» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
294 / 1490
»»

DegenGambler ::

Ej ko si tok dober, a nam poveš, kdaj bo naslednja novica glede dogeja od muska, ali pa kaka odmevna novica na btc grafu? Ne mi za nazaj govorit, kaj si lahko na grafu videl. Povej mi za naprej. Za nazaj tudi jaz grafe boljše berem kot ti z vsemi svojimi izkušnjami.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

Pa sploh ne rabim upoštevat tega, da z 10000EUR marketbuya dvigneš ceno za 10%.


To v bistvu ni res in to se ti samo zdi, ker kupujes na menjalnici Gate.io, kjer ni dovolj likvidnosti za omenjene kovance. Zato tam mogoce lahko zacasno dvignes ceno za 10 procentov ampak boti hitro zapolnejo vrzel, ker na drugih menjalnicah, kjer je vec likvidnosti ti ne bos uspel dvignit cene s taksno vsoto.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

SuperKripto je izjavil:

Pa sploh ne rabim upoštevat tega, da z 10000EUR marketbuya dvigneš ceno za 10%.


To v bistvu ni res in to se ti samo zdi, ker kupujes na menjalnici Gate.io, kjer ni dovolj likvidnosti za omenjene kovance. Zato tam mogoce lahko zacasno dvignes ceno za 10 procentov ampak boti hitro zapolnejo vrzel, ker na drugih menjalnicah, kjer je vec likvidnosti ti ne bos uspel dvignit cene s taksno vsoto.


Ja in ko bos zelel tortice prodati ne bos mogel ker ni likvidnost.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

Zato pa kupis na menjalnicah, ki imajo recimo 30 procentov trading volumna, ne pa GAte.io, ki ima mogoce 0,5 procenta.

Sined9 ::

Zaprl x5 long eth
Odprl 10x long eth

SuperKripto ::

Sined9 je izjavil:

Zaprl x5 long eth
Odprl 10x long eth




eth dominanca trenutno v trendu navzdol. Kar pomeni, da so trenutno boljse moznosti kot ethereum. Jaz bi rajs pocakal na breakout ali pa izbral kaksno drugo moznost.

Tatankas ::

SuperKripto je izjavil:

novice so brezveze. Show me the chart and i tell you the news. Pa drgac si slisal da se kupuje na govoricah pa prodaja na novicah? Zato so ponavad dumpi ko se lista. Se pa pumpa pred tem, to pa ja.


Bomo videli, kje bosta ta dva kovanca čez mesec ali dva.

SuperKripto ::

Tatankas je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

novice so brezveze. Show me the chart and i tell you the news. Pa drgac si slisal da se kupuje na govoricah pa prodaja na novicah? Zato so ponavad dumpi ko se lista. Se pa pumpa pred tem, to pa ja.


Bomo videli, kje bosta ta dva kovanca čez mesec ali dva.


ne bos verjel ampak ni potrebno cakat na novice. Das si alarm, ko precka dolocen resistance ali pa suport, in kupis takrat. Verjetno bo res kaksen listing ampak kupuje se pred tem na suportih ali pa breakout, ceprav suporti so boljsi.

DegenGambler ::

@tatankas: nekaj TA maxijev misli, da je TA vse kar obstaja na svetu in da se ves svet vrti odvisno od tega, kam kaka crta ali elliot wave na grafu kaze. In oni mislijo, danovice ne pomenijo nic.

Seveda, realnost je popolnoma druga, ampak pustimojim blodit naprej.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

lol itak da ne. To je le igra verjetnosti. Pac eni radi igrate igrce, drugi pa radi risemo po grafih in opazujemo reakcije. Tretji pa radi pisejo oziroma trolajo po forumu in tudi spremljajo reakcije, odzive. Vsak ima svoje veselje. :)

Zgodovina sprememb…

spegli ::

Wedge je razbilo, 57k. A je komu jasno zakaj gre zlato dol ?

DegenGambler ::

No, narobe imajo pa tisti, ki mislijo, da je vse vgrafih, in da bi moral ignorirat vse novice, socialne medije, tvite vplivnh oseb, etc.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

Sej ves, da jaz osebno rad berem in pisem o govoricah. Tko da upostevam tudi to. Seveda. Poskusam kombinirat vec razlicnih dejavnikov. Cim vec dejavnikov in indikatorjev ti kaze v isto smer, boljse je.

Tatankas ::

DegenGambler je izjavil:

@tatankas: nekaj TA maxijev misli, da je TA vse kar obstaja na svetu in da se ves svet vrti odvisno od tega, kam kaka crta ali elliot wave na grafu kaze. In oni mislijo, danovice ne pomenijo nic.

Seveda, realnost je popolnoma druga, ampak pustimojim blodit naprej.


Ma saj vem. Imam sodelavca, ki mi že dve leti nabija o teh grafih.

Mato989 ::

Kako kaj Dump?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spegli ::

Včeraj naskalpal 10%. Bi pa lahko več. Medo v meni.

SuperKripto ::

Novice so zato, da se prek novic dolocene interesne skupine, ki so sponzorji medijev ali pa si jih lastijo, prek novic okoristijo prek navadnih ljudi. Zato dost trejdarjev jemlje dolocene medije kot kontra indikator, ki presenetljivo deluje. Ce nekdo rece, da je zdaj cas za nakup je ponavad glih kontra. Takrat kiti z velikimi vrecami poskusajo prodat naivnezem po cim visji ceni. Drgac ne morejo prodat vsega po visoki ceni. Ko pa pisejo bitcoin is dead ali pa razni ban kriptovalut in razni fudi, korona crash marca, takrat se kupuje. Oziroma vas zelijo prestrasit, da jim panicno prodate po nizjih cenah. Vam bodo pa oni potem prodali po visji, ko bodo lepe novice.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

SuperKripto je izjavil:

lol itak da ne. To je le igra verjetnosti. Pac eni radi igrate igrce, drugi pa radi risemo po grafih in opazujemo reakcije. Tretji pa radi pisejo oziroma trolajo po forumu in tudi spremljajo reakcije, odzive. Vsak ima svoje veselje. :)


Te analize so vedno ko je ath, kje pa je graf iz marca 2020? Ga ni:))

SuperKripto ::

bitcoin se je na crashu odbil ravno pri mesecni moving average. Torej tudi v tem primeru ne mores rect, da ta ne deluje. Po mojem mnenju ima dolocen vpliv. Drgac pa ti ni treba kupit popolno dno. Dovolj je ce vidis, da zacne delat preobrat trenda in vstopis na suportih, ko zacne delat higher lows pa higher highs.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Saj tudi luna in judovski koledar vplivata na dogajanje
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

Mojbog. Ej, a bi se dalo iz Bitcoina grafa iz leta 2019 napovedat pandemijo covid19?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

to ne gre tako. Ze preden se je zgodil crash si imel dost priloznosti za izstop iz marketa, ko si videl preobrat trenda, padec pod trendlinije in nato tudi pod moving average.

Lojzek007 ::

Machete je izjavil:

Jaz sem prešel na nefiat življenje in operiram samo še s crypto. Edini problem sedaj je, s čim naj kupim kritpo.



A veš da sem prav vesel, da sem vstopil v kripto, pa čeprav šele prejšnji teden. Kako lepo služimo!

In kot kaže, prihajata še dva zlata dneva za alte. Upam samo, da bo BTC zdržal

spegli ::

RSI 4h. Najjači indikator.

Mato989 ::

spegli je izjavil:

RSI 4h. Najjači indikator.


Problem RSIja je ko je lahko nekaj ur nevtralen in se izravna pol pa lahko gre bilokam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spegli ::

V kontekstu. Kot potrdilo.

SuperKripto ::



Tukaj je graf za bitcoin, preden se je zgodil crash meseca marca 2020. Na dnevnem grafu si dobil vec opozoril in imel kar lepo stevilo dni za izstop.

Prvo dvojno opozorilo je bilo, ko se je dnevna sveca zakljucila pod crno trendlinijo, kjer se je istocasno nahajala tudi rumena dnevna 20 moving average. Potem drugo opozorilo, ko se je dnevna sveca zakljucila pod modro crto, ki je 50 moving average. potem za zamudnike se je ponudila se ena priloznost, ko je cena prisla nazaj dotaknit in testirat moving average, takrat imas zadnjo sanso za prodat. Kot vidite, na grafu se da prebrati opozorila za izstop. Seveda na grafu ne mores predvidet korona izrednih razmer, ampak niti ni toliko pomembno, ce pred tem dobis opozorila za izstop.

Zgodovina sprememb…

spegli ::

Mato989 ::

spegli je izjavil:

544 mil rekt v 24h: https://www.bybt.com/LiquidationData


Ouch, največja likvidacija skor 9 mil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Mato989, tukaj imaš ko si ravno spraševal za avto do 200k €:
https://www.cnet.com/roadshow/news/2022...

Pa pametno potroši kriptoprofit. Srečno!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

spegli ::

zlato ima na h4 negativni RSI lol

šilam okorse

spegli je izjavil:

zlato ima na h4 negativni RSI lol

šilam ofkorse

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

Sined9 ::

Zaprl x10 eth long
Odprl x20 eth long

Mato989 ::

HAHA, na rtvslo pa običajna doza Dr. Doom Roubinija ki je 10 let jokal kako bo počilo in se mu je enkrat usralo 2008 oz 2009, zdaj pa ga moramo že 11 let prenašat kako pametuje a je Dinozaver.

Enako Schiff no on je vsaj imel toliko karakterja in se je opravičil ko je BTC prefukal 50.000$ mejo, ampak je takoj moral dodat v svojem stilu "Da vidimo kako dolgo bo tam ostal"

2 luzerja, en 10 let napoveduje Bear in se mu po 10 letih userje, drugi shilla Gold žin drka BTC že odkar je bil 500$ in je zrastel 100x od takrat gold pa niti 3x...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spegli ::

Printajo denar poljubno, zlato pa pada haha

PrihajaNodi ::

spegli je izjavil:

Printajo denar poljubno, zlato pa pada haha


Zanimiv vzorec. Pomoje bo fiat spet kralj
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

pols ima dnevni rsi 92. Vem da je dnevni manj pomemben kot 4h, ampak tudi ta ne more trajat večno. diši po korekciji/konsolidaciji. (ne izključujem da bo še malo potegnil gor, ampak vseeno previdno zdaj z nakupi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

PersonaRuda ::

Kot kaže se uresničuje moj komentar - napoved izpred 20ur, ko so eni celo napovedovali (@PrihajaNodi) drastičen padec alt-ov, eni pa celo, spraševali, če je bull run-a konec (@endelin). @perci pa bo spet naredil kljukico, da vse napovedi zgrešim in mi to čez čas pod nos ponovno vrgel.

Še ta moj komentar od včeraj pozno zvečer, ko sem šel malo preučevati stvari:

PersonaRuda je izjavil:

Zdaj sem malo preuečval situacijo. In bom podal novo napoved.

Vremenska napoved za ta teden (samo za alt-e, BTC je izključen iz te napovedi):

1-2 dni bodo še alt-i v rdečem ali obstali na približno isti točki, potem pa do konca tedna vse zeleno in nektari bodo spet imelo noro lepo rast.

V bullu boste vidli, da tudi, ko bo BTC rahlo padal (primer iz 48k proti 46k ali 44k), znajo alt-i rasti, ker se bo BTC pretapljal v alt-e. Spremljajte zato dominanco. Ko se pretaplja v alt-e ta pade pod 60%, kasneje v obratni smeri pa gre nad 61% do nekje 64%, mogoče zelo blizu 65% (brez dotika ali prehoda te cifre). V bullu se dostikrat zgodi, da se iz BTC skače v alt-e, ker se v tem času da več zaslužiti kot, da si samo v BTC. Prinese pa to tudi tveganje, če porufaš napačni alt.

Sergio4 ::

SuperKripto je izjavil:



Tukaj je graf za bitcoin, preden se je zgodil crash meseca marca 2020. Na dnevnem grafu si dobil vec opozoril in imel kar lepo stevilo dni za izstop.

Prvo dvojno opozorilo je bilo, ko se je dnevna sveca zakljucila pod crno trendlinijo, kjer se je istocasno nahajala tudi rumena dnevna 20 moving average. Potem drugo opozorilo, ko se je dnevna sveca zakljucila pod modro crto, ki je 50 moving average. potem za zamudnike se je ponudila se ena priloznost, ko je cena prisla nazaj dotaknit in testirat moving average, takrat imas zadnjo sanso za prodat. Kot vidite, na grafu se da prebrati opozorila za izstop. Seveda na grafu ne mores predvidet korona izrednih razmer, ampak niti ni toliko pomembno, ce pred tem dobis opozorila za izstop.

Ok, ampak poglej, koliko krat, so bila ta opozorila že pred tem, pa še ni bil čas za izstop. Če pravilno gledam in razumem, že na tvoji sliki, so vsa ta tri opozorila izpolnjena bila tudi novembra 2019? Pa je takrat bil slab čas za istop.

Lojzek007 ::

A je cake že u vrhu?

Prejšnjo rundo je bil BTC prebit 8 februarja, cake in BNB sta začela ful rast, in pol ko je padu 10 februarja, sta kar naenkrat tud cake pa BNB padla.
Torej po teh pravilih bi mogu še kej narest ...

spegli ::

Če zlato ne gre na 2k v mesecu dni, vračam državljanstvo.

DegenGambler ::

Lojzek007 je izjavil:

A je cake že u vrhu?

Prejšnjo rundo je bil BTC prebit 8 februarja, cake in BNB sta začela ful rast, in pol ko je padu 10 februarja, sta kar naenkrat tud cake pa BNB padla.
Torej po teh pravilih bi mogu še kej narest ...


Dokler bo BNB rastel, bo rastel tudi celoten BSC ecosystem. Tako da ti je dovolj napovedat, do kam gre BNB.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

doktorproof ::

spegli je izjavil:

Če zlato ne gre na 2k v mesecu dni, vračam državljanstvo.


Jaz ga pa stolčem v zlatni lanac pa tri zobe.... dva odzad k mi falita, pa enga si bom spredaj zamenjal, da se vidi raskoš.

Lojzek007 ::

spegli je izjavil:

Če zlato ne gre na 2k v mesecu dni, vračam državljanstvo.


meni je žal da sem poleti vložil ful v zlato, namesto v kripto. upam da se mi v teh dneh povrne.

za zlato pa ne vem, zakaj bi v mesecu dni zraslo?

spegli ::

lol

doktorproof ::

Zlato je bilo že krepko v kanalu za gor, pa so ga sklestili ko hruško...

Mato989 ::

Zlato bo pač tako dokler bo nesposoben Schiff gold bugal po TVjih in napovedoval 5.000 in 10k itd... in drkal Bitcoin kako nikoli ne bo 50k... upam it celo stavit da bo prej Bitcoin 60k kot pa zlato karkoli blizu 5k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

doktorproof ::

Mato989 je izjavil:

Zlato bo pač tako dokler bo nesposoben Schiff gold bugal po TVjih in napovedoval 5.000 in 10k itd... in drkal Bitcoin kako nikoli ne bo 50k... upam it celo stavit da bo prej Bitcoin 60k kot pa zlato karkoli blizu 5k...


Mah z zlatom ful manipulirajo.

Mato989 ::

doktorproof je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zlato bo pač tako dokler bo nesposoben Schiff gold bugal po TVjih in napovedoval 5.000 in 10k itd... in drkal Bitcoin kako nikoli ne bo 50k... upam it celo stavit da bo prej Bitcoin 60k kot pa zlato karkoli blizu 5k...


Mah z zlatom ful manipulirajo.


Ja s cryptom pa ne =)
Maš prav

Schiff si dela bruke že 10 let
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PersonaRuda ::

Mato989 je izjavil:

Zlato bo pač tako dokler bo nesposoben Schiff gold bugal po TVjih in napovedoval 5.000 in 10k itd... in drkal Bitcoin kako nikoli ne bo 50k... upam it celo stavit da bo prej Bitcoin 60k kot pa zlato karkoli blizu 5k...

Jaz sem enkrat bral dober strokoven članek, da lahko zlato samo, če pride do večje vojne ali več državljanskih vojn po svetu, ter posledično pride do kaosa, da je to edini način, da zlato doseže 4k. Pod nobenim drugim pogojem "baje" ne more doseči te cifre. Zdaj, če to ne trži, potem so me nasankali s tistim člankom.

PrihajaNodi ::

Zenske mako rade zlato
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
294 / 1490
»»