» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
535 / 1490
»»

sloxl8 ::

Dobr, mogoče rabiš malo več, da pri zgornjih plačaš še davke, ampak zagotovo ne rabiš 2 mio.

profesjonalc ::

oracle je izjavil:

Kje točno? Seveda govorimo o nečem, kamor bi dal 200k+ brez strahu, da čez noč vse propade in kar bo trajalo 30+ let. Konec koncev govorimo o penziji, ne o dvotedenskem p&d.


Preveri moj reff podpis, pa malo razišči stvar ;)

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

Evo ETH gre dol, BTC tudi.

Hitro prodajte vse !!!!!!

Ali pa dokupite :)


Upam da ste kupili ETH dip izpred par ur.
Je že 10% višje.

Naj vas potolažim jaz ga nisem :D

KappaPride ::

Našel blokec z musko od gejmerskih let 2008-2014 in na zadnji strani naslov bitcoin core denarnice s poletja 2010, grem na strik lol, literally
E Nomine (Padre Nuestro)
Dance & Trance ~ Sky by Project X
Terranaut - Start Your Engines
Flinch - World On Fire

Nodi+xtz road to $100
Luv - My Number One

sloxl8 ::

profesjonalc je izjavil:

oracle je izjavil:

Kje točno? Seveda govorimo o nečem, kamor bi dal 200k+ brez strahu, da čez noč vse propade in kar bo trajalo 30+ let. Konec koncev govorimo o penziji, ne o dvotedenskem p&d.


Preveri moj reff podpis, pa malo razišči stvar ;)

+1

Dumber ::

Ni še prepozno za eth, mora bit nek večji dip.... Kakšno je pa TEL naredo, noro, nooro.

kow ::

Market cap spet na ATH. Vse moona. Se bitcoin SV. Jebiga, tko mora bit. :))

Dumber ::

kow je izjavil:

Market cap spet na ATH. Vse moona. Se bitcoin SV. Jebiga, tko mora bit. :))


Zdaj je samo vprašanje kdaj pobrat dobičke :)

Qcube ::

Senior dev končno dobil kvalitetno erekcijo po dolgem času :D

kow ::

Qcube je izjavil:

Senior dev končno dobil kvalitetno erekcijo po dolgem času :D


Da, da. :D

globoko grlo ::

A se da komu na hit razložit tele pancake stvari.

A morm pancake connectat z walletom? Potem se iz walleta vzame npr ETH in zamenjaš na pancakesih? Kje se pa potem ti novi coini nahajajo?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oracle ::

sloxl8 je izjavil:

profesjonalc je izjavil:

oracle je izjavil:

Kje točno? Seveda govorimo o nečem, kamor bi dal 200k+ brez strahu, da čez noč vse propade in kar bo trajalo 30+ let. Konec koncev govorimo o penziji, ne o dvotedenskem p&d.


Preveri moj reff podpis, pa malo razišči stvar ;)

+1

Sem že mislil, da veste kaj več od mene, pa vidim, da nimate treh čistih...

Nikjer ni garantirano 10%APY za 30 let, pravzaprav nikjer ni garantirano, da kdajkoli sploh dobiš nazaj glavnico. V bulu rastejo ti portali kot gobe po dežju, ostajajo v zelenih številkah na podlagi evforije in mutnih poslov. Tko smo mel par let nazaj bitconnect. Kar poglejte kaj se dogaja z blockfi. Arbitraža z GBTC padla v vodo in že tenko cvilijo, obresti so že dvakrat močno znižali.

Tko da fantje, dejte mi kakšno kvalitetno informacijo in ne nekih puhlic, ki jih čez eno leto ne bo več.

Eno je vložit 200 EUR, če propade pa propade. Drugo je pa vse svoje prihranke dat na celsius...

Mato989 ::

oracle ima tu ŽAL prav...

@oracle

Najbližje čemur lahko prideš je če denar naložiš na Kraken ki je REGISTRIRANA banka v USA in ne bo kar iz danes na jutri zginil... tam pa daš staking, vendar imaš žal možnost je EUR/DOLAR za cca 1,5% BTC za 0,25 ali 0,5 in pol vedno bolj riskantne vse do 10%+...

Se pravi če bi dal 200k v EURO dobivaš 3k letno, kar ni POLOM je pa daleč od penzije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KappaPride ::

Se zavedamo, da kar gre gor mora tut dol, to kar zdaj obljubljajo je fugazi, ze dolgo traja, mogoce se 1 leto, ker so ravno izredne koronske once in a life time razmere. Ko jih jebe, kdo verjame pravlcam.

IL_DIAVOLO ::

Pa kake banke, kje vi živite lol.

Pol boljse da si sam svoja banka:

https://havenprotocol.org/
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

profesjonalc ::

Nekako ni idealne rešitve. Morda ne verjameš, da lahko celsius zdrži več let, morda maš celo prav. Morda tudi, če bi služil 10% letno, bi ti inflacija več požrla. Nič ni 100%. Trenutno ne vidim boljše alternative, kot je razpršit sredstva pa služit yield. Raje to, kot pa da mi leži keš na banki, v tvojem primeru 200k, kjer plačuješ ležarnine, pa ti ravno tako ne garantirajo, da jih boš še kadarkoli videl, če banka propade.

IL_DIAVOLO ::

Celsius je dinozaver, se iz casov jype-a in merlaka :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dvince ::

Je kdo od vas kripto miljonarjev razmišljal o vlaganju v sončno elektrarno?
Če bi jaz imel recimo 50k€ viška bi si najprej naredil eno mikro 10kW za samooskrbo, zraven TČ in e-avto.
Dejansko imaš zastonj ogrevanje in polnjenje avta v kombinaciji s kakšnim Tesla Powerwallom.

Za večje vložke +100k€ pa prodaja elektrike na trgu.

oracle ::

Ne da ne verjamem, da lahko celsius preživi več let. Enostavno je prevelika verjetnost, da: A) propade ali B) padejo obresti sčasoma na 0,1%. Saj pravim, govorimo o življenjskih prihrankih, ne o nekem višku par sto eur. S tem se ni za hecat.

Namreč ena stvar je zanesljiva: večji rizik, večje obresti. Manjši rizik, manjše obresti. Ko bo enkrat celsius to big to fail, bodo tudi obresti mizerne. Trenutno so donosi visoki, ker se odrekajo profitom za namen pridobivanja uporabnikov. S tem da je njihov obstoj vezan na špekulativne posle, kar tudi piše v splošnih pogojih. Mislim, da ima crypto 300 mio garancije, sredstev pod palcem majo pa več miljard. Zelo dobra tolažba. Zgubim 190k, ampak dobim 10k :))

In potem je še inflacija, ki razpolovi kupno moč nekje na 10 let. In tako te stane 30 letna renta s skromnim tisočakom cca 1 mio. Če bi rad imel malo več od povprečja pa 2 mio. Če bi rad živel še več kot 30 let je spet malo pribitka. 200k je sicer ogromno denarja, nikakor pa se od tega ne boš zlahka in brez tveganja preživel do konca življenja. 2 mio je pa praktično garant.

kopriwa ::

oracle je izjavil:

Ne da ne verjamem, da lahko celsius preživi več let. Enostavno je prevelika verjetnost, da: A) propade ali B) padejo obresti sčasoma na 0,1%. Saj pravim, govorimo o življenjskih prihrankih, ne o nekem višku par sto eur. S tem se ni za hecat.

Namreč ena stvar je zanesljiva: večji rizik, večje obresti. Manjši rizik, manjše obresti. Ko bo enkrat celsius to big to fail, bodo tudi obresti mizerne. Trenutno so donosi visoki, ker se odrekajo profitom za namen pridobivanja uporabnikov. S tem da je njihov obstoj vezan na špekulativne posle, kar tudi piše v splošnih pogojih. Mislim, da ima crypto 300 mio garancije, sredstev pod palcem majo pa več miljard. Zelo dobra tolažba. Zgubim 190k, ampak dobim 10k :))

In potem je še inflacija, ki razpolovi kupno moč nekje na 10 let. In tako te stane 30 letna renta s skromnim tisočakom cca 1 mio. Če bi rad imel malo več od povprečja pa 2 mio. Če bi rad živel še več kot 30 let je spet malo pribitka. 200k je sicer ogromno denarja, nikakor pa se od tega ne boš zlahka in brez tveganja preživel do konca življenja. 2 mio je pa praktično garant.

Vseh življenjskih prihrankov se pač ne daje v kripto. 20-30% pa že, spet odvisno koliko si "švical" s prihranjevanjem. Če bi 100k (USD) zaslužil v kriptu in ne bi želel več (vsakodnevno) spremljat trga, potem bi predlagal en "darknode" Ren protocol-a. Mesečni priliv, printer kripta glede na njegovo uporabo (transakcije), trenutno 90% BTCja. APY: 10-15% zadnjih cca 8 mesecev. A 100k je pač ogromno denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

oracle ::

Nisem jaz predlagal dat vse v kripto. Samo nekdo je izjavil, da je 200k dovolj denarja, da lepo živiš do smrti, ker ni težko dobit 10% APY.

kow ::

oracle je izjavil:

Nisem jaz predlagal dat vse v kripto. Samo nekdo je izjavil, da je 200k dovolj denarja, da lepo živiš do smrti, ker ni težko dobit 10% APY.


Za ta denar komaj bajto dobis. Nabija.

gandolfino ::

Kaj fantje, a me ne bo noben pohvalu za Euler Tools?
Hvaležnost pa taka!

sebas4 ::


In potem je še inflacija, ki razpolovi kupno moč nekje na 10 let. In tako te stane 30 letna renta s skromnim tisočakom cca 1 mio. Če bi rad imel malo več od povprečja pa 2 mio. Če bi rad živel še več kot 30 let je spet malo pribitka. 200k je sicer ogromno denarja, nikakor pa se od tega ne boš zlahka in brez tveganja preživel do konca življenja. 2 mio je pa praktično garant.


V penzijo se ne gre v stable coinih ali pa evrih. V penzij greš z diverzificiranim portfoliom. 500k je lahko dovolj pri 8% donosnosti portfolia ki pa mora biti inflation bulletproof. Bogati ne prodajajo nalažob za denar. Bogati povečujejo naložbe z denarjem. Z več naložb kreirajo več denarja, ki ga spet reinvestirajo. Krize pa so odlična priložnost za poceni naložbe in večanje premoženja. Le Janez sanja kako bo šel s 300k evrov v penzijo.

kow ::

Osebno mislim, da je v slo 700-800k dovolj, ce si skromen clovek.

profesjonalc ::

Se strinjam, nikakor ne it z vsemi prihranki v celsius ali podobne zadeve. Ampak zakaj pa ne izkoristit 10% apy dokler traja? Zdaj bo že kakšno leto.

Glede na to da so preživeli prejšnji market crash, verjamem da imajo dobre šanse tudi za naslednjega. Pa tudi če znižajo apy na 0.1? Pač vzameš ven, saj niso lockana sredstva

gandolfino ::

sebas4 je izjavil:


In potem je še inflacija, ki razpolovi kupno moč nekje na 10 let. In tako te stane 30 letna renta s skromnim tisočakom cca 1 mio. Če bi rad imel malo več od povprečja pa 2 mio. Če bi rad živel še več kot 30 let je spet malo pribitka. 200k je sicer ogromno denarja, nikakor pa se od tega ne boš zlahka in brez tveganja preživel do konca življenja. 2 mio je pa praktično garant.


V penzijo se ne gre v stable coinih ali pa evrih. V penzij greš z diverzificiranim portfoliom. 500k je lahko dovolj pri 8% donosnosti portfolia ki pa mora biti inflation bulletproof. Bogati ne prodajajo nalažob za denar. Bogati povečujejo naložbe z denarjem. Z več naložb kreirajo več denarja, ki ga spet reinvestirajo. Krize pa so odlična priložnost za poceni naložbe in večanje premoženja. Le Janez sanja kako bo šel s 300k evrov v penzijo.


Se strinjam, kaka penzija s 300k evričev, stroški pa ogromni, življenje je drag šport, potovanja, e-kolo za 5k, avto, otroci, prispevki davki za državo;
300k ni zadosti za 10 let - razen če res živiš skromno samoskrbno in si ne privoščiš kaj dosti.
Poleg tega bo 100EUR čez 10 let kot danes 20, 30EUR
Skoz moraš nekaj investirat, in furat naprej posle al šiht in ne razmišljat o brezkrbnem življenju s 100k gotovine:))
Aja kje so še stroški za zdravje ko si že malo v letih in hočeš kaj boljšega od zobne proteze:D

Zgodovina sprememb…

oracle ::

IMO se največ miljard "zasluži" s pomočjo kuvert pod mizami in ne z inteligenco. Toliko o ljudeh, katerim denar prinaša denar. Tud najboljši trejder se slej ko prej zajebe in večkrat zapored. Razen seveda, če plačuje prave ljudi in ima informacije, ki jih ne bi smel imeti.

Tko da 8% donos je utopija, razen če sprejmeš visok rizik. S tem da 8% je že v rangu realne inflacije.

Zato pa ti preostane samo še to, da predimenzioniraš portfolio in ga razpršiš zgolj tako, da upočasniš razkroj zaradi inflacije. Mogoče malo zlata, malo SP500 ipd.

Čim greš v resne posle si takoj na hrbet nakoplješ ogromno stresa in potrato časa.

Profesjonalc, govora je bilo o 200k in penziji. Ne o malo dodatne žepnine.

profesjonalc je izjavil:

Pač vzameš ven, saj niso lockana sredstva

Mhm, povej to revežem iz bitconecta, one coina al pa unim iz MtGox.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

_wtf_ ::

Za 200k bi kupu 100ha gozda. In vsako leto sekal da mi ostane od 10k-15k cistega. Gozd se sam obnavlja pa se ostane za zanamce.

oracle ::

_wtf_ je izjavil:

Za 200k bi kupu 100ha gozda. In vsako leto sekal da mi ostane od 10k-15k cistega. Gozd se sam obnavlja pa se ostane za zanamce.

Sliši se obetavno. Kakšna pa je računica za nekoga, ki nima ne opreme ne znanja?

_wtf_ ::

oracle je izjavil:

_wtf_ je izjavil:

Za 200k bi kupu 100ha gozda. In vsako leto sekal da mi ostane od 10k-15k cistega. Gozd se sam obnavlja pa se ostane za zanamce.

Sliši se obetavno. Kakšna pa je računica za nekoga, ki nima ne opreme ne znanja?



Nic. Drugi sekajo, ce nimas pojma. 100ha je huge gozd. Pa se jelene in srne bi polovil pa prodal :) pa se cena lesa je vsako leto visja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _wtf_ ()

gandolfino ::

_wtf_ je izjavil:

Za 200k bi kupu 100ha gozda. In vsako leto sekal da mi ostane od 10k-15k cistega. Gozd se sam obnavlja pa se ostane za zanamce.


Kako pa bi prišel do 200k v kriptu?
A tako da bi ta denar nemoralno vzel od manj spretnih kriptovlagateljev..
najverjetneje ne bi, ne? Razen če bi
;)

drekovanec ::

kow je izjavil:

Osebno mislim, da je v slo 700-800k dovolj, ce si skromen clovek.

Odvisno koliko si star in kje imas denar. Inflacija ti z leti pobere veliko.

Senior Dev ::

Ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

sebas4 ::

Ah 8% je možno. Zemlja, nepremičnine, BTC, SP500. 8% na portfolio ne 8% na eversko protivrednost portfolia. To je velika razlika. Portfolio mora biti kar se da inflation hedge.
Samo poglejte ceno unče zlata za zadnjih 100 let. BTC bo novo zlato.

globoko grlo ::

Sami strokovnjaki, da bi pa en povedal na ktermu tokenu se to zasluž, to pa ne.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

_wtf_ ::

gandolfino je izjavil:

_wtf_ je izjavil:

Za 200k bi kupu 100ha gozda. In vsako leto sekal da mi ostane od 10k-15k cistega. Gozd se sam obnavlja pa se ostane za zanamce.


Kako pa bi prišel do 200k v kriptu?
A tako da bi ta denar nemoralno vzel od manj spretnih kriptovlagateljev..
najverjetneje ne bi, ne? Razen če bi
;)


Tu se menimo ce bi imel. Sam jih itak nikoli ne bom imel.

Ce se ze pikas v to najverjetneje, me vse bolj vlece da bi pobral. Zame se tudi nihce ne briga kot jaz sam in moji bliznji. Za ostale sem samo stevilka 0, enako kot vsi drugi.

kow ::

drekovanec je izjavil:

kow je izjavil:

Osebno mislim, da je v slo 700-800k dovolj, ce si skromen clovek.

Odvisno koliko si star in kje imas denar. Inflacija ti z leti pobere veliko.


Inflacija ti nic ne pobere. Saj ne nehas vlagati. 800k-200k (bajta) = 600k *0.06 = 36k evrov na leto. Kaksno polovico zapravis, ostalo pa pa povecas kapital.

sebas4 ::

Mahhh... kot kaže bo za penzijo dovolj nekaj BTC-jev morda celo 1BTC 100T mcap ;)

gandolfino ::

'When you win or lose and don't show any emotional reaction you've made it.'

Mislim da sem dosegel ta zen.

KappaPride ::

Te bo ze porektalo

gandolfino ::

Euler tools Market Cap še vedno low pri $17,990,543 ..
just saying;)

all in one service incorporating Tradingview charts, Dextools, Etherscan, BSCscan, various #Dex and then rolls them all in to one app of trading tools

Zgodovina sprememb…

gorgonne ::

haha, cca 5 dni nazaj sem jih kupil za foro 210... dokupim?
Do kam misliš gre Price? :)

gandolfino je izjavil:

Euler tools Market Cap še vedno low pri $17,990,543 ..
just saying;)

all in one service incorporating Tradingview charts, Dextools, Etherscan, BSCscan, various #Dex and then rolls them all in to one app of trading tools

PrimoZ_ ::

To the moon :)

https://dogedex.xyz/

gandolfino ::

gorgonne je izjavil:

haha, cca 5 dni nazaj sem jih kupil za foro 210... dokupim?
Do kam misliš gre Price? :)

gandolfino je izjavil:

Euler tools Market Cap še vedno low pri $17,990,543 ..
just saying;)

all in one service incorporating Tradingview charts, Dextools, Etherscan, BSCscan, various #Dex and then rolls them all in to one app of trading tools


Do kam gre do kam gre..
To je en obetaven projekt, launch je čez 1 dan, ekipa zgleda ok,
imo pa 1$ v bližnji prihodnosti sploh ni vprašanje. Odvisno kje bojo najprej listani. Trenutno so še under the radar..

Max supply je pa v redu 100,000,000
V telegram skupini berem da bodo burnali tokene

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

kow je izjavil:

oracle je izjavil:

Nisem jaz predlagal dat vse v kripto. Samo nekdo je izjavil, da je 200k dovolj denarja, da lepo živiš do smrti, ker ni težko dobit 10% APY.


Za ta denar komaj bajto dobis. Nabija.

stanovanje dobis ze za 20k, sicer nisem jaz povedal, da lahko komot ziviz z 200k, sem napisal okrog 360k se mi zdi nekaj takega, da ne sparas pri hrani, ce bi imel svoj vrt in sparal bi lahk prisel se dost cenej skozi, bajte za 200k so nateg, folk je imel bajte ko kredit in sluzbe niso obstajale, nateg je taksen da domacin zgradi hiso in pride tujec, ki naprinta denar iz zraka iz nic in preprica domacina, da je taksen papir ful vreden in mu ponudi brezvreden papir za bajto. Domacini zapustijo zemljo in se koncentrirajo v mestih, tujci kupijo zemljisca, proces traja dovolj pocas, da skoraj noben ne opazi

Zgodovina sprememb…

kow ::

Kje dobim stanovanje za 20k? Hvala.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Kje dobim stanovanje za 20k? Hvala.


Stanovanje ne, NEPREMIČNINO pač... Haloze recimo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ne nabijajta. Neke adaptacije v hisah iz leta 1850, pac niso stanovanje. Pa se bogu za hrbtom, brez solidne parcele, pac nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

endelin ::

Haha spet te bedne debate.
««
535 / 1490
»»