» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
747 / 1490
»»

Machete ::

Kašne profite? Si ziher, da nisi zamenjal teme s športnimi stavami? Kripto se akumulira in uporablja. Torej BUY BUY BUY. Za profite si najdi službo ali delnice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

oracle ::

TAA66 je izjavil:

Vsake toliko preberem po par strani te teme, objavljal pa do zdaj nisem še nikoli. No, imam vprašanje - mene pa zanima, kakšne strategije imate za pobiranje profitov v kripto? Jaz sem začel nekaj vlagati decembra lani in od takrat naprej bolj kot ne hodlam in dokupujem, tradeam nekaj malega, tudi prodajal nisem še kaj dosti oz. dajal v stablecoine. Nabralo se mi je zdaj toliko, da bi si postavil kakšno strategijo pobiranja profita, ker ne bi želel, da se en dan zbudim s pol lažjim portfoliem, pa ne vem natančno, kje se lotiti. Nekako še najbolje mi zveni ta varianta, da si določiš cene, pri katerih bi določen % nekega coina prodal in na koncu pustiš nekaj malega za moonbag, ampak kako prideš do teh cen? Ali se vam zdi bolje, da bi npr. prodal 5 % nekega kovanca za vsakih 20 %, ki jih naredi itd.? V vsakem primeru sem si pa določil par coinov, ki jih ne bi prodajal, ampak samo akumuliral. Kako imate vi te stvari zastavljene, če ni skrivnost? Sem pa izključno v spot in, kot se verjetno iz zapisa vidi, še čisti začetnik. Hvala za nasvete.

Prvi korak pri pobiranju dobička je bolj kot ne univerzalen: pobereš ven glavnico (svoj dejanski vložek).
Naslednji koraki so pa povsem vezani na tvojo toleranco tveganja. Tukaj ni univerzalnih nasvetov, vsak ima svoj način. Vseeno pa ti lahko dam en pomemben nasvet (človek se uči na lastnih napakah): če kupuješ eksotične kovance, to pomeni karkoli kar ni BTC ali ETH, kar pridno pobiraj dobičke. Sem imel lep kupček uspešnih altov in so šli vsi po vrsti na smetišče zgodovine, ko so medvedi razfukal sceno :)) Za nazaj gledano, tam kjer sem pobiral sproti, sem v profitu ali na nuli, ostalo pa velika izguba. S tem da definicija profita je rast v satošijih, ne v dolarjih.

LunaticF ::

INDC NanoDogecoin +150%, ko pride na CMC buyback 1M $, stejkanje, nagrade pa USDT, BTC, ADA, ETH in DOGE

https://indc.app/buy?ref=lunaticfringe...
malo ceneje.

NFA

DePalmo ::

Tudi sam se še učim umetnosti pobiranja profita, ampak je strah da bom nekaj zamudil trenutno še prevelik. Nato je pa tudi krivec požrešnost. Zakaj bi jemal ven določen delež, če pa lahko celota naredi več? In nato gledam graf kjer sem zamudil vrh (ali bližino) kako pada in pada in pada ...

Preden smo imeli korekcijo ETHja prejšnji teden, sem večer prej pomislil da je naredil veliko v zelo kratkem času in da bo verjetno padec. Če se bi upošteval, bi naslednji dan imel več ETHja, tako ga pa imam še vedno isto. Isto je bilo pri SOL ko je presegla 180 EUR. Sedaj pač čakam da bo ponovno ATH, vmes se pa učim druge modrosti, potrpežljivosti ;)

Je pa tudi res da grafov še ne znam brati in mi je še vedno uganka kako napovedati do kje bo zraslo oz. do kje bo padlo. Če bi to znal vsaj približno, bi bilo lažje, tako pa pač hodlam da mi naredijo konkretni profit. Trenutno imam cilj x3 na vložek in grem ven, nato pa čakam medveda in ponovni vstop. Pač se grem dolgoročno, za dnevno trgovanje nisem ker sem že izgubljal denar.

Imam še nekaj drugih, recimo bolj priznanih kovancev, katerih nič ne spremljam in ne mislim trgovati, dokler ne naredijo konkretnega profita. Ali pa izgubo in jih držim dolgoročno.

Tudi nekaj shitcoinov se je nabralo, tiste pač držim ker je izguba 3/4. Dobro da ni bilo večjega vložka.

endelin ::

Se bo usulo sedaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

martincek1 ::

Enkrat v naslednjem mesecu sigurno, ker v drugi polovici oktobra menda pridejo ven prvi kripto ETF in ni šans, da bodo whali kupovali na 45k+.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

 shiba/usd

shiba/usd



shiba/usd je se zmeraj v starem obmocju trejdanja med spodno in zgornjo vodoravno narisano mejo. Je prisla do prve meje zgoraj in tudi skoraj dosegla tudi drugo mejo. Potrebno je zakljucit sveco nad tem.

Likalnik ::

endelin je izjavil:

Se bo usulo sedaj?


trenutno je vse rdeče...ponavadi je tako za vikend...kdaj se priporoča vstop...v nedeljo?

Machete ::

Ja, po južni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

po južni si že prepozn...takoj zjutraj...predno greš scat je najbolj optimalno

TheMentor ::

Lahko vam povem iz izkušenj. Pobrati profit je najtežji del kripta. Read that again. Pobrati profit je najtežji del kripta. Veliko težje kot kupovat. Za par razredov težje. Tukaj mislim predvsem altov in ne btc in eth, ki na dolgi rok izgledata zelo dobro kljub večjim korekcijam. Predvsem pa je najtežje v kripto pobrati profit čim bližje nekega all time high in potem z USD čakati par mesecev ali celo leto, da spet kupuješ po res dobrih cenah. Imam kar nekaj uspešnih kolegov v kripto. Vsi smo pobrali profit v kriptu, vendar prav vsi smo pušnili leta 2018 vsaj 80% portfoila od all time high. Vsi bi bili že v penziji, če bi takrat prodali. Govorim ok 300k+ profita po glavi. Nekateri so imeli tudi 500k+. Vsi portfolioti so se zmnajšal do 2020 za 80 do 90%. Smo pa bili takrat vsi še novinci in zelenci. Risk managemnt, sell strategy. Nekaj najbolj pomemebnega v trejdanju. HOLD till death je mogoče trenutno res dobra stategija samo v btc in eth. Morda bo Cardano, Solana na tem seznamu v naslednjih letih tudi. Bomo videli. Trenutno ni veliko kovancev podrlo all time high iz 2017. Vsaj tisti, ki so bili pristoni tudi 2017.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

energetik ::

DePalmo je izjavil:

Tudi sam se še učim umetnosti pobiranja profita, ampak je strah da bom nekaj zamudil trenutno še prevelik. Nato je pa tudi krivec požrešnost. Zakaj bi jemal ven določen delež, če pa lahko celota naredi več? In nato gledam graf kjer sem zamudil vrh (ali bližino) kako pada in pada in pada ...

Preden smo imeli korekcijo ETHja prejšnji teden, sem večer prej pomislil da je naredil veliko v zelo kratkem času in da bo verjetno padec. Če se bi upošteval, bi naslednji dan imel več ETHja, tako ga pa imam še vedno isto. Isto je bilo pri SOL ko je presegla 180 EUR. Sedaj pač čakam da bo ponovno ATH, vmes se pa učim druge modrosti, potrpežljivosti ;)

Je pa tudi res da grafov še ne znam brati in mi je še vedno uganka kako napovedati do kje bo zraslo oz. do kje bo padlo. Če bi to znal vsaj približno, bi bilo lažje, tako pa pač hodlam da mi naredijo konkretni profit. Trenutno imam cilj x3 na vložek in grem ven, nato pa čakam medveda in ponovni vstop. Pač se grem dolgoročno, za dnevno trgovanje nisem ker sem že izgubljal denar.

Imam še nekaj drugih, recimo bolj priznanih kovancev, katerih nič ne spremljam in ne mislim trgovati, dokler ne naredijo konkretnega profita. Ali pa izgubo in jih držim dolgoročno.

Tudi nekaj shitcoinov se je nabralo, tiste pač držim ker je izguba 3/4. Dobro da ni bilo večjega vložka.
Ne vem zakaj bi ven pobiral. Vložil sem, kar ne bom pogrešal par desetletij ali nikoli. Ja pa res, da bom ven pobral vsaj vložek+inflacijo, ko/če bom pridelal nekje 3-5x, in s tem nabavil zlato. Oziroma zlato lahko kupim direktno z BTC. Sicer pa itak ne pobiraš, menjaš za USDC, in nato spet nazaj v BTC/ETH itd, ko so cene ugodne.

Likalnik je izjavil:

Se splaca sedaj v srebro vlozit...oziroma ga fizicno kupiti?....gledam 3kg za 2688€...je to ugodno?
Ja, počasi je že za nabavit, vendar počasi, po koščkih v naslednjih N-tednih. Imaš ugodno po 20 komadov 1 unčnih filharmonikov.
Drgač paladij je pa kar takoj za nabavit, je že precej na podnu.
Zlato mi pa deluje še zelo neodločeno, ali bo šlo kar naprej gor, ali bo prej padlo. Je pa res, da pri Ag, Pt in Pd plačaš precej davka zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

link_up ::

ja ne, dobicek je potrebno pobirati, drugace imas samo izgubo...

zlahtne kovine so nekaj povsem drugega...njih soncne nevihte ne dirajo...
In and Out

energetik ::

Je res, ko enkrat držiš v roki 1oz zlatega filharmonika, to daje precej peace of mind občutek. Tega ne sheka nihče, ne ECB, ne FED, niti EMP, hipernova ali sončni izbruh.
Samo običajen vlomilec :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PrimoZ_ ::

Ultimativni hranilnik vrednosti, zlato in zemlja.

Tudi par 10ha zemlje v hribih ni slabo. Ekološko pridelana hrana, lastna kurjava, eventuelno se del lahko tudi pozida.

ViperR ::

TheMentor je izjavil:

Lahko vam povem iz izkušenj. Pobrati profit je najtežji del kripta. Read that again. Pobrati profit je najtežji del kripta. Veliko težje kot kupovat. Za par razredov težje. Tukaj mislim predvsem altov in ne btc in eth, ki na dolgi rok izgledata zelo dobro kljub večjim korekcijam. Predvsem pa je najtežje v kripto pobrati profit čim bližje nekega all time high in potem z USD čakati par mesecev ali celo leto, da spet kupuješ po res dobrih cenah. Imam kar nekaj uspešnih kolegov v kripto. Vsi smo pobrali profit v kriptu, vendar prav vsi smo pušnili leta 2018 vsaj 80% portfoila od all time high. Vsi bi bili že v penziji, če bi takrat prodali. Govorim ok 300k+ profita po glavi. Nekateri so imeli tudi 500k+. Vsi portfolioti so se zmnajšal do 2020 za 80 do 90%. Smo pa bili takrat vsi še novinci in zelenci. Risk managemnt, sell strategy. Nekaj najbolj pomemebnega v trejdanju. HOLD till death je mogoče trenutno res dobra stategija samo v btc in eth. Morda bo Cardano, Solana na tem seznamu v naslednjih letih tudi. Bomo videli. Trenutno ni veliko kovancev podrlo all time high iz 2017. Vsaj tisti, ki so bili pristoni tudi 2017.


Lol no, kasne filozofije, risk management pa gemblanje s shitcoini ne gre skupi. Priznaj si, vsak shitcoin k kupis je cista spekulacija, da bo se vec bedakov to kuplo, in jim bos ti lahko svoje kovance prodal. Exit strategy je pa cist preprost, prodas preden balon poci. Eni pac majo sreco in prodajo proti vrhu, drugi pac ne. To sploh ni bistvo

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ultimativni hranilnik vrednosti, zlato in zemlja.

Tudi par 10ha zemlje v hribih ni slabo. Ekološko pridelana hrana, lastna kurjava, eventuelno se del lahko tudi pozida.
Zlato daš lahko v žep in pobegneš. Zemljo pa moraš braniti, sicer pridejo strici s kalašniki in ti jo vzamejo.
Seveda daš lahko v žep tudi cryptosteel, ampak tam se vedno sprašuješ, ali si res varno prepisal tistih 12 besed iz walleta.

TheMentor ::

ViperR je izjavil:

TheMentor je izjavil:

Lahko vam povem iz izkušenj. Pobrati profit je najtežji del kripta. Read that again. Pobrati profit je najtežji del kripta. Veliko težje kot kupovat. Za par razredov težje. Tukaj mislim predvsem altov in ne btc in eth, ki na dolgi rok izgledata zelo dobro kljub večjim korekcijam. Predvsem pa je najtežje v kripto pobrati profit čim bližje nekega all time high in potem z USD čakati par mesecev ali celo leto, da spet kupuješ po res dobrih cenah. Imam kar nekaj uspešnih kolegov v kripto. Vsi smo pobrali profit v kriptu, vendar prav vsi smo pušnili leta 2018 vsaj 80% portfoila od all time high. Vsi bi bili že v penziji, če bi takrat prodali. Govorim ok 300k+ profita po glavi. Nekateri so imeli tudi 500k+. Vsi portfolioti so se zmnajšal do 2020 za 80 do 90%. Smo pa bili takrat vsi še novinci in zelenci. Risk managemnt, sell strategy. Nekaj najbolj pomemebnega v trejdanju. HOLD till death je mogoče trenutno res dobra stategija samo v btc in eth. Morda bo Cardano, Solana na tem seznamu v naslednjih letih tudi. Bomo videli. Trenutno ni veliko kovancev podrlo all time high iz 2017. Vsaj tisti, ki so bili pristoni tudi 2017.


Lol no, kasne filozofije, risk management pa gemblanje s shitcoini ne gre skupi. Priznaj si, vsak shitcoin k kupis je cista spekulacija, da bo se vec bedakov to kuplo, in jim bos ti lahko svoje kovance prodal. Exit strategy je pa cist preprost, prodas preden balon poci. Eni pac majo sreco in prodajo proti vrhu, drugi pac ne. To sploh ni bistvo


Ni problem v shitcoinih. Leta 2017 je dejansko bilo nekaj icotov, ki so izgledali res dobri projekti za hodlanje več let. In naredili res booom, ko so prišli ven. Pa ni sedaj s temi proejkti nič od nič. O takih zadevah govorim ne o nekih shitcoinih, memcoinih. Špekulacija je pa vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

dvince ::

Kaj pravite, je za kupit solano nazaj?

PrihajaNodi ::

Zakaj pa mine ne bi kupil?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

dvince je izjavil:

Kaj pravite, je za kupit solano nazaj?
Počasi, še bo šla dol. Ali pa razdeli vložek na nekje 4 kose, z enim kupi zdaj, nato z vsakim še nekje z razmakom 1-2 dni.
No, jaz bom počakal, MACD kaže resen trend navzdol, ki se ne bo kar nenadoma obrnil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Bobr123 ::

dvince je izjavil:

Kaj pravite, je za kupit solano nazaj?


Dokler bo toliko centralizirana, da bo lahko mainnet nekaj ur offline, je ne taknem niti s palico. Imaš boljše geme, z enako rešitvijo, boljšim scalingom in enakim finalitijem (ki bo postal še 1x hitrejši). ONE

Senior Dev ::

Gravitoken (GRV) -- The Crypto token that can only go up!
https://medium.com/cryptozoa/gravitoken...

TO THE MOOOOOOOOOOOOOOON :))

https://coinmarketcap.com/currencies/gr...
https://www.coingecko.com/en/coins/grav...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

vaščan ::

dvince je izjavil:

Kaj pravite, je za kupit solano nazaj?

Če resno misliš kupit glej graf. Baje naj bi se v kanalu med 140 in 130 postrani premikala nekaj časa da se akumulira potem pa gor. Če pade iz tega kanala gre proti 100-125 dolarjem tisto bi bil pa že kar zanimiv nakup.

Hepanlol ::

Aquafriend je izjavil:

sem za foro kupil le za vzorec, cisto malo tistega tokena, samo da vidm, kako deluje. Takrat sem kupil, priblizno ob osmih zvecer, morda malo prej. V glavnem, opazil sem, da je dost manj kovancev, recimo da je samo tretjina tokenov, ki sem jih kupu takrat. Cena na grafu je od takrat sla za priblizno x2 gor. Kar sicer ni res, saj ce bi prodal, bi dobil priblizno 30 procentov vec. Ampak zraven bi mogu steti tudi fee ko kupis in prodas je fee priblizno dobrih 9 procentov. Tko da niti priblizno ni toliko kot kaze na grafu. Drugac pa ne priporocam nobenemu, ker bogve koliko bo to trajal pa ce bo trajal. Razen ce zelite kockat kak drobiz kot hitro srecko.


Stara pogruntavščina, token z elastičnim supplyjem. Ampleforth je ta sistem predstavil skor 3 leta nazaj, ko pa je AMPL imel tisti ogromen 2020 pump, pa je vzklilo precej novih projektov z identičnim mehanizmom, le da so "rebase" mehanizem povezali z različnimi vrednostmi, eni s celotnim kripto market cap-om, nekateri z vrednostjo Chainlinka ipd., ne vem pa, na katero vrednost je vezan ta specifičen projekt, ki ga omenjaš. Pri takih projektih je potrebno gledati le market cap projekta, kje vstopiš, cena tokena je manj relevantna, ima pa seveda vpliv na pozitivni ali negativni rebase.

Senior Dev ::

MaticVerse (Mverse)
https://maticverse.io/
https://coinmarketcap.com/currencies/ba...

x70 v 24h in še raste. Hop na vlak. Hop hop! :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

lara2 ::

kow je izjavil:

Je se malo bolj komplicirano. V grobem pa imas prav.

Koncept se imenuje HD wallets (hierarchical deterministic wallets).

https://medium.com/myetherwallet/hd-wal...

https://www.bip32.net/

Torej, ni nujno, da imajo razlicne denarnice nastavljen enak "derivation path". Kar pomeni, da si je pametno zapomniti s katero denarnico (teoreticno se verzijo) si generirala naslove. Ampak tudi, ce ne ves, se vedno lahko sprobas po vrsti vec poti.


Tega žal ne razumem dobro. Kaj je to "derivation path"? Poskusite razložiti kot začetniku :)

hvala, lp lara.

Motion ::

Senior Dev je izjavil:

Gravitoken (GRV) -- The Crypto token that can only go up!
https://medium.com/cryptozoa/gravitoken...

TO THE MOOOOOOOOOOOOOOON :))

https://coinmarketcap.com/currencies/gr...
https://www.coingecko.com/en/coins/grav...

Noro ja. Jst tudi hodlam ene par takih gold coinov. Si sploh neupam pobrat vn da slučajno ne zamudim še kakšen x2 ali x5. :)) Kot da ti žlica pade v medu ti pravim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

spegli ::

Ni bil slab šort.

49k imo. Je pa zelo tvegano. *Day trading

looks like shit. out to $

Falling wedge pattern ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

Motion ::

Kaj bo v podeljek če evergrande ne uspe poplačat terjatev? Naslednji teden zna bit zelo volatilen

A. Smith ::

Motion je izjavil:

Kaj bo v podeljek če evergrande ne uspe poplačat terjatev? Naslednji teden zna bit zelo volatilen

Ali imajo Kitajci še vedno velik vpliv na kupno moč pri kriptu? Kljub temu, da so izgnali skoraj vse rudarje?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PacificBlue ::

Nekaj jih je šlo v tujino, recimo v Austin, Texas

Governor of Texas Greg Abbott has been a vocal supporter for cryptocurrency. "It's happening! Texas will be the crypto leader," he tweeted in June. In the same month, the Lone Star State became the second US state after Wyoming to recognise blockchain and cryptocurrency in its commercial law, paving the way for crypto businesses to operate in the state.

Many Chinese bitcoin companies have looked to Texas for stability and opportunity. Shenzhen-based firm BIT Mining has planned to invest $26 million to build a data centre in the state, while Beijing-based Bitmain is expanding its facility in Rockdale, Texas. This small town with around 5,600 residents once housed one of the world's largest aluminium plants, and now it's emerging as the next global hub for bitcoin mining.


https://www.bbc.com/news/world-us-canad...

mr_chai ::

Machete je izjavil:

Ja, po južni.


Prej, takoj po maši. Nekateri pa že med maševanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Motion ::

A. Smith je izjavil:

Motion je izjavil:

Kaj bo v podeljek če evergrande ne uspe poplačat terjatev? Naslednji teden zna bit zelo volatilen

Ali imajo Kitajci še vedno velik vpliv na kupno moč pri kriptu? Kljub temu, da so izgnali skoraj vse rudarje?

Stock market ma velik vpliv na kripto. Evergrande si je nakopal 300 miljard dolgov. Če gre pod vodo lahko sproži doomino efekt podobno kot je blo 2008.

_wtf_ ::

Koliko gre lahko se mina dol? Do 5$?

PrihajaNodi ::

Ja, dokupuj
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Ijus ::

dobim na mail od CMC za nek VelasPad coin. pa grme gledat na CMC graf pa ceno. pa nč.
grem gledat, k mam lih v zaznamkih, na coincheckup. nč.
tist: what?
grem gledat na google pa najdem tole:
https://poocoin.app/tokens/0xc1beb92543...

LOL haha :))

"poocoin"

zdej mi je jasno od kje vam izraz šit coini. haha.
sam še kar dejansko ne vem zakaj se reče poocoin. - če lahko kdo obrazloži.

sam njihova stran ima svoj kovanec - istoimenski: poocoin... in na CMC vidim, da ima kar krepko ceno: https://coinmarketcap.com/currencies/po...
1.54€ at the moment of writing LOL
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

memer ::

Motion je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Gravitoken (GRV) -- The Crypto token that can only go up!
https://medium.com/cryptozoa/gravitoken...

TO THE MOOOOOOOOOOOOOOON :))

https://coinmarketcap.com/currencies/gr...
https://www.coingecko.com/en/coins/grav...

Noro ja. Jst tudi hodlam ene par takih gold coinov. Si sploh neupam pobrat vn da slučajno ne zamudim še kakšen x2 ali x5. :)) Kot da ti žlica pade v medu ti pravim :))


Gravitoken ima vecji marketcap kot Bitcoin? Ali pa je zelo blizu temu, ker morajo posodobit supply?

Aquafriend ::

Kaj je zdaj s temi novicami glede binance? Gre samo za fud ali kaj drugega?

Likalnik ::

vaščan je izjavil:

dvince je izjavil:

Kaj pravite, je za kupit solano nazaj?

Če resno misliš kupit glej graf. Baje naj bi se v kanalu med 140 in 130 postrani premikala nekaj časa da se akumulira potem pa gor. Če pade iz tega kanala gre proti 100-125 dolarjem tisto bi bil pa že kar zanimiv nakup.


Kaksna je prognoza za Solano…trenutno je ze skoraj na 160….kam se lahko pricakuje trend…se visje ali je to nerealno pricakovati, da bo v kratkem nazaj na 200?

Aquafriend ::

Bodite previdni pri gravi tokenu. Ni cisto tako kot pravijo. Pise, da se kao gleda marketcap, ampak ni res. Kot sem dejal, sem kupil za vzorec samo za eksperiment, da vidm kako deluje. Vceraj je sel marketcap kovanca x2 gor. Ko pa sem pogledal ceno za koliko bi lahko vnovcil te tokene pa je pisalo dvakrat manj kot dan pred tem. Sicer danes sem pogledal, je slo malo vec kot x2 gor od vceraj, ceprav cena pa marketcap je uradno slo bistveno vec gor. Tko da je neki druzga vmes, pomoje je neke vrste natega, pa da vpliva samo to, koliko naivni ljudje notr vlagajo. Pa njihov marketcap na coinmarketcapu se mi totalno zdi nerealen.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

M.Saylor (MicroStrategy) deli svoj pogled o vlaganju institucij v crypto svetu:

“In the market, there are three things – there’s the blue-chip asset, the institutional-grade asset which is Bitcoin. And if you want to buy something and hold it for 30 years, in lieu of a bond or a little of cash or other forms of credit, then Bitcoin is that commodity. Store of value. It’s in a class all by itself.

Then you have unicorns. You have the Solanas and the Binance Smart Chains and the Ethereums. And they’re like the Airbnbs and the Ubers of this space, and there are sparks. And there’s a lot of money, and there’s a lot of risks. And if you’re Softbank, maybe you would get into those kinds of businesses. And we don’t know how those stories end.

And then you’ve got the smaller crypto ventures, right. The 6,000 projects out there that are looking for some future. And I think they’re all competing in a world where there’s some murkiness about what’s appropriate, what’s not.

MicroStrategy, obviously, only invests in Bitcoin. I think if you’re an institutional investor, the only institutional-grade asset, the only investable asset you can invest in is Bitcoin.”


Seveda je trditev precej pristranska, človek ne bo pljuval v svojo skledo (MS drži samo BTC), vendar se osebno z njo precej strinjam.
Med Top10 (skupaj MC enak BTC) najdemo še 2 centralizirana stablecoina, 4 smart contract platforme, ki se borijo za isti kos pogače in imajo podobne probleme, 1 meme ter 1 pre-mine. 5-6 projektov je precej centraliziranih in podvrženih muham enega samega podjetja ali osebe.
Za institucije, ki redko vlagajo v nekaj, za kar ne vedo kje bo čez 5 let je izbira precej logična.

Venture capital je spet druga pesem, retail pa je zadnje čase itak kazino.

Aquafriend ::

edit

Zgodovina sprememb…

vaščan ::

Likalnik je izjavil:

vaščan je izjavil:

dvince je izjavil:

Kaj pravite, je za kupit solano nazaj?

Če resno misliš kupit glej graf. Baje naj bi se v kanalu med 140 in 130 postrani premikala nekaj časa da se akumulira potem pa gor. Če pade iz tega kanala gre proti 100-125 dolarjem tisto bi bil pa že kar zanimiv nakup.


Kaksna je prognoza za Solano…trenutno je ze skoraj na 160….kam se lahko pricakuje trend…se visje ali je to nerealno pricakovati, da bo v kratkem nazaj na 200?

Pomoje jo bo vikend napumpal kar jo bo jaz jo imam namen prodat če dobr zraste ter do konca septembra dobit po znižani ceni okrog 120-130usd. Bitcoin bi moral prilezt naslednji teden čez 53k kar pa nekako ne vrjamem. Upam da se motim. Vedno bolj mislim za september se bo res vrjetno zaključil kot je napovedal plan b pri 43k.

A. Smith ::

Motion je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Motion je izjavil:

Kaj bo v podeljek če evergrande ne uspe poplačat terjatev? Naslednji teden zna bit zelo volatilen

Ali imajo Kitajci še vedno velik vpliv na kupno moč pri kriptu? Kljub temu, da so izgnali skoraj vse rudarje?

Stock market ma velik vpliv na kripto. Evergrande si je nakopal 300 miljard dolgov. Če gre pod vodo lahko sproži doomino efekt podobno kot je blo 2008.


Ne mešaj Kitajskega in Zahodnega (EU, ZDA) delniškega trga. Kitajska je zgodba zase, prav tako pa nimajo toliko vpliva na svetovne trge, kot ZDA. Zato je primerjeva z 2008 precej zgrešena.

In ko že govorimo o kitajskih skladih in bankah. V roku treh let so morali dokapitalizirati, nacionalizirati ali oboje, večino največjih bank.

Še to, bankrot vzajemnega sklada Archegos je tehtal $20 milijard, ne $300 mio kot Evergrande, pa se ni kriptu nič poznalo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

vaščan ::

Kripto most s kitajci japonci ter ostalim svetom pripravlja cardano tko da če jim smart contracts dobro zalavfajo bo top dolgoročna naložba.

IL_DIAVOLO ::

Algorand je top nalozba, ne pa not working product aka cardano.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

strawman ::

vaščan je izjavil:

Kripto most s kitajci japonci ter ostalim svetom pripravlja cardano tko da če jim smart contracts dobro zalavfajo bo top dolgoročna naložba.


O kakšnem mostu ti to govoriš?

spegli ::

Yas bil je falling wedge pattern. Zdaj pa smo blizu moje meje 49k. No lep vikend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

Mat2000 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Algorand je top nalozba, ne pa not working product aka cardano.


Spremljam te od Brick Finance naprej.
Tvoji nasveti so 80% mimo, dej se malo zadrzi prosim te.
««
747 / 1490
»»