» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
297 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

Skoda ker bitconnecta ni vec. Tale defi farming me spominja nanj. Nor yield

endelin je izjavil:

Zanimivo. Spet mi pada blockfolio. Zadnje pol ure je šlo cca 1%. prej pa čez dans skora konstantno rastlo - res minimalno ampak raslo


Mas pa diamond hands

Se en slovenski proizvod

https://coinmarketcap.com/currencies/or...

To so mogl fajn pokasirat z icotom
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

https://coinmarketcap.com/currencies/bi...

Ravno 1 leto v 2017 se je obdrzal. Poglejte graf, tole vas caka ce boste hodlal predolgo

Iz 0.2 na 467 usd
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

daj v btc do poletja bo 98000$


source: dude trust me

PrihajaNodi ::

A kdo ve zakaj doge pada?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

seniorman ::

Ker je zrastu samo zarad Elona in je scam.

PrihajaNodi ::

Kako mislis scam? Zakaj scam?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

endelin je izjavil:

tonis: kok vidiš market v naslednjih dneh?


Ne vem če sem ravno pravi naslov za napovedi prav za določeno obdobje, to je zelo nehvaležno govorit kaj bo in kdaj bo.
Pač ena splošna ocena je, da magična meja je očitno prebita, fajn bi blo da tudi dnevna sveča to potrdi, dejansko ni bilo vprašanje če bo, ampak kdaj bo, če bi šli prej še malo dol bi pač povečali spodnji repek na tedenski sveči. Ampak btc kanal je zdržal pritiske in zdaj furamo dalje... Dokler ne bo konkretne zavrnitve, torej res konkretna rdeča sveča z močnim volumnom, do takrat ni strahu.
Glede altov... kot sem rekel, eno je vzorec na dominanca grafu, izgleda kot rising wedge, in to daje vtis da je dominanca bearish, če kdo od bralcev tega ne razume, to je potem za alte bullish :)
..drugo pa je da nas tik pod vzorcem tišči nazaj gor wma200, to sem dal včeraj graf. Da ni te linije bi bili že na 40% :D šała šała...
Target iz vzorca je pod 30%!
Je pa tudi to, precej altov je pregretih, RSIji na večjih timeframih v oblakih, 90+, to ne bo šlo direkt na luno, enkrat bo zaropotalo, zato večkrat omenjam, previdno z nakupi, in pa če ste enormno zaslužili, dajte vmes kaj prodat, da ne bomo spet rohneli HODL kot prejšnjo rundo, potem pa postali bagholderji zaradi tega.

Saj se že ponavljam, ampak treba se bo naučit tega: Kupuj strah, prodajaj pohlep.
Lep primer je bil včeraj, lepo počasi so spuščali ceno altom in to ima na psiho res neblagodejen učinek, ampak takrat je treba kupit in ne potem ko je vlak odpeljal.


longterm pa... glede na parabolo bomo (imo) te cifre še videli, pa nižje tudi. Trend kripta je premica ki se ~rahlo(rahlo ni glih idealen izraz) dviga, bullrun je pa pač hribček na grafu, ki se potem obrne v dolino.
Ne bom zdaj dajal nekih napovedi v številkah, ampak morda se zgodi da nekoč zafilamo cme gap na 25k. Vas je veliko, ki se vam zdi to nemogoče? Tudi valvolinu so se smejali ko je rekel da gre na 2-3. Pa je šlo res.

//med mojim nakladanjem pa icx padel za 10c ;) buybackam, tokrat nižje :))
//lajtkojn pa dela špico čez kanal, skratka nekaj se pripravlja, če bo ob enih nad kanalom, je preplezal, sicer bolj kaže na korekcijo.
//btc še vedno znotraj urnega kanala, dno pri ~15mio 256,4k forintov :D
//upam da se ta post ne bere kot, da če ne bo šlo gor, bo šlo dol, ker trend je jasen vse dokler ne bo jasen v drugo smer.

Nočko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

Lojzek007 ::

hamez66 je izjavil:

Lojzek007 je izjavil:

Ne noo vse mi je šlo v K, fak, požrlo me je na FRONTu vse dolgoletne prihranke sm su zafurov

Če je kdo bolj lucky od mene sprejemam sredstva za moj second chance u lajfu :(
bnb136ns6lfw4zs5hg4n85vdthaad7hq5m4gtkgf23
Memo 102576843


Kako te je pa požrlo na frontu, če je šel pa 3x v zadnjih 24 urah??


Šlo je več jurjev, roke se mi tresejo..

Ker sem res debil. kupu visok, pol mi je pa padl za 100 posto ni šlo več gor. pol sem šel še v enga da bi podvojil pa sm spet napačno ocenu in še ostanek prepolovu. kako sm loh to nesposobn no, sam sm si kriv

Nakazal mi pa noben ni, vsak ima vse zase.

seniorman ::

Niste normalni s tem gemblanjem, tko da ste si res sami krivi da ste vse izgubil. Lahko rečem samo da ne revenge trejdat, ker boste še več zgubil. Sprijaznite se z izgubami, drugač bo samo še slabše!

hamez66 ::

Lojzek007 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Lojzek007 je izjavil:

Ne noo vse mi je šlo v K, fak, požrlo me je na FRONTu vse dolgoletne prihranke sm su zafurov

Če je kdo bolj lucky od mene sprejemam sredstva za moj second chance u lajfu :(
bnb136ns6lfw4zs5hg4n85vdthaad7hq5m4gtkgf23
Memo 102576843


Kako te je pa požrlo na frontu, če je šel pa 3x v zadnjih 24 urah??


Šlo je več jurjev, roke se mi tresejo..

Ker sem res debil. kupu visok, pol mi je pa padl za 100 posto ni šlo več gor. pol sem šel še v enga da bi podvojil pa sm spet napačno ocenu in še ostanek prepolovu. kako sm loh to nesposobn no, sam sm si kriv

Nakazal mi pa noben ni, vsak ima vse zase.



Aja tako. Ja lej, se zgodi. Denar boš zaslužil nazaj, čez most se je pa brezveze metat, ker to potem narediš škodo svojim bližnjim in pol bi pa res naredil kapitalno neumnost. Zdaj pač nekaj dni ne boš dobro spal, kakšne 3 mesece se boš sekiral, pol bo šlo pa mimo. Pa sej zgleda še nisi vsega izgubil. Tle na slo techu smo se že naučili, da se veliko daytrejdanja ne splača, če si začetnik pa sploh ne. Pa ideja je, da ko podvojiš svoj vložek v kripto, vzameš ven tisto, kar si vložil, da se pol manj sekiraš.

Lojzek007 ::

hamez66 je izjavil:

Lojzek007 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Lojzek007 je izjavil:

Ne noo vse mi je šlo v K, fak, požrlo me je na FRONTu vse dolgoletne prihranke sm su zafurov

Če je kdo bolj lucky od mene sprejemam sredstva za moj second chance u lajfu :(
bnb136ns6lfw4zs5hg4n85vdthaad7hq5m4gtkgf23
Memo 102576843


Kako te je pa požrlo na frontu, če je šel pa 3x v zadnjih 24 urah??


Šlo je več jurjev, roke se mi tresejo..

Ker sem res debil. kupu visok, pol mi je pa padl za 100 posto ni šlo več gor. pol sem šel še v enga da bi podvojil pa sm spet napačno ocenu in še ostanek prepolovu. kako sm loh to nesposobn no, sam sm si kriv

Nakazal mi pa noben ni, vsak ima vse zase.



Aja tako. Ja lej, se zgodi. Denar boš zaslužil nazaj, čez most se je pa brezveze metat, ker to potem narediš škodo svojim bližnjim in pol bi pa res naredil kapitalno neumnost. Zdaj pač nekaj dni ne boš dobro spal, kakšne 3 mesece se boš sekiral, pol bo šlo pa mimo. Pa sej zgleda še nisi vsega izgubil. Tle na slo techu smo se že naučili, da se veliko daytrejdanja ne splača, če si začetnik pa sploh ne. Pa ideja je, da ko podvojiš svoj vložek v kripto, vzameš ven tisto, kar si vložil, da se pol manj sekiraš.



Ej hvala, cenim.
najhujš mi je, kako bom to moji razložu. Ker zagemblal sm use.

hamez66 ::

Težko ji boš razložil. Upam, da je bil denar samo tvoj in ne skupen. Jaz ji sploh ne bi razlagal, ali pa bi ji razložil malo kasneje, danes ali jutri pa gotovo ne. Bo treba prespati, se sprijazniti, da zdaj pač nimaš denarja in začet varčevat znova. Če boš pa spet kaj trgoval, pa probaj tako, da vlagaš 5-10% v posamezni coin, ne pa all in z vsemi prihranki. No želim ti veliko sreče, je zajebana situacija, ni pa to konec sveta, čeprav se verjetno tako počutiš. Sej pomoje si še mlad, tako da bo še veliko priložnosti.

blackbfm ::

nauk: ne podležt hypu in fomo

neocodexx ::

"kupuj strah, prodajaj pohlep"


Ta je dobra, še boljša kot "buy low sell high", si bom zapomnil.

Čist en tak šolski primer mam za podelit, sicer tudi jaz nisem nameraval daytradat in bit nekaj pameten če se ne spoznam, ampak trenutno je pač tak čas ko se zdi da se pa ipak mogoče splača malo probat, ker so taki hudi premiki bili v parih tednih.

Imam par večjih investicij v bolj sigurne zadeve (eth, ltc, icx, link in xlm, ki sicer stagnira, za tega edino več nisem siguren, čeprav mi je že prav prišel pri izmenjavah) žal mi je da nisem dal še v dot, ampak izgledal je malo preveč očiten bull, pa nisem) teh se v glavnem ne dotikam, potem pa imam še ene par teh "promising" shitcoinov z manjšimi vrednostmi po cca 100€, tako za foro da malo preskusiš daytradat z manjšimi vrednostmi.

Načeloma pri teh ni bilo do zdaj nekega hudge uspeha (izgleda da je glavni vlak res šel mimo), sem se pa čist za brez veze pri enem ubral, sicer ne velik ampak boli pa vseeno. Bilo je tipično to, kupoval sem s pohlepom - zadeva je rasla neprestano zadnjih 14 dni z minimalnimi padci ne več kot 5% na dan dol in vedno 10% gor -> to the moon! in kaj se zgodi ko ga kupim? Eto, pade za 20% v dveh dneh in je na čistem downtrendu, od vseh najbolj. Tako da mi je dopizdilo in sem prodal z 15% izgube, "kurc ga gleda". Danes pa v pol dneva zraste nazaj kjer je bil :)

Nisem mogel še malo počakat ampak to je blo to, čisti strah, brez veze. Ampak res tisti moment razmišljaš, da si nasedel, da je folk pobral iz tega bulla kar je mislil (kot npr zdaj podobna situacija
z doge) zato raje še sam pobereš šila in kopita, z minimalnimi zgubami. No, če bi zadevo pustil na miru bi bil še isti dan par ur kasneje nazaj v plusu. :)

Čisti primer straha in pohlepa, ne to delat. Zdaj samo še gledam kdaj naslednjič močneje padejo dot, ltc in mogoče še icx ter bnc malo dokupim. Mogoče se še naredi kak daytrade z icxom to je pa to, vsaj za začetek. Vse skupaj trenutno izgleda kar pozitivno, glede na to kako se je btc brez večjih težav prebil čez 50k skoraj enako kot se je čez 40k, kar je psihološko zelo pomembno in izgleda da zdaj vsi veselo trejdajo naprej.

Ampak glede na pretekle trende... Tako res ne mora it v nedogled? Res zanimivo da še ni crashnil, pa slej ko prej sigurno bo, in bo sigurno za sabo potegnil tudi alte. Mogoče pa ne bo velik crash za btc holderje, ampak če potegne dol alte že samo za 30 ali 50% bo marsikdo v velikem minusu če je zdaj kupoval razne icxe po 1.5$ in podobno. Jaz sam upam da bo to čim kasneje, da imam še vsaj jaz nekaj profita od njih preden gre dol. Pol bomo pa spet kupili ko bo poceni, glede tega me ne skrbi, bom z veseljem tokrat vložil v to sem zdaj prepričan da bo čez kakšno leto spet velik comeback.

Btw kaj je pa z EGLD? Kolikor sem bral je ta zadeva hudo obetala kakšno leto nazaj ampak je kar hudo padel te dni. No, danes je šel spet malo gor. Je zdaj še zadnja šansa, bi to bil dober buy?

blackbfm ::

Res zanimivo da še ni crashnil, pa slej ko prej sigurno bo, in bo sigurno za sabo potegnil tudi alte. Mogoče pa ne bo velik crash za btc holderje


Hype bo sigurno padel, ni pa nujno da bo dramatičen market crash, tale "hold" mentaliteta se že mal preveč prijema:)

neocodexx ::

Eth pa gre končno sladko gor:) kar naenkrat prebil 1.9k, je to dovolj psihološkega zagona da kmalu pride na 2k? :) zaenkrat še kar vztrajno raste

SuperKripto ::



btc je ze v obmocju resistance v razmerju proti Tesli. Vrh resistance ima se par procentov lufta. Tudi na btc/usd je tik pod mejo zgoraj v obmocju rising wedge. Tko da je potrebno spremljat kako bo reagiral in ce bo zavrnjen ali pa bo breakout.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Lojzek007 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Lojzek007 je izjavil:

Ne noo vse mi je šlo v K, fak, požrlo me je na FRONTu vse dolgoletne prihranke sm su zafurov

Če je kdo bolj lucky od mene sprejemam sredstva za moj second chance u lajfu :(
bnb136ns6lfw4zs5hg4n85vdthaad7hq5m4gtkgf23
Memo 102576843

A tega tud drzis:

https://coinmarketcap.com/currencies/pr...


ne, resno z bloka se bom fuknu


Tukaj poskusamo pomagat z razlicnimi nasveti, ampak oprosti, to kar ti pocnes zdaj, naj te opozorim, da temu nekateri recejo pogovorno satanizem. Tko da ti odsvetujem izsiljevanje kot tudi ti mocno priporocam, da sprejmes svoje zivljenje, ki ti je bilo dano. V nasprotnem primeru bos v naslednjem zivljenju dobil ponoven test ponavljanja razreda cez inkarnacijo.

Ce pa slucajno nimas dovolj za hrano, ti pa morda lahko nakazem nekaj simbolicnega ampak samo, ce bom preprican, da se gre za resnicno osebo, ki res dokaze, da ji ni lahko. V nasprotnem primeru pa ne, ker sumim na trolanje. Drgac pa da ne bo kdo mislil, da imam dovolj denarja, ker jaz sem btc prodal ze zdavnaj in mi tudi ni v interesu pohlep. Smo pa veckrat opozorili, da se gre v posamicen trejd z manjsimi vlozki. Torej ocitno nas nisi poslusal in uposteval priporocil, zdaj pa zahtevas nakazila?

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::



Na CME grafu so cene za btc lahko nekoliko drugacne. Trenutno so tam nekje kot na bitstamp. Je pa narisan dolocen vzorec in znotraj vecjega vzorca sem narisal se en dodaten manjsi vzorec. Na 4h grafu je rumena crta 20 MA in modra crta 50 MA.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::



BNB proti ADA ima trenutno resistance trendlinijo. Potrebno spremljat ali bo zavrnjen ali pa bo breakout.

Mato989 ::

Lojzek je troll
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SuperKripto ::

eth tudi naredil breakout na dominanci in proti btc. na enournem grafu. Na 4h se vedno ne.

Zgodovina sprememb…

Sined9 ::

Se kar sem x10 long eth

SuperKripto ::


ADA v razmerju proti ETH

hamez66 ::

Sined9 je izjavil:

Se kar sem x10 long eth


A pa si šel all in? Da ne bomo imeli še enega Lojzka tu, če se tole slučajno na hitrico obrne.

Sej čist možno, da je Lojzek trol, ampak je dejstvo tudi, da se kar veliko gemblerjev vrže kam, ko imajo slab dan. Tudi sam sem nekoč spušil 75% bankrola za poker v 1 dnevu, naslednji dan sem pa potem seveda potiltal še ostalo, in ni blo ravno lahko prebolet.

Kdor gre all in 10x, se mora zavedat, da če zadeva pade za 10%, so ob ves vložek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Sined9 ::

Res je, all in.
Verjamem, da gremo preko 2k za eth
Potem se spravim ven, poberem svoje in ciao

hamez66 ::

Sined9 je izjavil:

Res je, all in.
Verjamem, da gremo preko 2k za eth
Potem se spravim ven, poberem svoje in ciao


Držim pesti, da bo tako. :D Ja, nekak sem pričakoval ETH pri okoli 2300, ko se zbudim, pa pol nisem mogel zaspat :D

tommorrow ::

Lep je dan :) sem na nuli wuhuuu :)

IL_DIAVOLO ::

Icx res noče dol ;((
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SuperKripto ::



zanimiv video, kjer razlozijo, kako so zaprli clane silk road. pa kako je agent, ki je uradno lovil clane silk road, v resnici sodeloval pri necednih poslih. Ne samo to. Pretvarjal se je, da je vec razlicnih oseb in manipuliral obe strani prek vec laznih profilov in laznih identitet. Ampak ker je na blockchainu vse zapisano, so ga dobili.

Zgodovina sprememb…

mit3k ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

Lonsarg ::

Sined9 je izjavil:

Res je, all in.
Verjamem, da gremo preko 2k za eth
Potem se spravim ven, poberem svoje in ciao

Probat zadeti špico je recept za katastrofo, upam da imaš backup plane v smislu koliko mora past, da vseeno greš prej ven.

urosz ::

[shill]
Pri meni ICX kraljuje, predstavlja mi skoraj 30% portfolia. Med sodelavci sem ga shillal pri 0,40$ pa sem potem z nekimi dogami ipd. gemblal in sem ga vmes prodal kratkoročno tako da sem ga nazaj kupil pri cca 0,90$. Osebno imam v ta coin največ upanja v letošnjem letu, pomoje bo presegel ATH zelo kmalu. V glavnem, spravite ga v wallet, ga stejkajte za cca 12% APY pa HODL.
[/shill]

BTW, pri koliko se spet kupi Dogo? Scena je glupa, slej ko prej se bo spet pumpalo to dam roko v ogenj.

DegenGambler ::

Po mojem mnenju je samo slabo shillat kripto kolegom. Ce te kan vprasajo, jim poves mnenje, jim das napotke, svoje razmisljanje itd. Da pa jim govoris, ej vzemi kredit in pejd 10x long na ICX je pa idiotizem.

Sej ko gre gor je vse super. Sporoci nam kako bo, ko bo ICX sel /50 in kaksen bo tvoj odnos s kolegi.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Edorta ::

Iconomi prireja tekmovanje v šprintu pod geslom "kdo zmore v najkrajšem času pridelati največ", ali pač najmanj izgubiti, če bo medved.

Podrobnosti tule:

As Bitcoin breaks the $50.000 barrier, we are releasing a new contest. With the lower EUR250 entry barrier and improved rewards, it is your time to shine. Win a Macbook Pro, new Samsung phone, or a Nintendo Switch or simply participate in the third trading contest on ICONOMI.

Prvim bodo dali še en kup denarja v upravljanje.

How do I enter the contest?
You need to have your own Crypto Strategy at ICONOMI.
Your Crypto Strategy must have at least EUR250 ACS on the day of entering contest;
Fill in the form to enter the competition.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edorta ()

IL_DIAVOLO ::

Ta loterija bo marsikoga spravila na berasko palico.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DegenGambler ::

Dobro jutro!

Kateri Ponzi/Bitconnect preoblecen v DeFi yield farming ali staking je aktualen danes?

2 dni nazaj ApeSwap, vceraj Dankswap, kaj je danes?

Mimogrede, banane so danes 4$ na kg.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

WRC555 ::

Sined9 je izjavil:

Se kar sem x10 long eth


Ok kupil si Eth, kaj pa pomeni x10 long? Da bo slo 10x gor dolgorocno?

Sam sem tudi zacel spremljat kripto svet in moram rect, da te vsa ta evforija kar posrka vase, sploh ce gledas za nazaj kaksen easy money BI lahko naredil.

Vem pa da delam zacetnisko napako, vlozim v tiste kovance ki imajo rast nakaj dni in upam da bo slo se gor. Lepse je gledat zelene grafe kot rdece.

urosz ::

DegenGambler je izjavil:

Po mojem mnenju je samo slabo shillat kripto kolegom. Ce te kan vprasajo, jim poves mnenje, jim das napotke, svoje razmisljanje itd. Da pa jim govoris, ej vzemi kredit in pejd 10x long na ICX je pa idiotizem.

Sej ko gre gor je vse super. Sporoci nam kako bo, ko bo ICX sel /50 in kaksen bo tvoj odnos s kolegi.


Ne skrbi, shilling v mojem primeru ni nagovarjanje na nakup :)

Sined9 ::

10x long pomeni, da če zraste za 1%, meni raste 10%,v obratno smer pa isto:)

DegenGambler ::

Evo sem našel:

Lahko se greste BitConnect danes na kiviju.

https://kiwiswap.finance/

Za tiste malo bolj v ilegalne scene, lahko gojite travo:

https://app.dankswap.finance/

Oldschool opice pa lahko nabirate banane:

https://apeswap.finance/

Rast teh platform in eksplozija BSCja je samo dokaz, da je še zmeraj veliko denarja za narest v kriptu, ker folk meče kamor jim paše in je ekstremno greedy. Težko je pa rečt, da bi bil bullrun že blizu konca, glede na to, da Bitcoin še zmeraj dosega vedno nove ATH.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Čokoladko ::

urosz je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

Po mojem mnenju je samo slabo shillat kripto kolegom. Ce te kan vprasajo, jim poves mnenje, jim das napotke, svoje razmisljanje itd. Da pa jim govoris, ej vzemi kredit in pejd 10x long na ICX je pa idiotizem.

Sej ko gre gor je vse super. Sporoci nam kako bo, ko bo ICX sel /50 in kaksen bo tvoj odnos s kolegi.


Ne skrbi, shilling v mojem primeru ni nagovarjanje na nakup :)



Haha nehi s tem sranjem no. Običen šitcoin brez inovatorstva, samo kopirajo in visoka inflacija.

Motion ::

ALGO je blizu supportu po grafu?

SuperKripto ::

ko se bo folk ze prevec navadil na vsakdanje gainse po 20 procentov, takrat kar naenkrat bo verjetno prisel surprise, ampak to lahko samo spekuliramo. Je pa prvo opozorilo, ko btc pade pod trendlinijo. Potem sledi opozorilo ce pade pod MA na 4h. Potem bolj resno opozorilo ce pade pod dnevno 20 MA.

Zgodovina sprememb…

WRC555 ::

Sined9 je izjavil:

10x long pomeni, da če zraste za 1%, meni raste 10%,v obratno smer pa isto:)


Sori ampak ne stekam, kako samo za 1%? Zdej je 1500, ti pa stavis da se bo podrazil za 1%, to je 15 eur...kje se motim

vrunc ::

Je kdo od vas vlagal v IRIS, sicer sem pred časom že kupil nekaj kovancev in me mika, da jih še nekaj dokupim :)
Glede na to, da je vezan na projekt Cosmos bi po mojem lahko še pridobil kakšno mesto na CMC lestvici....

SuperKripto ::

Motion je izjavil:

ALGO je blizu supportu po grafu?

v razmerju z btc je ze malo nad suportom, v razmerju z usd pa je nekje vmes, kjer je bolj rizicno vstopit, saj vstop na suportih je najbolj optimalen z vidika rizika.

Čokoladko ::

Ej a je kje kak website kjer lahko vidiš kaj se je na novo listalo, kaj se bo listalo (ala kak binance launchpad). Ker zaenkrat so pa te scene res easy money. Samo ne ravno za all in.

Meni je žal da nisem pofilal COVER po 300$ na komad po hacku. Iščem kake šitcoine še brez hypa za ene 30k $ vložka. Toliko dam za šitcoine oz BTC portfelja ven. Samo verjetno sem za ride the wave že pozen. Ali pač ne?! :)

DegenGambler ::

WRC555 je izjavil:

Sined9 je izjavil:

10x long pomeni, da če zraste za 1%, meni raste 10%,v obratno smer pa isto:)


Sori ampak ne stekam, kako samo za 1%? Zdej je 1500, ti pa stavis da se bo podrazil za 1%, to je 15 eur...kje se motim


Vsi te 10x ali pa 5x long pomenijo sledeče: Dejmo za primer, da se gremo 10x.

- Jaz vložim 1000$.
- Ker grem 10x, to pomeni, da si sedaj od menjalnice ali od koga drugega sposodim še 9000$. Krijem jih s tem svojih osnovnih 1000$ vložka. Skupaj imam torej 10000$, od tega 1000$ mojih in 9000$ sposojenih. Te moram seveda enkrat vrnit.
- S tem denarjem kupim recimo Ethereum pri 2000$. Dobim torej 5 ETH.
- ETH zraste za 10% in je sedaj vreden 2200$.
- Jaz se odločim, da imam dosti in prodam vseh 5 ETHjev, ki jih imam. Dobim torej 2200$ * 5 = 11000$.
- Menjalnici vrnem 9000$ katere sem dolžan. Ostane mi še 11000$ - 9000$ = 2000$.
- Od tega je 1000$ mojih, 1000$ je pa čistega profita. Torej glede na moj vložek 1000$, sem naredil 100% donosa (10x * 10%).

Kaj bi se zgodilo, če bi samo kupil za 1000$ ETH? Ja za to bi dobil 0.5 ETH, zraste za 10%, ETH prodam in ostane mi 1100$. Torej samo 10% donos.

Torej ti večkratniki pomenijo, da se flukcuacije v ceni, amplicirajo z večkratnikom s katerim se igraš. Seveda smo šli tukaj v lep primer, ko gre cena v to smer v katero si pričakoval. Za razumevanje lahko poskušiš razmisliti, kaj se zgodi, ko gre cena kontra in recimo ETH pade za 1%, ali pa 5% ali pa 10%?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

Pa veste drgac, da ko je btc ravno pod resistance, da je malo bolj rizicno tako kot za salo vstopat v toliko kovancev? Seveda se vam lahko posreci ampak je bolj rizicno.
««
297 / 1490
»»