» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
179 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?



Sj lahko s kreditno direkt placiujes s tem yeldom. Zakaj sploh kakresn koli davek...

Btw si gledal ze kake platforme? Kaj je najbolj zanesljivo, ce si kaj studiral?

Mislim da bom sel v tether pa celsius. 13%+ je ok
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ViperR ::

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?


16% se mi zdi pa kar dosti. Kaksen je pa riziko pri tem da zgubis?

Mato989 ::

A_A je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?


To se splača če imaš vsaj 20k ali pa če ne rabiš tega denarja 5+ let in maš vsaj 5k in daš obrestovat na tak yield.

kak davek sedaj? a ni bilo rečeno, če nisi extra vsakodnevni trejder z enornimi dobički, da ni davka? :)


Zaenkrat, prej ali slej bo, eni gledamo naprej
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ubermensch ::

A_A je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?


To se splača če imaš vsaj 20k ali pa če ne rabiš tega denarja 5+ let in maš vsaj 5k in daš obrestovat na tak yield.

kak davek sedaj? a ni bilo rečeno, če nisi extra vsakodnevni trejder z enornimi dobički, da ni davka? :)


Govorimo o obrestih od "stakinga", "yield farminga" in podobnih stvari. Seveda to ni trgovanje, ampak pomoje mora biti vseeno obdavčeno, ker gre za na nek način dividende, obresti? Mogoče bojo to smatrali kot airdrop, kaj pa vem. Ampak dvomim, da obresti od stakinga/yield farminga ne bi bile obdavčene.

PrihajaNodi je izjavil:

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?



Sj lahko s kreditno direkt placiujes s tem yeldom. Zakaj sploh kakresn koli davek...

Btw si gledal ze kake platforme? Kaj je najbolj zanesljivo, ce si kaj studiral?

Mislim da bom sel v tether pa celsius. 13%+ je ok


kaj? ce mislis kreditne kot crypto.com/swipe je to brezveze, ker ob nakupu "s kripto" ti pretvori direktno v EUR in gre tu za kapitalski dobiček, ki ga moraš uradno javiti fursu.

ja, nekaj sem gledal na defi platformah. Npr na dydx, če daš steakat 100k USDC, kar je okoli 82k eur. Dobiš na mesec potem 1318 usdc, kar je 1091 eur, če odšteje še morebiten davek 27.5% maš čistega profita po davkih 800 eur na mesec, kar se mi zdi zelo solidno.

ViperR je izjavil:

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?


16% se mi zdi pa kar dosti. Kaksen je pa riziko pri tem da zgubis?


vedno je nek risk, ampak tako visoki yieldi so, ker te platforme ne nategujejo tako kot banke v resničnem svetu. to je cel point defi-ja, da se vrne bančništvo malemu človeku v roke. tudi banke bi ti lahko plačevale veliko višje obresti, ne pa tistih 20 centov, ki dobiš na koncu leta. ampak raje vzamejo zase.

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

trejda kdo kle intraday tele premike korna in ethiriema ali kako se rece?
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

PrihajaNodi ::

ja, nekaj sem gledal na defi platformah. Npr na dydx, če daš steakat 100k USDC, kar je okoli 82k eur. Dobiš na mesec potem 1318 usdc, kar je 1091 eur, če odšteje še morebiten davek 27.5% maš čistega profita po davkih 800 eur na mesec, kar se mi zdi zelo solidno.


Uf uf nori yieldi. Thnx, bom preveril.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

ubermensch je izjavil:


kaj? ce mislis kreditne kot crypto.com/swipe je to brezveze, ker ob nakupu "s kripto" ti pretvori direktno v EUR in gre tu za kapitalski dobiček, ki ga moraš uradno javiti fursu.



Aja je potrebno? Sem mislil, da se da večno izogibat, če imaš samo sredstva na Binance in potem z Binance Visa plačuješ naokoli. Kako ti bo pa kdo prišel na sled?

kakob ::

PrihajaNodi je izjavil:

ja, nekaj sem gledal na defi platformah. Npr na dydx, če daš steakat 100k USDC, kar je okoli 82k eur. Dobiš na mesec potem 1318 usdc, kar je 1091 eur, če odšteje še morebiten davek 27.5% maš čistega profita po davkih 800 eur na mesec, kar se mi zdi zelo solidno.


Uf uf nori yieldi. Thnx, bom preveril.


Na usdje defi se da dobit 10-20% apr. Nekje do 30% apr z robo farmerji.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kakob ::

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?


https://slo-tech.com/novice/t778403/p69...

Davka na capital gain iz kripto v Sloveniji ni. Verjetno pa v prihodnosti bo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

ubermensch ::

DegenGambler je izjavil:

ubermensch je izjavil:


kaj? ce mislis kreditne kot crypto.com/swipe je to brezveze, ker ob nakupu "s kripto" ti pretvori direktno v EUR in gre tu za kapitalski dobiček, ki ga moraš uradno javiti fursu.



Aja je potrebno? Sem mislil, da se da večno izogibat, če imaš samo sredstva na Binance in potem z Binance Visa plačuješ naokoli. Kako ti bo pa kdo prišel na sled?


Ne si tega delat, res.

kakob je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

ja, nekaj sem gledal na defi platformah. Npr na dydx, če daš steakat 100k USDC, kar je okoli 82k eur. Dobiš na mesec potem 1318 usdc, kar je 1091 eur, če odšteje še morebiten davek 27.5% maš čistega profita po davkih 800 eur na mesec, kar se mi zdi zelo solidno.


Uf uf nori yieldi. Thnx, bom preveril.


Na usdje defi se da dobit 10-20% apr. Nekje do 30% apr z robo farmerji.


Kaj misliš o strategiji, ki sem jo opisal? Izvedljivo? Prekomplicirano, ker ne vemo kako se bo obdavčeval "interest" iz stakinga/yield farminga?

kakob je izjavil:

ubermensch je izjavil:

A je kdo razmišljal, da dejansko svojih coinov ne bi nikoli prodal, da ne sproži davka za kapitalski dobiček ampak bi recimo pretvoril v USDC in to yield farmal na defi platformah za lep letnik yield? Dobiš tam od 12-16% na leto na USDC ponavadi, pa potem to izplačuješ in od tega živiš, pač sklepam, da moraš plačati davek na kapitalski dobiček na te "dividende", ampak vseeno, glavnica ostaja nedotaknjena?


https://slo-tech.com/novice/t778403/p69...

Davka na capital gain iz kripto v Sloveniji ni. Verjetno pa v prihodnosti bo.


Ja, davka res ni, dokler ne ocenijo, da opravljaš dejavnost. Kar pa ni zelo jasno določeno, predvsem s strani trgovanja. Pa tudi staking in yield farming bi ti lahko smatrali kot dejavnost, tako da... zato sprašujem.

Zgodovina sprememb…

kakob ::

ubermensch je izjavil:

Kaj misliš o strategiji, ki sem jo opisal? Izvedljivo? Prekomplicirano, ker ne vemo kako se bo obdavčeval "interest" iz stakinga/yield farminga?


Jah, sej nekak vemo.

Izvedljivo je ja, če nočeš več exposure met v non-stable-coinih.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ViperR ::

Kaj pa btcje se da stekat kje v stilu bitfinexa?

PrihajaNodi ::

ViperR je izjavil:

Kaj pa btcje se da stekat kje v stilu bitfinexa?


Imas celsius pa kraken tud ponuja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kakob ::

ViperR je izjavil:

Kaj pa btcje se da stekat kje v stilu bitfinexa?


Celsius ja. 1849605ad9, 20$ bonus.

Kraken ima 0.5% apr, celsius like 4.5% iirc.

PrihajaNodi je izjavil:

Se en velik nakup
https://twitter.com/marketingtezos/stat...


Kva to en dead chain gledaš?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kakob ::

kakob je izjavil:




Cont.

Never take a financial advice from someone who works for a living.

ubermensch ::

kakob je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Kaj misliš o strategiji, ki sem jo opisal? Izvedljivo? Prekomplicirano, ker ne vemo kako se bo obdavčeval "interest" iz stakinga/yield farminga?


Jah, sej nekak vemo.

Izvedljivo je ja, če nočeš več exposure met v non-stable-coinih.


Maš namen na tak način izkoriščati svoje kripto profite? Ali misliš kaj tudi dejansko prodati v FIAT in to prenesti na svoj bančni račun in reskirati, da ti davčna oceni, da si npr. opravljal dejavnost?

Aja, pa še to me zanima. V primeru, da dobivaš obresti in jih izplačuješ vsak mesec, je kar velika šansa, da bo davčno zanimalo od kje ti denar, kako potem to dokazovati? Pokažeš vso pot denarja do defi yield farm platforme, in ti verjetno obdavčijo potem te "obresti" iz yield farminga kot dejavnost? Ali samo dokažeš, da imaš private key-e, da se vidi, da je kapital iz katerega dobivaš interest res tvoj? Ne predstavljam si, kako bi vse to skupaj zgledalo...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Davčne mi ne zanimamo. Morda bi jo kaj kakob zdrmal, ostali pa smo male ribice.

PrihajaNodi ::

https://twitter.com/cryptoub/status/135...

Fb developer opise svojo zgodbo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://twitter.com/cryptoub/status/135...

Fb developer opise svojo zgodbo


Fant se mora naučiti fraze bankroll management. Pokeraši z dobro disciplino mislim da tudi v kriptu lepo služijo.

paradoxxx ::

A je kdo v 1INCH?

tonis ::

..popravek od prej - napisal sem da LTC dela rising wedge. Scuso... to je bolj bear flag... s precej nizkim targetom, seveda če se uresniči.

Aja, pa BTC je že nazaj, oblaček se je spet izkazal.

LTC zna bit v 1h na 140, če se bo držal polurnega grafa, če pa urnega pa je ta scenarij ponoči.

kakob ::

Aston_11 je izjavil:

Davčne mi ne zanimamo. Morda bi jo kaj kakob zdrmal, ostali pa smo male ribice


Jaz ne živim več v Sloveniji, sam še shitpostam tukaj pa Študenta poslušam, da ne pozabim jezika.


ubermensch je izjavil:



Maš namen na tak način izkoriščati svoje kripto profite? Ali misliš kaj tudi dejansko prodati v FIAT in to prenesti na svoj bančni račun in reskirati, da ti davčna oceni, da si npr. opravljal dejavnost?

Aja, pa še to me zanima. V primeru, da dobivaš obresti in jih izplačuješ vsak mesec, je kar velika šansa, da bo davčno zanimalo od kje ti denar, kako potem to dokazovati? Pokažeš vso pot denarja do defi yield farm platforme, in ti verjetno obdavčijo potem te "obresti" iz yield farminga kot dejavnost? Ali samo dokažeš, da imaš private key-e, da se vidi, da je kapital iz katerega dobivaš interest res tvoj? Ne predstavljam si, kako bi vse to skupaj zgledalo...



Glavnice zaenkrat ne mislim prodajat. Čist verjetno da nikoli. Če bi rabil likvidnost zdaj, bi poskusil s collateralized loanom.

Kako boš naredil davčno ugodno strukturo je odvisno od veliko stvari. Od zneskov ki so v igri, do tvoje osebne situacije, kako misliš denar porabljat, koliko časa si prpiravljen temu posvetit in pa tvojega comfort zone-a, itd.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

DegenGambler ::

paradoxxx je izjavil:

A je kdo v 1INCH?


Še eden izmed dex governance token. Na koncu se je potrebno odločit v kaj dat. Zaostaja pa za unijem ali sushijem ogromno.

PrihajaNodi ::

Kaj je s temi yami vsaka verzija ma visje procente. Zadnji up 200%+
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aston_11 ::

Nodi, naštudiraj, da vržemo 100 USDT noter.

ubermensch ::

kakob je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Davčne mi ne zanimamo. Morda bi jo kaj kakob zdrmal, ostali pa smo male ribice


Jaz ne živim več v Sloveniji, sam še shitpostam tukaj pa Študenta poslušam, da ne pozabim jezika.


ubermensch je izjavil:



Maš namen na tak način izkoriščati svoje kripto profite? Ali misliš kaj tudi dejansko prodati v FIAT in to prenesti na svoj bančni račun in reskirati, da ti davčna oceni, da si npr. opravljal dejavnost?

Aja, pa še to me zanima. V primeru, da dobivaš obresti in jih izplačuješ vsak mesec, je kar velika šansa, da bo davčno zanimalo od kje ti denar, kako potem to dokazovati? Pokažeš vso pot denarja do defi yield farm platforme, in ti verjetno obdavčijo potem te "obresti" iz yield farminga kot dejavnost? Ali samo dokažeš, da imaš private key-e, da se vidi, da je kapital iz katerega dobivaš interest res tvoj? Ne predstavljam si, kako bi vse to skupaj zgledalo...



Glavnice zaenkrat ne mislim prodajat. Čist verjetno da nikoli. Če bi rabil likvidnost zdaj, bi poskusil s collateralized loanom.

Kako boš naredil davčno ugodno strukturo je odvisno od veliko stvari. Od zneskov ki so v igri, do tvoje osebne situacije, kako misliš denar porabljat, koliko časa si prpiravljen temu posvetit in pa tvojega comfort zone-a, itd.


Jaz se tudi čedalje bolje nagibam k temu da glavnice nikol ne bi prodajal. Collateralized loani so kul ideja ja, tako dela elita, jemlješ loane na svoje assete in potem odplačuješ, ko grejo gor. Načeloma tudi loan ne sme biti obdavčen, tako da je ubistvu "free money".

Edini problem je, da trenutno na Celsiusu, kjer imam velik del svojega kapitala, ni mogoče jemati loanov zaradi "jurisdiction", torej slovenske zakonodaje. Kaj je to fora? Sem malo bral, da je povsod po EU to dosti cucked, baje tudi na svoje delnica na Interactive Broker ne moreš jemati loana...

S kakšnim aave-tom, ki je defi bi sicer moglo it? Edini problem je spet, kako to potem dokazovat, če se nate obesijo.

Zneski niso majhni, sem kar dosti tradal lani pred halvingom, tako da me je malo strah izplačevati v FIAT in na svoj račun, da mi ne bi potem obesili "dejavnosti", ker potem pride pa 50% davka, če padeš v najvišji dohodkovni razred, pa vse prispevke sp-ja za nazaj moraš plačati. Dost slabo. Od takrat naprej sicer samo holdam, ampak ne vem kako bojo oni vse to smatrali. Potem pa še UNI aidropi itd vse zakomplicirajo.

Mah, časa itak dosti posvečam že zdaj, upam da mi po tem bullrunu uspe narediti dovolj kapitala, da lahko živim od tega. Bomo videli, težke odločitve bojo še. Mogoče pa izplačam samo del, da si kupim hišo, drugo pa pustim za vedno in živim od stakinga/farminga. Nism še siguren sploh kar je dost slabo. Moram nek okviren plan vsaj met.

DeeJay ::

Na Nexo lahk vzameš loan.
Don't f with me.

ubermensch ::

DeeJay je izjavil:

Na Nexo lahk vzameš loan.


Previsoke obresti, če ne holdaš njihovega shitcoina.

kakob ::

ubermensch je izjavil:

Edini problem je, da trenutno na Celsiusu, kjer imam velik del svojega kapitala, ni mogoče jemati loanov zaradi "jurisdiction", torej slovenske zakonodaje. Kaj je to fora? Sem malo bral, da je povsod po EU to dosti cucked, baje tudi na svoje delnica na Interactive Broker ne moreš jemati loana...


Ne vem v katerih EU državah je to dovoljeno in v katerih ni. Afaik v nekaterih je, vendar jim moraš poslat email, ker ne smejo oglaševati, or some stupid shit like that. V Sloveniji ne dajejo posojil, mi je poročal znanec.

ubermensch je izjavil:


S kakšnim aave-tom, ki je defi bi sicer moglo it? Edini problem je spet, kako to potem dokazovat, če se nate obesijo.


Aave, Compound, Yearn, Curve .... robo-farmerji Harvest, Idle...

Ja sprintaš vse txe iz eth blockchaina, tako da FURSu ni nič jasno, potem se pa tožiš na sodiščiš ene 10 let.

ubermensch je izjavil:


Zneski niso majhni, sem kar dosti tradal lani pred halvingom, tako da me je malo strah izplačevati v FIAT in na svoj račun, da mi ne bi potem obesili "dejavnosti",


100 trgovalnih dni v letu je soft rule v Slo.


ubermensch je izjavil:

ker potem pride pa 50% davka, če padeš v najvišji dohodkovni razred, pa vse prispevke sp-ja za nazaj moraš plačati. Dost slabo. Od takrat naprej sicer samo holdam, ampak ne vem kako bojo oni vse to smatrali.


A ni blo 20% za dejavnost? 50% je za sredstva iz nepojasnjenega izvora. Je država kasirala 70%, pa so izgubili tožbo saj EU zakonodaja to ne dovoli, tako da so/bodo morali vračat vse kar so zaplenili in ponovno odprt postopke, kar je dost vprašanje koliko jih ne bodo.

ubermensch je izjavil:

Potem pa še UNI aidropi itd vse zakomplicirajo.


Yes. Če greš igrat po pravilih, ki so bila napisana preden se je razvila kripto scena, se zna zgodit da boš še najbolj najebal.

DeeJay je izjavil:

Na Nexo lahk vzameš loan.


Vsem priporočam tace proč od Nexo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

PacificBlue ::

Kaj pa xvg(verge)? Bi znal kaj moonat v bliznji prihodnosti? Imam dober občutek, morda se pa tud motim:)
I’m out.
:3

boolsheat ::

Nexo ne, ker? Me zanima, ker sem tudi sam pred časom razmišljal o kreditu tam.

CoinLoan je še ena od alternativ.

Kaj pa kar se tiče stake-anja (BTC, ETH, XRP) - najbolj varna in donosna zadeva?

CoinLoan:
Bitcoin (BTC)
7.2% APY
XRP (XRP)
7.2% APY
Ethereum (ETH)
7.2% APY

kakob ::

boolsheat je izjavil:

Nexo ne, ker? Me zanima, ker sem tudi sam pred časom razmišljal o kreditu tam.


Zato ker so shady, nesposobni, operirajo tam kjer nimajo dovoljenja (v UK brez licence, JP brez licence) itd.

https://twitter.com/Mashinsky/status/13...
https://twitter.com/NicholasFlamelX/sta...
https://twitter.com/Shxrvyyy/status/134...

Ni glih nek operation da bi jim dal kripto v custody, sploh glede na to da imaš precej bolj legit alternative, tako za yield kot za loans.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

ubermensch ::

kakob je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Edini problem je, da trenutno na Celsiusu, kjer imam velik del svojega kapitala, ni mogoče jemati loanov zaradi "jurisdiction", torej slovenske zakonodaje. Kaj je to fora? Sem malo bral, da je povsod po EU to dosti cucked, baje tudi na svoje delnica na Interactive Broker ne moreš jemati loana...


>Ne vem v katerih EU državah je to dovoljeno in v katerih ni. Afaik v nekaterih je, vendar jim moraš poslat email, ker ne smejo oglaševati, or some stupid shit like that. V Sloveniji ne dajejo posojil, mi je poročal znanec.

ubermensch je izjavil:


S kakšnim aave-tom, ki je defi bi sicer moglo it? Edini problem je spet, kako to potem dokazovat, če se nate obesijo.


Aave, Compound, Yearn, Curve .... robo-farmerji Harvest, Idle...

Ja sprintaš vse txe iz eth blockchaina, tako da FURSu ni nič jasno, potem se pa tožiš na sodiščiš ene 10 let.

ubermensch je izjavil:


Zneski niso majhni, sem kar dosti tradal lani pred halvingom, tako da me je malo strah izplačevati v FIAT in na svoj račun, da mi ne bi potem obesili "dejavnosti",


100 trgovalnih dni v letu je soft rule v Slo.


ubermensch je izjavil:

ker potem pride pa 50% davka, če padeš v najvišji dohodkovni razred, pa vse prispevke sp-ja za nazaj moraš plačati. Dost slabo. Od takrat naprej sicer samo holdam, ampak ne vem kako bojo oni vse to smatrali.


A ni blo 20% za dejavnost? 50% je za sredstva iz nepojasnjenega izvora. Je država kasirala 70%, pa so izgubili tožbo saj EU zakonodaja to ne dovoli, tako da so/bodo morali vračat vse kar so zaplenili in ponovno odprt postopke, kar je dost vprašanje koliko jih ne bodo.

ubermensch je izjavil:

Potem pa še UNI aidropi itd vse zakomplicirajo.


Yes. Če greš igrat po pravilih, ki so bila napisana preden se je razvila kripto scena, se zna zgodit da boš še najbolj najebal.

DeeJay je izjavil:

Na Nexo lahk vzameš loan.


Vsem priporočam tace proč od Nexo.


>V Sloveniji ne dajejo posojil, mi je poročal znanec.

Fak, zakaj smo tok cucked.

>Ja sprintaš vse txe iz eth blockchaina, tako da FURSu ni nič jasno, potem se pa tožiš na sodiščiš ene 10 let.

Haha dobra. Ampak a misliš, da se mi da s tem drkat? Hočem, da mi kapital prinaša mir, ne pa 10 leten stres in nesigurnost. Volatility me niti ne moti tako, kot ta neka birokratska drkanja...

>100 trgovalnih dni v letu je soft rule v Slo.

Dobro vedit hvala. A to gledajo vsako leto posebej in če enkrat presežeš je konec? Ali lahko eno leto nardiš 300 trgovalnih dni, potem pa dve leti samo holdaš in se izniči? Kej veš o tem?

>A ni blo 20% za dejavnost? 50% je za sredstva iz nepojasnjenega izvora. Je država kasirala 70%, pa so izgubili tožbo saj EU zakonodaja to ne dovoli, tako da so/bodo morali vračat vse kar so zaplenili in ponovno odprt postopke, kar je dost vprašanje koliko jih ne bodo.

Kakor sem jaz razumel tiste zapise fursa se dejavnost obdavči po dohodninski lestvici. Torej nad 72k eurov, imaš davka 50%. Naj me kdo popravi, če se motim. Upam da se motim, ker 20% ni tako slabo.

Hvala ti za odgovore.

PacificBlue je izjavil:

Kaj pa xvg(verge)? Bi znal kaj moonat v bliznji prihodnosti? Imam dober občutek, morda se pa tud motim:)


Shitcoin, avoid.

Zgodovina sprememb…

DegenGambler ::

Smiselno bi bilo, da se vsako leto šteje zase. Tako da tvoje trgovanje izpred dveh let bo obdavčeno, temu se ne boš izognil.

kakob ::

ubermensch je izjavil:

Fak, zakaj smo tok cucked.


Slovenija je pač ena mala vas.

ubermensch je izjavil:


>Ja sprintaš vse txe iz eth blockchaina, tako da FURSu ni nič jasno, potem se pa tožiš na sodiščiš ene 10 let.

Haha dobra. Ampak a misliš, da se mi da s tem drkat? Hočem, da mi kapital prinaša mir, ne pa 10 leten stres in nesigurnost. Volatility me niti ne moti tako, kot ta neka birokratska drkanja...


Ne, ne mislim da se ti da drkat s tem. Its called capital flight.

ubermensch je izjavil:


>100 trgovalnih dni v letu je soft rule v Slo.

Dobro vedit hvala. A to gledajo vsako leto posebej in če enkrat presežeš je konec? Ali lahko eno leto nardiš 300 trgovalnih dni, potem pa dve leti samo holdaš in se izniči? Kej veš o tem?


Ne vem. Mogoče 20% na prvo leto in potem samo capital gains. Ampak ker nismo Švica, boš to zvedel v naprej nikoli. Pa tudi če dobiš odgovor, ni zavezujoč (unlike swiss).
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

boolsheat ::

ubermensch je izjavil:


kaj? ce mislis kreditne kot crypto.com/swipe je to brezveze, ker ob nakupu "s kripto" ti pretvori direktno v EUR in gre tu za kapitalski dobiček, ki ga moraš uradno javiti fursu.


Cashback pri swipe-u - a to je obdavčeno?

KriptoKekec ::

FTX > Celsius > Nexo

Vsaj trenutno, kako bo čez 1 mesec nevem :)

ubermensch ::

kakob je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Fak, zakaj smo tok cucked.


Slovenija je pač ena mala vas.

ubermensch je izjavil:


>Ja sprintaš vse txe iz eth blockchaina, tako da FURSu ni nič jasno, potem se pa tožiš na sodiščiš ene 10 let.

Haha dobra. Ampak a misliš, da se mi da s tem drkat? Hočem, da mi kapital prinaša mir, ne pa 10 leten stres in nesigurnost. Volatility me niti ne moti tako, kot ta neka birokratska drkanja...


Ne, ne mislim da se ti da drkat s tem. Its called capital flight.

ubermensch je izjavil:


>100 trgovalnih dni v letu je soft rule v Slo.

Dobro vedit hvala. A to gledajo vsako leto posebej in če enkrat presežeš je konec? Ali lahko eno leto nardiš 300 trgovalnih dni, potem pa dve leti samo holdaš in se izniči? Kej veš o tem?


Ne vem. Mogoče 20% na prvo leto in potem samo capital gains. Ampak ker nismo Švica, boš to zvedel v naprej nikoli. Pa tudi če dobiš odgovor, ni zavezujoč (unlike swiss).


>Ne, ne mislim da se ti da drkat s tem. Its called capital flight.

Ma ja, sem že razmišljal. Mogoče sem sentimentalen bedak, ampak sem navezan na Slovenijo in življenje tukaj. Družina, prijatelji itd. Prav tako boljša polovica ni ravno naklonjena tej ideji in ne morem bit egoist pri takšnih odločitvah.

V Evropi so opcije Švica, Monako, kakšna Bosna tudi bi lahko prišla v poštev (nimajo davka na dividende pa v 1 uri si iz Velike Kladuše v Sloveniji :D, jk). Kakšni Dubaji, Singapurji, Tajske mi pa res ne dišijo. Sem preveč boomer za to.

>Ne vem. Mogoče 20% na prvo leto in potem samo capital gains. Ampak ker nismo Švica, boš to zvedel v naprej nikoli. Pa tudi če dobiš odgovor, ni zavezujoč (unlike swiss).

To si dobro povzel, totalen fail. Pa dobro res ne bi blo nobenga problema, če bi samo točno definirali stvari in koliko davka je v katerem primeru, ampak ne boli jih kurac. Bojo razmišljali ko boš cash-outal in sproti posodabljali pravila. Banana republika, pa toliko potenciala, ker folk pa je sposoben in pameten.

kakob ::

kakob je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Fak, zakaj smo tok cucked.


Slovenija je pač ena mala vas.


Mogoče bi šlo da nardiš firmo v jurisdikciji, ki jo podpirajo, in potem loan nardiš preko firme.

Spet, odvisno koliko se ti da hecat.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Jaki-1 ::

ubermensch je izjavil:

kakob je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Davčne mi ne zanimamo. Morda bi jo kaj kakob zdrmal, ostali pa smo male ribice


Jaz ne živim več v Sloveniji, sam še shitpostam tukaj pa Študenta poslušam, da ne pozabim jezika.


ubermensch je izjavil:



Maš namen na tak način izkoriščati svoje kripto profite? Ali misliš kaj tudi dejansko prodati v FIAT in to prenesti na svoj bančni račun in reskirati, da ti davčna oceni, da si npr. opravljal dejavnost?

Aja, pa še to me zanima. V primeru, da dobivaš obresti in jih izplačuješ vsak mesec, je kar velika šansa, da bo davčno zanimalo od kje ti denar, kako potem to dokazovati? Pokažeš vso pot denarja do defi yield farm platforme, in ti verjetno obdavčijo potem te "obresti" iz yield farminga kot dejavnost? Ali samo dokažeš, da imaš private key-e, da se vidi, da je kapital iz katerega dobivaš interest res tvoj? Ne predstavljam si, kako bi vse to skupaj zgledalo...



Glavnice zaenkrat ne mislim prodajat. Čist verjetno da nikoli. Če bi rabil likvidnost zdaj, bi poskusil s collateralized loanom.

Kako boš naredil davčno ugodno strukturo je odvisno od veliko stvari. Od zneskov ki so v igri, do tvoje osebne situacije, kako misliš denar porabljat, koliko časa si prpiravljen temu posvetit in pa tvojega comfort zone-a, itd.


Jaz se tudi čedalje bolje nagibam k temu da glavnice nikol ne bi prodajal. Collateralized loani so kul ideja ja, tako dela elita, jemlješ loane na svoje assete in potem odplačuješ, ko grejo gor. Načeloma tudi loan ne sme biti obdavčen, tako da je ubistvu "free money".

Edini problem je, da trenutno na Celsiusu, kjer imam velik del svojega kapitala, ni mogoče jemati loanov zaradi "jurisdiction", torej slovenske zakonodaje. Kaj je to fora? Sem malo bral, da je povsod po EU to dosti cucked, baje tudi na svoje delnica na Interactive Broker ne moreš jemati loana...

S kakšnim aave-tom, ki je defi bi sicer moglo it? Edini problem je spet, kako to potem dokazovat, če se nate obesijo.

Zneski niso majhni, sem kar dosti tradal lani pred halvingom, tako da me je malo strah izplačevati v FIAT in na svoj račun, da mi ne bi potem obesili "dejavnosti", ker potem pride pa 50% davka, če padeš v najvišji dohodkovni razred, pa vse prispevke sp-ja za nazaj moraš plačati. Dost slabo. Od takrat naprej sicer samo holdam, ampak ne vem kako bojo oni vse to smatrali. Potem pa še UNI aidropi itd vse zakomplicirajo.

Mah, časa itak dosti posvečam že zdaj, upam da mi po tem bullrunu uspe narediti dovolj kapitala, da lahko živim od tega. Bomo videli, težke odločitve bojo še. Mogoče pa izplačam samo del, da si kupim hišo, drugo pa pustim za vedno in živim od stakinga/farminga. Nism še siguren sploh kar je dost slabo. Moram nek okviren plan vsaj met.

Kako to misliš z 'Collateralized loani'? A da zastaviš npr. BTC, ETH itd.. in s tem dobiš staiblecoins?
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

kakob ::

Jaki-1 je izjavil:


Kako to misliš z 'Collateralized loani'? A da zastaviš npr. BTC, ETH itd.. in s tem dobiš staiblecoins?


Yes.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

andro23 ::

paradoxxx je izjavil:

A je kdo v 1INCH?


jaz sem dal tisti 1inch airdrop v LP 1inch-ETH in farmam trenutno z malo več kot 100%

paradoxxx ::

andro23 je izjavil:

paradoxxx je izjavil:

A je kdo v 1INCH?


jaz sem dal tisti 1inch airdrop v LP 1inch-ETH in farmam trenutno z malo več kot 100%


Menim, da je podcenjen tale 1INCH...

Tega sem začel spremljat, če koga zanima. Andre Cronje na temo defi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paradoxxx ()

tonis ::

SuperKripto je izjavil:


En trik. Izberes indikator, ki ima all in one. Oziroma vec moving average ali pa vec EMA v enem indikatorju. Gres pod indikatorje in napises all in one. Tam najdes vse v enem od MA, EMA, RSI itd. Potem pa na svojem grafu kliknes na indikator ,kolescek ikono, oziroma na nastavitve indikatorja in napises katere MA ali EMA bi rad imel, npr 20, 50, 200 itd.



TOP! Hvala ti za tole...

SuperKripto ::

Jaki-1 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:




Kako si pa dobil support linije? Ali je to kakšen indikator?


Ce mislis na support trend linije, dobis tako, da povezes prejsnje low ali pa prejsnje high cene. Pa more imet vsaj 3 dotike na crto. Ce pa mislis na rumeno in modro linijo, dobis na indikatorju, ki se imenuje moving average oziroma MA.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

PHA se je spipal.
Don't f with me.

Scalper ::

 pha

pha

Jaki-1 ::

SuperKripto je izjavil:

Jaki-1 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:




Kako si pa dobil support linije? Ali je to kakšen indikator?


Ce mislis na support trend linije, dobis tako, da povezes prejsnje low ali pa prejsnje high cene. Pa more imet vsaj 3 dotike na crto. Ce pa mislis na rumeno in modro linijo, dobis na indikatorju, ki se imenuje moving average oziroma MA.

Thx za razlago. Mislil sem vodoravne črne supporte z osrednjo rdečo.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

SuperKripto ::

Rdeco sem si takrat zabelezil, ker je bil tam dvojni suport, kjer sta se sekali posevna trendlinija z vodoravno trendlinijo. Je tudi povezana s prejsnjimi suport ali pa resistance. Nima vec toliko pomena kot takrat.

Zgodovina sprememb…

««
179 / 1490
»»