» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
207 / 1490
»»

tonis ::

Nisem spremljal na grafu, nekdo pa je napisal da je bil doge takrat na supportu proti btc..

edit..
še enkrat - na splošno je: dobre novice kadar je na supportu, slabe novice ko je rsi 90+

Glede tvojega spodnjega komentarja - morda je pa čas da ogromno teh kovancev preprosto "umre", ker so useless. Doge je pa pač zajebancija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Nisem spremljal na grafu, nekdo pa je napisal da je bil doge takrat na supportu proti btc..


Ogromno kovancev je na supportu pa twita ni =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

doktorproof ::

Cucek se je zleknil in zahrkal. Sedaj se gremo ripl-pipl!

gandolfino ::

Ko se bo riplu ugasnila sveča se bo Dogi zbudil in začel glasno lajat: how how how low :))

DegenGambler ::

Mato989 je izjavil:

tonis je izjavil:

Nisem spremljal na grafu, nekdo pa je napisal da je bil doge takrat na supportu proti btc..


Ogromno kovancev je na supportu pa twita ni =)


Sej majo veliko znanje o TA ene par, ki jih tukaj piše. Samo ko se pa piše, da se lahko z grafov vse prebere, me pa začne bolet glava ...
Pa da se potem išče razlog, zakaj je nekdo tvitnil nekaj ob nekem času in to potem rećeš "Ja, zato ker je blo na grafu takrt tole". Sam smh ...

Senior Dev ::

Ko se Riplu nariše Bartova glavica je čas za Neblio pump. NEBL do 100$!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Senior Dev je izjavil:

Ko se Riplu nariše Bartova glavica je čas za Neblio pump. NEBL do 100$!


Ja al pa tezos, nikol se ne ve.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

DegenGambler je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tonis je izjavil:

Nisem spremljal na grafu, nekdo pa je napisal da je bil doge takrat na supportu proti btc..


Ogromno kovancev je na supportu pa twita ni =)


Sej majo veliko znanje o TA ene par, ki jih tukaj piše. Samo ko se pa piše, da se lahko z grafov vse prebere, me pa začne bolet glava ...
Pa da se potem išče razlog, zakaj je nekdo tvitnil nekaj ob nekem času in to potem rećeš "Ja, zato ker je blo na grafu takrt tole". Sam smh ...


Še enkrat...
Ne trdim da je vedno tako, ker včasih se pač zgodijo nepredvidene stvari..
ampak... Tether zgodba se vleče že leta, na plano pa jo potegnejo takrat ko ima BTC RSI 80+. Se tu strinjamo?

hamez66 ::

To, da morajo Tethrovci pokazat papirje do 15.1. nima veze z rsi 80.

tonis ::

Ok, pustimo to, vi verjamete eno jaz pač drugo. In mnenje o vsem tem sem si ustvaril na podlagi opazovanj grafa.
Tudi to, ko je zadnjič tezos rinil krepko čez 3, pa sem pisal da bi se glede na indikator moral vrnit na 2,65 (in se tudi je na 2.63), je čisto naključje. Pač to so moje blodnje, a ne da?

PrihajaNodi ::

tonis je izjavil:

Ok, pustimo to, vi verjamete eno jaz pač drugo. In mnenje o vsem tem sem si ustvaril na podlagi opazovanj grafa.
Tudi to, ko je zadnjič tezos rinil krepko čez 3, pa sem pisal da bi se glede na indikator moral vrnit na 2,65 (in se tudi je na 2.63), je čisto naključje. Pač to so moje blodnje, a ne da?


A se bos citiral? Videl sem samo graf. Kam gre naprej dol ali gor? Si ga shortal?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hamez66 ::

Pač to, da je moral tether pokazat papirje 15.1. nima veze z RSIjem. Da praviš, da potegnejo tether zgodbo pri rsi 80, se mi zdi malo široko, ker je tether zgodba prisotna ves čas in smo že davno vedeli, da bodo morali pokazat papirje. Ampak ti si verjetno hotel reči, da se bitcoin FUDa, kadar je RSI visok, to je pa čist možno.

tonis ::

@nodi: Sem dal kanal, če si ga upošteval si gor en del prodal in kupil pri mojem targetu in na ta način imaš zdaj več xtzjev.
Sem pa že večkrat povedal da nisem expert, ampak TA znanja pa imam več kot ti. Glede fund. znanja pa je najbrž obratno, tam sem jaz zero.

@hamez, ja to sem hotel povedat. Vedno se pri visokem RSIju najde nek razlog, da je potem korekcija.

DegenGambler ::

Musk potem aktivno spremlja doge graf in riše support, da potem ve kdaj tvitnit?

PrihajaNodi ::

tonis je izjavil:

@nodi: Sem dal kanal, če si ga upošteval si gor en del prodal in kupil pri mojem targetu in na ta način imaš zdaj več xtzjev.
Sem pa že večkrat povedal da nisem expert, ampak TA znanja pa imam več kot ti. Glede fund. znanja pa je najbrž obratno, tam sem jaz zero.

@hamez, ja to sem hotel povedat. Vedno se pri visokem RSIju najde nek razlog, da je potem korekcija.


Ajd potem pa povej sedaj v katero smer bo sel pa dolocimo datume. V kanalu gre lahko dol al pa gor. Graf sem pa videl ja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

doktorproof ::

Tonis, kaj kaže za xrp? Se je zalimal na teh 40centov...

DegenGambler ::

Ja moja analiza situacije v družbi, na socialnih medijih in kako se giba graf zadnjih 5 ur, bi rekel, da nas čaka še en leg up danes.

Ampak to je samo moja subjektivna ocena situacije. Iz grafa se pa najbrž da prebrat, ali bo degen gamblerji danes spet probali pndjat ripple ali ne.

EDIT: Najbrž se je iz grafa dalo prebrat tudi, da je ripple 2 dni nazaj objavil tisti odgovor na SEC tožbo.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

tonis je izjavil:



@hamez, ja to sem hotel povedat. Vedno se pri visokem RSIju najde nek razlog, da je potem korekcija.


Super.

Čeprav je morda izpadlo, kot da mislim, da je "moč" grafov enaka moči kavne usedline, ne razmišljam tako. Nimam nič proti vašim grafom, tudi za XRP si včeraj super zadel in prodal pri 0.5$. Ni pa treba človeka napadat (kot ga je naš novi TA ekspert), če tu z nami deli svoje vstopne in izstopne pozicije. Jaz raje ne povem, da koga ne zajebem, pa tudi nisem ravno ful uspešen (vsekakor pa sem v plusu od nekdaj, s tem, da sem včasih bistveno prekmalu prodajal, zdaj pa mi gre že malo bolje).

Dejstvo je, da se trgovalni vzorci ponavljajo, in da se precej stvari da razbrati iz grafov. Smo pa lahko v zadnjih dneh tudi v praksi lahko videli, da je shortanje težak posel. Pri long poziciji je dobiček neomejen (oz. omejen s tem, kako visoko bo šla zadeva), pri short pa največ, kar lahko pridobiš, 100% (oz malo manj). Če hočeš več od 100%, moraš shortom sproti dodajati "navidezni nerealizirani dobiček".

Tako da upam, da boste še naprej delili grafe in razmišljanja, ker mi pomagajo pri trejdanju. Da bi svoje pozicije delil, mi pa ful ni, ker se mi potem spremeni psiha, ker bi rad, da se tisto, kar sem napisal, tudi uresniči, in potem je moje mentalno stanje drugačno, kot če ne bi pisal.

tonis ::

DegenGambler je izjavil:

Musk potem aktivno spremlja doge graf in riše support, da potem ve kdaj tvitnit?


Se ti zdi? On ima več kot oba midva skupaj :)) ..in denarja ne obrača sam ampak ga da plemenitit drugam. Oni mu pa samo rečejo: Tvitni to in on to naredi.
To je zelo posplošeno povedano, ampak bi rekel da je kaj v tej smeri.

Nodi še enkrat - nimam pojma kam bo šlo, povem lahko samo to, da je xtz spet padel pod 2h oblak, in če bo šel spet proti vrhu kanala proti 3,6 ima potencial da se vrne na 2,85. Ti bi pa rad datum? Haloo?

btw, tudi glede alt sezone sem še vedno mnenja da se še ni začela, ko pa bo vzorec na btc.d grafu prebit, bom pa to gotovo objavil. Ampak ti bi spet rad datum a ne? ne me jebat s takimi.

PrihajaNodi ::

Nodi še enkrat - nimam pojma kam bo šlo, povem lahko samo to, da je xtz spet padel pod 2h oblak, in če bo šel spet proti vrhu kanala proti 3,6 ima potencial da se vrne na 2,85. Ti bi pa rad datum? Haloo?


Jasno, datume, drugace je to sloganje...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PowaAaaaH ::

fishsticks je izjavil:

tequila :

0. Risk managments, position sizing, winrate, risk reward ratio
1. Candlesticks - js sm si v zvezek zapisal / narisal / opisal psihologijo za 1 bar pattern, 2 bar reversal patterns, 3 bar reversal patterns => Pomembno je, da razumeš psihologijo kaj ti candlestick pove o buyerjih in sellerjih. Takoj ko vidiš hammer, marubozu, spinning top, da veš kaj se dogaja v marketu, glede na prejšnji Price Action in kaj lahko pričakuješ.
2. S/R Naštudirej ta koncept, predlagam ti da uporabljaš oziroma treniras na HTF, da vidiš kaj dela price. Se pravi W,D -> 4h.
3. Vse une patterne sem si v zvezek zapisal kakšen mora bit volume/ targeti itd.. triangles, flags, H&S, double top/bottoms, tripple top/bottomps, wedges itd...
4. Liquidity najbol pomembn del, kdo so Market Makers, kako delajo kaj potrebujejo, orderflow, swing failure pattern...kaj so buy stopsi, sell stopsi itd..te stvari mors razumet.
5.Market structure / supply and demand
6. Poglej si potem Elliot waves, indikatorje MacD, RSI , StochRSI, Ichimuku Clounds, B bands itd....

Nabor "orodja" je zelo širok in vse je odvisno kaj tebi najbolj ustreza.

Vse je odvisno kaj tebi paše, ker je več načinov kako trejdat. Kot noob sem enmu plačal za Elliot waves z fibsi + macd+ rsi. Enostavno se nism znajdu v tistih crtah tistmu sranju no fuckin way.
Dons trejdam naked, brez indikatorjov, Market structure Supply and demand.

Prvo ti predlagam da greš skozi tutorial na yt Crypto Cred. Vse zapiši v zvezek, vse glej 3,4x da boš razumel. Jaz sem na twitterju sledil trejderjem gledal samo njihove pinned poste npr educational material, printal njihove charte in jih studiral.
Če boš šel v to se pripravi, da bo zelo jebeno sam ne obupat in pa počasi.

Spomnim se, da sem bral od pro trejderjev, da gres notri samo ko vidiš na chartu kar hočes vidt...in takrat mi je blo wtf lahko vidm...dons mi je jasno kaj bi rad vidu da grem not :)
LAhko me tudi karkoli prašaš na PM pa se magari skonektava preko discorda in potem naprej.

Lahko ste zdej pametni k je bull market in FOMO. Enkrat k bo tega konc pol bomo vidl kdo bo preživu, pol se bo pokazov vaš "skill" .


^

ostalo glede twitter, youtube, reddit,.. pumpa = gamble. Trejdanje ni gemblanje. Disciplina, money management, psihologija.

SuperKripto ::

elliot wave je za kripto bolj ali manj neuporaben, ker je kripto prevec volatilen. Se posebej manjsih kovancih. Zato tega nikol nisem uporabljal.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ma jst sam bartovo glavico gledam
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gandolfino ::

Evo Doga je že na 0.03, RSI 62, zdaj gremo pa samo še gor:)
Koga briga če je Doge joke ali shitcoin glavno da se pumpa:)
Pri 3$ pa penzija8-)

lamborđini ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ma jst sam bartovo glavico gledam

Kam kaze?

tonis ::

lamborđini je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ma jst sam bartovo glavico gledam

Kam kaze?


Tole ni najboljši znak:

Morda se vam sliši kot kavna usedlina, ampak tudi oblika mesečne sveče ni obetavna.

Senior Dev ::

Bartova glavica se je naredila na trendu za 24 tednov na Bitcoinu. To zna pičit čez 40k v naslednjih tednih.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

lamborđini ::

tonis je izjavil:

lamborđini je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ma jst sam bartovo glavico gledam

Kam kaze?


Tole ni najboljši znak:

Morda se vam sliši kot kavna usedlina, ampak tudi oblika mesečne sveče ni obetavna.


Tega sem se bal.
Nodi, daj mi namig za kaksen all in kovanec.

perci ::

Onecoin.

kow ::

Ontology nabav. Zih bos milijarder v roku 2 tednov.

DuaL ::

Kaj pa pravte za VeChain je kar dober projekt.

Anney ::

Zna ali želi kdo napisati kaj obetavnih kovancev, sam stavim na VET, ICX, ADA, pa Polko, na daljši rok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kow ::

DuaL je izjavil:

Kaj pa pravte za VeChain je kar dober projekt.


Napises zakaj je dober?

PrihajaNodi ::

Donut. Tega sem ze omenil. Ob vecji korekciji nabavte
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

kow je izjavil:

DuaL je izjavil:

Kaj pa pravte za VeChain je kar dober projekt.


Napises zakaj je dober?


A si prodal UNI, ali boš raje greedy in držal dalje do v3?

DuaL ::

kow je izjavil:

DuaL je izjavil:

Kaj pa pravte za VeChain je kar dober projekt.


Napises zakaj je dober?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuaL ()

kow ::

DegenGambler je izjavil:

kow je izjavil:

DuaL je izjavil:

Kaj pa pravte za VeChain je kar dober projekt.


Napises zakaj je dober?


A si prodal UNI, ali boš raje greedy in držal dalje do v3?


Nekaj sem prodal v eter. Vceraj sem bi blizu, da bi prodal se en delez (spet v eth).


@DuaL
Zaradi seznam podjetij v obliki rozice? Zanimiv princip kupovanja coinov. Ni cudno, da je ves trg v riti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kiFni ::

kiFni je izjavil:

xrp šele začenja

https://yourcountdown.to/pump-xrp-16119...


pozor!
na tem linku ni več countdown timerja...
mogoče nau nč s pumpo!

SuperKripto ::

toliko o xrp pumpu, ki je bil pedviden ob 14.30 po nasem casu, mislm da, ce je prav cas 8.30 po EST casovnici. Noben pump se ne dela tako da vsem napoves, da bo jutri pump. So pac izkoristili, da drugi pred tem zacnejo pumpat. Dobra taktika.

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

SuperKripto je izjavil:

toliko o xrp pumpu, ki je bil pedviden ob 14.30 po nasem casu, mislm da, ce je prav cas 8.30 po EST casovnici. Noben pump se ne dela tako da vsem napoves, da bo jutri pump. So pac izkoristili, da drugi pred tem zacnejo pumpat. Dobra taktika.

a ti si mislu da bo danes.
napovedan za jutri 1. feb, ne danes...

DegenGambler ::

Ja normalno, da se je to zgodilo. Sam se zaprl svoj preostali 10x long pri 47c, tako da na koncu overal, sem iz 400$ naredil 700$. Zdaj pa mi po oceni ne kaže več, da bi se lahko zgodila kaka eksplozija. Dolgo časa se je boril tam na meji 50c, pa nikoli ni uspel zares prebiti.

SuperKripto ::

kiFni je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

toliko o xrp pumpu, ki je bil pedviden ob 14.30 po nasem casu, mislm da, ce je prav cas 8.30 po EST casovnici. Noben pump se ne dela tako da vsem napoves, da bo jutri pump. So pac izkoristili, da drugi pred tem zacnejo pumpat. Dobra taktika.

a ti si mislu da bo danes.
napovedan za jutri 1. feb, ne danes...



lol, pa res. Sori, pomota, haha

Zgodovina sprememb…

DegenGambler ::

Se ne počutim glede marketa vredu. Sem začasno pretopil 50% portfolija v usd.

SuperKripto ::

pac, volatilnost je ogromna. gor 900 procentov, dol 300 in tako naprej. Potem pa trejdaj :P
hahha dol 300 procentov

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

SuperKripto je izjavil:

pac, volatilnost je ogromna. gor 900 procentov, dol 300 in tako naprej. Potem pa trejdaj :P
hahha dol 300 procentov


Ker coin? To je igra hitrih prstov
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

MasterKiD ::

Vsem sem dal v XRP, upam da se ne bomo opekli :|

kow ::

DegenGambler je izjavil:

Se ne počutim glede marketa vredu. Sem začasno pretopil 50% portfolija v usd.


Ja, se kar strinjam. Bil se zadnje mesece ves cas zelo bullish, samo januar je res obupen. Pumpali so Nano, doge ipd, pa ogromno defi tokenov.
Kaksen vecji padec trga bi bil odlicna zadeva trenutno.

Anney ::

Skuhaj si močno kavo. to MasterKiD
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Vetrolov ::

Jst mam optimistične sell orderje, če se slučajno zgodi kot pri gme :D Po mojem je tale javni pump narejen od ljudi, ki že 3 leta čakajo, da se rešijo zgrešene naložbe v xrp

PrihajaNodi ::

Vetrolov je izjavil:

Jst mam optimistične sell orderje, če se slučajno zgodi kot pri gme :D Po mojem je tale javni pump narejen od ljudi, ki že 3 leta čakajo, da se rešijo zgrešene naložbe v xrp


A mislis exit scam? Pol je tko kt jst pa ti z xtzjem. Sam pumpe nobene ni...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
207 / 1490
»»