» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
605 / 1489
»»

SuperKripto ::

Gruntfurmich, jaz mislim, da bi ti mogu mal delat na custveni inteligenci, ce se le da. A ti ves kaj pomen ljubezen? Tista brezpogojna ljubezen ko mama brezpogojno ljubi svojega otroka? A to zate obstaja? Pravis, da so vcasih stancal otroke samo za delovno silo? Ja to smo se mi ucili v soli, da v afriki to pocnejo. Pa ucili so nas, da si ljudje vcasih niso znal razlozit dolocenih naravnih pojavov in so zato verjel v nekaksne bogove in visje sile. Kaksno zavajanje. Pac nasedel si. V soli ucijo piflanja, ker si ne zelijo prevec ljudi, ki bi prevec razmisljal s svojo glavo. Ti si pac eden izmed mnogih ki je na zalost nasedel na zgodbice drugih. Verjamete brez preverjanja dejstev, se pac naucite da dobite tisto dobro oceno, drugo vas ne zanima. Potem pa kvasite neumnosti.

Zgodovina sprememb…

Zezz ::

kriptobog je izjavil:

Zezz je izjavil:

Michael Burry Bitcoin

Sicer trenutno šolski primer downtrenda (ETH) lower lows, lower highs. Ampak preprosto se mi ne da živce zgublat, kripto vseeno niso stocksi :)


Graf je graf :)

Za trejdat je kripto velik bol nepredvidljiv kot delnice, to bi bil sicer dober short ampak se mi ne da tvegat kljub stoplosom,limiti itd. Čakam spet na kašen megadip :)

Night King ::

Pozdrav vsem,

Sem nov uporabnik na forumu, nisem pa nov v branju foruma in tudi ne v kriptu..tako da nimam vprašanj, ker že vse vem?

Winter is coming after the long summer, lp beli hodec

tonis ::

boolsheat je izjavil:

tonis je izjavil:

Primerjava BTC ETH MATIC, vsi proti USD


BTC je včeraj padel nazaj v mesečni bollinger band, obenem pa aprilska sveča spominja na hanging mana.
Malo za občutek pa si poglejte ostala dva kovanca. ETH zaenkrat oblikuje star shooting candle, mesečni RSI 91,
Matic krepko nad BB, hkrati pa tedenski in mesečni RSI nad 95!

Včerajšnji dan me je užgal na zobe zato razmišljam bolj racionalno kot dva dni nazaj.
Bom spet ponovil, da nisem finančni svetovalec, ampak MATIC hodlerji fino premislite o hodl strategiji. Ta post mi lahko še enkrat pokažete čez en mesec. Pa najbrž tudi čez dva.

Tudi ko je bil BNB prek 90 sem govoril da enkrat bo prišlo do reseta, pa kar ni hotel past. Včeraj ga je pa vzelo. Še vsak kovanec z extremnim RSIjem se je prej ali slej zrušil.


https://stats.buybitcoinworldwide.com/m...

Ko gledaš za nazaj je vedno nekako bil dvakrat RSI na vrhu pred zimo.
Mogoče pa bo podobno kot 2013.



Tudi jaz upam na scenarij 2013/14.
Tokrat smo videli, ampak ignorirali RSI divergenco, h&s, prebit MA100, prebit trendline, extremen RSI na velikih timeframih, ogromna oddaljenost od mesečnega conversion line-a, .... en kup indikatorjev ki so nakazovali da bo kreš, ampak preprosto jaz si nisem znal predstavljat da lahko pade tako na hitro in sem vstopil nekaj pod 50, na srečo samo v BTC.
Vemo za naprej, zato še enkrat opozarjam na tole, kar sem napisal včeraj... HODL je do neke mere OK, ampak če imaš RSI 98 beži ven, ker kasneje bo jok. Prek 100 pač ne gre.

Mato989 ::

vsi shitcoinerji so spet izginili =)

Zrak se lažje diha v tej temi, pa še Valvo za reversal pattern je prišel

Quoted for truth!

Governments act as if bitcoin is magic internet money for 364 days out of the year, but on tax day it's real money all of a sudden.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

BorutO ::

To misliš tudi name? :)

Mato989 ::

Predvsem mislim to tiste ki so vsake par dni promovirali nek shitcoin :P Ti nisi bil tak problematičen :D

Kako shiba btw? mam jo 3,5 mil sem upal da gre na 1$ ali pa vsaj da zgublja nule ne pa da jih pridobiva :(
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

tonis je izjavil:

boolsheat je izjavil:

tonis je izjavil:

Primerjava BTC ETH MATIC, vsi proti USD


BTC je včeraj padel nazaj v mesečni bollinger band, obenem pa aprilska sveča spominja na hanging mana.
Malo za občutek pa si poglejte ostala dva kovanca. ETH zaenkrat oblikuje star shooting candle, mesečni RSI 91,
Matic krepko nad BB, hkrati pa tedenski in mesečni RSI nad 95!

Včerajšnji dan me je užgal na zobe zato razmišljam bolj racionalno kot dva dni nazaj.
Bom spet ponovil, da nisem finančni svetovalec, ampak MATIC hodlerji fino premislite o hodl strategiji. Ta post mi lahko še enkrat pokažete čez en mesec. Pa najbrž tudi čez dva.

Tudi ko je bil BNB prek 90 sem govoril da enkrat bo prišlo do reseta, pa kar ni hotel past. Včeraj ga je pa vzelo. Še vsak kovanec z extremnim RSIjem se je prej ali slej zrušil.


https://stats.buybitcoinworldwide.com/m...

Ko gledaš za nazaj je vedno nekako bil dvakrat RSI na vrhu pred zimo.
Mogoče pa bo podobno kot 2013.



Tudi jaz upam na scenarij 2013/14.
Tokrat smo videli, ampak ignorirali RSI divergenco, h&s, prebit MA100, prebit trendline, extremen RSI na velikih timeframih, ogromna oddaljenost od mesečnega conversion line-a, .... en kup indikatorjev ki so nakazovali da bo kreš, ampak preprosto jaz si nisem znal predstavljat da lahko pade tako na hitro in sem vstopil nekaj pod 50, na srečo samo v BTC.
Vemo za naprej, zato še enkrat opozarjam na tole, kar sem napisal včeraj... HODL je do neke mere OK, ampak če imaš RSI 98 beži ven, ker kasneje bo jok. Prek 100 pač ne gre.


Kako je v trenutnem stanju glede RSI?...kolikor gredam...imajo večina konvancev z BTC-jem na čelu RSI okoli 50...kar pomeni, da smo varni?
je RSI tisti pokazatelj kateri ti lahko pove ali je varno vstopiti in kdaj iztopiti?
Za nas lajike so take informacije dobrodošle....da nam pač na čisti kmečki način razložite na kaj naj bi bili pozorni pri vstopu in izstopu....se pravi RSI max 98...je kaj važno kateri graf se gleda (urni, dnevni?)..RSI so tud (6, 12, 24)

so še kakšne podobne fore katere bi lahko vedel?

pač ne sodelujem velik v debati...ker se ne spoznam...prebiram vas pa vsak dan..tako kot marsikdo tu gor.

Mato989 ::

Kar je potrebno razumet, je, da je RSI lagging indikator, to pomeni vedno ga imaš za ZAKLJUČENO SVEČO (kot večina indikatorjev če ne vsi, naj me tonis popravi)


Coin zraste 400% dan 1 - Pogledaš RSI je 98 recimo
Coin stoji na miru 15 dni (minimalno padanje 0,1% vsak dan
Po 15 dneh pogledaš RSI 14 dnevni in bo RSI 50 (recimo)

Ni pogoj, da ker je RSI 98, da bo coin padel nazaj na "začetno" vrednost ali pa vsaj 50%... dovolj je da je nekaj manjših rdečih sveč...

The RSI is calculated using average price gains and losses over a given period of time. The default time period is 14 periods with values bounded from 0 to 100. The MACD measures the relationship between two EMAs, while the RSI measures price change in relation to recent price highs and lows.


Kar pomeni da po določen času ko preteče in coin stagnira po rasti 400%, je lahko RSI spet 50 ali 60 brez drastičnega dropa. ker pač ne računa več tistih preteklih highs and lows
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

BorutO ::

Shibe še nisem kupi, ker sem rekel, da še ne zaupam popolno marketu, da se je ustavil, sem ziher, da še bo padlo nazaj. Imam nakup nastavljen pri 0,000022, če bo prišla do tja, z namenom, da bo rasla, drugače pa čakam, da še nižje pade. ;) Ampak niti ni tako veliko izgubila, kot je recimo kakšen bnb ... skoraj polovico svoje vrednosti. :)

Z nekimi shitcoini sem še probaval, ampak tako počasi raste za za tisto eno desetinko, da sem obupal, škoda časa. Sem pa naredil kar nekaj profita. Zdaj pa držim v usdt, da shiba fejst pade še, da jih potem kupim čim več. Upam, da bo padla še na 0,000001, potem pa počasi bo čas, da začne market nazaj rasti. :) Za zdaj pa mirno diham in mi je vseeno kaj se dogaja tam gor. Rajši ta čas druge stvari počnem, kot pa za računalnikom čepim pa grafe gledam. :)

Aja, mimo grede, tisti štirje bnbji so mi pa minusa naredili kar lepo, sem jih kupil pri okoli 430 :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

hdx ::

Vsak indikator zaostaja. Vse skupaj je psihologija. Če je visok RSI, bo večina začela prodajat oz. razmišljati o prodaji, zato pride do dumpa.
Seveda je pa tudi odvisno od hypa. MATIC je lep primer

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Kar je potrebno razumet, je, da je RSI lagging indikator, to pomeni vedno ga imaš za ZAKLJUČENO SVEČO (kot večina indikatorjev če ne vsi, naj me tonis popravi)


Coin zraste 400% dan 1 - Pogledaš RSI je 98 recimo
Coin stoji na miru 15 dni (minimalno padanje 0,1% vsak dan
Po 15 dneh pogledaš RSI 14 dnevni in bo RSI 50 (recimo)

Ni pogoj, da ker je RSI 98, da bo coin padel nazaj na "začetno" vrednost ali pa vsaj 50%... dovolj je da je nekaj manjših rdečih sveč...

The RSI is calculated using average price gains and losses over a given period of time. The default time period is 14 periods with values bounded from 0 to 100. The MACD measures the relationship between two EMAs, while the RSI measures price change in relation to recent price highs and lows.


Kar pomeni da po določen času ko preteče in coin stagnira po rasti 400%, je lahko RSI spet 50 ali 60 brez drastičnega dropa. ker pač ne računa več tistih preteklih highs and lows
To je vse res, ampak gre za verjetnost, kaj se bo zgodilo. Zelo verjetno je, da bo po močno napihnjenem RSI cena padla. In obratno pri nizkem. Vsekakor je zelo verjeten dobiček, če prodaš pri RSI npr. 90 in kupuješ pri RSI 10. Tudi če kdaj ne rata, večinoma pa.

Likalnik ::

Tudi jaz imam vecji del vlozka v Maticu...sedaj pa kolebam ali ven pobrat vse in pocakati na se en padec (o katerem trenutno berem prakticno povsod) ali ga drzim in pocakam na se en skok kateri naj bi bil pred naslednji padcem.
RSI Matica je trenutno okoli 50...odvisno kaj se gleda (6,12,24)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

energetik ::

Ponavadi se gleda RSI 14. Odvisno kako "živčen" kazalnik hočeš, ali bo trznil na vsako spremembo in je nezanesljiv, ali pa bo bolj miren in zanesljiv.

Poleg tega je najvažnejše, da gledaš vedno isti časovni termin. Če bo 1h RSI nad 90 in prodaš, ti to ne pomaga, če je pa medtem npr. 1D RSI na podnu. Če day tradaš, se moraš vedno držati istega časovnega okna, sicer pod nujno začneš izgubljat.

_Hammer_ ::

Senior Dev je izjavil:

Dumber je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

KISHU če zgubi še 2 nuli ko pride na Binance je to nora penzija. :))


mamo kake resne dokaze da pride na binance? :D ker če bi to blo res, bi danes mogla vsaj ena 0 se poslovit :D

En je napisal na Twitterju da prihaja in meni je prišlo takoj ko sem zagledal ta tweet. To je več kot penzija. 8-)

Danes bo listan na gate.io

_wtf_ ::

energetik je izjavil:

Ponavadi se gleda RSI 14. Odvisno kako "živčen" kazalnik hočeš, ali bo trznil na vsako spremembo in je nezanesljiv, ali pa bo bolj miren in zanesljiv.

Poleg tega je najvažnejše, da gledaš vedno isti časovni termin. Če bo 1h RSI nad 90 in prodaš, ti to ne pomaga, če je pa medtem npr. 1D RSI na podnu. Če day tradaš, se moraš vedno držati istega časovnega okna, sicer pod nujno začneš izgubljat.


Se pravi če hočeš na 4ure trgovat gledaš 4h kazatelj?

Likalnik ::

_Hammer_ je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Dumber je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

KISHU če zgubi še 2 nuli ko pride na Binance je to nora penzija. :))


mamo kake resne dokaze da pride na binance? :D ker če bi to blo res, bi danes mogla vsaj ena 0 se poslovit :D

En je napisal na Twitterju da prihaja in meni je prišlo takoj ko sem zagledal ta tweet. To je več kot penzija. 8-)

Danes bo listan na gate.io


Tudi jaz sem videl twit, da bo res prisel na Binance…namen ga pa imam kupiti, ko bo na voljo v Gate.io…to naj bi bilo cez 18ur….

tonis ::

Jaz gledam RSI 14, torej default.
V kriptu preprosto ni primera(na živem kovancu), da bi se cena skonsolidirala znotraj 1%. Kripto je brutalen šport, ki ti ob prostem padu kot je bil dva dni nazaj potegne hrano iz želodca do požiralnika oz ti jo ob vzletu kot je bil pred meseci porine na exit.

Če je RSI na 55 je nemogoče govorit kam gre, jasni extremi pa so 10- in 95+ na večjih timeframih oz 85+ na nižjih(4h in manj)
To ne pišem iz teorije na investopedii, ampak na podlagi lastnih opazovanj.

energetik ::

_wtf_ je izjavil:

energetik je izjavil:

Ponavadi se gleda RSI 14. Odvisno kako "živčen" kazalnik hočeš, ali bo trznil na vsako spremembo in je nezanesljiv, ali pa bo bolj miren in zanesljiv.

Poleg tega je najvažnejše, da gledaš vedno isti časovni termin. Če bo 1h RSI nad 90 in prodaš, ti to ne pomaga, če je pa medtem npr. 1D RSI na podnu. Če day tradaš, se moraš vedno držati istega časovnega okna, sicer pod nujno začneš izgubljat.


Se pravi če hočeš na 4ure trgovat gledaš 4h kazatelj?
Ne. Npr. pri 4h svečah lahko traja tudi 1 teden, da zleze RSI iz podna na vrh, toliko približno traja potem tudi trejd. Odpri si grafe in glej malo za nazaj.
Če hočeš trgovati vsake 4h, boš moral gledali tam ~5min sveče.

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Jaz gledam RSI 14, torej default.
V kriptu preprosto ni primera(na živem kovancu), da bi se cena skonsolidirala znotraj 1%. Kripto je brutalen šport, ki ti ob prostem padu kot je bil dva dni nazaj potegne hrano iz želodca do požiralnika oz ti jo ob vzletu kot je bil pred meseci porine na exit.

Če je RSI na 55 je nemogoče govorit kam gre, jasni extremi pa so 10- in 95+ na večjih timeframih oz 85+ na nižjih(4h in manj)
To ne pišem iz teorije na investopedii, ampak na podlagi lastnih opazovanj.


Ni primera, dokler naenkrat pol je =). Pa da ne bo pomote, ne nasprotujem tebi in tvojim opazovanjem, ampak če bi bilo tako 100%, potem bi vsi bili milijonarji po RSIju se ti ne zdi?

Kdo tukaj upa garantirat da če vložim v kovanec ki ma RSI 14 pod 35, da bo RSI šel gor in bom imel čez 14 dni vsaj 15% več, ker praviš da znotraj 1% se ne more nič skonsolidirat... Ga ni junaka!

Imaš tudi primere ko je kovanec na weekly RSI 82, na RSI 14 je bil 40 na RSI 30 min ali 1 ura pa 90... se spomnim da sem sam to doživel ko sem se z RSIjem ogromno ubadal...

En pogleda RSI weekly se mi dere PRODAJ, naslednji RSI 14 se dere to je skoraj oversold kupi, oni ko pa gleda na 30 min pa proda...

Tako da ja, ni tako enostavno kot se sliši... ker če bi RSI 14 bil garant padcev in rasti v naslednjih 14 dneh, bi bili vsi milijonarji =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Mato989 je izjavil:

En pogleda RSI weekly se mi dere PRODAJ, naslednji RSI 14 se dere to je skoraj oversold kupi, oni ko pa gleda na 30 min pa proda...
Zato pa pravim, da ne moreš med sabo mešat različnih časovnih oken! Če se odločiš, da trejdaš po 1h svečah, se moraš tega držat, vsaj za trenutni trejd.

Meni približno uspeva, fejlam pa ponavadi samo zato, ker se ne držim strikno svoje strategije.

_Hammer_ ::

Na Bitstampu sem spraševal glede distribucije iz airdropa Flare Spark token za tiste, ki so si lastili XRP 12. decembra lani in so odgovorili "Thank you for reaching out. Please note that we should be providing an update regarding the XRP balance snapshot in the shortest time possible. Therefore, we would kindly ask for your patience on the matter in question."

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

En pogleda RSI weekly se mi dere PRODAJ, naslednji RSI 14 se dere to je skoraj oversold kupi, oni ko pa gleda na 30 min pa proda...
Zato pa pravim, da ne moreš med sabo mešat različnih časovnih oken! Če se odločiš, da trejdaš po 1h svečah, se moraš tega držat, vsaj za trenutni trejd.

Meni približno uspeva, fejlam pa ponavadi samo zato, ker se ne držim strikno svoje strategije.

Ja itak, hočem samo povedat da ISTI coin je lahko na različnih intervalih po RSIju overbought in hkrati oversold =)

Bom pa vesel če mi v ZS daš kak primer ko si po RSIju tradal in donos, ker jaz sem nekaj časa gledal RSI sicer sem gledal 5 minutne, ampak na koncu sem zjebal :P 4 urne so bile boljše ampak čakanje da se sveča zapre je zmeraj mučno čeprav maš že prej delni feeling

Btw, kako je chat bolj prijeten danes =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

boolsheat ::

Če gledamo mesečni RSI sta bila marec in april nad 90 - verjetnost za padec je bila tako precejšnja. Dlje kot je RSI ektremen, večja je verjetnost, da se trend obrne.

Oz. tudi februar je bil nad 90.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

boolsheat je izjavil:

Če gledamo mesečni RSI sta bila marec in april nad 90 - verjetnost za padec je bila tako precejšnja. Dlje kot je RSI ektremen, večja je verjetnost, da se trend obrne.


Mesečni RSIji so meni vedno tak tak... treba je razumet, da to je kalkulacija zadnjih 14 mesecev in kot ironično je to ravno kalkulacija celega obdobja rasti... ampak po logiki bi moral pol po RSIju prodat že marca, in rezultat je da bi ogromno gainsov izgubil kot sem jaz ki sem ADO prodal prvič pri 1,22€, pol je pa šla na 1,8€

Ne pozabimo v 14 dneh se naredi 70% gainsov =) Mesečno je velik riziko!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zezz ::

Indikatorji so dejansko "self-fulfilling prophecy" torej več ljudi verjame v en indikator bolj je natančen. Indikatorjem nebi zaupal preveč, še posebno v kriptu kjer lahko en Musk sesuje vse teorije, za naprej in nazaj. Sicer pa ičimoku, ma200, rsi, stochrsi in seveda no.1 vwap. In pa Price action še vedno daleč najboljši indikator ;)

energetik ::

Mato989 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Če gledamo mesečni RSI sta bila marec in april nad 90 - verjetnost za padec je bila tako precejšnja. Dlje kot je RSI ektremen, večja je verjetnost, da se trend obrne.


Mesečni RSIji so meni vedno tak tak... treba je razumet, da to je kalkulacija zadnjih 14 mesecev in kot ironično je to ravno kalkulacija celega obdobja rasti... ampak po logiki bi moral pol po RSIju prodat že marca, in rezultat je da bi ogromno gainsov izgubil kot sem jaz ki sem ADO prodal prvič pri 1,22€, pol je pa šla na 1,8€

Ne pozabimo v 14 dneh se naredi 70% gainsov =) Mesečno je velik riziko!
Jasno da, če trguješ na 1W svečah, mnogo priložnosti izgubiš, ampak hkrati ponoči nisi živčen in ne gledaš 10x dnevno grafov. Pogledaš parkrat na teden in po potrebi ukrepaš.
Če boš hotel pa vsako nihanje trejdat, boš moral pa sedeti pred grafi 24/7 in gledat 1min sveče. Na koncu boš zombi.

boolsheat ::

Mato989 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Če gledamo mesečni RSI sta bila marec in april nad 90 - verjetnost za padec je bila tako precejšnja. Dlje kot je RSI ektremen, večja je verjetnost, da se trend obrne.


Mesečni RSIji so meni vedno tak tak... treba je razumet, da to je kalkulacija zadnjih 14 mesecev in kot ironično je to ravno kalkulacija celega obdobja rasti... ampak po logiki bi moral pol po RSIju prodat že marca, in rezultat je da bi ogromno gainsov izgubil kot sem jaz ki sem ADO prodal prvič pri 1,22€, pol je pa šla na 1,8€

Ne pozabimo v 14 dneh se naredi 70% gainsov =) Mesečno je velik riziko!


Seveda, če hočeš loviti absolutni vrh, potem moraš gledati na krajši čas RSI... Odvisno s kakimi zneski operiraš... S par tisočaki se lahko igraš, s par dest/sto tisočaki boš pa verjetno zadovoljen že z prodajo blizu vrha.

BenjaminTB ::

Projekt ki po mojem mnenju ima velik potenicijal.

https://www.footballstars.io/

Kaj vi mislite?

PrihajaNodi ::

BenjaminTB je izjavil:

Projekt ki po mojem mnenju ima velik potenicijal.

https://www.footballstars.io/

Kaj vi mislite?

Da si trol.
Mater 4x sm mogu izpolnit captcho oz poiskat kolesa...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

BTC dela head&shoulders

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

tonis ::

Mato989 je izjavil:


Ni primera, dokler naenkrat pol je =). Pa da ne bo pomote, ne nasprotujem tebi in tvojim opazovanjem, ampak če bi bilo tako 100%, potem bi vsi bili milijonarji po RSIju se ti ne zdi?

Vedno kadar sem na 4h ali 1d grafu videl RSI 85 sem tu opozoril in VEDNO je sledil padec. Na mesečnem grafu pa ni enostavno napovedat, ker ne boste verjeli ampak mesec traja cel mesec in znotraj meseca je dovolj lufta za gibanje cene, ampak na koncu sledi potres. Če bi se mesečni rsi konsolidiral po 1%, potem bi cena bolj ali manj mirovala mesece.
Ne bom pa nikoli z gotovostjo napisal da se bo nekaj zgodilo, ker nimam steklene kugle da bi trdil nekaj, pa tudi zato, ker bi take trditve lahko imele finančne posledice.

PrimoZ_ ::

Jaz sem se tudi nekako omejil na 4h in 1d sveče. Ostalo je preveč živčno in gre preveč časa, pa potem ne moreš tu dovolj trolat :)
Izjemoma pogledam še 1h.

In ja @tonis in @energetik obema hvala za normalne in poučne prispevke v tejle temi. Nekajkrat sta me rešila zajeba :)

BenjaminTB ::

PrihajaNodi je izjavil:

BenjaminTB je izjavil:

Projekt ki po mojem mnenju ima velik potenicijal.

https://www.footballstars.io/

Kaj vi mislite?

Da si trol.
Mater 4x sm mogu izpolnit captcho oz poiskat kolesa...


Nisem trol, nemam časa za zajebancijo, resno vprašam.

https://twitter.com/FootballStarsIO
https://www.instagram.com/marcelo_brozo...
https://www.instagram.com/p/CPIUWCjBIIi/

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ni primera, dokler naenkrat pol je =). Pa da ne bo pomote, ne nasprotujem tebi in tvojim opazovanjem, ampak če bi bilo tako 100%, potem bi vsi bili milijonarji po RSIju se ti ne zdi?

Vedno kadar sem na 4h ali 1d grafu videl RSI 85 sem tu opozoril in VEDNO je sledil padec. Na mesečnem grafu pa ni enostavno napovedat, ker ne boste verjeli ampak mesec traja cel mesec in znotraj meseca je dovolj lufta za gibanje cene, ampak na koncu sledi potres. Če bi se mesečni rsi konsolidiral po 1%, potem bi cena bolj ali manj mirovala mesece.
Ne bom pa nikoli z gotovostjo napisal da se bo nekaj zgodilo, ker nimam steklene kugle da bi trdil nekaj, pa tudi zato, ker bi take trditve lahko imele finančne posledice.


No, saj je tudi znotraj weekly dovolj časa da pade, celo znotraj Daily candle... v sredo je zdropalo par 10% v uri ali dveh... ti pa medtem čakaš ker veš da bo ob polnoči daily candle da dobiš potrditev RSI :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Predstavljaj si ceno kot vsoto sinusov. Lahko tisti z manjšo frekvenco (npr. tedenski pada), pa bo dnevni še vedno opletal gor dol. Zato pravim, če vstopiš glede na 1D RSI, moraš potem gledati tudi za prodajo 1D in ne 1W. Ker si vstopil med 1W padanjem, moraš potem tudi pravi čas glede na 1D prodati, sicer te bo potegnilo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DeeJay ::

ECOGoat Private sale/Presale Whitelist and Airdrop
https://wn.nr/VRxDjd

footballstars 4x od moje objave. Upam, da ste dal kej notr.
Don't f with me.

doktorproof ::

Jaz si z rsi-ji pomagam kadar želim vstopiti, dokupiti ali prodati (ne "trejdat"). Jih ne jemljem zdravo za gotovo, bolj kot verjetnost, da se nekaj lahko zgodi. Če so vsi rsi-ji našponani proti vrhu takrat zagotovo ne bom kupoval in obratno. Se pa nikoli ne orientiram samo po tem indikatorju, malo probam začutiti tudi trenutni sentiment.

PrihajaNodi ::

DeeJay je izjavil:

ECOGoat Private sale/Presale Whitelist and Airdrop
https://wn.nr/VRxDjd

footballstars 4x od moje objave. Upam, da ste dal kej notr.

Ma ne bom retwetital pa spamov folka okol
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

BenjaminTB ::

DeeJay je izjavil:

ECOGoat Private sale/Presale Whitelist and Airdrop
https://wn.nr/VRxDjd

footballstars 4x od moje objave. Upam, da ste dal kej notr.


Kaj pravijo za ECOGoat? Ima potencijal?

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Predstavljaj si ceno kot vsoto sinusov. Lahko tisti z manjšo frekvenco (npr. tedenski pada), pa bo dnevni še vedno opletal gor dol. Zato pravim, če vstopiš glede na 1D RSI, moraš potem gledati tudi za prodajo 1D in ne 1W. Ker si vstopil med 1W padanjem, moraš potem tudi pravi čas glede na 1D prodati, sicer te bo potegnilo dol.




Saj jaz se strinjam s tabo, jaz samo hočem orisat novincem ali pa manj veščim kako hitro lahko interpretiraš narobe ali nepazljivo pogledaš in te zjebe =)

Še vedno pa ne vem če bi upal dat roko v ogenj da če je RSI danes 84 in bi dal sell in pogledam čez 2 dni in je RSI 79 da bo tudi cena NUJNO 100% nižja... glede na teorijo računanja to pač ni 100% niti 99%... verjetnost je pa verjetno višja da bi NAJ bila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonis ::

Če razložim bolj slikovito - ko je RSI na 4h grafu 85, je naslednja sveča rdeča v 11 od 10 primerov.

PrimoZ_ ::

Je pa za pogledati tudi dnevni trend in klimo nasploh.
Lahko je to samo manjši postanek na poti navzgor ali pa minute pred katastrofo ko vse pade v poden.

energetik ::

Mato989 je izjavil:


Še vedno pa ne vem če bi upal dat roko v ogenj da če je RSI danes 84 in bi dal sell in pogledam čez 2 dni in je RSI 79 da bo tudi cena NUJNO 100% nižja... glede na teorijo računanja to pač ni 100% niti 99%... verjetnost je pa verjetno višja da bi NAJ bila...
Nisem rekel, da nujno vedno drži, ampak jaz se tako kot en prej držim tega, da če je RSI višji od ~80 sigurno ne grem kupovat, ampak bom razmislil o prodaji. In obratno, ne bom prodajal, če je RSI že padel pod 30, ker se bom zelo verjetno zafrknil.
Zato tudi včeraj ob tistih grozni rdeči sveči do 30k nisem trznil, ker je bil RSI že na 25 (jaz gledam 1D sveče).
Čeprav sem se pred dnevi zafrknil s prodajo BTC in sem ga držal in ga še držim. Zafrknil pa sem zato, ker se je takrat RSI odbil dol že pri 60 in sem mislil, da bo šel še gor. Pa ni šel. Ignoriral sem pač, da ni naredil higher high. Saj pravim, kriv sem sam, ne kazalniki ali strategija. Moral bi delati kot robot.

PrimoZ_ ::

En tak hiter indikator je, ko začne množica YT majstrov iz riti vlečt kako bo vsak hip šlo še bolj gor.
Takrat je vedno v roku enega dne sledil popravek.

energetik ::

Jaz sem pa zanalašč začel ignorirat vse jutubarje, twitteraše in novice. Gledam le še TA.

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Če razložim bolj slikovito - ko je RSI na 4h grafu 85, je naslednja sveča rdeča v 11 od 10 primerov.


Ampak to pomeni da ti garantiraš da če zmeraj prodam ko je RSI 4h 85, da bom lahko v naslednji sveči 110% kupil ceneje nazaj in torej razliko pobasal na TRR? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonis ::

Kar napišem tudi mislim. Na tem forumu nikoli ne zavajam, ker vem da to bere veliko ljudi. Se pa lahko zmotim, ampak pri RSIju 4h in 1d RSIju se še nisem, pogosto zadanem tudi pri ichimoku oblaku in MAjih.

Pri ostalih indikatorjih pa imam uspešnost konkretno nižjo.

Pač, nisem PRO, na kar redno opozarjam.

Senior Dev ::

Kdaj bo naslednja 40-60% off posezonska razprodaja?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tonis ::

edit..
zaenkrat mislim da bo popotresni sunek lahko že ta vikend, naslednji potres pa junija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()
««
605 / 1489
»»