu.

Ostanite varni. Raje potegnite dol, dokler se se da. RR je katastrofalen za tistih nekaj % letnega APY.

Sam bi se umaknil z vseh sledecih platform:

Nexo
BlockFi
Hodlnaut
YouHodler
Crypto.com

Pa najbrz je se kaka druga.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Sam sem ves čas umaknjen z vseh platform, moji ključi, moj kripto.
vires in numeris

Rešpetlin ::

Iz staking platform sem pobral dol USDC stablecoin. Kaj predlagate kot "shrambo"? Ga je "varno" držati v cold walletu, ali naj raje požrem provizije in si prenakažem na banko.

Kot "varno" mislim v smislu, če pride do nepredvidenih zapletov in se USDC-ju zgodi UST scenarij. Bi pa vseeno raje držal nekaj dolarjev kot imel keš v evrih.

Dobrodošli tudi ostali predlogi za parkiranje keša v inflasiji :)

energetik ::

Morda daš pol v USDC, četrt v USDT pa četrt v DAI.
Druga varianta je da daš na Bitstamp in konvertiraš v prave USD, ampak potem si spet odvisen od menjalnice...v tem primeru je potem bolj, če si kar nakažeš na TRR.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Rešpetlin ::

Hvala. Ja, na menjalnici ne bi puščal, ker sem potem odvisen od njih, tudi če so veliki a la Bitstamp, Kraken, ipd.

Problem pri nakazilu na TRR je sledeč: imeti dolarje na banki je sicer fino, ampak jih nakazati nazaj na kripto menjalnico je ... nightmare. Vsaj jaz nisem našel enega enostavnega postopka brez visokih provizij.

Menjalni tečaj USD-EUR je na banki bistveno slabši kot na kripto menjalnici, tako da bi tam pretvarjal, tudi ni najbolj smiselno.

Mogoče res razdelim na USDC, DAI, ali pa v naslednjih mesecih DCA-jam v BTC, ETH, PAXG :)

jedateruk ::

No, mene zanima, kako je kupovati in prodajati kripte z DUSD, USDT in podobnim. Se eure avtomatsko predela npr. USDT, ko kupim en kripto in gre enako tudi, ko kripto prodam? Ali moram najprej kupiti USDT in s tem kupovati kripte? Zdaj imam račun tudi na Binance, pa me zanima to.

hamez66 ::

A če imaš dolarje na banki namesto evrov, ti tudi pobirajo ležarino nad 100k?

Rešpetlin ::

A če imaš na banki dolarje namesto evrov in gre banka v franže, ti ne povrnejo ničesar?

NLB npr. zaračunava tudi za tuje valute.
https://www.finance.si/8975542/NLB-edin...

kiFni ::

MetalLord je izjavil:

Včeraj zjutraj 20.307€, danes zjutraj 20.007€, ta hudič kar noče iti pod 20k.

Merlak je za prejšen cikel napovedal, da se kupuje pri 3k. Za ta cikel je rekel pri 20k. A je spet mogoče uganu..

PacificBlue ::

BREAKING: Elon Musk, Tesla, and SpaceX have been sued for $258 billion over an alleged #Dogecoin 'pyramid scheme.'
I’m out.
:3

bambam20 ::

V katero kripto naj naložim denar? Vidim, da je vse padlo in verjamem, da bo čez eno leto nazaj na 65k€.

PacificBlue ::

V zk rollup projecte
I’m out.
:3

budnost ::

Nekaj mesecev sem na kripto sceni in z zanimanjem berem vaše prispevke. Prav vsak mi je zanimiv in vsak vaš odziv, mnenje mi je zanimivo in se ob temu učim in razmišljam. Toliko različnih mnenj ustvarja dokaj celovito sliko tega področja. Hvala vsem na tem forumu. Nekaj me pa zanima...kako se sploh in kdo oblikuje ceno kriptovalut, je to nek algoritem, ki ga je ustvaril človek, kje se sploh to dela?...in kakšen je človeški vpliv na to. Včasih v spremljanju gibanja cen dobim občutek, da se nekdo (ne) resno igra čisto resno igro. In da ima veliko faktorjev vpliv na oblikovanje cen, od nekih datumov, twittov, objav...Kje točno se sploh oblikuje cena in na kakšen način, kje je tu človek? Hvala...

Karen ::

Ceno oblikuje ponudba - povpraševanje, nič drugega. To je povezano z zaupanjem uporabnika, da ima oz. bo imela zadeva neko vrednost. Bolj simpl kot to se ne da razložit.

mr_chai ::

bambam20 je izjavil:

V katero kripto naj naložim denar? Vidim, da je vse padlo in verjamem, da bo čez eno leto nazaj na 65k€.


če verjameš to, prodaj bajto, ženo in ledvico ter daj vse not

spegli ::

BTC 23500$ bo treba enkrat preverit, kaj pravte ?

IgorCardanof ::

spegli je izjavil:

BTC 23500$ bo treba enkrat preverit, kaj pravte ?


Ja, sam pomoje se bo prej preverilo se 20k.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

FireSnack ::

Do jutra se pričakuje padec pod 20k. Da vidimo ali sem prav analiziral.
Preprodajalec NFT umetnin

Prebranac ::

FireSnack je izjavil:

Do jutra se pričakuje padec pod 20k. Da vidimo ali sem prav analiziral.


Nič nebo. Odboj spwt pri 20000 navzgor. In potem bum zelene sveče. Vikend je tu.

IgorCardanof ::

Prebranac je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Do jutra se pričakuje padec pod 20k. Da vidimo ali sem prav analiziral.


Nič nebo. Odboj spwt pri 20000 navzgor. In potem bum zelene sveče. Vikend je tu.


Imas postavljene bide na 20k?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Prebranac ::

IgorCardanof je izjavil:

Prebranac je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Do jutra se pričakuje padec pod 20k. Da vidimo ali sem prav analiziral.


Nič nebo. Odboj spwt pri 20000 navzgor. In potem bum zelene sveče. Vikend je tu.


Imas postavljene bide na 20k?


Ne. Nimam dinarov. Sem že rekel da sem 6/7 v minusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

Prebranac ::

Izgleda da poševnooki polnijo spodnje hlače z rjavo snovjo in vse prodajajo...nažalost

matic492 ::



tokrat ne bom ponovil napak iz leta 2018 in kupoval premalo.

DCA boys. Čez 5 let boste še vedno živeli in dihali.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

endelin ::

Nastavljen ETH na 975

Valvoline ::

Zanimivo, zanimivo...
https://www.forbes.com/sites/brianbusha...
Upam da bo dobil po pi*ki.
:D

kow ::

Kako si lahko tako naiven? Nekdo se hoce promovirati s tako tozbo, ki bo sploh ne bo sprejeta, ker je neresna.

Valvoline ::

V Zda je to resna zadeva, lahko konca tudi v cuzi. Fingers crossed.
;((

vaščan ::

Čeprav sem mnenja da btc prav veliko pod 19k nebo šel sem vseeno spacal en graf pa da vidim čez par mesecov če se bo btc približal mojemu najslabšemu scenariju.

IgorCardanof ::

vaščan je izjavil:

Čeprav sem mnenja da btc prav veliko pod 19k nebo šel sem vseeno spacal en graf pa da vidim čez par mesecov če se bo btc približal mojemu najslabšemu scenariju.


Kr smiseln graf.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kixs ::

Teh grafov je po netu kar nekaj - zanimivo enako kazejo :lol:

Valvoline ::

IgorCardanof ::

Jao, model ns je najprej okužu s covidom, zdej nm pa še kripto fuda ...

Je ravno pridobil eno mesto na moji most hated people list.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Magic1 ::

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.
Magic

IgorCardanof ::

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.


Če je pa halving kmalu in po halvingu je vedno nov cikel. In če pogledam koliko je bitcoin naredil iz cikla 2017 in to preslikam na danasnji graf, bo bitcoin na 2.5m$ v 2025.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Magic1 ::

:)) res je, zna bit v 2025 2.5m$. Mali m je drugače milli, torej 1/1000.
Magic

kixs ::

IgorCardanof je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.


Če je pa halving kmalu in po halvingu je vedno nov cikel. In če pogledam koliko je bitcoin naredil iz cikla 2017 in to preslikam na danasnji graf, bo bitcoin na 2.5m$ v 2025.


Gledaj sirse. Kaj se dogaja danes (inflacija, vojna, pricakovano pomanjkanje...) in ali kaze na izboljsanje... kaj je bolj pomembno, hrana na mizi ali BTC?

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.
Pa kaj ti misliš, da v kripto vlagajo večinoma taki, ki nimajo za osnovne stvari? Tudi če, velikega vpliva na ceno ne morejo imeti, če vlagajo drobiž.

Jaz pa mislim, da smo blizu dna, če vsi mediji trobijo samo še o krizi, recesiji in inflaciji. Lahko da je to že vse priced in.
Enako ko je balon na vrhu, mediji začnejo pisat o rekordih BTC, takrat je verjetno pok blizu.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kow ::

kixs je izjavil:

kaj je bolj pomembno, hrana na mizi ali BTC?


Za zahodne potrosnike je bolj vprasanje ali bodo 2x ali 3x na leto leteli za avionom. Vsaj za srednji in visji razred, ki potrosita ogromno energije.

PrihajaNodi ::

Btc spet pumpa
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Magic1 ::

energetik je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.
Pa kaj ti misliš, da v kripto vlagajo večinoma taki, ki nimajo za osnovne stvari? Tudi če, velikega vpliva na ceno ne morejo imeti, če vlagajo drobiž.

Jaz pa mislim, da smo blizu dna, če vsi mediji trobijo samo še o krizi, recesiji in inflaciji. Lahko da je to že vse priced in.
Enako ko je balon na vrhu, mediji začnejo pisat o rekordih BTC, takrat je verjetno pok blizu.

Kaj pa je priced in? Revščina šele prihaja, trenutno se še dosti furamo na ignoranci. Keša od zadnjih dveh let je še nekaj na lagarju, stroški še niso napolno usekali, saj podražitve energentov šele prihajajo, službe so še zaenkrat stabilne in krediti še niso poleteli. No vse to se bo v kratkem spremenilo.
Inflacija bo seveda padla, ker bo potrošnja še bolj. Sam še vedno bodo ostale dosti visoke cene.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Btc spet pumpa

Imaš kaj BTC-jev? Boš zaslužil?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

kow je izjavil:

kixs je izjavil:

kaj je bolj pomembno, hrana na mizi ali BTC?


Za zahodne potrosnike je bolj vprasanje ali bodo 2x ali 3x na leto leteli za avionom. Vsaj za srednji in visji razred, ki potrosita ogromno energije.


Drzi. Zato sem js svoj dopust na drugi celini letos ze izkoristil.

Sicer pa: dopust ali BTC?

Vse se dogaja z nekim lagom. Pride pa k nam slej kot prej... samo, da ne bo kot na Sri Lanki.

In situacija se ne izboljsuje in se v bliznji prihodnosti tudi ne bo.

strawman ::

IgorCardanof je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.


Če je pa halving kmalu in po halvingu je vedno nov cikel. In če pogledam koliko je bitcoin naredil iz cikla 2017 in to preslikam na danasnji graf, bo bitcoin na 2.5m$ v 2025.


In če ne bo tako se bom pritožil Bitcoin upravnemu odboru! A ima kdo email od customer supporta?

Ampak malo bolj resno, še vedno mislim da halving ima vpliv na cikel cene kriptovalut. Nedvomno se vpliv halvinga manjša in manjša, če ne drugega zaradi matematike, kjer je vpliv podvojene težavnosti na supply logaritmičen in ne linearen. Ampak še vedno, psihološki vpliv ostaja ter kombinacija vedno večje uporabe cold storage-a namesto menjalnic ter manjšega supplyja zaradi težavnosti bo pripomogla.

Pa še na temo krize .. ne pričakujem da bo to kriza razsežnosti in trajanja 2000 ali 2008, saj so fundamenti ekonomije bolj zdravi. Pa tudi če posamezen folk nima za osnovne stvari nima veze, že dolgo retail ne premika več marketa.

kixs ::

strawman je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.


Če je pa halving kmalu in po halvingu je vedno nov cikel. In če pogledam koliko je bitcoin naredil iz cikla 2017 in to preslikam na danasnji graf, bo bitcoin na 2.5m$ v 2025.


In če ne bo tako se bom pritožil Bitcoin upravnemu odboru! A ima kdo email od customer supporta?

Ampak malo bolj resno, še vedno mislim da halving ima vpliv na cikel cene kriptovalut. Nedvomno se vpliv halvinga manjša in manjša, če ne drugega zaradi matematike, kjer je vpliv podvojene težavnosti na supply logaritmičen in ne linearen. Ampak še vedno, psihološki vpliv ostaja ter kombinacija vedno večje uporabe cold storage-a namesto menjalnic ter manjšega supplyja zaradi težavnosti bo pripomogla.

Pa še na temo krize .. ne pričakujem da bo to kriza razsežnosti in trajanja 2000 ali 2008, saj so fundamenti ekonomije bolj zdravi. Pa tudi če posamezen folk nima za osnovne stvari nima veze, že dolgo retail ne premika več marketa.


Ti si kot bi poslusal Bidna :lol:

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Vidim da ste kar pogumni in pričakujete, da je to samo prehodno obdobje (kot so govorili za inflacijo) in bo kripto kmalu začel rast. Kot jaz vidim se kriza šele začenja, trenutno še skoraj nihče ne trpi. Zelo dvomim, da bo kripto šel gor, ko folk ne bo imel za osnovne stvari. Pa ta kriza bo hujša in daljša od običajnih. Jao, it v teh časih all-in v loterijo. Sej štrik je praktično zastonj, tako marsikdaj končajo taki.
Pa kaj ti misliš, da v kripto vlagajo večinoma taki, ki nimajo za osnovne stvari? Tudi če, velikega vpliva na ceno ne morejo imeti, če vlagajo drobiž.

Jaz pa mislim, da smo blizu dna, če vsi mediji trobijo samo še o krizi, recesiji in inflaciji. Lahko da je to že vse priced in.
Enako ko je balon na vrhu, mediji začnejo pisat o rekordih BTC, takrat je verjetno pok blizu.


Super primer si dal.

Komet leti proti zemlji, je le še 1 teden oddaljen preden prileti. Vsi govorijo o tem, kako bo konec, kako bo čez 1 teden komet raznesel zemljo. Ker pa vsi o tem govorijo, potem je pa zelo verjetno se pa to potem ne bo zgodilo.

Sori, neki je bottom in top, drugo je pa recesija, ki se nam bliža. Pa lahko vsi kolektivno mislimo, da bo recesija, tega ne moremo več rešit. Hudo bo, težko bo. In ljudje ne bodo imeli denarja da mečejo notri.

Ja, itak ponavadi na marketu je tako, ko vsi nekaj mislijo, da bo, potem se to zihr ne bo zgodilo in bo šlo kontra. Ampak za recesijo pa to ne dela tko. Recesija tu bo, 100%. Ne glede na to, kaj si frizerke in trgovke mislijo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Sam doom & gloom..

Premalo info imam, da bi lahko rekel kaj se bo dogajalo z recesijo, inflacijo itd. Zaupam pa tehnični analizi, vrednotenja so nizka, cene postajajo mamljive.
vires in numeris

Magic1 ::

Seveda je doom&gloom, ker so rožice sadili zadnje dve leti, krize pa ni že desetletje. Krize prihajajo s razlogom, da se sistem spuca. Sej veš kako se konča, ko odlagaš tako nujno opravilo (ki seveda ni prijetno). Vedno hujša svinjarija te čaka in bolj boleče se jo je rešit.
Jaz verjamem, da BTC analiza izgleda mikavna, vendar to ni paralelni svet, na katerega realnost nima vpliva.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
««
1087 / 1473
»»