» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
458 / 1490
»»

Senior Dev ::

XRPNERD je izjavil:

V pričakovanju manjše ali še bolje večje korekcije držim samo še nebl, ostalo v fiat. Fingers crossed.

Zamudil si Ripl mini pump 40% gor.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

XRPNERD ::

Senior Dev je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

V pričakovanju manjše ali še bolje večje korekcije držim samo še nebl, ostalo v fiat. Fingers crossed.

Zamudil si Ripl mini pump 40% gor.


Nisem. Danes prodal 100 % za 0.638.
Računam, da bo zdej čez praznike šlo kej dol in spet nabavim. Lp Alah

A_A ::

zdej bodo vsi doma, samo nabava šteje :))

Siso ::

HOLO u dobrem mesecu #100 do #31 market cap think pink

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

IL_DIAVOLO ::

Pricakuje se dominanca eth-ja, dote in altcoinov.

Jaz sem kupil 2 kusami. Eth lahko sicer gre na 3k, ampak kusama lahko gre krepko nad 1k.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

wajdouc ::

Meni se smeji, kako hodi TRON gor. Jočem, ker sem pred bullom vložil mizernih 250€ ;((

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aioz kupil pri 2 dolarjih. Da vidimo, kolko se ima v sebi.

X10 shortterm bi bil vredu :)

Chz006 tudi vredu pumpa. Kupil pri 0.01, danes je 0.03. Je 1 dolar mogoc? Zakaj pa ne.


Od icota sam že 15.000%+ gor
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ladybird4 ::

endelin je izjavil:

ladybird4 je izjavil:

Zdravo vsem! Od prejšnjega bulla sem bila neaktivna, opažam da se je v tem času precej spremenilo...

Si morda včasih imela tukaj nickname Gemblerka?


Nisem.

Res bom hvaležna, če tisti, ki je že sodeloval na coinlist, napiše kako proces poteka, predvsem od registracije dalje. Iskala sem po spletu, a odgovorov nisem našla, zato sprašujem tiste, ki imajo izkušnje iz prve roke.

PrihajaNodi ::

ladybird4 je izjavil:

endelin je izjavil:

ladybird4 je izjavil:

Zdravo vsem! Od prejšnjega bulla sem bila neaktivna, opažam da se je v tem času precej spremenilo...

Si morda včasih imela tukaj nickname Gemblerka?


Nisem.

Res bom hvaležna, če tisti, ki je že sodeloval na coinlist, napiše kako proces poteka, predvsem od registracije dalje. Iskala sem po spletu, a odgovorov nisem našla, zato sprašujem tiste, ki imajo izkušnje iz prve roke.


Pusti, škoda časa. Ne boš prišla v vrsto. Sodelujejo boti, kup indijcev in kitajcev...zgubila boš pa na prenosih in feejih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

Slabo popoldne v kriptu. Upam da nadaljujemo počasno rast lepo naprej

luclucluc ::

Officially retired at 30, srecno fantje.

sloxl8 ::

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.


Respect.

Razsvetli nas, guru.

XRPNERD ::

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.


Well played mojster!

A_A ::

A_A je izjavil:

zdej bodo vsi doma, samo nabava šteje :))

se ugriznem v jezik :(

PrihajaNodi ::

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.


Cestitam. Se en slovenski delodajalec brez suznja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sloxl8 ::

Da ne bo nesporazumov. Ni bilo mišljeno sarkastično, ampak bi jaz tudi rad v penzijo, zato želim slišati nasvete od gurujev, ki jim je uspelo.

keba ::

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.


Povej kaj več.

tonis ::

endelin je izjavil:

Slabo popoldne v kriptu. Upam da nadaljujemo počasno rast lepo naprej


Prej si napisal da si prodal xtz nad 4USD, a ne bi raje naredil buyback vsaj na tisti ceni? :)
Še vedno je namreč v igri, da pade vsaj na 4.15


Meni je scenarij, da se alti začno spuščat kar verjeten(zaradi odboja dominance), sem pa mislil, da se bo začelo jutri in ne že danes.

Mimogrede še tole - BTC še nikoli ni imel neprekinjenih več kot 6 mesecev rasti, in marčevsla sveča je 6. zaporedna zelena. Mesečni rsi ~92.
RSI divergenca na dnevnem grafu(bearish signal)

BNB mesečni RSI 96.

Kaj se bo zgodilo vmes je nemogoče napovedat(možen je tudi nov btc ath), ampak počasi bo res čas za rdečo mesečno svečo.
Imo, šibkejši kot bodo popravki zdaj, bolj bo bolelo kasneje.

XRPNERD ::

tonis je izjavil:

endelin je izjavil:

Slabo popoldne v kriptu. Upam da nadaljujemo počasno rast lepo naprej


Prej si napisal da si prodal xtz nad 4USD, a ne bi raje naredil buyback vsaj na tisti ceni? :)
Še vedno je namreč v igri, da pade vsaj na 4.15


Meni je scenarij, da se alti začno spuščat kar verjeten(zaradi odboja dominance), sem pa mislil, da se bo začelo jutri in ne že danes.

Mimogrede še tole - BTC še nikoli ni imel neprekinjenih več kot 6 mesecev rasti, in marčevsla sveča je 6. zaporedna zelena. Mesečni rsi ~92.
RSI divergenca na dnevnem grafu(bearish signal)

BNB mesečni RSI 96.

Kaj se bo zgodilo vmes je nemogoče napovedat(možen je tudi nov btc ath), ampak počasi bo res čas za rdečo mesečno svečo.
Imo, šibkejši kot bodo popravki zdaj, bolj bo bolelo kasneje.


Pogled na BTC mesečni graf je res WTF.
Kot sem že prej napisal, danes dopoldne sem unloadal vse, razen NEBL in čakam v preži.
Edino XRP bom spet kupil če butne dol še ene 10 %. To je ticking bomb in oropan bulla.

nitramcek ::

pafewu je izjavil:

nitramcek je izjavil:

Aha, ok razumem.

Še eno vprašanje. Par teh nakupov sem naredil preko Mastercarda.
Vi kupujete preko Mastercarda ali si nakažete preko UPN?
Ker imam limit 150e na Mastercard sem poskušal preko UPN naložiti denar, vendar mi ni jasno kam vpisati katere podatke.

Recipient Name
Bank Country
Bank Name
Bank Address
Recipient Address

Na UPN nakazilu imaš pa samo
Naziv
Naslov
Kraj

nimaš kam vpisati vseh teh podatkov, ki ti jih coinbase da.


Ne kupuj z mastercardom!!! Nikjer! razen če majo slučajno kako akcijo, da provizije ni (zelo redko).
Čist previsoke provizije.
Ponavadi so upn/sepa nakazila zastonj, razen tistega ~0.5€, ki ti ga pobere tvoja banka.
Ne glede na to, kateri podatki so podani predbvsem vpišeš TRR in NAMEN NAKAZILA! (reference note), ostalo jih niti ne zanima preveč.
Ponavadi traja 1-3 delovne dni.



Sem nakazal preko sepa na binance ker mi je bilo bolj jasno glede danih podatkov, pa mi je banka vzel 7e! Nakazal sem 25e.

lamborđini ::

sloxl8 je izjavil:

Da ne bo nesporazumov. Ni bilo mišljeno sarkastično, ampak bi jaz tudi rad v penzijo, zato želim slišati nasvete od gurujev, ki jim je uspelo.

Ti bi v penzijo? Prva moznost - da si invalid. Druga - 40 let sljakanja.

IL_DIAVOLO ::

XRPNERD je izjavil:

tonis je izjavil:

endelin je izjavil:

Slabo popoldne v kriptu. Upam da nadaljujemo počasno rast lepo naprej


Prej si napisal da si prodal xtz nad 4USD, a ne bi raje naredil buyback vsaj na tisti ceni? :)
Še vedno je namreč v igri, da pade vsaj na 4.15


Meni je scenarij, da se alti začno spuščat kar verjeten(zaradi odboja dominance), sem pa mislil, da se bo začelo jutri in ne že danes.

Mimogrede še tole - BTC še nikoli ni imel neprekinjenih več kot 6 mesecev rasti, in marčevsla sveča je 6. zaporedna zelena. Mesečni rsi ~92.
RSI divergenca na dnevnem grafu(bearish signal)

BNB mesečni RSI 96.

Kaj se bo zgodilo vmes je nemogoče napovedat(možen je tudi nov btc ath), ampak počasi bo res čas za rdečo mesečno svečo.
Imo, šibkejši kot bodo popravki zdaj, bolj bo bolelo kasneje.


Pogled na BTC mesečni graf je res WTF.
Kot sem že prej napisal, danes dopoldne sem unloadal vse, razen NEBL in čakam v preži.
Edino XRP bom spet kupil če butne dol še ene 10 %. To je ticking bomb in oropan bulla.


Z zmanjsano dominanco btc-ja pride dominanca eth-ja in altov.

Osnove.

Nakazilo 25 evrov ga pa tudi zmaga haha
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

.

Zgodovina sprememb…

XRPNERD ::

XRPNERD je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:



Z zmanjsano dominanco btc-ja pride dominanca eth-ja in altov.

Osnove.


Ja ja sej razumemo kaj in kako je z dominanco in ne govorimo o tem, da bo konec bulla. Gre se za to, da bo morala prit korekcija in dominanca BTC bo v tem primeru kvečjemu spet narasla, ker bo vse ostalo letelo dol x2.
S tonis-om sva izpostavila stanje, ki ga prikazuje slika spodaj (BTCUSD Monthly)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XRPNERD ()

tommorrow ::

Eno osnovno vprašanje, če zamenjaš nek kovanec v pegged ethereum na Pancake, ali lahko ta pegged ethereum položiš na Binance preko bep20 ali moram preko bridga? Upam, da nisem že z vprašanjem ustrelila mimo, mi je že dovolj nerodno spraševat take osnove :). Hvala

SuperKripto ::

Kako bi vi razlozili enemu zacetniku, kako narest cashout iz pancakeswap na bancni racun? Pa da nima pojma o kriptu in je s tezavo po vec urnem naporu komaj kupil kovanec na pancakeswapu? Na redditu sprasujejo.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

XRPNERD je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:



Z zmanjsano dominanco btc-ja pride dominanca eth-ja in altov.

Osnove.


Ja ja sej razumemo kaj in kako je z dominanco in ne govorimo o tem, da bo konec bulla. Gre se za to, da bo morala prit korekcija in dominanca BTC bo v tem primeru kvečjemu spet narasla, ker bo vse ostalo letelo dol x2.
S tonis-om sva izpostavila stanje, ki ga prikazuje slika spodaj (BTCUSD Monthly)


To je to, ker so razni večji vlagatelji, družbe vstopile (poznamo jih par, jih je pa seveda več), bo malo drugačna scena kot pred tem.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

enemon ::

SafeMoon to the Moon

Anney ::

enemon je izjavil:

SafeMoon to the Moon


SuperKripto je izjavil:

Kako bi vi razlozili enemu zacetniku, kako narest cashout iz pancakeswap na bancni racun? Pa da nima pojma o kriptu in je s tezavo po vec urnem naporu komaj kupil kovanec na pancakeswapu? Na redditu sprasujejo.


Da nebo enako. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

SuperKripto ::

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.

srecno tudi tebi, ampak zaposli se z necem drugim, ker v rajskih pogojih clovek ne napreduje. Je potrebno imeti izzive, pritisk ustvarja zivljenje in napredek. Ker denarja ne bos mogel vzet s sabo v naslednje inkarnacije. Bos pa vzel vse izkusnje, ki si jih imel in bodo shranjene v junk dnk in podzavesti. To se bo kazalo v obliki talentov za dolocene zadeve.

PrihajaNodi ::

SuperKripto je izjavil:

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.

srecno tudi tebi, ampak zaposli se z necem drugim, ker v rajskih pogojih clovek ne napreduje. Je potrebno imeti izzive, pritisk ustvarja zivljenje in napredek. Ker denarja ne bos mogel vzet s sabo v naslednje inkarnacije. Bos pa vzel vse izkusnje, ki si jih imel in bodo shranjene v junk dnk in podzavesti. To se bo kazalo v obliki talentov za dolocene zadeve.

Stfu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

a zato, ker ne mores nakazat denarja v naslednje utelesanje, lol, kako so nekateri obcutljivi na denar

enemon ::

SuperKripto je izjavil:

luclucluc je izjavil:

Officially retired at 30, srecno fantje.

srecno tudi tebi, ampak zaposli se z necem drugim, ker v rajskih pogojih clovek ne napreduje. Je potrebno imeti izzive, pritisk ustvarja zivljenje in napredek. Ker denarja ne bos mogel vzet s sabo v naslednje inkarnacije. Bos pa vzel vse izkusnje, ki si jih imel in bodo shranjene v junk dnk in podzavesti. To se bo kazalo v obliki talentov za dolocene zadeve.


Kdaj pa je bil unofficially retired?

SuperKripto ::

Se spomnim , da je ze prej enkrat prisel omenjat penzijo. Ja sreca je lepsa, ce jo delis z nekom. Zato tudi potreba, da se nekdo pride pohvalit. Ker se tako pocuti boljse.

Zgodovina sprememb…

lamborđini ::

Prej jo je omenjal, sedaj pa koncno docakal. Zasluzeno. Dobrodosel med upokojenci.

SuperKripto ::

Denar je le sredstvo za ustvarjanje pritiska, ki pripelje niz razlicnih rollercoaster izkusenj. In te izkusnje so bogastvo, ki ostanejo za vedno. Denar pa je minljiva iluzija v tej matrix simulaciji.

XRPNERD ::

Anney je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:



Z zmanjsano dominanco btc-ja pride dominanca eth-ja in altov.

Osnove.


Ja ja sej razumemo kaj in kako je z dominanco in ne govorimo o tem, da bo konec bulla. Gre se za to, da bo morala prit korekcija in dominanca BTC bo v tem primeru kvečjemu spet narasla, ker bo vse ostalo letelo dol x2.
S tonis-om sva izpostavila stanje, ki ga prikazuje slika spodaj (BTCUSD Monthly)


To je to, ker so razni večji vlagatelji, družbe vstopile (poznamo jih par, jih je pa seveda več), bo malo drugačna scena kot pred tem.


Verjetno niso vstopile pri 58k :) (prej 5,8k) in če se odločijo da poberejo profite v celoti bo cel shitstorm.

Anney ::

Seveda se to lahko zgodi, tudi prav ti dam, da niso vstopali pri 58k, vendar vseeno je drugače, vedno pa sta tudi ko in če vmes, tu boš pa prepozen, razen če... Vidiš vedno je neki če. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

PrihajaNodi ::

Kdor do sedaj ni v penziji nikoli več ne bo. Bull je zaključen.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kdor do sedaj ni v penziji nikoli več ne bo. Bull je zaključen.


Da je bulla konec, si rekel že januarja. Si v penziji?

mr_chai ::

Tudi če je konec tega bull runa, še vedno bodo prišli novi bull runi. Smo sredi največje svetovne ponzi sheme, kjer pohlep nima meja. Še bodo priložnosti. Če verjamem v kaj, je to v pohlep ljudi, ki me nikoli ne razočara.

PrihajaNodi ::

Enron se ni dobro končal.

Btw ste vedeli, da so poganjalci nodov od mine dobili 600.000min samo da so vrteli node? Če mina pride na 1 usd imamo že stokrat videno nove miljonarje.

Ima denar sploh še kakšno vrednost?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Dober pada od pol petih naprej. Jaz sem -10% v 8 urah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

sivistol ::

endelin je izjavil:

Dober pada od pol petih naprej. Jaz sem -10% v 8 urah


js pa +70% short

Apofis ::

Nevem, nevem...pundi raste pa nxt tud...btw aje kaka prihodnost za nxtja??

tommorrow ::

tommorrow je izjavil:

Eno osnovno vprašanje, če zamenjaš nek kovanec v pegged ethereum na Pancake, ali lahko ta pegged ethereum položiš na Binance preko bep20 ali moram preko bridga? Upam, da nisem že z vprašanjem ustrelila mimo, mi je že dovolj nerodno spraševat take osnove :). Hvala


Nevermind, sem pogruntala.

sebas4 ::

Res noben pravnik/računovodja.... ne ve kako je z obdavčitvijo obresti od kriptovalut? Npr Binance flexible savings ali stakings ali Coupound (DeFi)?

Zakon za davek od obresti nad 1000€ je sicer pisan za €€€ pri bančnih depozitih, in ne pokriva kriptovalut.
Se motim?

Motion ::

sebas4 je izjavil:

Res noben pravnik/računovodja.... ne ve kako je z obdavčitvijo obresti od kriptovalut? Npr Binance flexible savings ali stakings ali Coupound (DeFi)?

Zakon za davek od obresti nad 1000EUR je sicer pisan za EUREUREUR pri bančnih depozitih, in ne pokriva kriptovalut.
Se motim?


Vsake toliko strani je link v katerem je razloženo da FURS nima niti pokritte osnove da bi te lahko obdavčili.

Če neboš prenašal več kot 10k naenkrat na račin FURS nebo niti vedu. In binance ne sporoča podakov fursu kot online brokerji. Lahko si pa tudi naročis binance visa in maš mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

tonis ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kdor do sedaj ni v penziji nikoli več ne bo. Bull je zaključen.

Jaz pa mislim da bulla ni konec - tedenski graf ne spominja na vrh bulla, tudi dominanca je še previsoka.

Bo pa počasi čas za kakšno resnejšo korekcijo.

Senior Dev ::

Noliferji tipa Nodi bojo skos tarnali. Ma saj vidite, človk skeširal iz Polke par milijonov in še zmer tarna. Takim ljudem ne pomaga ne denar, ne lepo vreme, ne familija, ne Šmarna gora.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
458 / 1490
»»