» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
491 / 1490
»»

CptHindsight ::

endelin je izjavil:

Tko kot včeraj tut dans evropejci dumpajo coine okol 12ih


Moj tamav dobi ob 14ih mesečno žepnino, tako se možno takrat potem obrne malo kontra.

Zgodovina sprememb…

lemur233 ::

Ohlapna monetarna politika nas je pripeljala v te balončke vsega. Vse okoli nas je precenjeno, kripto pa sploh... Sam ne vidim več samostojnega zloma kriptovalut. Vse bo naraščalo, dokler ne bo zgodil pok na makroekonomskem nivoju. Potem bo pa itak kripto zadnji problem.

neocodexx ::

Jaz sem pa po pomoti kliknil X na tradeview in zdaj nikakor več ne morem nazaj grafa prikazat, google mi ne zna pomagat. Help?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

lemur233 ::

Sem šel ALL-IN v DOGE, cause YOLO

IL_DIAVOLO ::

Standard, v napumpan mecete kes, ko pa bi bilo treba, pa ste rajsi v fiatu lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

lemur233 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Standard, v napumpan mecete kes, ko pa bi bilo treba, pa ste rajsi v fiatu lol


če gre pa do 1$, a nisi slišal ? Lej, še un tusk al muskl al kaj je že, je na naši strani.

globoko grlo ::

ej znalci, kdaj se prodaja dogiya?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Neon87 ::

Kaj je fora tega pasjega kovanca? A ni imel nekaj časa za ikono psa? Kako je lahko to nek perspektiven projekt, da imajo ljudje in institucije trenutno notri 35milijard $? Gre res zgolj za zbirateljstvo?
Kdaj bo kak kovanec, ki ga jaz držim naredil 100% v enem dnevu?

Senior Dev ::

globoko grlo je izjavil:

ej znalci, kdaj se prodaja dogiya?

Hodl for life je moj moto in pri taki tehnologiji se tega držim. Naj imajo tudi zanamci kaj od kripta. Verjetno s to taktiko naredimo za 10 generacij penzionistov.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gandolfino ::

Zdaj je dobra simulacija na Dogi kako se bo bull zaključil..pardnevna strma strma rast..in pol naenkrat bang bang BOOM

lemur233 ::

Neon87 je izjavil:

Kaj je fora tega pasjega kovanca? A ni imel nekaj časa za ikono psa? Kako je lahko to nek perspektiven projekt, da imajo ljudje in institucije trenutno notri 35milijard $? Gre res zgolj za zbirateljstvo?
Kdaj bo kak kovanec, ki ga jaz držim naredil 100% v enem dnevu?


ni fore. je legit projekt tako kot litecoin in btc. Zakaj ne bi bil ? Pač fork litecoina.
Lej doge gre gor do 1 $. Zdele gledam kako rastejo zeleni dildoti.. sploh ne morem dohajati več.

Neon87 ::

Ta fork je zdaj 2krat vrednost LTC? Še ve kdo, da bi kak drug fork presegel predhodnika?

neocodexx ::

Fora je da je meme in je po naravi inflatoren. Neomejeno se ga lahko printa. Ta kovanec ne bi smel biti vreden nič. Edina vrednost je v socialni perspektivi. Vreden je zato, ker ga ljudje hočejo, in rečejo da je vreden. Jaz sem že nekaj časa govoril da je zaradi tega vedno dobro imeti par % dogecoina v portfoliu, ne podcenjevat social media hype in popularnosti. Coin je uspel preprosto ker je "kul".

Sem pa v isti dilemi kdaj prodat, koliko smo požrešni? Zagotovo nisem edini tu ki ga je nabavil na 5 centov.

Pa še večja fora ti je da se dobra četrtina vseh dogecoinov nahaja v eni sami denarnici. Tak mal za razmislek. https://bitinfocharts.com/top-100-riche...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

lemur233 ::

Neon87 je izjavil:

Ta fork je zdaj 2krat vrednost LTC? Še ve kdo, da bi kak drug fork presegel predhodnika?


ni vse market cap...

globoko grlo ::

Ne vem zakwa, ampaj JUST (JST) mi je v uč padu, a je to za kupt?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

IL_DIAVOLO ::

lemur233 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Standard, v napumpan mecete kes, ko pa bi bilo treba, pa ste rajsi v fiatu lol


če gre pa do 1$, a nisi slišal ? Lej, še un tusk al muskl al kaj je že, je na naši strani.


Razen ce shillerji ne dumpajo, kot se je to zgodilo ko je šel na 0.08, potem pa dolgo ne vec.

Klasična fora za pump in dump.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

lemur233 ::

Memi poganjajo svet.

neocodexx ::

Zanimivo mi je to da je iz največje dogecoin denarnice (1/3 vseh coinov) bilo 2021-04-12 09:19:31 premeščeno 100 miljard (7 miljard $) dogecoinov, to je bilo ravno pred začetkom tega pumpa. Zdaj se pa te coini nahajajo in na veliko obračajo v tej denarnici: https://bitinfocharts.com/dogecoin/addr...

CptHindsight ::

Da ne bom samo pisal bedarij ves čas, na Binanceu se da trenutno služit po 0.5% in več skoraj popolnoma risk free. Za vse tiste, ki ste v fiatu. Tisti, ki niste take pičke kot jaz in kdo drug, pa ste seveda notri v kriptu, delate veliko več denarja trenutno.

Na binanceu do 0.5% dnevno in več z nizkim tveganjem:

Na Binanceu se da trgovati s futures pogodbami in med njimi tudi s perpetual futures pogodbami. Perpetual futures so v bistvu zelo podobne kot klasičen margin trading, glede na to, da nimajo roka izteka.
Da se cena pogodb drži dejanske cene asseta, je uveden "funding fee". To je fee, ki se ga plačuje vsakih 8 ur na sledeč način: Če je cena pogodbe višja kot cena asseta, potem long pozicije plačajo short pozicijam.
Če je cena pogodbe manjša kot cena asseta, potem short pozicije plačajo long pozicijam.

V teh časih je celoten market zelo bullish in večina ljudi v long pozicijah, tako da ves čas trenutno samo long pozicije plačujejo short pozicijam. Na tej strani lahko vidite
koliko je trenuten funding rate za posamezen par na binanceu:
https://www.binance.com/en/futures/fund...

Recimo trenutno je na nekaterih parih tudi 0.3%. In to se izplačuje vsakih 8ur. V primeru da ostane tako kot je sedaj, je to skoraj 1% dnevno, samo z funding feejem.
Lahko si na linku zgoraj tudi pogledate, koliko je bil funding rate za posamezen par v preteklosti. Lahko se prepričate, da je zadnje tedne zmeraj izredno visok.
Zakaj bi shortal v tem marketu, da bi pobral funding fee?

Glavni čar je, da ni potrebno, da si v short poziciji. Lahko si "nevtralni" poziciji in pobiraš funding fee. Torej namesto, da ti fiat leži na binanceu, ga lahko daš delat in pobiraš
nekaj pod 1% dnevno.

Kako to narediš? Istočasno odpreš long pozicijo v spot marketu in kupiš tudi enako veliko short pozicijo v futures marketu. S tem ne glede na to, kako se cena asseta premika, bo tvoja
pozicija nevtralna. Nič ne boš izgubil ali pridobil. Ker pa si short v futures, si opravičen do funding feeja, ki je trenutno visok.

Tveganja:
* Cena koliko je vredna pogodba in koliko je dejanska vrednost asseta je vedno zelo blizu, vendar so vedno manjša odstopanja. Tako da odvisno koliko ti dve ceni odstopata lahko zapreš pozicijo
v malo slabši točki kot bi lahko. Želel bi si zapret pozicijo, takrat ko sta obe ceni skoraj enaki. Te razlike so majhne in se ponavadi pokrijejo z 1 fundingom.
* Funding rate se spreminja in veliko skakanja iz enega para v drugega, da bi imel najboljši funding rate posamezen 8urni interval, povzroči seveda, da plačaš navadne trading feeje za transakcije. Tako da preveliko skakanje med pari se ne splača.
Je pa seveda smiselno, da najdeš nekaj kovancev, ki imajo visok funding rate in si v njih notri.


Če komu pride zgornje prav in nima binance futures accounta, bom vesel, če se registirate preko mojega referalla. Boste imeli 10% nižje trading feeje na futures.
https://www.binance.com/en/futures/ref/...

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Sej bi rad razumel tole, sam mi je čista znanstvena fantastika :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

_wtf_ ::

to je to od dumpa? nazaj gor?

Senior Dev ::

Odsev današnje družbe. 90% ljudi misli da ne more več izgubiti ničesar, izguba denarja je zadnja skrb.
Mato je preštudiral preko 5000 whitepaperjev, zdaj pa ga šolajo TikTokerji, ki se dejansko vozijo z Lamboti po Ljubljani.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

energetik ::

gandolfino je izjavil:

Zdaj je dobra simulacija na Dogi kako se bo bull zaključil..pardnevna strma strma rast..in pol naenkrat bang bang BOOM

Am, kje ti vidiš kakšno simulacijo konca bulla?



Je pa res, da je zadeva nonormalna RSI proti 100, balon pa še kar gor.

oracle ::

Meni se zdi zaskrbljujoč bearish divergence BTC price/volume. Od 11.1. volume pada, cena je pa 250%. En razlog je sicer to, da ljudje vedno bolj pobirajo iz borz.

gandolfino ::

Am.. kje točno nisi razumel?

Simulacija za:
kako približno naj bi izgledal konec bulla, ko bo BTC v parih dneh strmo narastel in BOOM.

Če mi zdaj kažeš graf zakaj mi nisi z grafom napovedal ekplozije Doge??

energetik ::

gandolfino je izjavil:

Am.. kje točno nisi razumel?

Simulacija za:
kako približno naj bi izgledal konec bulla, ko bo BTC v parih dneh strmo narastel in BOOM.

Če mi zdaj kažeš graf zakaj mi nisi z grafom napovedal ekplozije Doge??
Dvomim, da bo pri BTC kdaj takole rasel. Pa tudi če bi, ne kar prosti pad dol potem, saj investitorji komaj čakajo spodaj, da nabavijo cenejši BTC. Za DOGE pa nisem prepričan, ker se bo folk usral. Short DOGE bi bil morda res na mestu zdaj enkrat kmalu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

gandolfino ::

Ja ne bo 200% v 2 dneh ne, po pa npr. iz 82k v nekaj dneh ajde 1 teden recimo šel do 100-120k .. in takrat grem jaz all in FIAT

Pa to ni moja teorija..ampak so tak napovedale veliko večje reference od mene..

To je teorija parabolične rasti btc v zadnjih dneh pred ath

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Fiat je worthless.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

carovnik1900 ::

Mislim, da bo BTC ostal na 30-40k (shitcoini bodo propadli) tudi ko bo zima. Preveč se je razpaslo skup, človeški pohlep pa ne bo nikoli izginil. Vendar mislim, da še vedno nismo pred zimo. To kar je sedaj še manjša korekcija ni. Bi pa moralo enkrat vsekat 15-20% - da malo zbistri glave, je že skrajni, skrajni čas.

Senior Dev ::

Ni še čas. Gremo še vsaj x10 na najboljši kojnih z dobro tehnologijo.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gandolfino ::

carovnik1900 ::

gandolfino je izjavil:

https://streamable.com/duzqc0


bo kmalu vse skup ko bitconnect!!!

urosz ::

carovnik1900 je izjavil:

Mislim, da bo BTC ostal na 30-40k (shitcoini bodo propadli) tudi ko bo zima. Preveč se je razpaslo skup, človeški pohlep pa ne bo nikoli izginil. Vendar mislim, da še vedno nismo pred zimo. To kar je sedaj še manjša korekcija ni. Bi pa moralo enkrat vsekat 15-20% - da malo zbistri glave, je že skrajni, skrajni čas.


nehaj mislit

CptHindsight ::

carovnik1900 je izjavil:

Mislim, da bo BTC ostal na 30-40k (shitcoini bodo propadli) tudi ko bo zima. Preveč se je razpaslo skup, človeški pohlep pa ne bo nikoli izginil. Vendar mislim, da še vedno nismo pred zimo. To kar je sedaj še manjša korekcija ni. Bi pa moralo enkrat vsekat 15-20% - da malo zbistri glave, je že skrajni, skrajni čas.


Se strinjam, da bitcoin najbrž ne bo več tako padal. Medtem ko večina sitkojnov bo letela dol. Se pa tut strinjam s tem, da bo v kriptu vedno priložnost za lep zaslužek na uspešnih novih projektih.

gandolfino je izjavil:

https://streamable.com/duzqc0


Te dva idiota si zaslužita eno hudo tožbo za manipulacijo marketa, zaključek pa s strelskim vodom.

Zgodovina sprememb…

carovnik1900 ::

CptHindsight je izjavil:

carovnik1900 je izjavil:

Mislim, da bo BTC ostal na 30-40k (shitcoini bodo propadli) tudi ko bo zima. Preveč se je razpaslo skup, človeški pohlep pa ne bo nikoli izginil. Vendar mislim, da še vedno nismo pred zimo. To kar je sedaj še manjša korekcija ni. Bi pa moralo enkrat vsekat 15-20% - da malo zbistri glave, je že skrajni, skrajni čas.


Se strinjam, da bitcoin najbrž ne bo več tako padal. Medtem ko večina sitkojnov bo letela dol. Se pa tut strinjam s tem, da bo v kriptu vedno priložnost za lep zaslužek na uspešnih novih projektih.

gandolfino je izjavil:

https://streamable.com/duzqc0


Te dva idiota si zaslužita eno hudo tožbo za manipulacijo marketa, zaključek pa s strelskim vodom.

Do trenutka ko naša oblast skupaj s fursom tolk ne zakomplicira vse skupaj, da se ne bo nikomur več splačalo trgovat.

neocodexx ::

CptHindsight je izjavil:

carovnik1900 je izjavil:

Mislim, da bo BTC ostal na 30-40k (shitcoini bodo propadli) tudi ko bo zima. Preveč se je razpaslo skup, človeški pohlep pa ne bo nikoli izginil. Vendar mislim, da še vedno nismo pred zimo. To kar je sedaj še manjša korekcija ni. Bi pa moralo enkrat vsekat 15-20% - da malo zbistri glave, je že skrajni, skrajni čas.


Se strinjam, da bitcoin najbrž ne bo več tako padal. Medtem ko večina sitkojnov bo letela dol. Se pa tut strinjam s tem, da bo v kriptu vedno priložnost za lep zaslužek na uspešnih novih projektih.

gandolfino je izjavil:

https://streamable.com/duzqc0


Te dva idiota si zaslužita eno hudo tožbo za manipulacijo marketa, zaključek pa s strelskim vodom.


Js pa mislim da mata prav. Naslednja postaja sigurno 0.50$, potem pa to the moon (1$)!

gandolfino ::

Ta idiot ma 70k twitter sledilcev, vozi pa lambota, no z Dogem bo zdaj zaslužil še za kakega lamboja.. no jaz ne grem na ta vlakec čeprav verjamem da bo res šel na 1$
bojim se kratkoročnega dumpa.

urosz ::

Doge že večkrat viden pump and dump.

jaz sem prodal ko sem bil zadovoljen. čakam na dip in ponovim vajo.

še nikoli me ni razočaral Doge, lesi se vrača vedno.

jasno pa ne dajat nekega resnega denarja v to ker je ipak meme.

IL_DIAVOLO ::

Ce je influencer, ne pomeni da ni idiot.

Pameten clovek si pac ne gre kupovat lambota.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce je influencer, ne pomeni da ni idiot.

Pameten clovek si pac ne gre kupovat lambota.


Pa Paid kovanca tudi ne.

Btw kako je ime temu influencerju.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

CptHindsight ::

IL_DIAVOLO ::

Pretopi 3k v 5k na banki ce lahko :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

CptHindsight ::

Potem mu pa še idioti spodaj pišejo, kako mu vedno rata zadet calle. Ja itak, če jih shilla 70k ljudem. Se vidi kakšen folk je v kriptu.

_wtf_ ::

izgleda kot naši novodobni cig...

lemur233 ::

Eh, takile japki ponavadi potrjujejo pravilo "easy come, easy go.."

sebas4 ::

ETH DOT LINK so v zadnjih 24h padli manj kot BTC. Potencialna BTC korekcija/sideways v neslednjih dneh/tednih bo dobro vplivala na Alte, če le ne bo kakšnega večjega dumpa.

sentiš ::

Joj fantje, dejte malo zmanjšati tole slovensko zavist...

dvince ::

the million dolar question: when DOGE short?

GupeM ::

The million dollar answer: Now!

demogill ::

Zlato,srebro,... pa počas gor niti jih ne zanimajo te zdrahe okrog kripto in delnic :)
««
491 / 1490
»»