» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
587 / 1489
»»

Senior Dev ::

Binance rip
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

IL_DIAVOLO ::

Se vedno je razpršeno v varnih nalozbah.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se vedno je razpršeno v varnih nalozbah.


To pa so?

BenjaminTB ::

https://www.reuters.com/technology/chin...

Ne vem če bo to kaj spremenilo :) Če bi želeli veliko sprememmo vnesti, potep pa bi prepovedali tudi hodlanje :)

Senior Dev ::

Po tej novici bo šel BTC končno proti 1 mio.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

enemon ::

BenjaminTB je izjavil:

https://www.reuters.com/technology/chin...

Ne vem če bo to kaj spremenilo :) Če bi želeli veliko sprememmo vnesti, potep pa bi prepovedali tudi hodlanje :)


Kupovati pa nihče ne bo smel.

Senior Dev ::

Sepravi kitajci bojo zdaj hodl 4 life če prav razumem? Ko bo BTC 1 mio bojo hvaležni vladi čez 20 let.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Dumber ::

Vsi altcoini in shitcoini mi kar brez težave lepo nihajo 5% gor dol... samo faking ETH pa mi vsak dan znova cel portfoilo zjebe. Pa 100x sem že reko, ko zraste ga prodam, pa vedno mislim uuuu zdaj pa gre samo še gor. Jebeni youtuberji.

enemon ::

BTW orkestriran FUD? A ni Kitajska že enkrat to naredila v prejšnjem bullu?

IL_DIAVOLO ::

Dumber je izjavil:

Vsi altcoini in shitcoini mi kar brez težave lepo nihajo 5% gor dol... samo faking ETH pa mi vsak dan znova cel portfoilo zjebe. Pa 100x sem že reko, ko zraste ga prodam, pa vedno mislim uuuu zdaj pa gre samo še gor. Jebeni youtuberji.


Bnb in eth je trenutno cista izguba denarja. Jaz sem vse prestavil v RUNE.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

Dumber je izjavil:

Vsi altcoini in shitcoini mi kar brez težave lepo nihajo 5% gor dol... samo faking ETH pa mi vsak dan znova cel portfoilo zjebe. Pa 100x sem že reko, ko zraste ga prodam, pa vedno mislim uuuu zdaj pa gre samo še gor. Jebeni youtuberji.


You dont lose if you dont sell :D

Safemoon še držiš?

Zezz ::

Kitajska bo regulirala oz. v najslabšem primeru prepovedala kripto. Ravno v tem času pospešeno testirajo in uvajajo svoj cbdc digitalni Yuan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

Senior Dev ::

Amerika testira svoj digitalni zelencelj ker noče zaostajat. Valda bo Amerika prva.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Dumber ::

enemon je izjavil:

Dumber je izjavil:

Vsi altcoini in shitcoini mi kar brez težave lepo nihajo 5% gor dol... samo faking ETH pa mi vsak dan znova cel portfoilo zjebe. Pa 100x sem že reko, ko zraste ga prodam, pa vedno mislim uuuu zdaj pa gre samo še gor. Jebeni youtuberji.


You dont lose if you dont sell :D

Safemoon še držiš?


Ja tako je ja še vedno ga držim, en del sem ga pretvoril v ONE in MATIC. Ampak večina še je vedno pri meni.... trenutno nekje za 5k kovancev. Ne mislim prodat, vložil sem 200$ in čakam na boooooom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

Zezz ::

Senior Dev je izjavil:

Amerika testira svoj digitalni zelencelj ker noče zaostajat. Valda bo Amerika prva.

Kitajci bojo kr dost prej

enemon ::

Dumber je izjavil:

enemon je izjavil:

Dumber je izjavil:

Vsi altcoini in shitcoini mi kar brez težave lepo nihajo 5% gor dol... samo faking ETH pa mi vsak dan znova cel portfoilo zjebe. Pa 100x sem že reko, ko zraste ga prodam, pa vedno mislim uuuu zdaj pa gre samo še gor. Jebeni youtuberji.


You dont lose if you dont sell :D

Safemoon še držiš?


Ja tako je ja še vedno ga držim, en del sem ga pretvoril v ONE in MATIC. Ampak večina še je vedno pri meni.... trenutno nekje za 5k kovancev. Ne mislim prodat, vložil sem 200$ in čakam na boooooom :)


A misliš, da bo kaj iz tega, kar govorijo (menjalnice, wallet, kartice) ali je bolj nateg?

BTC še kar čez 43k, očitno kitajski ban ni tako usoden ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

BenjaminTB ::

Države ne morejo prepovedat stavnice kako pa potem mislijo prepovedat kripto?!?! ahahahahah

enemon ::

BenjaminTB je izjavil:

Države ne morejo prepovedat stavnice kako pa potem mislijo prepovedat kripto?!?! ahahahahah


Kje pa večina ljudi kupi kripto, verjetno na menjalnicah ane.

Dumber ::

enemon je izjavil:

Dumber je izjavil:

enemon je izjavil:

Dumber je izjavil:

Vsi altcoini in shitcoini mi kar brez težave lepo nihajo 5% gor dol... samo faking ETH pa mi vsak dan znova cel portfoilo zjebe. Pa 100x sem že reko, ko zraste ga prodam, pa vedno mislim uuuu zdaj pa gre samo še gor. Jebeni youtuberji.


You dont lose if you dont sell :D

Safemoon še držiš?


Ja tako je ja še vedno ga držim, en del sem ga pretvoril v ONE in MATIC. Ampak večina še je vedno pri meni.... trenutno nekje za 5k kovancev. Ne mislim prodat, vložil sem 200$ in čakam na boooooom :)


A misliš, da bo kaj iz tega, kar govorijo (menjalnice, wallet, kartice) ali je bolj nateg?

BTC še kar čez 43k, očitno kitajski ban ni tako usoden ali kaj?


Nimam pojma, o neki menjalnici in denarnici sanjajo skozi ja... če bo kaj iz tega res, da lahko maloo zraste, lahko pa da je samo nateg, da bi šel kovanec gor. Čisto iskreno se mi ne zdijo sposobni narediti svoje menjalnice :D

BenjaminTB ::

enemon je izjavil:

BenjaminTB je izjavil:

Države ne morejo prepovedat stavnice kako pa potem mislijo prepovedat kripto?!?! ahahahahah


Kje pa večina ljudi kupi kripto, verjetno na menjalnicah ane.

Enostavno ne bo mogoče tega narediti. Podobnoo kot torrent, ne morejo ga izkoreniti. Lahko pa penale kasirajo, to mi je edina realna opcija. Če kupiš kripto potem plačaš kazen, samo bolj logičnop je da ga obdavčijo oz regulirajo nekako da bodo vsi zadovoljni, ker verjetno bodo na koncu naredili. Tako da, ni panike.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimoZ_ ::

Tale napovedan kitajski ban ima manjši vpliv, kot muskovi tviti.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Tale napovedan kitajski ban ima manjši vpliv, kot muskovi tviti.


Ko bo Musk 17tič nehal sprejemat BTCje kot kinezerski ban bo melo isto nič vpliva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Samo res. Mogoče je bilo že priced in?

Motion ::

$ONE je zelo bullish, upam da ste napolnili vreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Senior Dev ::

Samo ta coin si kupil? Si ga omenil že ene 8x. Nesmeš vse stavit na enega kojna.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Conini ::

PrihajaNodi je izjavil:

Konec je:

China has banned financial institutions and payment companies from providing services related to cryptocurrency transactions, and warned investors against speculative crypto trading.

China has banned crypto exchanges and initial coin offerings but has not barred individuals from holding cryptocurrencies.

https://t.me/CryptoWorldNews


aha, kot leta 2017 sred leta.. je blo tud konec /s

strawman ::

Ne samo Kitajska, tudi od ostalih vlad lahko pričakujemo podobne ukrepe.
Na uradnih menjalnicah boš kmalu imel samo "approved" valute, na DEX boš pa altcoine lahko menjal.
Makes sense na dolgi rok.

globoko grlo ::

Kaj se pa maticu dogaja?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

enemon ::

Očitno se spet namenoma širi FUD, tole je z reddita:

China did NOT ban institutions/firms from crypto payments. This FUD news is misleading and wrong!

They didn't and can't ban anything. Those associations just issued a document, basically giving their own opinion. This FUD news is misleading and translated incorrectly.



Read (or translate) #2 there: [https://mp.weixin.qq.com/s/Zpl0MWesUp2E...



Don't fall for this trap. Funny how people panic sell BTC when this yearly China FUD pops up. Funny how BTC also pumps after this FUD.

KappaPride ::

Vec bo miljonarjev kot na šibi, kmalu se iztece 2 letno obdobje zaklenjenih kovancev, pol ekipa dampa miljarde al pa binance kdo bi vedel.
Matic 10$

Conini ::

strawman je izjavil:

Ne samo Kitajska, tudi od ostalih vlad lahko pričakujemo podobne ukrepe.
Na uradnih menjalnicah boš kmalu imel samo "approved" valute, na DEX boš pa altcoine lahko menjal.
Makes sense na dolgi rok.


Čista neumnost. Zahodni svet ne funkcionira tako. Ameriški SEC ima probleme že z Ripplom, da bi mu dokazal, da gre za security. Za BTC in ETH (ter vse ostale derivate) pa kar pozabi. Mission impossible.

PS: A si predstavljaš, da se spravijo na DOGECoin. Revolucija neizbežna.

hdx ::

Kaj je sploh fora, da prodajajo ob vsaki novici/twitu? Ne razumem te logike

anzetko123 ::

Polygon Matic = KING :)

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

En je sel v penzijo z njim. Cestitke
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

strawman ::

Conini je izjavil:

strawman je izjavil:

Ne samo Kitajska, tudi od ostalih vlad lahko pričakujemo podobne ukrepe.
Na uradnih menjalnicah boš kmalu imel samo "approved" valute, na DEX boš pa altcoine lahko menjal.
Makes sense na dolgi rok.


Čista neumnost. Zahodni svet ne funkcionira tako. Ameriški SEC ima probleme že z Ripplom, da bi mu dokazal, da gre za security. Za BTC in ETH (ter vse ostale derivate) pa kar pozabi. Mission impossible.

PS: A si predstavljaš, da se spravijo na DOGECoin. Revolucija neizbežna.


Zdi se mi, da je to naslednji logični korak pri regulatorjih. Dosegli so že KYC, sedaj vpeljejo še nek listing proces za kripto projekte. Saj ne rečem, da s tem ne bodo imeli več dela kot koristi, samo znajo pa poizkusit. Pod pretvezo "pranja denarja" lahko dosežejo marsikaj.

Seveda upam da se to ne zgodi, pa tudi kripto svet ima rešitve za take težave.

anzetko123 ::

Glih penzija ni, so pa kr lepi denarci :)

PrihajaNodi ::

anzetko123 je izjavil:

Glih penzija ni, so pa kr lepi denarci :)

Cestitam. Skoda da sem xtz drzal tako dolgo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Conini ::

strawman je izjavil:


Zdi se mi, da je to naslednji logični korak pri regulatorjih. Dosegli so že KYC, sedaj vpeljejo še nek listing proces za kripto projekte. Saj ne rečem, da s tem ne bodo imeli več dela kot koristi, samo znajo pa poizkusit. Pod pretvezo "pranja denarja" lahko dosežejo marsikaj.


In kako se ti lahko kaj takega zdi? In na podlagi česa? Saj pravim. Zahodni svet ne funkcionira tako. Zahodni svet podpira odprti trg ter inovacije. Kitajska je pa enopartijska diktatura, ki se najbolj boji od vsega, da kapital odteka iz države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

strawman ::

Conini je izjavil:


In kako se ti lahko kaj takega zdi? In na podlagi česa? Saj pravim. Zahodni svet ne funkcionira tako. Zahodni svet podpira odprti trg ter inovacije. Kitajska je pa enopartijska diktatura, ki se najbolj boji od vsega, da kapital odteka iz države.


Ne govorim o zaviranju napredka. Mislim, da gre tukaj predvsem za sledljivost denarja.
Regulatorjem gre najbolj v nos to, da je za crypto assete težko določiti, kdo jih ima v lasti. Pa ne mislim samo kdo je lastnik denarnice, ampak kako preprosto je lastništvo menjati. Za velik del ostalega premoženja (nepremičnine, delnice, zemlja, itd...) je lastništvo zakonsko določeno in proces prenosa dobro zabeležen, medtem ko za kriptovalute to ne obstaja (razen KYC). S tem, da vpeljejo listing za kripto projekte si omejijo trg, ki ga morajo nadzorovati, saj jim vedno bolj odvzema nadzor nad finančnim trgom.

Mato989 ::

strawman je izjavil:

Conini je izjavil:


In kako se ti lahko kaj takega zdi? In na podlagi česa? Saj pravim. Zahodni svet ne funkcionira tako. Zahodni svet podpira odprti trg ter inovacije. Kitajska je pa enopartijska diktatura, ki se najbolj boji od vsega, da kapital odteka iz države.


Ne govorim o zaviranju napredka. Mislim, da gre tukaj predvsem za sledljivost denarja.
Regulatorjem gre najbolj v nos to, da je za crypto assete težko določiti, kdo jih ima v lasti. Pa ne mislim samo kdo je lastnik denarnice, ampak kako preprosto je lastništvo menjati. Za velik del ostalega premoženja (nepremičnine, delnice, zemlja, itd...) je lastništvo zakonsko določeno in proces prenosa dobro zabeležen, medtem ko za kriptovalute to ne obstaja (razen KYC). S tem, da vpeljejo listing za kripto projekte si omejijo trg, ki ga morajo nadzorovati, saj jim vedno bolj odvzema nadzor nad finančnim trgom.


Govoriš tako kot da do crypta folk ni mogel zakrivat lastništva =)

SAledljivosti denarja ni že od nekoč, zakaj pa misliš da so prišli ven panama papirji itd? Ker vemo vse kdo ma kaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sc0ut ::

enemon je izjavil:

BTW orkestriran FUD? A ni Kitajska že enkrat to naredila v prejšnjem bullu?


2017.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

strawman ::

Mato989 je izjavil:


Govoriš tako kot da do crypta folk ni mogel zakrivat lastništva =)

SAledljivosti denarja ni že od nekoč, zakaj pa misliš da so prišli ven panama papirji itd? Ker vemo vse kdo ma kaj?


Sveda je lahko, kripto pač doda le še eno novo opcijo.
Pa veliko lažje je. Za razne davčne oaze potrebuješ znanje, veze in denar, tukaj pa le računalnik.

Kripto ::

Vse menjalnice, ki ne upoštevajo zakonodajo oz. ne izvajajo AML in KYC bodo nekega dne pojahali, spravili v red ali zaprli če bo potrebno. To je samo vprašanje časa in niti ni neko presenečenje. Vse finančne inštitucije, kar menjalnice tudi so, spadajo pod enako zakonodajo. Morajo izvajati AML, KYC, imeti black listo, preprečevati pranje denarja in financiranje terorizma, upoštevati rezidenstvo enako kot banke, poročati itd.

Money is mindset!

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

Vse menjalnice, ki ne upoštevajo zakonodajo oz. ne izvajajo AML in KYC bodo nekega dne pojahali, spravili v red ali zaprli če bo potrebno. To je samo vprašanje časa in niti ni neko presenečenje. Vse finančne inštitucije, kar menjalnice tudi so, spadajo pod enako zakonodajo. Morajo izvajati AML, KYC, imeti black listo, preprečevati pranje denarja in financiranje terorizma, upoštevati rezidenstvo enako kot banke, poročati itd.


Good luck enforcat to po celem Svetu, še faking oaz ne zmorejo pohopsat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Slab FUD s Kitajsko LOL.

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Vse menjalnice, ki ne upoštevajo zakonodajo oz. ne izvajajo AML in KYC bodo nekega dne pojahali, spravili v red ali zaprli če bo potrebno. To je samo vprašanje časa in niti ni neko presenečenje. Vse finančne inštitucije, kar menjalnice tudi so, spadajo pod enako zakonodajo. Morajo izvajati AML, KYC, imeti black listo, preprečevati pranje denarja in financiranje terorizma, upoštevati rezidenstvo enako kot banke, poročati itd.


Good luck enforcat to po celem Svetu, še faking oaz ne zmorejo pohopsat =)


Saj veš da bo npr. IRS pretresla Binance, če bodo kaj našli bo zelo zanimivo. Saj to ne bo šlo čez noč, bo šlo postopma.

Money is mindset!

endelin ::

Itak da bodo našli. Vprašanje samo če bo čuza CZja dovolj ali bodo odklopili domeno (to kar opozarja Senior Dev)

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Vse menjalnice, ki ne upoštevajo zakonodajo oz. ne izvajajo AML in KYC bodo nekega dne pojahali, spravili v red ali zaprli če bo potrebno. To je samo vprašanje časa in niti ni neko presenečenje. Vse finančne inštitucije, kar menjalnice tudi so, spadajo pod enako zakonodajo. Morajo izvajati AML, KYC, imeti black listo, preprečevati pranje denarja in financiranje terorizma, upoštevati rezidenstvo enako kot banke, poročati itd.


Good luck enforcat to po celem Svetu, še faking oaz ne zmorejo pohopsat =)


Saj veš da bo npr. IRS pretresla Binance, če bodo kaj našli bo zelo zanimivo. Saj to ne bo šlo čez noč, bo šlo postopma.


In kaj bo IRS nardila? Ja lahko zaprejo binance US, kaj pa Binance celoten ki operira iz drugih držav? Kaj misliš da bo IRS kar narekovala celemu Svetu kako in kaj? Pozabi.

Poglejte, kako dolgo že vemo za davčne oaze? Tam tudi gre "počasi" torej? No če bodo rabli 50 let, pol me ne zanima =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Conini ::

Kripto je izjavil:

Saj veš da bo npr. IRS pretresla Binance, če bodo kaj našli bo zelo zanimivo. Saj to ne bo šlo čez noč, bo šlo postopma.


In kaj naj bi našli na Binance.us, ki deluje v ZDA. Saj imajo ravno zdaj obisk iz IRS zaradi pranja denarja uporabnikov borze (ne pa borze same).
««
587 / 1489
»»