» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
163 / 1451
»»

tonis ::

Nočem zganjat panike, samo opozorilo..

Ni vsak trikotnik pravi trikotnik, ampak če to je pravi trikotnik:

..potem je target nizek (okrog 26k oz 2 fib levela nižje). Če pa bi usekalo na gor(kar osebno dvomim), pa bi bil to ath.
V nedeljo smo videli trikotnik, ki je obrnil (lokalni) trend in do naslednje rotacije lokalnega trenda velja aktualni trend - torej na dol. 8-)

..se pa je že zgodilo da so risali trikotnik potem pa ga preoblikovali v falling wedge, kar je bullish vzorec.

Vidi pa se tudi da smo na 2urnem grafu šli pod zeleni ichimoku oblak kar v veliki večini primerov pomeni da se nad oblak ne dvignemo dokler se ne križata črti ki ta oblak definirata in se barva na default nastavitvah spremeni v rdečo.(to križanje linij se vidi skrajno desno na oblaku in bo čez 3 dni)


Še enkrat, lahko da ne bo nič, ampak raje opozorim.
Drive carefully...


//prosim pa še experte za komentar.

kakob ::

DegenGambler je izjavil:


Turns out, da narobe naredi doublesha256.



echo -n kakob | sha256sum | awk '{print $1;}' | tr -d '\n' | sha256sum
bdda6f10764b01c7b1cffe7f8608802aeeea6f1ffd0267c477ed9ab4d6e70180

Rando google hit https://emn178.github.io/online-tools/s... prdne ven isti rezultat.

Kaj hudiča vi računate?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Drmr ::

kakob je izjavil:


Kaj hudiča vi računate?

echo -n kakob | openssl dgst -sha256 -binary | openssl dgst -sha256

@Tonis hvala za analize. Meni ta danasnji pump (brez karkrsnihkoli analiz) izgleda kot poskus pumpa preden zgrmi se nizje. Bomo videli.
Zanimiva mi je bila tudi Benjaminova primerjava z vrednostjo $.
Btw. a spremlja kdo kaj youtube analizatorje? Kaj se gleda? Meni je sla vecina na zivce, spremljam edino Benjamina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

kakob ::

Aha ja. No zgornjo shasum formulo sem napisal nekaj strani nazaj.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

endelin ::

Priporočam ta coin: e187169fc765b228045af52f500ed638f4ea31847fe2af5eb971d5c5830e060b

kakob ::

Hehe.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Sc0ut ::

DegenGambler je izjavil:

kow je izjavil:

Ja, jaz isto. Tudi, lower cez udaril. Najboljs, da bi prilepil hasha od ticker-ja. Oz, ce kakob narobe racuna double hash.. je to kr blamaza? haha


Turns out, da narobe naredi doublesha256.

Sem sedaj našel kovanca.


Torej moram iskat z napačno double sha256 funkcijo kateri coin je omenil?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Machete ::

tonis je izjavil:

Nočem zganjat panike, samo opozorilo..

Ni vsak trikotnik pravi trikotnik, ampak če to je pravi trikotnik:

..potem je target nizek (okrog 26k oz 2 fib levela nižje).


Kako na tej sliki prideš do 26?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Sc0ut je izjavil:


Torej moram iskat z napačno double sha256 funkcijo kateri coin je omenil?


Ja. Jaz sem imena potegnil s coingecka, ampak mi je nasel le drugi hash ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Machete ::

*eh. saj si napisal. zakaj 2 fb nižje?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kakob ::

kow je izjavil:

Sc0ut je izjavil:


Torej moram iskat z napačno double sha256 funkcijo kateri coin je omenil?


Ja. Jaz sem imena potegnil s coingecka, ampak mi je nasel le drugi hash ...



$ echo -n *redacted* | sha256sum | awk '{print $1;}' | tr -d '\n' | sha256sum
0f59b977e5f3aef85a56fc53be40925aef7b7c37de710ddd8df62892b8c4a408 -
$ echo -n *redacted* | sha256sum | awk '{print $1;}' | tr -d '\n' | sha256sum
5478a80dff4a9eff436f7d17520148ffa37e8fedc008809e6f8868e8a978ca86 -

Tako kot na coingecko, le da je vse lowercase.


Again: nobenmu ne pravm da kupt any of it. Jaz imam ~0.05% NAV v vsakem od tega. Mogoče pojačam da bo malo bolj meaningful.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kow ::

Tnx, zdej nasel se drugo. Znana imena, sicer.

kakob ::

kow je izjavil:

Znana imena, sicer.


Never claimed otherwise.

Sicer pa so vsi shitcoini znana imena če si na sceni več kot 15 minut.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

rokp ::

Drmr je izjavil:

echo -n kakob | openssl dgst -sha256 -binary | openssl dgst -sha256


Ce z openssl, potem takole:
echo -n kakob | openssl dgst -sha256 | awk '{print $2}' | tr -d '\n' | openssl dgst -sha256

kow ::

kakob je izjavil:

kow je izjavil:

Znana imena, sicer.


Never claimed otherwise.

Sicer pa so vsi shitcoini znana imena če si na sceni več kot 15 minut.


Malo je junakov, ki bi listali 7 stran na coinmarkecapu :)

kakob ::

kow je izjavil:



Malo je junakov, ki bi listali 7 stran na coinmarkecapu :)


Point taken.

Blue chip is blue chip tho.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

azvik ::

tonis je izjavil:

Nočem zganjat panike, samo opozorilo..

Ni vsak trikotnik pravi trikotnik, ampak če to je pravi trikotnik:

..potem je target nizek (okrog 26k oz 2 fib levela nižje). Če pa bi usekalo na gor(kar osebno dvomim), pa bi bil to ath.
V nedeljo smo videli trikotnik, ki je obrnil (lokalni) trend in do naslednje rotacije lokalnega trenda velja aktualni trend - torej na dol. 8-)

..se pa je že zgodilo da so risali trikotnik potem pa ga preoblikovali v falling wedge, kar je bullish vzorec.

Vidi pa se tudi da smo na 2urnem grafu šli pod zeleni ichimoku oblak kar v veliki večini primerov pomeni da se nad oblak ne dvignemo dokler se ne križata črti ki ta oblak definirata in se barva na default nastavitvah spremeni v rdečo.(to križanje linij se vidi skrajno desno na oblaku in bo čez 3 dni)


Še enkrat, lahko da ne bo nič, ampak raje opozorim.
Drive carefully...


//prosim pa še experte za komentar.


Nisem expert, se pa nadejam tega scenarija do 26k, vse je mogoče, mislim pa, da bodo, kupce nad 30k še mal pritisnali. Trenutno se BTC izogibam, dokupujem pa Ether.

tonis ::

Machete je izjavil:

*eh. saj si napisal. zakaj 2 fb nižje?

Sem že večkrat poudaril, pa bom še enkrat - jaz nisem poklicni trader, dejansko bolj opazovalec. Ampak vzorcev sem opazil že kar precej in so se dejansko uresničili... (in nekateri se dejansko tudi niso :D)

Definicija trikotnikov: link

Pač levo stranico trikotnika postaviš na mesto kjer je trikotnik prebit in target je potem nasprotna točka te daljice. Če zbije "močno", potem je breakout, če zbije "na easy" pa je fakeout in trikotnik ne velja.

V tem primeru se target precej ujema s fib linijo zato sem tudi objavil. Tej liniji pa se približuje tudi dnevni MA50(tam bo v dveh dneh), kar po moje je naslednji target(zdaj nas je ustavil dnevni MA20)

kixs ::

azvik:

Oba sta isti k. Se korelacija je enaka. Zdaj se soavtor ETH neki pluva po mainstream agendi...

SuperKripto ::

azvik je izjavil:

tonis je izjavil:



//prosim pa še experte za komentar.


Nisem expert, se pa nadejam tega scenarija do 26k, vse je mogoče, mislim pa, da bodo, kupce nad 30k še mal pritisnali. Trenutno se BTC izogibam, dokupujem pa Ether.






Eth na prvi sliki 4h graf je ravno nekje vmes. Idealna priloznost za izstop 1140 usd oziroma vstop nad 1160 usd ob upostevanju zakljucka svec, tam kjer se sekata modra in rumena moving average crta.

Na drugi sliki je dnevni graf, kjer se je eth odbil nazaj gor nekje pri modri crti. Zdaj je ether ravno nekje vmes med dnevnim suportom in 4h resistance.

Zgodovina sprememb…

azvik ::

kixs je izjavil:

azvik:

Oba sta isti k. Se korelacija je enaka. Zdaj se soavtor ETH neki pluva po mainstream agendi...


Ja to že sj ko BTC pade, gre vse v isto smer, vendar sam osebno vidim veliko večji potencial za dobiček kot pri BTC. Sicer 90% držim v BTC,ETH,ADA,Link 10% ostalo. Zraven padca pa je pripomoglo še tečaj dolarja.

azvik ::

Pa ne gre zanemarit da je BTC krepko čez prejšnji vrh, Etru pa ne.

tonis ::

Dejansko vsi večji kovanci rišejo trikotnik, kar je posledica nihanja BTCja. Če zbije... Če!! ..potem ima LTC močan support na 94 (vsak dan se pomika malo nižje, ker ni horizontalna linija), BCH pa celo pod 300 ampak da pride tja dol bi moral btc res silovito past. (okrog 320 se mi pa zdi verjetno)

Glede na zastrašujočo parabolo BTCja se mi zdi padec realen, res da nihamo na dnevnem nivoju, ampak tedenski RSI je še vedno tik pod 95, prej ali slej je tudi to treba zresetirat.

SuperKripto ::

Slovenski grb s triglavom je v bistvu head and shoulders :)

SuperKripto ::

Tonis, ker vidim da si obozevalec ichimoku, a si opazil, da je prva 4h sveca zakljucena pod oblakom? Drgac jaz nisem ekspert za ichimoku, ker ga ze dolg cajta sploh ne uporabljam. Ampak mi je zanimivo.

p.s. v bistvu ni prva, je ze prej bila

Ampak na cme futures, ki ne steje vikendov kjer boti rulajo, pa nima nobene 4h svece pod ichimoku oblakom.

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

rokp je izjavil:

Drmr je izjavil:

echo -n kakob | openssl dgst -sha256 -binary | openssl dgst -sha256


Ce z openssl, potem takole:
echo -n kakob | openssl dgst -sha256 | awk '{print $2}' | tr -d '\n' | openssl dgst -sha256


Dobim prav če naredim:

Input ASCII: 'bitcoin'
Input Hex: 626974636f696e
SHA256:
6b88c087247aa2f07ee1c5956b8e1a9f4c7f892a70e324f1bb3d161e05ca107b
Double-SHA256:
f1ef1bf105d788352c052453b15a913403be59b90ddf9f7c1f937edee8938dc5

Nisem programer, pa rabim malo dalje kot vi.

?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tonis ::

SuperKripto je izjavil:

Tonis, ker vidim da si obozevalec ichimoku, a si opazil, da je prva 4h sveca zakljucena pod oblakom? Drgac jaz nisem ekspert za ichimoku, ker ga ze dolg cajta sploh ne uporabljam. Ampak mi je zanimivo.

p.s. v bistvu ni prva, je ze prej bila


Nisem oboževalec, sem bolj opazovalec 8-)

Pri meni še ni pod oblakom, ker nimava istih parametrov, ti imaš najbrž default, jaz pa te ki naj bi bile bolj za kripto:
Crypto: 10, 30, 60, 30 (Double it: 20, 60, 120, 30) link

Dejansko pa gledam indikatorje katere sem se naučil nekaj od dobe4ever, od tebe, ichimoku pa od Andreja Bohinjca (sicer znanega bitconnect-aša).


//pa še to glede ichimoku - cela sveča mora bit pod zelenim oblakom da to nekako velja(torej brez dotika oblaka, niti s špico). Ampak kot sem že rekel, kot CME gapi - velja vedno, razen kadar ne velja :)

R1PC ::

Pomoč , imam myetherwallet unencrypted json file iz leta 2016 , sedaj pa mi zahtevajo password ki ga nikoli nisem imel.
A kdo ve kako bi se dalo to rešit ?

DegenGambler ::

Ce imas privatni kljuc, lahko resis zadevo. Drugo, lahko poskusis z bruteforce poskusanjem vseh gesel. Vkolikor si nastavil dovolj sibko geslo, ti bo racunalnik v nekaj minutah/urah/dneh pljunil ven geslo. Najbolje da poskusis z kaksnim dictionary napadom z neko obsirno zbirko gesel.

Vkolikor tega nisi se nikoli pocel, te caka pa zabavno ucenje teh postopkov :)

Zgodovina sprememb…

R1PC ::

ma ne , sploh nisem imel nobenega passworda , niso ha zahtevali je šlo kar gor

DegenGambler ::

No, to zagotovo ni res. Geslo je vedno potrebno vnesti. Berem malo o podobnih situacihah in jih je kar nekaj takih kot ti, kasneje pa se spomnijo, da geslo le so nastavili. Tudi ti si ga.

Tole orodje ti zna prit prav:
https://github.com/ryepdx/pyethrecover

R1PC ::

garantiram ti da ne

SuperKripto ::

Zakaj ne pises suportu od myetherwallet in jih vprasas

R1PC ::

ja bom proval

profesjonalc ::

Sc0ut je izjavil:

rokp je izjavil:

Drmr je izjavil:

echo -n kakob | openssl dgst -sha256 -binary | openssl dgst -sha256


Ce z openssl, potem takole:
echo -n kakob | openssl dgst -sha256 | awk '{print $2}' | tr -d '\n' | openssl dgst -sha256


Dobim prav če naredim:

Input ASCII: 'bitcoin'
Input Hex: 626974636f696e
SHA256:
6b88c087247aa2f07ee1c5956b8e1a9f4c7f892a70e324f1bb3d161e05ca107b
Double-SHA256:
f1ef1bf105d788352c052453b15a913403be59b90ddf9f7c1f937edee8938dc5

Nisem programer, pa rabim malo dalje kot vi.

?


Če uporabljaš to funkcijo v pythonu, ne boš dobil istega rezutata kot Kakob. Ta funkcija namreč deluje nekako tako TEXT(ascii: 'bitcoin') -> HEX -> sha256 -> HEX -> sha256 in dobiš rezultat. Da dobiš rešitev kot Kakob, pa moraš iti po principu TEXT(ascii: 'bitcoin') -> HEX -> sha256 -> TEXT -> sha256. To pomeni, da kot input za drugi hash uporabiš TEXT in ne HEX prvega hasha. Malo prilagodi funkcijo pa bo :)

Jaki-1 ::

tonis je izjavil:

Nočem zganjat panike, samo opozorilo..

Ni vsak trikotnik pravi trikotnik, ampak če to je pravi trikotnik:

..potem je target nizek (okrog 26k oz 2 fib levela nižje). Če pa bi usekalo na gor(kar osebno dvomim), pa bi bil to ath.
V nedeljo smo videli trikotnik, ki je obrnil (lokalni) trend in do naslednje rotacije lokalnega trenda velja aktualni trend - torej na dol. 8-)

..se pa je že zgodilo da so risali trikotnik potem pa ga preoblikovali v falling wedge, kar je bullish vzorec.

Vidi pa se tudi da smo na 2urnem grafu šli pod zeleni ichimoku oblak kar v veliki večini primerov pomeni da se nad oblak ne dvignemo dokler se ne križata črti ki ta oblak definirata in se barva na default nastavitvah spremeni v rdečo.(to križanje linij se vidi skrajno desno na oblaku in bo čez 3 dni)


Še enkrat, lahko da ne bo nič, ampak raje opozorim.
Drive carefully...


//prosim pa še experte za komentar.

@tonis Hvala za analize ki jih delaš saj dobimo še dodatne info. Se kar strinjam za support 25-26k. Tudi dogajanje v ZDA lahko v bljižnji prihodnost pripelje do teh nivojev ali celo nižje.
Če sem z odgovori kakorkoli pomagal, lahko uporabite linke. Hvala.
https://www.binance.com/?ref=16525783

kakob ::

Še dobr da sm dau double, če ne bi blo presimpl.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

SuperKripto ::

Btc na tesla grafu zakljucil dnevno sveco nekoliko pod suportom. Morda prvi znak za vec previdnosti. Sicer je na btc usd grafu se vedno nad suportom. Potrebno je imet cim vec kazalcev, ki kazejo v isto smer. Trenutno malo mesano.

SuperKripto ::



btc usd se trenutno zaustavil pri dnevni moving average, priblizno 32400 usd. pod tem je le se trendlinija, priblizno 31900. Ampak volumen je nizek. Trenutno ne zgleda kot mocen odboj.

seminal ::

Mene pa zanima kaj upporabljate? Coinbase, kraken, gemini ali kaj drugega?

XRPNERD ::

kakob je izjavil:

kow je izjavil:

Sc0ut je izjavil:


Torej moram iskat z napačno double sha256 funkcijo kateri coin je omenil?


Ja. Jaz sem imena potegnil s coingecka, ampak mi je nasel le drugi hash ...



$ echo -n *redacted* | sha256sum | awk '{print $1;}' | tr -d '\n' | sha256sum
0f59b977e5f3aef85a56fc53be40925aef7b7c37de710ddd8df62892b8c4a408 -
$ echo -n *redacted* | sha256sum | awk '{print $1;}' | tr -d '\n' | sha256sum
5478a80dff4a9eff436f7d17520148ffa37e8fedc008809e6f8868e8a978ca86 -

Tako kot na coingecko, le da je vse lowercase.


Again: nobenmu ne pravm da kupt any of it. Jaz imam ~0.05% NAV v vsakem od tega. Mogoče pojačam da bo malo bolj meaningful.


A lahko še navadnemu frizerju, ki ga zadeva malo bolj natančno zanima razložiš kako to dekodirat? Mi lahko daš morda neko usmeritev na ZS? Ne pričakujem rešitve na pladnju, samo da ne izgubljam časa z branjem te teme, ki ima že 160+ strani.
Hvala!

kow ::

Usmeritev? Prvo moras razumeti kaj je hash funkcija:
Zgo%C5%A1%C4%8Devalna funkcija @ Wikipedia

DegenGambler ::

Jp, preberi si kaj o hesiranju, linux osnove ali python osnove. Potem si pa ze veliko blizje :)

XRPNERD ::

DegenGambler je izjavil:

Jp, preberi si kaj o hesiranju, linux osnove ali python osnove. Potem si pa ze veliko blizje :)


Un hash od endelina sem dekodiral. Me ne prepriča :)

DegenGambler ::

Kakobova sta kar potencialna. Enega od teh imam tudi sam že kar nekaj časa.

endelin ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Haha tisti ki piše te članke sigurno prebira tudi slotech saj uporablja izraze kot so:
- prebiti
- splezati (bitcoin je lani splezal...)

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Machete ::

DegenGambler je izjavil:

Kakobova sta kar potencialna. Enega od teh imam tudi sam že kar nekaj časa.

Morje v fukošimi je kontaminirano. Malce priokusa je zame. Bom pa nekaj naložil pomoje tudi sam.

endelin je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...
Haha tisti ki piše te članke sigurno prebira tudi slotech saj uporablja izraze kot so:
- prebiti
- splezati (bitcoin je lani splezal...)
:D

Zakaj, saj to so povsem navadne slovenske besede.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aston_11 ::

Kakobova hasha daš dekodirati v sha256 decoder 2x in je to to?

Senior Dev ::

Konec veselice na kriptotržišču. Kriptomagnati tipa Nodi so spet ostali brez penzije.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Machete ::

Zakaj konec?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
163 / 1451
»»