» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
151 / 1490
»»

gruntfürmich ::

Drmr je izjavil:

Na bitstampu verjetno vsi trgujemo direktno eur/usd, nisem nikoli pomislil da bi dajal v usdc.
@gruntfürmich hvala. Sploh tista v novembru je lepa.

sicer je bil volumen samo 14 btc, trnutno je order book kar večji (100 btc do 5k recimo), ampak vseeno je lepo če dobiš vsaj malo btc-ja poceni zaradi napake bota...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

kakega jurja, dva se da pa skoraj vsak dan dobiti, gledam

Sharp999 ::

perci je izjavil:

kakega jurja, dva se da pa skoraj vsak dan dobiti, gledam


Zaradi napak botov oziroma menjalnic, kjer niha cena?

paradoxxx ::

Tole za usdc ne verjamem, jaz sem imel odprt buy order na 35k takrat, pa se ni izvršil. Saj sem po tem dal zgoraj sliko tistega momenta, ampak se ni izvršilo kot sem rekel...

perci ::

Sharp999 je izjavil:

perci je izjavil:

kakega jurja, dva se da pa skoraj vsak dan dobiti, gledam


Zaradi napak botov oziroma menjalnic, kjer niha cena?

verjetno se nabere toliko market orderjev, da presežejo povpraševanje, potem cena logično pada

gruntfürmich ::

Sharp999 je izjavil:

perci je izjavil:

kakega jurja, dva se da pa skoraj vsak dan dobiti, gledam


Zaradi napak botov oziroma menjalnic, kjer niha cena?

cena zelo zaniha ker je sell order tako velik, da potegne v 'instant buy' tudi orderje za btc zelo nizko, ker je tako mala 'knjiga ponudbe'.
in to gre v obe smeri.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

se pa sprašujem, zakaj je sell order tako velik :)

gruntfürmich ::

pač nekdo proda.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

ok, ne mislim en sam order, zakaj ponudba presega povpraševanje, to sprašujem. Ker na denarnih parih tega ni videti.

gruntfürmich ::

morda se zajebe in samo tam proda, ali pa se drugje ta order skrije v velikem volumnu če je sell order na vseh parih aktiviran.
kako bi šele prodaja 10 btc izgledala na pax valuti... tam gre že sell (buy order) 6,62 BTC-ja na 26,11$
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

perci ::

OK, moja teorija je, da BTC rabi malo retracementa...smo podvojili prejšnji ATH, potrebujemo malo večji korekt (15-20%), da se privabi nove vlagatelje za naskok na 50k.

Mogoče bolj želja kot teorija :).

Mato989 ::

Najslabse je v cryptu ce kupis to kar drzita vazelin in nodi... Eden redkih gnojilnih coinov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cristofori ::

Če na Binancah kupim Bitcoin se najbolj splača z bančnim nakazilom?

perci ::

Povsod se najbolj splača z bančnim nakazilom.

gruntfürmich ::

ravno sedaj kupoval PAX z EURO na bitstampu (da nastavim smešno nizek buy order), in imajo zadnja 2 orderja boti v upravljanju. sem se lovil z botom da nastavim najvišjo vrednost za nakup, pa za vsako zviša za 0,0002... se mi zdi da še ko pišeš vrednost za nakup, te spremlja in prilagaja.
to se mi pa ne zdi fer.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

ravno sedaj kupoval PAX z EURO na bitstampu (da nastavim smešno nizek buy order), in imajo zadnja 2 orderja boti v upravljanju. sem se lovil z botom da nastavim najvišjo vrednost za nakup, pa za vsako zviša za 0,0002... se mi zdi da še ko pišeš vrednost za nakup, te spremlja in prilagaja.
to se mi pa ne zdi fer.


Barabe... Pritozi se
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

ravnokar sem se. tebi in perciju. upam da bosta ukrepala...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

svecka ::

Evo že spet je cev market bil dumpan isto minuto na vseh coinih. Razložite mi to kako je možno.

perci ::

Nodi, Superkripto - dejmo res nehat smetiti s temi judovskim koledarji. Lepo vljudno prosim.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

Mini dump

Mato989 ::

svecka je izjavil:

Evo že spet je cev market bil dumpan isto minuto na vseh coinih. Razložite mi to kako je možno.


Pa to je ze davno razlozeno, vsa valuacija v kovancih je na cmcju in ostalih kot na borzah v satoshijih

Pomisli takole

Kako mislis da bi blo na borzi ce bi bse delnice se trgovale vecinsko samo v teslini delnici torej par tesla/delnica

Ali drugace

Predstavljaj si 0 trgovanja z coinom TEST, zadnja prodaja oz nakup je bil taki da je 1 TEST = 0.1 BTC

No in zdaj ce je btc danes 30.000e je 1 test 3.000e, ce pa btc pade na 25.000e pa je 1 test 2.500e ceprav ga ni nihce prodal

In to je glavna tezava marketa ker lahko imas 0 prometa in vrednost kovancu niha, ker ni odvisen od prometa ampak od btc vrednosti zato je dump hkraten pol se pa zbalansira cez cas
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

popcorn time !!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Vazelin naj vrzem se stotaka v xtz?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

kup si preprogo v ikeji

DegenGambler ::

svecka je izjavil:

Evo že spet je cev market bil dumpan isto minuto na vseh coinih. Razložite mi to kako je možno.


Kaj te tu preseneča?

Svet tradanja delnic in kriptovalut je prepravljen z raznoraznimi trading boti. Boti, ki iščejo arbitraže na 20 menjalnicah hkrati na 500 različnih parih. Čim nekje odkrijejo možnost za profit, to takoj izkoristijo. Če je denimo cena BTCja na Bitstampu 39000 dolarjev, cena BTCja na Binanceu pa 40000 dolarjev, je logično, da lahko takoj na Binancu prodaš BTC in ga isto količino kupiš na Bitstampu za takojšen profit nekaj malega procentov. Seveda se tu lahko gleda tudi druge pare. Recimo, da se Tezos prodaja po ceni 0.0001 BTCja in po ceni 2 USD. Cena BTCja dumpne, to pomeni da lahko kupim Tezos z btcjem in ga instantno prodam v dolarjih in dobim profit.

Kot sem že napisal, vse je povezano. Ena akcija na nekem marketu sproži verižno reakcijo po celotnem trgu.

Sedaj pa, recimo da nekdo dumpne ogromno količino BTCja na neki menjalnici in cena pade za 2k$. Kaj se bo zgodilo s cenami na drugih menjalnicah in na drugih parih?

DegenGambler ::

Kot zanimivost še to: Razna podjetja so svoje serverje selila na različne lokacije po svetu, samo za to, da so dostopni čas, ko njihov zahtevek potuje do menjalnice/borze zmanjšala za nekaj milisekund in imajo njihovi boti tako manjšo prednost pred ostalimi boti, kjer ukaz potuje dlje časa in se v tem času situacija že spremeni. V takšnem marketu si. Tekmuješ z najboljšimi na svetu.

tonis ::

DegenGambler je izjavil:

svecka je izjavil:

Evo že spet je cev market bil dumpan isto minuto na vseh coinih. Razložite mi to kako je možno.


Kaj te tu preseneča?

Svet tradanja delnic in kriptovalut je prepravljen z raznoraznimi trading boti. Boti, ki iščejo arbitraže na 20 menjalnicah hkrati na 500 različnih parih. Čim nekje odkrijejo možnost za profit, to takoj izkoristijo. Če je denimo cena BTCja na Bitstampu 39000 dolarjev, cena BTCja na Binanceu pa 40000 dolarjev, je logično, da lahko takoj na Binancu prodaš BTC in ga isto količino kupiš na Bitstampu za takojšen profit nekaj malega procentov. Seveda se tu lahko gleda tudi druge pare. Recimo, da se Tezos prodaja po ceni 0.0001 BTCja in po ceni 2 USD. Cena BTCja dumpne, to pomeni da lahko kupim Tezos z btcjem in ga instantno prodam v dolarjih in dobim profit.

Kot sem že napisal, vse je povezano. Ena akcija na nekem marketu sproži verižno reakcijo po celotnem trgu.

Sedaj pa, recimo da nekdo dumpne ogromno količino BTCja na neki menjalnici in cena pade za 2k$. Kaj se bo zgodilo s cenami na drugih menjalnicah in na drugih parih?


+1

nimam pojma kako to deluje, ampak korelacije so več kot očitne. Zadaj je pa matematika. (...in ne MATOmatika)

Senior Dev ::

HODL
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

perci ::

Senior Dev je izjavil:

HODL

Lepa. Že dolgo nisem prebral tega tule.

Kje je zdej Facebook Dev da pošorta tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kow ::

Ajmo, en vecji pullback, da lahko povecam vrece shitkojnov >:D

PrihajaNodi ::

Ker bull trap...noro...da se xtz premakne
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gruntfürmich ::

DegenGambler je izjavil:

Kot zanimivost še to: Razna podjetja so svoje serverje selila na različne lokacije po svetu, samo za to, da so dostopni čas, ko njihov zahtevek potuje do menjalnice/borze zmanjšala za nekaj milisekund in imajo njihovi boti tako manjšo prednost pred ostalimi boti, kjer ukaz potuje dlje časa in se v tem času situacija že spremeni. V takšnem marketu si. Tekmuješ z najboljšimi na svetu.

to velja za navadne borze.
tukaj je malce drugače, ker je govora o kriptovalutah in blockchainu, ter so časi potovanja kriptovalut iz borze na borzo veliko daljši in se arbitraže ne morejo izajati na mili sekundni ravni.
so pa vse povezane, to pa ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

a kdo kupuje zdele?

Nedasemiveč ::

perci je izjavil:

a kdo kupuje zdele?


Zakaj? Padci so zaenkrat majhni.

perci ::

pričakuješ večje? volume ne potrjuje tega padca.

gruntfürmich ::

teh whale orderjev ne boš videl med order bookom. ker ne morejo obstajati. order book drži tečaj, ne sproža razlik. razlike so zaradi velikih instant orderjev, ko je order book majhen.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Nedasemiveč ::

perci je izjavil:

pričakuješ večje? volume ne potrjuje tega padca.


Danes planiram prodajo, nekako sem pričakoval rast altov čez ta vikend, morda še jutri potem pa padec.

PrihajaNodi ::

Nedasemiveč je izjavil:

perci je izjavil:

pričakuješ večje? volume ne potrjuje tega padca.


Danes planiram prodajo, nekako sem pričakoval rast altov čez ta vikend, morda še jutri potem pa padec.


Matr to je pa kpt po kolendarju...kaj bo vedo sam kiti
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

demogill ::

Btc sup 39k res 41k se ena kajla pa short

Nedasemiveč ::

PrihajaNodi je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

perci je izjavil:

pričakuješ večje? volume ne potrjuje tega padca.


Danes planiram prodajo, nekako sem pričakoval rast altov čez ta vikend, morda še jutri potem pa padec.


Matr to je pa kpt po kolendarju...kaj bo vedo sam kiti


Itak se strinjam, še oni verjetno ne. Pač to je moje osebno pričakovanje, morda, da tudi sebe nekako psihološko prepričam v prodajo.

Tavher ::

Glede na dolgo in dobro podporo na cca 39.000 bi sam pričakoval še en konkreten pump. Mislite da ne?
Vsi kazalniki so na dnu in nekako ni logike da ne bi vsekalo gor. No če se kiti odločijo drugače bo drugače.

demogill ::

Tavher je izjavil:

Glede na dolgo in dobro podporo na cca 39.000 bi sam pričakoval še en konkreten pump. Mislite da ne?
Vsi kazalniki so na dnu in nekako ni logike da ne bi vsekalo gor. No če se kiti odločijo drugače bo drugače.

V vsakem primeri so veliki v plusu, na veliko luzijo v obe smeri. Mislim da si zaenkrat ne upajo privoscit nek velik pump niti dump da lahko ponzi lavfa se naprej. Imam pa obcutek da bo slo dol seveda ne tako mocno kot nazadnje

PrihajaNodi ::

demogill je izjavil:

Tavher je izjavil:

Glede na dolgo in dobro podporo na cca 39.000 bi sam pričakoval še en konkreten pump. Mislite da ne?
Vsi kazalniki so na dnu in nekako ni logike da ne bi vsekalo gor. No če se kiti odločijo drugače bo drugače.

V vsakem primeri so veliki v plusu, na veliko luzijo v obe smeri. Mislim da si zaenkrat ne upajo privoscit nek velik pump niti dump da lahko ponzi lavfa se naprej. Imam pa obcutek da bo slo dol seveda ne tako mocno kot nazadnje



Ja ja, samo da te spomnim na kriptozimo. Samo jaz, vazelin in mato smo jo prestili.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

Ja pajade, polno nas je bilo v hodl mode.

Ampak tudi v prejšnjem bullu je enkrat lepo padlo iz 6 na 4k, če se ne motim. Pa se je potem šele začelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

PrihajaNodi ::

Govorim o cincanju btcja med 12 in 9k kjer se je vleklo in vleklo. Takrat ni blo nobenga tu.

Zdj so zacele frizerke ulevat.

Btw se 10 dni do saplingov oz. najvecjega updejta na xtz. Upam da podzge ceno.

Se kdo spomni kako je marcet cap zgrmel iz 300 na 90 m? Noro. V parih urah je blo vse -70%. Takrat je Kina "napovedovala" ban kripta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

perci je izjavil:

Ja pajade, polno nas je bilo v hodl mode.

Ampak tudi v prejšnjem bullu je enkrat lepo padlo iz 6 na 4k, če se ne motim. Pa se je potem šele začelo.


Samo se lahko zgodi kot 2013 bull kjer ni bilo večjih popravkov lahko vse do 60-100k in pol šele kakšna večja korekcija. Samo up up up, in vsi daytradejri naredijo samomor. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

perci ::

Šur, tudi to je opcija. Čeprav se mi zdi manj verjetno, ker takrat je bil MC bistveno manjši.

PrihajaNodi ::

Tether je padu....
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DeeJay ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tether je padu....

Proti čemu?
Don't f with me.
««
151 / 1490
»»