» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
938 / 1452
»»

CleanPower ::

Izkaze se, da so kriptovalute primarno spekulativni instrument in glaven namen je ravno store of value.


Kakšen pa je to store of value če dvakrat mesečno pade za 50%?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Jagdpanter ::

Jagdpanter ::

Jao so dosadni s temi reklamami tipa: Obogatel sem s kripto, bi radi tudi vi? Prijavite se na brezplačni vebinar.

Mato989 ::

MaticSLO je izjavil:

strawman je izjavil:

@MaticSLO - Bolj kot shillanja teh kloniranih projektov brez neke real-world uporabne vrednosti, bi bili na Slo-Techu veseli kakega tvojega zapisa česa si se naučil pri razvoju software-a na osnovi blockchaina. Dobre prakse, potencialne napake...


Naucil sem se da je blockchain pocasen in vecinoma neuporaben. Edina prednost je decentraliziranost.

Najvec so vredne kriptovalute, ki nimajo nobene uporabne vrednosti.
Kaj lahko naredis z Bitcoinom? Ali pa z NFTji?
Prakticno nicesar. Bitcoin in NFTji so pocasni in dragi za posiljanje.
Kaj pa dogecoin?

A vendar so bili najvecji zasluzki v bitcoinu, dogecoinu in NFTjih. Poglej, poglej! Izkaze se, da so kriptovalute primarno spekulativni instrument in glaven namen je ravno store of value.

Tako da tehnologija HEXa in tudi XVMC je razvita v tem kontekstu - kot boljsi spekulativni instrument. Prav tako so CDji(casovni depoziti) najvecji trg na svetu v tradicionalnem financem sistemu.


Glaven namen kriptovalut je da se eliminira "trusted third parties" oziroma po domace - decentralizacija. Tako da to je najboljsa mozna tehnologija v danem kontekstu.


Tehnologija sama po sebi nima nobene povezave z vrednostjo tokenov. Namen ethereuma je bil da bo "worlds supercomputer", pa poglej kaj imamo. 50$ feeje za navaden transfer tokena.
Velika vecina ETH kapacitet se trenutno porabi za NFTje in pa tradanje preko AMMjev(uniswap).

Sicer je koncept univerzalne decentralizirane baze podatkov zelo zanimiv in je ETH oziroma EVM stvar dobra zasnovana za developanje. Problem je v tem, da v realnosti real world adoption trenutno ni mogoc ker ni skalabilnosti.
AMMji(decentralizirani "exchangi" kot Uniswap) so verjetno ena izmed vecjih revolucij. Imas pa tudi L2 exchange kot so (dYdX) in to je res revolucionarno. Real-time settlement brez posrednikov(oziroma brez trusted third partija). Svetlobna leta pred tradicionalnem sistemu, kjer imas settlement securityev vecinoma sele po 2eh dneh. Decentralizacija dejansko izboljsa sistem - je bolj varen, hitrejsi in se trustless.

Glede napak imas pa par najpogostejsih kot so re-entrancy, overflow/underflow, transfer tokenov ipd.... Vecinoma se jih resi z safeMath,safeTransfer in podobnimi knjiznicami. Vcasih je bilo veliko tezje, sedaj pa imas ze vse narejeno in standardizirano. Tako da napake, ki so se pojavljale vcasih so sedaj vec ali manj eliminirane. Npr. Solidity od 0.8.0 naprej ze po defaultu uporablja safeMath in v kolikor pride do over/under-flowa avtomatsko reverta transakcijo.
Prav tako imas opensource standardne pogodbe od Openzeppelina. Tako da ne razvijas svojih NFTjev ali tokenov, ampak ubistvoma le skopiras varno kodo od Openzeppelina in povezes vse skupaj. Je precej preprosto.
Je pa vsak action irreversible/immutable in pogodb naceloma ne moras spreminjati. Tako da so napake lahko drage.



Za boldano te prosim za dokaz da so top 3 zasluzki če si od začetka od nastanka coinov v teh treh in ne eth itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MaX ::

Če bi kdo sprobal srečo za zastonj kripto...Elrond Network in Utrust sta ob začetku sodelovanja organizirala nagradno igro: https://wn.nr/zDzn72 < referral link

vaščan ::

CleanPower je izjavil:

Izkaze se, da so kriptovalute primarno spekulativni instrument in glaven namen je ravno store of value.


Kakšen pa je to store of value če dvakrat mesečno pade za 50%?

Če gledaš skozi zgodovino dolgoročno je store of value napram fiatu. Niha pa fejst vmes tko da če nimaš želodca za to te ti padci vmes fejst zmotijo za nekatere pa so priložnost za nakup.

Jagdpanter ::

vaščan je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Izkaze se, da so kriptovalute primarno spekulativni instrument in glaven namen je ravno store of value.


Kakšen pa je to store of value če dvakrat mesečno pade za 50%?

Če gledaš skozi zgodovino dolgoročno je store of value napram fiatu. Niha pa fejst vmes tko da če nimaš želodca za to te ti padci vmes fejst zmotijo za nekatere pa so priložnost za nakup.



Saj to je ravno super, visoka volatilnost, da ti ponudi, poceni vstope in obratno, če seveda ne kupuješ pump&dumpov.

Jagdpanter ::

Blue30 ::

Koliko pa vam je dovolj za penzijo? Sam menim 2-3 mio.

Mato989 ::

Blue30 je izjavil:

Koliko pa vam je dovolj za penzijo? Sam menim 2-3 mio.



6x preveč... če mi nekdo da jutri 500k, vam garantiram da sem praktično v penzijonu glede stresa itd...

200k daš v 2 nepremičnini za oddajo na Štajerskem, 300k pa pol na celsius v 9% USDC ostalih 150k pa v delnice kake blue chipe ala krka itd... to kar veš da bo če ne bo WW3 laufalo verjetno še XY let

pol pa še potegneš 5 let pustiš da se vse akumulira in grem še pred 40tim v penzijon
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jagdpanter ::

Recimo 1 mio s tem, da še migaš dalje, investiraš v malce bolj otipljive zadeve.

Če začneš denar s kupa jemat, še 3 mio pokuriš relativno hitro..

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Koliko pa vam je dovolj za penzijo? Sam menim 2-3 mio.



6x preveč... če mi nekdo da jutri 500k, vam garantiram da sem praktično v penzijonu glede stresa itd...

200k daš v 2 nepremičnini za oddajo na Štajerskem, 300k pa pol na celsius v 9% USDC ostalih 150k pa v delnice kake blue chipe ala krka itd... to kar veš da bo če ne bo WW3 laufalo verjetno še XY let

pol pa še potegneš 5 let pustiš da se vse akumulira in grem še pred 40tim v penzijon


Boš ti s 500k v penziji ja. S 500k boš še kr precej mogu migat če boš to hotu. Razen če boš životaru in punci dovolil, da stare starše obišče le enkrat na mesec.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Koliko pa vam je dovolj za penzijo? Sam menim 2-3 mio.



6x preveč... če mi nekdo da jutri 500k, vam garantiram da sem praktično v penzijonu glede stresa itd...

200k daš v 2 nepremičnini za oddajo na Štajerskem, 300k pa pol na celsius v 9% USDC ostalih 150k pa v delnice kake blue chipe ala krka itd... to kar veš da bo če ne bo WW3 laufalo verjetno še XY let

pol pa še potegneš 5 let pustiš da se vse akumulira in grem še pred 40tim v penzijon


Boš ti s 500k v penziji ja. S 500k boš še kr precej mogu migat če boš to hotu. Razen če boš životaru in punci dovolil, da stare starše obišče le enkrat na mesec.



Vi vedno zamenjujete luksuzno penzijo in odmik od stresa...



Ponavljam

500k + to kar imam do zdaj + 5 let še delam in sem v penziji, fix...

Ni to sicer "jutri" penzija je pa skoraj tako...

Jaz ne rabim dosti če sem v penziji, raje s cliotom na pir, kot z mercedesom delat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jagdpanter ::

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Koliko pa vam je dovolj za penzijo? Sam menim 2-3 mio.



6x preveč... če mi nekdo da jutri 500k, vam garantiram da sem praktično v penzijonu glede stresa itd...

200k daš v 2 nepremičnini za oddajo na Štajerskem, 300k pa pol na celsius v 9% USDC ostalih 150k pa v delnice kake blue chipe ala krka itd... to kar veš da bo če ne bo WW3 laufalo verjetno še XY let

pol pa še potegneš 5 let pustiš da se vse akumulira in grem še pred 40tim v penzijon


Boš ti s 500k v penziji ja. S 500k boš še kr precej mogu migat če boš to hotu. Razen če boš životaru in punci dovolil, da stare starše obišče le enkrat na mesec.



Vi vedno zamenjujete luksuzno penzijo in odmik od stresa...



Ponavljam

500k + to kar imam do zdaj + 5 let še delam in sem v penziji, fix...

Ni to sicer "jutri" penzija je pa skoraj tako...

Jaz ne rabim dosti če sem v penziji, raje s cliotom na pir, kot z mercedesom delat =)


Če ti uspe 500k zavarovati pred inflacijo, imaš načeloma, do smrti dovolj, še vseeno več, kot dobijo naši penziči...

Mato989 ::

Saj ti pravim:

500k razdeliš na:

2x stanovanje za oddajo
150k daš v crypto v celsius na obresti v USDC (8,5% letno torej cca 12k letno obresti je to!)
150k daš pa v delnice ala Krka (farmacija)

Pol pa greš in oddelaš še 5 let in pustiš da se to vse akumulira, torej vse kar dobiš v naslednjih 5 letih od obresti, najemnin, yielda daš nazaj not oz. reinvestiraš... pol greš pa v penzijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blue30 ::

Nonsense. Jaz bi rad stanovanje na morju (pri nas), eno v mestu, hiso pa imam.
In nek apy, ki bi dal 2000 mesecno, da lahko gres nekam in ni treba stiskat in gledat na cente.
Sicer pa vprasanje glede teh apy % , kako bo s tem cez 20 let.

Mato989 ::

Blue30 je izjavil:

Nonsense. Jaz bi rad stanovanje na morju (pri nas), eno v mestu, hiso pa imam.
In nek apy, ki bi dal 2000 mesecno, da lahko gres nekam in ni treba stiskat in gledat na cente.
Sicer pa vprasanje glede teh apy % , kako bo s tem cez 20 let.


Ja saj to je problem... vi ne bi radi PENZIJE, vi bi radi luksuz lajf =) Tu pa je pol računica drugačna, jaz bi pa rad to, da me noben nadrejeni več ne drka in da lahko grem na kolo, pa da mam za normalno prehrano in čimmanj stresa...

Nimam potrebe po jahtah in parcelah na morju =) pa kaviarju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jagdpanter ::

Problem je, ker so stanovanja trenutno overvalued, če bi se nepremičninski trg sesul po tem, ko bi storil withdraw bi to bil jackpot.

PrihajaNodi ::

Blue30 je izjavil:

Nonsense. Jaz bi rad stanovanje na morju (pri nas), eno v mestu, hiso pa imam.
In nek apy, ki bi dal 2000 mesecno, da lahko gres nekam in ni treba stiskat in gledat na cente.
Sicer pa vprasanje glede teh apy % , kako bo s tem cez 20 let.


Ti bi rad stanovanje pri morju, lamborginija…lahko pa imas stanovanja za oddajo zivis pa v Bosni kot primer.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Jagdpanter je izjavil:

Problem je, ker so stanovanja trenutno overvalued, če bi se nepremičninski trg sesul po tem, ko bi storil withdraw bi to bil jackpot.


Stanovanja so valued točno toliko kot so valued... tole z overvalued in undervalued je kr nekaj... ne vidim razloga zakaj bi se nepremičninski trg sesul (tu govoriva -30, 40, 50% vrednosti nepremičnine) razen če bo WW3, takrat pa ne bo problem vrednost ampak marsikaj drugega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Problem je, ker so stanovanja trenutno overvalued, če bi se nepremičninski trg sesul po tem, ko bi storil withdraw bi to bil jackpot.


Ce pa vse nepremicnine obvladujejo Vanguard in Blackrock, ne pa posamezniki. Da se bo nepremicninski trg sesul je tako kot bi rekel da bo coca cola propadla.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Blue30 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Nonsense. Jaz bi rad stanovanje na morju (pri nas), eno v mestu, hiso pa imam.
In nek apy, ki bi dal 2000 mesecno, da lahko gres nekam in ni treba stiskat in gledat na cente.
Sicer pa vprasanje glede teh apy % , kako bo s tem cez 20 let.


Ti bi rad stanovanje pri morju, lamborginija…lahko pa imas stanovanja za oddajo zivis pa v Bosni kot primer.


To ne, bi pa flat malo vecjinz bazenom. Na stara leta bobto prav prislo :)
Mogoce sem pretiraval, za vse to...ja milijon ni dovolj. Ce na drzavno pokojnino ne racunamo, ne bi bilo slabo imeti 2k mesecno za zivljenje in seveda rezervo v kovinah ipd, torej 1.5 M pa bi to stalo, brez lamborđinija (semprestar.press) :)

Jagdpanter ::

Glejte, slej, ko prej bo prišlo, do zasičenosti plus tega borzni balon pokne, dvig obrestnih mer, folk ne bo več zmožen odplačevati financiranja, ker so se pokrili dlje, koder jim odeja sega...

200k za 30m2 pajzl v Lj, za mene ni normalno.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Glejte, slej, ko prej bo prišlo, do zasičenosti plus tega borzni balon pokne, dvig obrestnih mer, folk ne bo več zmožen odplačevati financiranja, ker so se pokrili dlje, koder jim odeja sega...


Ok sam ce nepremicnine drzijo firme to pomeni da jim ni treba spreminjati cen pa ceprav je folk na cesti. Bodo pa poceni pokupile od tistih ki so zakreditirani in bodo brez sluzb
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Jagdpanter je izjavil:

Glejte, slej, ko prej bo prišlo, do zasičenosti plus tega borzni balon pokne, dvig obrestnih mer, folk ne bo več zmožen odplačevati financiranja, ker so se pokrili dlje, koder jim odeja sega...

200k za 30m2 pajzl v Lj, za mene ni normalno.


To kar za tebe ni normalno ne pomeni da ni normalno... meni tudi ni normalno par mil na Manhattnu pa kaj naj zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Glejte, slej, ko prej bo prišlo, do zasičenosti plus tega borzni balon pokne, dvig obrestnih mer, folk ne bo več zmožen odplačevati financiranja, ker so se pokrili dlje, koder jim odeja sega...

200k za 30m2 pajzl v Lj, za mene ni normalno.


To kar za tebe ni normalno ne pomeni da ni normalno... meni tudi ni normalno par mil na Manhattnu pa kaj naj zdaj?


Itak, normalno ni tudi da je ena shiba z vlozkom 1000 usd lahko prinesla miljone.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jagdpanter ::

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...

Blue30 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Glejte, slej, ko prej bo prišlo, do zasičenosti plus tega borzni balon pokne, dvig obrestnih mer, folk ne bo več zmožen odplačevati financiranja, ker so se pokrili dlje, koder jim odeja sega...

200k za 30m2 pajzl v Lj, za mene ni normalno.


To kar za tebe ni normalno ne pomeni da ni normalno... meni tudi ni normalno par mil na Manhattnu pa kaj naj zdaj?


Itak, normalno ni tudi da je ena shiba z vlozkom 1000 usd lahko prinesla miljone.

Tebi ne, onemu uporabniku (pozabil) pa :D

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Nevarno je, da pride do nacionalizacije, ce zmaga ena opcija in dobi podporo revezev, ki nimajo za kredit.

Ja vem, so mislili, da to pa se ne more zgodit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue30 ()

Jagdpanter ::

Pa itak se gradi, ko pr norcih, slej, ko prej bo višek na trgu, problem je, ker so nepremičnine postale valuta...

Mato989 ::

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Povej nam torej kako si mladi kupijo flete v centru Londona, pa na Mahnatnu, pa v Singapurju ali Hong Kongu itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Sej se za proteste proti cepivom oz odvzemanju svobode ni nihce prisel v Ljubljano, sploh ko je mraz in dez mladi nocjo vn. Pozabi ti vojno. You will owe nothing and be happy with it!

Jagdpanter je izjavil:

Pa itak se gradi, ko pr norcih, slej, ko prej bo višek na trgu, problem je, ker so nepremičnine postale valuta...

Kje se gradi? Ob visanju cen materijalov je to za gradbimce gambling
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Blue30 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Sej se za proteste proti cepivom oz odvzemanju svobode ni nihce prisel v Ljubljano, sploh ko je mraz in dez mladi nocjo vn. Pozabi ti vojno. You will owe nothing and be happy with it!

Jagdpanter je izjavil:

Pa itak se gradi, ko pr norcih, slej, ko prej bo višek na trgu, problem je, ker so nepremičnine postale valuta...

Kje se gradi? Ob visanju cen materijalov je to za gradbimce gambling



In vse prodano. Menda podjetja be kupujejo na pamet :)

Jagdpanter ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Sej se za proteste proti cepivom oz odvzemanju svobode ni nihce prisel v Ljubljano, sploh ko je mraz in dez mladi nocjo vn. Pozabi ti vojno. You will owe nothing and be happy with it!

Jagdpanter je izjavil:

Pa itak se gradi, ko pr norcih, slej, ko prej bo višek na trgu, problem je, ker so nepremičnine postale valuta...

Kje se gradi? Ob visanju cen materijalov je to za gradbimce gambling


v Mb se precej gradi, je pa gambling definitivno, ker bo slej, ko prej poknilo.

PrihajaNodi ::

Za Mb nevem, okolica Lj pa vse prodano se pred gradnjo.
Ce dobro premislis kdo bi kupoval poceni nepremicnine? Zdravniki z dodataki, bitkojnerji...ne tisti ki bi izgubili sluzbe. Torej smo na istem ane?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Mato989 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Povej nam torej kako si mladi kupijo flete v centru Londona, pa na Mahnatnu, pa v Singapurju ali Hong Kongu itd...


Pa ne moraš teh mest, primerjat z neko jugoSlovansko državo, tam so že od nekdaj take cene, pri nas pa je to podivjalo v zadnjih dveh letih, tam kupujejo Kitajci in ostali bogatuni, keri bogatun, ti bo kupil v Sloveniji? Že če greš v Španijo, so cene veliko bolj nežne...

PrihajaNodi ::

Lahko pa pogledas Beograd, Zagreb. Spanija kje? Barcelona al neka vukujebina?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jagdpanter je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Povej nam torej kako si mladi kupijo flete v centru Londona, pa na Mahnatnu, pa v Singapurju ali Hong Kongu itd...


Pa ne moraš teh mest, primerjat z neko jugoSlovansko državo, tam so že od nekdaj take cene, pri nas pa je to podivjalo v zadnjih dveh letih, tam kupujejo Kitajci in ostali bogatuni, keri bogatun, ti bo kupil v Sloveniji? Že če greš v Španijo, so cene veliko bolj nežne...


Ja ampak nekoč so morale tudi tam cene ZRAST... od nekdaj je taka bedasta primerjava... nekoč je tudi tam stalo stanovanje verjetno pičkin dim... zdaj pa več ne, enako kot v SLO... razlika je samo to, da je tam bilo tako 200 let nazaj, tu pa zdaj gledamo tranzicijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Prebranac ::

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Štrik raje. Ne bi želel biti v slumih in se boriti za življenje vsak dan.

Jagdpanter ::

Imaš modele, ki imajo po 200 stanovanj v Lj. Ko bi le moji predniki, kupili kaj enot po Jazbinšku 11k DEM. porka ej, še za oni certifikat so jih nagnili jaoo...

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Nonsense. Jaz bi rad stanovanje na morju (pri nas), eno v mestu, hiso pa imam.
In nek apy, ki bi dal 2000 mesecno, da lahko gres nekam in ni treba stiskat in gledat na cente.
Sicer pa vprasanje glede teh apy % , kako bo s tem cez 20 let.


Ja saj to je problem... vi ne bi radi PENZIJE, vi bi radi luksuz lajf =) Tu pa je pol računica drugačna, jaz bi pa rad to, da me noben nadrejeni več ne drka in da lahko grem na kolo, pa da mam za normalno prehrano in čimmanj stresa...

Nimam potrebe po jahtah in parcelah na morju =) pa kaviarju.


Revni penzijonist si se vedno lahko, ne vem zakaj bi to postal v zgodnjih 40-ih.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodi ::

Prebranac je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Taka rast cen ni vzdržna, mladi si več ne bodo morali kupit stanovanja, če bomo šli po tej poti vidim samo eno možnost, državljanska vojna, ker kaj lahko izgubi ta, ki že itak nič nima...


Štrik raje. Ne bi želel biti v slumih in se boriti za življenje vsak dan.


Jah kaj pa mislis da caka srednji sloj? Cepljenje na vsak mesec pa ubogljivost in prodana miselnost naj bodo srecni da lahko rentajo flat in avto.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

Pismo, sploh ni več etično imeti otrok in jih obsoditi na hlapčevanje, delaš, da živiš, živiš, da delaš. plače pa stagnirajo, delodajalci hočejo gor poknit, ko kdo predlaga par posto dviga. Mi smo manj vredni, ko en pleh al pa les, vse je šlo gor po 100% in več...

Da bi tisti keš, ki sem ga neprostovoljno zagonil v pokojninsko blagajno, deval v kripto, bi ehh, bolje niti ne študirat...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Blue30 je izjavil:

Nonsense. Jaz bi rad stanovanje na morju (pri nas), eno v mestu, hiso pa imam.
In nek apy, ki bi dal 2000 mesecno, da lahko gres nekam in ni treba stiskat in gledat na cente.
Sicer pa vprasanje glede teh apy % , kako bo s tem cez 20 let.


Ja saj to je problem... vi ne bi radi PENZIJE, vi bi radi luksuz lajf =) Tu pa je pol računica drugačna, jaz bi pa rad to, da me noben nadrejeni več ne drka in da lahko grem na kolo, pa da mam za normalno prehrano in čimmanj stresa...

Nimam potrebe po jahtah in parcelah na morju =) pa kaviarju.


Revni penzijonist si se vedno lahko, ne vem zakaj bi to postal v zgodnjih 40-ih.



Zato ker bi bil dejansko bogat... manj stresa predčasno, pomeni manj zdr. težav kasneje, itd itd itd... zakaj misliš da folk ima zdr. težave, zaradi stresnega lajfa... če ga umiriš prej, boš dalj časa zdrav =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blue30 ::

se malo, pa bomo Svica. 3 generacije placujejo kredit za stanovanje.

Jagdpanter ::

Blue30 je izjavil:

se malo, pa bomo Svica. 3 generacije placujejo kredit za stanovanje.


Cene Švicarske, plače balkanske...

IgorCardanof ::

Ravno to ane. 9% apy na usdcju, pa nevem kaksne stvari. Ko bodo razmere na trgu slabse, pozabite na vse to.

APY bojo konkretno padli in nakbrz bos lahko zelo vesel z 2-3%, ce se bo dalo kje dobit.

In 500k ravno to pravim. Inflacija je in bo ze hujsa. Ti bi moral pa teh 500k dobro okol obracat, da bi ohranil vrednost.

Tako da ja, pomoje pri 35letih pac 500k no dovolj za penzijo, pa tudi ce ze imas stanovanje in ne planiras nikoli vec iti iz drzave.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Portfolio ::

Fantje...vem da je že bilo velikokrat omenjeno, ampak ali sploh še katera borza podpira nakazilo iz TRR? Oz. če poenostavim, kam naložiti fiat z najmanj provizij?

Blue30 ::

Portfolio je izjavil:

Fantje...vem da je že bilo velikokrat omenjeno, ampak ali sploh še katera borza podpira nakazilo iz TRR? Oz. če poenostavim, kam naložiti fiat z najmanj provizij?

Bitstamp, Kraken, Coinbase

kuntek ::

Blue30 je izjavil:

Portfolio je izjavil:

Fantje...vem da je že bilo velikokrat omenjeno, ampak ali sploh še katera borza podpira nakazilo iz TRR? Oz. če poenostavim, kam naložiti fiat z najmanj provizij?

Bitstamp, Kraken, Coinbase


Crypto.com podpira in nimajo nobene provizije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Ravno to ane. 9% apy na usdcju, pa nevem kaksne stvari. Ko bodo razmere na trgu slabse, pozabite na vse to.

APY bojo konkretno padli in nakbrz bos lahko zelo vesel z 2-3%, ce se bo dalo kje dobit.

In 500k ravno to pravim. Inflacija je in bo ze hujsa. Ti bi moral pa teh 500k dobro okol obracat, da bi ohranil vrednost.

Tako da ja, pomoje pri 35letih pac 500k no dovolj za penzijo, pa tudi ce ze imas stanovanje in ne planiras nikoli vec iti iz drzave.




Poglej če kombinacija crypto + delnice + stanovanje ni dovolj potem bo 99,999999% folka revežev še 100x hujših od nekoga ki ima danes 500k... torej bom spet bogataš med vsemi =)

Sicer pa če mi kdo da 500k mu pokažem kak osem v 5 letih v svoje zamišljeni penziji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
938 / 1452
»»