» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
143 / 1490
»»

kakob ::

perci je izjavil:


Sem pa zato vprašal kakoba, kako kej prenaša ta stres, ker meni če sedim na 30k eur (za katere mi ni ravno vseeno, ker je to v končni fazi blizu moje letne plače) v teh razgretih razmerah, to predstavlja stres. Po eni strani adrenalin, po drugi pa stres.


Iz izkušenj loh povem to, da manj ko si excited ko gre gor, bolj si easy ko gre dol. :)
Never take a financial advice from someone who works for a living.

vicks ::

endelin je izjavil:

vicks je izjavil:

Ali kdo hodla NEM (XEM) ?

Jaz cca 500 eur


Boš še naprej hodlal? Imam občutek in glede na objave zna imeti nekaj potenciala...

kakob ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, kakob pa ostali pa mislijo da folk raje kupuje satoshije kot btcje. 40k ni mal dnarja. 4 rabljeni avtomobili srednjega razreda.


Ne, kakob thinks they don't, but they should.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

endelin ::

vicks je izjavil:

endelin je izjavil:

vicks je izjavil:

Ali kdo hodla NEM (XEM) ?

Jaz cca 500 eur


Boš še naprej hodlal? Imam občutek in glede na objave zna imeti nekaj potenciala...

Ja. Računam x5

hamez66 ::

kakob, a pa revija Manager ve, koliko btcjev imaš? Verjetno te bodo spregledali na lestvici top10 slovenskih bogatašev. :))

vicks ::

endelin je izjavil:

vicks je izjavil:

endelin je izjavil:

vicks je izjavil:

Ali kdo hodla NEM (XEM) ?

Jaz cca 500 eur


Boš še naprej hodlal? Imam občutek in glede na objave zna imeti nekaj potenciala...

Ja. Računam x5


Se strinjam.

RoccoC ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Ne poznam kripto sveta ampak poznam pa trgovanje v instrumentih, ki jih obvladuje nekaj velikih igralcev. Tako da bom iz zabave dal mojo napoved. Tole bo šibal gor dokler bo pritekal denar od retaila, bi rekel da lahko pride do 55K. Nato bo padel nazaj za cca 20-30% da se vključi še retail, ki sedaj čaka na padec. Nato bo zašibal gor za ene 10-20% da se res vključi ves retail, temu pa sledi padec na polovico (okol 25...), nato rinse and repeat.


Se zdi dokaj relano tudi meni.


Problem je da se vam to zdaj zdi normalno, če bi Rocco to napisal pred 6 meseci bi mu rekel da ni realen ampak je sanjač ki sanja o 55k BTCju

In od tod izvira tudi težavnost takega napovedovanja... jaz pa pravim da bo tole šlo tako, dokler ne bo ponudbe toliko da je greyscale, paypal, square ipd. ne bodo mogli pokupit...

Povejte mi koliko folka poznate ki je pri 40k vrglo not par 10k za bitcoine? jaz nikogar... ti stotaki so nepomembni


Eh no, seveda 6 mesecev nazaj jaz take napovedi ne bi dal. Tole je napoved (za hec, nisem nič investiran) na podlagi sedanjega paraboličnega charta in dejstva da je nekdo sprožil tole sneženo kepo.

kakob ::

perci je izjavil:

Zakaj stres? Saj je sam denar
hehe, sej je sam denar...dobra


Dokler ti denar materialno spremeni življenje je bolj tricky bit miren ja.

Recimo ko prideš nekje nad 1M, potem postane malo lažje not caring that much.

Odvisno od človeka, kakšne ima želje in potrebe. Jaz nisem dosti zapravljal lani. Kupil sem en telefon srednjega razreda. Poleti sem šel na hitro v airbnb. Verjetno sem doniral cca toliko kot sem zapravil na sebi.

hamez66 je izjavil:

kakob, a pa revija Manager ve, koliko btcjev imaš? Verjetno te bodo spregledali na lestvici top10 slovenskih bogatašev. :))


Zakaj bi to delil z drugimi?


It's better to be rich than famous.

Itak pa ne živim več v Sloveniji.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

hamez66 ::

kakob je izjavil:


hamez66 je izjavil:

kakob, a pa revija Manager ve, koliko btcjev imaš? Verjetno te bodo spregledali na lestvici top10 slovenskih bogatašev. :))


Zakaj bi to delil z drugimi?


It's better to be rich than famous.




Vsekakor. Vse pohvale, kapo dol.

Mato989 ::

RoccoC je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Ne poznam kripto sveta ampak poznam pa trgovanje v instrumentih, ki jih obvladuje nekaj velikih igralcev. Tako da bom iz zabave dal mojo napoved. Tole bo šibal gor dokler bo pritekal denar od retaila, bi rekel da lahko pride do 55K. Nato bo padel nazaj za cca 20-30% da se vključi še retail, ki sedaj čaka na padec. Nato bo zašibal gor za ene 10-20% da se res vključi ves retail, temu pa sledi padec na polovico (okol 25...), nato rinse and repeat.


Se zdi dokaj relano tudi meni.


Problem je da se vam to zdaj zdi normalno, če bi Rocco to napisal pred 6 meseci bi mu rekel da ni realen ampak je sanjač ki sanja o 55k BTCju

In od tod izvira tudi težavnost takega napovedovanja... jaz pa pravim da bo tole šlo tako, dokler ne bo ponudbe toliko da je greyscale, paypal, square ipd. ne bodo mogli pokupit...

Povejte mi koliko folka poznate ki je pri 40k vrglo not par 10k za bitcoine? jaz nikogar... ti stotaki so nepomembni


Eh no, seveda 6 mesecev nazaj jaz take napovedi ne bi dal. Tole je napoved (za hec, nisem nič investiran) na podlagi sedanjega paraboličnega charta in dejstva da je nekdo sprožil tole sneženo kepo.


Valda, ne me narobe razumet... taka napoved je fajna, morda se celo uresniči ker ma dosti faktorjev notri ki so relativno smiselni, hkrati pa ni nič analitičnega v njej.

ampak koliko jih je dalo podobne za 30k 40 itd... en bo prej ali slej imelprav kot je imel nekoč sloviti Dr. Doom! Če skoz napoveduješ kolaps se ti enkrat pač userje (in obratno)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Kje mate tisti z BTCji cilj prodajat Btc kovance?

Mato989 ::

endelin je izjavil:

Kje mate tisti z BTCji cilj prodajat Btc kovance?


100k oz. blizu

Vse se odbije tezos dalje gnoji... če ga prodam gre v 2 dneh gor 50% garant
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

endelin je izjavil:

Kje mate tisti z BTCji cilj prodajat Btc kovance?


100k oz. blizu

Vse se odbije tezos dalje gnoji... če ga prodam gre v 2 dneh gor 50% garant


Mene tud mika. En mesc se pocakam pol pa offload
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

endelin je izjavil:

Kje mate tisti z BTCji cilj prodajat Btc kovance?

leta 2026 (ne vem zakaj sem izbral to stevilko, hehe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Yoda Master ::

Mato989 je izjavil:

Yoda Master je izjavil:

Grayscale pa res veliko kupuje zadnjih 7 dni, ko je zrastlo iz 28k na 41k.

Grayscale portfolio


maš za square pa paypal tudi podatke?

Informacija mesec ali 2 nazaj je bila da square, paypal in greyscale skupaj pokupijo VEČ bitcoinov dnevno kot jih narudarijo...


Nisem zasledil ne.

Verjamem, da takrat se je kupovalo sam run od 30k pa ne vem če so institutions.
Tudi če se pogleda kok enga tethra se naprinta, če prevzameš da ni fejk keš, pol verjetno so to retail investorji, ta velki valda ne rabjo v tether devat, se zmenijo z borzo čez pult.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Yoda Master je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Yoda Master je izjavil:

Grayscale pa res veliko kupuje zadnjih 7 dni, ko je zrastlo iz 28k na 41k.

Grayscale portfolio


maš za square pa paypal tudi podatke?

Informacija mesec ali 2 nazaj je bila da square, paypal in greyscale skupaj pokupijo VEČ bitcoinov dnevno kot jih narudarijo...


Nisem za sledil ne.

Verjamem, da takrat se je kupovalo sam run od 30k pa ne vem če so institutions.
Tudi če se pogleda kok enga tethra se naprinta, če prevzameš da ni fejk keš, pol verjetno so to retail investorji, ta velki valda ne rabjo v tether devat, se zmenijo z borzo čez pult.


Ni nujno, recimo oni se zmenijo OTC, ampak če ni nikogar več pač kupijo na borzi in zato glih je bil prvič pressure ker greyscale in podobni niso več mogli OTC pri rudarjih dobit so mogli it na borze kupovat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kakob ::

endelin je izjavil:

Kje mate tisti z BTCji cilj prodajat Btc kovance?


Ko in če bom imel dober razlog za tako početje. Could be tomorrow, could be never.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Machete ::

Jaz sem 2x prodal, ker se mi je zdelo, da bi mi malo ekstra prav prišlo ob nekih nakupih. Prvič je bilo tik pred runnom na 1000 2014 (prodal pri 200-300), potem sem kupoval nazaj in pa seveda maja 2017 prodal še enkrat. In vmesni trejdi s podobno srečo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

profesjonalc ::

endelin je izjavil:

Kje mate tisti z BTCji cilj prodajat Btc kovance?


10% pri 50k €.

Baja ::

ko je šlo 2014 cez jurja so me kolegi sprasevali kdaj bom prodal (pa zakaj še nisem, ti si nor). sem se zajebaval da sparam za penzijo, zdaj pa zgeda da bo res za (predčasno) penzijo :)

kot pravi kabob, če in ko bom imel dober razlog. komot počakam še kak halving al pa dva. vsekakor pa bo šlo v likvidacijo manj kot 50% portelja.

KriptoKekec ::

Meni se tudi poraja vprašanje kdaj prodat. Hipotetični primer:

BTC je vreden 69k USD. Po market capu je enak CHF.
BTC je vreden 101k USD. Po market capu je enak AUD.
BTC je vreden 232k USD. Po market capu je enak GBP.
BTC je vreden 872k USD. Po market capu je enak EUR.

Razumem, da bom prodajal BTC. Samo kaj naj kupim? Razumem da kupiš npr. nepremičnino če je nimaš.
Razumem, da si kupiš morda nekaj materialnih stvari, ki si jih želiš. Samo, kaj narediti z preostankom?

Kupit delnice, ki imajo zgodovinsko gledano P/E taki da ti postane slabo? Zlato, ki je itak boomer pet rock? Nepremičnine?

Če BTC kdaj doseže glavne zahodne valute po vrednosti, ali se še sploh splača prodati?

Vir:
https://www.fiatmarketcap.com/

doktorproof ::

"boomer pet rock"

za božjo voljo, kaj pa spet to pomeni?

ps. dajte bolj poljuden jezik uporabljat, da bomo še mi seljaki kaj zastopili.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

KriptoKekec je izjavil:

Meni se tudi poraja vprašanje kdaj prodat. Hipotetični primer:

BTC je vreden 69k USD. Po market capu je enak CHF.
BTC je vreden 101k USD. Po market capu je enak AUD.
BTC je vreden 232k USD. Po market capu je enak GBP.
BTC je vreden 872k USD. Po market capu je enak EUR.

Razumem, da bom prodajal BTC. Samo kaj naj kupim? Razumem da kupiš npr. nepremičnino če je nimaš.
Razumem, da si kupiš morda nekaj materialnih stvari, ki si jih želiš. Samo, kaj narediti z preostankom?

Kupit delnice, ki imajo zgodovinsko gledano P/E taki da ti postane slabo? Zlato, ki je itak boomer pet rock? Nepremičnine?

Če BTC kdaj doseže glavne zahodne valute po vrednosti, ali se še sploh splača prodati?

Vir:
https://www.fiatmarketcap.com/


Jaz mam kar razdelano...

Cilj je dobit 70k iz mojih 3.370 XTZjev in 0,677 BTCja...

36.000€ odplačam kredita
ostalih 34.000€ pa menjava avta letnik 2006 in prihranit nekaj za nakup parcele ker draga želi bajto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

prodaš tolko, kolko rabiš fiata. ostalo šparaš.

bo pa se verjetno dalo vedno več stvari kupiti z bitcoini, tako, da mogoče niti ne boš rabil menjavati.

@mato: po drugi strani, a ne obstaja neki (celsius?) da lahko za kredit zalozis kripto?

to bo po moje še bojša opcija. če vrneš OK, drugače pa te likvidirajo in je isto kot bi prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

dvince ::

Kaj to Tether poročilo SECu 15.1. mislite, da bo negativno vplivalo na bull run?
Bolje pobrati šila in kopita do takrat?:)

Mato989 ::

Baja je izjavil:

prodaš tolko, kolko rabiš fiata. ostalo šparaš.

bo pa se verjetno dalo vedno več stvari kupiti z bitcoini, tako, da mogoče niti ne boš rabil menjavati.

@mato: po drugi strani, a ne obstaja neki (celsius?) da lahko za kredit zalozis kripto?

to bo po moje še bojša opcija. če vrneš OK, drugače pa te likvidirajo in je isto kot bi prodal.


Ja tudi to je opcija seveda... v vsakem primeru bi moral bitcoin prit do vsaj cca 80-90k $
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

kakob je izjavil:

perci je izjavil:

Zakaj stres? Saj je sam denar
hehe, sej je sam denar...dobra


Dokler ti denar materialno spremeni življenje je bolj tricky bit miren ja.

Recimo ko prideš nekje nad 1M, potem postane malo lažje not caring that much.

Odvisno od človeka, kakšne ima želje in potrebe. Jaz nisem dosti zapravljal lani. Kupil sem en telefon srednjega razreda. Poleti sem šel na hitro v airbnb. Verjetno sem doniral cca toliko kot sem zapravil na sebi.

hamez66 je izjavil:

kakob, a pa revija Manager ve, koliko btcjev imaš? Verjetno te bodo spregledali na lestvici top10 slovenskih bogatašev. :))


Zakaj bi to delil z drugimi?


It's better to be rich than famous.

Itak pa ne živim več v Sloveniji.


Ja, itak, nad milijonom je lažje....čeprav, veliko denarja (če nisi kreten), prinaša tudi določene odgovornosti do družbe, okolja, če hočeš. Tko, da se ti pa tam odpirajo dileme, ki prinašajo stres. Če lahko narediš velike spremembe, ki vplivajo na dobrobit družbe kot take, je to full velika odgovornost, vsaj jst bi jo tako čutil.

Aja, jst sem prodal tudi zato, ker bom v kratkem moral skeširat 4S novogradnjo v LJ in mi kaksnih 100k manjka. Tko da bo zdej to 70k :) ki si jih bo moral sposodit.

Pa še nekaj je....če maš family, je to odgovornost tudi do njih. Če bi se šlo samo zame, bi se brez težav prepustil rollercoasterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gapšl ::

Gospodje, se splača kaj kupiti sedaj za cca 500€?
lp

perci ::

če bo šlo gor, se splača...

šalo na stran - razgreto ozračje je....eni prodajamo, eni držijo, tretji kupujete - noben pa ne ve, kaj je pravi recept

PacificBlue ::

gapšl je izjavil:

Gospodje, se splaÄŤa kaj kupiti sedaj za cca 500â‚Ź?
lp


Xrp:)
I’m out.
:3

Edorta ::

kakob je izjavil:

perci je izjavil:


Sem pa zato vprašal kakoba, kako kej prenaša ta stres, ker meni če sedim na 30k eur (za katere mi ni ravno vseeno, ker je to v končni fazi blizu moje letne plače) v teh razgretih razmerah, to predstavlja stres. Po eni strani adrenalin, po drugi pa stres.


Iz izkušenj loh povem to, da manj ko si excited ko gre gor, bolj si easy ko gre dol. :)



Pri večini traderjev se sčasoma razvije BIpolar.

zlabra ::

Tle ste že vsi 100% prepričan da bo še najmanj x1 ali x2 naredu, to je zlo spolzek teren, lahko je tudi obratno, torej realno je tudi 33-35k euro zelo dober izkupiček, pa mirno spiš kaj bo jutri.

Nazadnje sem na morju junija, nevem kirga leta, trmaril pa ne prodal pa je bil v tednu dni nazaj na 8k, potem pa 6k itd itd

gapšl ::

PacificBlue je izjavil:

gapšl je izjavil:

Gospodje, se splaÄŤa kaj kupiti sedaj za cca 500â‚Ź?
lp


Xrp:)

Bolj kot XLM?

Edorta ::

gapšl je izjavil:

Gospodje, se splača kaj kupiti sedaj za cca 500€?
lp



Seveda. Točke mojega kripto sklada :)

http://prntscr.com/wj2cdr

PrihajaNodi ::

gapšl je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

gapšl je izjavil:

Gospodje, se splaÄŤa kaj kupiti sedaj za cca 500â‚Ź?
lp


Xrp:)

Bolj kot XLM?



Kupi oboje
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

zlabra je izjavil:

Tle ste že vsi 100% prepričan da bo še najmanj x1 ali x2 naredu, to je zlo spolzek teren, lahko je tudi obratno, torej realno je tudi 33-35k euro zelo dober izkupiček, pa mirno spiš kaj bo jutri.

Nazadnje sem na morju junija, nevem kirga leta, trmaril pa ne prodal pa je bil v tednu dni nazaj na 8k, potem pa 6k itd itd


Če nardi x1 se ne premakne ja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

zlabra je izjavil:

Tle ste že vsi 100% prepričan da bo še najmanj x1 ali x2 naredu, to je zlo spolzek teren, lahko je tudi obratno, torej realno je tudi 33-35k euro zelo dober izkupiček, pa mirno spiš kaj bo jutri.

Nazadnje sem na morju junija, nevem kirga leta, trmaril pa ne prodal pa je bil v tednu dni nazaj na 8k, potem pa 6k itd itd

Mene čudi, da Nodi še nič ne tuli o Bartovi glavici.

endelin ::

Kje je shorter Dev?

PrihajaNodi ::

perci je izjavil:

zlabra je izjavil:

Tle ste že vsi 100% prepričan da bo še najmanj x1 ali x2 naredu, to je zlo spolzek teren, lahko je tudi obratno, torej realno je tudi 33-35k euro zelo dober izkupiček, pa mirno spiš kaj bo jutri.

Nazadnje sem na morju junija, nevem kirga leta, trmaril pa ne prodal pa je bil v tednu dni nazaj na 8k, potem pa 6k itd itd

Mene čudi, da Nodi še nič ne tuli o Bartovi glavici.



Tezos jo ma. Poglej si graf. Crknjen konj je. Sem jo omenil
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

perci ::

na btcju mislim

PrihajaNodi ::

Tam je pa zelen dildo. Btcja ne drzim
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Baja ::

@zlabra: ja, če ne spiš mirno kaj bo jutri, potem vsekakor vzami 35k€. ampak nekateri smo tudi mirno spali, ko je šlo dol -90%.

hamez66 ::

zlabra je izjavil:

Tle ste že vsi 100% prepričan da bo še najmanj x1 ali x2 naredu, to je zlo spolzek teren, lahko je tudi obratno, torej realno je tudi 33-35k euro zelo dober izkupiček, pa mirno spiš kaj bo jutri.

Nazadnje sem na morju junija, nevem kirga leta, trmaril pa ne prodal pa je bil v tednu dni nazaj na 8k, potem pa 6k itd itd



Mirno spiš, če potem zadeva ne gre x2 v 3 dneh po prodaji, ali pa če zadeva malo pade. Pol si car. Če pa raste, se pa sekiraš.

Je kr težko biti trader, nikoli nisi zadovoljen. Pa če trejdaš v bullu, je velikokrat tako, da zajebeš in na koncu zaslužiš precej manj, kot če bi samo držal. Ampak če želiš evre, potem nekoč moraš prodati.

kiFni ::

gapšl je izjavil:

Gospodje, se splača kaj kupiti sedaj za cca 500EUR?
lp

enj, theta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

Fantje, tole da "strašite" folk da bo šlo to naravnost na 100k ni ravno fer do tistih ki komaj vstopajo, ker bodo popušili. Kupuje se na korekcijah, ne pa zdaj ko je raketa.
Zdaj se dnevno pojavlja v medijih da je padel nov rekord in vsi vemo kaj to pomeni.

Mi je možno da še en teden vlečemo gor, ampak meni malo verjetno. Next fib je ~42600, pa vprašanje če pride do tja.

Ko bo večina verjela da gremo direkt na luno, takrat bo padlo.

Edorta ::

Tistim, ki vstopajo na novo težko svetuješ prodajo ...

Nedasemiveč ::

tonis je izjavil:

Fantje, tole da "strašite" folk da bo šlo to naravnost na 100k ni ravno fer do tistih ki komaj vstopajo, ker bodo popušili. Kupuje se na korekcijah, ne pa zdaj ko je raketa.
Zdaj se dnevno pojavlja v medijih da je padel nov rekord in vsi vemo kaj to pomeni.

Mi je možno da še en teden vlečemo gor, ampak meni malo verjetno. Next fib je ~42600, pa vprašanje če pride do tja.

Ko bo večina verjela da gremo direkt na luno, takrat bo padlo.


Dejansko me zanima kaj se bo dogajalo tale vikend, sem tudi sam pripravljen na izstop.

misticnimrk ::

Za vikend zna bit manjša korekcija (beri -5 do -10%).
Večjih premikov ne pričakujem (ne dol, še manj pa gor).

Edorta ::

Viberate (VIB) lepo špila. Donos 8% na uro, oziroma 16% na dan. Žal so podatki za nazaj :(
««
143 / 1490
»»