» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
714 / 1491
»»

Aquafriend ::

Tudi ce kupis btc na bencinski crpalki, ni popolnoma anonimno. Tudi ce uporabljas vpn, mislite, da ste popolnoma anonimni pred ponudnikom vpn storitev? A niste bral slotech novice o raznih podtaknjenih trojanskih konjih za obvescanje?

lemur233 ::

Aquafriend je izjavil:

Tudi ce kupis btc na bencinski crpalki, ni popolnoma anonimno. Tudi ce uporabljas vpn, mislite, da ste popolnoma anonimni pred ponudnikom vpn storitev? A niste bral slotech novice o raznih podtaknjenih trojanskih konjih za obvescanje?


Zato pa uporabljaš VPN v kombinaciji z TOR. BTC pa po svojmu dizajnu ni anonimen, zgolj psevdonimen. Če hočeš anonimnost, potem uporabljaš monero.

Aquafriend ::

Monero. Lol, a ti res verjames, da je anonimen? Je, ja, tako kot so trdili na zacetku, da je bitcoin anonimen. Se posebi pa od forka naprej je se bolj "anonimen". Do zdaj bi se lahko ze kaj naucili, vsaj iz zgodovine. Monero je imel "fork". Ce koga zanima, naj si prebere kaj vec o tem.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

bitcoin ni nikdar bil anonimen Aqua no, nehaj nabijat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Seveda ni bil. Je pa bil predstavljen, kot da je. Tisti, ki so uporabljal silkoroad in podobne sum ljive posle, dokazujejo, da so mislili, da je anonimen. V bistvu je vse sledljivo. Poleg tega sploh ne vemo, kdo ga je ustvaril, na kak nacin, ce so kaksne "luknje" tako kot pri stevilnih obvescevalcih iz slotech novic, za katere odkrijejo komaj cez nekaj desetletij, da so jih ves cas prisluskovali.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

Seveda ni bil. Je pa bil predstavljen, kot da je. Tisti, ki so uporabljal silkoroad in podobne sum ljive posle, dokazujejo, da so mislili, da je anonimen. V bistvu je vse sledljivo. Poleg tega sploh ne vemo, kdo ga je ustvaril, na kak nacin, ce so kaksne "luknje" tako kot pri stevilnih obvescevalcih iz slotech novic, za katere odkrijejo komaj cez nekaj desetletij, da so jih ves cas prisluskovali.


Ne ni bil predstavljen tako, predstavljen je bil kto da je PSEVDONIMEN... in tak bi tudi bil če tisti ki so ga na silkroadu uporabljali ne bi prodajali na CENTRALIZIRANIH MENJALNICAH z KYCjem za izplačila...

Saj tudi monero ni anonimen če ga prodaš na CEXu z KYCjem... in izplačaš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bobr123 ::

Aqua to si pa pošteno mimo ustrelil. A si pogledal XMR kodo? Če si našel način kako slediti transakcijam, je že od samega začetka odprt bounty pool v višini 1kkUSD. Imamo novega slovenskega milijonarja ?

lemur233 ::

Mato989 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Seveda ni bil. Je pa bil predstavljen, kot da je. Tisti, ki so uporabljal silkoroad in podobne sum ljive posle, dokazujejo, da so mislili, da je anonimen. V bistvu je vse sledljivo. Poleg tega sploh ne vemo, kdo ga je ustvaril, na kak nacin, ce so kaksne "luknje" tako kot pri stevilnih obvescevalcih iz slotech novic, za katere odkrijejo komaj cez nekaj desetletij, da so jih ves cas prisluskovali.


Ne ni bil predstavljen tako, predstavljen je bil kto da je PSEVDONIMEN... in tak bi tudi bil če tisti ki so ga na silkroadu uporabljali ne bi prodajali na CENTRALIZIRANIH MENJALNICAH z KYCjem za izplačila...

Saj tudi monero ni anonimen če ga prodaš na CEXu z KYCjem... in izplačaš...


Škoda mu razlagat. Več kot očitno je, da je Aqua en intelektualno zariban hribovc. Se ti ne splača z njim hodit v debate, ker ne ve niti kaj je to tipkovnica od računalnika, kaj šele, da bi vedel kaj o kriptografiji.

Aquafriend ::

Bobr123 je izjavil:

Aqua to si pa pošteno mimo ustrelil. A si pogledal XMR kodo? Če si našel način kako slediti transakcijam, je že od samega začetka odprt bounty pool v višini 1kkUSD. Imamo novega slovenskega milijonarja ?

ne, zato, ker tisti, ki niso ustvarli kojna, ne vedo. A si ti mogoce izumil kovanec? Kako lahko nasedate na pocen fore. A niste prebral slotech novic, cist iste fore?

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Mato989 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Seveda ni bil. Je pa bil predstavljen, kot da je. Tisti, ki so uporabljal silkoroad in podobne sum ljive posle, dokazujejo, da so mislili, da je anonimen. V bistvu je vse sledljivo. Poleg tega sploh ne vemo, kdo ga je ustvaril, na kak nacin, ce so kaksne "luknje" tako kot pri stevilnih obvescevalcih iz slotech novic, za katere odkrijejo komaj cez nekaj desetletij, da so jih ves cas prisluskovali.


Ne ni bil predstavljen tako, predstavljen je bil kto da je PSEVDONIMEN... in tak bi tudi bil če tisti ki so ga na silkroadu uporabljali ne bi prodajali na CENTRALIZIRANIH MENJALNICAH z KYCjem za izplačila...

Saj tudi monero ni anonimen če ga prodaš na CEXu z KYCjem... in izplačaš...


XMR BTC atomic swap je na mainnetu že kakšen mesec. Samo še problem tainted BTCjev rešijo, in boš mogoče videl paniko, ko se ancient BTC waletti (extra big kiti) zbudijo in swapnejo BTCje za XMR, brez da bi kdo vedel kdo so. No KYC needed.

Aquafriend je izjavil:

Bobr123 je izjavil:

Aqua to si pa pošteno mimo ustrelil. A si pogledal XMR kodo? Če si našel način kako slediti transakcijam, je že od samega začetka odprt bounty pool v višini 1kkUSD. Imamo novega slovenskega milijonarja ?

ne, zato, ker tisti, ki niso ustvarli kojna, ne vedo. A si ti mogoce izumil kovanec? Kako lahko nasedate na pocen fore. A niste prebral slotech novic, cist iste fore?

Ne rabim izumit, lahko kodo preberem... je prosto dostopna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

Aquafriend ::

Vse kar je "anonimno" je zelo vprasljivo ce je. Vse do zdaj, kar je dolga desetletja veljalo za popolnoma anonimno varno, se je izkazalo kot podtaknjena vaba. Sej niti ne veste, kdo stoji za vsem tem. Jaz sicer nimam dokazov, ampak naiven pa tudi nisem. Sej v bistvu men je vseen ce je kovanc anonimen ali ne. To vam povem, za tiste, ki to zelite uporabljat. Sem pa bral marsikaj o moneru.

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Aquafriend je izjavil:

Vse kar je "anonimno" je zelo vprasljivo ce je. Vse do zdaj, kar je dolga desetletja veljalo za popolnoma anonimno varno, se je izkazalo kot podtaknjena vaba. Sej niti ne veste, kdo stoji za vsem tem. Jaz sicer nimam dokazov, ampak naiven pa tudi nisem. Sej v bistvu men je vseen ce je kovanc anonimen ali ne. To vam povem, za tiste, ki to zelite uporabljat. Sem pa bral marsikaj o moneru.


A v Lady? Ker kode izgleda, da nisi prebral...

Aquafriend ::

Ne. Bral sem tiste, ki zelo dobro poznajo monero. dolgoletne uporabnike, strokovnjake. So povedal, da se je zgodil sovrazni prevzem. A ti res mislis, da lahko vse zves v eni kodi, ki ti jo dajo za pogledat?

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Lol

Aquafriend ::

Prosim, ne se delat pametne. Ok, bodite pametni in povejte, kdo je satoshi nakamoto? Kdo stoji za bitcoinom?

IgorCardanof ::

Nekateri radi verjamete v teorije zarote in da vam sledijo na vsakem koraku. Nekaj od tega je res, tudi v preteklih mesecih smo bili priča marsikateri "privacy" storitvi, ki je leakana/prisluškovala svojim strankam.

Dejstvo pa je, če je enkripcija narejena tako kot je postavljena v teoriji, potem ti prisluškoval ne bo popolnoma noben. Ne s trenutnimi zmogljivostmi računalnikov/superračunalnikov.

Je pa kot rečemo, veliko podlih igralcev v teh krogih, ki govorijo nekaj, delajo pa drugo. Še zmeraj pa, če je stvar narejena kot mora biti (brez kakih backdoorov in podobnih bs), potem je to popolnoma varno.

Senior Dev ::

Danes spet služimo noro, kako to piči na luno kriptovaluta. Nekateri vložki že x20 in več...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Aquafriend ::

 coinbase bitcoin

coinbase bitcoin



na coinbase grafu za btc je ocitno tista crta delovala kot resistance. Pa tudi na bitstamp grafu. Na cme futures pa med vikendom kot ze veste, trenutno pavzira.

Senior Dev ::

Kje se lahko naročimo pri tebi za kripto dojave in stokovne nasvetove? Dali imaš prelaze i fiksove? Je cena još vedno samo 20 evra na mesec ali si kaj dvigoval zadnje cajte?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Aquafriend ::

Prisepetovalka je na dopustu, nima vec skupine, tko da ni vec potrebe po placevanju.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Hvala! Ta beseda, ki jo ne morem prehvaliti, pomeni mnogo vec kot naprintanih 20 usd. Hvala vsem, ki berete. hvala, ker sodelujete. Hvala da ste. To kar ste. Nima veze, ce ste dobri ali manj dobri, prijazni ali ne. Ker v tem je car, yin yang. tako je svet narejen. Za nase dobro. Medsebojno vplivamo drug na drugega, da lazje napredujemo, vsak na svojem podrocju.

Aquafriend ::

 cake/usd

cake/usd


cake/usd spet update, dotaknil se je ne samo vrha kanala ampak tudi tisto pomembno vodoravno crto/mejo, ki predstavlja prejsni lokalni vrh. Zaenkrat zavrnjen, zdaj pa bomo videli, ce bo spet odboj na spodnjem delu kanala? Ne vemo, lahk samo spekuliramo.

pozabil sem povedat, da med soboto in nedeljo je vec tveganja za fejkaout, sej to ze veste, samo vseeno opozorim za vsak slucaj.

Zgodovina sprememb…

MaticSLO ::

Ethereum "the world computer" - transaction fee za exchange(swap) na uniswapu = 500$

Ethereum 2.0 yowww

:)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

IgorCardanof ::

Ja tako je, če si najboljši blockchain. Koliko časa so že razni ethereum kompetitorji zunaj in ne morejo doseč ničesar?

PersonaRuda ::

Čeprav je še dobrih 12 ur časa, da se to zgodi, sam ne verjamem, da bi danes BTC lahko zrastel za +75%. Torej moja 1. napoved, da bo BTC prebil 80k v 1. polovici avgusta, je zgrešena.

PersonaRuda je izjavil:

... naj bo ta moja napoved še posebej, namesto v tistem dolgem komentarju, kjer je vsa razlaga :)

Torej moja nova napoved:
BTC 80k - v 1. polovici avgusta 2021

BTC 100k - v 1. polovici oktobra 2021

BTC 150k - v 1. polovici novembra 2021

BTC 200k - v 2. polovici novembra 2021

BTC 250k - v 1. tednu decembra 2021

BTC 300k - v 2. tednu decembra 2021

Novi BTC ATH - konec 2. tedna decembra 2021 (cca. 340k - 380k)


Tak, da brez panike...

vaščan ::

Take rabmo da bull peljejo naprej sam upam da bo bitcoin letos res prebil 100K. Če Pride do ene 80K že to bo vrhunsko.

IgorCardanof ::

PersonaRuda je izjavil:

Čeprav je še dobrih 12 ur časa, da se to zgodi, sam ne verjamem, da bi danes BTC lahko zrastel za +75%. Torej moja 1. napoved, da bo BTC prebil 80k v 1. polovici avgusta, je zgrešena.

PersonaRuda je izjavil:

... naj bo ta moja napoved še posebej, namesto v tistem dolgem komentarju, kjer je vsa razlaga :)

Torej moja nova napoved:
BTC 80k - v 1. polovici avgusta 2021

BTC 100k - v 1. polovici oktobra 2021

BTC 150k - v 1. polovici novembra 2021

BTC 200k - v 2. polovici novembra 2021

BTC 250k - v 1. tednu decembra 2021

BTC 300k - v 2. tednu decembra 2021

Novi BTC ATH - konec 2. tedna decembra 2021 (cca. 340k - 380k)


Tak, da brez panike...


Torej če potegnemo nekaj vzporednic, ker je cena malo manj kot pol nižja, to pomeni, da se vse tvoje napovedi prepolovijo za /2 nekako in pomeni, da imamo nov ATH konec 2. tedna decembra pri 210-230k? V prvi polovici oktobra pa lahko btc pričakujemo pri 60k recimo?

PersonaRuda ::

IgorCardanof je izjavil:


Torej če potegnemo nekaj vzporednic, ker je cena malo manj kot pol nižja, to pomeni, da se vse tvoje napovedi prepolovijo za /2 nekako in pomeni, da imamo nov ATH konec 2. tedna decembra pri 210-230k? V prvi polovici oktobra pa lahko btc pričakujemo pri 60k recimo?

No ja. Ne bi rekel. Lahko, da prebijamo 300k z zamikom in tudi teh 80k dosežemo pred 1. polovico oktobra 2021. Lahko pa tudi, da bo vse dosti manj od mojih napovedi. Še tretja opcija. Bull se bo zavlekel še do spomladi 2022.

Težko v glavnem karkoli napovedati sedaj, ko se napoved iz leta 2017 ni preslikala.

janezvalva ::

a je že kdo kaj zaslužil s svojimi NFT-ji in kakšne izkušnje imate s tem?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

hamez66 ::

S temi nftji, ki so razne slike in podobne stvari, ne, ker se z njimi nisem ukvarjal, sem pa igral 2 igrici z nftji. Strainz je šel v podn, medtem ko mi Foxynft delajo kar lep dobiček dnevno. Mislim, da bo kar nekaj uspešnih gaming projektov z nftji, da bi pa preprodajal bullshit jpgje, mi pa ni, ampak verjetno si v osnovi imel v mislih ravno to :)

PrihajaNodi ::

Manga token za seed investorje
https://t.me/joinchat/lbDL7Gv9niowMjJk
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

janezvalva ::

hamez66 je izjavil:

S temi nftji, ki so razne slike in podobne stvari, ne, ker se z njimi nisem ukvarjal, sem pa igral 2 igrici z nftji. Strainz je šel v podn, medtem ko mi Foxynft delajo kar lep dobiček dnevno. Mislim, da bo kar nekaj uspešnih gaming projektov z nftji, da bi pa preprodajal bullshit jpgje, mi pa ni, ampak verjetno si v osnovi imel v mislih ravno to :)

ja, pravzaprav, sem mislil, če je že kdo mintal NFT in ga potem uspešno prodal.
jaz sem enega mintal za 0.1€ in ga prodajam za 40€ pa ni nekega uspeha. je pa res, da se gre za en brezvezen jpeg.
zgleda, da moraš bit priznan umetnik, da ti uspe. al pa ne?

janezvalva je izjavil:

hamez66 je izjavil:

S temi nftji, ki so razne slike in podobne stvari, ne, ker se z njimi nisem ukvarjal, sem pa igral 2 igrici z nftji. Strainz je šel v podn, medtem ko mi Foxynft delajo kar lep dobiček dnevno. Mislim, da bo kar nekaj uspešnih gaming projektov z nftji, da bi pa preprodajal bullshit jpgje, mi pa ni, ampak verjetno si v osnovi imel v mislih ravno to :)

ja, pravzaprav, sem mislil, če je že kdo mintal NFT in ga potem uspešno prodal.
jaz sem enega mintal za 0.1€ in ga prodajam za 40€ pa ni nekega uspeha. je pa res, da se gre za en brezvezen jpeg.
zgleda, da moraš bit priznan umetnik, da ti uspe. al pa ne?

in sicer mintal ter ga dal na dražbo na babylons.io
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Obracanje nftjev se dogaja z "limited edition seti". Tam se da, ce znas, lepo zasluzit. Seveda pa prodajas meglo.

Nevem pa kako nor je market na navadne nftje nepriznanih ljudi, bi rekel da ne toliko.

vaščan ::

Gledam motogp in se bitcoin kovanc pojav na ovinku. Zravn kovanca pa bitci grem gledat neka turška zadeva pozna kdo?https://www.bitci.com/

uvodV?? ::

Aquafriend je izjavil:

Prosim, ne se delat pametne. Ok, bodite pametni in povejte, kdo je satoshi nakamoto? Kdo stoji za bitcoinom?


Aqua drži se svojih namišljenih črt, tehnologije pa ne komentiraj ker ti osnovni pojmi niso jasni.

endelin ::

Kdo naročil Lamborghinija že?

Aquafriend ::

uvodV?? je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Prosim, ne se delat pametne. Ok, bodite pametni in povejte, kdo je satoshi nakamoto? Kdo stoji za bitcoinom?


Aqua drži se svojih namišljenih črt, tehnologije pa ne komentiraj ker ti osnovni pojmi niso jasni.

Ce ne smem komentirat o tehnologiji, a smem vprasat, se enkrat, kdo je razvil bitcoin, kdo je satoshi nakamoto, kdo stoji za vso to "tehnologijo"? Sej sem prej vprasal, pa vsi tiho? Torej zgleda, da nihce ne ve? Ampak vseeno se mece noter denar z lopato, kot da se 100 procentno ve in zaupa?

Dober dan ::

Drži kdo BabyDoge?

Senior Dev ::

endelin je izjavil:

Kdo naročil Lamborghinija že?

Kolega obrača NFTje in ima že kar lep vozni park. 10 vozil 300k+, dve jahti, je delni lastnik private jeta itd.
Jaz pravm vse se da, samo trdo je treba delat in pride rezultat.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Aquafriend je izjavil:


Ce ne smem komentirat o tehnologiji, a smem vprasat, se enkrat, kdo je razvil bitcoin, kdo je satoshi nakamoto, kdo stoji za vso to "tehnologijo"? Sej sem prej vprasal, pa vsi tiho? Torej zgleda, da nihce ne ve? Ampak vseeno se mece noter denar z lopato, kot da se 100 procentno ve in zaupa?


Seveda smeš vprašat, vendar boš spet dobil odgovor, da ne poznaš tehnologije.
Če bi dobro razumel kako deluje Bitcoin, bi vedel da nima veze kdo stoji zadaj za tehnologijo. Vsa koda je javno objavljena in večkrat preverjena.
Vsekakršno vsiljevanje zlonamerne tehnologije iz strani misterioznih avtorjev odpade zaradi principa blockhaina in forkov.

Aquafriend ::

Pa kaj ce ne poznam tehnologije. Zakaj pa ne poslusate izjave tistih, ki se spoznajo. A ne smem rect, da se vohuni, ker je to izjavil snowden? Pa stevilni drugi. Mimogrede, se ena druga stvar. Ali kdo spremlja kripto youtuberja Chico Crypto? Komaj zdaj sem zasledil, da je imel cist na zacetku pandemije, 31. marca 2020 objavljen video, kjer razlaga povezavo med blockchainom in pandemijo. Je mal teoretika zarot, ampak je zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

111111111111 ::

endelin je izjavil:

Kdo naročil Lamborghinija že?

Dončič.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

strawman ::

Aquafriend je izjavil:

Pa kaj ce ne poznam tehnologije. Zakaj pa ne poslusate izjave tistih, ki se spoznajo. A ne smem rect, da se vohuni, ker je to izjavil snowden? Pa stevilni drugi. Mimogrede, se ena druga stvar. Ali kdo spremlja kripto youtuberja Chico Crypto? Komaj zdaj sem zasledil, da je imel cist na zacetku pandemije, 31. marca 2020 objavljen video, kjer razlaga povezavo med blockchainom in pandemijo. Je mal teoretika zarot, ampak je zanimivo.


NSA je vohunila za lastniki denarnic kriptovalut. Spet, to nima zveze s samo tehonologijo.
Meni osebno je prav vseeno če NSA ve naslov mojega walleta, tako ali tako sem KYC na menjalnici.
Glede kripto youtuberjev pa .. hej, kdo bi si mislil da senzacionalistični naslovi in teme prinašajo več ogledov in engagementa na socialnih platformah.

IgorCardanof ::

Dober dan je izjavil:

Drži kdo BabyDoge?


550k holderjev, ne bi rekel da ima priložnost za rast. Edino možnost vidim, da bi 26. avgusta res bil hype na pasje kovance, v tem primeru bi znal tudi baby doge zrasti.

Aquafriend ::

hej, kdo bi si mislil da senzacionalistični naslovi in teme prinašajo več ogledov in engagementa na socialnih platformah


velika razlika, ce se gre samo za clickbait ali pa je dejansko dober video. Glede kyc denarnice, ja zdej se lahk zgovarjas, da ti je vseeno. Medtem pa prvi posvojitelji bitcoina so bili proti temu. Zdaj pa je kao to "normalno". Zaba se kuha pocasi.

Aquafriend ::

 solana/btc

solana/btc



solana/btc naredila breakout in takoj zacela pumpat. Nisem spremljal niti trejdal. Tisti, pravi trejderji imajo ponavad nastavljen alarm, ko preseze dloceno mejo. Se je pa odvilo kar hitro.

PrihajaNodi ::

Mina prebija
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Ravencoin RVN je tako prebil da bi ti z rudarjenjem prinesel na mesec še vsaj eno socialno pomoč. Samo toliko kot namig z pasivni dohodek.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

kow ::

Vse gor. Shitkojni so back on the menu.

Pobje,ni nam slabo. Edin dohtarji so lazje med korono sluzil, kot degeni s kriptom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Nej tak market zdrži vsaj do 26. avgusta.

Če ne drugače pa, če grejo stocki v nebo in fed nima namena marketa crashat, ni razloga, da ne bi šel tudi kripto v nebo. Tako da čedalje več možnosti dajem temu, da tole ni dead cat.
««
714 / 1491
»»