» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
613 / 1489
»»

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Senior Dev ::

En zanimiv komentar na rtvslo:

meni je pa vseeno podobno piramidalnemu sistemu. če se zgornji umaknejo, spodnji ostanejo suhi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

globoko grlo ::

A zdej bo šlo pa po stopničkah do nule?

Kakšne so pa za naprej predvidevanja? Če se tole sesuje tko kot 2018, a pol bomos pet čakal 3-4 leta?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Mato989 ::

globoko grlo je izjavil:

A zdej bo šlo pa po stopničkah do nule?

Kakšne so pa za naprej predvidevanja? Če se tole sesuje tko kot 2018, a pol bomos pet čakal 3-4 leta?


Pol boš spet mel priložnost akumulirat kot smo jo imeli med 2018 in 2020
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Tetheras bodo sprintal kak trilijon fejkanih, no worries.

gandolfino ::

Bull se malo zmatral v tej corridi..preveč puščic je blo ustreljenih v njega..rabimo novega bika! in pol gremo do 120k..300k..milijon! Eoy

scythe ::

Noben ne ve, ali bo šlo do podna na nulo ali gor na vrh. Eni govorijo da smo zaključili za letos, drugi govorijo da poleti pride vrh :))
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Valvoline ::

Baje se pri 20k podre tetherska piramida, na kar bo sledil prosti pad.

Senior Dev ::

Zdaj pobira buy orderje planktona, beri kriptoznanstvenikov in strokovnjakov blockchaina. Potem bojo spet prodajale institucije, dokler planktonu ne zmanjka denarja.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Valvoline ::

PersonaRuda ::

Valvoline je izjavil:

Baje se pri 20k podre tetherska piramida, na kar bo sledil prosti pad.

Dobra novica. Izredno dobra novica za tiste v kriptu.

Vedno, ampak res čisto vedno, ko se je @Valvoline oglasil, je cel market potegnilo zelo gor. Upam, da se ta tradicija nadaljuje... :D

m0LN4r ::

Senior Dev je izjavil:

En zanimiv komentar na rtvslo:

meni je pa vseeno podobno piramidalnemu sistemu. če se zgornji umaknejo, spodnji ostanejo suhi.
Naceloma je to plusminus vsepovsod tako, odvisno samo od kako dalec gledas na stvar
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PersonaRuda ::

perci je izjavil:

En nasvet za hardcore bagholderje: skrivnost dobrih traderjev je, da znajo prodat z izgubo (tudi, če ni majhna) in tega ne jemat kot neuspeh. Če pa trmasto vztrajaš, postane izguba večja.

No, je pa vedno tako, kot Mato pravi. Dokler ne prodaš, nisi izgubil ;((.

Ko bodo alt-i 2 meseca gor bruhali tudi po x2 v parih dnevih, takrat bom vedel, da se bližamo konec bullrunu in bo počasi potrebna strategija prodaje. Trenutno v tem obdobju še nismo tako daleč...

hdx ::

m0LN4r je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

En zanimiv komentar na rtvslo:

meni je pa vseeno podobno piramidalnemu sistemu. če se zgornji umaknejo, spodnji ostanejo suhi.
Naceloma je to plusminus vsepovsod tako, odvisno samo od kako dalec gledas na stvar


A ni tako, da pri piramidnem sistemu ne moreš pobrat profita, dokler ti ga "šef" ne nakaže na trr? Pri kriptu lahko pobereš kadar hočeš.
Če pa nekdo verjame bitboyu in njemu podobnim, ter čakajo na 300k BTC, bodo pač izgubili in so si sami krivi.
Kripto je super za zaslužek, če slediš pravilom in nisi požrešen.

Valvoline ::


Glejte tam 24.00 je najbol zanimivo.

Zgodovina sprememb…

oracle ::

Ma dajte si razčistit osnovne pojme, bluzite kot amaterji z ulice, ki ne vejo nič o kripto (niti o drugih stvareh).

Piramida = MLM = pobiranje DIREKTNIH provizij od rekrutiranja novih prodajalcev. Referal linki so takšen sistem, ki zastruplja kripto sceno, ampak na srečo niso velik del.

Se vidi, da ste premladi, da bi poznali real life piramidne sisteme.

Valvoline ::

oracle je izjavil:

Ma dajte si razčistit osnovne pojme, bluzite kot amaterji z ulice, ki ne vejo nič o kripto (niti o drugih stvareh).

Piramida = MLM = pobiranje DIREKTNIH provizij od rekrutiranja novih prodajalcev. Referal linki so takšen sistem, ki zastruplja kripto sceno, ampak na srečo niso velik del.

Se vidi, da ste premladi, da bi poznali real life piramidne sisteme.

Piramida 2.0 torej.

oracle ::

Referal linki so že povsod in del "normalne" digitalne ekonomije. To ni piramida. Piramida so herbalife ipd. Imenuje se tudi "neposredna prodaja". Vsak akter neposredno prodaja artikle in ineposredno kovači nove prodajalce. To je piramida. Se pravi prodaja izdelkov in pobiranje provizije vseh, ki prodajajo pod tabo. Ključ je v prodaji izdelkov.

Ponzi je pa čisto druga stvar in temelji na black box (poslovna skrivnost) investiranju. Nosilec sheme obljublja donose, za katere ne razloži mehanizma, pač pa samo obljublja donos brez tveganja. Ključna sestavina je, da ljudi po začetni investiciji prepriča, da se jim ne splača jemat ven. To je ponzi shema. Dokler dovolj hitro dobiva nove stranke, lahko nekaj starih tudi izplača, da vse skupaj zgleda legit. Lahko celo shemo pripelje tudi v zelene številke, če mu v ozadju uspe visoko tvegana investicija. Lahko pa enostavno pobere denar in zgine. Primer tega je bil bitconnect, kjer so kao boti čudežno služli enormne količine brez tveganja. Na kratko, gre za obresti. Daš keš in dobiš velik keša nazaj. Kao. Nobenih artiklov ni vmes.

Sem se poskušal zadržat, ampak vaša nevednost me kar boli...

Po vaši genialni logiki je piramida tudi ko Peter Shiff reče, da je zlato top šit in greste kupit. smh

(čist popizdu :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

endelin ::

Z bullom je konec. Spet sem ostal baghodler;((

Mato989 ::

A nisi prodajal prej že?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

trgovec35 ::

Jaz kripto samo gledam, trgujem pa 25 let z delnicami, samo USA. Me je kripto mikal zelo, priznam.
A nikakor nisem vedel kako oceniti kaj bi kupil, kaj bom imel v rokah, kakšno vrednost ima. Baje je vrednost izredna, uporabnost neomejena.

Pri delnicah priznam je veliko natega, špekulacij, zavajanja. Devedeset procentov jih izgublja. Še v kazinu je boljši odstotek. Zakaj torej še vedno trgujem z delnicami?
Uspeva mi dosegati dobre donose. In lahko analiziram kdo in kaj stoji za delnico.

Najbolj me prepriča izdelek ali storitev, ki ga firma, katere delnice imam, nudi na trgu. Tu se da izračunat vsaj približno ali ima perspektivo v nekem obdobju. Nenazadnje vsak kvartal firme objavljajo rezultate poslovanja.

To sem pogrešal pri kriptu, ker ni nič oprijemljivega. Zakaj zdaj pada? Nimam pojma, ne znam ocenit. Rezultati poslovanja? To ne. Panika? Morda.

Vsem želim da dobro zaslužite.

Držite se pa pravila: dober trgovec proda z malo izgubo in gre dalje. Izgubo ne jemlje kot poraz ampak kot investicijo v prihodnje. Zato ne držim nobene delnice "do nezavesti". Niti Appla.
Ob vsakem nakupu nastavim stop loss. Sicer bi že zdavnaj bankrotiral.

Ampak vse kar pada enkrat spet zraste. Tudi kripto bo. Le kdaj bo doseglo dno iz tehnične analize težko vidim. 30.000 mora zdržati, sicer bo zelo slabo.

globoko grlo ::

Mato989 je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

A zdej bo šlo pa po stopničkah do nule?

Kakšne so pa za naprej predvidevanja? Če se tole sesuje tko kot 2018, a pol bomos pet čakal 3-4 leta?


Pol boš spet mel priložnost akumulirat kot smo jo imeli med 2018 in 2020


Ja to čakam :) Da sedanje profite pretopim nazaj na dogy kovance :) šele takrat lambo&co
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

endelin ::

Mato989 je izjavil:

A nisi prodajal prej že?

ne vse. ;) s tem delom ki nisem bodo ostale vreče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A nisi prodajal prej že?

ne vse. ;) s tem delom ki nisem bodo ostale vreče

Kaj pa ce prodas in kupis mino
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

Kaj pa če počakam na 2024?:))

Zezz ::

Trgovec35@ dobro napisano..to so ti izkušnje.

endelin ::

a solana se splača ker je -33% od včeraj?

Telbanc ::

trgovec35 je izjavil:

Jaz kripto samo gledam, trgujem pa 25 let z delnicami, samo USA. Me je kripto mikal zelo, priznam.
A nikakor nisem vedel kako oceniti kaj bi kupil, kaj bom imel v rokah, kakšno vrednost ima. Baje je vrednost izredna, uporabnost neomejena.

Pri delnicah priznam je veliko natega, špekulacij, zavajanja. Devedeset procentov jih izgublja. Še v kazinu je boljši odstotek. Zakaj torej še vedno trgujem z delnicami?
Uspeva mi dosegati dobre donose. In lahko analiziram kdo in kaj stoji za delnico.

Najbolj me prepriča izdelek ali storitev, ki ga firma, katere delnice imam, nudi na trgu. Tu se da izračunat vsaj približno ali ima perspektivo v nekem obdobju. Nenazadnje vsak kvartal firme objavljajo rezultate poslovanja.

To sem pogrešal pri kriptu, ker ni nič oprijemljivega. Zakaj zdaj pada? Nimam pojma, ne znam ocenit. Rezultati poslovanja? To ne. Panika? Morda.

Vsem želim da dobro zaslužite.

Držite se pa pravila: dober trgovec proda z malo izgubo in gre dalje. Izgubo ne jemlje kot poraz ampak kot investicijo v prihodnje. Zato ne držim nobene delnice "do nezavesti". Niti Appla.
Ob vsakem nakupu nastavim stop loss. Sicer bi že zdavnaj bankrotiral.

Ampak vse kar pada enkrat spet zraste. Tudi kripto bo. Le kdaj bo doseglo dno iz tehnične analize težko vidim. 30.000 mora zdržati, sicer bo zelo slabo.


30.000 je že mimo. Verjetno bo naslednji mali odboj pri 25.000. Pol pa spet dol.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Valvoline ::

Zdaj bo zanimivo spremljat ce/kdaj bo elektricni jezus zacel prodajat. To bo veselica.
:))

IL_DIAVOLO ::

Precej bolj krvavo bo, preden gremo nazaj gor. Jeseni se verjetno vračamo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

celje ::

on je ze prodal. vse ostalo so buce. tip ni kjer je ker je neumen.

sergo ::

trgovec35 je izjavil:

Jaz kripto samo gledam, trgujem pa 25 let z delnicami, samo USA. Me je kripto mikal zelo, priznam.
A nikakor nisem vedel kako oceniti kaj bi kupil, kaj bom imel v rokah, kakšno vrednost ima. Baje je vrednost izredna, uporabnost neomejena.

Pri delnicah priznam je veliko natega, špekulacij, zavajanja. Devedeset procentov jih izgublja. Še v kazinu je boljši odstotek. Zakaj torej še vedno trgujem z delnicami?
Uspeva mi dosegati dobre donose. In lahko analiziram kdo in kaj stoji za delnico.

Najbolj me prepriča izdelek ali storitev, ki ga firma, katere delnice imam, nudi na trgu. Tu se da izračunat vsaj približno ali ima perspektivo v nekem obdobju. Nenazadnje vsak kvartal firme objavljajo rezultate poslovanja.

To sem pogrešal pri kriptu, ker ni nič oprijemljivega. Zakaj zdaj pada? Nimam pojma, ne znam ocenit. Rezultati poslovanja? To ne. Panika? Morda.

Vsem želim da dobro zaslužite.

Držite se pa pravila: dober trgovec proda z malo izgubo in gre dalje. Izgubo ne jemlje kot poraz ampak kot investicijo v prihodnje. Zato ne držim nobene delnice "do nezavesti". Niti Appla.
Ob vsakem nakupu nastavim stop loss. Sicer bi že zdavnaj bankrotiral.

Ampak vse kar pada enkrat spet zraste. Tudi kripto bo. Le kdaj bo doseglo dno iz tehnične analize težko vidim. 30.000 mora zdržati, sicer bo zelo slabo.


Se strinjam s tvojim zapisam. Ampak ce gledas po drugi strani, pred desetimi leti tudi nihce ni znal pravilno ovrednotiti facebooka, amazona in podobnih firm, ki so temeljile na eksponentni rasti in Metcalfejevem zakonu. Problem je ker človek ne zna razmišljat eksponentno ampak linerno. In z eksponentno ratjo tudi pridejo takšna nihanja. Samo čas bo pokazal kdo bo primel prav, vsekakor je pa kriptotrg surova različica Metcalfejevega zakona in večina tega ne prebavi oz. nima znanja, ker tradicionalni trgi delujejo drugače

chucki ::

Zdaj gremo najorej na 49.000usd, potem pa padec na 11.900

Ali pa iz 29.000 na 72.000 z vmesnimi padci
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

endelin ::

kamikaza: to je še po načrtih sedaj ta padec na 30k preden gremo na 300k?

perci ::

PersonaRuda je izjavil:

perci je izjavil:

En nasvet za hardcore bagholderje: skrivnost dobrih traderjev je, da znajo prodat z izgubo (tudi, če ni majhna) in tega ne jemat kot neuspeh. Če pa trmasto vztrajaš, postane izguba večja.

No, je pa vedno tako, kot Mato pravi. Dokler ne prodaš, nisi izgubil ;((.

Ko bodo alt-i 2 meseca gor bruhali tudi po x2 v parih dnevih, takrat bom vedel, da se bližamo konec bullrunu in bo počasi potrebna strategija prodaje. Trenutno v tem obdobju še nismo tako daleč...

Res je. Lahko, da imaš prav (kot praktično vedno do sedaj ;(() in bo šlo zdej zdej na 300k, kot si napovedal.

lazni ::

Shiba pa edina zelena. Bravo Borut.

perci ::

endelin je izjavil:

kamikaza: to je še po načrtih sedaj ta padec na 30k preden gremo na 300k?

Kakopak... Če dovolj močno verjameš v nekaj, se zgodi. To je že Superkripto lepo pojasnil.

Valvoline ::

Da bo sel btc na 300k, bi moral tetherasi sprintat najmanj 500 dodatnih bn. Mogoce jima bo ratal, kdo ve, zakonodaja se vedno spancka kljub noremu printanju 60bn kritih z kakovostnim frisnim zrakom.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Valvoline je izjavil:

Da bo sel btc na 300k, bi moral tetherasi sprintat najmanj 500 dodatnih bn. Mogoce jima bo ratal, kdo ve, zakonodaja se vedno spancka kljub noremu printanju 60bn kritih z kakovostnim frisnim zrakom.


Brez velikih igralcev, no, ja, so to pobožne želje. Že 67.0000 je blo 20X preveč.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

perci ::

Slišal sem, da je knjižnica Bežigrad, enota Savsko naselje, kupila pol etra. A to šteje pod institucionalno vlaganje?

endelin ::

res je bil interesanten ta kripto ban s strani Chine. najprej nekaj ur ni bilo ničesar. vse je ostalo isto. Potem naslednje jutro pa panika. vse skupaj strmoglavilo.

Mato: un tvoj komentar pod China ban novico se ni dobro postaral kaj:))

IgorCardanof ::

Mislim, da rabimo sedaj, da nam nekdo pove, da je 70% korekcija na altih v malo vec kot tednu dni nekaj normalnega "Healthy correction", preden lahko nadaljujemo z organsko rastjo.

perci je izjavil:

Slišal sem, da je knjižnica Bežigrad, enota Savsko naselje, kupila pol etra. A to šteje pod institucionalno vlaganje?


Steje!

Torej je le res, da institucije se zmeraj kupujejo.

Zgodovina sprememb…

perci ::

endelin je izjavil:

res je bil interesanten ta kripto ban s strani Chine. najprej nekaj ur ni bilo ničesar. vse je ostalo isto. Potem naslednje jutro pa panika. vse skupaj strmoglavilo.

Mato: un tvoj komentar pod China ban novico se ni dobro postaral kaj:))

Če se spomniš, prejšnji medo se je tudi začel s china banom.

IgorCardanof ::

Vprašanje za tiste, ki ste najbolj bullish. Kje je tista meja, pri kateri si rečete "O pizda, mogoče sem se pa spet zajebal"?

Je to ko alti padejo za 30%, za 60%, za 70%, za 90%, za 99%? Kje se ta meja postavi, kjer lahko še govorimo o zdravi korekciji oziroma o tem, da se dogaja pok balona?

Ker če si denimo postavimo mejo pri 99% padcu, potem smo v bikovskem trendu že od leta 2010 in se nam ni treba nič za bat!

Zgodovina sprememb…

endelin ::

ko pade 50 procent veš da je igre konec

jernejl ::

IgorCardanof je izjavil:

Ker če si denimo postavimo mejo pri 99% padcu, potem smo v bikovskem trendu že od leta 2010 in se nam ni treba nič za bat!

Tistim, ki so že od 2010 bullish, bi težko rekli, da so se motili, vsaj do zdaj. Kaj bo jutri (ali čez 10 let), seveda nihče brez kristalne krogle ne ve.

endelin ::

če še usa prepove kripto ... si predstavljate?
kar en dan bo novica kako Yellen reče, da je konec zabave. kripto v prostem padu na pred 2013 level

nodi: kako kaže z MINA penzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

IgorCardanof ::

Zgleda bi moral balon zdržati samo teden ali dva več, pa bi imel Nodi Mina penzijo. Sedaj dvomim, da bo kak x100 naval na Mino ob releasu :|

endelin ::

bo treba malo spremljat kak bo naval na nove projekte na coinlist naslednje mesce:))

perci ::

A nodi je allin stopil na mino in čaka na eksplozijo, da ga katapultira do lune?
««
613 / 1489
»»