» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
460 / 1490
»»

CptHindsight ::

Aja zgubljaš boš denar s tem, da ga posojaš? Ležarnine?

kekeck ::

sebas4 je izjavil:

Motion je izjavil:

sebas4 je izjavil:

Res noben pravnik/računovodja.... ne ve kako je z obdavčitvijo obresti od kriptovalut? Npr Binance flexible savings ali stakings ali Coupound (DeFi)?

Zakon za davek od obresti nad 1000EUR je sicer pisan za EUREUREUR pri bančnih depozitih, in ne pokriva kriptovalut.
Se motim?


Vsake toliko strani je link v katerem je razloženo da FURS nima niti pokritte osnove da bi te lahko obdavčili.

Če neboš prenašal več kot 10k naenkrat na račin FURS nebo niti vedu. In binance ne sporoča podakov fursu kot online brokerji. Lahko si pa tudi naročis binance visa in maš mir.


Imam Binance Viso, ne sprašujem za 500€. Vem, da so obdavčeni airdrops, forki, rudarjenje in trgovanje če gre za dejavnost. Vendar pa, če ima posameznik malo večje zneske, je kaj lahko airdrop 50k, obresti letno 5k.... to v kriptu dosežeš že s par 100k portfoliom. In recimo, da bi diverzificiral v delnice, stanovanje ali zlato. Kaj če rabiš prenesti recimo 70k na tvoj TRR Če si 2016 kupil nejkaj BTCjev imaš precej več kot to v tvojem portfoliu.

Razumem, da je to siva cona, sprašujem strokovnjake s tega področja, če vedo kaj več oz. ljudi ki so že kdaj opravili večje transakcije, kakšne so imeli izkušnje.

Hvala


Vsake par dni si na TRR nakažeš par jurjev. Eni pravjo da mora biti posamezna transakcija pod 15k, drugi 10, tretji 5, nekateri celo pod 2k€.
Jaz sem si nakazoval vsakič malo pod 2k.

Senior Dev ::

endelin je izjavil:

Do kdaj bo še trajal bull?

ETH da je nad 2k in smo dobri. Pričakujem ga realno nekje na 2.8k da se umiri in potem skače od 2.5k do 3.5k do začetka leta 2022. Potem pa spet nova pumpa ki bo 42x močnejša.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

mailer ::

Iščem aktivni seznam najboljših oz obiskanih menjalnic kriptovalut, kjer so napisani feeji za nakup, prodajo, menjavo in nakazilo na račun.
Našel sem samo tole, kjer so te zadeve prikazane pa me zanima, če je to legit: https://research.aimultiple.com/cryptoe...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Anney ::

Senior Dev je izjavil:

endelin je izjavil:

Do kdaj bo še trajal bull?

ETH da je nad 2k in smo dobri. Pričakujem ga realno nekje na 2.8k da se umiri in potem skače od 2.5k do 3.5k do začetka leta 2022. Potem pa spet nova pumpa ki bo 42x močnejša.


:)) Dej no. Pisanka je danes, malo vas farba, da nebo kdo resno jemal od novih.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

vanilija ::

mailer je izjavil:

Iščem aktivni seznam najboljših oz obiskanih menjalnic kriptovalut, kjer so napisani feeji za nakup, prodajo, menjavo in nakazilo na račun.
Našel sem samo tole, kjer so te zadeve prikazane pa me zanima, če je to legit: https://research.aimultiple.com/cryptoe...


Rabis eno, Binance. Namesto da researchas menjalnice, raje glej v kateei kovanec bos butnil svoj kredit.

XRPNERD ::

Senior Dev je izjavil:

endelin je izjavil:

Do kdaj bo še trajal bull?

ETH da je nad 2k in smo dobri. Pričakujem ga realno nekje na 2.8k da se umiri in potem skače od 2.5k do 3.5k do začetka leta 2022. Potem pa spet nova pumpa ki bo 42x močnejša.


Jaz sem tudi prišel do približno takih številk. V letu 2022 sem sicer izračunal, da bi lahko šel ETH gor cca 37x, ampak še vedno sva blizu s tvojo številko 42x. Razen če ne bo šlo dol.
Sem vehementno uporabil jakobijevo matriko na regresijski premici logaritmične krivulje ETH/t in integriral odvod po času. Po mojem se nisem zmotil, ker je res enostaven izračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()

vanilija ::

Meni nikakor ne pride do x42 v letu 2022. Kolikor ponavljam tvoj izracun, mi kaze na x39 maksimalno. S kje si vzel podatke? Coingecko, Coinmarketcap ali prav iz kakega posebnega para z dolocene menjalnice?

XRPNERD ::

Ma sem pisal na Kriptomat support in so mi poslali vse podatke. Poslali so mi še navodila kako obogateti s kriptovalutami, ampak sem si mogu pri njih naredit account. Majo pa kar visoke feeje.

Anney ::

Hvala za WazirX. Lahko noč.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mr_chai ::

CptHindsight je izjavil:

Aja zgubljaš boš denar s tem, da ga posojaš? Ležarnine?


Vpraši se kaj se zgodi, če začne veliko posojevalcev iz liquidity poola v kratkem času ven jemat svoj kripto. Pa to je samo en izmed mnogih rizikov.

CptHindsight ::

Nekaj rizika seveda je v defiju, nevem pa kaj zelis povedat z zgornjim. Torej ljudje imajo svoje assete na varnem v stablecoinih in jih imajo stejkajo v LPjih. Kaj se bo zgodilo, ce dajejo ven likviditi? Kje tocno gres v minus? Vedno ven jemljes enako kolicino, kot tudi dajes, in Usdt stablecoini imajo seveda razmerje 1:1. Manj kot jih daje likviditi, vec fejeev in drugih nagrad bos prejel ti.


Kar je kriticno je, ce bi prevec ljudi dajalo likviditi in potem se seveda apy obcutno manjsa, ampak to je drug problem.

Kar se tice rugpullov ali scammov ali hackov, vse najvecje defi platforme so konkretno precekirane za kakrsnekoli hack moznosti, ne seveda 100%, najbrz pa zelo blizu temu. Tako kot je nevarnost, da ce gres sedaj ti na banko polozit 100kEUR in ti ga delavka na okencu vzame, potem te pa se ustreli.

Ne pa tukaj sedja govorit, kako je ta strategija slaba, ker se lahko zgodi bankrun in vse propade, pa se usdt je scam in gre jutri na 0.

Zgodovina sprememb…

gandolfino ::

Začenja se največji bullrun v zgodovini..



Moja FA pa mi to potrjuje: folk nima kje zapravljat- priklopljen na net, državne meje zaprte, FED&ECB tiskata, dobre novice na pohodu za kripto(Stanleymorgan ponuja kripto vlagateljem); total kripto MC se lahko napumpma še za vsaj 50%-100% v naslednjih mesecih; zakaj bi kiti sedaj izpustili to zgodovinsko kovid situacijo in dumpnili že zdaj- če pa lahko naredijo še vsaj x2?
ni razloga za fud preplah ali strah da sledi kolaps čez 1 teden, 1 mesec..

Just saying.. in pa hvala k... za twitter: neskončni vir informacij, analiz, trendov

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Malce presenečen nad dejstvom, da bo kot kaže dominanca že v prvo prebila MA200 (je pa res da se je več kot 2 meseca vrtela v tem območju)..
Zanimiv mesec je pred nami, vseeno pa sem skeptičen glede napovedi da bo šlo direkt gor... Sicer pa v kriptu smo vajeni na turbulence važno da je plus na longterm.

XRPNERD ::

gandolfino je izjavil:

Začenja se največji bullrun v zgodovini..



Moja FA pa mi to potrjuje: folk nima kje zapravljat- priklopljen na net, državne meje zaprte, FED&ECB tiskata, dobre novice na pohodu za kripto(Stanleymorgan ponuja kripto vlagateljem); total kripto MC se lahko napumpma še za vsaj 50%-100% v naslednjih mesecih; zakaj bi kiti sedaj izpustili to zgodovinsko kovid situacijo in dumpnili že zdaj- če pa lahko naredijo še vsaj x2?
ni razloga za fud preplah ali strah da sledi kolaps čez 1 teden, 1 mesec..

Just saying.. in pa hvala k... za twitter: neskončni vir informacij, analiz, trendov


Kot kaže ne more it nič narobe.
Bom vprašal še frizerke tle naokoli in upam, da me niso prehitele. Res škoda, da šparam na TRR, če pa se nam vsem ponuja taka dobra priložnost.

mr_chai ::

CptHindsight je izjavil:


Tako kot je nevarnost, da ce gres sedaj ti na banko polozit 100kEUR in ti ga delavka na okencu vzame, potem te pa se ustreli.


Ko folk take prbija, veš da si v hudem bubblu ;)

Tukaj si preberi več, kar nekaj close call situacij je že bilo.

Zgleda da bo WRX čez en teden 15$. Čas za nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

CptHindsight ::

Bravo!! Nasel si clanek iz leta 2019, ko je bil defi niceln in ga sploh nobeden ni poznal. Cestitke!!

Mi das se kaksen clanek iz leta 2011 kako bitcoinmi vreden nic in da sploh nismo ziher, ali je njegova koda vredu? Hvala!

pafewu ::

nitramcek je izjavil:


Sem nakazal preko sepa na binance ker mi je bilo bolj jasno glede danih podatkov, pa mi je banka vzel 7e! Nakazal sem 25e.

Malce me skrbi, da se boš pri trgovanju s kriptovalutami še bolj opekel, ker zgleda da si malce nespreten (pa brez zamere) ali pa imaš hudo čudno banko. Meni nobena od dveh slovenskih (NLB, NovaKBM) ne pobere več kot 0,5€ pri nakazilu v tujino.
Naj me kdo popravi če ni res.
Nakažeš na isti način kot bi plačal položnico ali nakazal prijatelju, le da so podatki za tujino.
V vsakem primeru se ti tudi, preden potrdiš plačilo, izpiše strošek provizije. Če je še vedno previsok, ne potrdiš in se vrneš k plačebanju z MC.
Če imaš prenizek limit na kreditni, si ga lahko tudi povišaš, vsaj enkratno (to pa banka zaračuna), sicer pa ga lahko dofilavaš, da ti ni treba čakat en mesec. Pokliči na banko in vprašaj na kateri trr lahko nakažeš, da se ti trenutna poraba izniči.
Vso srečo!

SuperKripto ::

SasoS je izjavil:

PnD verjetno za njihov token...ker moraš kupit s tokeni če prav razumem.

Ej, kolk se šteje tle za penzijo? Sam da vem čemu sledimo... :D

600 eur na mesec, odvisno od primera do primera. Ampak ce zdaj pomislim, ko recemo na mesec, je v bistvu to narobe, ker mesec je luna ampak nas koledar uporablja solarni ciklus in ne lunin ciklus, tako da je to narobe. Verjetn je izraz na mesec ostal se od starovercev, ko so predniki uporabljali lunine cikluse ampak so to potem preganjal.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

CptHindsight je izjavil:

Bravo!! Nasel si clanek iz leta 2019, ko je bil defi niceln in ga sploh nobeden ni poznal. Cestitke!!

Mi das se kaksen clanek iz leta 2011 kako bitcoinmi vreden nic in da sploh nismo ziher, ali je njegova koda vredu? Hvala!


Aha, tvoj edini protiargument je to, da je članek star in nobeden ni poznal defija, ker zdaj ko ga vsi poznajo, pa tega riska ni več. Ok hvala, nč teb ne rabim dokazovati, se raje s steno pogovarjam.

SuperKripto ::

PrihajaNodi je izjavil:

SasoS je izjavil:

EUR al $?

Sam pri $1M jaz še ne bi pisal odpovedi...ne vem :)


Eur.


Kupiš stanovanja in oddajaš. Vmeš pa še mal v kripto mečeš. A rabiš več kot 3k na mesec?

Vse kar je manj kot 3k na mesec je revščina.


kupovanje vec stanovanj za oddajanje je izkoriscanje ljudi za denar. V bistvu ljudje delajo zate, medtem ko ti ne delas nic. Podobno kot posojanje za obresti. Krediti. izkoriscanje ljudi. Ljudje vzamejo kredit in potem cel lajf placujejo kreditodajalcu, kot nek podloznik v fevdalnem sistemu. V bistvu se huje, ker vse kar potrebujejo je vpisat stevilko na racunu, iz nic, iz lufta. In potem vas prepricajo, da se pretvarjate, da je ta namisljena stevilka na racunu ful vredna in ti potem to stevilko odplacujes cel lajf s svojim delom. Nateg.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

CptHindsight je izjavil:

Poglej top 100-top200 kovancev. Primerjaj njihovo ceno in rast v zadnjih mesecih, pa ti bo jasno. Sedaj ko prihajajo tiktok investitorji, ki iščejo kako 100$ obrnit v 10m$ v enem mesecu, razum odpade. Fundamentalsi odpadejo. Gre se samo zato, a se znaš spustit na način razmišljanja takega idiota in kupit kovance, ki bodo njemu zanimiv.

Zato rastejo tudi vsi ti safescam kovanci. Vsakega je na voljo 10**15 in jih kupiš ogromno.


smesno pri vsem tem je, da lahko marsikaterem izmed teh tiktok noobov celo uspe, ce jih bo dovolj, ki bodo bili prepricani, da bo njihov kovanec sel do lune. Ker tako deluje kvantna fizika, ce dovolj ljudi ustvarja dolocene misli in prepricanja, se ustvarjajo agregatni oblaki, ki se scasoma lahko materializirajo. Ce je dovolj fanatikov, ki nimajo izkusenj s kriptom, prepricanih, da lahko iz 100 dolarjev ustvarijo milijone, se lahko to celo res zgodi. Namrec v kvantni realnosti ze vse obstaja v nesteto paralelnih realnostih. Od nas je odvisno v katero razlicico kvantne realnosti vstopimo, to se ves cas izmenjuje kot slike na filmskem traku.

Zgodovina sprememb…

CptHindsight ::

mr_chai je izjavil:

CptHindsight je izjavil:

Bravo!! Nasel si clanek iz leta 2019, ko je bil defi niceln in ga sploh nobeden ni poznal. Cestitke!!

Mi das se kaksen clanek iz leta 2011 kako bitcoinmi vreden nic in da sploh nismo ziher, ali je njegova koda vredu? Hvala!


Aha, tvoj edini protiargument je to, da je članek star in nobeden ni poznal defija, ker zdaj ko ga vsi poznajo, pa tega riska ni več. Ok hvala, nč teb ne rabim dokazovati, se raje s steno pogovarjam.


Kolega ti 20 let nazaj govori, da vlozi denar na banko za 3% obresti letno, ti pa mu poisces casopis iz leta 1712, kjer so napisana tveganja hrambe denarja na banki in da lahko lopovi denar na banki ukradejo in ostanes brez vsega. Nezavedajoc, da nismo vec leta 1712 in da je trenutno situacija popolnoma druga.

Btw, izredno nevarno je svoj bitcoin hraniti ves v eni denarnici, ker se lahko nekomu posreci in zadane tvoj privatnj kljuc in ti vse pobere. Veliko boljse je, ce ga razporedis v manjse enote in ga drzis v mnogo denarnicah. V tem primeru cenekdo ugane tvoj privatni kljuc izgubis le en mali koscek, namesto vsega.

Zgodovina sprememb…

lamborđini ::

CptHindsight je izjavil:


Btw, izredno nevarno je svoj bitcoin hraniti ves v eni denarnici, ker se lahko nekomu posreci in zadane tvoj privatnj kljuc in ti vse pobere. Veliko boljse je, ce ga razporedis v manjse enote in ga drzis v mnogo denarnicah. V tem primeru cenekdo ugane tvoj privatni kljuc izgubis le en mali koscek, namesto vsega.

Ni res. Ce jih imas v vec denarnicah, imas vec privatnih kljucev in vec moznosti, da te kljuce pozabis/izgubis. Najbolj napredna opcija je, da bitcoina sploh nimas v denarnicah.

CptHindsight ::

Res je. Lahko se pa zgodi, da sha256 tudi brejkajo in potem zgubis ves bitcoin. Ne vlagat v btc, tu so tveganja. #mrchai

belimato ::

Je že kdo kupil kaj tulipanov?

CptHindsight ::

Kupujejo se safemoon, safemars, safegalaxy, hoge, fairmoon, fairmars in se 20 drugih podobnih.

Da prihajajo sem opice iz tiktoka je najvecji top signal, ki ga lahko dobis.

Senior Dev ::

Preko TikToka sem se naučil dobivat visoke donose. Zdaj se lahko skoraj vsak dan dupliram brez vsakega tveganja. Hvala TikTok!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gandolfino ::

Dobro jutro

Omenjal sem tu CTSI v februarju
Zdaj x4
Tolčem se po glavi ker sem WRX zamenjal v BNB par dni nazaj
Včeraj zamenjal ves Link(penzija kojn lol) v OXT - ni mi žal za +30% dans
Fantje iščejo se low cap projekti ki še niso pumpnali..
UTK čakam da naredi leg up
Nabavil AIOZ zdaj v dipu spet
RSR
Govorim o short term trejdanju...
Link bom nabavil nazaj ob korekciji

eRSDL, Eleven finance, KAI, FXF, Htr, Sha, ..

Zgodovina sprememb…

lamborđini ::

belimato je izjavil:

Je že kdo kupil kaj tulipanov?

Priporočam nakup krizantem.

CptHindsight ::

Zadnji dnevi pred hudo korekcijo. Trenutno gemblan z low cost sitkojni, ki nekaj dni se niso konkretni pumpali. Drugace so zanimivi se BTT, Tron in Holo.

Siacoin, Dent, Pond, WRX, Fet, Sand, Alpha.

Najbolj trending ce pogledamo za nazaj delujejo Binance launchpad projekti (Btt, One, Sand, Fet, Wrx, Pond, Win, ...) in pa low cost sitkojni.

gandolfino ::

Kaj ti bojo tulipani, krizanteme, mačehe..
če maš orhideje po 0.85$ / kupi Orchid OXT ali pošlji SMS ORCHID1000 na 1919

CptHindsight je izjavil:

Zadnji dnevi pred hudo korekcijo.


če si tak prepričan o hudi korekciji boš stavil 10k short z vzvodom 100?
In mamo novega milijonarja!

Zgodovina sprememb…

CptHindsight ::

gandolfino je izjavil:

Kaj ti bojo tulipani, krizanteme, mačehe..
če maš orhideje po 0.85$ / kupi Orchid OXT ali pošlji SMS ORCHID1000 na 1919

CptHindsight je izjavil:

Zadnji dnevi pred hudo korekcijo.


če si tak prepričan o hudi korekciji boš stavil 10k short z vzvodom 100?
In mamo novega milijonarja!


Ne. Dajem pa vse zasluzke z obracanjem omenjenih sitkojnov v usdt.

lamborđini ::

CptHindsight je izjavil:


Ne. Dajem pa vse zasluzke z obracanjem omenjenih sitkojnov v usdt.

Ufff Tether? in kje držiš ta usdt?

gandolfino ::

Škoda. Ker si tako prepričan o hudi korekciji bi lahko te svoje dobičke sedaj lepo multipliciral..

ali kot so včasih rekli angleži: 'Put your money where your mouth is or STFU'
:))

Zgodovina sprememb…

CptHindsight ::

Ja nikjer ni varno kot pravi mrchai. Nenazadnje lahko tudi Binance shekajo in mi poberejo ves denar. Če bi ga pa imel na svojem walletu, bi pa lahko kdo private key uganil. Če ga pretvorim v USD in EUR pa dol potegnem, lahko pa jutri SKB propadein spet zgubim ves denar. Če ga pa potegnem še ven iz banke, je pa zelo možno, da mi bo kdo vdrl domov in pobral te evre. Skratka, nikjer ni varno. #mrchaisecuritytips

gandolfino je izjavil:

Škoda. Ker si tako prepričan o hudi korekciji bi lahko te svoje dobičke sedaj lepo multicipliral..


Upaj, da boš prodal preden bo šlo dol na nulo, kot ni uspelo mnogim leta 2018. Seveda ko gre samo gor, je zelo lahko bit pameten.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Itak je jasno da bo tudi v tem bullu glavnina popušila. Vprašanje je samo timing

gandolfino ::

endelin je izjavil:

Itak je jasno da bo tudi v tem bullu glavnina popušila. Vprašanje je samo timing


Točno tako. Zato pa je toliko bolj pomembno da imaš dober timing, priporočam Hublot ali vsaj Rolex.
Nikakor ne Seiko ali bog nedaj Swatch..

Senior Dev ::

endelin je izjavil:

Itak je jasno da bo tudi v tem bullu glavnina popušila. Vprašanje je samo timing

Dokler ne prodaš, ne izgubiš. To bo še vse šlo vsaj x20.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

lamborđini ::

CptHindsight je izjavil:

Ja nikjer ni varno kot pravi mrchai. Nenazadnje lahko tudi Binance shekajo in mi poberejo ves denar. Če bi ga pa imel na svojem walletu, bi pa lahko kdo private key uganil. Če ga pretvorim v USD in EUR pa dol potegnem, lahko pa jutri SKB propadein spet zgubim ves denar. Če ga pa potegnem še ven iz banke, je pa zelo možno, da mi bo kdo vdrl domov in pobral te evre. Skratka, nikjer ni varno. #mrchaisecuritytips

Poglej kaksne strategije ubirajo izkuseni investitorji. Naprimer moj prijatelj Nodi se je umaknil iz kripto scene (podobno kot Merlak) in bo dobicke preusmeril na visoko profitabilne investicije na nepremicninskem trgu. Merlak se je odlocil za obnovo hotelskih turisticnih kapacitet. Nodi mislim, da bo naredil korak naprej in investiral v novogradnjo turisticnih nastanitvenih naselij. Vse to je zgolj ena in ne edina od izhodnih strategij.

IL_DIAVOLO ::

:D:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

KappaPride ::

Zna bit, da bo xrp vojska docakala svojih 5 minut, xrp 10$ ali 0.001?

gandolfino ::

Senior Dev je izjavil:

endelin je izjavil:

Itak je jasno da bo tudi v tem bullu glavnina popušila. Vprašanje je samo timing

Dokler ne prodaš, ne izgubiš. To bo še vse šlo vsaj x20.


Dokler ne prodaš, ne izgubiš. Dokler ne izgubiš, se sploh ne zavedaš da si kdaj imel. Dokler spet ne kupiš.

In to je ta BTC ciklika pojasnjena na kratko..

gandolfino ::

KappaPride je izjavil:

Zna bit, da bo xrp vojska docakala svojih 5 minut, xrp 10$ ali 0.001?


Če bi xrp vojaki prodali xrp(po domače rečeno: dezertirali) in že zdavnaj investirali v $vra jim zdaj ne bi blo treba več služiti vojske in bi čakali penzijo..

Senior Dev ::

Nodi je bojda s kripto denarjem pokupil vse kar še ni prodano od novogradenj v Sloveniji do leta 2028. Zdaj si lahko približno predstavljate koliko je zaslužil iz Polke.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

XRPNERD ::

gandolfino je izjavil:

KappaPride je izjavil:

Zna bit, da bo xrp vojska docakala svojih 5 minut, xrp 10$ ali 0.001?


Če bi xrp vojaki prodali xrp(po domače rečeno: dezertirali) in že zdavnaj investirali v $vra jim zdaj ne bi blo treba več služiti vojske in bi čakali penzijo..


Samo x15 se je dalo narest v zadnjih 4 mesecih in to precej na zihr. x15 meni sicer ji uspelo, ampak glede na to, da operiram z malo večjimi zneski kot noobi z vlaganjem v shitcoine na 7. strani cmc nima veze al si ti iz 500 eur naredil 10x al 20x. Poglej graf debil. Še vedno ne razumeš a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()

Senior Dev ::

Moj prijatelj je tudi naredil x15 v zadnjih mesecih. Zdaj je izplačal in si kupil nov pametni telefon in pametno uro. Škoda da ni vložil kaj več da bi lahko kupil moped ali kak avtomobil.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

KappaPride ::

Ocitno se dela najvecja piramidna shema do zdaj. Ce to binance oz. CZ prezivi. Bo pestro kam bodo zapeljali vlak

enemon ::

Senior Dev je izjavil:

Moj prijatelj je tudi naredil x15 v zadnjih mesecih. Zdaj je izplačal in si kupil nov pametni telefon in pametno uro. Škoda da ni vložil kaj več da bi lahko kupil moped ali kak avtomobil.


Jaz sem si kupil golfa dvojko. Mi je pa zmanjkalo potem za bencin in sedaj tankam jedilno olje v bližnji gostilni.

DeeJay ::

Orakuru IDO na KickPad lottery whitelist
https://wn.nr/y5CbKp
Don't f with me.
««
460 / 1490
»»