» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
537 / 1490
»»

DeeJay ::

Likalnik je izjavil:

Počaka se do 8.5 na SNL pa potem v prodajo

Buy the rumor, sell the news.
Don't f with me.

Senior Dev ::

Zdaj se splača kupit kriptovaluto Ether.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Prospekt ::

Ne ne, počakajte še malo na dip. :))

Senior Dev ::

Za 3500 kupiš in za 35000 prodaš. Lahkih x10? Ether bo itak šel moon.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Morison ::

XRPNERD je izjavil:

gandolfino je izjavil:

Lol kaki osebki smetijo tu gor kako tipično slovensko..ne dajo pa od sebe ene koristne informacije lolol..meni pa je pisalo na zs že nakaj folka da v smetenju težko najdejo kaj uporabnega in se mi zahvaljujo in prosijo še za kak nasvet, priznam da tudi sam zgubljam motivacijo za sheranje informacij ob vsej tej negativi

Ta thread bi lahko bil veliko veliko boljši.. pa zaradi karakternih lastnosti večine osebkov žal ni

Ni treba odgovarjat na ta moj post, me ne zanima..držite se raje teme: crypto debata


Eden izmed teh osebkov si ti, brez kakšne tehnične analize, brez kakšne pametne razlage shillaš tle gor neke XYZ kovance, ki si jih ti pred tem nabavil. Tle pa objaviš samo zato, da bi še kakšen naivneš vlagal v tvoje shitcoine, ker niti sam ne verjameš vanje.
No, ko smo že pri tem - jaz sem prvi in edini omenil obrat trenda na $XRP pri cca 0,45 $, nakar si začel nekaj spamat čez mene in oglaševat tvoj $VRA, ki je od takrat šel pravzaprav samo navzdol. Kaj se je z XRP-jem zgodilo vemo in še sam si ga začel kupovati pri 1,00 $. Tako da če se odstraniš iz te teme te ne bom prav nič pogrešal, kdo drug pa bo prihranil kakšen EUR, ker te ne bo poslušal.
Saj se probamo držat "crypto debate" pa je vsak tretji post tvoj, ko navržeš gor zmeri nek nov shitcoin.


BRAVO. Točno to.
Kot sem že enkrat napisal:

Morison je izjavil:


Ti gandolfino se mi pa prav smiliš. Kakšen revež si pa ti, pa to človek ne more verjet. Pa to ni mišljeno, da bi te žalil. Samo tako kot tebe obračajo, pa ne dobiš kar tako zlahka nekoga tako naivnega. Moj dobronameren nasvet ti je, da čim prej zapustiš kripto sceno, če ne boš kmalu na cesti.


@gandolfino, ne vem ali se namenoma delaš norca ali pa si en isti trol, tako kot Senior Dev.

oracle ::

sebas4 je izjavil:

Ah 8% je možno. Zemlja, nepremičnine, BTC, SP500. 8% na portfolio ne 8% na eversko protivrednost portfolia. To je velika razlika. Portfolio mora biti kar se da inflation hedge.
Samo poglejte ceno unče zlata za zadnjih 100 let. BTC bo novo zlato.

V teoriji je vse možno. V realnosti se pa hitro zaplete. Nepričakovana dogajanja na trgu, davki, naravne katastrofe, nacionalizacija (malo za šalo malo za res)...

Razlika je tudi, koliko časa in truda si pripravljen vložiti. Recimo da nimaš interesa vsak dan gledat grafe in spremljat trge...

Se pa strinjam z zadnjim stavkom. In mogoče prav tu tiči rešitev. Če imaš danes recimo 300k v kripto: BTC, ETH in še nekaj drobiža v altih, si sproti oziroma v biku izplačaš nekaj fiata in to ponoviš vsake par let. Dokler ti portfolio v protivrednosti fiata (+inflacije) raste hitreje kot ga porabljaš, si na konju (kojnu :D). Je pa rizik, da se kripto dolgoročno ne bo prijel, pa smo spet tam.

IL_DIAVOLO ::

https://coinmarketcap.com/currencies/ox...

Hmm, tole bo kar tricky prodajat. Morda na 5 dolarjev ne bi bilo tako neumno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kayzon ::

Kako poteka pol ce hoces vzeti denar ven,so morda kaksne obresti ali cistga dobis kolikor imas na racunu bitcoina?

profesjonalc ::

Kayzon je izjavil:

Kako poteka pol ce hoces vzeti denar ven,so morda kaksne obresti ali cistga dobis kolikor imas na racunu bitcoina?


Kolker imas btc, tolk dobis protivrednost v €, minus mogoce kaksen € provizije, odvisno na kateri borzi prodajas.

KappaPride ::

Doge 1$, 3$, 5$, moon
Jype kdaj kolesarska cesta, ne steza
baje je jype top 10 doge hodler
Ko bo btc zakljucil, gredo vsi v doge= rank 1;crypto=doge huehue

Zgodovina sprememb…

Infusion ::

Kako se vam kaj zdi Refinable? Sem slišal da pride v kratkem platforma ven na Binance Smart Chainu in jo bo Mr. Beast direkt promoviral.

endelin ::

Mini drop

Zezz ::

ETH kolapsira

endelin ::

Vse kolapsira:))

oracle ::

Dejansko vse, tudi delnice in zlato. Edino dolar je šel malo gor.

Zezz ::

Zlato niti ne, 1780 je še dokaj dobra in normalna cena

Ajde zdej tisti ki mal bol poznate kdaj notr?

Nasdaq in Dow pošteno to danes

Heh zlato padec za celih deset dolsov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

oracle ::

Nisem poznavalec, ampak v istem tednu kot je ATH ziher ne :D

Kripto ::

Smo tokrat na poti dol do 45k $ ali pod 45k $ ?

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

PrimoZ_ ::

WTF je pa BTC. Neki mu ne gre...

_wtf_ ::

Glavno da se eth ne da

Kripto ::

PrimoZ_ je izjavil:

WTF je pa BTC. Neki mu ne gre...


ATH že dolgo ni videl...ali to že nakazuje down trend?

Money is mindset!

Senior Dev ::

Kripto je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

WTF je pa BTC. Neki mu ne gre...


ATH že dolgo ni videl...ali to že nakazuje down trend?

Ne, ne, ne. Vi ste to narobe razumeli. BTC je samo vzel zalet za moon. Gremo v naslednjih dneh proti 100k končno. Ko neha it ETH proti 5k bo štartal BTC.
Zdaj se vlaga če hočel Lambo vozit poleti.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrimoZ_ ::

Vse drugo dela dobr al pa vsaj solidno, samo BTC glumi.
Počasi mi ratuje žal da nisem vsega pretopil v druge kovance

oracle ::

PrimoZ_ je izjavil:

Vse drugo dela dobr al pa vsaj solidno, samo BTC glumi.
Počasi mi ratuje žal da nisem vsega pretopil v druge kovance

Prišel bo trenutek ko boš končno popustil in vse pretopil v alte. Čez par ur se bodo alti vdrli in BTC gor :D

Infusion ::

Mater čisto nič potrpljenja nimate :D BTC bo nagradil potrpežljive, kje pa piše da nismo še vedno na začetku bulla?

PrimoZ_ ::

Pogledam in Evo Doge je vmes prebil 60c

Očitno vsi prodajajo btc in kupujejo doge :)

Kripto ::

Senior Dev je izjavil:

Kripto je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

WTF je pa BTC. Neki mu ne gre...


ATH že dolgo ni videl...ali to že nakazuje down trend?

Ne, ne, ne. Vi ste to narobe razumeli. BTC je samo vzel zalet za moon. Gremo v naslednjih dneh proti 100k končno. Ko neha it ETH proti 5k bo štartal BTC.
Zdaj se vlaga če hočel Lambo vozit poleti.



Jaz bolj vidim poleti velike poletne razprodaje...konec leta pa čas za kupovanje lambotov.

Money is mindset!

Senior Dev ::

A je komu uspelo prodat ETH za 3800$? Sam prašam.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

SuperKripto ::

A dovolijo hodit v savno, ker tam crknejo vsi gripi podobni virusi, sam vprasam. So ze razdelili vsem prebivalcem vitamine zastojn, ko jih tako skrbi za zdravje, sam vprasam.

Zgodovina sprememb…

KappaPride ::

Doniraj 500 eur Astrazeneci in podobnim, da ne bodo crknil
nisem vedel da je Enemy territory scena se ziva lol, 2k21 back to 2k05, mindfuck

Phantomeye ::

razmisljam, da bi zdej eth prodal, dokler sem v profitu in takoj spet kupil ko bi se obrnilo

drekovanec ::

Phantomeye je izjavil:

razmisljam, da bi zdej eth prodal, dokler sem v profitu in takoj spet kupil ko bi se obrnilo

Jaz sem hotel bit pameten 2017 s takim razmisljanjem... vedno sem izgubil. Pred 10k ne prodam.

sebas4 ::

V teoriji je vse možno. V realnosti se pa hitro zaplete. Nepričakovana dogajanja na trgu, davki, naravne katastrofe, nacionalizacija (malo za šalo malo za res)...


@oracle

A veš kako je s temi riziki. V glavnem govorijo o njih ljudje, ki nimajo nobene druge naložbe razen € na banki. Zoom out 50 let in poglej kaj je bolje imeti, fiat ali naložbe. Ki so kao rizične. Janez bi kupil le hišo ali pa denar na banko, to je sad finančne nepismenosti in našega šolskega sistema. Joe že razmišlja malo drugače. S pametnim investiranjem se lahko pride do penzije, se pa strinjam, da je potrebno nekaj znanja in discipline. Strinjam se tudi, da če nas zgazi komet, pol s penzijo verjetno ne bo nič, oz bo le ta večna. 8-)

Infusion ::

Chainlink se poganja v nebo. Oracle season?!

strawman ::

Ima kdo kak pameten link, ki vsebuje seznam kovancev glede na lastniško strukturo - razmerje med premined/publicly owned, odprt/zaprt blockchain, circulating supply in podobno?
Coinmarketcap je precej slab glede tega.

oracle ::

sebas4 je izjavil:

V teoriji je vse možno. V realnosti se pa hitro zaplete. Nepričakovana dogajanja na trgu, davki, naravne katastrofe, nacionalizacija (malo za šalo malo za res)...


@oracle

A veš kako je s temi riziki. V glavnem govorijo o njih ljudje, ki nimajo nobene druge naložbe razen € na banki. Zoom out 50 let in poglej kaj je bolje imeti, fiat ali naložbe. Ki so kao rizične. Janez bi kupil le hišo ali pa denar na banko, to je sad finančne nepismenosti in našega šolskega sistema. Joe že razmišlja malo drugače. S pametnim investiranjem se lahko pride do penzije, se pa strinjam, da je potrebno nekaj znanja in discipline. Strinjam se tudi, da če nas zgazi komet, pol s penzijo verjetno ne bo nič, oz bo le ta večna. 8-)

Jaz nimam pojma koliko ima kdo drug € na banki niti me ne zanima. Prav tako nisem zagovornik kopičenja fiata na banki ali izven nje. Ne vem zakaj se sploh o temu pogovarjamo.

Nisem pa govoril o kometih, ampak o dogodkih tipa korona, kakšna suša, tsunami, trgovske vojne, razpad EU in konec koncev dejanske vojne, terorizem itd. To se pravi non-doomsday dogodki, ki pa še vedno lahko obrnejo na glavo razne investicije.

Večina slovencev misli, da je investicija nakup nepremičnine, v katero se vseliš. Ampak realnost je ravno obratna. Nakup nepremičnine v kateri nameravaš živet je POTROŠNJA in ne naložba. Naložba je nekaj, kar ti prinaša dohodek. V (lastniško) nepremičnino se pa vseliš, si srečen ker "nekaj imaš" in v njej umreš, profitirajo pa šele potomci, ko jo porušijo ali prodajo. Slovenska kultura pač.

IL_DIAVOLO ::

Dominanca eth-ja pomeni nedominanca btc-ja in pomeni alt season.

Koga briga btc.

Neprenicnina je nalozba v prihodnost, da bos imel kje živeti. Kot je naložba v zdravo življenje tudi naložba za dolgo in zdravo zivljenje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

oracle ::

Poglej si vzajemni sklad Galileo. Leta 92 je štartal na pol evra in v vrhuncu 2009 dosegel 18 eur. Potem vsem znani kolaps, cena 6 eur. Sedaj po 12 letih okrevanja je na 12 eur kjer je bil sicer že leta 2006. Dokler izbereš pravo investicijo v pravem trenutku je vse rožnato. Če malo fališ si pa hitro ob tistih "8%", da o hujšem ne govorimo.

SuperKripto ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dominanca eth-ja pomeni nedominanca btc-ja in pomeni alt season.

Koga briga btc.

Neprenicnina je nalozba v prihodnost, da bos imel kje živeti. Kot je naložba v zdravo življenje tudi naložba za dolgo in zdravo zivljenje.

mislis, kratkorocna nalozba za enih 80 let obstoja, ker zivljenje je vecno, a ni boljse investirat v znanje, izkusnje ki ostanejo za vedno kot pa nek material, hisa, ki jo bos imel koliko nekaj desetletij. kaj je to proti vecnosti, pljunek v morje

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

oracle je izjavil:

Poglej si vzajemni sklad Galileo. Leta 92 je štartal na pol evra in v vrhuncu 2009 dosegel 18 eur. Potem vsem znani kolaps, cena 6 eur. Sedaj po 12 letih okrevanja je na 12 eur kjer je bil sicer že leta 2006. Dokler izbereš pravo investicijo v pravem trenutku je vse rožnato. Če malo fališ si pa hitro ob tistih "8%", da o hujšem ne govorimo.


Diversify portfolio.

Never all in.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

oracle ::

SuperKripto je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dominanca eth-ja pomeni nedominanca btc-ja in pomeni alt season.

Koga briga btc.

Neprenicnina je nalozba v prihodnost, da bos imel kje živeti. Kot je naložba v zdravo življenje tudi naložba za dolgo in zdravo zivljenje.

mislis, kratkorocna nalozba za enih 80 let obstoja, ker zivljenje je vecno, a ni boljse investirat v znanje, izkusnje ki ostanejo za vedno kot pa nek material, hisa, ki jo bos imel koliko nekaj desetletij. kaj je to proti vecnosti, pljunek v morje

Vsa čast :D Prvič povedal nekaj pametnega, brez kozmičnih vibracij ipd :D

IL_DIAVOLO je izjavil:

oracle je izjavil:

Poglej si vzajemni sklad Galileo. Leta 92 je štartal na pol evra in v vrhuncu 2009 dosegel 18 eur. Potem vsem znani kolaps, cena 6 eur. Sedaj po 12 letih okrevanja je na 12 eur kjer je bil sicer že leta 2006. Dokler izbereš pravo investicijo v pravem trenutku je vse rožnato. Če malo fališ si pa hitro ob tistih "8%", da o hujšem ne govorimo.


Diversify portfolio.

Never all in.

Galileo je zelo diverzificiran sklad.

Sicer pa ja, še vedno čakam čudežno formulo kako z 200k dobit 10% APY, ki bo zanesljivo trajal 30+ let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

SuperKripto ::

ze france preseren je zelel v sifrah povedat o starovercih, bogumila, krst pri savici, na kaksen nacin povedat cez pesem da bi pri tem oblast dopustila objavo, in se je znajdel ampak vseen kdo od ucencev sploh razumel, kaj je zelel france opozorit in povedat? Ce ne bi tist mozakar po osamosvojitvi slovenije prisel z zapuscino starovercev na slovenskem, kdo bi vedel. da je prvotna vera slovencev nauk o reinkarnaciji in podobnem?.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

oracle je izjavil:


Nisem pa govoril o kometih, ampak o dogodkih tipa korona, kakšna suša, tsunami, trgovske vojne, razpad EU in konec koncev dejanske vojne, terorizem itd. To se pravi non-doomsday dogodki, ki pa še vedno lahko obrnejo na glavo razne investicije.


Pa vzet moramo v zakup da v kriptu trenutno vlada nenormalen, sicer že videni, optimizem.
Situacija pa se hitro lahko obrne na glavo tudi zaradi vladnih regulacij, količine kriptota na menjalnicah v primerjavi z denarnicami, novo odkritih bugov v kodi in potencialnih zapletov zaradi vedno manj svobodnega interneta. Že na ravni ISP-jev se lahko izvajajo večje motnje v delovanju omrežij posameznih kovancev.

SuperKripto ::

france preseren je slovenska razlicica da vincijeva sifra :)

oracle ::

SuperKripto, prehitro sem te hvalil :))

SuperKripto ::

si bral krst pri savici, ves kaj je zelel france povedat med vrsticami? Ker direkt ni smel zarad oblasti, niso dopuscale svobode staroverskim prepricanjem in idejam.

endelin ::

Pasji sklad ftw:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

tonis ::

Če bo wedge upoštevan, gremo še enkrat na trendlinijo


//
Valjhun, sin Kajtimara, že dolgo bije boj za ... (al kako že gre? :D ene par fragmentov še znam)


Lp, France

mr_chai ::

vse gre dol ja, sam doge se upira fizikalnim zakonom. Kam smo pršli..;((

c3p0 ::

Se ne upira, le dotok tiktok ipd. hype denarja, je zaenkrat še velik.
««
537 / 1490
»»