» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
638 / 1490
»»

Alien123 ::

SuperKripto je izjavil:

a potem ce teter nima kritja bodo vsi sli v bitcoin? bo bitcoin vreden vec tetrov?


kam se bo več vlagalo, več bo vredno, it's all about market cap guys

SuperKripto ::

ampak s cim se bo vlagalo? Z nicvrednimi dolarji in tetri? Kaj to pomaga, ce lahk naprintas koliko zelis in potem vlagas v btc in delnice. To potem pomen, da je to vse nerealno in prenapihnjeno. Razen ce zelijo uvest digitalno placilo, ki se ga ne bo printal in unicit fiat denar.

Zgodovina sprememb…

gandolfino ::

Kupil sem 0.1BNB, tako da imam zdaj že 2.6BNB zdaj čakam lambo moon
Čakam da gre BNB na ATH in pol prodam in vložim all in v Shibu Ina, počakam da se zbriše par nul in si izpalačam penzijo

kow ::

Ce forkas Shibu Ina z dobrim imenom, pa DODAS se nekaj nul, bos lahko zatem izbrisal se vec nul. Lahko bos vmes dumpnil BorutOu.

SuperKripto ::

gandolfino je izjavil:

Kupil sem 0.1BNB, tako da imam zdaj že 2.6BNB zdaj čakam lambo moon
Čakam da gre BNB na ATH in pol prodam in vložim all in v Shibu Ina, počakam da se zbriše par nul in si izpalačam penzijo


penzija pa bo v cem? v slivah in hrenovkah? ALi naprintanih eurih? imajo evri kritje?

Alien123 ::

gandolfino je izjavil:

Kupil sem 0.1BNB, tako da imam zdaj že 2.6BNB zdaj čakam lambo moon
Čakam da gre BNB na ATH in pol prodam in vložim all in v Shibu Ina, počakam da se zbriše par nul in si izpalačam penzijo


prvo me šinfali, zdaj pa vlagajo.. naredte si stack, pa ženi kaj kupite :D

gandolfino ::

SuperKripto je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Kupil sem 0.1BNB, tako da imam zdaj že 2.6BNB zdaj čakam lambo moon
Čakam da gre BNB na ATH in pol prodam in vložim all in v Shibu Ina, počakam da se zbriše par nul in si izpalačam penzijo


penzija pa bo v cem? v slivah in hrenovkah? ALi naprintanih eurih? imajo evri kritje?


Nima veze. Kupil bom zemljo. In vlagal v samooskrbo. Debel krompir in zelje bom prideloval. Če bom zmogu še pujskega nakrmit bo za sagadin, če ne samo krompir z zeljem

SuperKripto ::

zgleda da ima kritje samo hrana, sadje zelenjava, pokrito z raznimi vitamini, minerali, hranilnimi snovmi, ki ti omogocajo zivljenje. Vse ostalo zgleda naprintano iz nicesar. Men se zmeraj ni jasn, kako lahko taksen sistem obstaja. Pa to je tak nateg da ne mores verjet. In ljudje pac pridejo iz solanja z opranimi mozgani ali kaj, da jim je to cist nekaj normalnega? A ucijo v solah se kaj druzga razen piflanja? Zakaj ne ucijo kako razmisljat? Si se naucil? Sedi pet. Samo ne razmisljat prevec s svojo glavo, drgac bo dvojka.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Menjam 3 koze za 500kg krompirja, ponudbe na PM.

SuperKripto ::

Ti si tako duhovit, da si zasluzis 2 toni gnilega paradajza, ki ga je potolkla toca. Sej ne hec.

IgorCardanof ::

Letos bo izredno slaba letina krompirja. Nikakor ne menjam to samo za 3 koze. 7 koz pa roka?

Ben Dover ::

IgorCardanof je izjavil:

Letos bo izredno slaba letina krompirja. Nikakor ne menjam to samo za 3 koze. 7 koz pa roka?


4 koze pa 2 stari oskubljeni kokoški za v župo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Conini ::

SuperKripto je izjavil:

a potem ce teter nima kritja bodo vsi sli v bitcoin? bo bitcoin vreden vec tetrov?


Kake čisto osnovne probleme imaš ti... Jao jao jao...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

Cveto ::

SuperKripto je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Kupil sem 0.1BNB, tako da imam zdaj že 2.6BNB zdaj čakam lambo moon
Čakam da gre BNB na ATH in pol prodam in vložim all in v Shibu Ina, počakam da se zbriše par nul in si izpalačam penzijo


penzija pa bo v cem? v slivah in hrenovkah? ALi naprintanih eurih? imajo evri kritje?


Imajo. V državah, skupno preko ECB. Kripto tega nima, njegova cena pa je odvisna zgolj od števila ljudi, ki verjamejo, da lahko z njim fajn zaslužijo. Ko potem (večina) ne, grejo stran, cena pa pade. Do naslednjega vala.

Bitcoin je tvegana naložba in dokler so taka nihanje, nima pogojev da postane realna valuta. Mislite si, da imate plačo v kriptu. Maja je bila recimo dva jurja, ta mesec pa koliko, jurja dvesto?

Lahko se vi investicijsko zabavate, za kaj več pa vseeno raje ne...

SuperKripto ::

Conini je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

a potem ce teter nima kritja bodo vsi sli v bitcoin? bo bitcoin vreden vec tetrov?


Kake čisto osnovne probleme imaš ti... Jao jao jao...

mal provociram ampak ni dalec od resnice. Enkrat pred leti se je ze zgodil en teter fud, ko je teter zgubil del vrednosti in je padel pod razmerje 1 dolarja. Potem je bil fud in je folk najprej zacel menjat teter v bitcoin, ki je potem zarad tega zacel pumpat. Potem pa cez nekaj dni tudi btc dump.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Cveto je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Kupil sem 0.1BNB, tako da imam zdaj že 2.6BNB zdaj čakam lambo moon
Čakam da gre BNB na ATH in pol prodam in vložim all in v Shibu Ina, počakam da se zbriše par nul in si izpalačam penzijo


penzija pa bo v cem? v slivah in hrenovkah? ALi naprintanih eurih? imajo evri kritje?


Imajo. V državah, skupno preko ECB. Kripto tega nima, njegova cena pa je odvisna zgolj od števila ljudi, ki verjamejo, da lahko z njim fajn zaslužijo. Ko potem (večina) ne, grejo stran, cena pa pade. Do naslednjega vala.

Bitcoin je tvegana naložba in dokler so taka nihanje, nima pogojev da postane realna valuta. Mislite si, da imate plačo v kriptu. Maja je bila recimo dva jurja, ta mesec pa koliko, jurja dvesto?

Lahko se vi investicijsko zabavate, za kaj več pa vseeno raje ne...



Ti meni raje povej koliko si lahko danes kupiš za plačo iz leta 1985? =) Ne kaj dosti!

Inflacija je isto kot BTC nihanja, samo da BTC nihanje se vidi v EVRIH in DOLARJIH, nihanje vrednosti DOLARJA in EVRA se pa vidi v tem kaj lahko za svojo plačo kupiš danes kaj pa čez 1 leto...

Clio je stal 8.990€ pred 3 leti danes pa 11.990 Torej če si imel od 2018 isto plačo si danes lahko kupiš manj cliota kot pred 3 leti, čeprav se po tvoje ni nič spremenilo ker je še skoz 1.200 kot pred 3 leti =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Conini ::

SuperKripto je izjavil:

Conini je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

a potem ce teter nima kritja bodo vsi sli v bitcoin? bo bitcoin vreden vec tetrov?


Kake čisto osnovne probleme imaš ti... Jao jao jao...

mal provociram ampak ni dalec od resnice. Enkrat pred leti se je ze zgodil en teter fud, ko je teter zgubil del vrednosti in je padel pod razmerje 1 dolarja. Potem je bil fud in je folk najprej zacel menjat teter v bitcoin, ki je potem zarad tega zacel pumpat. Potem pa cez nekaj dni tudi btc dump.


Se spomnim ja. Iz tistega kar faila, folk beži. Če bo kakšen stable coin spušu, bodo za vsaj nekaj časa vsi kriptoti pumpali, ker bo folk bežal iz tega stable coina.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Inflacija je isto kot BTC nihanja, samo da BTC nihanje se vidi v EVRIH in DOLARJIH, nihanje vrednosti DOLARJA in EVRA se pa vidi v tem kaj lahko za svojo plačo kupiš danes kaj pa čez 1 leto...

Clio je stal 8.990€ pred 3 leti danes pa 11.990 Torej če si imel od 2018 isto plačo si danes lahko kupiš manj cliota kot pred 3 leti, čeprav se po tvoje ni nič spremenilo ker je še skoz 1.200 kot pred 3 leti =)

Daleč od istega. Za inflacijo veš kakšna približno je in si lahko izračunaš. Pusti trenutne izredne covid razmere, ki so inflacijo res pospešile, ampak še vedno daleč, daleč od sprememb pri bitcoinu.

Sem že nekaj strani nazaj pisal. Noben delodajalec ni pripravljen dajati plače v etrih. Recimo 1 ETH na mesec. Niti noben delojemalec ni pripravljen tega podpisat. Ker se vsi zavedamo, da danes z 1 ETH lahko kupiš dva dobra PC-ja, jutri pa lahko da niti enega ne dobiš več. Lahko pa 4. Pri eur zadeva ne gre z danes na jutri.

Rešpetlin ::

Plačo oz. del plače v kriptovalutah si lahko privoščijo tisti, ki imajo dovolj visoke zneske, da se jim to ne pozna. Recimo dobro plačani NBA ali NFL igralci. Pri 10 milijonih $ letno si predstavljam, da si je rahlo lažje izplačati polovico plače v ETH/BTC kot pa pri povprečni SLO IT plači :)

Ben Dover ::

Ben Dover je izjavil:

Menjam 3 koze za 500kg krompirja, ponudbe na PM.


Koze sem zamenjal za krompir. Zdaj pa naprej..

100kg krompirja menjam za 5kg zaseke ali 3 kubike bukovih drv ali 4 platoje Laškega.

Ponudbe v PM.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

IL_DIAVOLO ::

Trolli speljite se.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Trolli speljite se.


SuperKripto showed mi di wae. Dis iz di wae.

drekovanec ::

m0LN4r je izjavil:

Itak, 10 evrov mas not, ne pa 10k

Tak mimgrede, kaj pa pravi FURS na te vase tedensko, mesecno trgovanje.

A daje subvencije za denar ki ga zgubimo na shitcoinih? :)

IgorCardanof ::

Free alpha: Zdej ko pa dobesedno vsi na twitterju majo mnenje, da bomo še malo padli, nato pa gremo na luno čez nekaj mesecev, se pa to ne bo zgodilo. Sem odprl long pozicije na btcju z nizkim leverageom. Zapiram samo s plusom.

kow ::

Pogresam, da nam Senior pove, da smo itak notri "for the tech".

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Inflacija je isto kot BTC nihanja, samo da BTC nihanje se vidi v EVRIH in DOLARJIH, nihanje vrednosti DOLARJA in EVRA se pa vidi v tem kaj lahko za svojo plačo kupiš danes kaj pa čez 1 leto...

Clio je stal 8.990€ pred 3 leti danes pa 11.990 Torej če si imel od 2018 isto plačo si danes lahko kupiš manj cliota kot pred 3 leti, čeprav se po tvoje ni nič spremenilo ker je še skoz 1.200 kot pred 3 leti =)

Daleč od istega. Za inflacijo veš kakšna približno je in si lahko izračunaš. Pusti trenutne izredne covid razmere, ki so inflacijo res pospešile, ampak še vedno daleč, daleč od sprememb pri bitcoinu.

Sem že nekaj strani nazaj pisal. Noben delodajalec ni pripravljen dajati plače v etrih. Recimo 1 ETH na mesec. Niti noben delojemalec ni pripravljen tega podpisat. Ker se vsi zavedamo, da danes z 1 ETH lahko kupiš dva dobra PC-ja, jutri pa lahko da niti enega ne dobiš več. Lahko pa 4. Pri eur zadeva ne gre z danes na jutri.


Ahaaa, no povej mi kako so si najini starši izračunali inflacijo v Jugoslaviji točno? Ali pa kako si v Zimbabveju računajo inflacijo?? Pa Venezueli? Kaj misliš da se 80ta nikoli več ne morjo ponovit? Optimist.

Kar se pa tiče zadnjega nesmiselnega vprašanja pa preden nadaljujeva, a mi lahko najdeš kakšnega delodajalca ki ti je PRIPRAVLJEN podpisat pogodbo kjer je tvoja plača zavedena v čemerkoli drugem kot FIAT valutah? Mi lahko najdeš koga ki bi podpisal plačo v gramih zlata? Drugače pa Kraken menjalnica ponuja plačo v CRYPTU =) Go check it out in oni so delodajalec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

perci: ti si kaj vstopil nazaj?:D

IgorCardanof ::

Binance tudi izplačuje plačo v BNBju tistim zaposlenim, ki to želijo.

endelin ::

kako to poteka? na dan izplačila preračunajo FIAT v BNB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

IgorCardanof ::

Pomoje kaj takega ja. Pa dobijo na svoj Binance račun :D Tisti, ki so v bearu pridno nabirali bnbje, so prejšni mesec dajali odpovedi in so v zasluženi penziji :)

Tudi za cashback na kartici se ti denimo izračuna cashback v fiatu, to se pretvori v BNB po trenutni ceni in toliko bnbja dobiš.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Ahaaa, no povej mi kako so si najini starši izračunali inflacijo v Jugoslaviji točno? Ali pa kako si v Zimbabveju računajo inflacijo?? Pa Venezueli? Kaj misliš da se 80ta nikoli več ne morjo ponovit? Optimist.

Kar se pa tiče zadnjega nesmiselnega vprašanja pa preden nadaljujeva, a mi lahko najdeš kakšnega delodajalca ki ti je PRIPRAVLJEN podpisat pogodbo kjer je tvoja plača zavedena v čemerkoli drugem kot FIAT valutah? Mi lahko najdeš koga ki bi podpisal plačo v gramih zlata? Drugače pa Kraken menjalnica ponuja plačo v CRYPTU =) Go check it out in oni so delodajalec.

Sem vedel, da boš omenil hiperinflacijo. Ja, to so izredne razmere, ki se zgodijo redko. Pri BTC je pa izredna razmera če se to ne dogaja.

Kaj ima pa zlato oz druge dobrine zveze s tem? Razen tega, da niso valuta, tako kot ne BTC.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ahaaa, no povej mi kako so si najini starši izračunali inflacijo v Jugoslaviji točno? Ali pa kako si v Zimbabveju računajo inflacijo?? Pa Venezueli? Kaj misliš da se 80ta nikoli več ne morjo ponovit? Optimist.

Kar se pa tiče zadnjega nesmiselnega vprašanja pa preden nadaljujeva, a mi lahko najdeš kakšnega delodajalca ki ti je PRIPRAVLJEN podpisat pogodbo kjer je tvoja plača zavedena v čemerkoli drugem kot FIAT valutah? Mi lahko najdeš koga ki bi podpisal plačo v gramih zlata? Drugače pa Kraken menjalnica ponuja plačo v CRYPTU =) Go check it out in oni so delodajalec.



Sem vedel, da boš omenil hiperinflacijo. Ja, to so izredne razmere, ki se zgodijo redko. Pri BTC je pa izredna razmera če se to ne dogaja.



Ja ok, se zgodijo redko, pa vsaka generacija jo je imela, dovolj je enkrat pa ti uniči vsa tvoja prizadevanja, ker za razliko od Bitcoina FIAT valute po hiperinflaciji praktično več ne obstajajo vsaj ne v nekem globalnem smislu.

Kaj ima pa zlato oz druge dobrine zveze s tem? Razen tega, da niso valuta, tako kot ne BTC.


Veze ima tolko ker ti hočem dopovedat da plača v pogodbi ne sme biti vezana na neko dobrino ampak na URADNO valuto... in še več, povedali smo ti da vsaj dva DELODAJALCA plačujete delavcem plače v cryptu, ne moreš pa ti v pogodbo vpisat da je tvoja letna plača 1 BTC ker to ni veljavno, lahko pa VERJETNO vpišeš da je tvoja plača 1.500€ bruto in ga dobiš izplačanega v BTC... ampak to bi moral pravno preverit če gre, ker v Sloveniji je zakon da mora plača prit na TRR btc pa ne more prit na TRR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

I’m out.
:3

GupeM ::

Plačuje kdo finance?

https://www.finance.si/8859599/Delo-mi-...

Screenshot?

Ben Dover ::

Yes pls, am poor.

perci ::

endelin je izjavil:

perci: ti si kaj vstopil nazaj?:D

Če sem česa nauču, sem se tega, da se je dobro držati svoje strategije in se ne prepuščati čustvom.

Morison ::

perci je izjavil:

endelin je izjavil:

perci: ti si kaj vstopil nazaj?:D

Če sem česa nauču, sem se tega, da se je dobro držati svoje strategije in se ne prepuščati čustvom.

Perci, kaj ko bi ti izklopil ta tvoja čustva in naredil red in zbrcal tega trola Ben Doverja iz teme.

endelin ::

Evo en članek za sladko lahko noč
https://siol.net/digisvet/novice/sloven...

IL_DIAVOLO ::

Merlak ocitno se eden imed mnogih bedakov, obsedenih z ničvrednim plehom. No ja, ce mu ze investicije propadajo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Merlak ocitno se eden imed mnogih bedakov, obsedenih z ničvrednim plehom. No ja, ce mu ze investicije propadajo.

Sem ga imel za pametnejsega.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Merlak ocitno se eden imed mnogih bedakov, obsedenih z ničvrednim plehom. No ja, ce mu ze investicije propadajo.


A se ti zajebavaš hahahaha.... Človek ima desetine miljonov in zdaj praviš da je bedak ker si kupi lambota za 300 jurjev?? To je njemu kot da greš ti kupit burek pa koka kolo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

49106 ::

Tudi jype je v podobnem ekonomskem položaju, pa se še vedno vozi s kolesom. Miljoni niso razlog, da si plehpička

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

IL_DIAVOLO ::

Ce bi bil pameten, bi kupil teslo, ki bi bila dobra reklama za njegov biznis z baterijami od Tesle. Ampak kaj cemo, ni vsak Musk.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

matic492 ::

Če je on pleh pička, kaj sem potem jaz, moja grafična kartica je več vredna kot moj avto? :'(
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Senior Dev ::

Lamboti so brezvezni. To vozijo Tiktokerji ki so prišli do keša dobesedno čez noč s pump and dump strategijo. To samo uničuje pravi kripto.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Ben Dover ::

Naj si privošči, zasluženo.

hamez66 ::

Kaj je storil, ko je zaslužil prvi milijon evrov?
"Kupil sem si električni avtomobil Tesla Model S in parcelo v Portorožu. Tam sem kasneje postavil hišo, ki jo uporabljam, ko sem v Sloveniji," je zapisal Merlak.

Tako da je bila Tesla izgleda povod v njegov biznis z baterijami. Je bil znan po tem, da vozi Teslo.

perci ::

Morison je izjavil:

perci je izjavil:

endelin je izjavil:

perci: ti si kaj vstopil nazaj?:D

Če sem česa nauču, sem se tega, da se je dobro držati svoje strategije in se ne prepuščati čustvom.

Perci, kaj ko bi ti izklopil ta tvoja čustva in naredil red in zbrcal tega trola Ben Doverja iz teme.

Bilo bi lepo ampak potem bi kar naenkrat imeli red v topicu, tega si pa ne mormo privoščit.

Ben Dover ::

Perci best mod ever! uči se bluefish..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

Kvinta ::

Ben Dover je izjavil:

Perci best mod ever! uči se bluefish..


Bluefisha bi mogli benat :D
A.C.A.B
««
638 / 1490
»»