» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
778 / 1453
»»

IgorCardanof ::

Kripto je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Stavim, da bo Kripto tudi pri 65k govoril Kokos se maje in dead cat bounce.

:D

Moras mal vidt kaj se dogaja v svetu in hitro ugotovis da kripto ne more it dol sploh.


To je pa res...kripto sploh ne more iti dol. Smo videli... BTC
Pod 50k ne more
Pod 46k ne mote
Pod 40k ne more
Pod 35k ne more
Pod 30k ne more
...
Ne more, institucije ne dovolijo...


Tako je: Kokos se maje pri 39k, kokos se maje pri 42k, striže se ovce pri 45k, zagotovo gremo dol pri 48k, pri 50k je konec, kokos se maje pri 52k, kokos se maje in ti bo padel na glavo pri 57k, danes smo pri 58k. Nadaljuj prosim.

Maja je bila situacija tudi čisto druga. Sedaj ko je pa FED najavil, da bo naprintal toliko dolarjev, da bo čisto vsak na svetu milijonar, potem pa je seveda smiselno iskat alternative, kam parkirat svoj fiat. Mogoče v valuto, ki ima potencial in temelje, da postane nekaj resnega v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

WRC555 ::

Motion je izjavil:

Tud VET zna kmalu pumpnit do ATH.


Aja, po čem sklepaš?

Imam kar nekaj tega na lagerju.

mAXTER ::

Eno vprašanje glede Bitstampa...meni je na mail zadnjič priletelo obvestilo o posodobitvi mojih informacij za profil na Bitstampu. Potem ko sem se logiral sem opazil da so tam dodane neke ekstra težnje za verifikacijo in sicer:

Source of crypto
Source of funds

Sedaj me zanima ali je to potrebno oz zahtevano izpolniti za nakazila crypta iz drugih menjalnic ali je bolj mišljeno kot splošna zadeva ki se tretira od države do države (pri nas tega ne zahtevajo, na Nizozemskem recimo pa da)

 SLIKA

SLIKA

Apartcik ::

mAXTER je izjavil:

Eno vprašanje glede Bitstampa...meni je na mail zadnjič priletelo obvestilo o posodobitvi mojih informacij za profil na Bitstampu. Potem ko sem se logiral sem opazil da so tam dodane neke ekstra težnje za verifikacijo in sicer:

Source of crypto
Source of funds

Sedaj me zanima ali je to potrebno oz zahtevano izpolniti za nakazila crypta iz drugih menjalnic ali je bolj mišljeno kot splošna zadeva ki se tretira od države do države (pri nas tega ne zahtevajo, na Nizozemskem recimo pa da)

 SLIKA

SLIKA



Sem dobil isto opozorilo, vprašal nazaj kaj naj to pomeni in njihov odgovor je bil nekako v stilu, da to lahko po želji vpišeš, ni pa nujno!
Kar je zelo čuden odgovor, ampak zaenkrat tega ne mislim posredovati. Tudi ne vem od kje jim osnova, da lahko zahtevajo takšne podatke? Tega od mene niti banka ne zahteva.

mAXTER ::

Aha super, hvala za informacijo. Ne bi se rad znajdel v položaju ko prenesem kripto iz druge menjalnice, pa mi slučajno zaradi neizpolnjevanja tega dela verifikacije zablokirajo trgovanje z njimi in posledično izplačilo na TRR.

Se pa strinjam da je tole kr bravurozno zahtevat take informacije...plačilna lista, izpis prometa na drugi kripto menjalnici itd 8-O

IgorCardanof ::

kow ::

Rusi hordajo zlato in bitkojne, hehe.

ViperR ::

mAXTER je izjavil:

Aha super, hvala za informacijo. Ne bi se rad znajdel v položaju ko prenesem kripto iz druge menjalnice, pa mi slučajno zaradi neizpolnjevanja tega dela verifikacije zablokirajo trgovanje z njimi in posledično izplačilo na TRR.

Se pa strinjam da je tole kr bravurozno zahtevat take informacije...plačilna lista, izpis prometa na drugi kripto menjalnici itd 8-O


Ja, a niso take informacije zahtevane za leverage trejdanje z delnicami pri vecjih zneskih? Se mi zdi pol nekak smiselno za vecje playerje, da take procedure opravijo tudi za kripto.

miroB ::

V ponedeljek bi naj Evegrande objavil stečaj. Kako pa mislite, da bo to, če so govorice resnične, vplivalo na crypto market...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miroB ()

Apartcik ::

miroB je izjavil:

V ponedeljek bi naj Evegrande objavil stečaj. Kako pa mislite, da bo to, če so govorice resnične, vplivalo na crypto market...?


Če bi zelo enostavno razmišljal, bi rekel, da bo šlo navzgor? Delnice bodo padle, vlagatelji bodo zatočišče iskali v alternativah! Če pa kakega ekonomista vprašaš, bo dizertacijo iz tega naredu :)

energetik ::

Če bodo delnice padle, jih bodo vsaj ta veliki pokupili, torej bo odboj. Vsaj kitajske delnice padajo že pol leta, torej tisto je šlo že vse v druge naložbe.
PS: nisem ekonomist, samo na glas razmišljam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

A. Smith ::

2007-08 je bil [na delniških trgih] tudi BTFD režim in kupovanje padcev, pa odboji. Dokler enkrat odboja kratko malo ni bilo. Samo še bottomless pit.

Se spomnim komentarjev po forumih 2008: "Jah nič. Bo treba kopuljico nabavit, pa škatlo semen, ker kaj drugega naslednjih nekaj let ne bo raslo..."
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

IL_DIAVOLO ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.centric.com/

$CNS

https://www.protonchain.com/

$XPR

Very early.


Torej $CNS.

Citiram:

Is @CentricRise an unlimited supply?
No. It's a sustainable supply...
Centric Rise $CNR is deflationary and yields more $CNS every hour.
#CENTRICSWAP $CNS is the on board and off board token of the Centric Economy and is minted by users when they convert their $CNR to $CNS.


Torej, CNS kupis na pancake, ustvariš web wallet(samo 2FA rabis, nobenega seed phrase), pošlješ v to denarnico(centric wallet) in zamenjaš za CNR, s katerim pobiras yield vsako uro. Cnr profite kasneje zamenjaš za CNS.

Zdaj se pa par besed o kovancu proton aka $XPR. Ima 4k tps, zastonj transakcije, svoj ekosistem, unikaten address brez dolgih crev aka @slotechkripto. Tudi stakeas lahko z 80% apy.

Jaz ne bi preveč cakal ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

strawman ::

energetik je izjavil:

Če bodo delnice padle, jih bodo vsaj ta veliki pokupili, torej bo odboj. Vsaj kitajske delnice padajo že pol leta, torej tisto je šlo že vse v druge naložbe.
PS: nisem ekonomist, samo na glas razmišljam


Delniški trg ni kripto trg, kjer degenerates kupujejo vsak dip.
Kripto se šteje pod high-risk naložbe, tako da bo to prva stvar, ki jo bojo veliki igralci prodajali. Sploh če so z njim trenutno v plusu 20-50%.

kow ::

Slise se awesome. Leveraged kiti nam (stupid retail) bodo prodali poceni.

Kitajska gradbeni sektor je peaknil drgac. Delez v BDP-ju bo neizbezno padel. Zdej se pa recimo vprasajte kaksen delez porabe jekla vzame gradbenistvo ipd.

Anyway... lepo, da se je eter zbudil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Senior Dev ::

Nepremičnine:kripto:fiat razmerje 80:20:0
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

IL_DIAVOLO ::



Not buying? Kk :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IL_DIAVOLO ::

Morda še presale gaming ekosistema, ki bo povezoval ves gamefi, ki bo v tem bullu imo še precej big.

https://dexioprotocol.com/
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

spegli ::

Upam na 60k btc.

IgorCardanof ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Not buying? Kk :))


Si drugače tudi v OHM in TIME ponzijih? OHM ima letni donos 7000%, TIME pa trenutno 52000%.

spegli ::

Če bo trg napačen, Ivan Simić vrne.

vaščan ::

Eth fajn pleza sam pomoje ma za dva dni dost pri 3900 mu bo zmanjkal sape. Mogoče za vikend

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

globoko grlo ::

Ok folk, kam nej vržem par jurjev?

V polka spinoffe, safepal al kj tretjega? :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Lennzi ::

Apartcik je izjavil:

miroB je izjavil:

V ponedeljek bi naj Evegrande objavil stečaj. Kako pa mislite, da bo to, če so govorice resnične, vplivalo na crypto market...?


Če bi zelo enostavno razmišljal, bi rekel, da bo šlo navzgor? Delnice bodo padle, vlagatelji bodo zatočišče iskali v alternativah! Če pa kakega ekonomista vprašaš, bo dizertacijo iz tega naredu :)

Verjamem, da je to sarkazem. Ker če resno misliš to kar si napisal....
Ko bo delniški trg začel padat, bo kripto padel 10x bolj.

IgorCardanof ::

Lennzi je izjavil:

Apartcik je izjavil:

miroB je izjavil:

V ponedeljek bi naj Evegrande objavil stečaj. Kako pa mislite, da bo to, če so govorice resnične, vplivalo na crypto market...?


Če bi zelo enostavno razmišljal, bi rekel, da bo šlo navzgor? Delnice bodo padle, vlagatelji bodo zatočišče iskali v alternativah! Če pa kakega ekonomista vprašaš, bo dizertacijo iz tega naredu :)

Verjamem, da je to sarkazem. Ker če resno misliš to kar si napisal....
Ko bo delniški trg začel padat, bo kripto padel 10x bolj.


Idealna situacija kolikor pač lahko iz trenutne izvlečemo je to, da kolapsira celoten sistem kompletno, potem pa začnemo na novo s pravim denarjem, na katerega države in elita nimajo vpliva. Ziher pa ja, ko se bo vsulo, se bo vsulo vse. Tudi kripto in to še toliko bolj.

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BorutO ::

Šiba se lepo drži, sem misli, da bo tako hitro, kot je šla na štiri ničle, tako hitro padla tudi nazaj na 5 ničel. Manj bo ničel, bolj bom vesel. Vsaj ena, da še pade, pa se lahko kredita za eno oring hišo rešim. :)

kow ::

Smo blizu kripto market cap ATH. Se ene 50 milijard.

vaščan ::

Btc ima na dnevnem malo lufta še prav veliko pa ne ta teden se bo pomoje zaključil okrog 60k potem bo šel pa na dnevnem grafu mal rsi resetirat pod 53k ga ne vidim se pravi drug teden bodo po moji teoriji alti ujel btc in večina se jih bo približala ath ali celo presegla. Na tedenskem grafu pa btc šele začenja run. Glede na BOL se bo enkrat moral pomaknit malo na notranjo stran pasa ampak tole res kaže da gre v parih mesecih čez 100k.

IgorCardanof ::

Kripto, prosim povej nam kako je zdaj al zares konec in da se nas strize v kriptu mapak se nas ne strize v resnicnem zivljenju z 10% letno inflacijo. Lp zaskrbljeni drzavljan

Kripto ::

IgorCardanof je izjavil:

Kripto, prosim povej nam kako je zdaj al zares konec in da se nas strize v kriptu mapak se nas ne strize v resnicnem zivljenju z 10% letno inflacijo. Lp zaskrbljeni drzavljan



Situacija je danes popolnoma drugačna, BTC samo še raste, padel ne bo nikoli več, samo še gor, vse prodaj, mamino stanovanje v katerem živiš, kolo, vzemi kredit, maksimalni limit in go all in 😂

Money is mindset!

Ben Dover ::

Dost denarja mam

vaščan ::

Kripto a pa maš kaj noter trenutno.?

Ben Dover ::

vaščan je izjavil:

Kripto a pa maš kaj noter trenutno.?


Ima, buttplug.

Se opravičujem napačna tema, opsala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

IgorCardanof ::

Kripto je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kripto, prosim povej nam kako je zdaj al zares konec in da se nas strize v kriptu mapak se nas ne strize v resnicnem zivljenju z 10% letno inflacijo. Lp zaskrbljeni drzavljan



Situacija je danes popolnoma drugačna, BTC samo še raste, padel ne bo nikoli več, samo še gor, vse prodaj, mamino stanovanje v katerem živiš, kolo, vzemi kredit, maksimalni limit in go all in 😂


Vse je vredu. Sem se celotno pomlad + polovico poletja strinjal s tabo. Samo sem pa zdaj dojel, da si ti tisti, ki pravi, da gre to samo na 0 in to govoriš skoz, ne glede na to kaj se dogaja, jz pa se trudim razumet market in predvidet kam bo šel naprej.

vaščan ::

Jaz sem vprašal zato ker najbolj boli tiste ki so v stableconih in čakajo entry čakajo čakajo potem bo pa kupil pri 300k čez pol leta. Pogledal qbit x6 od nakupa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Kripto ::

IgorCardanof je izjavil:

Kripto je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kripto, prosim povej nam kako je zdaj al zares konec in da se nas strize v kriptu mapak se nas ne strize v resnicnem zivljenju z 10% letno inflacijo. Lp zaskrbljeni drzavljan



Situacija je danes popolnoma drugačna, BTC samo še raste, padel ne bo nikoli več, samo še gor, vse prodaj, mamino stanovanje v katerem živiš, kolo, vzemi kredit, maksimalni limit in go all in 😂


Vse je vredu. Sem se celotno pomlad + polovico poletja strinjal s tabo. Samo sem pa zdaj dojel, da si ti tisti, ki pravi, da gre to samo na 0 in to govoriš skoz, ne glede na to kaj se dogaja, jz pa se trudim razumet market in predvidet kam bo šel naprej.



Ne trosi izmišljotine. Te mamica ni naučila, da ni lepo lagati? 😀 Najdi mi moj komentar kjer sem napisal, da bo šlo vse na 0. Dve možnosti sta ali narobe dojemaš ali pa lažeš? Napisal sem, da bo poleti razprodaja, kaj pomeni razprodaja? Zame to pomeni 50-70% discount kar se je tudi zgodilo od 64k na 27k je kar lep discount. Napovedoval sem, da bi lahko šel do 20k. Pač ni šel.
Kar se tiče ostalih sem napisal, da bo 99% na dolgi rok izginilo, odmrlo... Je težko dojeti kaj pomeni dolgi rok? Očitno je 😂

Money is mindset!

Malidelničar ::

A ima kdo od vas Trumpcoin?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IgorCardanof ::

Je kdo izmed vas tehnicarjev na grafih videl, da bo NuCypher naredil x8 v 10ih urah?

Neon87 ::

IgorCardanof je izjavil:

Je kdo izmed vas tehnicarjev na grafih videl, da bo NuCypher naredil x8 v 10ih urah?

Hotel kupit na coinlist.co v presale, tako kot mino, pa seveda nisem prišel zraven... ;((

tommorrow ::

Tisti, ki držite Harmony ONE, kako vam je kaj všeč Apple pay na roadmapu, pa Bitcoin bridge in 20% fixed income. Če se ne motim tudi Polygon bridge po novem. Kaj pričakujete od teh zadev za ceno?

Bobr123 ::

tommorrow je izjavil:

Tisti, ki držite Harmony ONE, kako vam je kaj všeč Apple pay na roadmapu, pa Bitcoin bridge in 20% fixed income. Če se ne motim tudi Polygon bridge po novem. Kaj pričakujete od teh zadev za ceno?


Krepka 6-mestna cifra ONE tukaj (staked). Vstopal sem med 5 in 10 centi. 20% fixed incoma bo samo za prvih milijon walletu če se ne motim, reward pa ne bo v ONE (Terra naveza). Apple pay, mislim, da bo omogočal samo nakup kripta, ne pa tudi porabo le tega na POS terminalih (niso se še zjasnili). Mogoče bodo tej milestonesi temporary dvignili ceno. Vsekakor pa mislim, da bo na dolgi rok šla še precej gor. 1s finality se pričakuje konec Q1 2022, že sedaj pa ga imamo 2s in fee v tisočinkah centa. V kolikor bo transakcij dovolj, pa bo ONE postal tudi deflatoren.

IgorCardanof ::

Jaz imam okoli 1000 ONE stejkanih in mislim, da ima lepo prihodnost. Ne prodajam pred 1$ na ONE

tommorrow ::

Hvala vama. Kaj pa govorice o Coinbase listing, mislita, da je kaj na tem? To pa po moje še ne bo, kaj pa vem, enkrat pa ja. Drugače pa komaj dohajam, kaj se vse dogaja pri njih.

Bobr123 ::

tommorrow je izjavil:

Hvala vama. Kaj pa govorice o Coinbase listing, mislita, da je kaj na tem? To pa po moje še ne bo, kaj pa vem, enkrat pa ja. Drugače pa komaj dohajam, kaj se vse dogaja pri njih.


Govori se, da si je Coinbase ogledoval ONE že 2019 in da ga je takrat odvrnila ne dovolj velika decentraliziranost (beri: Binance, konkurenca Coinbase, je holdal in stejkal 500+ milijonov tokenov). Poleti je Binance svoje tokene unstejkal in premaknil v cold wallet. Če in kdaj se bo zgodil listing na Coinbase nihče ne ve, je pa ta poteza Binancea nekoliko približala zadevo.

amacar ::

Neon87 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Je kdo izmed vas tehnicarjev na grafih videl, da bo NuCypher naredil x8 v 10ih urah?

Hotel kupit na coinlist.co v presale, tako kot mino, pa seveda nisem prišel zraven... ;((

Ne nabijaj, ni bilo presalea na coinlistu, samo warlock, kjer si lockal eth, da si nastejkal nucypher, torej free airdrop. Sam sem ga prodal pri 0.3$ :)) bravo js.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

IgorCardanof ::

Kokos se maje, strize se ovce, dead cat bounce. 20k next. To gre na nulo. 10% letne inflacije v fiatu je zakon.

FireSnack ::

Trenutno mam 100% dnara v kriptu in sem na vlaku do penzije.

tommorrow ::

Bobr123 je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Hvala vama. Kaj pa govorice o Coinbase listing, mislita, da je kaj na tem? To pa po moje še ne bo, kaj pa vem, enkrat pa ja. Drugače pa komaj dohajam, kaj se vse dogaja pri njih.


Govori se, da si je Coinbase ogledoval ONE že 2019 in da ga je takrat odvrnila ne dovolj velika decentraliziranost (beri: Binance, konkurenca Coinbase, je holdal in stejkal 500+ milijonov tokenov). Poleti je Binance svoje tokene unstejkal in premaknil v cold wallet. Če in kdaj se bo zgodil listing na Coinbase nihče ne ve, je pa ta poteza Binancea nekoliko približala zadevo.


Hvala.

IL_DIAVOLO ::

FireSnack je izjavil:

Trenutno mam 100% dnara v kriptu in sem na vlaku do penzije.


Samo biti zraven ne bo dovolj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
778 / 1453
»»