» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
144 / 1490
»»

spegli ::

Mal nazaj sem objavil 46k naslednja fib ext. Ta zadeva je nora.

kow ::

Jaz osebno, moram reci, da sem zelo labilen (cist odvisno od dneva). Vcasih si mislim, pa sej sm nor.. Naslednji dan: To je sele zacetek (kot da smo leta 95, pa si poskusamo predstavljati kaksen bo internet cez 10,20 let).

Kripto (pametne pogodbe) bo POPOLNOMA spremenil ekonomijo in governance, financiranje javnega dobrega ipd. Norec prodaja danes.
Vsak naj premisli, in se odloci sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

scythe ::

PrihajaNodi je izjavil:

Xrp je spam pravjo

https://decrypt.co/28176/98-of-xrp-tran...


Možno je vse ;(( Zdaj se celo govori, da naj bi Riplle plačeval borzam, da jih uvrstijo na listo :|

spegli ::

Na 42k sem dal short

perci ::

ne nori

kow ::

don't do it.

spegli ::

42.140 Stop. Spota še nisem prodajal.

PrihajaNodi ::

spegli je izjavil:

Na 42k sem dal short


Zakaj ne tezos? Iz 2.70 na 2.25. A more bit glih btc. Pri xtzju si zihr
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Fantje, tole da "strašite" folk da bo šlo to naravnost na 100k ni ravno fer do tistih ki komaj vstopajo, ker bodo popušili. Kupuje se na korekcijah, ne pa zdaj ko je raketa.
Zdaj se dnevno pojavlja v medijih da je padel nov rekord in vsi vemo kaj to pomeni.

Mi je možno da še en teden vlečemo gor, ampak meni malo verjetno. Next fib je ~42600, pa vprašanje če pride do tja.

Ko bo večina verjela da gremo direkt na luno, takrat bo padlo.


Spomni se kako te kleje zdaj oseba ki si mu to izrekel pa je bil ATH 21.000$... koliko je tisti spušil če je nov in dal v BTC?

Še danes se v živo spomnim kako mi je točno te tvoje besede izrekel tip pri 4k bitcouni davnega 2017... je rekel kaj si nor ne kupuj zdaj pri 4k, jaz sem pri 600$... počakaj na korekcijo, no čakal sem jo tako dolgo, da če bi kupil takrat ko kao ni blo korekcije bi bil januarja v penziji... namesto tega sem poslušal "fer" nasvet ki jih daješ zdaj ti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Nedasemiveč ::

kow je izjavil:

Jaz osebno, moram reci, da sem zelo labilen (cist odvisno od dneva). Vcasih si mislim, pa sej sm nor.. Naslednji dan: To je sele zacetek (kot da smo leta 95, pa si poskusamo predstavljati kaksen bo internet cez 10,20 let).

Kripto (pametne pogodbe) bo POPOLNOMA spremenil ekonomijo in governance, financiranje javnega dobrega ipd. Norec prodaja danes.
Vsak naj premisli, in se odloci sam.


Odvisno kaj prodajaš in razlog za prodajo.

MasterTade ::

hehe ja za nazaj je lahko gledat, a pa bi kupil toliko btc za 4k?
Mors omnia aequat

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

tonis je izjavil:

Fantje, tole da "strašite" folk da bo šlo to naravnost na 100k ni ravno fer do tistih ki komaj vstopajo, ker bodo popušili. Kupuje se na korekcijah, ne pa zdaj ko je raketa.
Zdaj se dnevno pojavlja v medijih da je padel nov rekord in vsi vemo kaj to pomeni.

Mi je možno da še en teden vlečemo gor, ampak meni malo verjetno. Next fib je ~42600, pa vprašanje če pride do tja.

Ko bo večina verjela da gremo direkt na luno, takrat bo padlo.


Spomni se kako te kleje zdaj oseba ki si mu to izrekel pa je bil ATH 21.000$... koliko je tisti spušil če je nov in dal v BTC?

Še danes se v živo spomnim kako mi je točno te tvoje besede izrekel tip pri 4k bitcouni davnega 2017... je rekel kaj si nor ne kupuj zdaj pri 4k, jaz sem pri 600$... počakaj na korekcijo, no čakal sem jo tako dolgo, da če bi kupil takrat ko kao ni blo korekcije bi bil januarja v penziji... namesto tega sem poslušal "fer" nasvet ki jih daješ zdaj ti.



Pozabljas da je bil v crashu 3k.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Infusion ::

Pozdrav,
še velja da ni treba FURSU nič poročat če držiš kripto na dolgi rok in si izplačaš po kakih dveh letih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

spegli ::

39800 pa upam na long. Ni razloga za paniko.

A_A ::

Infusion je izjavil:

Pozdrav,
še velja da ni treba FURSU nič poročat če držiš kripto na dolgi rok in si izplačaš po kakih dveh letih?

sicer jaz ne vem, samo npr jaz si nalozim denar na borzo in ga dvignem brez trejdanja nazaj. Kaj mi bodo zaračunali? Kako bodo to gledali meni osebno ni jasno

Infusion ::

A_A je izjavil:

Infusion je izjavil:

Pozdrav,
še velja da ni treba FURSU nič poročat če držiš kripto na dolgi rok in si izplačaš po kakih dveh letih?

sicer jaz ne vem, samo npr jaz si nalozim denar na borzo in ga dvignem brez trejdanja nazaj. Kaj mi bodo zaračunali? Kako bodo to gledali meni osebno ni jasno


Kakor imam jaz v spominu te država obdavči samo če si day trader oz. da narediš v letu čez cca 100 trejdov. V primeru da si day trader in stalno iščeš skozi leto najboljše taktike kako pridobit dobiček iz kripta, se smatra da opravljaš dejavnost in si tako tudi obdavčen.

Edino ne vem če se je v dveh letih kaj spremenilo z obdavčitvijo ko si denar izplačaš na svoj račun. Vem da je bilo prejšnja leta tako, da če si long term holdal, jih ni čisto nič brigalo in si si lahko izplačal na račun brez nič poročat FURS-u ker tega niso smatrali kot opravljanje dejavnosti.

Airdropi so seveda obdavčeni.

xardas ::

Kaj se šteje kot trgovalni dan? Samo nakup ali prodaja določenega coina ali še kaj drugega?

Senior Dev ::

FURS vas bo poiskal sam na domu in vzel kos pogače. Tako da sploh ne probat goljufat!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tonis je izjavil:

Fantje, tole da "strašite" folk da bo šlo to naravnost na 100k ni ravno fer do tistih ki komaj vstopajo, ker bodo popušili. Kupuje se na korekcijah, ne pa zdaj ko je raketa.
Zdaj se dnevno pojavlja v medijih da je padel nov rekord in vsi vemo kaj to pomeni.

Mi je možno da še en teden vlečemo gor, ampak meni malo verjetno. Next fib je ~42600, pa vprašanje če pride do tja.

Ko bo večina verjela da gremo direkt na luno, takrat bo padlo.


Spomni se kako te kleje zdaj oseba ki si mu to izrekel pa je bil ATH 21.000$... koliko je tisti spušil če je nov in dal v BTC?

Še danes se v živo spomnim kako mi je točno te tvoje besede izrekel tip pri 4k bitcouni davnega 2017... je rekel kaj si nor ne kupuj zdaj pri 4k, jaz sem pri 600$... počakaj na korekcijo, no čakal sem jo tako dolgo, da če bi kupil takrat ko kao ni blo korekcije bi bil januarja v penziji... namesto tega sem poslušal "fer" nasvet ki jih daješ zdaj ti.



Pozabljas da je bil v crashu 3k.


Ti pozabljas da je bil v crashu tudi 0.001$

Mi ki smo kupovali 2017 so za tonis uporabnike iz 2013 bli enaki "nefer" pa kako se je izslo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Infusion ::

Trgovalni dan je pomojem takrat ko kaj kupiš, prodaš ali izmenjaš pa tudi če je samo ena stvar. Če si long term holder itak nikol ne boš dosegel te kvote, in tudi če bi nekako preverjali bi pomojem videli da si kupil stvar samo za držat na dolgi rok. Day traderji imajo itak ogromno nakupov in prodaj skozi leto...

Senior dev, sicer spoštujem banter ampak je dokaj sitno ko ta banter čisto nič ne pripomore k pridobivanju koristnih informacij.

scythe ::

Senior Dev je izjavil:

FURS vas bo poiskal sam na domu in vzel kos pogače. Tako da sploh ne probat goljufat!


Odvisno kolk si neumen oz. pameten ;)

Senior Dev ::

AI ki išče davčne utajevalce lahko v šahu premaga Kasparova. Povej perci če ni res?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kiFni ::

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

endelin ::

Senior Dev je izjavil:

AI ki išče davčne utajevalce lahko v šahu premaga Kasparova. Povej perci če ni res?

:)):D

Senior Dev ::

kiFni je izjavil:

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

Ampak nisi dobil nič od tega špilanja videoigric razen dioptrijo trojkico. In mislim da je tu ta razlika. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

Hehe.. slovenska davcna, pa AI :))

Ce bodo na fursu 2025 imeli tak software bo nasdaq itak sel gor x5, kripto x10. Boste z veseljem vsi placali davke.

perci ::

Zakaj ti je pa smešno, seveda FURS uporablja AI - za nadzor davčnih obračunov (DDV, DDPO).

PrihajaNodi ::

Jebus je sel v penzijo pri 30ih. Mu privoscim

https://twitter.com/jebus911/status/134...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

Čestitke Jebusu za penzijo

kow ::

perci je izjavil:

Zakaj ti je pa smešno, seveda FURS uporablja AI - za nadzor davčnih obračunov (DDV, DDPO).


Lani sem naredil napako pri vnosu kapitalskih dobickov. Ne vem kaksen AI imajo. Samo PDF-ja ne zna prebrat.

kiFni ::

Senior Dev je izjavil:

kiFni je izjavil:

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

Ampak nisi dobil nič od tega špilanja videoigric razen dioptrijo trojkico. In mislim da je tu ta razlika. :)

Stari 4 križe pa pol mam pa brez špeglov in sivih las 8-);):P

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Čestitke Jebusu za penzijo

https://twitter.com/jebus911/status/134...

Se prnt screen.

kiFni je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

kiFni je izjavil:

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

Ampak nisi dobil nič od tega špilanja videoigric razen dioptrijo trojkico. In mislim da je tu ta razlika. :)

Stari 4 križe pa pol mam pa brez špeglov in sivih las 8-);):P



Bravo kihni. Jaz tudi. Zivim pa pri starsih v kleti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

kiFni je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

kiFni je izjavil:

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

Ampak nisi dobil nič od tega špilanja videoigric razen dioptrijo trojkico. In mislim da je tu ta razlika. :)

Stari 4 križe pa pol mam pa brez špeglov in sivih las 8-);):P

pa brez vampa :))

PrihajaNodi ::

Boring je tale igra ze. Nobene panike pa moj glavni alt stoji
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Nedasemiveč ::

Hočem alt season. Bitcoin je krneki.

XVG!

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Mato dj prodj da gre ze gor.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kiFni ::

PrihajaNodi je izjavil:

endelin je izjavil:

Čestitke Jebusu za penzijo

https://twitter.com/jebus911/status/134...

Se prnt screen.

kiFni je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

kiFni je izjavil:

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

Ampak nisi dobil nič od tega špilanja videoigric razen dioptrijo trojkico. In mislim da je tu ta razlika. :)

Stari 4 križe pa pol mam pa brez špeglov in sivih las 8-);):P



Bravo kihni. Jaz tudi. Zivim pa pri starsih v kleti.

Tok let v kripto pa tud za najemnino nimaš, pa da bi si kako mucko prpelu v garsonjero... ;((

PrihajaNodi ::

Nimam garsonjere. Sem v polkletni sobi. Pa mama pride mem veze kjer mam sobo ko gre pec zakurt.
Sem imel eno papigo pa se nisva ujela. Macka pa ne rabim.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

doktorproof ::

kiFni je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

kiFni je izjavil:

Jst to tko razumem, če imaš v 365. dneh 100 trgovalanih dni se šteje kot dejavnost, kar je obdavčeno, ker si profi trader.
Pol sem bil včasih profi gajmer, ker sem špilau več kot sto dni v enem letu 8-)

Ampak nisi dobil nič od tega špilanja videoigric razen dioptrijo trojkico. In mislim da je tu ta razlika. :)

Stari 4 križe pa pol mam pa brez špeglov in sivih las 8-);):P


Kar se špeglov tiče se ti bo praktično čez noč spremenilo, samo što nije.

hator ::

https://trism.io/
A pozna kdo ta projekt?

Max supply je samo 1 miljon. Jaz sem nekaj drobiža vložil.

Nedasemiveč ::

hator je izjavil:

https://trism.io/
A pozna kdo ta projekt?

Max supply je samo 1 miljon. Jaz sem nekaj drobiža vložil.


Samo na Uniswap ni SouthXchange, pa še tam z nikakršnim volume.

Infusion ::

Infusion je izjavil:

Pozdrav,
še velja da ni treba FURSU nič poročat če držiš kripto na dolgi rok in si izplačaš po kakih dveh letih?

Perci sem slišal da imaš nekaj z davčno, bi znal odgovorit na tole vprašanje?

Neon87 ::

Bodo začele it milijarde v druge valute, razen BTC in ETH? Eni zdaj trpimo in nam je vse brezveze, oz. je huje kot nič in stagnacija na 20k..

perci ::

kow je izjavil:

perci je izjavil:

Zakaj ti je pa smešno, seveda FURS uporablja AI - za nadzor davčnih obračunov (DDV, DDPO).


Lani sem naredil napako pri vnosu kapitalskih dobickov. Ne vem kaksen AI imajo. Samo PDF-ja ne zna prebrat.

Ne, v ocr se pa res niso zainvestirali, to imaš pa prav. Uporabljajo ga tam, kjer imajo big data, ne pa za citanje nekih pdfjev.

Infusion je izjavil:

Infusion je izjavil:

Pozdrav,
še velja da ni treba FURSU nič poročat če držiš kripto na dolgi rok in si izplačaš po kakih dveh letih?

Perci sem slišal da imaš nekaj z davčno, bi znal odgovorit na tole vprašanje?

Sicer nisem več na fursu ampak ja, v osnovi drži to, kar je quoatano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Jacksmav ::

Alti so že zdavnaj šli na smetišče očitno...prava greznica....BTC dominanca bo sam še rastla

PrihajaNodi ::

Jacksmav je izjavil:

Alti so že zdavnaj šli na smetišče očitno...prava greznica....BTC dominanca bo sam še rastla


Jebes btc za 40k.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

Noben noce kupit winnerja ker je predrag. Zato rajs kupujejo luzer kovance, ker so pocen. To je ta logika. Narobe. Gleda se trend. Ce ima dober trend navzgor ga trejdarji kupujejo, najvec na stiku s trend linijami, moving average linijami itd. Trend is your friend until the end. Obratno pri luzer kovancih, trejdarji se ga ne dotaknejo, dokler ne naredi preobrat trenda.

Zgodovina sprememb…

doktorproof ::

Zlato se je pa tudi rdeče uscalo.

SuperKripto ::

doktorproof je izjavil:

Zlato se je pa tudi rdeče uscalo.

Zanimivo, kot strela navzdol. Z vidika tehnicne analize malo presenetljivo, ker je ravno nedolgo nazaj naredil breakout navzgor. Kaj se je zgodilo? Morda kaj povezano s protesti v beli hisi?

Zgodovina sprememb…

scythe ::

Berem na discortu in redditu, nekateri že paniko delajo...:D En dal pri 0.30 v XLM 3k$ in zdaj skrbi :D Drug je dal 12ETH-jev v xrp včeri... :D
««
144 / 1490
»»