» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
624 / 1490
»»

mit3k ::

Res je.

IgorCardanof ::

Sama misel, da lahko Kitajski milijarderji dobesedno manipulirajo s tem, kar si jaz mislim, da lahko predvidijo in določijo, kaj bom jutri delal, o čem bom razmišljal, kaj se mi bo zgodilo, ... je izredno srhljiva. Najbrž še veliko hujša kot to, da lega planetov, trenutna lunina mena in kot pod katerim sončevi žarki letijo v določeno točko na Jupitru vpliva o celotnem mojem življenju. Pri astrologiji se vsaj sam lahko podučim v katero skupino spadam in nato zase vem, kaj sem in kaj bom v življenju dosegel in doživel. Ne glede na moje odločitve, vse je že začrtano. Če pa z mano manipulira nek kitajski milijarder, pa jaz ne morem vedet ničesar. Lahko da je sedaj zame predvidel, da bom jutri šel v fitnes, ali pa namesto, da bom šel v fitnes, da bom doma jedel mcdonalds in gledal serijo. Ta misel pa je srhljiva. Da že od davnega začetka sam nisem odgovren za nobeno svoje dejanje, da vbistvu moje življenje igra/živi nekdo drug. Nek večji igralec, ki ima vpliv. Kot da bi bil junak v računalniški igrici, kjer me upravlja nek gamer in določa, kako se bom premikal in kaj bom počel.

Izredno srhljiva misel. Najbolj srhljiva misel trenutno je pa ta, da na svetu obstajajo osebki, ki zgornje nebuloze verjamejo in mislijo, da so resnične. Še huje, teh ljudi ni malo. Najbrž govorimo o nekaj % svetovne populacije. Niste nič posebni, če kontrirate vsemu kar slišite, ker "veste" resnico, ker veste, da ima nekdo vajeti v rokah in ve kaj dela. Na svetu se ogromno stvari dogaja naključno, brez vzrokov in brez mož v ozadju. Dojemite to.

PrihajaNodi ::

IgorCardanof je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Tisti, ki ne gledate formule, pa bi vseeno radi vedli, kaj je bil tist komentar glede redbulla in dirke nekaj dni nazaj.

Red Bull Racing F1 team signs NFT deal with Tezos
https://www.ledgerinsights.com/red-bull...

UP ONLY.


Lepo se pozna tudi na ceni. Tezos se je danes izjemno dobro odbil in nadaljuje nezadržno rast.

https://www.coingecko.com/en/coins/tezos


Tezos gnije ze leta. Prehitel so ga prakticno vsi shitkojni
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sbor ::

Ima kdo kaj občutka, do kam bo BTC padel?

kow ::

Obcutki so kot ritne luknje? 36k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

_wtf_ je izjavil:

kriptobog je izjavil:

_wtf_ je izjavil:

se še splača vstopit al je že prepozno?


Full in zdaj. Prodaj vse. avto, hišo, ženo in all in v kripto


zelo smešno


Neumno vprašanje, neumen odgovor.

Če ne veš ali vstopiti ali ne, potem očitno ne veš kaj delaš in delaš nekaj na pamet. Takih se bo market zdaj znebil. Kar vesleo kupujte. Pravi deep šele pride ;)

sbor je izjavil:

Ima kdo kaj občutka, do kam bo BTC padel?


12k. Ampak najprej proti 45k, potem pa drop

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

_wtf_ ::

kriptobog je izjavil:

_wtf_ je izjavil:

kriptobog je izjavil:

_wtf_ je izjavil:

se še splača vstopit al je že prepozno?


Full in zdaj. Prodaj vse. avto, hišo, ženo in all in v kripto


zelo smešno


Neumno vprašanje, neumen odgovor.

Če ne veš ali vstopiti ali ne, potem očitno ne veš kaj delaš in delaš nekaj na pamet. Takih se bo market zdaj znebil. Kar vesleo kupujte. Pravi deep šele pride ;)

sbor je izjavil:

Ima kdo kaj občutka, do kam bo BTC padel?


12k. Ampak najprej proti 45k, potem pa drop


nisem vstopil :)

IgorCardanof ::

Po nekih twitterjih se govori o tem, da se bo Kitajska v prihodnje še bolj lotila regulirat kripto. Tako da če je to res in določeni ljudje zapuščajo sceno, ne veš kam bo padlo. Pa ne glede na to, ali je res ali ne, stvar je bila napihnjena zelo daleč, tako da sploh ne bi bilo nič čudnega, če smo končali za ta balon.

Z občutki je pa tko, vsi so govorili, da Bitcoin pod 50k ne more več it. Ok, tisti malo resnejši "znalci" so rekli, da je pri 38k zagotovo! odboj in da se nižje ne da it. Pa smo šli dol do 30k in 31k dvakrat. 38k pa se zgleda ne more obdržat, pa če bo tvitnil, da bo Tesla ves svoj kapital dala v Bitcoin.

Tudi občutki za altcoine so bili sledeči, da bo padec lepo počasen, po 20%-30% naenkrat. No, pa smo imeli lep 70% drop v enem tednu in noben alt ni bil izjema.

Tole je tvit o katerem govorim:

https://twitter.com/mattysino/status/13...

Zgodovina sprememb…

sajba10 ::

Kitajce nadomestijo indijci in gremo dalje.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Po nekih twitterjih se govori o tem, da se bo Kitajska v prihodnje še bolj lotila regulirat kripto. Tako da če je to res in določeni ljudje zapuščajo sceno, ne veš kam bo padlo. Pa ne glede na to, ali je res ali ne, stvar je bila napihnjena zelo daleč, tako da sploh ne bi bilo nič čudnega, če smo končali za ta balon.

Z občutki je pa tko, vsi so govorili, da Bitcoin pod 50k ne more več it. Ok, tisti malo resnejši "znalci" so rekli, da je pri 38k zagotovo! odboj in da se nižje ne da it. Pa smo šli dol do 30k in 31k dvakrat. 38k pa se zgleda ne more obdržat, pa če bo tvitnil, da bo Tesla ves svoj kapital dala v Bitcoin.

Tudi občutki za altcoine so bili sledeči, da bo padec lepo počasen, po 20%-30% naenkrat. No, pa smo imeli lep 70% drop v enem tednu in noben alt ni bil izjema.

Tole je tvit o katerem govorim:

https://twitter.com/mattysino/status/13...


Boldano je čista laž... Veliko altov ni padlo niti PRIBLIŽNO 70%... pa ne govorim o obskurnih altih ranga 2000 CMC ampak o prvi strani
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sloxl8 ::

Kolikor vem, je Indija že pred Kitajsko benala kripto.

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Po nekih twitterjih se govori o tem, da se bo Kitajska v prihodnje še bolj lotila regulirat kripto. Tako da če je to res in določeni ljudje zapuščajo sceno, ne veš kam bo padlo. Pa ne glede na to, ali je res ali ne, stvar je bila napihnjena zelo daleč, tako da sploh ne bi bilo nič čudnega, če smo končali za ta balon.

Z občutki je pa tko, vsi so govorili, da Bitcoin pod 50k ne more več it. Ok, tisti malo resnejši "znalci" so rekli, da je pri 38k zagotovo! odboj in da se nižje ne da it. Pa smo šli dol do 30k in 31k dvakrat. 38k pa se zgleda ne more obdržat, pa če bo tvitnil, da bo Tesla ves svoj kapital dala v Bitcoin.

Tudi občutki za altcoine so bili sledeči, da bo padec lepo počasen, po 20%-30% naenkrat. No, pa smo imeli lep 70% drop v enem tednu in noben alt ni bil izjema.

Tole je tvit o katerem govorim:

https://twitter.com/mattysino/status/13...


Boldano je čista laž... Veliko altov ni padlo niti PRIBLIŽNO 70%... pa ne govorim o obskurnih altih ranga 2000 CMC ampak o prvi strani


Ce si pogledamo prav interval en teden, je res malo pretiravanja (smo tam pri 50-60%. Ce pogledam high in low tocko recimo za kovance v zadnjih 14 dneh, je 70% in vec razlike na veliki vecini kovancev.

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Po nekih twitterjih se govori o tem, da se bo Kitajska v prihodnje še bolj lotila regulirat kripto. Tako da če je to res in določeni ljudje zapuščajo sceno, ne veš kam bo padlo. Pa ne glede na to, ali je res ali ne, stvar je bila napihnjena zelo daleč, tako da sploh ne bi bilo nič čudnega, če smo končali za ta balon.

Z občutki je pa tko, vsi so govorili, da Bitcoin pod 50k ne more več it. Ok, tisti malo resnejši "znalci" so rekli, da je pri 38k zagotovo! odboj in da se nižje ne da it. Pa smo šli dol do 30k in 31k dvakrat. 38k pa se zgleda ne more obdržat, pa če bo tvitnil, da bo Tesla ves svoj kapital dala v Bitcoin.

Tudi občutki za altcoine so bili sledeči, da bo padec lepo počasen, po 20%-30% naenkrat. No, pa smo imeli lep 70% drop v enem tednu in noben alt ni bil izjema.

Tole je tvit o katerem govorim:

https://twitter.com/mattysino/status/13...



Govori, govori, govori. Kaj analize pa ne bi nihče naredil? Djte mal razmišljat no. ne vse po twitter izjavah in na pamet. Že sama tehničnaanaliza lepo pokaže možne scenarije.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Po nekih twitterjih se govori o tem, da se bo Kitajska v prihodnje še bolj lotila regulirat kripto. Tako da če je to res in določeni ljudje zapuščajo sceno, ne veš kam bo padlo. Pa ne glede na to, ali je res ali ne, stvar je bila napihnjena zelo daleč, tako da sploh ne bi bilo nič čudnega, če smo končali za ta balon.

Z občutki je pa tko, vsi so govorili, da Bitcoin pod 50k ne more več it. Ok, tisti malo resnejši "znalci" so rekli, da je pri 38k zagotovo! odboj in da se nižje ne da it. Pa smo šli dol do 30k in 31k dvakrat. 38k pa se zgleda ne more obdržat, pa če bo tvitnil, da bo Tesla ves svoj kapital dala v Bitcoin.

Tudi občutki za altcoine so bili sledeči, da bo padec lepo počasen, po 20%-30% naenkrat. No, pa smo imeli lep 70% drop v enem tednu in noben alt ni bil izjema.

Tole je tvit o katerem govorim:

https://twitter.com/mattysino/status/13...


Boldano je čista laž... Veliko altov ni padlo niti PRIBLIŽNO 70%... pa ne govorim o obskurnih altih ranga 2000 CMC ampak o prvi strani


Ce si pogledamo prav interval en teden, je res malo pretiravanja (smo tam pri 50-60%. Ce pogledam high in low tocko recimo za kovance v zadnjih 14 dneh, je 70% in vec razlike na veliki vecini kovancev.


Napisal si VSI, no poglej Celsius Network in mi povej kako je 14d high 6,12EUR in low 4,54EUR 50-60% kaj šele 70% padec? To ni padec niti 30% recimo... Pa še bi verjetno našel kakšnega =) Pa je recimo tale kovanec top 50 trenutno in že dolgo v top 75...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

IgorCardanof ::

Res je, se opravičujem za komentar.

Pravilen odgovor je, lahko gremo dol malo, ali pa malo bolj, če shakeamo weak hands ali pa bo china fud. Lahko gremo tudi prej še do 42k, kjer potem testamo resistance in če ga testamo vredu, potem gremo lahko še naprej gor, drugače gremo pa dol. Če pa ne bo to, lahko pa pričakujemo sideways nekaj časa. #TA

Ok, malo heca je bilo. Zares se pri TA gleda, kje se sedaj fibonacijevi krogi sekajo s črtami logaritemske regresije in kdaj bo RSI presekal MACD črto. Potem pa ko to izračunaš, pa samo čakaš kdaj bo ob teh prelomih nekdo nekaj tvitnil, ali pa se bo kaj zgodilo v svetu.

V grafih piše vse. Tudi to, ali greste jutri v službo z avtomobilom ali pa z vlakom.

sajba10 ::

Govorilo se je, da bo Indija sprejela eden najbolj rigoroznih zakonov, z 6 mesečnim (amnezijskim) prehodom za vse imetnike kriptovalut. Zaenkrat je pa mirno. Prej je problem v finančni moči, katera je seveda nižja kot na kitajskem.

Zares (velike) države ne vedo, kaj narediti; po eni strani bi rade (čim večji) del kolača, pa še svojo kriptovalute bi uvedle, po drugi bi bolj obdavčile, po tretji lovile prestopnike, utajevlce davkov...

Mato989 ::

Jasno je da če se sveča ali 2 ne zaključita nad 40k (po možnosti vsaj 8h sveča) bomo težmko imeli uptrend in ne verjamem tem rallyem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Zdaj pa itak, lahko nas SinoCapital CEO malo trola in manipulira z informacijami, ki jih daje ven in zna pijanček Jože iz gostilne po 7ih pirih zvečer točno napovedati, kako se bo graf premikal in kako bi bilo pravilno reševat Covid krizo.

PrihajaNodi ::

Smo v fazi zanikanja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Jasno je da če se sveča ali 2 ne zaključita nad 40k (po možnosti vsaj 8h sveča) bomo težmko imeli uptrend in ne verjamem tem rallyem


Še vedno smo v bull-u, imamo korekcijo. Nad 40k bomo že prišli. Nekje do 45,46k. Mogoče celo 50k, potem pa drop proti 12k. Potembomo pa počasi gledali proti nakupu

kow ::

Iz zakaj drop na 12k? Si crto potegnil?

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jasno je da če se sveča ali 2 ne zaključita nad 40k (po možnosti vsaj 8h sveča) bomo težmko imeli uptrend in ne verjamem tem rallyem


Še vedno smo v bull-u, imamo korekcijo. Nad 40k bomo že prišli. Nekje do 45,46k. Mogoče celo 50k, potem pa drop proti 12k. Potembomo pa počasi gledali proti nakupu



Za mene je bull invalidiran dokler je pod MA200 daily candle... kolikor sem nazadnje pogledal je trenutno pod ali se motim?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jasno je da če se sveča ali 2 ne zaključita nad 40k (po možnosti vsaj 8h sveča) bomo težmko imeli uptrend in ne verjamem tem rallyem


Še vedno smo v bull-u, imamo korekcijo. Nad 40k bomo že prišli. Nekje do 45,46k. Mogoče celo 50k, potem pa drop proti 12k. Potembomo pa počasi gledali proti nakupu


Odvisno od časovne perspektive, ampak če imaš prej tarčo 12k kot 70k+, potem smo v bear marketu. Tudi v bear marketu so uptrend premiki itak.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jasno je da če se sveča ali 2 ne zaključita nad 40k (po možnosti vsaj 8h sveča) bomo težmko imeli uptrend in ne verjamem tem rallyem


Še vedno smo v bull-u, imamo korekcijo. Nad 40k bomo že prišli. Nekje do 45,46k. Mogoče celo 50k, potem pa drop proti 12k. Potembomo pa počasi gledali proti nakupu



Za mene je bull invalidiran dokler je pod MA200 daily candle... kolikor sem nazadnje pogledal je trenutno pod ali se motim?



lol. moving average gledate? Saj to vam je jasno, da je to lagging indikator in da sledi ceni? če cena pade, bo moving average padel. Totalno neuporabno. Fatnje, poglejte malo market structure, fibonacci retracement, itd. Potem boste videli, kako lepo se predvidi premike skoraj v piko.

kow ::

Mato989 je izjavil:


Za mene je bull invalidiran dokler je pod MA200 daily candle... kolikor sem nazadnje pogledal je trenutno pod ali se motim?


Je spodaj, sam nismo dalec. zgodovinsko se je zelo splacevalo kupovati pod MA200. Je pa res, da je zdaj market cap kripta ze velik.
Kot sem ze rekel.. imo se sedaj splaca prinesti notri svezi fiat in kupovati dipe, ter prodajati pumpe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Če se zmenimo in vsi samo kupujemo in ne prodajamo, gremo lahko še višje :)

sloxl8 ::

IgorCardanof je izjavil:

Če se zmenimo in vsi samo kupujemo in ne prodajamo, gremo lahko še višje :)

Aha, kot WSB? Ni preveč sveža ideja.

endelin ::

Kaj je to neko padanje sedaj. To je čedalje nižje. Najprej pade za pol da je potem rast za pol od tega videt kot success:))

oracle ::

Višji vrh narejen, če dobimo še višjo dolino bo to zelo dober argument za bulle ali pa zelo dober bull trap.

PrihajaNodi ::

Faza zanikanja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Zaenkrat kaze, da bolj s tvoje strani. Ze pri 10k si bil pesimist, da gremo na 3k ;)
Ampak ja, ce ponavljas, imas prej ali slej prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

oracle je izjavil:

Višji vrh narejen, če dobimo še višjo dolino bo to zelo dober argument za bulle ali pa zelo dober bull trap.


Torej oboje. Tako analizo rabimo. Lahko je dobro za bulle, lahko je dobro za beare, lahko je pa samo sideways nekaj časa naprej. Pohvale.

oracle ::

Poklicna deformacija, na šihtu pišem horoskope.

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

oracle je izjavil:

Višji vrh narejen, če dobimo še višjo dolino bo to zelo dober argument za bulle ali pa zelo dober bull trap.


Torej oboje. Tako analizo rabimo. Lahko je dobro za bulle, lahko je dobro za beare, lahko je pa samo sideways nekaj časa naprej. Pohvale.


V vrtcu delajo boljše analize lol. Kaj slotech res ne premore več kot enega dobrega analitika?

kow ::

Lahko se javis, da se smejemo.

PrihajaNodi ::

Se vedno ste v fazi zanikanja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kriptobog ::

kow je izjavil:

Lahko se javis, da se smejemo.


Saj sem se. Sem napisal, če ne premore več kot ENEGA. Ta en sem jaz. Sem že večkrat podal skoraj v piko točke odbojev, ampak ok, večina tukaj vas pravi, da je ema200 vrhunec trgovanja :)

Telbanc ::

Zaj še mal brcajo u mačka, ker mora Tesla še prodat vse. :D

Pol pa gremo na 3 jurje. :)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

lotar123 ::

Pa kakšne 3k na 0 gremo! Vse prodat!

kow ::

kriptobog je izjavil:

kow je izjavil:

Lahko se javis, da se smejemo.


Saj sem se. Sem napisal, če ne premore več kot ENEGA. Ta en sem jaz. Sem že večkrat podal skoraj v piko točke odbojev, ampak ok, večina tukaj vas pravi, da je ema200 vrhunec trgovanja :)


Tega ni nihce napisal. Lahko pa nam predlozis svoje genialno tehnicno analizo iz poleti 2020.

kriptobog ::

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

kow je izjavil:

Lahko se javis, da se smejemo.


Saj sem se. Sem napisal, če ne premore več kot ENEGA. Ta en sem jaz. Sem že večkrat podal skoraj v piko točke odbojev, ampak ok, večina tukaj vas pravi, da je ema200 vrhunec trgovanja :)


Tega ni nihce napisal. Lahko pa nam predlozis svoje genialno tehnicno analizo iz poleti 2020.


Za nazaj jo vsak bebec zriše. Sem podal cofre do kam bomo imeli pullback za nov deep. Ko bo to doseženo objavim analizo. Znanje stane. Nisem dobil zastonj CFTe.

Senior Dev ::

BNB so pokupile institucije in pod 300 naj ne bi več šel ta kvalitetni žeton. To so zgolj špekulacije.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

kriptobog je izjavil:


Za nazaj jo vsak bebec zriše. Sem podal cofre do kam bomo imeli pullback za nov deep. Ko bo to doseženo objavim analizo. Znanje stane. Nisem dobil zastonj CFTe.

Pokazi nam linke na pretekle napovedi, bebo. Da vidimo kaksen je tvoj track record.

IgorCardanof ::

To se pa moram strinjat, kolikor gledam grafe in se ukvarjam z indikatorji. Če za nazaj iščem neke "indikatorje", ki so bili ključni za price action v tej točki oziroma po tej točki, je te indikatorje veliko lažje najti. Drugače povedano, ko za nazaj gledam pa vidim kaj se s ceno dogaja, lahko hitro recimo vidim "evo tu smo šli pa ravno do fibonacija 0.618", ali pa "evo tu je pa ravno MA(20) presekal EMA(45) in je šlo gor/dol".

Tako kot kriptobog bom kasneje postal tu gor svoje analize, vkolikor bodo seveda pravilne.

Zgodovina sprememb…

oracle ::

kow je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Za nazaj jo vsak bebec zriše. Sem podal cofre do kam bomo imeli pullback za nov deep. Ko bo to doseženo objavim analizo. Znanje stane. Nisem dobil zastonj CFTe.

Pokazi nam linke na pretekle napovedi, bebo. Da vidimo kaksen je tvoj track record.

Ne se trudit, saj se že po nicku vidi, da je trol. Mogoče celo ista oseba kot senior dev.

kriptobog ::

haha smeh. kake maste. Pokažem track record vsakemu, ki želi. Še za delnice in fx. Pišite DM, vam dam naslov pisarne pa si pridite pogledat pametnjakoviči.

hdx ::

Edini pravi trol je Zbornaya Komanda iz rtv-ja. Vsi ostali ste bedni.

kow ::

oracle je izjavil:


Ne se trudit, saj se že po nicku vidi, da je trol. Mogoče celo ista oseba kot senior dev.


Vem, samo da se mi trenutno. Senior ima smisel za humor, tko da mocno dvomim.

gandolfino ::

Imam bipolarno situacijo, po eni strani upam da bo močna korekcija da s fiatom nabavim poceni robo, hkrati pa si želim da bo 1.6. situacija na trgu stabilna da bo listing Mine uspešen

tonis ::

kriptobog je izjavil:


lol. moving average gledate? Saj to vam je jasno, da je to lagging indikator in da sledi ceni? če cena pade, bo moving average padel. Totalno neuporabno. Fatnje, poglejte malo market structure, fibonacci retracement, itd. Potem boste videli, kako lepo se predvidi premike skoraj v piko.

Seveda da sledi ceni ampak na vecjih timeframih ne mores na kratek rok drasticno premaknit MA torej lahko priblizno sklepas v katerem obmocju se bo nahajal.

Ti kaj pove da se velikokrat fib level in mocen MA nahajata na istem mestu?
««
624 / 1490
»»