» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
301 / 1490
»»

kow ::

Kaj ti bo smart contract, ce ga lahko ugasnejo kadar hocejo? Ti razumes kaj pomeni beseda 'contract'. A sva midva lahko validatorja?

DegenGambler ::

Binance ponuja storitev. Videl je problem ETH DeFija, videl, kje je problem, da bi povprečen gambler uporabljal ETH DeFi. V tem videl poslovno priložnost. Precenil, da se vse ure dela in naložba splača in to izvedel. In sedaj žanje ogromne profite.

Pa še enkrat CZ temu pravi CeDeFi. Ce (Centralized), ker je pač to chain, katerega nodei niso decentralizirani, pač pa so v veliki meri povezani z binanceom. DeFi - ker ti ponuja popolnoma isti experience kot ETH DeFi, le da je hiter in poceni.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

kow ::

I rest my case: CeDeFi:)):)):))

DegenGambler ::

Pa drugače kow, ti želiš imeti prav ali želiš zaslužit? Marsičesa ne razumeš o trgih. Mi je jasno, da so ti tehnikalije bolj jasne kot marsikomu tu na forumu, ne razumeš pa kako deluje trg in kdo določa ceno. To določa družba, mali in večji igralci na trgu.

Ti v svoji firmi ali podjetju kjer delaš pač marketinga in biznis strategy ne bi mogel počet, ker ga ne razumeš.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

kow ::

Kaj si zdaj obrnil plosco na zasluzek...

Kar je CZ v resnici hotel povedati z "CeDeFi" -> "neregulirani CeFi". Raj za (degen) gamblerje. Izvolite, me ne moti. Dokler ne lazete po forumih, da gre za DeFi.

hamez66 ::

kow je izjavil:

Kaj ti bo smart contract, ce ga lahko ugasnejo kadar hocejo? Ti razumes kaj pomeni beseda 'contract'. A sva midva lahko validatorja?


Smart contract lahko uporabljam, dokler ga ne ugasnejo. Podobno lahko uporabljam USDTje, čeprav ni nobene garancije, da bodo vedno 1$. Je pač treba kdaj kaj tvegati. Sej če vložiš v eth smart contract, tudi obstaja možnost, da te nekdo hackne.

Govorim o smart contractih, se pravi o kodi, ki se zapiše v blockchain in s katero potem komuniciramo, oz. preko katere delujejo dappi.

DegenGambler ::

Govorim o tem, lahko govoriš, da je Bitcoin edini pravi kripto, ali pa da je ETH edini pravi kripto, ali pa da je edino Tezos prihodnost in vse ostalo shit, vlak bo pa medtem odpeljal mimo. Lahko pa sprejmeš kaj to je BSC ali pa katerikoli drugi hype, ki je in na tem hypeu kaj zaslužiš.

ETH je šel zadnji mesec gor za koliko, BNB in BSC shitcoini pa za koliko?

Če bi rad, ti lahko rečem. Res je, ETH je zares decentraliziran. To je zaenkrat edini pravi DeFi, ki obstaja. Ostali ali jih še ni, ali pa imajo zelo malo uporabnikov. Če se gremo za prave kripto vrednote (decentraliziranost), potem je ETH defi zaenkrat res pravi. To imaš prav. Zagotovo. Ti bo to prineslo x100 gaine? Nikakor.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

hamez66 ::

kow je izjavil:

Kaj si zdaj obrnil plosco na zasluzek...

Kar je CZ v resnici hotel povedati z "CeDeFi" -> "neregulirani CeFi". Raj za (degen) gamblerje. Izvolite, me ne moti. Dokler ne lazete po forumih, da gre za DeFi.


Ni obrnil plošče na zaslužek, vprašal te je, s kakšnim namenom si tu v kriptu.

Oba sva povedala, da je to delno Defi. Argument za to je, da lahko vsak deploya svoje smart contracte na BSC, ter da lahko mirno uporablja ETH smart contracte, brez da bi mu kdo to onemogočal.

kow ::

DegenGambler je izjavil:

Ti bo to prineslo x100 gaine? Nikakor.

Jasno, da ne. Sam potencialni x100 gain ima trade off. Da lahko gre hitro na 0.
Mimogrede, kje CZ sploh zivi? Na kaksnem otoku?

hamez66 ::

ETH ni tako zelo decentraliziran. Vitalik zadeve usmerja na developmentu, pri miningu pa zadeva tudi ni enakomerno porazdeljena in bi združitev nekaj mining poolov pomenila zmožnost 51% napada.

Pač, dokler zadeva dela, dela, ko pa ne dela več, pa ne dela.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

ETH ni tako zelo decentraliziran. Vitalik zadeve usmerja na developmentu, pri miningu pa zadeva tudi ni enakomerno porazdeljena in bi združitev nekaj mining poolov pomenila zmožnost 51% napada.

Pač, dokler zadeva dela, dela, ko pa ne dela več, pa ne dela.


Nekaj je mining pool drugo pa so dejansko vsi userji kiposojajo mining poolu... kaj misliš ko bi se malo sušljalo o tem bi hitro mining pooli bili izpraznjeni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DegenGambler ::

Kot zanimivost, Cardano s svojim PoS in s tem kako je implementiran spodbuja, da so pooli čimbolj decentralizirani. Saj se staking reward za pool zmanjšuje z njegovo velikostjo do mere, kjer prevelik pool lahko pomeni tudi 0 staking rewardov. Tako da ta del bo spodbujal večjo decentraliziranost Cardanota in uporabniki, ki bodo dajal svoje tokene stejkat, bodo nekako skrbeli za uravnoteženost poolov, saj bodo želeli maksimizirat svoje staking rewarde.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:


Nekaj je mining pool drugo pa so dejansko vsi userji kiposojajo mining poolu... kaj misliš ko bi se malo sušljalo o tem bi hitro mining pooli bili izpraznjeni


Če bi se zadeve lotili pravilno, potem večina uporabnikov ne bi opazila, da je kaj narobe, napad bi bil pa vmes že izveden. Združiš Ethermine, f2pool in sparkpool, pa imaš 60%.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nekaj je mining pool drugo pa so dejansko vsi userji kiposojajo mining poolu... kaj misliš ko bi se malo sušljalo o tem bi hitro mining pooli bili izpraznjeni


Če bi se zadeve lotili pravilno, potem večina uporabnikov ne bi opazila, da je kaj narobe, napad bi bil pa vmes že izveden. Združiš Ethermine, f2pool in sparkpool, pa imaš 60%.


Prvo moraš dojet da se poolom to ne splača ker dobijo od delujočega etra več kot bi imeli dolgoročno od takega napada =)

V teoriji maš prav v praksi pa je to tako kot da bi en moron hotel kupit 51% VSEH POS tokenov nekega chaina da bi izvedel napad in uničil lastno ceno =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hamez66 ::

No sej, pač v teoriji. Tako, kot v teoriji CZ v vsakem momentu lahko izklopi BSC chain, če vstane z levo nogo. V praksi pa seveda ne gre tako, ne pri BSC in ne pri ETH.

Drugače pa itak, ta velikim poolom se ne splača izvajat takih bedarij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

kow ::

Saj zato pa sprasujem. Kje se nahaja CZ? Upam, da ne na Kitajskem.
Oz. lazem. Upam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hamez66 ::

Ne vem, kje živi CZ. Sej je bogat, njemu se tudi ne splača delati pizdarij.

DegenGambler ::

Binance mislim da ima sedež na Cipru.

CZ zna vodit Binance. Ve da vsaka najmanjša slabša uporabniška izkušnja lahko pomeni milijone manjših mesečnih prihodkov. Pa bi si res želel narediti rugpull ali karkoli podobnega, če imaš letno več milijard dolarjev profita? Misliš, da kateremu koli od njih hodi po glavi, kako bi povprečnemu vlagatelju sunili 3 BNB iz chaina?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

kow ::

Moja poanta je, da ce mu na vrata potrka partija, sem kar preprican da bo ugasnil zadevo.
Bolje, da otroci partijcev niso fani ethereuma ali cardana, hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DegenGambler ::

I guess se lahko svetovna vlada odloči, da izklopi internet med posameznimi celinami. Bo to potem konec tudi za ETH in Bitcoin.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

kow ::

Ja, samo aretirati lastnika podjetja, ki potencialno krsi zakonodajo, je veliko lazje kot izklopiti internet. Upam, da se strinjamo.
Zdej pa ugibajmo kaksna je moznost, da CZ-ja aretirajo in da se to zgodi v letu 2021. 1:10, 1:100, 1:1000?

Kdo je ze Jack Ma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hamez66 ::

kow je izjavil:

Moja poanta je, da ce mu na vrata potrka partija, sem kar preprican da bo ugasnil zadevo.
Bolje, da otroci partijcev niso fani ethereuma ali cardana, hehe.


Ne rabiš bit fan nečesa, da to uporabljaš. Jaz nisem fan nobenega blockchaina, ti pa si fan ethja, in potem projociraš svoj pogled.

Sej pač super bi bilo imeti ETH 2.0, ki bi zmogel 1000 tps in imel nizke feeje, v takem primeru je eth boljša zadeva. Realnost februarja 2021 je pa taka, kot je, in mislim, da ni treba spet ponavljati istih stvari.

DegenGambler ::

kow je izjavil:

Ja, samo aretirati lastnika podjetja, ki potencialno krsi zakonodajo, je veliko lazje kot izklopiti internet. Upam, da se strinjamo.
Zdej pa ugibajmo kaksna je moznost, da CZ-ja aretirajo in da se to zgodi v letu 2021. 1:10, 1:100, 1:1000?

Kdo je ze Jack Ma?


Se bova strinjala glede tega, kaj je bolj ali manj verjetno. Se mi pa zdi, da sta obe ti dve verjetnosti izredno manjhni in ni potrebe po paniki.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

hamez66 ::

Sej četudi zaprejo CZja, to ne pomeni, da bodo kar zaprli firmo in ukinili BSC.

Senior Dev ::

Mato, zakaj nisi vzel Binanc namesto Tezusa? Grda napaka!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DegenGambler ::

Še malo druge teme:

BNB tam nekje 3x longam že kar nekaj časa. Sedaj sem zaprlu pozicijo pri 198$, zmanjšujem vložek, počakam na potencialen pullback pri meji 200$ in potem nov long.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Senior Dev ::

A ti to malo longaš za nazaj tiste ki rastejo in shortaš za nazaj tiste ki padajo? Kako potuješ v času, kolega?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tonis ::

..btc je šel ob enih testirat trendlinijo

SuperKripto(Aqua) je na BTC grafu načrtal resistance proti tesli :D zato je ponoči šel malo po svoje iz urnega kanala 8-) ..in 53+ še ni dosegel, trenutno se še nisem kaj dosti ukvarjal z iskanjem novih opcij, preveč busy z drugimi stvarmi.

icx na hitro - tole kar je imelo potencial za nov kanal je šlo čez, ampak (trenutno) še vedno v varnem območju trenutnega kanala...

DegenGambler ::

Senior Dev je izjavil:

A ti to malo longaš za nazaj tiste ki rastejo in shortaš za nazaj tiste ki padajo? Kako potuješ v času, kolega?


Tako je ja. Za nazaj glede na grafe longam in shortam. Sej veš da sm poln bullshita :)

http://prntscr.com/zzssmx
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

KappaPride ::

Bedaki in konji

Anney ::

Nekako primerna za to temo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BenjaminTB ::

Eno vprašanje.. Registriral sem se na Binance in kupil Cardano. Nekako mi je vse čudno in novo, pa me zanima ali mi lahko nekdo od vas potrdi če sem uspešno opravil nakup ali pa sem nekaj čist tretjega naredil.. Fiat, spot, P2P vse mi je novo, pojma nimam kaj je kaj :D



Ali to na sliko pomeni da v lasti imam 125 ADA? Če bo coin šel npr na 5$ bom torej imel 125x5? :D

Zgodovina sprememb…

tonis ::

Da, 125 jih imaš.

Mato989 ::

BenjaminTB je izjavil:

Eno vprašanje.. Registriral sem se na Binance in kupil Cardano. Nekako mi je vse čudno in novo, pa me zanima ali mi lahko nekdo od vas potrdi če sem uspešno opravil nakup ali pa sem nekaj čist tretjega naredil.. Fiat, spot, P2P vse mi je novo, pojma nimam kaj je kaj :D



Ali to na sliko pomeni da v lasti imam 125 ADA? Če bo coin šel npr na 5$ bom torej imel 125x5? :D


Da
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Anney ::

Čestitke kupil si ADO za 116,5€€. Ada je trenutno vredna okoli 0,76€. Imaš 125 novčkov. Če gre na 5$ si pa izračunaj profit. Če bi jo kupil za 1$ in gre na 5$ je x4, torej 125 novčkov x4 vložka = tvoj profit. Za kaj več pa vprašaj na ZS, če želiš.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

IL_DIAVOLO ::

Za cardano si malo pozen, x3 at best.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BenjaminTB ::

Hvala vsem :) Saj nisem trejder, kolega mi je svetoval naj to kupim, baje ima potencial... Jaz bi bil zadovoljen če bi vsaj podvojil 100EUR ki sem jih investiral :)

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za cardano si malo pozen, x3 at best.

ADA gre moon vsaj x100 še.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

BenjaminTB je izjavil:

Hvala vsem :) Saj nisem trejder, kolega mi je svetoval naj to kupim, baje ima potencial... Jaz bi bil zadovoljen če bi vsaj podvojil 100EUR ki sem jih investiral :)


Dobrega kolega imas
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

BenjaminTB ::

PrihajaNodi je izjavil:

BenjaminTB je izjavil:

Hvala vsem :) Saj nisem trejder, kolega mi je svetoval naj to kupim, baje ima potencial... Jaz bi bil zadovoljen če bi vsaj podvojil 100EUR ki sem jih investiral :)


Dobrega kolega imas

Upam da ne trollaš :)
Zdaj berem neke napovedi, saj to je neverjetno da se zgodi, vsaj jaz tako mislim kot nekdo ki je amater. Ali se motim? :D

IL_DIAVOLO ::

Senior Dev je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za cardano si malo pozen, x3 at best.

ADA gre moon vsaj x100 še.


Prej icx, kot cardano.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

neocodexx ::

Kaj se je pa bnbju utrgalo da kar naenkrat tak raste?

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

Zdaj se je cardanota zrinil. Insane.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DegenGambler ::

Nodi, koliko te trigerajo, da rastejo coini z otročjimi slikcami in imeni? Je to skrajen čas za izstop? Menda ne misliš, da je prihodnost, da bom na pancakeswapu farmal banane, price feed pa bodo pobirali direktno od malin?

Ja BSC ekosistem booma. Osnoven token za operacije na BSCju je BNB. Folk hoče trejdat, hoče gemblat, hoče stejkat in pobirat lepe APY in za vse to je potreben BNB. Posledično povpraševanje je ogromno in cena gre gor.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Anney ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za cardano si malo pozen, x3 at best.

ADA gre moon vsaj x100 še.


Prej icx, kot cardano.


Imam oba, ampak še enkrat poslušaj pesmico zgoraj in si obrni besede v ''kripto svet''. Verjamem, da sta močna kovanca, samo kdaj pa ne vem in pa če. Z leti je dolga pot, trenutno kaže odlično, čakam na upgrade ade. Še vedno smo pa v tončku balončku. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Sc0ut ::

DegenGambler je izjavil:

Nodi, koliko te trigerajo, da rastejo coini z otročjimi slikcami in imeni? Je to skrajen čas za izstop? Menda ne misliš, da je prihodnost, da bom na pancakeswapu farmal banane, price feed pa bodo pobirali direktno od malin?

Ja BSC ekosistem booma. Osnoven token za operacije na BSCju je BNB. Folk hoče trejdat, hoče gemblat, hoče stejkat in pobirat lepe APY in za vse to je potreben BNB. Posledično povpraševanje je ogromno in cena gre gor.


To bo šlo do jurja. Kaj nisem vložil... Aaaa
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Anney ::

PrihajaNodi je izjavil:

A tale coin gdo drzi?

https://coinmarketcap.com/currencies/do...


Tole maš danes na Binance Launchpoolu. Ne sam ne, niti nebom.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

DegenGambler ::

Farmanjen telih tokenov na binance launchpoolu ne bo imelo takega efekta. Je pa najbrž neka rast zaradi Binance hypea in potem listinga čez nekaj časa.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

Ali bi clovek, ki je eden najbolj inteligentnih, ki vodi eno najvecjih korporacij na svetu in ki je vpliven na twiterju, ali bi taksen clovek tvegal in vlozil sredstva korporacije v nekaj kar mu recemo internet magic money, kjer je Satoshi Ankamoto neznanka in kjer vlada teter negotovost? Razen seveda, ce ve veliko vec kot navadni ljudje vse v zvezi s tem. Vprasajte se in razmislite mal o tem. To je ena najvecjih neumnih potez razen seveda, ce si siguren v nekaj ali pa imas doloceno agendo. Kar pa navadni ljudje nikoli ne morejo biti sigurni kdo stoji za satoshi nakamoto in vsem tem umetnim pumpanjem.

Zgodovina sprememb…

««
301 / 1490
»»