» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
206 / 1490
»»

kakob ::

doktorproof je izjavil:

V kater štuk gremo?


Women's lingerie.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

doktorproof ::

Hehe je ku cugpozavna...

endelin ::

Mnenje o FLOW (Dapper Labs)??

BostjanC88 ::

Kaj se dogaja z ripplom? Kakšna pozitivna novica ali samo špekulacija?

endelin ::

BostjanC88 je izjavil:

Kaj se dogaja z ripplom? Kakšna pozitivna novica ali samo špekulacija?

normal day in crypto

Ganon ::

BostjanC88 je izjavil:

Kaj se dogaja z ripplom? Kakšna pozitivna novica ali samo špekulacija?


Vloži nekaj denarja, se bo takoj odprla črna luknja.

Anney ::

Route66 je izjavil:

Zakaj je Trust wallet samo na telefonu in ne za PC? Zdaj bom pa preko telefona opravljal nakupe in investicije? Kdo uporablja Binance Chain Wallet? Je zanesljiva? Z razne Ledgerje in trezorje zaenkrat ne vidim potrebe. Ali jaz prav razumem da je Binance Chain Wallet na isto foro kot Metamask kar se tiče denarnice? Vem da je Metamask za ETH ampak sprašujem predvsem glede načina.


Koliko vložka? Verjetnost, da Binanc ne bodo shekali je večja kot vrednost tvoje denarnice, prej bo šlo v maloro v virtualni denarnici kot na Binancah (50-50), če nimaš nekih groznih vrednosti (par K $-EUR) pusti na marketu ali daj v Pool na Binancah, so pa še druge možnosti. Naj te ne bo strah, imej v mislih, da denar ki ga vložiš v kripto je vedno lahko izgubljen, zato daj tisto kar lahko izgubiš. Pretiravat pa ne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Route66 ::

Anney je izjavil:

Route66 je izjavil:

Zakaj je Trust wallet samo na telefonu in ne za PC? Zdaj bom pa preko telefona opravljal nakupe in investicije? Kdo uporablja Binance Chain Wallet? Je zanesljiva? Z razne Ledgerje in trezorje zaenkrat ne vidim potrebe. Ali jaz prav razumem da je Binance Chain Wallet na isto foro kot Metamask kar se tiče denarnice? Vem da je Metamask za ETH ampak sprašujem predvsem glede načina.


Koliko vložka? Verjetnost, da Binanc ne bodo shekali je večja kot vrednost tvoje denarnice, prej bo šlo v maloro v virtualni denarnici kot na Binancah (50-50), če nimaš nekih groznih vrednosti (par K $-EUR) pusti na marketu ali daj v Pool na Binancah, so pa še druge možnosti. Naj te ne bo strah, imej v mislih, da denar ki ga vložiš v kripto je vedno lahko izgubljen, zato daj tisto kar lahko izgubiš. Pretiravat pa ne.


Vložek je res majhen (zaenkrat, ne vem kako bo v prihodnosti). Ali je možno potem naknadno odpreti denarico in prenesti vse skupaj na njo? Študiram da vseeno odprem Binance Chain Wallet, ker samo tako brez denarnice na platformi ne vem, kljub temu da gre za res majhno vsoto. Potrebujem potrditev daje Binance Chain Wallet, podobno kot Metamask in da lahko preko nje odpravljam trgovanje tistih glavnih kovancev. Ali to velja ali ne?

Anney ::

BostjanC88 je izjavil:

Kaj se dogaja z ripplom? Kakšna pozitivna novica ali samo špekulacija?


CVIX ima nekje na polovici, ja ali pa ne, osebno se tega kovančka izogibam, lahko pa da...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Route66 je izjavil:

Anney je izjavil:

Route66 je izjavil:

Zakaj je Trust wallet samo na telefonu in ne za PC? Zdaj bom pa preko telefona opravljal nakupe in investicije? Kdo uporablja Binance Chain Wallet? Je zanesljiva? Z razne Ledgerje in trezorje zaenkrat ne vidim potrebe. Ali jaz prav razumem da je Binance Chain Wallet na isto foro kot Metamask kar se tiče denarnice? Vem da je Metamask za ETH ampak sprašujem predvsem glede načina.


Koliko vložka? Verjetnost, da Binanc ne bodo shekali je večja kot vrednost tvoje denarnice, prej bo šlo v maloro v virtualni denarnici kot na Binancah (50-50), če nimaš nekih groznih vrednosti (par K $-EUR) pusti na marketu ali daj v Pool na Binancah, so pa še druge možnosti. Naj te ne bo strah, imej v mislih, da denar ki ga vložiš v kripto je vedno lahko izgubljen, zato daj tisto kar lahko izgubiš. Pretiravat pa ne.


Vložek je res majhen (zaenkrat, ne vem kako bo v prihodnosti). Ali je možno potem naknadno odpreti denarico in prenesti vse skupaj na njo? Študiram da vseeno odprem Binance Chain Wallet, ker samo tako brez denarnice na platformi ne vem, kljub temu da gre za res majhno vsoto. Potrebujem potrditev daje Binance Chain Wallet, podobno kot Metamask in da lahko preko nje odpravljam trgovanje tistih glavnih kovancev. Ali to velja ali ne?


In kaj boš z denarnico naredil? Samo holdal boš tisti drobiž, se boš mogoče počutil bolj varno (razen invenstitorjev)? Če je malo denarja pusti na trgu, daj magari v Binancah v Pool za svoje zadoščenje. Enako ti je pustiti na trgu ali dati v virtualno denarnico, imaš (50-50) možnosti, mogoče dam več Binancam. Res pa da bodo tvoji žetončki. Dokler nimaš par K€, se ne jezit pusti tam, samo kompliciraš si, ko pa bo par k€, pa bo tudi za pravo denarnico.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Route66 ::

@Anney

Se kar strinjam. Bom naložil tisti drobiž na binance pa bom potem od tam naprej, hvala.

bulplux ::

BostjanC88 je izjavil:

Kaj se dogaja z ripplom? Kakšna pozitivna novica ali samo špekulacija?


Širijo se govorice o neki pumpi ki naj bi se zgodila 1.feb enkrat sredi dneva... In zato že zdaj pumpa. Tako da previdno s tem, saj pomoje obstaja večja verjetnost da bo na ta dan sledil dump :)

Mato989 ::

S kakimi se novinci ukvarjate
.... Dokler nimate vsaj 5k vlozka brezveze sanjat o ledgerjih itd... Je na menjalnici cisto ok
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DegenGambler ::

Tudi sam pricakujem dans pump xrpja, jutri je pa seveda ze konec in ne bo nic.

Kar se je pri meni zgodilo:

Sel 5x long notri pri 42c, prodal pri 49.3c, Tako da sem naredil iz 400$ nekaj vec kot 700$. Sem si nastavil 8x buyback pri 41.3c, ki je nazalost za las bil likvidiran pri 37.6c, ker pa ti Binance ne likvidira vse ampak postopoma, mi je ostalo se za 1950$ sredstev XRPja z dolgom 1750 USDT Binanceu. (Prakticno 10x long z 200$ vlozka). Danes sem zdaj spet pri 600$, ce vzamem sedja ven.

Je pa skoda, kaksna razlika bi lahko bila, ce bi bila lilvidacija 2c nizja :/

Sejbo ::

Mato, daj ne navajaj nekih zneskov ki so povsem nepomembni. Zate je lahko ta meja 5K, za njega 500EUR, za mene 50kEUR. Boljše bi bilo da rečeš dokler imate xy% aktivnega/razpoložljivega budgeta v kriptu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sejbo ()

fishsticks ::

DegenGambler je izjavil:

Tudi sam pricakujem dans pump xrpja, jutri je pa seveda ze konec in ne bo nic.

Kar se je pri meni zgodilo:

Sel 5x long notri pri 42c, prodal pri 49.3c, Tako da sem naredil iz 400$ nekaj vec kot 700$. Sem si nastavil 8x buyback pri 41.3c, ki je nazalost za las bil likvidiran pri 37.6c, ker pa ti Binance ne likvidira vse ampak postopoma, mi je ostalo se za 1950$ sredstev XRPja z dolgom 1750 USDT Binanceu. (Prakticno 10x long z 200$ vlozka). Danes sem zdaj spet pri 600$, ce vzamem sedja ven.

Je pa skoda, kaksna razlika bi lahko bila, ce bi bila lilvidacija 2c nizja :/


Tole je degenerate mode.

Ali se je kdo od vas ucil trejdanja, risk managmenta, position sizinga etc ... ?
Zakaj bi sel notri pri 41.3c, niti nimas supporta, previous highs so nizji. Gledam graf, če be igral bounce je entry cca 0.36c m15 na OB. Na podlagi česa pričakujes leg up na XRPju ?

DegenGambler ::

To je zelo majhen % porteflja.

Pumpica je bila do 52c, koliko mislis da bo pullback? Na 10c? Ce gledas klasicne bubble, je pullback ravno nekje tam, moral bi iti malo nizje, samo se mislil, da bo pri 40c support.

Zakaj pricakujem nov leg up? Pogledas kaj se dogaja v svetu in na socialnih omrezjih in vidis, da so lepe moznosti za nov pump.

fishsticks ::

4h 0.36-0.35 je support, tam mas Equal Highs. Na m15 mas okoli 0.36 OB. Če gledas D smo na Resistance in ni pametno longat HTF Resistance ( ne govorim, da ne bo šu takoj skozi, ker XRP army....)

Majstr ti morš trejdat kar ti govori chart, ne kar vidiš na Twitterju. Tam če pogledas so vsi uspešni, zelo redko vidiš, da je kdo kaj izgubil.
Entry na 0.41 na 10x in pol pade 11 % ....

Zgodovina sprememb…

fishsticks ::

Pa prosim ne me narobe razumet, samo bi rad, da začneš malo razmišljat zakaj bi šel tam pa tam long oz. na podlagi česa.
Trenutno smo v nekem bull marketu oz. alt season šele prihaja( pomoje). V takem trendu so verjetnosti, da blowneš manjše, ampak ko se enkrat MS Shifta pol daš hitro vse nazaj( govorim iz lastnih izkušenj)

Mato989 ::

Sejbo je izjavil:

Mato, daj ne navajaj nekih zneskov ki so povsem nepomembni. Zate je lahko ta meja 5K, za njega 500EUR, za mene 50kEUR. Boljše bi bilo da rečeš dokler imate xy% aktivnega/razpoložljivega budgeta v kriptu ...



Ok dokler imate manj kot 5 do 8 neto plac notri je bv
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Sejbo ()

fishsticks ::

 XRP HTF

XRP HTF

DegenGambler ::

@Kow, teden ali dva nazaj si govoril o planu kaj bo, ko UNI doseže 20$. Torej sedaj smo tu :D

fishsticks je izjavil:

 XRP HTF

XRP HTF



Imo so longterm charti popolnoma useless glede na to, kar se trenutno dogaja.

Zgodovina sprememb…

fishsticks ::

Ja za retail, za MM pa key points

Machete ::

LRC, sushi - lepo dela.
To je trenutno edino poleg BTC kar imam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DegenGambler ::

Ti res misliš, da lahko recimo GME short squeeze, ali pa DOGE pump ali pa XRP pump razbereš iz grafov? To kar se dogaja zadnje dni??

tequila ::

fishsticks je izjavil:

4h 0.36-0.35 je support, tam mas Equal Highs. Na m15 mas okoli 0.36 OB. Če gledas D smo na Resistance in ni pametno longat HTF Resistance ( ne govorim, da ne bo šu takoj skozi, ker XRP army....)

Majstr ti morš trejdat kar ti govori chart, ne kar vidiš na Twitterju. Tam če pogledas so vsi uspešni, zelo redko vidiš, da je kdo kaj izgubil.
Entry na 0.41 na 10x in pol pade 11 % ....

Sam sem sorazmerno nov v trgovanju in počasi osvajam tehnično analizo in grafe preko interneta, YT, ipd.
Kaj svetuješ kot najprimernejši način za učenje oz. kako in kje do ustreznega znanja?
Hvala in lp,
tequila

fishsticks ::

ne iz twitterja :)) Zakaj se pol sploh uporabljajo grafi ?

Sejbo ::

Mato989 je izjavil:

Sejbo je izjavil:

Mato, daj ne navajaj nekih zneskov ki so povsem nepomembni. Zate je lahko ta meja 5K, za njega 500EUR, za mene 50kEUR. Boljše bi bilo da rečeš dokler imate xy% aktivnega/razpoložljivega budgeta v kriptu ...



Ok dokler imate manj kot 5 do 8 neto plac notri je bv


ne, ponovno narobe, ker nekdo s svojo neto plačo komaj preživi (ali pa mu ostane 20€ mesečno) in bi bilo 5-8 neto plač za njega prevelik riziko.

Mato989 ::

Sejbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sejbo je izjavil:

Mato, daj ne navajaj nekih zneskov ki so povsem nepomembni. Zate je lahko ta meja 5K, za njega 500EUR, za mene 50kEUR. Boljše bi bilo da rečeš dokler imate xy% aktivnega/razpoložljivega budgeta v kriptu ...



Ok dokler imate manj kot 5 do 8 neto plac notri je bv


ne, ponovno narobe, ker nekdo s svojo neto plačo komaj preživi (ali pa mu ostane 20€ mesečno) in bi bilo 5-8 neto plač za njega prevelik riziko.


Cisto prav je, vsak clovek bi moral met na strani 3 svoje neto place, ce nima nekaj pocne narobe.... Procentualno s portfelijem je se manj smiselno ker vecina folka ne investira niti jurija, kaj jim bo pol naj kupijo trezor pri 5% alokaciji ki je 50e

Za vecino folka ki ima mediano place nekje pri 1.200 bruto plus minus 150e je cisto ok da posplosimo 5 neto plac to je cca 4.500e prej se ne splaca jajcat z premiki z borze ker bodo nesposobneui samo narobe posiljali binance chain na bitstamp kot smo videli ze nickolikokrat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

fishsticks je izjavil:

ne iz twitterja :)) Zakaj se pol sploh uporabljajo grafi ?


Iz istega razloga, kot kavna usedlina in tarot karte? Ampak sej nas boš zdaj ti naučil, ne vem zakaj si se javil šele leta 2021.

DegenGambler ::

fishsticks je izjavil:

ne iz twitterja :)) Zakaj se pol sploh uporabljajo grafi ?


Bi rad videl nekoga, ki je iz grafov prebral, da bo Musk tvitnil o dogeju in bo šel x8 v roku 24ur. Pa potem tistega, ki je iz grafov prebral, da bo Bitcoin naredil 15% v pol ure, ker je Musk dal twitter bio v #Bitcoin.

Pa če sedaj Musk tvitne Tezos till we Bezos, verjamem, da se tudi to da iz grafa prebrat kdaj. Kdaj bo to tvitnil? Pa potem boš s tapravo vleko črt lahko vidu, da bo v tem primeru šel Tezos gor za 325% 10% +- ane?

fishsticks ::

tequila :

0. Risk managments, position sizing, winrate, risk reward ratio
1. Candlesticks - js sm si v zvezek zapisal / narisal / opisal psihologijo za 1 bar pattern, 2 bar reversal patterns, 3 bar reversal patterns => Pomembno je, da razumeš psihologijo kaj ti candlestick pove o buyerjih in sellerjih. Takoj ko vidiš hammer, marubozu, spinning top, da veš kaj se dogaja v marketu, glede na prejšnji Price Action in kaj lahko pričakuješ.
2. S/R Naštudirej ta koncept, predlagam ti da uporabljaš oziroma treniras na HTF, da vidiš kaj dela price. Se pravi W,D -> 4h.
3. Vse une patterne sem si v zvezek zapisal kakšen mora bit volume/ targeti itd.. triangles, flags, H&S, double top/bottoms, tripple top/bottomps, wedges itd...
4. Liquidity najbol pomembn del, kdo so Market Makers, kako delajo kaj potrebujejo, orderflow, swing failure pattern...kaj so buy stopsi, sell stopsi itd..te stvari mors razumet.
5.Market structure / supply and demand
6. Poglej si potem Elliot waves, indikatorje MacD, RSI , StochRSI, Ichimuku Clounds, B bands itd....

Nabor "orodja" je zelo širok in vse je odvisno kaj tebi najbolj ustreza.

Vse je odvisno kaj tebi paše, ker je več načinov kako trejdat. Kot noob sem enmu plačal za Elliot waves z fibsi + macd+ rsi. Enostavno se nism znajdu v tistih crtah tistmu sranju no fuckin way.
Dons trejdam naked, brez indikatorjov, Market structure Supply and demand.

Prvo ti predlagam da greš skozi tutorial na yt Crypto Cred. Vse zapiši v zvezek, vse glej 3,4x da boš razumel. Jaz sem na twitterju sledil trejderjem gledal samo njihove pinned poste npr educational material, printal njihove charte in jih studiral.
Če boš šel v to se pripravi, da bo zelo jebeno sam ne obupat in pa počasi.

Spomnim se, da sem bral od pro trejderjev, da gres notri samo ko vidiš na chartu kar hočes vidt...in takrat mi je blo wtf lahko vidm...dons mi je jasno kaj bi rad vidu da grem not :)
LAhko me tudi karkoli prašaš na PM pa se magari skonektava preko discorda in potem naprej.

Lahko ste zdej pametni k je bull market in FOMO. Enkrat k bo tega konc pol bomo vidl kdo bo preživu, pol se bo pokazov vaš "skill" .

Zgodovina sprememb…

gandolfino ::

Ajde Elon twitni spet Doge al vsaj daj sličico Shibu ine na svoj bio:))

PrihajaNodi ::

fishsticks je izjavil:

tequila :

0. Risk managments, position sizing, winrate, risk reward ratio
1. Candlesticks - js sm si v zvezek zapisal / narisal / opisal psihologijo za 1 bar pattern, 2 bar reversal patterns, 3 bar reversal patterns => Pomembno je, da razumeš psihologijo kaj ti candlestick pove o buyerjih in sellerjih. Takoj ko vidiš hammer, marubozu, spinning top, da veš kaj se dogaja v marketu, glede na prejšnji Price Action in kaj lahko pričakuješ.
2. S/R Naštudirej ta koncept, predlagam ti da uporabljaš oziroma treniras na HTF, da vidiš kaj dela price. Se pravi W,D -> 4h.
3. Vse une patterne sem si v zvezek zapisal kakšen mora bit volume/ targeti itd.. triangles, flags, H&S, double top/bottoms, tripple top/bottomps, wedges itd...
4. Liquidity najbol pomembn del, kdo so Market Makers, kako delajo kaj potrebujejo, orderflow, swing failure pattern...kaj so buy stopsi, sell stopsi itd..te stvari mors razumet.
5.Market structure / supply and demand
6. Poglej si potem Elliot waves, indikatorje MacD, RSI , StochRSI, Ichimuku Clounds, B bands itd....

Nabor "orodja" je zelo širok in vse je odvisno kaj tebi najbolj ustreza.

Vse je odvisno kaj tebi paše, ker je več načinov kako trejdat. Kot noob sem enmu plačal za Elliot waves z fibsi + macd+ rsi. Enostavno se nism znajdu v tistih crtah tistmu sranju no fuckin way.
Dons trejdam naked, brez indikatorjov, Market structure Supply and demand.

Prvo ti predlagam da greš skozi tutorial na yt Crypto Cred. Vse zapiši v zvezek, vse glej 3,4x da boš razumel. Jaz sem na twitterju sledil trejderjem gledal samo njihove pinned poste npr educational material, printal njihove charte in jih studiral.
Če boš šel v to se pripravi, da bo zelo jebeno sam ne obupat in pa počasi.

Spomnim se, da sem bral od pro trejderjev, da gres notri samo ko vidiš na chartu kar hočes vidt...in takrat mi je blo wtf lahko vidm...dons mi je jasno kaj bi rad vidu da grem not :)
LAhko me tudi karkoli prašaš na PM pa se magari skonektava preko discorda in potem naprej.

Lahko ste zdej pametni k je bull market in FOMO. Enkrat k bo tega konc pol bomo vidl kdo bo preživu, pol se bo pokazov vaš "skill" .


Vazno je da kupis defi coine v startu. Pa dumpas. Ce bi tvoje teorije drzale bi morali mrtvi kovanci kot so eos, xtz, neo trx, ze zdavnaj x100 pa samo stagnirajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

gandolfino je izjavil:

Ajde Elon twitni spet Doge al vsaj daj sličico Shibu ine na svoj bio:))

A te je FOMO in si vrgel v doge 3 neto policijske aka 10 jurjev ravno na vrhu? Takih je dosti, ne se sekirat.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

hamez66 ::

Se pravi do kam gremo z XRP in kaj se bo dogajalo v prihodnje z dogecoini? Kaj pravijo charti?

DegenGambler ::

hamez66 je izjavil:

Se pravi do kam gremo z XRP in kaj se bo dogajalo v prihodnje z dogecoini? Kaj pravijo charti?


Iracionalnost degen traderjev in pumpndump skupin se da zelo enostavno zračunat z grafi. 52c je Hardcap. Poglej si graf XRP za zadnje 2 meseca.

gandolfino ::

Ne ni me FOMO..sem kupil na 0.027 za 1 policijsko plačo s sredine Hojsovega fajla.
Trg je iracionalen take so tud moje poteze:8)
Zaradi WallstreetBets pa se kupil malo več AMC Entertainment po 15$ in tam me malo FUDa ..8-O

endelin ::

Zaradi WallstreetBets pa se kupil malo več AMC Entertainment po 15$ in tam me malo FUDa ..

a ne boste hodlali do konca?:))

gandolfino ::

endelin je izjavil:

Zaradi WallstreetBets pa se kupil malo veÄ AMC Entertainment po 15$ in tam me malo FUDa ..

a ne boste hodlali do konca?:))


Na koncu bo poleg milijardnih izgub hedge skladov velik % retail vlagataljev ostal s praznimi žepi, jaz bom iskočil že pri 2-3x mojega vložka..upajmo;)

DegenGambler ::

Kdo zna potegnit črto zdele na grafu za Ripple in pove koliko gre gor ali je to to?

Drmr ::

Hah XRP spet nekaj gor rine. Sem prodal vse kar sem ga se imel, tako da sem po par letih brez.

hamez66 ::

Čisto možno, da bodo vlagatelji v GME na veliko popušili, ker je čisto možno, da Robin Hood ne bo mogel kriti ne GMEja, ne Dogecoinov.

DegenGambler ::

To je tako ali tako jasno da bodo. V perfektnem scenariju, si bodo razdelili keš iz Hedge fundov. Najbrž se bo pa zgodilo, da bo kkašen hedge fund padel, marsikateri hedge fund ogromno zaslužil, nekaj ljudi obogatelo, večino pa jih imeli konkreten minus.

hamez66 ::

Ja, izgub zaradi pričakovanega padca cen nisem upošteval. Ampak če recimo zdaj nekdo proda za 500k GME je vprašanje, a bo iz tega ven dobil 500k, ali pa morda samo 120k čez nekaj let, ker bi Robinhood propadel ali bi prišlo do neke druge nategancije.

scythe ::

2017/18 Smo čakali na dober event ali pa dobro novico glede coina 8-)
2020/21 Zdaj čakamo, kdaj bo kera skupina začela skupinsko pumpanje coina :)):))

tonis ::

fishsticks je izjavil:

tequila :

0. Risk managments, position sizing, winrate, risk reward ratio
1. Candlesticks - js sm si v zvezek zapisal / narisal / opisal psihologijo za 1 bar pattern, 2 bar reversal patterns, 3 bar reversal patterns => Pomembno je, da razumeš psihologijo kaj ti candlestick pove o buyerjih in sellerjih. Takoj ko vidiš hammer, marubozu, spinning top, da veš kaj se dogaja v marketu, glede na prejšnji Price Action in kaj lahko pričakuješ.
2. S/R Naštudirej ta koncept, predlagam ti da uporabljaš oziroma treniras na HTF, da vidiš kaj dela price. Se pravi W,D -> 4h.
3. Vse une patterne sem si v zvezek zapisal kakšen mora bit volume/ targeti itd.. triangles, flags, H&S, double top/bottoms, tripple top/bottomps, wedges itd...
4. Liquidity najbol pomembn del, kdo so Market Makers, kako delajo kaj potrebujejo, orderflow, swing failure pattern...kaj so buy stopsi, sell stopsi itd..te stvari mors razumet.
5.Market structure / supply and demand
6. Poglej si potem Elliot waves, indikatorje MacD, RSI , StochRSI, Ichimuku Clounds, B bands itd....

Nabor "orodja" je zelo širok in vse je odvisno kaj tebi najbolj ustreza.

Vse je odvisno kaj tebi paše, ker je več načinov kako trejdat. Kot noob sem enmu plačal za Elliot waves z fibsi + macd+ rsi. Enostavno se nism znajdu v tistih crtah tistmu sranju no fuckin way.
Dons trejdam naked, brez indikatorjov, Market structure Supply and demand.

Prvo ti predlagam da greš skozi tutorial na yt Crypto Cred. Vse zapiši v zvezek, vse glej 3,4x da boš razumel. Jaz sem na twitterju sledil trejderjem gledal samo njihove pinned poste npr educational material, printal njihove charte in jih studiral.
Če boš šel v to se pripravi, da bo zelo jebeno sam ne obupat in pa počasi.

Spomnim se, da sem bral od pro trejderjev, da gres notri samo ko vidiš na chartu kar hočes vidt...in takrat mi je blo wtf lahko vidm...dons mi je jasno kaj bi rad vidu da grem not :)
LAhko me tudi karkoli prašaš na PM pa se magari skonektava preko discorda in potem naprej.

Lahko ste zdej pametni k je bull market in FOMO. Enkrat k bo tega konc pol bomo vidl kdo bo preživu, pol se bo pokazov vaš "skill" .


Hvala za tole. Tale tvoj post si bom shranil za čase, ko bom imel več časa študirat te zadeve. Trenutno je preveč drugih obveznosti.

Mato989 ::

tonis je izjavil:

fishsticks je izjavil:

tequila :

0. Risk managments, position sizing, winrate, risk reward ratio
1. Candlesticks - js sm si v zvezek zapisal / narisal / opisal psihologijo za 1 bar pattern, 2 bar reversal patterns, 3 bar reversal patterns => Pomembno je, da razumeš psihologijo kaj ti candlestick pove o buyerjih in sellerjih. Takoj ko vidiš hammer, marubozu, spinning top, da veš kaj se dogaja v marketu, glede na prejšnji Price Action in kaj lahko pričakuješ.
2. S/R Naštudirej ta koncept, predlagam ti da uporabljaš oziroma treniras na HTF, da vidiš kaj dela price. Se pravi W,D -> 4h.
3. Vse une patterne sem si v zvezek zapisal kakšen mora bit volume/ targeti itd.. triangles, flags, H&S, double top/bottoms, tripple top/bottomps, wedges itd...
4. Liquidity najbol pomembn del, kdo so Market Makers, kako delajo kaj potrebujejo, orderflow, swing failure pattern...kaj so buy stopsi, sell stopsi itd..te stvari mors razumet.
5.Market structure / supply and demand
6. Poglej si potem Elliot waves, indikatorje MacD, RSI , StochRSI, Ichimuku Clounds, B bands itd....

Nabor "orodja" je zelo širok in vse je odvisno kaj tebi najbolj ustreza.

Vse je odvisno kaj tebi paše, ker je več načinov kako trejdat. Kot noob sem enmu plačal za Elliot waves z fibsi + macd+ rsi. Enostavno se nism znajdu v tistih crtah tistmu sranju no fuckin way.
Dons trejdam naked, brez indikatorjov, Market structure Supply and demand.

Prvo ti predlagam da greš skozi tutorial na yt Crypto Cred. Vse zapiši v zvezek, vse glej 3,4x da boš razumel. Jaz sem na twitterju sledil trejderjem gledal samo njihove pinned poste npr educational material, printal njihove charte in jih studiral.
Če boš šel v to se pripravi, da bo zelo jebeno sam ne obupat in pa počasi.

Spomnim se, da sem bral od pro trejderjev, da gres notri samo ko vidiš na chartu kar hočes vidt...in takrat mi je blo wtf lahko vidm...dons mi je jasno kaj bi rad vidu da grem not :)
LAhko me tudi karkoli prašaš na PM pa se magari skonektava preko discorda in potem naprej.

Lahko ste zdej pametni k je bull market in FOMO. Enkrat k bo tega konc pol bomo vidl kdo bo preživu, pol se bo pokazov vaš "skill" .


Hvala za tole. Tale tvoj post si bom shranil za čase, ko bom imel več časa študirat te zadeve. Trenutno je preveč drugih obveznosti.



Me zanima kaj od tega napisanega je predvidelo muskov twit in bio bitcoin in pump dogecoina
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonis ::

Mato, vprašaj se glede doge-a raje zakaj se je takrat tvit pojavil...

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Mato, vprašaj se glede doge-a raje zakaj se je takrat tvit pojavil...


Nima nobene veze z tehnicno analizo to je to kar hocem poudarit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
206 / 1490
»»