» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
421 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

Lojzek007 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mislim da je ze zakljuceno. Itak je ogromno pogojev. Naval pa enormen

Pa 300 usd je max. Ok ce gre x10 se ne pritozujem


Za ker pool si se pa prjavu, public al POLS?


General. Saj nimas 3k pools

Tega kdo dezi:

https://coinmarketcap.com/currencies/bi...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ajfon ::

Mene pa zanima kje je bilo mogoče kupiti ALICE po 0,1€? Torej ko je bil presale, kje je bil? Binance?

vanilija ::

Naivnez.

https://daomaker.com/sho/my-neighbor-al...

In nisi imel možnosti, da bi prišel notri. Za večino teh presaleov je potrebno vedeti in aktivno sodelovati več mesecev preden je sploh presale na voljo. Flow je bil redka izjema in si lahko prišel hitro notri, če si pravi čas vedel za presale.

spegli ::

Sredi aprila 67k, če se neha panic sell imo.

vicks ::

endelin ::

Se že da rudarit Doge s teslo? Medtem ko voziš preostanek porabi za rudarjenje.

neocodexx ::

Jaz sem danes še dokupil nekaj btcja po 56k kar je sedaj 50% mojega portfolia kot "ziher" naložba. Ostalih 30% sta cardano in polka, zadnjih 20% pa razni shitcoini in memecoini :)

Škoda ker nisem že prej, a bili so strahovi da bo bulla konec in je prevladalo mnenje, da se bolj splača na drugih hitro zaslužit oz. sem čakal dipe med 50 in 55 pa jih več ni bilo. Čeprav sem mnenja da bo dip do kakšnih 52k ali nižje še zelo možen, nisem hotel da se mi še enkrat zmuzne ker je danes od dipa na 54 že naredil dve svečki za gor. Kot pravijo večji riziko danes ga je ne imeti, kot pa ne kupiti. Na dolgi rok pa je to vse skupaj itak samo nekaj procentov razlike.

Po vseh pogledanih youtube videjih in nasvetih od 14-letnikov v commentih sem prišel do svojega zaključka, da nas v temu ciklu čaka še vsaj en večji padec, preden gremo v drugi del še višjega vrha podobno kot je bilo med leti 2013 in 2014. Dejansko mislim da je zaenkrat to-to, predvsem kar se altov tiče, saj večinoma se zdaj nekje ustavili pri x10, kar je v redu mejnik. Za btc je težko reči, možno da gre naprej po isti poti do 100k, ampak se mi zdi da z alti ne bo čisto isto. Kajti če so naredili x10 ali še več zadnjih par mesecev, mora biti sell pressure že kar velik za tiste ki so kupovali cardano po 0,10$ ipd., in gledajo kako gre zdaj dol. Pa če ne drugega vsaj en delež prodaš - jaz bi sigurno. Nekaj je pa treba pokasirati. Z drugo polovico pa čakaš naslednji bull, in vmes še dokupiš. Tako se dela.

Kljub temu da je zdaj veliko v novicah o tem koliko institucij bo začelo kupovati altcoine, ter kako bo ada res postala tisto pravo ko dokončajo svojo tehnologijo, sem v pričakovanju da to ne bo še tako kmalu in bi znalo biti naslednjih nekaj mesecev dokaj bear-ish, oz. bo takrat tisti drugi peak prišel konec leta (tega če smo optimisti, če ne pa prihodnjega) predvsem za ado, ki naj bi šlat takrat skozi zadnje faze razvoja.Če se ne motim, sploh še nima smart contractov, ki so v planu šele v naslednji fazi. Ampak sem kljub temu šel v stake s temi alti, ker se mi preprosto ne ljubi več čakati in odlašati, in sem že pripravljen na to da bo tudi kakšna večja korekcija preden naredi naslednjih x5 ali x10.

Ampak glavna razlika je zdaj to, da me več ne skrbi, ker verjamem v te projekte. Nekaj drugega je ko vržeš denar na ruleto, in si v negotovosti kaj bo. Ko pa imaš enkrat drugo razmišljanje in preprosto verjameš, nehaš paničarit, in ne skrbiš.

Nisem prišel po penzijo in lambota (ok penzije se na dolgi rok ROI se res ne bi branil, to bi se malo zlagal če bi rekel da to ni bil eden glavnih namenov), in tudi če bo prišel še tako velik medo, na dolgi rok nisem v skrbeh ker ta denar ni bil nujen za preživetje, in bi z veseljem počakal in sprejel x2 return v roku 1-2 let, če bo pa še več pa toliko bolje. Realistično pa pričakujem enega rahlega medota v kratkem, preden grejo coini kot ada naprej do 2, 3 in končno 5$. Morajo se malo spočiti, ker so do zdaj res veliko nabrali. Mogoče sem kupil prezgodaj. Jebiga, ampak je bila pokrita možnost "what if" če bi še kar naprej rinilo, tako kot izgleda da se btc noče ustavit, ampak zgleda da zaenkrat ne bo, pa tudi v redu. Naj se nadiha, potem pa s polno paro naprej.

Edini coin katerega še nimam je eth, za katerega se ne morem prepričati, če je trenutno dobra naložba ali ne, sploh ko ga primerjam z ado in polko, glede na to da so njihovi devi šli ustvarit te nove, boljše coine, namesto da bi dokončali eth 2.0, mi pač eth ne vzbuja nekega velikega hypa v primerjavi z ostalimi. Saj čez čas itak da bo, vendar so mi trenutno alternative bolj pri srcu. Mogoče ob naslednjem popravku.

Pa pardon za dolgi post. Če je sploh komu dalo brati.:)

KappaPride ::

Tesla lul,srot od avta, kje so na pisti,kje so na Stelvio,kje so na relaciji Tupalice-Jezersko,na Krvavc se vlece k creva

PersonaRuda ::

ajfon je izjavil:

Mene pa zanima kje je bilo mogoče kupiti ALICE po 0,1€? Torej ko je bil presale, kje je bil? Binance?

Zdaj sem zadevo šel raziskat. Naredil domačo nalogo. Vse skupaj močno smrdi.

Pred 6. dnevi si lahko začel farmat. Link: https://www.binance.com/en/support/anno.... Trgovati pa se je začelo danes ob 7h. Če je kdo od koga lahko kupil je od tistega, ki je farmal ali od lastnika večine kovancev.

Prva transkacija je bila link: https://etherscan.io/token/0xac51066d7b... iz lastnikovega naslova, na drugi lastnikov naslov pred 13. dnevi. Vseh tokenov je v obtoku 92 milijonov. Sledile so transkacije na Binance v skupni vrednosti le 2,8 milijona tokenov in sam lasntik je obdržal 82 milijonov. Link: https://etherscan.io/token/0xac51066d7b...

Velika verjetnost je, da nihče ni kupoval tokenov po $0,10, ampak je vse tokene imel lastnik in jih samo on premetaval med svojimi računi in tako ustvaril teh x160, do katerih po vsej verjetnosti ni mogel priti nek naključni vlagatelj.

Če si je kdo pogledal je to dejansko zelo slaba igrica, ki še ni niti razvita (release date je Januar 2022). Link: https://store.steampowered.com/app/1502... . Vsak, ki se spozna minimalno na Etherium platformo ve da že samo da zaradi fee-jev ni praktično trgovati s stvarmi v igrici. Že zato je ta igra v osnovi obsojena na propad.

Slaba kopija Farmville-a, kdo bo to igral?

neocodexx ::

PersonaRuda je izjavil:

ajfon je izjavil:

Mene pa zanima kje je bilo mogoče kupiti ALICE po 0,1EUR? Torej ko je bil presale, kje je bil? Binance?

Zdaj sem zadevo šel raziskat. Naredil domačo nalogo. Vse skupaj močno smrdi.

Pred 6. dnevi si lahko začel farmat. Link: https://www.binance.com/en/support/anno.... Trgovati pa se je začelo danes ob 7h. Če je kdo od koga lahko kupil je od tistega, ki je farmal ali od lastnika večine kovancev.

Prva transkacija je bila link: https://etherscan.io/token/0xac51066d7b... iz lastnikovega naslova, na drugi lastnikov naslov pred 13. dnevi. Vseh tokenov je v obtoku 92 milijonov. Sledile so transkacije na Binance v skupni vrednosti le 2,8 milijona tokenov in sam lasntik je obdržal 82 milijonov. Link: https://etherscan.io/token/0xac51066d7b...

Velika verjetnost je, da nihče ni kupoval tokenov po $0,10, ampak je vse tokene imel lastnik in jih samo on premetaval med svojimi računi in tako ustvaril teh x160, do katerih po vsej verjetnosti ni mogel priti nek naključni vlagatelj.

Če si je kdo pogledal je to dejansko zelo slaba igrica, ki še ni niti razvita (release date je Januar 2022). Link: https://store.steampowered.com/app/1502... . Vsak, ki se spozna minimalno na Etherium platformo ve da že samo da zaradi fee-jev ni praktično trgovati s stvarmi v igrici. Že zato je ta igra v osnovi obsojena na propad.

Slaba kopija Farmville-a, kdo bo to igral?


pri 30$ na token je to 84 miljonov $ market capa na binancah, kar je še dokaj sprejemljivo-realistična cifra, če pa dodamo še tistih 82 mil tokenov, pa je to 2,5 miljarde... In kaj je potem plan za ta preostanek, bojo postopoma releasani?

2.5 miljarde trenutnega capa bi bilo trenutno kar veliko (preveč) za en tak shitcoin, ampak ok, se ve da gre sčasoma vse gor tako da vprašanje je kdaj. In tudi če je za bedno igrco, vseeno poglej Enjin - prav tako dokaj bedne igrice (Lost Relics je npr. najbolj popularna in je dokaj bedna P2W kopija diablota) ampak folk vseeno igra in farma ter trguje s tokeni (le ogromni gas fees so postali očiten problem; kar poglej na njihovem discordu - tako da se čudim da cena ENJ še kar raste) Enjin je tako v zadnjih tednih skočil točno na 2,5 miljarde in prehitel Elrond, Dash, Matic, ter je takoj za Sushijem, Kusamo, Neotom in Tezosom. Pa ni nič drugega kot shitcoin za bedne P2W igrice.

Ne pravim da bo alice isto dober, trenutno se im zdi vrednost 30$ res prenapihnjena če bi to prevedel v 2,5$ miljarde capa z Enjinom, ampak če misli preostanek teh tokenov izdati ven v roku nekaj let, potem je pa cena že dosti bolj sprejemljiva. Imho.

Mogoče tudi malo precenjuješ (ali je pravilno podcenjuješ?) kako bedne igre je folk pripravljen igrati in plačati, še posebej pa če bi Alice dobil port za mobile, bi bil hit, ker tam se pa itak vse prodaja ko zmešano.

P.S.: in ja po temu mislim da potenciala za neko hudo rast Alice več ni. Imho bi bilo bolje čimprej tole dumpati. Mi je že žal da sem kupil. Čeprav ga tudi farmam, ampak to so dokaj male številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

PersonaRuda ::

neocodexx je izjavil:


Mogoče tudi malo precenjuješ (ali je pravilno podcenjuješ?) kako bedne igre je folk pripravljen igrati in plačati, še posebej pa če bi Alice dobil port za mobile, bi bil hit, ker tam se pa itak vse prodaja ko zmešano.

Kupiš dodatek za $0,50 in nato plačaš fee $50. Super zadeva. Vsi bodo noro veseli, da so za dodatek plačali namesto pri konkurenci $0,50 so raje v tej podobni igri plačali $50,50 in ko drugje mulc zapravi za 10 dodatkov $8, bo tukaj cena $8 + 10x $50 fee = $508. Bomba.

neocodexx ::

Kolikor sem gledal tokeni dropajo v igri in jih potem prodajaš. Je pa prišel problem ko hoče prodat folk za 200$ robe in je 50$ feeja, ja. Kdo pa dejansko kupuje za P2W pa ne vem. In zakaj potem takšna vrednost, mi tudi ni jasno.

Za kaj več - kako to da je stvar sploh popularna, in zakaj rest ENJ bi se pa res moral spustiti bolj globoko kako te igre funkcionari, kdo služi, kako služi itd. Ni pa trenutno nobene logike za vrednost ENJ, razen če je to zaradi inflacije z gas feeji, kaj jaz vem, je pa čudno res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

vanilija ::

Fantje, chill. Še veliko researcha vas čaka, da boste dejansko razumeli kaj se dogaja. Pa dejansko ni potrebno tako daleč gledat. Nekateri tu zelo zakomplicirate stvar in iščete neke teorije zarote in se nakoncu tudi prepričate, da ste jih našli. Ni zdravo to.

Je pa seveda jasno, da je to bs igra, ki ni vredna veliko. Je pa pač trenutno hype na ta bullshit.

Vkolikor se market opomore, pričakujem alice na 100$ v nekaj dneh. Kupil pri 17$, dokupil nekaj ur kasneje pri 30$. Bomo videli, a se bo play izšel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

neocodexx ::

Ne bi rekel da je ravno teorija zarote, moja ocena je sam to da je mogoče token rahlo precenjen pri 20-30$.

vanilija ::

V mislih sem imel kamikazo. Token je pa seveda precenjen. Za 100x vsaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

BorutO ::

neocodexx je izjavil:

Kolikor sem gledal tokeni dropajo v igri in jih potem prodajaš. Je pa prišel problem ko hoče prodat folk za 200$ robe in je 50$ feeja, ja. Kdo pa dejansko kupuje za P2W pa ne vem. In zakaj potem takšna vrednost, mi tudi ni jasno.

Za kaj več - kako to da je stvar sploh popularna, in zakaj rest ENJ bi se pa res moral spustiti bolj globoko kako te igre funkcionari, kdo služi, kako služi itd. Ni pa trenutno nobene logike za vrednost ENJ, razen če je to zaradi inflacije z gas feeji, kaj jaz vem, je pa čudno res.


Zakaj bi feeji bili problem? Če jaz zaslužim čistega jurja, me niti 500 feeja ne bi motilo ... zakaj pa bi me?

PersonaRuda ::

vanilija je izjavil:

V mislih sem imel kamikazo. Token je pa seveda precenjen. Za 100x vsaj.

Kakšne teorije zarote, če sem vse razčlenil in podkrepil z linki? To potem niso teorije zarote, ampak dejstva oz. kako stvari dejansko stojijo. Lahko pa vse to moje pisanje ovržeš. Potem pa prosim še ti razloži ta tvoj research, da bo tudi nam amaterjem vse bolj jasno. Saj si napisal, da ni potrebno daleč gledati.

Hvala.

vanilija je izjavil:

Fantje, chill. Še veliko researcha vas čaka, da boste dejansko razumeli kaj se dogaja. Pa dejansko ni potrebno tako daleč gledat.

vanilija ::

Napisal si, da je token izmišljen, da presalea sploh ni bilo in da je Alice ekipa wash tradeala alice token iz 10c na 16$. Kaj naj še rečem? So drugače tudi ostali projekti na DaoMaker izmišljeni in ne obstajajo? Fake presalei?

In to mora biti tudi Binance za tem, ker so dobro naplahtali Binance, da noben tokena sploh ne uporablja in je useless, Binance ga je pa vzel pod launchpool. Ali pa je Binacne tudi notri? Binance je dobil 10m teh tokenov in jih bo zdaj dumpnu na vse greedy retail požrešneže? Je to to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

neocodexx ::

Trenutno je v zelo rahlem uptrendu (alice), ampak jaz se močno nagibam k temu da ga dumpam nazaj za kolikor sem ga kupil, mi ne diši več po tem, ko smo preračunali market cap. Čeprav pa moram reči, da je bila farming investicija glede na stakane usdtje, kar v redu donos, če bojo tokeni šli po 30$.

Bnb stake pa mi prinaša manjši donos v launchpool, kar mi ni čisto jasno zakaj. Naj bi bilo kao 20% proti 70% za bnb, ampak kolikor sem do zdaj dobil izgleda kot da je obratno. Ali je tudi pomembno koliko imaš noter? Ker imam bnb manj kot usdt, ampak ko sem računal naj bi od obeh dobival približno enake rewarde, pa temu ni niti približno tako, bnb prinaša skoraj 10x manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

vanilija ::

Marsikateri drug token, ko mu upoštevaš Total Supply in ne Circulating supply kar naenkrat postane močno (oz. še močneje) prenapihnjen. Alice zagotovo ni long term hold.

PersonaRuda ::

vanilija je izjavil:

Napisal si, da je token izmišljen, da presalea sploh ni bilo in da je Alice ekipa wash tradeala alice token iz 10c na 16$. Kaj naj še rečem? So drugače tudi ostali projekti na DaoMaker izmišljeni in ne obstajajo? Fake presalei?

In to mora biti tudi Binance za tem, ker so dobro naplahtali Binance, da noben tokena sploh ne uporablja in je useless, Binance ga je pa vzel pod launchpool. Ali pa je Binacne tudi notri? Binance je dobil 10m teh tokenov in jih bo zdaj dumpnu na vse greedy retail požrešneže? Je to to?

Vse odposdaj napisano je moje mnenje.

Binance je dobil določeno število tokenov, da jim je dal kredibilnost. Ta Alice je močno precenjen. Trenutno lastnik še ni dosti zaslužil in upa na močen hype, kjer bodo ljudje ob že x160 pričakovali novih x100 (torej vse skupaj x16.000). Trenutno je MC vseh kovancev 2,5 milijarde. Ob x100 bo MC 250 milijard. In to je za eno igrico nerealno. Torej lastnik upa na močen hype in da bodo ljudje kupovali te tokene, katere bo on postopno dal (čimveč) v obtok. Na koncu bo sledilo /100 oz. realna vrednost tokena. Lastnik pa bo milijarder, katerega bodo ustvarili vsi novi vlagatelji, kateri bodo odkupili po precenjeni ceni te tokene.

In je razlika med kovancem za igrico, kjer bo fee pri prodaji stvari $50. Ali pa med kovancem, kateri bo obljubljal hitre transakcije za nizke fee-je ali celo nične fee-je in se bo uporabljal za nakupe vseh dobrin. Slednji ima potencial, prvi pa je že danes prenapihnjena vrednost. In bolj bo lastnik dajal v obtok lastne kovance, bolj bo cena padala. To je vsa umetnost.

Jaz osebno v tak projekt ne vložim, ker se mi vsi rdeči alarmi vklopijo in jaz v tem tokenu trenutno ne vidim potenciala x100. Iščem pa sam ravno takšne tvegane naložbe z vsaj x300 potenciala oz. bolje rečeno vsaj x1000.

vanilija ::

Tokeni so bili razdeljeni 70% v BNB pool, 20% chr pool 10% BUSD pool. Nevem točno številk, samo primer dajem. Potem pa ljudje stakajo svoje kovance notri. In glede na tvoj delež v tem poolu in glede na to, koliko ALICE je v tem poolu na voljo, potem ti dobiš te nagrade.

Lahko si tudi pogledaš kakšne količine so v tem poolih stejkane.

CHR: 130m CHRja -- približno 65m$
BUSD: 595m$
BNB: 13m BNBja -- približno 3.3 milijarde $

Torej tvoj delež v bnb poolu je izredno majhen in zato ne dobiš skoraj nič.

@Kamikaza: Se strinjam, token je useless, krepko precenjen. Samo to ni prvi kovanec, ki je v tem ali kakšnem prejšnem bullu naredil x20, x50 ali pa x100 instantno. Požrešnost je ogromna, vsak samo gleda, kjer bo profitiral. To je kazino. In potem prihaja do takih številk. Ni pa nobene teorije zarote. Nekateri so zaslužili x200. Imeli so srečo, življenje teče dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

neocodexx ::

vanilija je izjavil:


Torej tvoj delež v bnb poolu je izredno majhen in zato ne dobiš skoraj nič.


Aha to objasni, potem bolje da ga dam ven, ker dobivam od busd 10x več rewardov, kljub temu da je samo 10% celote, izgleda da pač imam večji delež, so vsi ostali raje bnb stakali (kar mi ni jasno, imam bnb raje na spot računu, fiat oz. busd pa tak vedno stoji na rezervi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Motion ::

Mislijo že odpret flood gate za bcug :D

kow ::

neocodexx je izjavil:


glede na to da so njihovi devi šli ustvarit te nove, boljše coine, namesto da bi dokončali eth 2.0)


To mislis Charlesa pa Gavina? Naceloma nekega upada researcherjev nisem opazil oz. je ravno obratno. Vse vec jih je.

neocodexx ::

kow je izjavil:

neocodexx je izjavil:


glede na to da so njihovi devi šli ustvarit te nove, boljše coine, namesto da bi dokončali eth 2.0)


To mislis Charlesa pa Gavina? Naceloma nekega upada researcherjev nisem opazil oz. je ravno obratno. Vse vec jih je.


Ja. Kaj več pa tudi ne vem, tak da si verjetno sam dosti bolje informiran. Pač zame je bil samo signal, da sta njihova projekta trenutno nekoliko bolj zanimiva. Nimam čisto nič proti eth, sam nameravam tudi še kupiti, samo trenutno se mi ne zdi najboljši čas oz. sem že razdelil finance na "bolj perspektivne" projekte in malo gamblinga na strani, pa je pač zmanjkalo (za neko spodobno količino eth; vsaj 1) sicer pa me tako bolj mika long term stake z wise.

Glavni problem je pač gas fee kar me trenutno na splošno odbija od eth, ampak vsekakor ob naslednjem dipu nabavim (pri 1,400 sem že skoraj) bomo videli kako bo naprej, saj da pa vse naenkrat vložiš sredi bullruna pa tudi ni najbolj pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

vanilija ::

Motion ::

Sirena ::

@neocodexx
@kamikazaa
@vanilija

Zelo zanimiva debata, hvala za vsa mnenja in argumente. Se bojim, da je zelo težko prodreti v drobovje tegale kripto sveta, ampak vedno je dobro gledati na svet z več perspektiv.

keba ::

Ima kdo SPARTA oziroma kakšna so vaša mnenja in predvidevanja?

Motion ::

A ta naslov za BCUG na CMC je pravilen? Ko ga dodam kot token v denarnico mi namesto BCUG napiše CUTE
0x047686fb287e7263a23873dea66b4501015a2226

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

vanilija ::

Ti pa bi se kar rad nategnil a?

https://twitter.com/BlockchainCutie/sta...
https://medium.com/blockchain-cuties/bc...
Tole je njihov pravi address: 0x14da7b27b2e0fedefe0a664118b0c9bc68e2e9af

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

wajdouc ::

SiaCoin - paše ta zeleni dildo :D

Dumber ::

A je sploh možno tu kjerkoli zraven prit, če imaš družino in te stvari :D da nisi 24/7 za mizo ? :D

vanilija ::

Zelo težko, najbrž ne. Če hočeš biti zraven pri teh stvareh, moraš raziskovati twitter, telegram in še razne druge stvari cele dneve, potem moraš pa še držat prav token, imeti srečo na loteriji za whitelistanje, potem pa še biti dovolj hiter s transakcijo. Skratka kar nekaj stvari se mora zgodit prav, da si zraven.

Dumber ::

Torej boljše, da holdam :)

PrihajaNodi ::

vanilija je izjavil:

Zelo težko, najbrž ne. Če hočeš biti zraven pri teh stvareh, moraš raziskovati twitter, telegram in še razne druge stvari cele dneve, potem moraš pa še držat prav token, imeti srečo na loteriji za whitelistanje, potem pa še biti dovolj hiter s transakcijo. Skratka kar nekaj stvari se mora zgodit prav, da si zraven.


Pa upaš da si naloge pravilno izpolnil.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Motion ::

In kakšna je taktika za nakup BCUG na UNI. Kot pri ALICE, počakaj 15 minut da dropne in potem kupi. Ali je takoj za navalit?

DoOb ::

Najbolje, da se odločiš in izbereš nekaj coinov, toliko in take, da jih maš lahko še pod kontrolo.
Tudi prevelika diverziteta ni najboljša, sam sem ravno ugotovil, da bo potrebno zgostiti izbor, ker se je nabralo čisto preveč shit coinov, na katere moraš biti pozoren 24/7. Hkrati pa imaš na koncu še večji plus, če ti eden v katerega si vložil 1k podivja za 100%, kot pa da ti 2-3je od 5-ih v katere si dal po 200$ skočijo za 150%.
Če imaš familijo pa verjetno res ne gre drugače kot izbrati si 10 stabilnih, ki ne delajo hudih skokov. Še vseeno imaš lahko lep 2kratnik :)

wajdouc ::

SC je v zadnji uri šel 10% gor. Sledi trendliniji in lahko naredi še +25% do jutra. Moje mnenje, primerljivo s kristalno kuglo.

neocodexx ::



Zanimiv video za pogledat na temo borz, na splošno ne samo o kripto, posebej za začetnike

hdx ::

neocodexx resno misliš, da imata ADA in Polka kakšne šanse proti ETHju? :) EIP 1559 je pa na poti.

Motion ::

1559 nebo rešu problemov

neocodexx ::

DoOb je izjavil:

Najbolje, da se odločiš in izbereš nekaj coinov, toliko in take, da jih maš lahko še pod kontrolo.
Tudi prevelika diverziteta ni najboljša, sam sem ravno ugotovil, da bo potrebno zgostiti izbor, ker se je nabralo čisto preveč shit coinov, na katere moraš biti pozoren 24/7. Hkrati pa imaš na koncu še večji plus, če ti eden v katerega si vložil 1k podivja za 100%, kot pa da ti 2-3je od 5-ih v katere si dal po 200$ skočijo za 150%.
Če imaš familijo pa verjetno res ne gre drugače kot izbrati si 10 stabilnih, ki ne delajo hudih skokov. Še vseeno imaš lahko lep 2kratnik :)


Tako tudi jaz delam samo z kakšnimi 10 naenkrat, in z vsaj nekimimi srednjimi zneski. Drobiž, tudi če gre za 10x gor, bo še vedno drobiž, meni je to malo brez veze ampak vsak ima svojo taktiko.

hdx je izjavil:

neocodexx resno misliš, da imata ADA in Polka kakšne šanse proti ETHju? :) EIP 1559 je pa na poti.


Na srednji do dolgi rok so vse 3 pozicije dobre, in ob pravem času grem tudi jaz na eth, le trenutno se mi zdi previsok. Zdaj sem raje še dokupil nekaj ade (pa saj mogoče bo šla še malo dol, vsakič malo dokupim). Pa saj je tudi ada že do zdaj naredila več kot 10x, na kar je tudi treba biti pozoren, ampak je pa vsaj trenutno v konsolidaciji, bolje kot pa kupovati na topu. Mam občutek da smo še vedno jo kupili previsoko, in bo tole še trajalo da spet eksplodira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

energetik ::

Dumber je izjavil:

A je sploh možno tu kjerkoli zraven prit, če imaš družino in te stvari :D da nisi 24/7 za mizo ? :D

Po lastnih izkušnjah zelo težko z družino in malimi otroci. Najprej sem preklopil na 4h in 1D sveče in to z do 3 kojni, tistemu morda še sledim. Še lažje pa je, da zadevi zaupaš in greš po metodi povprečnega stroška, npr. vsak teden vržeš notri enak majhen znesek in holdaš. Zdj ali zaupaš BTC na dolgi rok, morda je to kakšen ETF ali preprosto vzajemc. Sigurno je to najmanj stresno in na koncu tudi profitabilno, ne boš pa verjetno šel v penzijo pri 30ih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

vanilija ::

BCUG token se prodaja trenutno po 20$, kar je 9x-10x od presalea.

Motion ::

si kupu?

Dumber ::

Ima smisel to kupit?

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vanilija ::

600$ notri. 50$ transakcija. Bomo videli ali se bo izšlo.
««
421 / 1490
»»