» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
754 / 1490
»»

vaščan ::

Evergrande nebo šel kar čez noč stran. Kako bo to še vplivalo na cripto bmo vidl. Pri cripto mene druga reč skrbi če enkrat usdt balon poči bo trg tud vsekal dol. Usdt je slabo krit za njem pa stojijo večinoma barabe in goljufi. Za zdravje cripta v prihodnosti se bo moralo enkrat ta usdt scam spucat ampak nebo pa lepo.

LeQuack ::

Zakaj pa je slabo če gre dol, 1 bitcoin je še vedno 1 bitcoin. To je važno samo ta tistega ki mešetari z drugimi lesser valutami.
Quack !

energetik ::

Nekako nerazumem, kaj naj bi pok USDT povzročil, če imaš takrat sredstva v BTC. Saj BTC ni krit z USDTji, ampak ima svojo vrednost, glede na ponudbo/povpraševanje. Tako kot jo ima zlato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

FireSnake ::

Korekcija ni bila tako huda, gre že navzgor.

Sicer jaz držim na dolgi rok tako, da meni je tako ali tako vseeno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SumTingWong ::

Hm, kaj pa če imaš Binance kartico (ali pa od katere druge menjalnice)? Kako bodo pa potem gledali 15k€ letno neobdavčeno?

ManDriver ::

energetik je izjavil:

Nekako nerazumem, kaj naj bi pok USDT povzročil, če imaš takrat sredstva v BTC. Saj BTC ni krit z USDTji, ampak ima svojo vrednost, glede na ponudbo/povpraševanje. Tako kot jo ima zlato.

Velik del nakupov BTC se je izvedlo oz. se verjetno še vedno izvaja z neustrezno kritim USDT (ki ni 1:1 z USD). Posredno se bo sesutje USDT poznalo tudi na vrednosti BTC.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zgodovina sprememb…

vaščan ::

Btc se kupuje s usdt. Če se uradno dokaže da se usdt printa brez kritja si kupoval btc s valuto ki ni vredna nič ali 1000x manj kot bi morala bit torej se posledično razvrednoti tudi btc. Vsaj pomoje

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Motion ()

vaščan ::

Še to evergrande so spasili dali so jim nekaj milijard da bodo začasno lahko poplačali par stvar in so kao obljubili da bodo povrnili ta denar. Sam to je joke oni imajo še vedno okrog 300miljard dolga plus teh recimo 20ki jim jih je dala država.
Zdej so vsi kr srečni in trgi gredo gor. Svet je mal čudn res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Motion ::



Tu malo razloži problem USDT in Evergrande. Sam nič ni dokazano, so samo špekulacije če ima USDT določen delež krit z vrednostnimi papirji brez kritja ki jih je izdal Evergrande.
Drgač pa sej tudi USDC, BUSD nima tako trdnega kritja kot nekateri tu mislijo. Če bo pršlo do epskega poka potem pomeje bodo vsi imeli probleme.

DePalmo ::

Jaz vedno uporabljam USDT. OK, ni 100% pokrit, ampak a je sploh katera xUSDx valuta? Kdo jo krije? Kdo nakaže sredstva, ko jaz kupim za 1k USDT z evri?
In kaj pomeni če se pokaže da ni 100% kritja? Mislim, kaj pomeni za nas vlagatelje, ki smo že kupili kovance in jih že imamo, s pomočjo USDT? Ker kar se mene tiče, sem dal EUR in dobil USDT, nato sem dal USDT da sem dobil X kovanec. Torej sem ga pošteno plačal, mahinacije v ozadju pa vedno bodo. In kako ne, kdo se bi lahko uprl takim vsotam denarja?

USDT pa uporabljam ker ga poznajo vsi, razni BUSD, USDC, UST itd. so zame neke "nove" izpeljanke, katerih ne podpirajo vse borze in se mi ne da ugotavljat kje je kaj podprto in nato pretvarjat samo zato, da nebo USDT in seveda izgubljat na provizijah.

kow ::

Za USDT je vseeno kaj je odzadi. Konceptualno zadeva namenoma ni transparentna, kar pomeni da avtomaticno ni zaupanja vredna. Zakaj bi uporabnik/potrosnik trosil cas in raziskoval nekaj kar je nalasc tako designirano. Imas boljse stablecoine, ki imajo dovolj veliko likvidnost.

oracle ::

vaščan je izjavil:

Btc se kupuje s usdt. Če se uradno dokaže da se usdt printa brez kritja si kupoval btc s valuto ki ni vredna nič ali 1000x manj kot bi morala bit torej se posledično razvrednoti tudi btc. Vsaj pomoje

Zanimivo, v 7 letih moje kripto zgodbe se nisem niti enkrat dotaknil USDT. Oprosti, ker nisem upošteval tvojih pravil.

Sicer pa miselni eksperiment: če se hipotetično čez noč izkaže, da so vsi stablecoini scam (že to je nerealen scenarij, če že, bo padel samo en naenkrat in bodo ljudje hoteli pretopiti vse v drugega). Katera ne-stabilna kriptovaluta, je najbolj stabilna, kredibilna, splošno dostopna in jo boš skušal kupiti s svojimi propadajočimi USDTji? In ko jo bodo skušali kupiti vsi, bo šla cena... dol? Zanimiva teorija.

Motion ::

DePalmo je izjavil:

Jaz vedno uporabljam USDT. OK, ni 100% pokrit, ampak a je sploh katera xUSDx valuta? Kdo jo krije? Kdo nakaže sredstva, ko jaz kupim za 1k USDT z evri?
In kaj pomeni če se pokaže da ni 100% kritja? Mislim, kaj pomeni za nas vlagatelje, ki smo že kupili kovance in jih že imamo, s pomočjo USDT? Ker kar se mene tiče, sem dal EUR in dobil USDT, nato sem dal USDT da sem dobil X kovanec. Torej sem ga pošteno plačal, mahinacije v ozadju pa vedno bodo. In kako ne, kdo se bi lahko uprl takim vsotam denarja?

USDT pa uporabljam ker ga poznajo vsi, razni BUSD, USDC, UST itd. so zame neke "nove" izpeljanke, katerih ne podpirajo vse borze in se mi ne da ugotavljat kje je kaj podprto in nato pretvarjat samo zato, da nebo USDT in seveda izgubljat na provizijah.


Na binancah se ti bolj splača uporabljat BUSD že zaradi Feejev ki jih ni

oracle ::

Motion je izjavil:


Na binancah se ti bolj splača uporabljat BUSD že zaradi Feejev ki jih ni

So feeji.

deco16 ::

Ni feejev če je limit order.

Vice ::

energetik je izjavil:

Nekako nerazumem, kaj naj bi pok USDT povzročil, če imaš takrat sredstva v BTC. Saj BTC ni krit z USDTji, ampak ima svojo vrednost, glede na ponudbo/povpraševanje. Tako kot jo ima zlato.


Glede na to da ima samo 3% kritja v USD obstaja potencialna možnost, da čez noč izpuhti cca. 50B dolarjev, kar pomeni, da bi lahko samo zaradi tega kovanca prišlo do cca. 60% padca vrednosti vseh kovancev. Ker pa je v ozadju potrebno upoštevati še psihološki vpiv vlagateljev, druge isto namenske valute, ipd. faktorje pa je skoraj nemogoče oceniti kaj bi se zgodilo. Tukaj ni regulative, države, bank itd... ki bi kot v primeru Evergrande zaradi "too big to fail" pomagale obdržati USDT.

vaščan ::

Ja samo enkrat se bo to moralo zgodit če hoče cripto postat čist zaresen trg. Malo si zatiskajo oči Samo nevem kdo bo ljudem zamenjal usdt v karkoli če se zve da zadeva nima kritja. Mogoče upajo na počasen propad usdt na način da počasi folk spoka dol s te valute.

memer ::

Še dobro, da jim noben ne pove, da Evro in Dolar že več desetletij nista krita. V zadnjih letih se je pa ta procent zmanjšal v promile.

Vice ::

memer je izjavil:

Še dobro, da jim noben ne pove, da Evro in Dolar že več desetletij nista krita. V zadnjih letih se je pa ta procent zmanjšal v promile.


Tudi če nebi imela nič kritja za njimi stoji(jo) država(e), ki bo vzela narodu... zato da ne propade.

GupeM ::

Motion je izjavil:

gre lahko gor dol ali počes, :)).

Daj drugič malo bolj specifično, ker tole ni nič. Moja napoved:

Lahko gre počasi gor, hitro gor, malo gor ali veliko gor. Lahko gre tudi počasi dol, hitro dol, malo dol ali veliko dol. Lahko gre tudi malo gor in malo dol v vseh možnih kombinacijah počasi/hitro/veliko/malo. Počez ne gre nikoli, ker so nihanja stalna.

Vice ::

vaščan je izjavil:

Ja samo enkrat se bo to moralo zgodit če hoče cripto postat čist zaresen trg. Malo si zatiskajo oči Samo nevem kdo bo ljudem zamenjal usdt v karkoli če se zve da zadeva nima kritja. Mogoče upajo na počasen propad usdt na način da počasi folk spoka dol s te valute.


Vsak takšen in drugačen dogodek je priložnost. ;)

PrimoZ_ ::

Jaz mislim da je bil tole samo dead cat bounce...

Motion ::

Vsaj do 45k ali 45.5k kjer je MA200 upam da pride potem pa res se zna odbit dol ker ni volumna kaj dosti.

IL_DIAVOLO ::

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz mislim da je bil tole samo dead cat bounce...


Pravijo tisti, ki niso kupili dipa :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DePalmo ::

In kateri stable coin se potem uporablja če USDT ni več primeren? Sicer še ne rabim stable coina, ga bom pa kmalu začel in me resno zanima kam se potem splača pretopit vse kovance da nato držiš denar med čakanjem.

strawman ::

Če bo šla predlagana kripto zakonodaja skozi boš pretopil v fiat.

Vice ::

DePalmo je izjavil:

In kateri stable coin se potem uporablja če USDT ni več primeren? Sicer še ne rabim stable coina, ga bom pa kmalu začel in me resno zanima kam se potem splača pretopit vse kovance da nato držiš denar med čakanjem.


Lahko tudi v EUR, itd...

lamborđini ::

SumTingWong je izjavil:

Hm, kaj pa če imaš Binance kartico (ali pa od katere druge menjalnice)? Kako bodo pa potem gledali 15k€ letno neobdavčeno?

Enostavno. Binance je CEX, oni imajo tvoje podatke katere lahko posredujejo FURsu in to je to.

memer ::

Vice je izjavil:

memer je izjavil:

Še dobro, da jim noben ne pove, da Evro in Dolar že več desetletij nista krita. V zadnjih letih se je pa ta procent zmanjšal v promile.


Tudi če nebi imela nič kritja za njimi stoji(jo) država(e), ki bo vzela narodu... zato da ne propade.


Že res. V kolikor se pa zgodi bankrun, je pa konec. Problem je tudi, ker je velika večina svetovnih valut krita na dolar. In 80 let nazaj, ko je bil dolar še vredu krit, je vse štimalo. Potem pa ko se je to končalo, pa ugotoviš, da vse skupaj stoji na ničemer in deluje izključno na zaupanje.
Je pa tudi res, da večje države dojemajo, kako šibek dejansko je dolar, in zmanjšujejo to, koliko so odvisni od njega.

vaščan ::

Velik ljudi se smeje salvadorju ko bo btc vreden 500k se nebodo več smejal. Glede usdt samo še to. Če vemo da je dolar nateg brez kritja in da se ga printa potem je usdt dvojni nateg.

vaščan ::

Se slišmo kaj drug teden. Sem mnenja da podna še nismo dosegli v septemberskem dropu. Vseeno upam da bom drug teden pozitivno presenečen upanje umre zadnje. Lep pozdrav

Vice ::

vaščan je izjavil:

Velik ljudi se smeje salvadorju ko bo btc vreden 500k se nebodo več smejal. Glede usdt samo še to. Če vemo da je dolar nateg brez kritja in da se ga printa potem je usdt dvojni nateg.


Načeloma iz neke prespektive je vse nateg. Edina razlika je v tem, da na eni strani imaš inflacijo, ki upočasni padec, na drugi pa je bolj kot ne prosti pad.

energetik ::

DePalmo je izjavil:

In kateri stable coin se potem uporablja če USDT ni več primeren? Sicer še ne rabim stable coina, ga bom pa kmalu začel in me resno zanima kam se potem splača pretopit vse kovance da nato držiš denar med čakanjem.
Zakaj za vraga bi sploh dal v stablecoin? Na Bitstamp itak vedno prodaš v prave USD ali EUR, na Binance imaš tudi EUR.
In še enkrat, jaz sem svoje BTCje nabavil direktno z EUR, kaj ima potem tukaj USDT?
Ja, morda bo iz psihološkega vidika ob padcu USDT ali celo USD Bitcoin hitro padel v vrednosti, ampak okrevanje bo V-oblike, saj bo ravno BTC nudil varno zatočišče. Zakaj bi kdo držal valuto, ki propada, čimprej bo skušal zamenjati v pravi denar (BTC, zlato). Ne vem, tako jaz vidim zadevo.

strawman ::

energetik je izjavil:

Zakaj za vraga bi sploh dal v stablecoin? Na Bitstamp itak vedno prodaš v prave USD ali EUR, na Binance imaš tudi EUR.


Odvisno od države. Povečini je kripto -> kripto neobdavčen dogodek, medtem ko je kripto -> fiat nekje obdavčen (tudi če je samo na menjalnici).

PrimoZ_ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz mislim da je bil tole samo dead cat bounce...


Pravijo tisti, ki niso kupili dipa :D


Nisem, ker verjamem da še nismo na dnu...
Bom počakal še nekaj dni.

Mato989 ::

DePalmo je izjavil:

In kateri stable coin se potem uporablja če USDT ni več primeren? Sicer še ne rabim stable coina, ga bom pa kmalu začel in me resno zanima kam se potem splača pretopit vse kovance da nato držiš denar med čakanjem.


USDC!

energetik je izjavil:

DePalmo je izjavil:

In kateri stable coin se potem uporablja če USDT ni več primeren? Sicer še ne rabim stable coina, ga bom pa kmalu začel in me resno zanima kam se potem splača pretopit vse kovance da nato držiš denar med čakanjem.
Zakaj za vraga bi sploh dal v stablecoin? Na Bitstamp itak vedno prodaš v prave USD ali EUR, na Binance imaš tudi EUR.
In še enkrat, jaz sem svoje BTCje nabavil direktno z EUR, kaj ima potem tukaj USDT?
Ja, morda bo iz psihološkega vidika ob padcu USDT ali celo USD Bitcoin hitro padel v vrednosti, ampak okrevanje bo V-oblike, saj bo ravno BTC nudil varno zatočišče. Zakaj bi kdo držal valuto, ki propada, čimprej bo skušal zamenjati v pravi denar (BTC, zlato). Ne vem, tako jaz vidim zadevo.



Ja, težava je da niam VSAK par FIAT menjave...

PrimoZ_ je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz mislim da je bil tole samo dead cat bounce...


Pravijo tisti, ki niso kupili dipa :D


Nisem, ker verjamem da še nismo na dnu...
Bom počakal še nekaj dni.



Samo čez nekaj dni boš v vsakem priemru mel narobe... če bo padlo, spet ne bo nujno na dnu, če bo pa zrastlo boš pa še dalj od podna =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

maldic ::

energetik je izjavil:

Nekako nerazumem, kaj naj bi pok USDT povzročil, če imaš takrat sredstva v BTC. Saj BTC ni krit z USDTji, ampak ima svojo vrednost, glede na ponudbo/povpraševanje. Tako kot jo ima zlato.

Fora je v tem, da se bitcoin delno ali pa morda tudi v vecji meri pumpa z nekaterimi stejbl kovanci, ki nimajo kritja, vsaj ne 100 procentnega kritja. To pomeni, da ce izgine en pomemben vir pumpanja bitcoina, potem verjetno ves, da je to lahko dost manj bullish.

memer je izjavil:

Še dobro, da jim noben ne pove, da Evro in Dolar že več desetletij nista krita. V zadnjih letih se je pa ta procent zmanjšal v promile.

ja res je, ampak printanje dolocenih stejbl kovancev za pumpanje kripta je bistveno vecji vpliv oziroma bolj pomemben, bolj vpliva na kripto trg, saj je printanje stejbl kovancev lahko namenjeno izkljucno pumpanju kripta, medtem ko printanje fiata se porazdeli na marsikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

maldic ::



priporocila kako prisparat 8 procentov v 30 letih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

Senior Dev ::

Verjetno danes prebijanje 45k in potem postopoma do novega leta čez 65k.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:


PrimoZ_ je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz mislim da je bil tole samo dead cat bounce...


Pravijo tisti, ki niso kupili dipa :D


Nisem, ker verjamem da še nismo na dnu...
Bom počakal še nekaj dni.



Samo čez nekaj dni boš v vsakem priemru mel narobe... če bo padlo, spet ne bo nujno na dnu, če bo pa zrastlo boš pa še dalj od podna =)


Sm imel in še imam buy orderje od $2600 usd navzdol za ETH.

PrihajaNodi ::

bravo primoz
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sloxl8 ::

energetik je izjavil:

DePalmo je izjavil:

In kateri stable coin se potem uporablja če USDT ni več primeren? Sicer še ne rabim stable coina, ga bom pa kmalu začel in me resno zanima kam se potem splača pretopit vse kovance da nato držiš denar med čakanjem.
Zakaj za vraga bi sploh dal v stablecoin? Na Bitstamp itak vedno prodaš v prave USD ali EUR, na Binance imaš tudi EUR.
In še enkrat, jaz sem svoje BTCje nabavil direktno z EUR, kaj ima potem tukaj USDT?
Ja, morda bo iz psihološkega vidika ob padcu USDT ali celo USD Bitcoin hitro padel v vrednosti, ampak okrevanje bo V-oblike, saj bo ravno BTC nudil varno zatočišče. Zakaj bi kdo držal valuto, ki propada, čimprej bo skušal zamenjati v pravi denar (BTC, zlato). Ne vem, tako jaz vidim zadevo.

A z Binance že lahko withdrawaš fiat?

Mato989 ::

maldic je izjavil:

energetik je izjavil:

Nekako nerazumem, kaj naj bi pok USDT povzročil, če imaš takrat sredstva v BTC. Saj BTC ni krit z USDTji, ampak ima svojo vrednost, glede na ponudbo/povpraševanje. Tako kot jo ima zlato.

Fora je v tem, da se bitcoin delno ali pa morda tudi v vecji meri pumpa z nekaterimi stejbl kovanci, ki nimajo kritja, vsaj ne 100 procentnega kritja. To pomeni, da ce izgine en pomemben vir pumpanja bitcoina, potem verjetno ves, da je to lahko dost manj bullish.

memer je izjavil:

Še dobro, da jim noben ne pove, da Evro in Dolar že več desetletij nista krita. V zadnjih letih se je pa ta procent zmanjšal v promile.

ja res je, ampak printanje dolocenih stejbl kovancev za pumpanje kripta je bistveno vecji vpliv oziroma bolj pomemben, bolj vpliva na kripto trg, saj je printanje stejbl kovancev lahko namenjeno izkljucno pumpanju kripta, medtem ko printanje fiata se porazdeli na marsikaj.


Samo se printanje FIATa dogaja v takih količinah nda verjetno na posamezni sektor vpliva bolj kot printanje stablov samo za pump btcja... in vedmi ni to kr brez kritja.. 2gi največji USDC ma večino krito kot večino je to nad 90%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maldic ::

Kaj je boljse imet? teter, usd, eur, chf? Ce prodate kripto? themarketsniper trdi, da ne prihajajo lepi casi za euro obmocje, kar se lahko tudi odraza na eur. Na grafu sem pogledal, je trend eur tak da zgublja proti chf. Chf pa ima v zadnjih letih trend navzgor tudi proti usd, zdaj trenutno pa chf sedi tocno na kratkorocni trendliniji. Drugac pa za dolgorocno ne priporoca nic od tega nastetega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

maldic ::

edit, mislil sem povedat, da dolgorocni tedenski trendliniji, je nad trendlinijo priblizno 0,5 do 1 procenta priblizno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

kiFni ::

Mato989 je izjavil:

Ni slabo... bo pa pomemben podatek če je 15k na leto fiksno ali "moving" Se pravi ali velja za to 1.1. do 31.12 ali velja da 1 leto po dvigu 15k ne morš 15k dvignit neobdavčeno.

Se pravi primer:

Če jaz dvignem 20.12. 2022 15k in pol 2.1.2023 15k ali je to ok ali moram čakat najmanj do 21.12.2023

Če sem prav razumel, je mislil davčno leto. Torej od 1.1. do 31. 12..
To bojo sprejel ker jim sede 10%, njim se ne da niti ne bojo plačeval profijev da jim zračuna vse transakcije, za 25%.
Moral jih boš sam, pa še to ti bojo verjel najbrž...
Tak davek bo začasno dokler OVN ne zalaufa, takrat bo pa vse razvidno kam si dal pa kok si ven dobil.
Mogoče še leto ali dve, pol bojo imel pa vsak cent pod kontrolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

spegli ::

45k pol pa dol imho. Šortam kle.

energetik ::

maldic je izjavil:

Kaj je boljse imet? teter, usd, eur, chf? Ce prodate kripto? themarketsniper trdi, da ne prihajajo lepi casi za euro obmocje, kar se lahko tudi odraza na eur. Na grafu sem pogledal, je trend eur tak da zgublja proti chf. Chf pa ima v zadnjih letih trend navzgor tudi proti usd, zdaj trenutno pa chf sedi tocno na kratkorocni trendliniji. Drugac pa za dolgorocno ne priporoca nic od tega nastetega.
Na Bitstamp imam ponavadi kar USD. Na Binance pa USDCje če je manjša količina kratkoročno, sicer pa dam v EUR. No ponavadi pogledam še graf EUR/USD in se glede na to odločim. Se da tudi tu kak % stisnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IL_DIAVOLO ::

spegli je izjavil:

45k pol pa dol imho. Šortam kle.


Nope.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
««
754 / 1490
»»