» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
937 / 1441
»»

sloxl8 ::

V McD človek nima časa replyat izven časa malice. Je treba postreči lačne kriptomilionarje.

Blue30 ::

sloxl8 je izjavil:

V McD človek nima časa replyat izven časa malice. Je treba postreči lačne kriptomilionarje.


Evo, kriptomilijonar pa itak nima casa kuhat, zato stopi v Mca. Odlicno sklenjen krog :D

Machete ::

15% dol
5% up
15% dol
4% up ...

:(
A mi hoočemo samo skromno raketo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

15% dol
5% up
15% dol
4% up ...

:(
A mi hoočemo samo skromno raketo.


Saj na raketi smo že od 2019/2020... kej je težava?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bozicek ::

GLMR ga tudi lepo sopa :)
Darila letos samo za poredne

tevtoni ::

Machete je izjavil:

15% dol
5% up
15% dol
4% up ...

:(
A mi hoočemo samo skromno raketo.

pa sej, tko kot v bull marketu, samo da je obratno, 5 procentov dol, 15 procentov gor

49106 ::

Verjetno si mislil 15% dol, 15% gor, spet 15% dol in nato 15% gor....

Prebranac ::

49106 je izjavil:

Verjetno si mislil 15% dol, 15% gor, spet 15% dol in nato 15% gor....


Bolj 5% gor pa 20% dol. Saj bo kmalu pomlad. Tisti, ki ste pobrali profite hvaljeni bodite. Drugi pa pač manj.

Jagdpanter ::

Alti se solidno držijo, nimaš kaj...

Anney ::

Smo na pragu altseason, rahlo že traja.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

49106 ::

Prebranac je izjavil:

49106 je izjavil:

Verjetno si mislil 15% dol, 15% gor, spet 15% dol in nato 15% gor....


Bolj 5% gor pa 20% dol. Saj bo kmalu pomlad. Tisti, ki ste pobrali profite hvaljeni bodite. Drugi pa pač manj.



Če kupiš bitcoin in mu pade vrednost za 20% in zraste za 20%, si pravzaprav na izgubi.

wategos ::

MaticSLO je izjavil:

Nodi, kje si sploh nasel Shibo?

Vem da si tudi ZCL nasel ze zelo zgodaj v prejsnjem bullu. Nekako ti uspe najdet najvecje pump coine :D


Samo res @PrihajaNodi, kje si se ti spotaknil mimo teh shitcoinov, specifično shibe v tem primeru?

endelin ::

Če bi vrgel 1000usd v Shibo ob shillu od Nodija, bi bil sedaj v penziji.

IgorCardanof ::

Ne bi bil, k bi kapituliral, ko bi sla /2 8-)

Drugace pa za vse L1 chain maxije. Harmony je ze 7 ur dol recimo. So ga tudi zjebal tko kot so ze Solano veckrat. Token zanimivo pa kar raste gor. Koga briga ane :D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Prebranac ::

IgorCardanof je izjavil:

Ne bi bil, k bi kapituliral, ko bi sla /2 8-)

Drugace pa za vse L1 chain maxije. Harmony je ze 7 ur dol recimo. So ga tudi zjebal tko kot so ze Solano veckrat. Token zanimivo pa kar raste gor. Koga briga ane :D


Super. Obljube.. na koncu so se vedno najbolj stabilni btc eth in xtz, xlm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

wategos ::

endelin je izjavil:

Če bi vrgel 1000usd v Shibo ob shillu od Nodija, bi bil sedaj v penziji.


Hmm ja, mas prav, samo ma pa tudi Jeff prav, tko da resnica je verjetno nekje vmes xD

Prebranac ::

Kaj zaj pubeci? Depra?

Blue30 ::

Prebranac je izjavil:

Kaj zaj pubeci? Depra?

Štrik

endelin ::

Je komu sploh uspela kripto penzija ta val?:D

Dober dan ::

Ni za živet, umret pa ne moremo, ker nismo pravčas nabavli vrvice:))

FireSnack ::

endelin je izjavil:

Je komu sploh uspela kripto penzija ta val?:D

Meni je. Ampak sem imel res srečo.
Preprodajalec NFT umetnin

mr_chai ::

endelin je izjavil:

Če bi vrgel 1000usd v Shibo ob shillu od Nodija, bi bil sedaj v penziji.


ne verjamem ti. A ni Borut začel shibu shillat tu ?

Ti dam kontro: Če bi dal 1000 usd v čisto vsak projekt, ki ga je Nodi tukaj shilal, bi bil verjetno v minusu :P

IgorCardanof ::

mr_chai je izjavil:

endelin je izjavil:

Če bi vrgel 1000usd v Shibo ob shillu od Nodija, bi bil sedaj v penziji.


ne verjamem ti. A ni Borut začel shibu shillat tu ?

Ti dam kontro: Če bi dal 1000 usd v čisto vsak projekt, ki ga je Nodi tukaj shilal, bi bil verjetno v minusu :P


S shibo bi dobesedno lahko kupil popolnoma vsak kripto 1000$ in sel na 0 in se zmeraj bil v profitu.

LeQuack ::

Nek kripto guy je najel eno bejbo da mu odpoje/odpleše promo komad, kjer ga hvali da ima IQ 160 in podobne. Cringeworth.

Quack !

tevtoni ::

Aja? 160 da ma?

Dober dan ::

tevtoni je izjavil:

Aja? 160 da ma?


Verjetno 160mm.

Jagdpanter ::

Lol keri cringe, da se ti to zdi dobra ideja, moraš imeti IQ okrog 80-100 max.

Mato989 ::

Daj nehajte drkat s tem meme tokenom shibo... ker ste res bedni.

S veliko kovanci od 2017 če ste ga kupli ob nastanku in pravočasno prodali bi lahko šli v penzijo pa boste zdaj spemali to tu gor?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Prebranac ::

Mato989 je izjavil:

Daj nehajte drkat s tem meme tokenom shibo... ker ste res bedni.

S veliko kovanci od 2017 če ste ga kupli ob nastanku in pravočasno prodali bi lahko šli v penzijo pa boste zdaj spemali to tu gor?


Shiba je bila kovanec z nizkim mc in vabljiva, ker je imela toliko ničel. V kombinaciji z avtistom muskom je šla gor. Sicer ničvreden token. Lahko date tabelo in iščete take coine in tokene cel dan. Prej ali slej bodo vsi šli gor. Pač gemblanje

Če fuknete v vsak shitcoin s 6 nulami 100 eur boste bogati. Investitorji itak ko pada vse dol iščejo bližnjice za povrnitev dobička...shitcoini sedaj padajo in bodo kmalu pred februarskim pumpom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prebranac ()

Prebranac ::

Če fuknete v vsak shitcoin s 6 nulami 100 eur boste bogati. Investitorji itak ko pada vse dol iščejo bližnjice za povrnitev dobička...shitcoini sedaj padajo in bodo kmalu pred februarskim pumpom.

perci ::

Dej, ne piš traparij.

Jagdpanter ::



Še dobrih 6 pik, do alt sezone...

Zgodovina sprememb…

CleanPower ::

lol dober graf

Prebranac ::

perci je izjavil:

Dej, ne piš traparij.


Neke logike pri šibi ne vidim. Pač daš v nek shitcoin. Poglej mc. P n d.

Damjan10 ::

A je mogoče kdo pregledu titano coin,ker jaz kakor sem ga malo pogledal in zastopil,se mi zdi kar uredu.Kaj pa pravite vi,ki ste že nekaj časa v tem,ker jaz sem še mlečnež v kriptu.

LeQuack ::

Jagdpanter je izjavil:

Lol keri cringe, da se ti to zdi dobra ideja, moraš imeti IQ okrog 80-100 max.

Potem hočeš reči da te ni prepričala da investiraš?
Quack !

strawman ::

Damjan10 je izjavil:

A je mogoče kdo pregledu titano coin,ker jaz kakor sem ga malo pogledal in zastopil,se mi zdi kar uredu.Kaj pa pravite vi,ki ste že nekaj časa v tem,ker jaz sem še mlečnež v kriptu.


Titano is launching the new frontier of staking tokens which will literally change the way token holders become Stakeholders.

By releasing an innovative holding system which includes a positive rebase formula, Titano is creating an elastic Token which compound every 30 min. the interested distributed by the rebase mechanism.

The Positive rebase is bringing the highest APY in the market 102,483.58% which is worth a daily ROI (Daily Return On Investment) of 1.8999%.


Tole ti pove vse. Gre za token, katerega use-case je inflacija samega sebe.
V praksi grejo teli coini pomoje nekako takole:

Vržeš denar v influencerje -> ustvariš hype -> dobiš uporabnike -> uporabniki lockajo assete za staking -> rugpull ker niso likvidni.

Edit: Če se vam zdi crypto over your head se držite blue chipov, še najbolje BTC in ETH. Ne boste x10 v enem letu, ampak vsaj ne boste -90%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

Jagdpanter ::

Mi je žal, da nisem več FTT-ja vzel na minulih dipih...

MaticSLO ::

LeQuack je izjavil:

Nek kripto guy je najel eno bejbo da mu odpoje/odpleše promo komad, kjer ga hvali da ima IQ 160 in podobne. Cringeworth.



Ni 160 ampak "baje" 147.

Tip je launchal HEX, prvi certificate of deposit na blockchainu. Temelji na tem, da so kriptovalute najhitreje rastoc asset na svetu in da zasluzijo tisti, ki kupijo in HODLAJO. V realnosti vsi probavamo zadeti top in bottom in na koncu izgubis denar z trgovanjem namesto da bi le hodlal in uzival gainse.
Buy&Hodl je strategija ki jo je NEMOGOCE premagati v bull runu, a vendar...vsi probavajo(mo).

Pac deluje tako da stakas(zaklenes) HEX za dolocen cas(med 1 in 5555dni). Za dlje kot stakas visje obresti dobis placane. In ce ljudje zaklepajo kovance jih umikajo iz obtoka in tako gre cena gor.

HEX je ze sel x10,000 od bottoma, tako da je priloznost vec ali manj zamujena. Pomoje se lahko gre proti 1$, ampak glavnica gainsov je ze pobrana.

Ce hocete novo priloznost, Mac&Cheese(XVMC) deluje po zelo podobnem principu, le da je stvar se precej izboljsana. HEX ponuja le stakanje in je zelo staticen + poleg tega se ga ne da spremeniti(izboljsati).
V XVMC prav tako dobivas visje obresti za dlje kot zaklenes tokene, s tem da izberes casovno obdobje(1mesec, 3mesce, 1 leto, 5let,..). Stake lahko premaknes iz enega obdobja v druge(visje), lahko ga preneses v drug wallet, lahko ga posljes kot darilo kom drugem. Ko se ti stake potece ga lahko podaljsas ali preneses v daljse casovno obdobje in sistem ti placa bonus.
Stakerji v sistemu tvorijo "DAO", skozi katerega se lahko vodi treasury wallet in pa omogoca posodobitev sistema skozi decentraliziran mehanizem(glasuje se z zaklenjenimi tokeni, za dlje kot so zaklenjeni - visjo volilno moc dobis).

Inflacija se na dolgi rok znizuje. Npr podobno kot ima Bitcoin halvening kjer se inflacija razpolovi vsake 4 leta, je tu malce drugacen mehanizem in sicer... Ko se zbere doloceno stevilo kovancev v contractu, lahko uporabniki naredijo event kjer se rewardi(APY) boostajo(zvisajo) za dolocen cas. Ko event potece se nabrani kovanci burnajo in pa globalna inflacija sistema se zniza.
Pac cilj je da bi cena tokena narastla na dolgi rok. Visoki APYi prinesejo visoko inflacijo in visoka inflacija povzroci padec cen na dolgi rok. Zato so tu APYi naceloma nizki, da se naprinta cim manj inflacije, obcasno pa pridejo reward boosti z visokimi APYji ki prinesejo volatilnost in nove uporabnike.
Sedaj dipa tako da je verjetno dobra priloznost za nakup okoli in nad 0.0001$
https://macncheese.finance/getXVMC.php


Sicer pa HEX bi pomoje tudi lahko se sel. Intervju z founderjem pred enim tednom ima sedaj ze 300K ogledov

Pomoje *bi lahko* bil HEX tam nekje "media attention"



HEX je bolj varen, ampak zato pa je upside potential precej manjsi - recimo max x4. Ce hoces x100 ali x1000, potem bi XVMC lahko bil potencialno dobra ideja.

Jagdpanter ::

Thanks but no thanks...

Blue30 ::

Jeff upam da si vzel kaj MILK na musliju, je x25 od presala.
Ker vem da ti so bolj ada fan tu.

strawman ::

@MaticSLO - Bolj kot shillanja teh kloniranih projektov brez neke real-world uporabne vrednosti, bi bili na Slo-Techu veseli kakega tvojega zapisa česa si se naučil pri razvoju software-a na osnovi blockchaina. Dobre prakse, potencialne napake...

Blue30 ::

Jagdpanter je izjavil:

Mi je žal, da nisem več FTT-ja vzel na minulih dipih...


Pa še gledal sem bitboya, ko je shillal ftt, pa sem si mislil, to on samo shilla, itak bo padlo...

Prebranac ::

Blue30 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Mi je žal, da nisem več FTT-ja vzel na minulih dipih...


Pa še gledal sem bitboya, ko je shillal ftt, pa sem si mislil, to on samo shilla, itak bo padlo...


Upam, da ste prodali, ker zgleda višje ne gremo s tem pumpom. Bo korekcija jutri.

IL_DIAVOLO ::

Tako kot v četrtek zvecer? :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Lennzi ::

Prebranac je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Mi je žal, da nisem več FTT-ja vzel na minulih dipih...


Pa še gledal sem bitboya, ko je shillal ftt, pa sem si mislil, to on samo shilla, itak bo padlo...


Upam, da ste prodali, ker zgleda višje ne gremo s tem pumpom. Bo korekcija jutri.

Prodal.

Odkar spremljam tvoje napovedi, sem že skoraj v penziji.
Hvala in keep up the good work.

Prebranac ::

Lennzi je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Mi je žal, da nisem več FTT-ja vzel na minulih dipih...


Pa še gledal sem bitboya, ko je shillal ftt, pa sem si mislil, to on samo shilla, itak bo padlo...


Upam, da ste prodali, ker zgleda višje ne gremo s tem pumpom. Bo korekcija jutri.

Prodal.

Odkar spremljam tvoje napovedi, sem že skoraj v penziji.
Hvala in keep up the good work.


Tnx. Pač tako je težko napovedat. Najraje bi bil šimpanz iz wall streeta in igral pikado. Več bi zaslužil.

MaticSLO ::

strawman je izjavil:

@MaticSLO - Bolj kot shillanja teh kloniranih projektov brez neke real-world uporabne vrednosti, bi bili na Slo-Techu veseli kakega tvojega zapisa česa si se naučil pri razvoju software-a na osnovi blockchaina. Dobre prakse, potencialne napake...


Naucil sem se da je blockchain pocasen in vecinoma neuporaben. Edina prednost je decentraliziranost.

Najvec so vredne kriptovalute, ki nimajo nobene uporabne vrednosti.
Kaj lahko naredis z Bitcoinom? Ali pa z NFTji?
Prakticno nicesar. Bitcoin in NFTji so pocasni in dragi za posiljanje.
Kaj pa dogecoin?

A vendar so bili najvecji zasluzki v bitcoinu, dogecoinu in NFTjih. Poglej, poglej! Izkaze se, da so kriptovalute primarno spekulativni instrument in glaven namen je ravno store of value.

Tako da tehnologija HEXa in tudi XVMC je razvita v tem kontekstu - kot boljsi spekulativni instrument. Prav tako so CDji(casovni depoziti) najvecji trg na svetu v tradicionalnem financem sistemu.


Glaven namen kriptovalut je da se eliminira "trusted third parties" oziroma po domace - decentralizacija. Tako da to je najboljsa mozna tehnologija v danem kontekstu.


Tehnologija sama po sebi nima nobene povezave z vrednostjo tokenov. Namen ethereuma je bil da bo "worlds supercomputer", pa poglej kaj imamo. 50$ feeje za navaden transfer tokena.
Velika vecina ETH kapacitet se trenutno porabi za NFTje in pa tradanje preko AMMjev(uniswap).

Sicer je koncept univerzalne decentralizirane baze podatkov zelo zanimiv in je ETH oziroma EVM stvar dobra zasnovana za developanje. Problem je v tem, da v realnosti real world adoption trenutno ni mogoc ker ni skalabilnosti.
AMMji(decentralizirani "exchangi" kot Uniswap) so verjetno ena izmed vecjih revolucij. Imas pa tudi L2 exchange kot so (dYdX) in to je res revolucionarno. Real-time settlement brez posrednikov(oziroma brez trusted third partija). Svetlobna leta pred tradicionalnem sistemu, kjer imas settlement securityev vecinoma sele po 2eh dneh. Decentralizacija dejansko izboljsa sistem - je bolj varen, hitrejsi in se trustless.

Glede napak imas pa par najpogostejsih kot so re-entrancy, overflow/underflow, transfer tokenov ipd.... Vecinoma se jih resi z safeMath,safeTransfer in podobnimi knjiznicami. Vcasih je bilo veliko tezje, sedaj pa imas ze vse narejeno in standardizirano. Tako da napake, ki so se pojavljale vcasih so sedaj vec ali manj eliminirane. Npr. Solidity od 0.8.0 naprej ze po defaultu uporablja safeMath in v kolikor pride do over/under-flowa avtomatsko reverta transakcijo.
Prav tako imas opensource standardne pogodbe od Openzeppelina. Tako da ne razvijas svojih NFTjev ali tokenov, ampak ubistvoma le skopiras varno kodo od Openzeppelina in povezes vse skupaj. Je precej preprosto.
Je pa vsak action irreversible/immutable in pogodb naceloma ne moras spreminjati. Tako da so napake lahko drage.

IgorCardanof ::

Idk. Sem preletel tale zmazek, ki si ga napisal, pa imam filing, da sploh ne veš kaj pišeš. V enem stavku trdiš nekaj, v drugem pa nekaj popolnoma drugega.

Si bipolaren?

Govoriš kako je kripto krneki in sama špekulacija, potem pa govoriš, kako so nekatere storitve na ethereumu ali njegovem L2, ki izločijo posrednike, uber duper dobre.

Ne govori čez ethereum. Hex, XMVC, makaroni, sirček, macncheese, doge69, doge2, doge420, ja to je vse neuporabno in sama špekulacija. Čez ljudi, ki pa se trudijo naredit svet boljši in bolj pravičen, pa ne govori preveč.

Tnx!
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

strawman ::

Hvala za informacije! Kako pa je zgledala tvoja učna pot?
Osebno sem naredil 2 dummy smart contracta, enega preko Solidity na ETH testnetu, ter enega preko Python SDK za Algorand testnet. Torej v praksi po tutorialu, ki sem ga malo razširil iz radovednosti. Za kake večje projekte sicer nimam preveč časa, pa me vendarle zanima kateri so potencialni popoldanski projekti, ki si jih lahko zadam, in končam v kakem mesecu.
««
937 / 1441
»»