» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
205 / 1490
»»

DegenGambler ::

Zakaj pa bi se začeli pumpati enkrat kasneje ob neki uri in zakaj ne takoj? V primeru, da je to resen namen. Vsak si bo želel prej notr vstopit pred pumpo, ko je ceneje.

tonis ::

xrp
Po moje korekcija še ni rekla zadnje besede. Rdeče sveče na urnem grafu, na 2 3 4 h še vse zeleno. RSIji tik pod 90.
Daleč od tega da sem expert, ampak pri takih RSIjih jaz ne vstopam.

Aston_11 ::

DegenGambler je izjavil:

Zakaj pa bi se začeli pumpati enkrat kasneje ob neki uri in zakaj ne takoj? V primeru, da je to resen namen. Vsak si bo želel prej notr vstopit pred pumpo, ko je ceneje.

Točno, se bomo lahko znebili xrp-ja pred pumpo.

SuperKripto ::

DegenGambler je izjavil:

Zakaj pa bi se začeli pumpati enkrat kasneje ob neki uri in zakaj ne takoj? V primeru, da je to resen namen. Vsak si bo želel prej notr vstopit pred pumpo, ko je ceneje.


sej vidis zakaj, zato da drugi ze prej zacnejo pumpat. To je dober marketing strategija.

Aston_11 ::

Miljarderji bodo delali longe. Mi pa ne, ker ne znamo.

SuperKripto ::

tisti, ki ne znajo, bodo v primeru pumpa delal long nosove

XRPNERD ::

DegenGambler je izjavil:

Zakaj pa bi se začeli pumpati enkrat kasneje ob neki uri in zakaj ne takoj? V primeru, da je to resen namen. Vsak si bo želel prej notr vstopit pred pumpo, ko je ceneje.


Ne pozabi da imaš po svetu milijone ljudi, ki sledijo kot ovce in ne premorejo razmišljanja, ki preseže izobrazbo osnovnošolca v EU.

Aston_11 ::

SuperKripto je izjavil:

tisti, ki ne znajo, bodo v primeru pumpa delal long nosove

Dobra! Bull/noč dolgih nosov

endelin ::

Slab nakup doge na 0.32 zgleda bom bag hodler

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Slab nakup doge na 0.32 zgleda bom bag hodler


Sam ce ma pa kdo smolo si pa to ti. Curvedao, doge, vec kot 50% pa long v kriplastem xtzju
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

XRPNERD ::

kakob, ce si slucajno naokoli.
Gledam celsius, a se splaca kej nalozit noter? Se spomnim, da si govoril o njem in v tem bullu ni blo še neki ful od njega.
Ostali, mnenja?

Aston_11 ::

Jaz čakam, da pade

SuperKripto ::

Itak. V pump skupinah se zbirajo mulci, ki so še mokri pod nosom. Ampak elite so jim ze obljubile, da bodo dobili po nosu in jim zapirajo kupovanje na roobinhood menjalnici. Vseeno pa so priznali, da imajo mulci dober nos za iskanje delnic, kjer se da shorte likvidirat.

Zdej, ker se pojavljajo novi posnemovalci, razne skupine, morda bodo tudi kaksn fejk skupine, ki bodo potegnile koga za nos. Zato previdno, da ne boste na vrat na nos v pump dump sheme. Ker ce se ne izide, v tem primeru lahko ostanete z dolgim nosom. Lahko se pripeti tudi obratna situacija, da ne poslusate pump skupin in se na koncu obrisete pod nosom. Morda gre moje pisanje komu v nos ampak samo povem svoje mnenje. Vcasih naletis tudi na kaksne svetovalce in skupine, ki ne vidijo dlje od svojega nosa. Tudi jaz vcasih vtikam povsod svoj nos zato pa tudi marsikaj zvem.

PrihajaNodi ::

SuperKripto je izjavil:

Itak. V pump skupinah se zbirajo mulci, ki so še mokri pod nosom. Ampak elite so jim ze obljubile, da bodo dobili po nosu in jim zapirajo kupovanje na roobinhood menjalnici. Vseeno pa so priznali, da imajo mulci dober nos za iskanje delnic, kjer se da shorte likvidirat.

Zdej, ker se pojavljajo novi posnemovalci, razne skupine, morda bodo tudi kaksn fejk skupine, ki bodo potegnile koga za nos. Zato previdno, da ne boste na vrat na nos v pump dump sheme. Ker ce se ne izide, v tem primeru lahko ostanete z dolgim nosom. Lahko se pripeti tudi obratna situacija, da ne poslusate pump skupin in se na koncu obrisete pod nosom. Morda gre moje pisanje komu v nos ampak samo povem svoje mnenje. Vcasih naletis tudi na kaksne svetovalce in skupine, ki ne vidijo dlje od svojega nosa. Tudi jaz vcasih vtikam povsod svoj nos zato pa tudi marsikaj zvem.



A si v penziji?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

Ne.

doktorproof ::

Kaj, cucek je škripnil ali bo še kaj pomigal?

kiFni ::

teli "mulci" so zihr veterani v kriptu in trejdanju. najbrž z dost keša.
tko da vejo kaj delajo

A_A ::

XRPNERD je izjavil:

kakob, ce si slucajno naokoli.
Gledam celsius, a se splaca kej nalozit noter? Se spomnim, da si govoril o njem in v tem bullu ni blo še neki ful od njega.
Ostali, mnenja?

a si pogledal dobro kakšna je bila cena septembra? :)

SuperKripto ::



xrp na 4h grafu se je sveca ravnokar zakljucila tik pod resistance mejo.

Anney ::

XRPNERD je izjavil:

kakob, ce si slucajno naokoli.
Gledam celsius, a se splaca kej nalozit noter? Se spomnim, da si govoril o njem in v tem bullu ni blo še neki ful od njega.
Ostali, mnenja?


Poglej si ICX, trenutno gre lepo navzdol, sam počakam do jutri (oz ga spremnljam) in ga še nekaj pohopsam, zanimiv kovanček, zna obetati (na dolgii rok). Moje laično mnenje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

tonis ::

Hvala aqua, sem vedel da se da moje pomisleke na podlagi oblike sveč in RSIja utemeljit tudi z dejanskimi supporti/resistanci na grafu...

btw, jutri je zadnji dan v mesecu, ampak oblika mesečne sveče na btc mi ni najbolj všeč... poglejte malo za nazaj, kaj se je zgodilo, kadar je bil btc visoko in je bila (pre)velika špica na vrhu.

..bomo videli kaj bo jutri.

Motion ::

A binance app omogoča kakšne notifikejšne če kateri od koinov ki ga držiš začne hitro spajkat?

MasterKiD ::

Ajd pobiram stave.
Kaj hočejo z tem XRP Pump 1. februar narediti?

Zajebati vse nas in nam dumpniti XRP, hitri donos za vse in nadaljna stabilna rast, anything else? :))

Zgodovina sprememb…

wajdouc ::

Ima kakšna kriptoborza trailing stop v stilu Bitstampa in zakaj kraken tega še nima????

perci ::

endelin je izjavil:

perci: izgleda ni bila ravno ok ideja kupit doge :P

Ne vem kje si dobil idejo, da bi lahko bila.

Anney ::

Motion je izjavil:

A binance app omogoča kakšne notifikejšne če kateri od koinov ki ga držiš začne hitro spajkat?


Blockfolio app na fonu. ;)

ADA je začela delati na rahlo. Kakšni bodo obeti, mogoče kdo kaj več ve?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Route66 ::

Imam eno vprašanje v zvezi z davki na kripto valuto, sicer danes že veš čas berem stare threade na tem forumu in tudi googlam vendar nikjer ne najdem obdavčitve v primeru holdinga (investicije). Razumem da v tem primeru davka ne plačaš, problem je ker nikjer ne najdem kdaj FURS interpretira kdaj gre za investicijo in kdaj za trgovanje. Pri delnicah je jasno napisano da če držiš vsaj eno leto da gre to za investicijo in da je davek 27,5%, pri Kriptu pa to nikjer ni razloženo. Torej morda kdo ve za kakšno obdobje gre? Eno leto morda 2?

Pa še drugo vprašanje glede trgovanja. Če prav razumem ti plačaš davek na trgovanje samo če trguješ več kot 100 dni in če si opravil 1000 trgovanj (številke so približne, kakor vem tudi v tem primeru FURS ne navaja točno določenih podatkov) v letu. Mene pa zanima kaj se zgodi recimo če jaz trgujem samo 10x na leto vse ostalo pa je "hold". Ali potem plačam davek na tistih 10 trgovanj (25%) ali ne???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

DeeJay ::

Ne vem kaj se tolk obremenjujete s temi davki.
Če vas pozovejo, daste papirje in čakate na odločbo.
Don't f with me.

SuperKripto ::

Route66 je izjavil:

Imam eno vprašanje v zvezi z davki na kripto valuto, sicer danes že veš čas berem stare threade na tem forumu in tudi googlam vendar nikjer ne najdem obdavčitve v primeru holdinga (investicije). Razumem da v tem primeru davka ne plačaš, problem je ker nikjer ne najdem kdaj FURS interpretira kdaj gre za investicijo in kdaj za trgovanje. Pri delnicah je jasno napisano da če držiš vsaj eno leto da gre to za investicijo in da je davek 27,5%, pri Kriptu pa to nikjer ni razloženo. Torej morda kdo ve za kakšno obdobje gre? Eno leto morda 2?

Pa še drugo vprašanje glede trgovanja. Če prav razumem ti plačaš davek na trgovanje samo če trguješ več kot 100 dni in če si opravil 1000 trgovanj (številke so približne, kakor vem tudi v tem primeru FURS ne navaja točno določenih podatkov) v letu. Mene pa zanima kaj se zgodi recimo če jaz trgujem samo 10x na leto vse ostalo pa je "hold". Ali potem plačam davek na tistih 10 trgovanj (25%) ali ne???


Nekje so bili napisani primeri iz prakse. So dolocene razlike od primera do primera, ampak na splosno je takrat veljalo ce imas pod 100 trgovalnih dni na leto, da ne placas davek. Se prav investicija ali trgovanje, ni vazn kaj je, ce imas pod 100 trgovalnih dni. Vsaj prej je tako bilo. Ampak ne spremljam vec ce so vmes kaj spremenili.

Route66 ::

Hvala @Super Kripto

To da ti na kripto ni potrebno plačati davka se mi zdi noro (v pozitivnem smislu). Se pravi pobereš celoten dobiček. Sploh če investiraš v bitcoin, itak je namen da je long term tako da se mi zdi to res noro. Trgovati pa tako ne mislim, no samo v primeru kakšne res ekstremne situacije kot je bila ta zdaj v DogeCoinom, vendar dvomim da bi naneslo več kot 100 dni :)


@Dee Jay
Ja je problem če v tem času zapraviš denar ane...

SuperKripto ::

Slovenija je ena izmed redkih kripto davcnih oaz (pod dolocenimi pogoji). Zato je v sloveniji kripto kar dost razsirjen po stevilu na prebivalca. Samo nekaj malo drzav ima popolno brez davka na kripto. Slovenija je ena boljsih drzav kar se davkov na kripto tice. Da ne bos mislil, da je v vseh drzavah tako.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Route66 je izjavil:


@Dee Jay
Ja je problem če v tem času zapraviš denar ane...

Še vedno te lahko pozovejo v obrazložitev, tud če po tvoje ni potrebno plačat davka.
Dokazuješ ti, pol se pa oni odločijo al boš na koncu kej plačal al ne.
Don't f with me.

Route66 ::

SuperKripto je izjavil:

Slovenija je ena izmed redkih kripto davcnih oaz (pod dolocenimi pogoji). Zato je v sloveniji kripto kar dost razsirjen po stevilu na prebivalca. Samo nekaj malo drzav ima popolno brez davka na kripto. Slovenija je ena boljsih drzav kar se davkov na kripto tice. Da ne bos mislil, da je v vseh drzavah tako.


Imam pa občutek da je samo še vprašanje časa kdaj bodo nabili določen procent davka.

DeeJay je izjavil:

Route66 je izjavil:


@Dee Jay
Ja je problem če v tem času zapraviš denar ane...

Še vedno te lahko pozovejo v obrazložitev, tud če po tvoje ni potrebno plačat davka.
Dokazuješ ti, pol se pa oni odločijo al boš na koncu kej plačal al ne.


Kako to misliš po moje? Zaenkrat velja da davka na hold ni potrebno plačati, to ni po moje ampak po njihovo. Pod pogojem da ne trgujem 100 dni na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

SuperKripto ::

Cesarju, kar je cesarjevega...da si bo lahko kupil nova cesarjeva oblacila :)

DeeJay ::

Route66 ne zastopiš. Če si boš ti izplačal 100kEUR boš domov dobil pošto, da dokažeš izvor tega denarja.
Ti boš mogu predložit papirje o nakazilu EUR na borzo, nakup (recimo) BTC, prodajo BTC in transakcijo nazaj na TRR.
Tako boš dokazal, da si samo HODL in ne bo davka in panike.

Če pa teh papirjev ne boš mel, se pa začne zabava :)
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Route66 ::

@SuperKripto

Ja točno tako, čeprav se s tem ne strinjam. Fuck it vložil sem svoj denar, pustite me pri miru požeruhi.

@DeeJay Aha haha ja saj to je pošteno pri tem ne vidim problema, če je šlo za hold potem to lepo dokažeš in je stvar rešena (samo bi bilo vseeno lepo da bi bili bolj specifični glede obdobja tako kot pri delnicah).

DeeJay ::

Za crypto bi rabli pavšalni davek, ker je preveč variacij zaslužka. Airdropi, defi, mining, staking, ...
Don't f with me.

iTrader ::

Đizs, Tezos je izven top 20. Riskira, da pade med pozabljene coine ;((

PrihajaNodi ::

iTrader je izjavil:

Đizs, Tezos je izven top 20. Riskira, da pade med pozabljene coine ;((


Je ze pozabljen....se mal pocakam pol pa tale smrdljiva vreca gre.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ViperR ::

DeeJay je izjavil:

Route66 ne zastopiš. Če si boš ti izplačal 100kEUR boš domov dobil pošto, da dokažeš izvor tega denarja.
Ti boš mogu predložit papirje o nakazilu EUR na borzo, nakup (recimo) BTC, prodajo BTC in transakcijo nazaj na TRR.
Tako boš dokazal, da si samo HODL in ne bo davka in panike.

Če pa teh papirjev ne boš mel, se pa začne zabava :)


A je res tako? Okcoin in bitfinex npr sploh ne shranjujeta trading zgodovine/dvigov in pologov starejse od 2015. Tako da je nemogoce da sploh dokazem od kje mi bitcoini in koliko sem trgoval. Edin bitstamp ima se vedno shranjeno zgodovino za vse nazaj do 2013

DeeJay ::

Seveda je. Kako boš pa dokazal drugače? :)
Fursa ne zanima, kaj nekdo shranjuje. Njih zanima od kod tebi denar in ali je obdavčliv ali ne.
Kriv si pa sam, da si nisi izvažal zgodovine.
Don't f with me.

NiggerBob ::

Še nekaj mojih trejdov zadnjih 14 dni:

Na Krakenu sem kupil UNI (UNISWAP) po 6,7x. Nekaj še dokupil po 7,2x. Zaenkrat HODL.

Iz Krakena prenesel ETH na denarnico in preko Uniswapa zamenjal 5 ETH v ARMOR pri $0.577x
https://www.dextools.io/app/uniswap/pai...
Zaenkrat HODL.

Če koga zanima:
https://twitter.com/razoreth/status/134...
Razor = Connor
Connor je aktiven na Telegramu, kjer je dal kar nekaj uporabnih nasvetov.

Happy trading
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

endelin ::

Je kdo tvegal z DOGE pri 0.23 in je že zaslužil 50% v par urah?

Doge že 0.33.
Dober buy zaenkrat. Nekaj pri 0.32 in nekaj na 0.27:D
Ampak to je blo bolj manjši del.

tko da DOGE gremo na 0.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

ViperR ::

DeeJay je izjavil:

Seveda je. Kako boš pa dokazal drugače? :)
Fursa ne zanima, kaj nekdo shranjuje. Njih zanima od kod tebi denar in ali je obdavčliv ali ne.
Kriv si pa sam, da si nisi izvažal zgodovine.


Dokazat ne morem, oni pa tudi ne, da sem 'trgoval' oz. Opravljal kakrsnokoli pridobitno dejavnost. Se mi zdi zelo kruto ce obdavcis nekoga za nazaj - pa se to po danasnji ceni(naredis 1000e zasluzka v 2013 sedaj pa placas ne vem, 5k davka?).

Ce ze gredo v smeri regulacij in obdavcitev bi bilo bolj smiselno potem gledat od datuma sprejetja zakona naprej..

DeeJay ::

Oni nikol ne dokazujejo. Dokazuješ samo ti.
Za nazaj te ne morjo obdavčit. Vedno velja od sprejetja zakona dalje, vendar morš to dokazat seveda.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

iTrader ::

Kazen, če ne dokažeš je pa nekje med 10 eur in 30 let zapora na Dobu zaradi pranja denarja in financiranja terorizma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iTrader ()

endelin ::

Bo kdo shortal XRP?

DeeJay ::

iTrader je izjavil:

Kazen, če ne dokažeš je pa nekje med 10 eur in 30 let zapora na Dobu zaradi pranja denarja in financiranja terorizma :)

Včasih je blo 70% davka na nepojasneno premoženje, sam je to US skenslalo tko, da zdej sploh ne vem kako bi ti po novem obdavčli.
Verjetno po dejavnosti trgovanja, al neki?
Don't f with me.

Route66 ::

Zakaj je Trust wallet samo na telefonu in ne za PC? Zdaj bom pa preko telefona opravljal nakupe in investicije? Kdo uporablja Binance Chain Wallet? Je zanesljiva? Z razne Ledgerje in trezorje zaenkrat ne vidim potrebe. Ali jaz prav razumem da je Binance Chain Wallet na isto foro kot Metamask kar se tiče denarnice? Vem da je Metamask za ETH ampak sprašujem predvsem glede načina.

doktorproof ::

V kater štuk gremo?
««
205 / 1490
»»