» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
562 / 1490
»»

kow ::

Vitalik, respect.

Pa hvala vsem, ki ste donirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Likalnik ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Vitalik, respect.

Pa hvala vsem, ki ste donirali.


No sicer čist respect z vidika ekonomike tole ni ker:

1. Če bi Vitalik RES želel donirat, bi doniral FIAT
2. Ker je doniral toliko crypta ki ga morajo zdaj reveži tam skeširat je naredil pretres
3. Publicity pravi kako je doniral toliko in toliko milijarde itd... ampak v resnici bo izplen DOSTI nižji

Overall se je potrebno zavedat, da DONACIJE neizbežno pomenijo BEG kapitala iz crypta, to pa je nekaj kar bi si morali želet da se ne dogaja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kripto ::

To je šele začetek.

Money is mindset!

IgorCardanof ::

V dobro voljo me spravlja, ko memecoini letijo na 0. S kaksno pravico mislite, da lahko razvrednotite zivljenjska dela marsikoga, s tem ko pumpate neuporabne scamcoine.

Mato989 ::

Tako je, meme coini čimprej na pokopališče...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Apofis ::

V dipih kupite isti kovanec, k ste ga prodal al mogoče gledate na kake k so še najbolj padl v upanju, da pride na staro vrednost?

Kripto ::

Šli bomo še precej nižje in to jih bo še bolj uničilo.

Money is mindset!

Mato989 ::

Apofis je izjavil:

V dipih kupite isti kovanec, k ste ga prodal al mogoče gledate na kake k so še najbolj padl v upanju, da pride na staro vrednost?


Odvisno, včasih maš več feelinga za kovanec ki ga držiš, ker bolj spremljaš ceno, kot kr nekje =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Apofis ::

Mato989 je izjavil:

Apofis je izjavil:

V dipih kupite isti kovanec, k ste ga prodal al mogoče gledate na kake k so še najbolj padl v upanju, da pride na staro vrednost?


Odvisno, včasih maš več feelinga za kovanec ki ga držiš, ker bolj spremljaš ceno, kot kr nekje =)

To pa res

kow ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Vitalik, respect.

Pa hvala vsem, ki ste donirali.


No sicer čist respect z vidika ekonomike tole ni ker:

1. Če bi Vitalik RES želel donirat, bi doniral FIAT
2. Ker je doniral toliko crypta ki ga morajo zdaj reveži tam skeširat je naredil pretres
3. Publicity pravi kako je doniral toliko in toliko milijarde itd... ampak v resnici bo izplen DOSTI nižji

Overall se je potrebno zavedat, da DONACIJE neizbežno pomenijo BEG kapitala iz crypta, to pa je nekaj kar bi si morali želet da se ne dogaja.


FIAT nima. Ce bi prodajal, bi imel delo, ker bi moral prodajati pocasi. Imel bi delo, pa se davkarijo bi si nakopal na glavo. Izplen bo seveda nizji, ampak v vsakem primeru so ti vsi ti psikojni (izzvamem doge) vredni bore malo na srednji rok.

IgorCardanof ::

Ljudje se niso slisal za zadnjo Muskovo prevaro.

Clovek bo hitro prisel na Most Hated Person list. Sicer je zelo kontroverzno, nekateri ga imajo zelo radi, tisti ki jih je zmanipuliral in jim lagal pa najbrz ne toliko.

Pricakujem, da bo v Q2 reportu za Teslo, da je prodala vs BTC za 1.5 milijarde cistega dobicka.

Zgodovina sprememb…

kow ::

IgorCardanof je izjavil:


Pricakujem, da bi v Q2 reportu za Teslo, da je prodala vs BTC za 1.5 milijarde cistega dobicka.


Bos javno priznal zmoto, ce se to ne zgodi?

IgorCardanof ::

Bom.

Mogoce se je potrebno spomnit, kako je Musk prodal 10% BTCja, en dan pred Q1 porocilom, pa najavil, kako bo Tesla dodatno kupovala BTC. Manipulator, ki mu ni para.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Vitalik, respect.

Pa hvala vsem, ki ste donirali.


No sicer čist respect z vidika ekonomike tole ni ker:

1. Če bi Vitalik RES želel donirat, bi doniral FIAT
2. Ker je doniral toliko crypta ki ga morajo zdaj reveži tam skeširat je naredil pretres
3. Publicity pravi kako je doniral toliko in toliko milijarde itd... ampak v resnici bo izplen DOSTI nižji

Overall se je potrebno zavedat, da DONACIJE neizbežno pomenijo BEG kapitala iz crypta, to pa je nekaj kar bi si morali želet da se ne dogaja.


FIAT nima. Ce bi prodajal, bi imel delo, ker bi moral prodajati pocasi. Imel bi delo, pa se davkarijo bi si nakopal na glavo. Izplen bo seveda nizji, ampak v vsakem primeru so ti vsi ti psikojni (izzvamem doge) vredni bore malo na srednji rok.



Izplen bo nižji PR kako je doniral toliko in toliko na dan pošiljanja čeprav je z potezo krešnil market orenk, pa ostane =)

Potrebno se je zavedat, da DONACIJE primera VB v Indijo NEPOSREDNO pomenijo ODLIV kapitala IZ CRYPTA, namesto priliv... za vso to donacijo se bo spet moralo najti na milijone prilivov ki bodo to pokupili, da trg pride na staro vrednost in to je overall slabo za ekosistem.

Seveda je pa odlično da krešnemo te meme coin scame (ja tudi Doge bi morali) in tudi vse moon coine ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://twitter.com/elonmusk/status/139...

To the moooooooooooooooon!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Apofis ::

Senior Dev je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://twitter.com/elonmusk/status/139...

To the moooooooooooooooon!

Torej Litecoin :)

Kripto ::

IgorCardanof je izjavil:

Ljudje se niso slisal za zadnjo Muskovo prevaro.

Clovek bo hitro prisel na Most Hated Person list. Sicer je zelo kontroverzno, nekateri ga imajo zelo radi, tisti ki jih je zmanipuliral in jim lagal pa najbrz ne toliko.

Pricakujem, da bo v Q2 reportu za Teslo, da je prodala vs BTC za 1.5 milijarde cistega dobicka.


BTC in Tesla nekako konceptualno in fundamentalno ne gresta skupaj. To je vsakomur, ki pozna zadeve jasno. Kupci Tesle, ki so dobro informirani se že nekaj časa sprašujejo glede tega. Elon Musk si lahko vedno premisli in proda bitcoine, to niti ne bo presenečenje. Ali bo iz BTC hiter umik ali pa postopen. Tako, da bomo videli še precej velikih pretresov...verjetno v zelo kratkem času.

Money is mindset!

kow ::

Mato989 je izjavil:


Potrebno se je zavedat, da DONACIJE primera VB v Indijo NEPOSREDNO pomenijo ODLIV kapitala IZ CRYPTA, namesto priliv... za vso to donacijo se bo spet moralo najti na milijone prilivov ki bodo to pokupili, da trg pride na staro vrednost in to je overall slabo za ekosistem.
Seveda je pa odlično da krešnemo te meme coin scame (ja tudi Doge bi morali) in tudi vse moon coine ipd...


Prilivi/odlivi so pac del igre. Pri eni ceni zacnes kupovati, pri drugi prodajati. Razne kuzke, pac ne kupujes niti pri 0.

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ljudje se niso slisal za zadnjo Muskovo prevaro.

Clovek bo hitro prisel na Most Hated Person list. Sicer je zelo kontroverzno, nekateri ga imajo zelo radi, tisti ki jih je zmanipuliral in jim lagal pa najbrz ne toliko.

Pricakujem, da bo v Q2 reportu za Teslo, da je prodala vs BTC za 1.5 milijarde cistega dobicka.


BTC in Tesla nekako konceptualno in fundamentalno ne gresta skupaj. To je vsakomur, ki pozna zadeve jasno. Kupci Tesle, ki so dobro informirani se že nekaj časa sprašujejo glede tega. Elon Musk si lahko vedno premisli in proda bitcoine, to niti ne bo presenečenje. Ali bo iz BTC hiter umik ali pa postopen. Tako, da bomo videli še precej velikih pretresov...verjetno v zelo kratkem času.


Zakaj fundamentalno in konceptualno ne gresta skupaj?

Večina energije ki se porablja za bitcoin mining ipd, je renewable, za razliko od Teslinih baterij ki nikakor niso renewable...

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Potrebno se je zavedat, da DONACIJE primera VB v Indijo NEPOSREDNO pomenijo ODLIV kapitala IZ CRYPTA, namesto priliv... za vso to donacijo se bo spet moralo najti na milijone prilivov ki bodo to pokupili, da trg pride na staro vrednost in to je overall slabo za ekosistem.
Seveda je pa odlično da krešnemo te meme coin scame (ja tudi Doge bi morali) in tudi vse moon coine ipd...


Prilivi/odlivi so pac del igre. Pri eni ceni zacnes kupovati, pri drugi prodajati. Razne kuzke, pac ne kupujes niti pri 0.


Seveda so del igre, ampak nekdo ki pravi da ga zanima rast ekosistema crypta bi naj počel v skladu z to logiko, recimo jazbi sicer prodal vse to sranje od meme coinov ipd, ampak ne bi doniral organizaciji ki bo skeširala, ampak bi magari burnal etre ali kaj podobnega... to bi bilo za ekosistem kot celoto bolje, je pa res da bi bilo manj PR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ljudje se niso slisal za zadnjo Muskovo prevaro.

Clovek bo hitro prisel na Most Hated Person list. Sicer je zelo kontroverzno, nekateri ga imajo zelo radi, tisti ki jih je zmanipuliral in jim lagal pa najbrz ne toliko.

Pricakujem, da bo v Q2 reportu za Teslo, da je prodala vs BTC za 1.5 milijarde cistega dobicka.


BTC in Tesla nekako konceptualno in fundamentalno ne gresta skupaj. To je vsakomur, ki pozna zadeve jasno. Kupci Tesle, ki so dobro informirani se že nekaj časa sprašujejo glede tega. Elon Musk si lahko vedno premisli in proda bitcoine, to niti ne bo presenečenje. Ali bo iz BTC hiter umik ali pa postopen. Tako, da bomo videli še precej velikih pretresov...verjetno v zelo kratkem času.


Zakaj fundamentalno in konceptualno ne gresta skupaj?

Večina energije ki se porablja za bitcoin mining ipd, je renewable, za razliko od Teslinih baterij ki nikakor niso renewable...

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Potrebno se je zavedat, da DONACIJE primera VB v Indijo NEPOSREDNO pomenijo ODLIV kapitala IZ CRYPTA, namesto priliv... za vso to donacijo se bo spet moralo najti na milijone prilivov ki bodo to pokupili, da trg pride na staro vrednost in to je overall slabo za ekosistem.
Seveda je pa odlično da krešnemo te meme coin scame (ja tudi Doge bi morali) in tudi vse moon coine ipd...


Prilivi/odlivi so pac del igre. Pri eni ceni zacnes kupovati, pri drugi prodajati. Razne kuzke, pac ne kupujes niti pri 0.


Seveda so del igre, ampak nekdo ki pravi da ga zanima rast ekosistema crypta bi naj počel v skladu z to logiko, recimo jazbi sicer prodal vse to sranje od meme coinov ipd, ampak ne bi doniral organizaciji ki bo skeširala, ampak bi magari burnal etre ali kaj podobnega... to bi bilo za ekosistem kot celoto bolje, je pa res da bi bilo manj PR



Tudi če gre za renewable energijo, se jo da porabit za bolj koristne zadeve kot POW. Skratka gre za energijsko požrešnost, obstajajo bolj zelene rešitve in low energy porabo. Kar se tiče Tesle je tako, da je del trenda zmanjšanje CO2 in ostalih emisij (zmanjšanje števila vozil na fosilna goriva), čeprav vemo, da tudi v tem primeru ni vse čisto in zeleno, ampak je del močnega industrijskega trenda in vse močnejšega marketinga.

Money is mindset!

Mato989 ::

Tudi če gre za renewable energijo, se jo da porabit za bolj koristne zadeve kot POW. Skratka gre za energijsko požrešnost, obstajajo bolj zelene rešitve in low energy porabo. Kar se tiče Tesle je tako, da je del trenda zmanjšanje CO2 in ostalih emisij (zmanjšanje števila vozil na fosilna goriva), čeprav vemo, da tudi v tem primeru ni vse čisto in zeleno, ampak je del močnega industrijskega trenda in vse močnejšega marketinga.


SKORAJ vedno se da energijo porabit za bolj koristne zadeve... Argument je relativno slab...

Po tej logiki bi morali prepovedat gaming, ker porabljajo NA TONE energije, ki bi jo lahko porabili za bolj koristne zadeve, čeprav hej, kdo sva midva da bi sodila KAJ je koristno =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Rast ekosistema me zanima, ampah tehnolosko. Ves ta bullshit s Viso, Paypalom ipd. me ne zanima prav nic. Kaj sele memecoini. Pac si jezen, ker si popusil na shitkojnih.
Jaz trenutno shitkojnov nimam. Oziroma se tiste, ki sem jih imel, niso bili pravi shitkojni, ker je bila zadaj neka tehnologija ali DAO.

Se pa mocno strinjam s tabo glede argumenta energije (ki je slab za bitcoin brandname). Nihce se ne razburja kolk energije porabijo svetovne vojske...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Rast ekosistema me zanima, ampah tehnolosko. Ves ta bullshit s Viso, Paypalom ipd. me ne zanima prav nic. Kaj sele memecoini. Pac si jezen, ker si popusil na shitkojnih.
Jaz trenutno shitkojnov nimam. Oziroma se tiste, ki sem jih imel, niso bili pravi shitkojni, ker je bila zadaj neka tehnologija ali DAO.


Jaz ne držim nobenga shitcoina, no razen če je BTC in USDC shitcoin =)

Aja ne, mam dejansko 5.000 komadov SHIBA INU ker je en moj referal kupil in sem dobil procente
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Safemoon še vedno stabilno tik pod ATH. Za Shibo sem pričakoval, da bo bolj padla kot je.

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Tudi če gre za renewable energijo, se jo da porabit za bolj koristne zadeve kot POW. Skratka gre za energijsko požrešnost, obstajajo bolj zelene rešitve in low energy porabo. Kar se tiče Tesle je tako, da je del trenda zmanjšanje CO2 in ostalih emisij (zmanjšanje števila vozil na fosilna goriva), čeprav vemo, da tudi v tem primeru ni vse čisto in zeleno, ampak je del močnega industrijskega trenda in vse močnejšega marketinga.


SKORAJ vedno se da energijo porabit za bolj koristne zadeve... Argument je relativno slab...

Po tej logiki bi morali prepovedat gaming, ker porabljajo NA TONE energije, ki bi jo lahko porabili za bolj koristne zadeve, čeprav hej, kdo sva midva da bi sodila KAJ je koristno =)




Se zavedam, to je debata, ki se lahko razvleče...ravno tako kaj je dober in slab argument. Ne gre da bi midva kaj sodila, sodi ponavadi javnost s svojim mnenjem. Ta se prevesi v pozitivno ali negativno mnenje. Gaming je ufurana industrija. To, da Tesla drži bitcoine je samo stvar odločitve, jutri ali še prej jih lahko neha držat. Elon Musk bo sprejel odločitev, ki bo po njegovem razmišljanju najboljša za Teslo. To je treba vedeti. Tukaj gre samo za izmenjavo mnenj.

Money is mindset!

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tudi če gre za renewable energijo, se jo da porabit za bolj koristne zadeve kot POW. Skratka gre za energijsko požrešnost, obstajajo bolj zelene rešitve in low energy porabo. Kar se tiče Tesle je tako, da je del trenda zmanjšanje CO2 in ostalih emisij (zmanjšanje števila vozil na fosilna goriva), čeprav vemo, da tudi v tem primeru ni vse čisto in zeleno, ampak je del močnega industrijskega trenda in vse močnejšega marketinga.


SKORAJ vedno se da energijo porabit za bolj koristne zadeve... Argument je relativno slab...

Po tej logiki bi morali prepovedat gaming, ker porabljajo NA TONE energije, ki bi jo lahko porabili za bolj koristne zadeve, čeprav hej, kdo sva midva da bi sodila KAJ je koristno =)




Se zavedam, to je debata, ki se lahko razvleče...ravno tako kaj je dober in slab argument. Ne gre da bi midva kaj sodila, sodi ponavadi javnost s svojim mnenjem. Ta se prevesi v pozitivno ali negativno mnenje. Gaming je ufurana industrija. To, da Tesla drži bitcoine je samo stvar odločitve, jutri ali še prej jih lahko neha držat. Elon Musk bo sprejel odločitev, ki bo po njegovem razmišljanju najboljša za Teslo. To je treba vedeti. Tukaj gre samo za izmenjavo mnenj.


Saj midva sva DEL javnosti =) Elon Musk pa dokazano sprejema odločitve ki ga spravljajo v težave, pa ne glede na to ali so dobre za crypto ali ne... Včasih celo daje izjave ki so neposredno slabe za Teslo kot je njegovo mnenje da je delnica precenjena ipd...

Ampak ja, argument zakaj po X mesecih ne sprejemat BTCjev, prvo pa ja, je neumen oz na trhlih tleh, ker če je Elon Musk oz. Tesla to komaj zdaj odkrila, potem je to dokaz da so eni največjih šalabajzerjev ki kupijo za koliko milijard BTCja, brez da bi naredili osnovni research na netu =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Pa smo tam kjer smo bili dobra dva tedna nazaj z BTC...
Celokupno niti ni panike, kupoval sem na podobnih nivojih kot smo sedajle, del vmesnega dobička sem izplača, dobršnji del sem vmes pretopil v ETH.

Se pa malo sprašujem za BTC kake ima obete v v naslednjih dneh/tednih. Kot je nekdo zgoraj prilepil link se lahko izkaže da je Tesla potiho prodala ves BTC in bo sigurno nagnalo ljudi v paniko in posledično še nadaljni padec.

kow ::

Mato989 je izjavil:


Saj midva sva DEL javnosti =) Elon Musk pa dokazano sprejema odločitve ki ga spravljajo v težave, pa ne glede na to ali so dobre za crypto ali ne... Včasih celo daje izjave ki so neposredno slabe za Teslo kot je njegovo mnenje da je delnica precenjena ipd...


Musk je izredno samozavesten clovek. To je tezko razumeti ljudem, ki so brez hrbtenice, torej 90% ljudem.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Pa smo tam kjer smo bili dobra dva tedna nazaj z BTC...
Celokupno niti ni panike, kupoval sem na podobnih nivojih kot smo sedajle, del vmesnega dobička sem izplača, dobršnji del sem vmes pretopil v ETH.

Se pa malo sprašujem za BTC kake ima obete v v naslednjih dneh/tednih. Kot je nekdo zgoraj prilepil link se lahko izkaže da je Tesla potiho prodala ves BTC in bo sigurno nagnalo ljudi v paniko in posledično še nadaljni padec.


BTC se je odbil navzgor na črtah raznoraznih EMA ipd...

BTC je tudi prilezel na 60k, preden je javnost vedela za nakup Tesle, tako da overall za long term ne vidim panike, razen če prebije navzdol 40k od oka... Poteze Elona in Tesle imajo z vsako tako neumnostjo in metanjem v levo in desno vedno manj učinka, kot strašenje z paniko v epidemiji, na koncu ljudje postanejo imuni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dumber ::

Jaz pa sem odreagiral kot največji idiot. Prodal sem en del ETH-ja pri 3800, potem se je kakopak dvignil. Kolikorat je bilo rečeno, ne prodajaj ko pade? :)
Z ostalimi stable coini sem cca -12%, safemoon pa spet kot da se ga elon ne tiče. Mislim, da je zadnji čas da poberem dobičke in grem ven iz tega, če ne znam hladno odreagirat na hitre padce :D nismo vsi za vse, grem nazaj delat.

Vem samo, da Tesle iz principa nikoli ne bom kupil ker je tip debil in manipulant :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

kow ::

Moram reci, da ima ta safemoon res dobro ime. Tko, da... nadaljujte, pa izpulite cim vec denarja dijakom/studentom, ki bodo kupovali na vrhu, hehe.
Ce pogledas to z moralnega stalisca, je verjetno celo net pozitive, da ljudi ze mlade naucis naj ne mecejo denar z lopato v ogenj.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj midva sva DEL javnosti =) Elon Musk pa dokazano sprejema odločitve ki ga spravljajo v težave, pa ne glede na to ali so dobre za crypto ali ne... Včasih celo daje izjave ki so neposredno slabe za Teslo kot je njegovo mnenje da je delnica precenjena ipd...


Musk je izredno samozavesten clovek. To je tezko razumeti ljudem, ki so brez hrbtenice, torej 90% ljudem.


To ne dvomim, ampak to da nekdo izjavi za firmo ki jo vodi da je precenjena, pač za mene ni delo v dobrobit "lastnega" podjetja.... ob dovolj dima se ti seveda raznorazne ideje lahko zdijo fenomenalne =)

kow je izjavil:

Moram reci, da ima ta safemoon res dobro ime. Tko, da... nadaljujte, pa izpulite cim vec denarja dijakom/studentom, ki bodo kupovali na vrhu, hehe.
Ce pogledas to z moralnega stalisca, je verjetno celo net pozitive, da ljudi ze mlade naucis naj ne mecejo denar z lopato v ogenj.


:))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

XRPNERD ::

Zakaj bi sploh držal BTC?
Aja, kao store of value. V naslednjem bullu verjetno sploh ne bo več na prvem mestu. :|
Prav zanimivo bi bilo videt kapitulacijo in prelivanje kapitala v tehnično boljše zadeve in smrk smrk BTC jodlerjev.

kow ::

Mato989 je izjavil:


To ne dvomim, ampak to da nekdo izjavi za firmo ki jo vodi da je precenjena, pač za mene ni delo v dobrobit "lastnega" podjetja.... ob dovolj dima se ti seveda raznorazne ideje lahko zdijo fenomenalne =)



To je izjavil sele potem, ko je bilo jasno, da ima Tesla ogromno casha "v banki" - dovolj za naslednjih nekaj let. Tudi, ce je recesija. S to izjavo ni Tesli srednjerocno naredil NOBENE skode. Ampak vecina ljudi, pac ne pozna bilance podjetja in misli, da je izjavil neumnost.

doktorproof ::

SuperKripto je izjavil:

Siso je izjavil:

a ti vey od kod izvirajo sloveni al pa slovani

v rusiji se ucijo, da so slovani prisli iz balkana. Na balkanu se ucijo, da so slovani prisli nekje iza karpatov. Verjetno je taksen program, prikazat domacine kot tujce?


Kaj bluzita, vsi smo krenili z Atlantide...

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Pa smo tam kjer smo bili dobra dva tedna nazaj z BTC...
Celokupno niti ni panike, kupoval sem na podobnih nivojih kot smo sedajle, del vmesnega dobička sem izplača, dobršnji del sem vmes pretopil v ETH.

Se pa malo sprašujem za BTC kake ima obete v v naslednjih dneh/tednih. Kot je nekdo zgoraj prilepil link se lahko izkaže da je Tesla potiho prodala ves BTC in bo sigurno nagnalo ljudi v paniko in posledično še nadaljni padec.


BTC se je odbil navzgor na črtah raznoraznih EMA ipd...

BTC je tudi prilezel na 60k, preden je javnost vedela za nakup Tesle, tako da overall za long term ne vidim panike, razen če prebije navzdol 40k od oka... Poteze Elona in Tesle imajo z vsako tako neumnostjo in metanjem v levo in desno vedno manj učinka, kot strašenje z paniko v epidemiji, na koncu ljudje postanejo imuni.


Jaz ne bi podcenjeval Tesla/Musk efekta.

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tudi če gre za renewable energijo, se jo da porabit za bolj koristne zadeve kot POW. Skratka gre za energijsko požrešnost, obstajajo bolj zelene rešitve in low energy porabo. Kar se tiče Tesle je tako, da je del trenda zmanjšanje CO2 in ostalih emisij (zmanjšanje števila vozil na fosilna goriva), čeprav vemo, da tudi v tem primeru ni vse čisto in zeleno, ampak je del močnega industrijskega trenda in vse močnejšega marketinga.


SKORAJ vedno se da energijo porabit za bolj koristne zadeve... Argument je relativno slab...

Po tej logiki bi morali prepovedat gaming, ker porabljajo NA TONE energije, ki bi jo lahko porabili za bolj koristne zadeve, čeprav hej, kdo sva midva da bi sodila KAJ je koristno =)




Se zavedam, to je debata, ki se lahko razvleče...ravno tako kaj je dober in slab argument. Ne gre da bi midva kaj sodila, sodi ponavadi javnost s svojim mnenjem. Ta se prevesi v pozitivno ali negativno mnenje. Gaming je ufurana industrija. To, da Tesla drži bitcoine je samo stvar odločitve, jutri ali še prej jih lahko neha držat. Elon Musk bo sprejel odločitev, ki bo po njegovem razmišljanju najboljša za Teslo. To je treba vedeti. Tukaj gre samo za izmenjavo mnenj.


Saj midva sva DEL javnosti =) Elon Musk pa dokazano sprejema odločitve ki ga spravljajo v težave, pa ne glede na to ali so dobre za crypto ali ne... Včasih celo daje izjave ki so neposredno slabe za Teslo kot je njegovo mnenje da je delnica precenjena ipd...

Ampak ja, argument zakaj po X mesecih ne sprejemat BTCjev, prvo pa ja, je neumen oz na trhlih tleh, ker če je Elon Musk oz. Tesla to komaj zdaj odkrila, potem je to dokaz da so eni največjih šalabajzerjev ki kupijo za koliko milijard BTCja, brez da bi naredili osnovni research na netu =)


Ja midva in vsi tukaj gor smo del javnosti, ampak zelo majčken del. Zakaj Tesla po X mesecih ne sprejemat BTCjev, prvo pa ja? Lahko malo špekulirava...marsikaj se v X mesecih spremeni. Tesla spremlja mnenja kupcev, investitorjev, svetovalcev, morda tudi vplivnevžev iz politike, odločevalcev...verjetno dobi tudi kakšne konkretne pritiske ali namige kaj jim koristi in kaj škodi, kakšno je splošno javno mnenje itd. Skratka veliko možnih scenarijev ali morda manipulacij, ki so v ozadju in jih mi ne poznamo. Tudi superligo so hoteli narediti...potem pa so glede na mnenje in pritiske udeleženih spremenili odločitev :)
Elon Musk počne vse to kar si lahko privošči, ne glede na to ali se to kasneje pokaže kot dobro ali slabo. Zato, ker si to lahko privošči.

Money is mindset!

sajba10 ::

kow ::

Ena razlaga za prenehanje sprejemanje bitcoina je, da bo na voljo za subvencije veliko eko denarja. Biden tala denar.
Ce je pa smiselna, nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

sajba10 ::

Kmalu bo tvitnil,da sprejema samo DOGE :)

dvince ::

Kdaj bojo tega avtista od Muska poslali na zdravljenje in blokirali Twitter account kot so Trumpu?
Upam tudi, da bodo delničarji Tesle končno uvidli s kom imajo opravka in razprodali to ničvredno delnico.

PrimoZ_ ::

sajba10 je izjavil:

Dela, kar mu paše :)
https://www.index.hr/vijesti/clanak/elo...


Ta twit iz te novice je že nekdo zgoraj objavil.
In jaz tega ne bi podcenjeval, ker Musk ima nesorazmeren vpliv na ceno vsaj na kratki rok.

Zna biti pa jeba za BTC tudi na daljši rok zaradi jokanja o porabi energije. To v današnjem ekofašizmu ni kul in ni dobro za javno podobo podjetja.

sajba10 ::

in pride na trg RASTA coin pa bo svet lepši :)

BorutO ::

kow je izjavil:

Vitalik, respect.

Pa hvala vsem, ki ste donirali.


Kaj pa imaš ti od tega, ali pa tista organizacija, ki je dobila milijone? saj gre za kripto organizacijo ... dvomim, da tista organizacija podarja coine ali daruje denar otroškim bolnišnicam, otrokom, ki rabijo zdravstveno oskrbo, revnim itd ...

dvince je izjavil:

Kdaj bojo tega avtista od Muska poslali na zdravljenje in blokirali Twitter account kot so Trumpu?
Upam tudi, da bodo delničarji Tesle končno uvidli s kom imajo opravka in razprodali to ničvredno delnico.


Ne bodo, ker Tesla je trenutno en najboljših avtov, ki jih trenutno trg premore ... ti imaš verjetno rad hrup 100 decibelov, ko na gas pritisneš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

IL_DIAVOLO ::

Kaj si pa bil greedy in nisi prodal polovice, kot sem ti rekel :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BorutO ::

Ne boš verjel ... še vedno vse držim. :)

IL_DIAVOLO ::

Sem razbral ja :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sajba10 ::

Samo argument mu je pa orng švoh, glede na to, da tudi proizvodnja baterij orng vpliva na podnebno okolje, da ne govorimo o sporni razgradnji.

Likalnik ::

Fantje...kaj je sedaj z raznimi shitcoini #PIG-i in #Akite...to je čist na podnu...se splača vložit...ali bo šlo dejansko na 0 in v propad?
««
562 / 1490
»»